Melanotan--czyżby koniec solarium ? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-09-14, 11:29   #331
Blond_Venus
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez MSN do Blond_Venus
Dot.: Melanotan--czyżby koniec solarium ?

Nie no trochę się wystraszyłam,nie powiem, ale...

Cytat:
Napisane przez Bogna4 Pokaż wiadomość
Młoda kobieta zmarła prawdopodobnie w wyniku powikłań po zażytych miesiąc wcześniej zatrzykach przyspieszajacych opalanie.
Czyli info nie na 100% potwierdzone a niektórzy biorą to latami i nic im się niedzieje... Może po prostu miała pecha?Albo po prostu nie mówi się jeszcze o tym głośno?Bo to do tej pory to chyba jedyny taki artykuł na ten temat...

Ostatnio czytałam,że jedna dziewczyna (na miliony,które biorą) umarła od tabletek antykoncepcyjnych a druga stała się upośledzona... Od wszystkiego się umrze, jak się bedzie miało pecha,nawet od głaskania chomika...

Tak czy siak - postanowiłam zakończyć tą zabawę i dokładniej poczytać o innych środkach wpomagających opalanie,typu tabletki z beta karotenem...
Dzięki Bogna4 za artykuł!
Stary 2012-09-14, 15:14   #332
takaja13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez crystalALICE Pokaż wiadomość
A ja wróciłam z Grecji - cały wyjazd brałam melanotan ,,Sunvea" w sprayu do nosa (z polskiej strony!). Pierwszy raz w życiu jestem opalona (cera: typ 1, piegi, jasna karnacja, jasne włosy).

Efekt:
Ja bez melanotanu bym tak byla opalona

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 20:58   #333
Falabella
Zakorzenienie

Zastanówcie się, czy nie za bardzo zagalopowałyście się w pogoni za "urodą". Wbijać sobie igłę z chemicznym syfem z dodatkiem hormonu?! Jak można sobie wbijać igłę, samemu, w brzuch, w cokolwiek, albo wpsikiwać w śluzówkę nosa coś takiego... To już lepiej z umiarem korzystać z solarium.

Co się dzieje na tym świecie.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 10:15   #334
marti214
Przyczajenie

Rowniez niedawno kupilam m2 z polskiej strony i musze przyznac ze efekt mialam juz po pierwszym zastrzyku. Skora delikatnie nabrala brazowego koloru Jezeli chodzi o skutki uboczne to wogole nie mialam zwiekszonego libido moze troche zmniejszony apetyt a najgorszym skutkiem okazala sie jakbym delikatna depresja i drazliwosc oczywiscie przemijajaca po kilku godzinach...jestem ciekawa czy ktos rowniez tak mial??
marti214 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 18:27   #335
alchemia_stylu
Przyczajenie

Dziewczyny, jest zasadnicza różnica między tymi preparatami- oryginalny melanotan nie powoduje ŻADNYCH skutków ubocznych- sama to sprawdziłam. Ja dostawałam ten produkt praktycznie od źródła. Ale przejrzałam linki, które tu proponujecie i zauważyłam, że na polskich stronach, produkt ten ma zieloną nakrętkę- oryginał ma niebieską! Zwróćcie na to uwagę przy kolejnym zakupie!
alchemia_stylu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 12:16   #336
Xlaseczka
Przyczajenie

.

Edytowane przez Xlaseczka
Czas edycji: 2012-10-24 o 15:14
Xlaseczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 12:11   #337
agness269
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Xlaseczka Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z Panią.
Wcześniej zamówiłam z niebieską owszem był dobrym produktem a np teraz ciągle dostaję z zieloną i jest super. Czuję się identycznie jak po tym z niebieską. To akurat jaką ma nakrętkę nie świadczy o jakości
ale naprawdę trzeba uważać z jakiego zródła się zamawia.
Również się nie zgadzam z Panią bzdury jakich mało nakrętka ma znaczenie a to dobre Ja zamawiam z zieloną i nie widzę żadnych wad ;]
agness269 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 17:44   #338
Bogna4
Przyczajenie

Wasza sprawa skoro przestrogi Wam nie straszne i dalej upieracie sie przy stosowaniu tego specyfiku. Tak czy inaczej zycze Wam zdrowia teraz i w przyszlosci.
Bogna4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:14   #339
vanessa_a
Przyczajenie

kurcze! też się trochę wystraszyłam..... Czy coś wiadomo już o wynikach śledztwa prowadzonego przez tamtejsza policję?
Wczoraj na polsacie w wydarzeniach też mówili o tym! ale mówili,że zmarły dwie osoby!!! Jedna w Anglii i jedna w Stanach chyba...
vanessa_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 10:31   #340
vanessa_a
Przyczajenie

kurcze! też się trochę wystraszyłam.... Czy wiadomo już coś o wynikach sledztwa prowadzonego w tej sprawie przez tamtejszą policję? co było bezpośrednią przyczyną śmierci? Wczoraj na polsacie w wydarzeniach mówili,że dwie osoby zmarły jedna w Anglii druga w Stanach chyba...
vanessa_a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 11:09   #341
anulla27
Przyczajenie

Witam! mam pytanie czy ktos wie jak te zastrzyki dzialaja przy nabytym bielactwie??mam od 4 lat przy przegubach na rekach i na stopach?czy te biale miejsca moga troche przyciemniec??? prosze o odpowiedz
anulla27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 23:01   #342
strong18
Przyczajenie

Witam które polskie sklepy jeszcze sprzedają melamotan 2 z góry dzięki
strong18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 17:08   #343
chaandi
Przyczajenie

słuchajcie, a czy zamawianie z zagranicznej strony w kraju w ktorym melanotan jest legalny u nas rowniez bedzie uznane za nielegalne?
chaandi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 02:00   #344
takaja13
Zakorzenienie

Nie chce laski Was straszyc ale warto przeczytac
http://www.fakt.pl/smierc-przez-opal...,181806,1.html

Groza! Naukowcy z USA wymyślili samoopalacz, który... wstrzykuje się pod skórę! Dzięki zawartemu w nim hormonowi skóra powinna nabrać ładnej opalenizny, nawet jeśli nie korzystamy z naturalnych kąpieli słonecznych, czy solarium. Problem w tym, że specyfik dostępny również na polskim rynku nie posiada żadnych atestów. Zaś jednym ze skutków ubocznych może być nawet śmierć!

Melanotan I i Melanotan II dostępne są głównie w internecie, ale można je nabyć także w niektórych solariach i salonach piękności. Oferowane w postaci: płynu do zastrzyków albo spreju kosztują od 90 zł (za 10 mg preparatu) do 430 zł (za 50 mg). Sprzedawcy reklamują je jako najlepszy samoopalacz, po którym nie trzeba nawet się opalać!

Wszystko dzięki zawartemu w preparacie syntetycznemu hormonowi melaniny odpowiedzialnemu za nadawanie skórze brązowego koloru. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba najpierw zrobić sobie od kilku do kilkunastu zastrzyków pod skórę!
– Nigdy nikomu nie poleciłabym wstrzykiwania sobie takiego świństwa pod skórę, bo nie wiadomo jak to może się skończyć. Najlepiej opalać się na słońcu albo w solarium. Oczywiście z umiarem – mówi Iwona Gizara (40 l.) z wrocławskiego salonu Blumsien.
Skurtki uboczne, jakie mogą wyniknąć z reakcji organizmu człowieka na Melanotan, mogą być katastrofalne. – Ryzyko dla zdrowia jest bardzo wysokie, ponieważ nie zostały one przetestowane pod kątem bezpieczeństwa, jakości i skuteczności, dlatego nie wiadomo, jakie mogą mieć działanie dla ludzi. Ich sprzedaż w Polsce jest nielegalna, za co grozi do 2 lat więzienia – ostrzega Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny i dodaje, że nawet jednorazowe przyjęcie takiego specyfiku może zakończyć się śmiercią!
Melanotan zawiera groźny syntetyczny hormon melaniny. Specjaliści ostrzegają przed jego użyciem, ponieważ w Polsce, a także Unii Europejskiej nie został dopuszczony do sprzedaży. Nie posiada bowiem żadnych atestów, ani nie przeprowadzano żadnych badań laboratoryjnych na temat skutków ubocznych. Tym samym jest nielegalny. Nawet jednorazowe wstrzyknięcie sobie preparatu może zakończyć się utratą zdrowia, a nawet życia. Każdy, kto stosował specyfik powinien zgłosić się do lekarza.

ZWLASCZA OSTATNIE ZDANIE DAJE DO MYSLENIA

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 09:37   #345
chaandi
Przyczajenie

dajcie spokój. od wszystkiego mozna umrzec. moze ktos przedobrzyl albo mial jakies uczulenie. wiadomo ze jesli po ktoryms zastrzyku czujesz sie zle to po prostu odstawiasz. Tak samo od solarium, jedni dostaja raka skory inni nie.
Stary 2012-10-19, 13:54   #346
chaandi
Przyczajenie

m

Edytowane przez chaandi
Czas edycji: 2012-10-19 o 20:03
Stary 2012-10-19, 18:58   #347
Falabella
Zakorzenienie

Na głupotę ludzką nic się nie poradzi, ale jeśli naiwni ludzie podążający ślepo za swoim kanonem "piękna" wstrzykują sobie otrzymywany syntetycznie hormon, bądź przyjmują go na błony śluzowe nosa to... Cóż, może i ja rozwinę interes? Kiesy nabite kasą, kosztem głupców, więc żadnym.

Nie rozumiecie, że można od tego umrzeć? Wstrzykiwanie hormonu jest niebezpieczne! Ten jest otrzymywany syntetycznie, więc tym bardziej wzrasta ogromnie ryzyko (syntetyczne odpowiedniki substancji są często bardzo toksyczne, zawierają różne dodatki itd).

OTWÓRZCIE OCZY, UŻYJCIE MÓZGÓW!

Stary 2012-10-22, 10:36   #348
crystalALICE
Przyczajenie

ciekawe dlaczego melanotan jest w Australii do dostania w aptece na receptę? otóż dlatego, że jeśli ktoś jest biały jak ściana i ma pełno pieprzyków, jest wielkie prawdopodobieństwo, że gdy nawet niechcący spali się na słońcu - one zraczeją! melanotan zapewnia więc ochronę, gdyż opalenizna jest niczym innym jak OBRONĄ organizmu przed działaniem promieni słonecznych. niektórzy mają tego hormonu (odpowiedzialnego za brązowienie skóry) za mało, więc są dużo bardziej podatni na raka skóry. ja traktuję melanotan jak tabletki antykoncepcyjne, a i o nich czyta się różne bzdury wypisywane przez skrajnych katolików, którzy nie wierzą w seks dla przyjemności.
crystalALICE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:24   #349
arielka84
Przyczajenie

hej, masz jeszcze dojście do melanotanu, bo szukam wszędzie i nie mogę nigdzie tego kupić , mieszkam obecnie w Anglii
arielka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 11:26   #350
chaandi
Przyczajenie

a

Edytowane przez chaandi
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:43
Stary 2012-10-23, 11:33   #351
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez crystalALICE Pokaż wiadomość
ciekawe dlaczego melanotan jest w Australii do dostania w aptece na receptę? otóż dlatego, że jeśli ktoś jest biały jak ściana i ma pełno pieprzyków, jest wielkie prawdopodobieństwo, że gdy nawet niechcący spali się na słońcu - one zraczeją! melanotan zapewnia więc ochronę, gdyż opalenizna jest niczym innym jak OBRONĄ organizmu przed działaniem promieni słonecznych. niektórzy mają tego hormonu (odpowiedzialnego za brązowienie skóry) za mało, więc są dużo bardziej podatni na raka skóry. ja traktuję melanotan jak tabletki antykoncepcyjne, a i o nich czyta się różne bzdury wypisywane przez skrajnych katolików, którzy nie wierzą w seks dla przyjemności.
Katolicy wierzą w seks dla przyjemności, co innego ortodoksyjni, którzy mocno przesadzają ze wszystkim, aczkolwiek traktowanie seksu jako sport bez miłości świadczy o moralnym upodleniu W sensie jest się dziwką/dziwkiem i koniec

Cóż, w aptece wiele jest środków, które wcale nie są ok i bezpieczne. Przemysł farmaceutyczny wart jest miliardy i nikt nie udostępni leku na raka czy nie wycofa niektórych, bo to się nie opyla po prostu. Za dużo strat by było. Najlepiej samemu mieć wiedzę, znać się na składach i działaniu substancji - wtedy można dyskutować.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-10-23 o 11:38
Stary 2012-10-23, 12:42   #352
chaandi
Przyczajenie

prawda jest taka, ze w polsce juz sie tego nie dostanie. Moze to lepiej. Tak czy inaczej biorąc pod uwage wszystkie okolicznosci jesli juz ktos ma zamawiac to tylko na swoj uzytek.
Stary 2012-10-30, 12:47   #353
NAasia91
Raczkowanie

Słuchajcie, dzisiaj oglądałam dzień dobry tvn i mówili właśnie o tym nielegalnym hormonie. Nawet nie wiecie jakie to jest groźne. Jeżli użyje sie tego raz czy dwa, sporadycznie to nie powinien zaszkodzic, ale gdy używa się tego miesiącami, nawet latami może doprowadzic to czerniaka!! Zastanówcie się nad tym! Są juz osoby, które zmarły przez to..

http://dziendobry.tvn.pl/video/uwaga...est,64948.html

Edytowane przez NAasia91
Czas edycji: 2012-10-31 o 10:51
NAasia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:23   #354
de_emon
Przyczajenie

Witam zwracam sie z pytaniem i prosba jednoczesnie czy jest mozliowosc zakupu przez pania albo pomoc w takim zakupie melotananu? pozdrawiam Damian
ew gdzie mozna zakupic ow srodek?
de_emon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 17:55   #355
dianozaur
Przyczajenie

tez tak sadze..ale zastanawiam sie nad tym..czy skoro przyciemnia skore i pieprzyki to czy nie przyciemnia i wlosow..hmmm a nawet oczu skoro jak wszystkim wiadomo melanina jest odpowiedzialna za koloryt powyzej wymienionych;]] hmmm??
dianozaur jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:52   #356
agness269
Przyczajenie

Ja stosowałam melanotan 2 i jedyne co mi przyciemnialo to pieprzyki ktorych mam bardzo mało natomiast włosy i oczy u mnie nie pociemniały.
agness269 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:54   #357
crystalALICE
Przyczajenie

zgadzam się z poprzedniczką. pieprzyki pociemniały (ale po odstawieniu melanotanu wróciły do swojego pierwotnego koloru), ale oczy i włosy bez zmian. chociaż czytałam kiedyś na amerykańskim forum, że komuś pociemniały włosy. ja jestem blondynką, całe owłosienie (:P) mam blond i teraz wręcz wygląda na białe, bo kontrastuje z opaloną skórą
Stary 2013-07-18, 11:40   #358
tunah
Przyczajenie

Crystal gdzie dostalas prawdziwy melanotan? szukam zrodla
tunah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 10:18   #359
crystalALICE
Przyczajenie

ja też szukam nowego źródła! w Polsce wszystko pozamykali przez durnowate przepisy dotyczące sprzedawania hormonów na receptę. Za trzy tygodnie wyjeżdżam na urlop i potrzebuję sprayu do nosa (20mg albo więcej). Jeśli ktokolwiek dysponuje, albo zna dobre i sprawdzone źródło, to proszę o pilną wiadomość prywatną!
Stary 2013-08-31, 23:55   #360
dalikri
Przyczajenie

Co sądzicie o melanotanie z szarą nakrętką? 2 lata temu brałam z zieloną nakrętką(kupiony na polskiej stronie) i zadziałał fantastycznie. Wtedy efektów ubocznych nie zauważyłam żadnych, ani tych negatywnych, ani pozytywnych. Teraz znalazłam tylko szary, jestem po drugim zastrzyku, wymiotowałam i mam coś jakby depresję. Da się wytrzymać ale zastanawiam się jak będzie z działaniem. Za pierwszym razem poszłam 3-4 razy na solarium po 10 dniu i byłam ciemna prawie jak murzynka, na pewno ciemniejsza niż mulatka. Czy ktoś używał z szarą nakrętką?
dalikri jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości