Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki

Notka

Pytania do fryzjerki Tutaj możesz uzyskać odpowiedź na pytania o stylizację fryzury, farbowanie, higienę i pielęgnację włosów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-02-24, 18:48   #1
k.kapuscinska@interia.pl
Przyczajenie

Question pielegnacja wlosow

dzien dobry mam pytanie.Mam po umyciu straszne siano.Zwlaszcza jak wlosy wyschna co zrobic by taki nie byly co stosowac by byly śliskie i nie sianowate. Dziekuje
k.kapuscinska@interia.pl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:58   #2
kosmita77
Zakorzenienie

Dot.: pielegnacja wlosow

jest tu juz bardzo duzo takich watkow sprobuj przejrzec kilka a na pewno znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie ja nie mam sianowatych wlosow, ale zniszczone uzywam waxa, olejku rycynowego na koncowki, nafty kosmetycznej, jedwabiu w plynie, kompleksu saponics i wielu inynch specyfikow o ktorych istnieniu dowiedzialam sie wlasnie z wizazu
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 18:58   #3
sloneckoo
Zadomowienie

GG do sloneckoo

jest wiele watkow na ten temat radze zkorzystac z wyszukiwarki
Pozdrawiam
Stary 2007-02-24, 21:23   #4
maartucha
Zadomowienie

GG do maartucha

Cytat:
Napisane przez sloneckoo Pokaż wiadomość
jest wiele watkow na ten temat radze zkorzystac z wyszukiwarki
Pozdrawiam
Dokłaadnie

" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 15:36   #5
paulac97
Przyczajenie

pielęgnacja dla włosów

Hej
Mój problem polega na tym, że mam włosy bez objętości i nie wiem jakich kosmetyków mam używać do pielęgnacji aby stały się one puszyste. Myślę, że mi pomożecie
wielkie dzięki
paulac97 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 22:37   #6
Muracami
BAN stały

Pytania i porady fryzjerskie

Witam , jestem nowym użytkownikiem , jestem fryzjerem i chętnie pomogę jeżeli będe potrafił oczywiście ,
Muracami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 19:45   #7
mourice
Przyczajenie

Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam.
Pilnie potrzebuję pomocy
Jestem naturalną blondynką. Jakiś miesiąc temu zmieniłam kolor na brąz.
Teraz bardzo chciałabym powrócić do jasnego blondu.
Najrozsądniej byłoby pójść do fryzjera i oddać się w jego ręce. Jednak nie mogę pozwolić sobie na taki wydatek, a sama boję się za to zabrać.
Wszędzie jest napisane, że rozjaśniacze powodują żółty kolor itd.
Czy jest możliwość zmiany koloru na blond samemu, bez konieczności wizyty u fryzjera? Jak to zrobić bezpiecznie i z zamierzonym rezultatem?
mourice jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 20:21   #8
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Rozjaśniacze nie powodują "żółtego koloru" jeśli odpowiednio się ich używa, tj. kontroluje się czas trzymania i dobiera odpowiedni oksydant. Teoretycznie możesz sama nałożyć rozjaśniacz na włosy ale w praktyce skończy się to na założeniu kolejnego tematu pt. "ratunku, mam na głowie bajzel, co z tym zrobić?". Nie jesteś raczej w stanie sama odpowiednio szybko nałożyć dekoloryzatora i kontrolować cały zabieg jeśli nie masz w tym doświadczenia. Zwłaszcza, że chcesz z brązu przejść do jasnego blondu. Jestem pewna, że po takiej domowej dekoloryzacji będziesz mieć żółto-rude nieciekawe plamy na włosach. Poza tym, samo ściągnięcie koloru to jest dopiero połowa sukcesu - trzeba na to nałożyć odpowiednio dobrana farbę. Suma sumarum: na 100% bardziej opłaca Ci się zaoszczędzić trochę grosza i zrobić to w porządnym salonie.

Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 20:39   #9
mourice
Przyczajenie

Tak też myślałam.

A może ktoś zna w miarę dobrego fryzjera w Warszawie i przy okazji bardzo taniego?
Stary 2009-11-25, 10:08   #10
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Wejdz na podforum "Dobry fryzjer" i poszukaj sobie Warszawy. Tylko, że dobry fryzjer niestety nie równa się tani Szkolenia i wiedza kosztują i to niestety przekłada się na cene usługi.

Stary 2009-11-30, 16:57   #11
Vanessa26
Przyczajenie

Ja mam pytanko co byście poleciły do gęstych ,kręconych włosów na wilgotne dni aby się nie puszyły..tylko były zaraz tak jak po myciu ^^
Vanessa26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 14:52   #12
Muracami
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mourice Pokaż wiadomość
Witam.
Pilnie potrzebuję pomocy
Jestem naturalną blondynką. Jakiś miesiąc temu zmieniłam kolor na brąz.
Teraz bardzo chciałabym powrócić do jasnego blondu.
Najrozsądniej byłoby pójść do fryzjera i oddać się w jego ręce. Jednak nie mogę pozwolić sobie na taki wydatek, a sama boję się za to zabrać.
Wszędzie jest napisane, że rozjaśniacze powodują żółty kolor itd.
Czy jest możliwość zmiany koloru na blond samemu, bez konieczności wizyty u fryzjera? Jak to zrobić bezpiecznie i z zamierzonym rezultatem?
No niestety muszę ciebie rozczarować , bez fryzjera możesz sobie narobić szkody , najrozsądniej byłoby ściągnąć kolor a takiego czegoś nie zrobisz sama , jeżeli położysz am rozjaśniacz kolor będzie w najlepszym razie żółty ja stawiam że nawet pomarańcz , w powrocie na blond troche czasu minie , nawet fryzjer będzie miał pewnie efekt rudości , brąz to kolor ciepły a w zależności jaki ty masz naturalny pigment będzie natężenie , najrozsądniej zrobić pasemka i tak kilka razy dopiero wtedy bym je rozjaśniał do blondu pozd

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Vanessa26 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanko co byście poleciły do gęstych ,kręconych włosów na wilgotne dni aby się nie puszyły..tylko były zaraz tak jak po myciu ^^
Ja na loki stosuje odrobine wosku i preparat na skręt , dużo się nie wymyśli , ja polecam wosk i jedwab loki to fryzura która cały czas pracuje przy odrobinie preparatów z rodzaju tłuste loki się sklejają co powoduje efekt zdrowego skrętu , rada wosk i jedwab nakładamy na wilgotne włosy
Muracami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 13:51   #13
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112
Arrow Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Muracami Pokaż wiadomość
Witam , jestem nowym użytkownikiem , jestem fryzjerem i chętnie pomogę jeżeli będe potrafił oczywiście ,
witam . ucze się na fryzjerke ale w internecie nie moge znaleść konkretnej róznicy miedzy oksydantem a nadtlenkiem wodoru jezeli moge prosic o sprostowanie banalne i proste bede bardzo wdzieczna
ewelinka1112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 15:05   #14
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Najprościej ujmując nadtlenek wodoru, H2O2, to po prostu sam związek chemiczny. Natomiast oksydant w znaczeniu fryzjerskim to środek chemiczny zawierający nadtlenek wodoru oraz różne inne substancje np. glicerynę, alkohol, wodę, stabilizatory konsystencji, zapachu itd.

Stary 2009-12-19, 13:01   #15
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ZAFIRAH bardzo dziekuje za fachową informoacje )))

mam odpowiedziec za pytanie czym różni sie balejaz od pasemek ???czy nakłada sie na całość włosa , na odrosty ? na folie na czepek ? szukałam w internecie i jest kilka technik tylko która jest wykonywana prawidłowo ????

Edytowane przez ewelinka1112
Czas edycji: 2009-12-19 o 13:02
Stary 2009-12-19, 16:37   #16
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Nazwy "pasemka" i "balejaż" często są stosowane zamiennie ale:

refleksy - delikatnie rozjaśnione (1-3 tony) cieniutkie pasemka szydełkowane w obrębie tzw. colpi di sole czyli korony
pasemka - rozjaśnione lub przyciemnione pasma włosów wykonane jednym kolorem, najczęściej robi sie je rozjaśniaczem
balejaż - pasemka w dwóch, trzech kolorach lub pasemka w jednym kolorze ale z położoną bazą na całość

Technika dowolna, można na czepku, foliach lub specjalnych arkuszach (np. sweetmeches L'Oreala). Z tym, że czepek odchodzi powoli do historii bo ani to wygodne ani estetyczne. Grubość pasemek zależy od tego co chcesz uzyskać. Ja preferuję drobne szydełkowanie bo całość wygląda dużo naturalniej i ładniej, przy robieniu grubych pasemek otrzymujemy cos co wygląda jak borsuk - jasne i ciemne "pasy startowe" Jeśli wykonujemy tę usługę po raz pierwszy to trzeba nałożyć np. rozjaśniacz na całość wyciągniętych pasemek. Natomiast jeśli klientka przychodzi zrobić tylko odrost to wręcz nie wolno przeciągać rozjaśniacza na długości które już wcześniej były rozjaśnione bo właśnie tak pali sie włosy.

Stary 2009-12-20, 18:47   #17
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

zafirah dziekuje za odpowiedz zastanawiam sie skad mam pobrac informacje tak dokładne i proste w zrozumieniu jak twoje ??? a mam ich wiele ))

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

mam za zadanie opisac techniki strzyżenia zastanawiam sie cy jest prosty i łatwy opis np. cieniowania , palcowania , efilowania , konturowania itd . prosze o pomoc

i jeszcze jaka wielka postacia jest antoni cierplikowski ???

Czas edycji: 2009-12-20 o 18:50
Stary 2009-12-20, 19:01   #18
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...erstwo-chemia/ polecam tą książkę - kompendium wiedzy na temat fryzjerstwa, wszystko pięknie wyjaśnione a na temat Antoine'a - Antoniego Cierplikowskiego znajdziesz mnóstwo informacji w internecie. Nie macie omawianych tych zagadnień na lekcjach?

Stary 2009-12-21, 09:59   #19
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

dziekuje
juz zamówiłam ))))))

musimy opracować sami (((( nauczyc sie i napisać test (( musimy poswięcic duuuuuzo czasu na opracowanie i nie zawsze jestesmy pewni czy tematyka zawiera wszystkie wazne informacje !
Stary 2009-12-21, 15:44   #20
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Ale jeśli nie macie materiałów to jak macie opracowywać zadania? Na podstawie informacji z internetu? To można się niechcący wielu bzdur nauczyć. Coś Wam szwankuje program nauczania albo raczej osoba prowadząca zajęcia...

Dobrze, że zamówiłaś sobie ten podręcznik bo naprawdę bardzo dużo daje

Stary 2009-12-22, 07:59   #21
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

kupiłam dwa podreczniki ale nie wiem czy wystarcza aby zdobyc wiedzę nie mówie juzo praktyce musimy na własne reke załatwic sobie praktyke wsalonie fryzjerskim na 4 tygodnie nie jest to łatwe nikt nie chce mnie przyjac na tak krótki okres czasu wola na 2-3 lata . szkoda bo nie pamietał wół jak cileciem był (( ale nasze społeczeństwo teraz jest bardzo egoistyczne !!!
Stary 2009-12-22, 12:12   #22
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Jeśli masz załatwić 4 tyg praktyki to wnioskuję, że jestes na studium. Spróbuj uderzyć do jakis sieciówek, w dużym salonie może prędzej Cie przyjmą żebyś przebiedowała ten miesiąc. Ale i tak polecam znalezienie praktyki na dłużej bo bez tego raczej będzie ciężko o pracę.

Stary 2009-12-23, 12:19   #23
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

jak zawsze twoje porady sa na wage złota )) o tym nie pomyslałam !!!! tak na marginesie po pół roku stwierdzam że to nie był dobry wybór szkoły (((((
ale na zmiane juz za pózno (( mam nadzieje że praktyki uratuja moja skóre przed egzaminem ))
ZAFIRAH zyczę spokojnych wesołych swiat i wspaniałych prezentów )))

spotkamy sie 25 .12.2009 pozdrawiam
Stary 2009-12-24, 12:21   #24
iwwwonaa
Rozeznanie

Witam!
Mam pewne pytanie dotyczące fryzur odpowiednich dla dziewczyn z wysokim czołem. Od kiedy tylko pamiętam mam grzywke, która całkiem dobrze kryje mój mankament, ale chciałabym w końcu coś zmienić. Czy jest jakiś sposób na to?;>
Stary 2009-12-29, 18:26   #25
mourice
Przyczajenie

Witam
Pisałam na początku, że chciałabym wrócić do blondu. Dziś byłam u fryzjera i obecnie mam na głowie piękny balejaż z blondu, gęsty
Mam natomiast takie pytanie, czy za jakiś czas, jak bym chciała zrobić sobie jednolity blond, to czy mogę położyć na całe włosy farbę koloru jasny blond lub jakiś rozjaśniacz? Czy te ciemniejsze pasemka wyjdą mi jakieś rude lub zółte, a te co teraz są blond zrobią się "białe"?
Stary 2010-01-11, 15:05   #26
mourice
Przyczajenie

Proszę o odpowiedź !
Nigdzie w necie nie mogę znaleźć informacji na temat mojego pytania.
Stary 2010-02-15, 19:50   #27
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112
Exclamation Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

witam . szukam w unternecie stronki która przedstwia sposoby strzyżenia krok po kroku ale nie moge znaleść ????
ktos ma wiedze gdzie mogę znaleść potrzebne opisy i rysunki

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

witam . szukam w internecie rysunków i opisów : rózne sposoby obcięcia włosów krótkich i długich ale nie mogę nigdzie znaleśc :conf used:
Stary 2010-02-15, 21:21   #28
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Poszukaj na youtube. Jest tam milion fryzjerskich tutoriali.

Stary 2010-02-16, 09:39   #29
ewelinka1112
Przyczajenie

GG do ewelinka1112

Zafirah bardzo ci dziekuje ))) filmiki znalazłam nie wiem czy wszystkie ale juz "trenuje oczy i pamięc " ))) szkoda ze mieszkasz w innym mieście zgłosiła bym sie na praktyki i jeszcze dopłaciła )))) masz nieoceniona wiedze - ))))

chciałam jeszcze zapytać : moja kolezanka chce żebym zrobiła jej odrosty na pasemkachjasnych - co polecasz ???
jak wyjda rude na pewno mnie zabije )))

Czas edycji: 2010-02-16 o 09:56
Stary 2010-02-16, 15:50   #30
rapunzel8
Zadomowienie

witam,
mam pytanie czy domowymi sposobami takimi jak płukanie octem, sokiem z cytryny, sodą, kwaskiem cytrynowym(pomysły z netu) da sie wypłukać kolor z włosów? ewentualnie moze znacie inne metody?

mam włosy malowane szamponem. chciałabym je rozjaśnić o ton.
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
#farba, #nakładanie, #szamponetka, #włosy, blond, dekoloryzacja, dekoloryzator, dorównywanie, farbowanie, farbowanie ( :, farbowanie - rozjasnianie, fryzury fantazyjne, grzywka na bok, jak, kolor, kolor włosów brąz, koloryzacja, koloryzacja blond, koloryzacja włosów, marka, maski, naturalny, ochładzanie brązu, odrost, odrosty, pielęgnacja, pielęgnacja włosów, platynowy jasny blond, płukanki, pomocy, pomocy !, przetłuszczające się, przyciemnianie włosów, rozjaśnianie, rude refleksy, rude włosy, rudy, rudy blond, rudy odcień, spray do włosów, sprey, uroda, vichy, wlosy, włosy, włosy farba kolor, wypadajace, wyrównać, zniszczone

Nowe wątki na forum Pytania do fryzjerki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości