Uczulenie??!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-25, 12:44   #1
Magdusia124
Raczkowanie

Uczulenie??!!

Witam Wszystkich serdecznie
Mam problem.Pod oczami i na powiekach pojawiły mi się dziwne, swędzące bąble;/
Czy to jest uczulenie na jakiś kosmetyk i jak ewentualnie się tego pozbyć. Dziękuję z góry za odpowiedzi;*
Magdusia124 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 13:48   #2
karolynka90
Zakorzenienie

Dot.: Uczulenie??!!

bardzo mozliwe, ze to uczulenie. zmienialas ostatnio kosmetyki? wypij wapno, powinno byc troche lepiej.
Stary 2009-12-25, 18:58   #3
Magdusia124
Raczkowanie

Może to cienie do powiek albo krem zły używałam
Dziękuję za odpowiedź;*
Magdusia124 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 15:08   #4
kropekPL
Przyczajenie

Ja mialam ten sam problem.Chodzilam po lekarzach,az trafilam do dobrego alergologa.Zrobil mi testy alergiczne i okazalo sie,ze jestem uczulona na henne i kalafonie.Lekarz powiedzial ze jesli musze sie malowac to mam znalezc cos co mnie nie uczula.Niestety okazuje sie ze mam tendecje na uczulanie sie na rozne zwiazki chemiczne-wiec najlepiej jak bedzie cos prostego w skladzie.Prawdopodobnie przez lata stosowania tuszu uczulilam sie na jego skladniki.
Oczywiscie producenci nie zapisuja na opakowaniu skladu kosmetykow.Przez okolo rok czasu stosowalam Max factor 2000 calorii i niestety wkoncu tez sie na niego uczulilam
Kupilam ostatnio nawet tusz firmy Clinique ( wszystkie kosmetyki sa podobno hipoalergiczne kosztowal 100pln i ... od razu mnie uczulil!!
Przeczytalam ze alergiczki dobrze mowia o Respectissime i chyba go sprobuje.Bez tuszu czuje sie gola (
Proponuje wizyte u alergologa albo przynajmniej dermatologa ( nie jest potrzebne skierowanie ).Moze zrobia Ci testy alergiczne-chociaz jest to tylko wycinek wszystkich skladnikow na ktore mozna sie uczulic.Nie ukrywajmy do naszych kosmetykow dodawanych jest mnostwo zwiazkow chemicznych.
Pozdrawiam
kropekPL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 15:26   #5
Magdusia124
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kropekPL Pokaż wiadomość
Ja mialam ten sam problem.Chodzilam po lekarzach,az trafilam do dobrego alergologa.Zrobil mi testy alergiczne i okazalo sie,ze jestem uczulona na henne i kalafonie.Lekarz powiedzial ze jesli musze sie malowac to mam znalezc cos co mnie nie uczula.Niestety okazuje sie ze mam tendecje na uczulanie sie na rozne zwiazki chemiczne-wiec najlepiej jak bedzie cos prostego w skladzie.Prawdopodobnie przez lata stosowania tuszu uczulilam sie na jego skladniki.
Oczywiscie producenci nie zapisuja na opakowaniu skladu kosmetykow.Przez okolo rok czasu stosowalam Max factor 2000 calorii i niestety wkoncu tez sie na niego uczulilam
Kupilam ostatnio nawet tusz firmy Clinique ( wszystkie kosmetyki sa podobno hipoalergiczne kosztowal 100pln i ... od razu mnie uczulil!!
Przeczytalam ze alergiczki dobrze mowia o Respectissime i chyba go sprobuje.Bez tuszu czuje sie gola (
Proponuje wizyte u alergologa albo przynajmniej dermatologa ( nie jest potrzebne skierowanie ).Moze zrobia Ci testy alergiczne-chociaz jest to tylko wycinek wszystkich skladnikow na ktore mozna sie uczulic.Nie ukrywajmy do naszych kosmetykow dodawanych jest mnostwo zwiazkow chemicznych.
Pozdrawiam
Heej mam pytanko, ale czy ten lekarz przypisał Ci jakis lek, albo powiedział coś konkretnego co musisz stosować??
Czyli oznacza to że będę uczulona na wszystkie kosmatyki
Stary 2009-12-27, 15:55   #6
kropekPL
Przyczajenie

Ja mam masc do stosowania miejscowego-zrobiona w aptece Protopic+wazelina poniewaz sa to okolice oczu oraz w razie bardzo silnej reakcji w szafce leza tabletki przeciwalergiczne Flonidan.Tabletek jeszcze nie musialam stosowac,ale masc niestety stosuje czesto ( Dziwne jest to ze objawy mam tylko na jednym oku,no ale coz :P
Niestety kazdy lekarz powie,ze nalezy unikac kontaktu z alergenem niz zwalczac objawy alergii
Stary 2009-12-27, 17:19   #7
Magdusia124
Raczkowanie

oja ja też mam tylko na jednym oku!!!! Na prawym, a u Ciebie??
Stary 2009-12-27, 19:29   #8
kropekPL
Przyczajenie

Ja akurat na lewym :P
Stary 2009-12-27, 19:46   #9
sailormaary
Zadomowienie

ech ja mam uczulenie na kosmetyki ale objawia mi się nieco inaczej schodzi mi skóra aż do krwi w miejscu np tam gdzie miałam cień do powiek kiedyś koleżanka nałożyła mi puder tani na twarz i cała twarz mi zeszła to było straszne nic nie pomagało i strasznie piekło jak czymś posmarowałam a jak nie smarowałam to swędziało okropność nigdy więcej Rossmanowych pudrów teraz używam tylko mineralnych z Rimmrla i dają radę
sailormaary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 21:28   #10
patrysienka
Zadomowienie

Ja też mam uczulenie na prawym oku, pod i na powiece. Trzyma mi się to już z 2 tygodnie. Tak samo zrobiło mi się na szyi. Więc mamy coś podobnego. Jak sie dotknie to swędzi. ;/ Ratujcie. Jestem alergikiem i nawet nie idę do dermatologa, żaden nie potrafił mi pomóc.
patrysienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 07:50   #11
Magdusia124
Raczkowanie

Ale wiecie co ciekawe pojawił mi sie naajpierw jeden bębel. a za dwa dni jak sie pomalowałam to wyskoczyło jeszcze z 5. I używałam peelingu z perfecty i wtedy jeszcze swędziec zaczęły
Stary 2009-12-28, 10:33   #12
kropekPL
Przyczajenie

Radze dziewczyny szukac kosmetykow ktore Was nie uczulaja.W moim przypadku to bedzie chyba syzyfowa praca-na poczatku jest ok a po kilku miesiacach uczulam sie na nie.
Ja na poczatku tez chodzilam do dermatologow i przepisywali mi masci na badzie sterydow.Teoretycznie pomagalo-bable,zaczerwienienie i swedzenie przechodzilo.Ale jest skutek uboczny-po jakims czasie w tym miejscu skora robi sie taka zrogowaciala,ciemniejsza.
Idzcie tez do lekarza,ale najlepiej dobrego alergologa.A jesli chodzi o tymczasowa ulge to polecam masc robiona w aptece oczywiscie na recepte Protopic+wazelina.
Stary 2009-12-28, 11:17   #13
Magdusia124
Raczkowanie

Dzięki za radę. Całe szczęście bąbli juz nie ma ale boje się że znowu sie pojawia jak zacznę uzywać kosmetyki (po odstawieniu ich zniknęły)

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości