Staż w gabinecie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-16, 13:59   #1
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Staż w gabinecie

Niedługo kończy mi się umowa o pracę. Wymyśliłam sobie, żeby załatwić sobie staż w gabinecie kosmetycznym oczywiście zakładając, że głównym celem są paznokcie. Problem polega na tym, że nie wiem czy się kwalifikuję.

Mam 24 lata - ok. Studiuję zaocznie - ok. Tyle tylko, że mam umowę o pracę na rok. A coś słyszałam, że nie można mieć u jednego pracodawcy umowy dłuższej niż 6 miesięcy... Tylko nie wiem czy chodzi o pracodawcę, u którego pracowałam ostatnio i teraz ubiegam się o staż, czy w ogóle o pracodawcę, u którego ostatnio pracowałam.
Wiecie może coś na ten temat?
Jak będę miała trochę czasu w święta to ustawę poczytam, ale może Wy mi choc trochę nakreślicie sytuację. Panie w PUPie jakoś nie są zbyt rozmowne w tym temacie :P

No i czy myślicie, że to dobry pomysł?
Paznokcie to moja pasja, chcę ją rozwijać. Zainteresowałam się ostatnio makijażem. Ogólnie jestem ciekawa kosmetyki, dermatologii. Chciałabym iść do szkoły kosmetycznej w przyszłym roku. Może po takim stażu byłoby mi łatwiej podjąć decyzję co do szkoły? Czesne nie jest niskie, a jak z tego nic nie będzie? Szkoda przecież pieniedzy...

Jak myślicie?

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Edytowane przez Magali
Czas edycji: 2009-12-16 o 14:00
Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 22:16   #2
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Staż w gabinecie

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
Niedługo kończy mi się umowa o pracę. Wymyśliłam sobie, żeby załatwić sobie staż w gabinecie kosmetycznym oczywiście zakładając, że głównym celem są paznokcie. Problem polega na tym, że nie wiem czy się kwalifikuję.

Mam 24 lata - ok. Studiuję zaocznie - ok. Tyle tylko, że mam umowę o pracę na rok. A coś słyszałam, że nie można mieć u jednego pracodawcy umowy dłuższej niż 6 miesięcy... Tylko nie wiem czy chodzi o pracodawcę, u którego pracowałam ostatnio i teraz ubiegam się o staż, czy w ogóle o pracodawcę, u którego ostatnio pracowałam.
Wiecie może coś na ten temat?
Jak będę miała trochę czasu w święta to ustawę poczytam, ale może Wy mi choc trochę nakreślicie sytuację. Panie w PUPie jakoś nie są zbyt rozmowne w tym temacie :P

No i czy myślicie, że to dobry pomysł?
Paznokcie to moja pasja, chcę ją rozwijać. Zainteresowałam się ostatnio makijażem. Ogólnie jestem ciekawa kosmetyki, dermatologii. Chciałabym iść do szkoły kosmetycznej w przyszłym roku. Może po takim stażu byłoby mi łatwiej podjąć decyzję co do szkoły? Czesne nie jest niskie, a jak z tego nic nie będzie? Szkoda przecież pieniedzy...

Jak myślicie?
ja rejestrujac sie w UP bylam na spotkaniu z doradcami zawodowymi (chyba w kazdym urzedzie ktos taki jest), wspominali nam o stazach, ale to dotyczy tylko studentow, wiec ty bys sie kwalifikowala.. warto zapytac w UP w twoim miescie, czy cos takiego jest praktykowane i czy korzystaja z tego np. gab. kosm. Na takim stazu dostajesz wymagrodzenie takie jak zasilek... niestety wiecej szczegolow nie pamietam, bo przyznam, ze akurat ten temat mnie nie dotyczy (nie studiuje i jezeli bede pracowac to tylko we wlasnej firmie. Czasami w UP sa dostepne szkolenia, za ktore placi urzad, w moim bylo np. szkoleniez zakresu stylizacji paznokci itp polaczone z praktuka w salonie...Ale z takich szkolen moga skorzystac tylko zarejestrowani bezrobotni z prawem do zasilku.
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 22:47   #3
irelax
Raczkowanie

Mojej siostry córka studiuje kosmetologie na prywatnej uczelni bo miała podobne zainteresowania do Twoich,oprócz paznokci.
Po pewnym czasie doszła do wniosku,ze tylko własny gabinet jest dobrym w tym wypadku rozwiązaniem no i "troszkę" kasy na niego.
Trzeba wszystko brac pod uwagę oprócz chęci niestety.
Nie żeby Cie zniechęcac ,broń Boże.
W końcu to cudza opinia.
Trzymam kciuki generalnie.
irelax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 12:02   #4
martak110
Rozeznanie

Dokładnie to nie wiem, ale na 100% musisz być zarejestrowana w UP zeby móc iść na stażi najlepiej jakbyś sobie sama znalazła gabinet który Cie przyjmie a z urzędu wzieła tylko papiery i tyle bo z własnego doświadczenia wiem ze te Panie to ani miłe ani mądre ani wykształcone choćby w swoim fahu nie są. Wynagrodzenie teraz nie jest takie złe na stażu wynosi siedemset cos złotych na reke (ustawa). popytaj znajomych najlepiej tych ktorzy byli juz na stazu jak to sie odbywa
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy.
martak110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 21:40   #5
sunniva2007
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez martak110 Pokaż wiadomość
Dokładnie to nie wiem, ale na 100% musisz być zarejestrowana w UP zeby móc iść na stażi najlepiej jakbyś sobie sama znalazła gabinet który Cie przyjmie a z urzędu wzieła tylko papiery i tyle bo z własnego doświadczenia wiem ze te Panie to ani miłe ani mądre ani wykształcone choćby w swoim fahu nie są. Wynagrodzenie teraz nie jest takie złe na stażu wynosi siedemset cos złotych na reke (ustawa). popytaj znajomych najlepiej tych ktorzy byli juz na stazu jak to sie odbywa
Z paniami w urzedach to tak jak z pielegniarkami, lekarzami, paniami kasjerkami w bankach itd, itd, gdzie swiadczone sa uslugi-zalezy na kogo sie trafi ale czasami warto zacisnac zeby, uzbroic sie w cierpliwosc i sprawy mozna pomyslnie zalatwic. Najwazniejsze jest to, aby nie dac sie odprawic z kwitkiem i powiedziec wprost o co ci chodzi i na czym ci zalezy i jak masz to zalatwic, a jak sie cos gwiazda biurowa zacznie bulwersowac, cmokac nerowo i pokazyfac focha to powiedz, ze ona od tego jest, zeby udzielic ci nformacji, trzymam kciuki
Stary 2009-12-17, 23:13   #6
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Jestem po administracji, więc się takich paniuś nie boję Pojadę kilkoma artykułami Kodeksu Postępowania Administracyjnego i panna wymięka

Ogólne zasady staży znam. Tyle tylko, że powiedziała mi coś o tej pracy i już sama nie wiem. Nie miałam czasu ciągnąć rozmowy, zresztą czułam, że chce mie zbyć. Muszę przestudiować ustawę o promocji zatrudnienia i dopiero wtedy isć do UP :P na pewno mnie nie zbędą

Dzięki dziewcvzyny

Stary 2009-12-17, 23:36   #7
sunniva2007
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
Jestem po administracji, więc się takich paniuś nie boję Pojadę kilkoma artykułami Kodeksu Postępowania Administracyjnego i panna wymięka

Ogólne zasady staży znam. Tyle tylko, że powiedziała mi coś o tej pracy i już sama nie wiem. Nie miałam czasu ciągnąć rozmowy, zresztą czułam, że chce mie zbyć. Muszę przestudiować ustawę o promocji zatrudnienia i dopiero wtedy isć do UP :P na pewno mnie nie zbędą

Dzięki dziewcvzyny
Problem w tym, ze jak sie zarejestrujesz w UP, to beda ci na sile wciskac rozne oferty a ty (kiedys jeszcze mozna bylo odmowic dwa razy) nie mozesz odmowic, tylko musisz isc na rozmowe kwalifikacyjna i ewentualnie ugadac sie z dana firma, zeby dali ci kwitek, ze nie masz kwalifikacji. nie zawsze jest mozliwosc zalatwienia stazu przez UP - to chyba zalezy od ofert. Jestes zaoczna studentka, bez zobowiazan typu dzieci itd, wiec tutaj moze byc problem, ale zapytaj o doradce zawodowego i moze skieruja cie na spotkanie
tak czy tak musisz isc i zapytac
Stary 2009-12-17, 23:44   #8
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Wiesz, w moim mieście nie ma za wielu ofert związanych z moim wyuczonym zawodem, więc pod tym względem problemu nie będzie. Byłam pół roku na bezrobociu, więc mam już pewien obraz. Poza tym chciałabym zrobić tak, że zarejestruję się dokładnie w dniu, w którym właścicielka gabinetu złoży dokunenty w UP Mam już upatrzony gabinet

Stary 2009-12-18, 13:17   #9
kiniuszka
Raczkowanie

Magali a czy to że nie masz ukończonej szkoły kosmetycznej nie będzie problemem??
Ja też pracuję do końca roku i od stycznia zarejestruję się jako bezrobotna i chciałabym dostać się na staż. Szkołę kosmetyczną skończyłam, ale wiem że nawet z tym ciężko o staż w gabinecie kosmetycznym.
kiniuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:43   #10
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Nie. Staż odbywa się po to, by zdobyć doświaczenie lub nowe umiejętności. Nie musi być związany z wykształceniem. Poza tym mam certyfikat z przedłużania paznokci (bo raczyłam wreszcie egzamin zdać ), a w planach na styczeń kurs z wizażu. Jakieś podstawy zatem będą Jeżeli masz jakiś zanojmy gabinet i właściciel się zgodzi to swzanse zawsze są Warto próbować

Stary 2009-12-18, 22:24   #11
kiniuszka
Raczkowanie

U mnie nie ma tak fajnie, o staż jest bardzo trudno, ale na szczęście szkołę skończyłam, certyfikaty z wizażu, masażu i stylizacji paznokci mam więc mam nadzieje że się gdzieś załapię
kiniuszka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości