Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-24, 11:54   #1
nati133
Raczkowanie

wysypka wokół ust i na brodzie

od jakiegoś czasu mam czerwoną, nieco suchą i z taką jakby niewielką wysypką skórę wokoł ust i na bokach brody. Gdy nawilżam robi się czerwona, potem nieco przechodzi ta wysypka, ale potem znowu wychodzi. Co to może być?
nati133 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 11:57   #2
sylwiszon757
Zakorzenienie

GG do sylwiszon757
Dot.: wysypka wokół ust i na brodzie

hmm..moze jakies uczulenie? mnie sie tak robi jak zjem swiezy ananas;/ i trzyma mi sie to przez jakies 3-4 dni;/

Studentka Górnictwa i Geologii
sylwiszon757 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-24, 12:27   #3
ifg
Raczkowanie

Dot.: wysypka wokół ust i na brodzie

Może to być zapalenie okołoustne.. mam podobny problem od około pół roku Najlepiej jak najszybciej skonsultuj się z dermatologiem, chyba, że pojawiło ci się to jakoś niedawno, wtedy może faktycznie jest to uczulenie. Ja męczę się z tym jakiś czas, nasila się, za jakiś czas znika i tak w kółko. Nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie bo nie jest jakoś bardzo widoczne ale jak na złość zawsze jak wybieram się do dermatologa to przygasa..i wtedy nic nie widać. Jakiś czas temu zaczęłam to smarować maścią Elidel, którą wcześniej stosowałam na atopowe zapalenie skóry - jest dość droga (około 80 zł mała tubka) ale pomogło. U mnie wygląda to tak: zaczerwienienie z taką jakby delikatną wysypką, która baardzo delikatnie się łuszczy, jest to naprawde ledwo widoczne, na początku było tylko przy ustach na dole a potem jeszcze troszkę przy nosie.
ifg jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości