Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-24, 00:18   #61
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

a mnie nurtuje jedna rzecz Czy bambuska mozna uzywac zarówno jako primera jak i finishera?
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 06:22   #62
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
a mnie nurtuje jedna rzecz Czy bambuska mozna uzywac zarówno jako primera jak i finishera?

Jezeli sluzy Ci taka kombinacja i w postaci wykanczajacej nie pobiela to czemu nie?Wazne zebys to Ty byla usatysfakcjonowana ostatecznym efektem i dzialaniem
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 08:25   #63
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

dziękuję bardzo za odpowiedz
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 09:45   #64
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Po bardzo dlugiej przerwie siegnelam po krzemionke (CS). I sprawdzila sie w najgorszy upal
Jakis czas temu odstawilam podklad mineralny na rzecz kremu tonujacego ale pogorszyla mi sie cera i potulnie wrocilam do prochow.
Upal straszliwy, w planie spotkanie na miescie, trzeba bylo cos wymyslic. Nalozylam filtr, a na to nastemplowalam podklad - swiecilo sie to razem jak latarnia, wiec wypedzlowalam sie krzemionka na wierzch. O dziwo mat sie utrzymal od rana do popoludnia! Sama bylam w szoku. Bede stosowac w te najwieksze upaly ale racze nieregularnie, bo boje sie przesuszu, niemniej jako awaryjny zmatowiacz dziala na mnie swietnie




Prosze o wspolprace przy tworzeniu 2 postu tego watku
Zachecam do podzielenia sie uwagami na temat uzywanych primerow i pudrow wykonczeniowych roznych firm mineralnych, ktore potem zostana umieszczone w spisie najpopularniejszych produktow z tej kategorii
Chetnie skopiuje opisy typu - nazwa produktu, krotka charakterystyka (sklad, dzialanie), link do strony gdzie produkt jest dostepny.

Z gory dziekuje za pomoc
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 11:55   #65
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Vrill puder ryżowy, puder jedwabny i frakcja sojowa nie są dostępne na BU
Puder ryżowy - kolorowka.com,
Puder jedwabny- kolorowka.com, silknaturals.com
Frakcja sojowa - mazidla.com, naturaliskosmetyki.pl

Puder jedwabny (Serica) - matuje skórę na długi czas jednocześnie nie wysuszając jej. Już niewielka ilość wystarczy do przygotowania twarzy do nałożenia minerałów. Optycznie zmniejsza widoczność porów i mniejszych niedoskonałości. Nie zapycha porów.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 12:00   #66
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dziekuje
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:25   #67
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

To ja napisze o Pudrze Bambusowym. uzywam bambusowego 100% z BU - Bambusa Arundinacea Stem Extract(w 90% krzemionka)
* teraz gdy sa takie upaly sprawdza sie idealnie. matowi skore na dlugo(a mam bardzo tlusta- normalnie swiece sie po godzinie)
* nie powinien zapychac, chociaz czytalam ze nie kazdemu sluzy..
* jak dla mnie jako primer a nawet wykonczeniowka idealny
* samotnie, gdy ktos nie ma ochoty na makijaz tez polecam. lubie go rowniez jednynie w polaczeniu z korektorem
* zauwazylam zmniejszenie widocznosci porow i wygladzenie
* moze bielic, ale jezeli nalozymy minimalna ilosc nie powinien
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 14:26   #68
kittie22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 370
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dziewczyny może to głupie pytanie, ale dopiero używam podkładów mineralnych drugi dzień i tak się zastanawiam czy primierem mogłoby być takie coś :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-16732-opis-Kanebo-Translucent-Loose-Powder.htm
Mam ten puder, a teraz przy minerałkach będzie mi pewnie trochę zbędny, więc się zastanawiałam czy można by używać go w ten sposób... Czy podać Wam jego skład? Dodam tylko że jest on baaardzo bardzo miałki, więc pomyślałam że mógłby się nadać... skoro skrobia ziemniaczana się nadaje...
kittie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 19:05   #69
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

A ja chciałabym podzielic sie odkryciem w postaci

primera DIVINE i ryżu wykańczającego z Adorned with Grace

połączenie tych dwóch produktów to mat na 16 h!!! i mówię serio
nie ważne czy się opalam na 30 stopniowym upale, czy biegam, przemierzam miasto w upalne południe - nic ale to nic nic zniszczy makijażu - wygląda jakbym zrobiła go 1 h temu
produkty dają rade również solo i wtedy tez bardzo długo matują i utrwalają makijaż
ALE obydwa produkty mają w składzie calcium carbonate, który może zapychać powodująć zaskórniki, dlatego tez nie mogę ich stosować
Kogo nie zapycha ten składniek niech wypróbuje polecam
life is brutal szukam dalej chyba czas na bambus i frakcję

jeśli chodzi o puder wykańczający smoothing powder z tej samej firmy to ładnie wygładza ale kiepsko matuje

Edytowane przez lumtecua
Czas edycji: 2010-08-12 o 10:58
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 15:45   #70
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
LM jest dosc droga firma mineralna i niewiele z nas ją testowało- stąd brak odpowiedzi
Co do primera jesli jest w postaci pudru(proszku) to nie ma sensu pod podklad tradycyjny, no chyba zeby byl nakladany pedzlem duo fibre a i wtedy nie wiem czy jest sens
Wyciągam stary post, ale jestem ciekawa dlaczego tak uważasz? Ja ostatnio, podczas upałów, używałam płynnego podkładu Rimmel (ponieważ minerały po 5 min. ze mnie spływały) a stosowałam zarówno pod jak i na primer (EDM Kaolin Powder) i w moim odczuciu przedłużał trwałość i mat podkładu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 07:25   #71
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dzieki filmikom Agabil postanowiłam wypróbować puder perłowy jako primer, kupiłam na NP i wczoraj mialam pierwsze testy. Bałam sie przede wszytskim ze bede sie swiecić, wczesniej uzywalam mieszanki(puder bambusowy, glinka i tlenek cynku) dawała rade w kazdych warunkach nakladana na dobrze nawilżoną twarz. Ale czemu piszę, po perłowym swiecenia drastycznego nie było, za to mam wrazenie ze kondycja cery przez cały dzien byla zdecydowanie lepsza. Pory zwęzone, ogólny look tak świeży i wypoczęty. Kurcze super
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 16:25   #72
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dzieki filmikom Agabil postanowiłam wypróbować puder perłowy jako primer, kupiłam na NP i wczoraj mialam pierwsze testy. Bałam sie przede wszytskim ze bede sie swiecić, wczesniej uzywalam mieszanki(puder bambusowy, glinka i tlenek cynku) dawała rade w kazdych warunkach nakladana na dobrze nawilżoną twarz. Ale czemu piszę, po perłowym swiecenia drastycznego nie było, za to mam wrazenie ze kondycja cery przez cały dzien byla zdecydowanie lepsza. Pory zwęzone, ogólny look tak świeży i wypoczęty. Kurcze super
Mogę gdzieś znaleźć linki do tych filmików?
Ostatnio mam jakąś dziwną cerę,nie dość że przesuszona to jeszcze lubi się świecić i wygląda na taką zmęczoną
Chętnie bym wypróbowała.
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 16:31   #73
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
krzemionka, puder ryżowy, skrobia kukurydziana/dry flo - co najlepiej matuje?

Miałam puder bambusowy i niestety - bez rewelacji. Zastanawiam się, co najlepiej i najdłużej matuje - krzemionka, puder ryżowy, skrobia kukurydziana/dry flo?
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 17:25   #74
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: krzemionka, puder ryżowy, skrobia kukurydziana/dry flo - co najlepiej matuje?

Poszukaj na biochemii Tu
Z doświadczenia wiem ze lepiej przetestowac na sobie,kazda cera jest inna ,niektórych np: puder ryżowy zapycha.
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 19:14   #75
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: krzemionka, puder ryżowy, skrobia kukurydziana/dry flo - co najlepiej matuje?

Jak dla mnie skrobia najlepsza, nałożona na filtr trzyma się do wieczora, zresztą ona jest o tyle dziwna, że im coś tłustszego dać pod spód tym dłużej się trzyma i matuje.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 21:40   #76
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: krzemionka, puder ryżowy, skrobia kukurydziana/dry flo - co najlepiej matuje?

stellla
poszukaj na forum znajdziesz wiele wskazówek i opinii
jest wątek ogólny o pudrach mineralnych i wątek o primerach
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:43   #77
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Ok, zobaczymy - zamowilam skrobie kukurydziana, puder ryzowy, krzemionke, kaolin i stearynian magnezu.
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 20:53   #78
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Czy puder bambusowy z jedwabiem (z BU) przychodzą po równo w tej samej ilości?
Tzn napisane jest że 16,5 g ale chodzi mi czy rozdziela się to na polowe że jest np.troszkę ponad 8 gram babusa i 8 jedwabiu?
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 21:05   #79
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Czy puder bambusowy z jedwabiem (z BU) przychodzą po równo w tej samej ilości?
Tzn napisane jest że 16,5 g ale chodzi mi czy rozdziela się to na polowe że jest np.troszkę ponad 8 gram babusa i 8 jedwabiu?
Bambus jest w słoiczku o pojemności 50 ml a jedwab w fiolce dość sporej ale nie wiem o jakiej pojemności..
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 21:12   #80
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Nie, puder jedwabny stanowi 10%.
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:48   #81
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dzięki dziewczyny
Szukam właśnie jakiegoś niewysuszającego primera i wykończeniówce w jednym,ale żeby dobrze trzymał makijaż i buzia się nie świeciła,dlatego myślałam o jedwabnym.
Ryżówka strasznie mnie przesuszyła
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 11:13   #82
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

No dobrze, pisalam juz na watku o SN ale trzeba wzbogacac watek primerowy bo uwazam ze to rewelacyjna sprawa i tak naprawde bez odpowiednio dobranego primera podklad nie bedzie sie trzymal tak jak sobie tego zyczymy(na pewno nie na problematycznej cerze)

Na poczatku bylam zadowolona z pudru bambusowego z BU ale po jakims czasie juz nie spelnial swojej roli tak dobrze jak na poczatku(dla mnie podstawa jest pochlanianie sebum i wygladzenie). nie testowalam wielu primerow(nie przywiazywalam do nich tak duzej wagi).
Mam jeszcze porownanie z jedwabiem w proszku z mazidel, calkiem przyjemny, nie zrobil krzywdy ale mat nie byl tak dlugi jak po bambusowym.

Jakis dluzszy czas temu znalazlam na all pelnowymiarowy Ultimate Luxury owder z Silk Naturals i jestem nim zachwycona. na dobra sprawe moglabym sie obyc bez podkladu, tylko on i korektor.
* Wygladza mi buzie niesamowicie,
* tworzy taka niezauwazalna oslone(nie wiem jak to opisac),
* daje mega dlugi mat, przedluza trwalosc podkladu,
* nawet kryje niedoskonalosci,
* podejrzewam go rowniez o zaleczanie buzki razem z Oil Control Serum tej samej firmy(zachwyty nad tym serum tez opisywalam).
* uzywam go w sporych ilosciach i takze jako finishera, wiec nie wiem czy jest wydajny,skoro nakladam "kilogramy" :P(zostalo mi pol opakowania).
* jest bardzo delikatny, typ "milusinskich" proszkow
* moze bielic, mnie to nie przeszkadza ale mam jasna karnacje

Sklad: Mica and Magnesium Myrsistate, Pearl Powder, Pure Silk Powder, Zinc Oxide, L-Ascorbly Palmitate, Rose Petals,Allantoin, Silica

Jak mi sie skonczy to chetnie sama sprobuje stworzyc cos podobnego(ostatnio mnie korci "krecenie prochow" tylko nie mam na to czasu)

ach, jeszcze posiadam probke Tinted Oil Control Primer SN, ale nie wiem czemu nie testowalm jeszcze, przymierzam sie i przymierzam, dam znac na pewno co o nim mysle
Oczywiscie moja cera jest tlusta, z nieaktywnym tradzikiem ale zawsze cos wyskoczy..

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-10-08 o 11:30
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 13:57   #83
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy powodem zapchania może być to, że nie nałożyłam żadnego kremu na buzię, przed nałożeniem primera? Czy poprostu zapchał.. bo zapchał? mam na myśli CS Diva
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 09:26   #84
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Szkoda, ze watek tak przycichl Moze ktoras z Was bedzie jednakw stanie mi pomoc?
Chodzi mi o primer do cery mieszanej z Meow- czy ktoras z Was go moze uzywala, ma jakies doswiadczenia z nim zwiazane? Chodzi mi o opinie: jak sie sprawuje w kontakcie z prochami w kryjacej formule, czy przedluza trwalosc makijazu i czy nie wysusza? z gory dziekuje
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 11:45   #85
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Szkoda, ze watek tak przycichl Moze ktoras z Was bedzie jednakw stanie mi pomoc?
Chodzi mi o primer do cery mieszanej z Meow- czy ktoras z Was go moze uzywala, ma jakies doswiadczenia z nim zwiazane? Chodzi mi o opinie: jak sie sprawuje w kontakcie z prochami w kryjacej formule, czy przedluza trwalosc makijazu i czy nie wysusza? z gory dziekuje
Podpinam się
Też byłabym bardzo wdzięczna za opinię, bo mam na ten primer chrapkę. A konia z rzędem temu, kto porówna wersję do cery mieszanej z wersją do cery tłustej
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:37   #86
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Szkoda, ze watek tak przycichl Moze ktoras z Was bedzie jednakw stanie mi pomoc?
Chodzi mi o primer do cery mieszanej z Meow- czy ktoras z Was go moze uzywala, ma jakies doswiadczenia z nim zwiazane? Chodzi mi o opinie: jak sie sprawuje w kontakcie z prochami w kryjacej formule, czy przedluza trwalosc makijazu i czy nie wysusza? z gory dziekuje
Ja mam ten primet do skóry tłustej. Nie używam go regularnie, ale sprawdził mi się ostatnio w ekstremalnym przypadku, tzn. na zabawie karnawałowej z tańcami W połączeniu z podkładem Meow w formule FF, makijaż wytrzymał od 20 do 4 z drobnymi poprawkami (tzn. 1 x przykładałm sobie delikatnie zwykły zielony ręcznik papierowy (bardzo ładnie wchłonał sebum) i jakiś czas później raz omiotłam twarz puderkiem, który nabrałam do zamykanego pędzla).
Miałam też próbkę tego do mieszanej i wybrałam ostatecznie do tłustej, bo dłużej i lepiej utrzymał makijaz na mojej tłustej gębusi

Edytowane przez lilianatoja2
Czas edycji: 2011-02-26 o 17:39
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 17:55   #87
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Ja mam ten primet do skóry tłustej. Nie używam go regularnie, ale sprawdził mi się ostatnio w ekstremalnym przypadku, tzn. na zabawie karnawałowej z tańcami W połączeniu z podkładem Meow w formule FF, makijaż wytrzymał od 20 do 4 z drobnymi poprawkami (tzn. 1 x przykładałm sobie delikatnie zwykły zielony ręcznik papierowy (bardzo ładnie wchłonał sebum) i jakiś czas później raz omiotłam twarz puderkiem, który nabrałam do zamykanego pędzla).
Miałam też próbkę tego do mieszanej i wybrałam ostatecznie do tłustej, bo dłużej i lepiej utrzymał makijaz na mojej tłustej gębusi
Dziekuje Lilianko W takim razie chyba sie zdecyduje na tego Tylko czy moglabys mi jeszcze powiedziec, jak sie ten primer ma w stosunku do porow?? Czy ja ladnie wypelnia, czy na nich osiada i je uwidacznia?
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 22:31   #88
lilianatoja2
Rozeznanie
 
Avatar lilianatoja2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 562
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anyolek Pokaż wiadomość
Dziekuje Lilianko W takim razie chyba sie zdecyduje na tego Tylko czy moglabys mi jeszcze powiedziec, jak sie ten primer ma w stosunku do porow?? Czy ja ladnie wypelnia, czy na nich osiada i je uwidacznia?
Aż poszłam i sprawdziłam po nałożeniu, zarówno cienkiej jak i grubszej warstwy, skóra jakby nabiera gładkości, pory stają się mniej widoczne. Po nałożeniu podkładu FF efekt sie utrzymuje, a nawet pogłębia.
Tylko w tym miejscu mam taką uwagę, że taki full mat nie będzie trwał zbyt długo. Ale potem nie miałam jakiegoś szalonego błysku, nic nie spływało, nie ważyło się. Cera była taka naturalnie "glow" - bo tak w sumie "matowy mat" też nie wygląda zbyt naturalnie
lilianatoja2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 07:42   #89
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lilianatoja2 Pokaż wiadomość
Aż poszłam i sprawdziłam po nałożeniu, zarówno cienkiej jak i grubszej warstwy, skóra jakby nabiera gładkości, pory stają się mniej widoczne. Po nałożeniu podkładu FF efekt sie utrzymuje, a nawet pogłębia.
Tylko w tym miejscu mam taką uwagę, że taki full mat nie będzie trwał zbyt długo. Ale potem nie miałam jakiegoś szalonego błysku, nic nie spływało, nie ważyło się. Cera była taka naturalnie "glow" - bo tak w sumie "matowy mat" też nie wygląda zbyt naturalnie
Super! uwielbiam taki efekt Bardzo Ci dziekuje za pomoc
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 10:08   #90
salineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 46
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cześć,
dopiero rozpoczynam orientować się w minerałach i w związku z tym mam kilka wątpliwości.
Aktualnie używam do makijażu jedynie pudru L'oreal Bare Naturale. Wiem, że nie jest to puder mineralny a jedynie zawiera w składzie minerały. Mimo to pasuje mi, i chciałabym zużyć go do końca zanim przejde na minerałki (akcja denko). Ale czy moge zacząć używać primera mineralnego (np. puder perłowy) pod moj Bare Naturale? Czy nie spełni on swojej funkcji skoro nie używam do makijażu prawdziwych minerałów?
Zależy mi żeby ukryć rozszerzone pory? Czy puder perłowy spełni to zadanie?
salineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 23:26:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.