Problem z bialym zelem, POMOCY!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-06, 22:49   #1
ewelina811
Przyczajenie

Problem z bialym zelem, POMOCY!!!

Czesc dziewczyny, jestem nowa na forum. Wlasnie zaczynam swoja przygode ze stylizacja paznokci, wczesniej robilam sobie paznokcie zelowe sama pod hmmm ze tak powiem kierownictwem kolezanki ktora bardzo dlugo sie tym zajmuje. Teraz jestem po kursie i poki co cwicze sobie na kolezankach i rodzinie. Mam nastepujacy problem: uzywam produktow Mariposa Nail, wszystko wychodzi ok tylko bialy zel (one phase gel french white) chyba nie do konca utwardza sie w lampie, wyprobowalam juz kilka wariantow czasowych i nadal sie rozmazuje. Ma bardzo rzadka konsystencje no ale moze taka jego uroda staram sie jak moge zrobic ladna linie usmiechu ale po wyjeciu z lampy efekt jest mizerny, zel splywa. Robia sie jakies gorki i dolinki nie ma jednolitej powierzchni. pozniej dokladam do linii usmiechu zel rozowy i chce paznokiec zapilowac bialy zel miejscami odpada. nakladalam juz jedna grubsza warstwe i dwie ciensze, efekt beznadziejny. zel rozowy i przezroczysty sa ok, ladnie sie utwardzaja i tez sa jednofazowe. nie wiem co robic. to moja wina czy zelu. moze ktos mial podobny problem i moze cos doradzic? z gory dziekuje i licze na wasza wyrozumialosc bo wiem ze moja wiedza w tym temacie jest jeszcze bardzo uboga. pozdrawiam Was dziewczyny...
ewelina811 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 23:14   #2
Patka75
Raczkowanie

Dot.: Problem z bialym zelem, POMOCY!!!

bialy zel ma duzo pigmentu, jezeli nalozysz grubo to bedzie sie rozlewal z paznokcia, a dalsze partie nie beda sie utwardzac.
Zarowki tez musza byc dobre, co w przypadku zeli przezroczystych moze byc malo istotne to przy zelach kolorowych moze stanowic problem.
Wiekszosc zeli french rzadkich musi miec podklad z zelu (baza + budujacy, lub jednofazowki, ktore mozna klasc na naturalka), lub bezposrednio na opracowanego tipsa. Niestety rzadkim zelem nie zbudujesz na szablonie.

Edytowane przez Patka75
Czas edycji: 2009-12-06 o 23:16
Patka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 23:56   #3
ewelina811
Przyczajenie

Patka75 wielkie dzieki za szybka odpowiedz, moze faktycznie problem tkwi w zarowkach, sprobuje w lampie u kolezanki w gabinecie niedawno wymieniala. Za grubo to raczej do nie nalozylam, nawet dwie cieniutkie warstewki nie utwardzaly sie tak jak nalezy. Wiem ze potrafie wykonac wszystkie czynnosci poprawnie bo wiele razy juz to robilam innymi zelami i bylo ok. wiadomo ze moze wyglad paznokci nie byl idealny bo dopiero zaczynam ale utwardzalo sie tak jak trzeba. Pod ten bialy zel dalam cienka warstwe przezroczystego, tak mielismy na kursie... Jeszcze raz wielkie dzieki za odpowiedz...
Stary 2009-12-07, 14:38   #4
beti611
Przyczajenie

ja miałam bardzo podobny problem dokładnie z tym samym zelem nawet próbowałam go zareklamowac ale niestety nie mogłam go zwrócic,pani w hurtowni wytłumaczyla mi jak go nakładac czyli dwie cieniutkie warstwy.tak tez zrobiłam co niestety i tak nie dało rezultatu bo zel sie nie utwardzał nawet wymieniłam zarówki i dalej to samo.teraz pracuje na innych zelach i nie mam takiego problemu...pozdrawiam
beti611 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 15:31   #5
Vanessita
Zakorzenienie

Z tego co piszesz, jeśli użyłaś cleara pod biały i cienką warstwę nałożyłaś i mimo to nic się nie utwrdza wydaje mi się, że albo jest to wina lamp, albo żel jest wadliwy
Stary 2009-12-07, 17:09   #6
beti611
Przyczajenie

ja próbowałam pracowac tym zelem na wszystkie sposoby i zaden sie nie sprawdził.nakładałam na warstwe cleara dwie cieniutkie warstwy i niestety zel sie nie utwardził.pani z hurtowni kazała mi spróbowac na zmatowiony paznokiec co bardzo mnie zdziwiło bo nie wolno klasc białego zelu bezposrednio na naturalny paznokiec wiec sprobowałam na zbudowany juz paznokiec i opracowany połozyc dwie warstwy bardzo cieniutkie pod nabłyszczacz i tez sie nie sprawdziło! do dzisiaj zel mam nie wykorzystany...
beti611 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 21:29   #7
Margerita da ROMA
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

mialam identyczny problem.ja pracuje na zelach ibd,w moim przypadku okazalo sie ze nakladam zbyt duzo zelu.postanowilam nakladac 2 warstwy,ale za jakis czas ten sam problem no i okazaly sie lampy.po wymianie bylo gicior))domyslam sie ,ze w twoim przypadku chodzi o ".wadliwy zel"
Margerita da ROMA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 22:55   #8
ewelina811
Przyczajenie

Tez zastanawialam sie nad reklamacja, albo przynajmniej chcialam zapytac czy ten zel powinien taki byc ale mieszkam za granica a kupilam go w Polsce wiec zadanie jest troche utrudnione. zmienie ten zel na inny i po klopocie, myslalam tylko ze moze to ja robie cos nie ta. mam pewnosc ze lampa jest sprawna, pod bialy zel polozylam cienka warstwe przezroczystego a co najwazniejsze kiedy robilam innym zelem wszystko bylo super wiec chyba wina nie lezy po mojej stronie. dziekuje za wszystkie cenne rady...
Stary 2009-12-07, 23:19   #9
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

mialam ten sam problem z bialym (extreme) z Perfect Lady. mimo dlugiego naswietlania zel slao sie utwardzal a czasami jak nakladalam clera lub pinka to rozmaywal sie i zostawaly biale smugi na calym pazurku. Zmienilam zarowki w lampie i problemu nie maale teraz uzywam bialego (perfect white) z Perfect Beauty i z tego jestem bardzo zadowolona -jest gesty, wec spokojnie moge zrobic wszystkie pazurki i nic sie nie rozlewa no i ma piekna, czysta biel
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 11:02   #10
paula211
Rozeznanie

ja też miałam problem z rzadkim białym żelem nie utwardzającym się w lampie mimo dobrych żarówek zmieniłam na budujący i po problemie
paula211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 12:40   #11
Eve21
Zadomowienie

GG do Eve21

Ewelinko zmień ten biały żel na inny lub wogóle przejdź na inną markę Pozdrawiam

"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko..."
Eve21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 01:56   #12
disarrays
Rozeznanie

GG do disarrays

ja rzadki to mam tylko do esów floresów i rozmazywanych kwiatków przy zdobieniu :P Nie wiem jak w ogole mozna na takich pracować
Stary 2009-12-11, 11:57   #13
sunniva2007
Rozeznanie

dziewczyny-mam problem normalnie... otoz moj french juz po obrobce itd nie wychodzi bialy tylko brudno szary, czasami kolor ecru... myslalam, ze to wina zarowek, wymienilam, wina pedzelka - teraz mam oddzielny do bialego zelu, myslalam, ze wina samego zelu, zienilam na inna firme... ale robilam dzisiaj frencha i znowu to samo... bylam na warsztatch z PB i tam french wychodzil snieznobialy, a u mnie w domu brudna biel, dopiero jak pociagne uv topcoatem to ta biel sie rozjasnia...
Stary 2009-12-11, 19:10   #14
DariannaKrak.
Raczkowanie

GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.

Czym budujesz paznokieć?
BYć może to żel przezroczysty zażółca Ci biel?
Stary 2009-12-11, 19:58   #15
sunniva2007
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DariannaKrak. Pokaż wiadomość
Czym budujesz paznokieć?
BYć może to żel przezroczysty zażółca Ci biel?
koncowke robie perfect white z Perfect Beauty, a pazurka buduje albo blushem albo budujacym z lekkim odcieniem niebieskim, ktory niby ma jeszcze bardziej uwydatnic biel(oba zPB)... moze klade za malo bialego i po prostu przeswituje... jutro mam klientke na frencha to poeksperymentuje
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości