pomarańcz zamiast beżu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-18, 21:15   #1
jin
Raczkowanie

Unhappy

pomarańcz zamiast beżu

właśnie wróciłam od fryzjera, wcześniej miałam ciemne włosy z jasnymi pasemkami, zdecydowałam sie na kolor 8.34 z odcieni beżu allwawaves i niestety odrosty wyszły mi pomarańczowo miedziane, fryzjerka zapewniała mnie ze włosy wyjdą identyczne jak w próbniku, tymczasem są zupełnie inne Znacie jakiś sposób, aby zniwelować tą miedź?? Może warto jeszcze raz położyć tę farbę, aby lepiej rpokryła odrost. Mam dość tego rudego!!!! wszyscy się ze mnie śmieją, a ja nie mam odwagi iść do niej z reklamacją.... Proszę doraźcie
jin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 21:29   #2
Paulettka
Raczkowanie

GG do Paulettka
Dot.: pomarańcz zamiast beżu

Idź do niej ! Masz takie prawo, sama lepiej nic nie kombinuj bo możesz sobie zniszczyć włosy
Paulettka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 22:08   #3
jin
Raczkowanie

wiem, że tak powinnam zrobić ale nie wiem czy będę miała na tyle odwagi. Próbowałam zrobić zdjęcie ale ciężko uchwycić ten kolor.
Stary 2009-12-18, 22:50   #4
Zafirah
Rozeznanie

Nie wiem czemu w palecie Allwaves kolor 8.34 figuruje jako beżowy bo to jest blond złoto-miedziany który z beżem nie ma nic wspólnego. Błędne było również twierdzenie Twojej fryzjerki, że kolor wyjdzie identyczny jak na próbniku - włosy różnie reagują na farbę i próbnik pokazuje kolor w przybliżeniu.

Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 11:29   #5
jin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu w palecie Allwaves kolor 8.34 figuruje jako beżowy bo to jest blond złoto-miedziany który z beżem nie ma nic wspólnego. Błędne było również twierdzenie Twojej fryzjerki, że kolor wyjdzie identyczny jak na próbniku - włosy różnie reagują na farbę i próbnik pokazuje kolor w przybliżeniu.
Dzięki za podpowiedź w sprawie tego rudego koloru, ale najgorsze jest to że farba nierównomiernie pokryła włosy i przy głowie mam rudo czerwone, już chyba w domu sklepową farba wyszedł by mi ładniejszy kolor. Fryzjerka pracując kilka lat na takich farbach powinna wiedzieć, że kolor wychodzi rudy, ja mówiłam jej o jasnym naturalnym brązie. Ide do niej dzisiaj kolo południa, zobaczymy co mi powie.
Dzięki dziewczyny za odpowiedź Naprawdę jest mi ciężko
Stary 2009-12-19, 17:59   #6
rita77
Raczkowanie

Witam, bylas u fryzjerki? co ci powiedziala?
rita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 19:19   #7
jin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Witam, bylas u fryzjerki? co ci powiedziala?
Byłam, wkurzyłam się na maksa, bo chciała mi to poprawić za opłatą(poprzednio zapłaciłam 160 zł w zwykłym salonie w małym mieście), i wszystkiego się wypierała, że przecież mam ten kolor który chciałam z próbnika, ale ja chciałam naturalny beż a nie rudy w połączeniu z mniej rudym. Zawołała szefową i ta zgodziła się zafarbować jeszcze raz, ale niestety teraz wyjdzie mi tylko ciemny brąz, i mam dylemat zostać przy rudych czy zrobić ten brąz, bo wcześniej byłam blondynką. Sama juz nie wiem, poprostu się boję
Stary 2009-12-20, 16:07   #8
Zafirah
Rozeznanie

To jest bzdura, że wyjdzie tylko ciemny brąz. Nie daj sobie tego wmówić. Jasne, że tak jest najłatwiej - na nieudolne farbowanie nakitować ciemnego koloru, który wszystko zakryje. Tak robią fryzjerzy, którzy nie znaja się na swojej pracy. Szkoda, że nie dodałaś zdjęcia ale jeśli chcesz się pozbyć tej rudości to wystarczy stonować włosy farbą na tym samym poziomie o odcieniu popielatym lub popielato-opalizującym(8.01; 8.1; 8.12) jeśli masz tam na włosach również złoto.

Stary 2009-12-20, 19:10   #9
jin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
To jest bzdura, że wyjdzie tylko ciemny brąz. Nie daj sobie tego wmówić. Jasne, że tak jest najłatwiej - na nieudolne farbowanie nakitować ciemnego koloru, który wszystko zakryje. Tak robią fryzjerzy, którzy nie znaja się na swojej pracy. Szkoda, że nie dodałaś zdjęcia ale jeśli chcesz się pozbyć tej rudości to wystarczy stonować włosy farbą na tym samym poziomie o odcieniu popielatym lub popielato-opalizującym(8.01; 8.1; 8.12) jeśli masz tam na włosach również złoto.
Zafirah, wielkie dzięki. Górę włosów mam w kolorze taki jak ty na zdjęciu w avatarze tylko wypłowiały(i nie taki ładny), a dół włosów wyszedł podobny jak chciałam tylko też z domieszką miedzi. Lepszy rezultat uzyskałabym w domu.
Jeśli się zdecyduję jutro pójśc (nie wiem czy sie odważę, bo boję się żę znów wyjdzie mi coś dziwnego) to powiem jej to co napisałaś, nie chcę ciemnego brązu. Pewnie zostane w tych dwu kolorowych. Zachciało mi się ładnie wyglądać na święta.
Stary 2009-12-20, 20:05   #10
Zafirah
Rozeznanie

Jeśli odrost jest taki jak u mnie w avatarze to będzie o ton ciemniejsza baza niz myślałam, czyli 7. Ale i tak można tak zrobić, żeby ich bardziej nie przyciemniać. Tylko przygotuj się na to, że pani fryzjerka może powiedzieć, że w internecie bzdury piszą i ona sie lepiej zna i "teraz to już tylko ciemny brąz szanowna pani"

Stary 2009-12-22, 10:32   #11
jin
Raczkowanie

Zafirah, a mogłabyś napisać czy 8.1 majirel wychodzi bardzo ciemno(nie chcę czrnych włosów)?? Ja chciałabym uzyskać jakiś jasny lub średni brąz, a boję się żeby nie wyszedł za ciemny, moje włosy są jaśniejsze niż 8.1 w próbniku. Zresztą wydaje mi się, że każdy kolor będzie lepszy od tego. Regułom jest, że do farby dodaje się 6% utleniacz?? Może jeśli dodam 9% wyjdzie jaśniejszy kolor?? Boję się, że jeśli pójdę kolejny raz do fryzjera to znowu paskudnie wyjdzie. Mam znajomą fryzjerkę, ale ona nie pracuje na dobrych profesjonalnych farbach i mogę liczyć jedynie na nalożenie. Mam gęste włosy więc muszę wydać kolejne kilkadziesiąt zł na dwie tubki farby, bo jedna niestety nie wystarczy, nie chce wyrzucać kasy w błoto.
Stary 2009-12-22, 12:56   #12
Zafirah
Rozeznanie

8.1 nie wychodzi ciemno, akurat dzisiaj robiłam ten kolor klientce jakieś dwie godziny temu . Na pewno nie wyjdzie Ci czarny ani nawet średni brąz. To nie jest reguła, że używa się oksydantu 6%, jego moc jest uzależniona od tego co mamy na głowie i co chcemy uzyskać. W Twoim przypadku użyłabym jak najsłabszej wody bo nie chcesz zasadniczo zmieniac koloru tylko stonować tą rudość - a konretnie wzięłabym wodę z richessa która ma 2,5%. 9% tylko byś niepotrzebnie uwrażliwiła włosy. Przetrzymaj ze 20 min na odroście a na końce przeciągnij na ostanie 10 minut (bo pisałaś, że długości nie są aż tak rude więc lepiej ich nie przepigmentować). A jakiej długości masz włosy? Bo majirel jest dość wydajny i może starczyłaby jedna tubka. Zwłaszcza, że do tonowania możesz dodać troszkę więcej oksydantu niż do normalnego farbowania.

Stary 2009-12-22, 15:47   #13
jin
Raczkowanie

włosy sięgają troszkę poniżej ramion, sa wycieniowane i bardzo gęste. chciałbym wyrównać kolor, i zmienić tą rudość na jakiś jasny brąz bądź ciemny blond końcówki nie są rude, ale kolor jest bez wyrazu, bardzo matowy. Ogólnie całe włosy wyglądają nieciekawie
Stary 2009-12-22, 19:39   #14
blond_i
Raczkowanie

Na początku chciałabym przeprosić ze nie pod temat, ale szukam jakiś informacji odnośnie tego koloru. Pisałam już na innych watkach ale niestety nie udało mi się uzyskać odpowiedzi, dlatego zwracam się do was z prośbą, jak mogę osiągnąć taki kolor w domu? Jestem farbowaną jasną blondynka( naturalną też tylko nieco ciemniejsza). Przepraszam i dziękuje

Edytowane przez blond_i
Czas edycji: 2010-05-09 o 15:54
blond_i jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości