Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki

Notka

Pytania do fryzjerki Tutaj mo瞠sz uzyska odpowied na pytania o stylizacj fryzury, farbowanie, higien i piel璕nacj w這s闚.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2009-11-23, 22:37   #1
Muracami
BAN sta造

Wiadomo軼i: 5
Pytania i porady fryzjerskie

Witam , jestem nowym u篡tkownikiem , jestem fryzjerem i ch皻nie pomog je瞠li b璠e potrafi oczywi軼ie ,
Muracami jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-24, 19:45   #2
mourice
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 7
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam.
Pilnie potrzebuj pomocy
Jestem naturaln blondynk. Jaki miesi帷 temu zmieni豉m kolor na br您.
Teraz bardzo chcia豉bym powr鏂i do jasnego blondu.
Najrozs康niej by這by p鎩嗆 do fryzjera i odda si w jego r璚e. Jednak nie mog pozwoli sobie na taki wydatek, a sama boj si za to zabra.
Wsz璠zie jest napisane, 瞠 rozja郾iacze powoduj 鄴速y kolor itd.
Czy jest mo磧iwo嗆 zmiany koloru na blond samemu, bez konieczno軼i wizyty u fryzjera? Jak to zrobi bezpiecznie i z zamierzonym rezultatem?
mourice jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-24, 20:21   #3
Zafirah
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 716
Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Rozja郾iacze nie powoduj "鄴速ego koloru" je郵i odpowiednio si ich u篡wa, tj. kontroluje si czas trzymania i dobiera odpowiedni oksydant. Teoretycznie mo瞠sz sama na這篡 rozja郾iacz na w這sy ale w praktyce sko鎍zy si to na za這瞠niu kolejnego tematu pt. "ratunku, mam na g這wie bajzel, co z tym zrobi?". Nie jeste raczej w stanie sama odpowiednio szybko na這篡 dekoloryzatora i kontrolowa ca造 zabieg je郵i nie masz w tym do鈍iadczenia. Zw豉szcza, 瞠 chcesz z br您u przej嗆 do jasnego blondu. Jestem pewna, 瞠 po takiej domowej dekoloryzacji b璠ziesz mie 鄴速o-rude nieciekawe plamy na w這sach. Poza tym, samo 軼i庵ni璚ie koloru to jest dopiero po這wa sukcesu - trzeba na to na這篡 odpowiednio dobrana farb. Suma sumarum: na 100% bardziej op豉ca Ci si zaoszcz璠zi troch grosza i zrobi to w porz康nym salonie.

Zafirah jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-24, 20:39   #4
mourice
Przyczajenie

Tak te my郵a豉m.

A mo瞠 kto zna w miar dobrego fryzjera w Warszawie i przy okazji bardzo taniego?
Stary 2009-11-25, 10:08   #5
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Wejdz na podforum "Dobry fryzjer" i poszukaj sobie Warszawy. Tylko, 瞠 dobry fryzjer niestety nie r闚na si tani Szkolenia i wiedza kosztuj i to niestety przek豉da si na cene us逝gi.

Stary 2009-11-30, 16:57   #6
Vanessa26
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 10

Ja mam pytanko co by軼ie poleci造 do g瘰tych ,kr璚onych w這s闚 na wilgotne dni aby si nie puszy造..tylko by造 zaraz tak jak po myciu ^^
Vanessa26 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-12-01, 14:52   #7
Muracami
BAN sta造

Wiadomo軼i: 5

Cytat:
Napisane przez mourice Poka wiadomo嗆
Witam.
Pilnie potrzebuj pomocy
Jestem naturaln blondynk. Jaki miesi帷 temu zmieni豉m kolor na br您.
Teraz bardzo chcia豉bym powr鏂i do jasnego blondu.
Najrozs康niej by這by p鎩嗆 do fryzjera i odda si w jego r璚e. Jednak nie mog pozwoli sobie na taki wydatek, a sama boj si za to zabra.
Wsz璠zie jest napisane, 瞠 rozja郾iacze powoduj 鄴速y kolor itd.
Czy jest mo磧iwo嗆 zmiany koloru na blond samemu, bez konieczno軼i wizyty u fryzjera? Jak to zrobi bezpiecznie i z zamierzonym rezultatem?
No niestety musz ciebie rozczarowa , bez fryzjera mo瞠sz sobie narobi szkody , najrozs康niej by這by 軼i庵n望 kolor a takiego czego nie zrobisz sama , je瞠li po這篡sz am rozja郾iacz kolor b璠zie w najlepszym razie 鄴速y ja stawiam 瞠 nawet pomara鎍z , w powrocie na blond troche czasu minie , nawet fryzjer b璠zie mia pewnie efekt rudo軼i , br您 to kolor ciep造 a w zale積o軼i jaki ty masz naturalny pigment b璠zie nat篹enie , najrozs康niej zrobi pasemka i tak kilka razy dopiero wtedy bym je rozja郾ia do blondu pozd

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanessa26 Poka wiadomo嗆
Ja mam pytanko co by軼ie poleci造 do g瘰tych ,kr璚onych w這s闚 na wilgotne dni aby si nie puszy造..tylko by造 zaraz tak jak po myciu ^^
Ja na loki stosuje odrobine wosku i preparat na skr皻 , du穎 si nie wymy郵i , ja polecam wosk i jedwab loki to fryzura kt鏎a ca造 czas pracuje przy odrobinie preparat闚 z rodzaju t逝ste loki si sklejaj co powoduje efekt zdrowego skr皻u , rada wosk i jedwab nak豉damy na wilgotne w這sy
Muracami jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-12-17, 13:51   #8
ewelinka1112
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 19
GG do ewelinka1112
Arrow Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Muracami Poka wiadomo嗆
Witam , jestem nowym u篡tkownikiem , jestem fryzjerem i ch皻nie pomog je瞠li b璠e potrafi oczywi軼ie ,
witam . ucze si na fryzjerke ale w internecie nie moge znale嗆 konkretnej r霩nicy miedzy oksydantem a nadtlenkiem wodoru jezeli moge prosic o sprostowanie banalne i proste bede bardzo wdzieczna
ewelinka1112 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-12-17, 15:05   #9
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Najpro軼iej ujmuj帷 nadtlenek wodoru, H2O2, to po prostu sam zwi您ek chemiczny. Natomiast oksydant w znaczeniu fryzjerskim to 鈔odek chemiczny zawieraj帷y nadtlenek wodoru oraz r騜ne inne substancje np. gliceryn, alkohol, wod, stabilizatory konsystencji, zapachu itd.

Stary 2009-12-19, 13:01   #10
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ZAFIRAH bardzo dziekuje za fachow informoacje )))

mam odpowiedziec za pytanie czym r騜ni sie balejaz od pasemek ???czy nak豉da sie na ca這嗆 w這sa , na odrosty ? na folie na czepek ? szuka豉m w internecie i jest kilka technik tylko kt鏎a jest wykonywana prawid這wo ????

Edytowane przez ewelinka1112
Czas edycji: 2009-12-19 o 13:02
Stary 2009-12-19, 16:37   #11
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Nazwy "pasemka" i "baleja" cz瘰to s stosowane zamiennie ale:

refleksy - delikatnie rozja郾ione (1-3 tony) cieniutkie pasemka szyde趾owane w obr瑿ie tzw. colpi di sole czyli korony
pasemka - rozja郾ione lub przyciemnione pasma w這s闚 wykonane jednym kolorem, najcz窷ciej robi sie je rozja郾iaczem
baleja - pasemka w dw鏂h, trzech kolorach lub pasemka w jednym kolorze ale z po這穎n baz na ca這嗆

Technika dowolna, mo積a na czepku, foliach lub specjalnych arkuszach (np. sweetmeches L'Oreala). Z tym, 瞠 czepek odchodzi powoli do historii bo ani to wygodne ani estetyczne. Grubo嗆 pasemek zale篡 od tego co chcesz uzyska. Ja preferuj drobne szyde趾owanie bo ca這嗆 wygl康a du穎 naturalniej i 豉dniej, przy robieniu grubych pasemek otrzymujemy cos co wygl康a jak borsuk - jasne i ciemne "pasy startowe" Je郵i wykonujemy t us逝g po raz pierwszy to trzeba na這篡 np. rozja郾iacz na ca這嗆 wyci庵ni皻ych pasemek. Natomiast je郵i klientka przychodzi zrobi tylko odrost to wr璚z nie wolno przeci庵a rozja郾iacza na d逝go軼i kt鏎e ju wcze郾iej by造 rozja郾ione bo w豉郾ie tak pali sie w這sy.

Stary 2009-12-20, 18:47   #12
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

zafirah dziekuje za odpowiedz zastanawiam sie skad mam pobrac informacje tak dok豉dne i proste w zrozumieniu jak twoje ??? a mam ich wiele ))

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

mam za zadanie opisac techniki strzy瞠nia zastanawiam sie cy jest prosty i 豉twy opis np. cieniowania , palcowania , efilowania , konturowania itd . prosze o pomoc

i jeszcze jaka wielka postacia jest antoni cierplikowski ???

Czas edycji: 2009-12-20 o 18:50
Stary 2009-12-20, 19:01   #13
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...erstwo-chemia/ polecam t ksi捫k - kompendium wiedzy na temat fryzjerstwa, wszystko pi瘯nie wyja郾ione a na temat Antoine'a - Antoniego Cierplikowskiego znajdziesz mn鏀two informacji w internecie. Nie macie omawianych tych zagadnie na lekcjach?

Stary 2009-12-21, 09:59   #14
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

dziekuje
juz zam闚i豉m ))))))

musimy opracowa sami (((( nauczyc sie i napisa test (( musimy poswi璚ic duuuuuzo czasu na opracowanie i nie zawsze jestesmy pewni czy tematyka zawiera wszystkie wazne informacje !
Stary 2009-12-21, 15:44   #15
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Ale je郵i nie macie materia堯w to jak macie opracowywa zadania? Na podstawie informacji z internetu? To mo積a si niechc帷y wielu bzdur nauczy. Co Wam szwankuje program nauczania albo raczej osoba prowadz帷a zaj璚ia...

Dobrze, 瞠 zam闚i豉 sobie ten podr璚znik bo naprawd bardzo du穎 daje

Stary 2009-12-22, 07:59   #16
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

kupi豉m dwa podreczniki ale nie wiem czy wystarcza aby zdobyc wiedz nie m闚ie juzo praktyce musimy na w豉sne reke za豉twic sobie praktyke wsalonie fryzjerskim na 4 tygodnie nie jest to 豉twe nikt nie chce mnie przyjac na tak kr鏒ki okres czasu wola na 2-3 lata . szkoda bo nie pamieta w馧 jak cileciem by (( ale nasze spo貫cze雟two teraz jest bardzo egoistyczne !!!
Stary 2009-12-22, 12:12   #17
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Je郵i masz za豉twi 4 tyg praktyki to wnioskuj, 瞠 jestes na studium. Spr鏏uj uderzy do jakis sieci闚ek, w du篡m salonie mo瞠 pr璠zej Cie przyjm 瞠by przebiedowa豉 ten miesi帷. Ale i tak polecam znalezienie praktyki na d逝瞠j bo bez tego raczej b璠zie ci篹ko o prac.

Stary 2009-12-23, 12:19   #18
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

jak zawsze twoje porady sa na wage z這ta )) o tym nie pomysla豉m !!!! tak na marginesie po p馧 roku stwierdzam 瞠 to nie by dobry wyb鏎 szko造 (((((
ale na zmiane juz za p霩no (( mam nadzieje 瞠 praktyki uratuja moja sk鏎e przed egzaminem ))
ZAFIRAH zycz spokojnych weso造ch swiat i wspania造ch prezent闚 )))

spotkamy sie 25 .12.2009 pozdrawiam
Stary 2009-12-24, 12:21   #19
iwwwonaa
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 600

Witam!
Mam pewne pytanie dotycz帷e fryzur odpowiednich dla dziewczyn z wysokim czo貫m. Od kiedy tylko pami皻am mam grzywke, kt鏎a ca趾iem dobrze kryje m鎩 mankament, ale chcia豉bym w ko鎍u co zmieni. Czy jest jaki spos鏏 na to?;>
Stary 2009-12-29, 18:26   #20
mourice
Przyczajenie

Witam
Pisa豉m na pocz徠ku, 瞠 chcia豉bym wr鏂i do blondu. Dzi by豉m u fryzjera i obecnie mam na g這wie pi瘯ny baleja z blondu, g瘰ty
Mam natomiast takie pytanie, czy za jaki czas, jak bym chcia豉 zrobi sobie jednolity blond, to czy mog po這篡 na ca貫 w這sy farb koloru jasny blond lub jaki rozja郾iacz? Czy te ciemniejsze pasemka wyjd mi jakie rude lub z馧te, a te co teraz s blond zrobi si "bia貫"?
Stary 2010-01-11, 15:05   #21
mourice
Przyczajenie

Prosz o odpowied !
Nigdzie w necie nie mog znale潭 informacji na temat mojego pytania.
Stary 2010-02-15, 19:50   #22
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

witam . szukam w unternecie stronki kt鏎a przedstwia sposoby strzy瞠nia krok po kroku ale nie moge znale嗆 ????
ktos ma wiedze gdzie mog znale嗆 potrzebne opisy i rysunki

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

witam . szukam w internecie rysunk闚 i opis闚 : r霩ne sposoby obci璚ia w這s闚 kr鏒kich i d逝gich ale nie mog nigdzie znale軼 :conf used:
Stary 2010-02-15, 21:21   #23
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Poszukaj na youtube. Jest tam milion fryzjerskich tutoriali.

Stary 2010-02-16, 09:39   #24
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

Zafirah bardzo ci dziekuje ))) filmiki znalaz豉m nie wiem czy wszystkie ale juz "trenuje oczy i pami璚 " ))) szkoda ze mieszkasz w innym mie軼ie zg這si豉 bym sie na praktyki i jeszcze dop豉ci豉 )))) masz nieoceniona wiedze - ))))

chcia豉m jeszcze zapyta : moja kolezanka chce 瞠bym zrobi豉 jej odrosty na pasemkachjasnych - co polecasz ???
jak wyjda rude na pewno mnie zabije )))

Czas edycji: 2010-02-16 o 09:56
Stary 2010-02-16, 15:50   #25
rapunzel8
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 091

witam,
mam pytanie czy domowymi sposobami takimi jak p逝kanie octem, sokiem z cytryny, sod, kwaskiem cytrynowym(pomys造 z netu) da sie wyp逝ka kolor z w這s闚? ewentualnie moze znacie inne metody?

mam w這sy malowane szamponem. chcia豉bym je rozja郾i o ton.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-02-21, 11:31   #26
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

co sie dziejenikt nie odpowiada
Stary 2010-02-22, 08:40   #27
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

ewelinka1112: a bardzo jasne pasemka ma Twoja kole瘸nka? Najlepiej by這by je zrobi rozja郾iaczem a potem na chwil zapieni jakim tonerem.

rapunzel8: polecam kilkukrotne mycie szamponem przeciw逝pie穎wym, powinien troch wymyc kolor.

Stary 2010-02-22, 09:58   #28
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112
Talking Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Zafirah Poka wiadomo嗆
ewelinka1112: a bardzo jasne pasemka ma Twoja kole瘸nka? Najlepiej by這by je zrobi rozja郾iaczem a potem na chwil zapieni jakim tonerem.

rapunzel8: polecam kilkukrotne mycie szamponem przeciw逝pie穎wym, powinien troch wymyc kolor.

Zafirah jak sie ciesze 瞠 nadal jestes na forum . swiat si zawali dlamnie jak nie odpisywa豉 .
kolor pasemek nie jest jasny miedzy 鄴速ym a bia造m !?

jaka firme kosmetyczna polecasz ?
kiedys lakiery , szampony i odzywki kupowa豉 w firmie SELECTIVE PRPFESSIONAL rewelacja ale nigdy rozjasniaczy itp. to bedzie m鎩 debiut )) po raz pierwszy poza szko豉 ))

ps. chcia豉m zapytac ZAFIRAH prowadzisz w豉sna stone z poradami itp bezcenna wiedza potrzeba od fachowca )))

Czas edycji: 2010-02-22 o 10:01
Stary 2010-02-25, 18:12   #29
karolajna8820
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

a ja chce zmienic kolor w這s闚 albo tak delikatnie albo radykalnie ... podobaja mi sie rudosci a szczeg鏊nie ten odcie
http://www.zeberka.pl/img_users/1220882803.jpg
ale boje sie 瞠 b璠e wygladac fatalnie ... zawsze mia豉m blond w這sy od malenkiego w ciemnych og鏊nie wygladam okropnie ...
Doradzcie co :P
karolajna8820 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-02-26, 08:58   #30
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

Cytat:
Napisane przez karolajna8820 Poka wiadomo嗆
a ja chce zmienic kolor w這s闚 albo tak delikatnie albo radykalnie ... podobaja mi sie rudosci a szczeg鏊nie ten odcie
http://www.zeberka.pl/img_users/1220882803.jpg
ale boje sie 瞠 b璠e wygladac fatalnie ... zawsze mia豉m blond w這sy od malenkiego w ciemnych og鏊nie wygladam okropnie ...
Doradzcie co :P
powinna wstawi swoje foto obok http://www.zeberka.pl/img_users/1220882803.jpg wtedy mozna uruchomic swoj wyobraznie i miec mozno嗆 por闚nia
og鏊nie kolor bardzo 豉dny )))
Odpowiedz

Tagi
#farba, #nak豉danie, #szamponetka, #w這sy, blond, dekoloryzacja, dor闚nywanie, farbowanie, farbowanie ( :, farbowanie - rozjasnianie, grzywka na bok, kolor, kolor w這s闚 br您, koloryzacja blond, koloryzacja w這s闚, naturalny, odrosty, p逝kanki, pomocy !, przyciemnianie w這s闚, rozja郾ianie, rudy, rudy blond, spray do w這s闚, sprey, uroda, vichy, wlosy, w這sy, w這sy farba kolor, wypadajace, zniszczone

Nowe w徠ki na forum Pytania do fryzjerki

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a

Ukryj