Kolczyki! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-22, 13:23   #31
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Kolczyki!

Za wcześnie chcialaś wymienić kolczyki.
Producent zaleca wymiane kolczyków po 5 tyg.
Pierwszymi kolczykami powinny być te specjalne lecznicze-jeśli przebijałaś uszy w salonie kosmetycznym czy w studiu powinni ci takie właśnie założyć i poinformować o sposobie pielęgnacji,bo to bardzo ważne.
Teraz przemywaj codziennie dziurki chociaż wodą utlenioną, kręć kolczykami,aby nic tam sie nie posklejało. Dbaj o nie i dopiero za miesiąc wymień

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:00   #32
cudzoziemkawrajukobiet
Raczkowanie

Polecam maść Tribiotic. I podobno lepiej wodą utlenioną przemywać niż spirytusem salicylowym. Czy to nie prawda?
cudzoziemkawrajukobiet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:07   #33
Paati89
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Paati89

Cytat:
Napisane przez cudzoziemkawrajukobiet Pokaż wiadomość
Polecam maść Tribiotic. I podobno lepiej wodą utlenioną przemywać niż spirytusem salicylowym. Czy to nie prawda?
Tak tak,dlatego pisałam o wodzie utlenionej. Z tribioticem radzę uważac.

Paati89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 17:29   #34
cudzoziemkawrajukobiet
Raczkowanie

Czemu uważać z tribioticiem? Ja smaruję raz lub dwa razy dziennie póki co od 4 dni i na razie jest okej. Za jakieś 3 dni zrobię przerwę.
Stary 2009-08-22, 17:59   #35
Soleilka
Zakorzenienie

Z tego co mi mówiła kosmetyczka przesadzić można właśnie z wodą utlenioną, jeśli będzie się zbyt często przemywać. Może się wtedy długo goić i babrać
Soleilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 00:26   #36
VMK
Rozeznanie

GG do VMK

Oj... nie powinno się przemywać spirytusem salicylowym! To wcale nie goi tylko wysusza i podrażnia... Najlepiej przemywać solą fizjologiczną a w razie stanów zapalnych stosować tribiotic. Codziennie ruszać kolczykami ale też nie za często i nie zmieniać conajmniej przez miesiąc.
VMK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 11:05   #37
cudzoziemkawrajukobiet
Raczkowanie

To pędzę po sól fizjologiczną i może kupię też tą wodę utlenioną to raz dziennie nią będę przemywać.
Stary 2009-12-07, 21:35   #38
Sandrusiaxd
Przyczajenie

GG do Sandrusiaxd
Smile Co wiecie o kolczyku w języku ?

Długo się goi, czy boli przy przebijaniu, czy jak źle kosmetyczka przbije to można to gdzies zglosic ?
cokolwiek wiecie.?
zamierzam sobie zrobic i nie wiem jakieto bedzie mialo skutki, wole wiedziec wszystko.
pozdrawiam
Sandrusiaxd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 23:16   #39
miss venflon
Zakorzenienie

Dot.: Co wiecie o kolczyku w języku ?

Cytat:
Napisane przez Sandrusiaxd Pokaż wiadomość
Długo się goi, czy boli przy przebijaniu, czy jak źle kosmetyczka przbije to można to gdzies zglosic ?
cokolwiek wiecie.?
zamierzam sobie zrobic i nie wiem jakieto bedzie mialo skutki, wole wiedziec wszystko.
pozdrawiam
a chociaz to wiemy że mamy juz drugi ogromny wątek zbiorczy na ten temat
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=362122
Stary 2009-12-08, 06:53   #40
Sandrusiaxd
Przyczajenie

GG do Sandrusiaxd
Dot.: Co wiecie o kolczyku w języku ?

O sorry, nie wiedziałam ze takie cos juz jest, szukałam ale chyba mi to nie wychodziło..
Sandrusiaxd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 20:21   #41
britnej69
Przyczajenie

Question Kolczyk monroe & lipring.

Heej, mam pewien dylemat. Od dlugiego czasu zastanawiam sie nad zrobieniem sobie kolczyka monroe lub lipring(po lewej stronie dolnej wargi). Oba mi sie podobaja kwestia tylko tego, ktory bardziej ale nie o tym chcialam.
Problem jest w tym, ze mam juz kolczyk w nosie od roku. I mysle, ze jednak dziwnie albo nieladnie bedzie to wygladac(kolcztka w nosie mam po prawej). Wyjąć nie wyjme bo nie chce..
Co myślicie na ten temat?
Tylko szczerze prosze..
britnej69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 09:32   #42
Fisiasia
Rozeznanie

Dot.: Kolczyk monroe & lipring.

wyszukiwara! jest mnostwo watkow na wizazu o piercingu...

a swoja droga ja posiadam ok 15 kolczykow na ciele, i to jest dla mnie bo tak chcialam, i tak mi sie podoba... nierozumiem dlaczego sie o takie rzeczy nas pytasz, to wyglada tak jakbysmy byli wrozkami i mowili Ci co masz robic oO
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 20:57   #43
britnej69
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
wyszukiwara! jest mnostwo watkow na wizazu o piercingu...

a swoja droga ja posiadam ok 15 kolczykow na ciele, i to jest dla mnie bo tak chcialam, i tak mi sie podoba... nierozumiem dlaczego sie o takie rzeczy nas pytasz, to wyglada tak jakbysmy byli wrozkami i mowili Ci co masz robic oO
Nie zrozumialas. Nie jestem pewna czy dwa kolczyki na twarzy w tym przypadku nos i monroe wygladaja okej. Pytam bo jestem ciekawa opinii innych. To chyba normalne, hmm? Oczywiste, ze zrobie jak bede uwazac
britnej69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 21:14   #44
d0tkaaa
Zakorzenienie

Jezeli Cie to pocieszy to ja mam w nosie po prawej stronie,monroe po lewej i w jezyku .... wszystko wyglada wporzadku jak kolczyk monroe i ten z nosa jeste mniej wiecej tej samej wielkosci

Zuza

Razem
d0tkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 13:14   #45
hosaja
Przyczajenie

Question Kolczyk.

Od razu mówię, że nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam temat.

W wakacje miałam robiony kolczyk w brwi. Od tamtej pory co jakiś czas coś mi się z nim robi. Robi się przy dziurce taki bąbelek z ropą. Schodzi to po jakimś tygodniu i potem na nowo. Kazali mi to przemywać solą fizjologiczną i smarować tribioticiem.

Czy mogę zrobić coś, żeby to się nie pojawiało? Żeby raz na zawsze się tego pozbyć?
Stary 2009-12-18, 19:50   #46
Maaja
Raczkowanie

Kolczyki!

Witam
2 tyg. temu przebiłam sobie uszy. Pani kosmetyczka powiedziała że trzeba nosić te kolczyki 6 tyg. Nie lała mi się ropa ani krew, nie mam spuchniętych uszu i nie bolą mnie. Wczoraj je wyciągnęłam, wyglądało to ok przemyłam wodą utlenioną i włożyłam bez problemu i bez bólu. I moje pytanie jest takie czy na święta tzn. za 4 dni mogę wyciągnąć i włożyć jakieś inne (nie koniecznie z prawdziwego złota). A po świętach znowu założyć te od kosmetyczki?
Maaja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 19:53   #47
quench
Are you talking to me?!

Hah, no pewnie że pasuje. Jeśli masz na to ochotę i masz taką możliwość (nikt Cię nie będzie ścigał za kolczyki) to sobie zrób... Ja marzę o takim kolcu. Ale praca mi na to nie pozwala...
quench jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 23:42   #48
owieczkaa
Zakorzenienie

Po 1 - zdublowany wątek - jest cały ogromny wątek o kolczykach w uszach - wystarczyło poszukać. Ale już pal sześć - to, że cie nie boli, nie znaczy ze jest zagojone - powinnaś nie wyjmować tych przebitek przez miesiąc minimum. Poza tym złota lub srebra nie wkładaj - nie sprzyjają gojeniu się, Oczywiście jak będziesz chciała to zmienisz kolczyki na święta - ja bym tego nie robiła. Zawsze jest przyszły rok, a uszy masz tylko jedne.
Stary 2009-12-23, 14:43   #49
nieznosna1983
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Witam
2 tyg. temu przebiłam sobie uszy. Pani kosmetyczka powiedziała że trzeba nosić te kolczyki 6 tyg. Nie lała mi się ropa ani krew, nie mam spuchniętych uszu i nie bolą mnie. Wczoraj je wyciągnęłam, wyglądało to ok przemyłam wodą utlenioną i włożyłam bez problemu i bez bólu. I moje pytanie jest takie czy na święta tzn. za 4 dni mogę wyciągnąć i włożyć jakieś inne (nie koniecznie z prawdziwego złota). A po świętach znowu założyć te od kosmetyczki?
a ile zapłaciłas???
nieznosna1983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 14:45   #50
lil chicka
Przyczajenie

Dot.: Kolczyk.

Dużo też zależy od tego, z jakiego tworzywa jest kolczyk. Jeżeli jest to srebro, może powodować uczulenie i w efekcie odrzucenie przez organizm. Tak samo może być ze stalą chirurgiczną. Może spróbuj wymienić kolczyk na tytanowy albo z bioplastu.
lil chicka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 01:10   #51
aniaaa55
Przyczajenie

Dot.: kolczyk w jezyku problem

Poproś kogoś żeby Ci odkręcił.
aniaaa55 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 19:29   #52
Magdusia124
Raczkowanie

Nie prawda możesz włożyć kolczyki ze złota lub srebra, one są'odpowiednie' dla uszu. Ale lepiej abyś nie wyciągała ich potem i nie wkładała tych od kosmetyczni bo mozesz wtedy uszy naprawde podraznić. Potrzymaj je z tydzień
Magdusia124 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 09:56   #53
azzilla
Przyczajenie

Problem z kolczykami w uchu.

Witam.
Jako fanka piercingu postanowiłam zrobić sobie ponad tydzień temu 2 kolczyki w górnej części ucha. Niestety pojawił się problem. Po paru dniach zdjęłam kolczyki bo ucho mnie bardzo bolało. Smaruje spirytusem ze wzgledu na ropnienie. Dzisiaj chciałam spowrotem założyć kolczyki, ale własnie mam problem. Niby je wkładam ale nie chca mi wyjsc z tylniej części ucha... jest taka jakby błonka przez ktora nie moge je przecisnąć. Próbowałam troszke na siłe to tylko krew sie polała. Prosze o pomoc i rade.

Edytowane przez azzilla
Czas edycji: 2009-12-26 o 09:58
azzilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 15:12   #54
Magdusia124
Raczkowanie

Dot.: Problem z kolczykami w uchu.

A może powinnaś zgłosic sie z tym do kosmetyczki która Ci przekłuwała bo możesz sobie sama zrobic krzywdę.
Stary 2009-12-26, 15:45   #55
Fisiasia
Rozeznanie

ucho zazwyczaj sie goi ok 2tyg, w przypadku pory roku, ktora mamy teraz moze to potrwac dluzej (mowie to ze wzgledu na swoje doswiadczenie), a nawet moze sie zdarzyc ropienie, ale raczej w przypadku malzowiny usznej gornej jest to malo wskazany problem...
wiec nic dziwnego, ze robi Ci sie blonka... inaczej zwana limfa...

wiem, ze boli, no ale "cierp cialo co chcialo"
kup moze sobie masc tribiotic, mozna ja kupic w saszetce w aptece koszt ok.2 zl. i smaruj, to masc przyspieszajaca m.in gojenie ran zewnetrznych nos do gory...

i zachecam z skorzystania naszej wyszukiwarki, jest mnostwo watkow o kolczykach itp.
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 16:57   #56
azzilla
Przyczajenie

Dziękuje za porady. Tak czytałam wiele tematów na forum, ale mimo tego wolałam się dopytać. Spróbuje tego sposobu... gdyby było nadal nie tak udam sie do kosmetyczki. Pozdrawiam.
azzilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 14:30   #57
Ewakuacja69
Rozeznanie

tia, bo kosmetyczki znaja sie na przekluwaniu uszu ;/
sprobuj najpierw octeniseptu, a dopiero pozniej baw sie w tribiotic, bo to antybiotyk. najlepiej nie wyciagac kolczykow po przebiciu przez jakis czas, przemywac wspomnianym wczesniej octeniseptem badz rumiankiem.

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 15:30   #58
Magdusia124
Raczkowanie

No tak.
Ale napewno się znają, muszą xdd
Stary 2009-12-27, 23:20   #59
owieczkaa
Zakorzenienie

Do koleżanki Magdusi - nie mów dziewczynie, że może zmienić po tygodniu, bo nie tylko ja, a setki ludzi znających się na piercingu powie Ci, że pierwszy kolczyk należy trzymać aż do zagojenia się rany - płatek uszu goi się do 2 miesięcy, więc 6 tygodni to i tak nieco wcześnie. Lepiej poczekaj, aż uformuje Ci się kanał, nie grzeb tam zmieniając kolczyki, bo tylko rozkrwawiasz tą ranę, na własne życzenie zwiększasz ryzyko zakażeń i zbliznowaceń. To, że wszystko wygląda na zagojone nie znaczy, że tak jest - nie widzisz, co się dzieje w środku kanału.

Co do złota i srebra - powtarzam, wiele osób stwierdziło, ze nie jest to najlepszy materiał na gojenie - najlepsze są kolczyki z tytanu, bioplastu lub PTFE. To, że nasze babcie nosiły złoto na zagojenie wynika z tego, że miały do wyboru albo ten jeden metal najmniej zanieczyszczony różnymi syfami, albo kolczyki z niklowej blaszki, która uczulała i rozdrażniała ranę. Więc zanim coś poradzisz, to się więcej dowiedz, zanim zrobisz komuś krzywdę swoją wypowiedzią.
Stary 2009-12-28, 08:01   #60
Magdusia124
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Do koleżanki Magdusi - nie mów dziewczynie, że może zmienić po tygodniu, bo nie tylko ja, a setki ludzi znających się na piercingu powie Ci, że pierwszy kolczyk należy trzymać aż do zagojenia się rany - płatek uszu goi się do 2 miesięcy, więc 6 tygodni to i tak nieco wcześnie. Lepiej poczekaj, aż uformuje Ci się kanał, nie grzeb tam zmieniając kolczyki, bo tylko rozkrwawiasz tą ranę, na własne życzenie zwiększasz ryzyko zakażeń i zbliznowaceń. To, że wszystko wygląda na zagojone nie znaczy, że tak jest - nie widzisz, co się dzieje w środku kanału.

Co do złota i srebra - powtarzam, wiele osób stwierdziło, ze nie jest to najlepszy materiał na gojenie - najlepsze są kolczyki z tytanu, bioplastu lub PTFE. To, że nasze babcie nosiły złoto na zagojenie wynika z tego, że miały do wyboru albo ten jeden metal najmniej zanieczyszczony różnymi syfami, albo kolczyki z niklowej blaszki, która uczulała i rozdrażniała ranę. Więc zanim coś poradzisz, to się więcej dowiedz, zanim zrobisz komuś krzywdę swoją wypowiedzią.
Taaak?? Taka mądra jesteś. To dlaczego jak ja zrobiłam sobie sama kolejną dziurkę i kolczyk oczywiście w płatku to sobie wyciągałam i przekładałam na inny jeszcze tego samego dnia, i przez te dwa tygodnie od przekłuwania nadal zmieniam na najróżniejsze jakie mi sie podobają i nic mi sie nie dzieje nie spuchły nie są czerwone nie ma żadnej infekcji.
Sie odzywaja ludzie na tematy o któreych nie koniecznie mają pojęcia...
Płatek uszu goi się do 2 msc hahahahahahahahahahahahah ahahaha... niezłe , zalezy na czyim uchu.

Edytowane przez Magdusia124
Czas edycji: 2009-12-28 o 08:02
Magdusia124 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
helix, kolczyk, kolczyk w pępku, kolczyk w uchu, lipring, percing, problem, studio piercingu

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości