farba a utleniacz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-11-26, 20:57   #1
yes
Zakorzenienie

farba a utleniacz

Witam.

Chciałabym zakupić przez internet profesjonalną farbę do włosów chi farouk ionic permament (w hurtowniach fryzjerskich w moim mieście jej nie ma niestety ;/).

Stwierdziłam, że chciałabym oxydant 3%, bo farbuję włoski na ciemniejsze niż mam obecnie, więc większe stężenie wody jest zbędne.

I teraz tak- bo ponoć trzeba użyć utleniacza z tej samej firmy... ale ten z farouka jest po pierwsze w dużej butli (a ja chcę ostatni raz już włosy zafarbować) a co idzie z tym - drogi.

Więc pokusiłabym się na jakiś tańszy tyle tylko, że obawiam się, że może mi wyjść z tego jedno wielkie niewiadomo co

Pytanie jest proste: czy mogę użyć utleniacza z innej firmy? Nie wpłynie to na proces farbowania i efektu koncowego? Jeśli mogę to jaki polecacie??

z góry dziękuję za odpowiedzi
Stary 2009-11-26, 21:21   #2
ama
Wtajemniczenie

Dot.: farba a utleniacz

[QUOTE=yes;15523745]Witam.

Pytanie jest proste: czy mogę użyć utleniacza z innej firmy? Nie wpłynie to na proces farbowania i efektu koncowego? Jeśli mogę to jaki polecacie??

Moim zdaniem bez najmniejszego problemu możesz użyć każdej innej wody utlenionej. Ja używam tej, co akurat jest w sklepie fryzjerskim. Ostatnio miałam Joanny Professional i dobrze się spisała (jest trochę leista, więc może się wydać, że farba będzie spływać, ale moja obecna farba z FAMY jest gęsta, więc końcowa konsytstencja była idealna).

Tymi oksydantami firmowymi się nie przejmuj. Ważne tylko, żeby kupić profesjonalny, bo wtedy jest pewność, że 3 jest 3, a nie niewiadomno jakim stężeniem. Ja zawsze kupuję wody nie do pary z farbami i nigdy nie miałam jeszcze żadnych problemów (a farbuję włosy kilka lat).
Także spokojnie zaoszczędzisz kilkanaście złotych.
ama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 21:30   #3
yes
Zakorzenienie

dzieki wielkie
Stary 2010-11-13, 16:47   #4
eternitymoment
Zadomowienie

tak podbije wątek mam zapytanie,wiadomo sobota wieczor jest a mnie zebralo na farbowanie tylko ze niemam oxydantu posiadam tylko wode utelniona apteczna 6% ,czy moge uzyc takiej? czy raczej nie ryzykowac? dziekuje serdecznie za odpowiedz
eternitymoment jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
farba a oxydant, farba a utleniacz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości