Dbanie o cere w mlodym wieku. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-27, 22:26   #1
aSsSsIuLkA
Przyczajenie

Dbanie o cere w mlodym wieku.

Witam!
Chcialam dostac jakies porady jak dbac o cere gdy zmyje make-up. Mam 16 lat i tak od 2,5 regularnie sie maluje tj. podklad i tusz. Ostatnio zauwazylam, ze gdy zmywam makijaz moja cera robi sie co raz gorsza. Wyglada na zmeczona, mam duzo wagrow, rozszerzone pory i duzo naczynek co sprawia ze mam nieproszone rumience, w kilku miejscach jest przesuszona... oczywiscie twarz nie zawsze tak wyglada. Zastanawialam sie ostatnio jak bedzie wygladala moja twarz za parenascie lat... Nie chce miec wtedy bardzo zniszczonej cery dlatego stad zalozylam watek, ktory mam nadzieje przyda sie innym nastolatkom. Jakich kosmetykow powinnam uzywac, by moja twarz byla ladna i zebym czasem mogla wyjsc z domu nawet bez podkladu? OStatnio zaczelam uzywac kremu koloryzujacego przeciw niedoskonalosciom ale nie byl zbytnio kryjacy, wiec wrocilam do normalnego podkladu.
Polecacie tez jakis dobry podklad zeby dlugo sie utrzymywal, byl nawilzajacy, nie dawal efektu maski i zeby byl kryjacy?

Jutro wybiore sie chyba do kosmetyczki albo do dermatologa ale teraz tak profilaktycznie pytam:P

z gory dziekuje za odpowiedz
aSsSsIuLkA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 23:32   #2
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow
Dot.: Dbanie o cere w mlodym wieku.

a naprawdę masz tak fatalną tę cerę, żebyś musiała ją katować podkładem?
mówią, że teraz te kosmetyki nie są tak szkodliwe dla cery i że niby chronią twarz przed urazami czy inne tam pierdoły.
ale moim zdaniem- im później zaczniesz się malować, tym lepiej.
a podkład zostaw trądzikowcom, którzy mają naprawdę CO zakrywać
Stary 2009-12-28, 13:33   #3
visionAM
Zakorzenienie

jesteś bardzo młoda, zaczęłaś się malować jak miałaś 14 lat? I to używająć podkładu?! Powiedz mi po co? Mogłaś ewentualnie korzystać od czasu do czasu z pudru w kamieniu lub sypkiego, ale po co męczyć twarz podkładami w tak młodym wieku... w głowie mi się to nie mieści....
Czym zmywasz makijaż? Używasz toniku, kremu odpowiednio do swojego typu cery?
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:57   #4
Katelicious
Zadomowienie

ja maluję się od pierwszej gimn. ponieważ mam naprawdę duży trądzik... i nie widzę w tym nic złego. Bardzo nie lubię kiedy jakieś osoby na forum to krytykują, ponieważ one chyba nie wiedzą że taka choroba na trądzik bardzo działa na psychike ludzi - nie raz czują się gorsi i sa mniej pewni siebie kiedy to wszystkie defekty widać. Za to kiedy jest się umalowanym (w żadnym przypadku tapeta etc.) to do razu człowiek lepiej sie czuję bo ma świadomość że tych okropnych pryszczy nie widać tak badzo. Jeśli ktos chce się malować, ma taką potrzebę (również na podłożu psychicznynm) to prosze bardzo . Tylko trzeba pamiętac o zmywaniu makijażu na noc.

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!

walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:32   #5
visionAM
Zakorzenienie

Też mam trądzik, ale jak miałam kurację antybiotykami w wieku 18 lat to jakoś się przemogłam i ponad 3 miesiące się nie malowałam. A nie mogłam na siebie patrzeć w lustrze.
Autorka wątku nie wspomina o trądziku, dlatego pytam po co ten podkład
Stary 2009-12-28, 17:41   #6
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
ja maluję się od pierwszej gimn. ponieważ mam naprawdę duży trądzik... i nie widzę w tym nic złego. Bardzo nie lubię kiedy jakieś osoby na forum to krytykują, ponieważ one chyba nie wiedzą że taka choroba na trądzik bardzo działa na psychike ludzi - nie raz czują się gorsi i sa mniej pewni siebie kiedy to wszystkie defekty widać. Za to kiedy jest się umalowanym (w żadnym przypadku tapeta etc.) to do razu człowiek lepiej sie czuję bo ma świadomość że tych okropnych pryszczy nie widać tak badzo. Jeśli ktos chce się malować, ma taką potrzebę (również na podłożu psychicznynm) to prosze bardzo . Tylko trzeba pamiętac o zmywaniu makijażu na noc.
znam niestety ten ból..
ja bez makijażu nie wyszłabym z domu..
Stary 2009-12-29, 22:47   #7
Lousie
Raczkowanie

ja też , chociaż nie mam jakiegoś strasznego trądziku.
bez makijażu po prostu wyglądam jak trup, bo pomimo mojej ciemnej oprawy oczu, ciemnych oczu, ciemnych włosów i różowych ust - MAM SKÓRĘ ALBINOSA. po mamusi. ale to nie jest śnieżna biel, to jest po prostu okropny trupi odcien. po użyciu fluidu , czy pudru mineralnego czuje sie od razu pewniej, nie wyszla bym z domu bez tego... tobie proponuje aera teint vishy, badz ten nowy maybelline... hm, mikrogabeczki czy cos, nie chce mi się biec po buteleczke
Lousie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 00:15   #8
klada
Zakorzenienie

a ja sie tu spytam, poniewaz nie chce zakladac watku- mam 15 lat i strasznie blyszczy mi sie skora i mam krosty, wiec uzywam pudru w kamieniu. Ale zastanawiam sie, co jest najlepsze(tzn. najlzejsze) dla nastolatki- fluid czy puder? Jesli puder, to w kamieniu czy sypki?
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

klada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 00:20   #9
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
a ja sie tu spytam, poniewaz nie chce zakladac watku- mam 15 lat i strasznie blyszczy mi sie skora i mam krosty, wiec uzywam pudru w kamieniu. Ale zastanawiam sie, co jest najlepsze(tzn. najlzejsze) dla nastolatki- fluid czy puder? Jesli puder, to w kamieniu czy sypki?
Wydaje mi się, że lepszy byłby puder i to najlepiej mineralny. Minerały potrafią bardzo dobrze kryć, a pozostają przy tym lekkie (nie obciążają skóry w takim stopniu jak podkład). Dużo firm kosmetycznych posiada w swym asortymencie pudry mineralne (zarówno w kamieniu, jak i sypkie). Polecam przejrzeć KWC ; ))
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 00:47   #10
klada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alejandro Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że lepszy byłby puder i to najlepiej mineralny. Minerały potrafią bardzo dobrze kryć, a pozostają przy tym lekkie (nie obciążają skóry w takim stopniu jak podkład). Dużo firm kosmetycznych posiada w swym asortymencie pudry mineralne (zarówno w kamieniu, jak i sypkie). Polecam przejrzeć KWC ; ))
dzieki
chcialabym puder mineralny, jendak jak na budzet nastolatki sa one za drogie
Uzywam tego:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...prasowany.html.
Nie zapycha mnie na szczescie i dobrze kryje Wiec mysle, zeby go nie zmieniac.
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2009-12-30, 00:54   #11
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
dzieki
chcialabym puder mineralny, jendak jak na budzet nastolatki sa one za drogie
Uzywam tego:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,13...prasowany.html.
Nie zapycha mnie na szczescie i dobrze kryje Wiec mysle, zeby go nie zmieniac.
Też się czaję na ten puder. Miło wspominam przygodę z kosmetykami Pierre Rene (szczególnie z podkładem), zamierzam więc wypróbować coś jeszcze. Niestety, u mnie w mieście ich nie sprzedają. Co do pudrów mineralnych nie są wcale, aż takie drogie. Ostatnio nawet Rimmel wypuścił nową wersję pudru mineralnego w kamieniu. Oprócz tego, np. L'Oreal, Rhea, Gosh, wszytskim znany EDM, czy nawet Joko. Wybór jest spory, ale wiadomo, że każdy reaguje inaczej na dany kosmetyk ; ))
Stary 2009-12-30, 15:54   #12
ach ju
Raczkowanie

ja bym stawiala na produkty nawilżające, odżywcze. oczywicie po odpowiednim oczyszczeniu skory. i bez przesady. wiec tak:
rano -

- umyc twarz zelem( nie mydlem!) oczyszczajacym lub normalizujacym
-przetrzec Twarz tonikiem(tutaj pozycji jest do wyboru do koloru)
-wklepac kremik nawilzajacy na dzien odpowiedni do rodzaju skory np suchej lub tłustej.
-dopiero po takim rzygotowaniu na twarz mozna nakladac podklad, puder.

jak najszybciej staramy sie usunąc makijaż, jesli np przychodzimy do domu, a nie przed samym snem, poniewaz skora sie bardzo z takimi chemikalizami meczy.

zmycie makijazu-

-uzywamy specjalnego mleczka do demakijazu np garnier. nakladamy odrobine na palce, masujemy cala twarz(zmywa sie wtedy nie tylko tusz, kredka z oczu ale wszystkie zanieczyszczenia z twarzy). Płatkiem kosmetycznym usuwamy wszystko z twarzy.
-umycie twarzy zelem myjacym
-tonik
jesli jest uczucie sciagniecia nakladamy kremik. NIe bojmy sie uzywac kremu, latem chroni przed sloncem, zimą przed mrozem. Jest przekonanie ze kremy stosuje sie po 30 błąd! nawet wiele dermatologow ze żadnych kremow na mlodą twarz.
ale trzeba! odzywia, nawilza, regeneruje naskorek, utrzymuje odpowiedni poziom wody w tkance, lagodzi podraznienia.

-peeling stosujemy najwyzej 2 razy w tygodniu

-na wypryski tylko preparaty punktowe np papka przeciwtrądzikowa jadwiga- jest świetna! lub zele punktowe.

-dodatkowo mozna sie wspomagaac suplementami diety np skrzypowita, bratek w tabletkach, humavit - wygladzaja poprawiaja wyglad cery.

Mów szeptem, jeśli mówisz o miłości.

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham

Edytowane przez ach ju
Czas edycji: 2009-12-30 o 17:33
ach ju jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 16:31   #13
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

co to za papka jadwiga? ;>
w sumie.. napisałaś całkiem ładną, sensowną pielęgnację^
Stary 2009-12-30, 16:41   #14
Alejandro
Rozeznanie

Wydaje mi się, że każda skóra reaguje inaczej, bo ja osobiście używam szarego mydła i myślę, że jest dla mnie najlepsze. Nie wysusza, aż tak jak piszą niektórzy, a dokładnie oczyszcza. Z tonikami się zgadzam, lecz nie zgadzam się z takim zmywaniem makijażu w ciągu dnia. Rozprowadzam preparat tak jak opisałaś, jednak zmywam go płatkiem nasączonym w toniku i nie myję twarzy, bo oznaczałoby to jej mycie 3 razy dziennie (rano, przy demakijażu i wieczorem) - to za dużo. Z kremami i peelingami również się zgadzam, pod warunkiem, iż chodzi o twarz (jeśli mówimy o ciele - ja potrzebuję częstszego peelingu). Chętnie dowiem się czegoś więcej o papce ; ))
Stary 2009-12-30, 17:20   #15
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Też się czaję na ten puder. Miło wspominam przygodę z kosmetykami Pierre Rene (szczególnie z podkładem), zamierzam więc wypróbować coś jeszcze. Niestety, u mnie w mieście ich nie sprzedają. Co do pudrów mineralnych nie są wcale, aż takie drogie. Ostatnio nawet Rimmel wypuścił nową wersję pudru mineralnego w kamieniu. Oprócz tego, np. L'Oreal, Rhea, Gosh, wszytskim znany EDM, czy nawet Joko. Wybór jest spory, ale wiadomo, że każdy reaguje inaczej na dany kosmetyk ; ))
Rimmel, Joko, Gosh, a przypuszczam, że nawet L'Oreal wypuszcza pseudo-minerały, czyli takie, które tych minerałów nie mają nawet 10%

Klada, jestem w Twoim wieku i używam z konieczności podkładów mineralnych. Jeśli uda Ci się dobrać coś z EDM - to uwierz, że ich podkłady nie są drogie, wychodzi ok. 25 zł, a minerały są przeogromnie wydajne

Jednak jeśli nie jesteś nadal przekonana, polecam puder sypki z My Secret. Jest transparentny, choć jeśli masz ciemną karnację, może być dla ciebie nienaturalny Kosztuje ok. 12 zł, a starcza na sporo czasu (mam go ze dwa miesiące, a nie wiem, czy połowę zużyłam )
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 17:32   #16
visionAM
Zakorzenienie

ja korzystam z pudru i podkładu Rimmela, tego co niby ma minerały no i w rzeczywistości to on tylko z nazwy jest mineralny jednak dobrze kryje i matuje więc za takie pieniądze w sumie się opłaca ;p
Stary 2009-12-30, 17:40   #17
Alejandro
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Rimmel, Joko, Gosh, a przypuszczam, że nawet L'Oreal wypuszcza pseudo-minerały, czyli takie, które tych minerałów nie mają nawet 10%

Klada, jestem w Twoim wieku i używam z konieczności podkładów mineralnych. Jeśli uda Ci się dobrać coś z EDM - to uwierz, że ich podkłady nie są drogie, wychodzi ok. 25 zł, a minerały są przeogromnie wydajne

Jednak jeśli nie jesteś nadal przekonana, polecam puder sypki z My Secret. Jest transparentny, choć jeśli masz ciemną karnację, może być dla ciebie nienaturalny Kosztuje ok. 12 zł, a starcza na sporo czasu (mam go ze dwa miesiące, a nie wiem, czy połowę zużyłam )
Prawda ; )) Ale zawsze to lepsze 10%, niż w ogóle. Co do EDM - wychodzi na prawdę tanio, a jakościowo są to świetne kosmetyki. Dziewczyny organizują na Wizażu wspólne zakupy - można się podłączyć ; )) Co do wydajności się nie wypowiem, ponieważ w moich rękach nic nie jest wydajne. Mam pytanie co do pudru My Secret. Czy rzeczywiście jest on transparentny? Nie chcę, żeby bielił, bo po zawartości widać, że jest on strasznie jasny, a ja niestety używam ciemnych podkładów.
Stary 2009-12-30, 17:45   #18
Callitus
Zakorzenienie

Ja mam karnację (na razie ) w odcieniu Medium Light i mnie nie bieli
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Stary 2009-12-30, 17:50   #19
ach ju
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
co to za papka jadwiga? ;>
w sumie.. napisałaś całkiem ładną, sensowną pielęgnację^
Polska Papka do cery trądzikowej

Opis: Jest preparatem aktywnym, antybakteryjnym, dziala kojąco, nie podraznia skory, szybko i efektownie leczy.

Dzialanie: odtłuszczające,
przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe, normalizuje skore tłusta z pryszczami, zminiejsza, usuwa przebarwienia i blizna po trądziku, zwezenie ujsc gruczolow lojowych.

Składniki:
-tlenek cynku (wykazuje działanie antybakteryjne, łagodzące i wysuszające. Cynk działa bakteriobójczo, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Wspomaga także procesy gojenia się ran)

-kamfora
(Działa dezynfekująco, antybakteryjnie, antyseptycznie, hamuje zapalenia, tonizuje, uśmierza ból, , pobudza ukrwienie skóry)

-minerały i mikroelementy

Sposob uzycia:
Stosować punktowo na zmiany na skórze, raz lub kilka razy dziennie; płaszczyznowo na noc na skórę twarzy

i co najwazniejsze:
po kilkudniowej kuracji cera jest wyleczona.

Tak od siebie stosuje juz 3 buteleczke, tylko gdy czasem cos niemilego sie pojawi
u kosmetyczki kupno to koszt 20 zlotych, mozna na allegro, w aptece.
załaczam zdjecie
i link o papce

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=58029

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
Stary 2009-12-30, 18:08   #20
ach ju
Raczkowanie

Smile Dot.: Dbanie o cere w mlodym wieku.

Cytat:
Wydaje mi się, że każda skóra reaguje inaczej, bo ja osobiście używam szarego mydła i myślę, że jest dla mnie najlepsze. Nie wysusza, aż tak jak piszą niektórzy, a dokładnie oczyszcza. Z tonikami się zgadzam, lecz nie zgadzam się z takim zmywaniem makijażu w ciągu dnia. Rozprowadzam preparat tak jak opisałaś, jednak zmywam go płatkiem nasączonym w toniku i nie myję twarzy, bo oznaczałoby to jej mycie 3 razy dziennie (rano, przy demakijażu i wieczorem) - to za dużo. Z kremami i peelingami również się zgadzam, pod warunkiem, iż chodzi o twarz (jeśli mówimy o ciele - ja potrzebuję częstszego peelingu). Chętnie dowiem się czegoś więcej o papce ; ))
Droga Alejandro wyprobowalas szare mydlo i dla Ciebie jest super, ale nie dla wszystkich ... mydlem twarzy myc sie nie powinno gdyz mydło ma nieodpowiednie ph, niszczy warstwę kwasowo-lipidową na skórze, która ma ją chronić, po myciu twarzy mydlem trzeba obowiazkowo przetrzec twarz tonikiem by nadac mu odpowiednie PH. Wysuszony naskórek łatwiej rogowacieje i zatyka pory w skórze. Usuwany przez mydło łój z powierzchni skóry jest produkowany z jeszcze większą siłą przez gruczoły łojowe, co prowadzi do nasilenia łojotoku.
mydlo szare najgorsze nie jest , musze przyznac, jest potasowe, nie ma sztucznych barwnikow, sztucznego zapachu, jest hipoalergiczne.

Zgadzam sie z Toba co do faktu zmycia naszego mleczka platkiem kosmetycznym juz to poprawilam

co do mycia twarzy to 2-3 razy dziennnie, a skora sucha i wrazliwa nawet raz dziennie.

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
Stary 2009-12-30, 18:34   #21
Callitus
Zakorzenienie

Twarzy na pewno nie powinno się myć 3 razy dziennie!
2 razy to w ostateczności.

No i na pewno nie mydłem, tu zgodzę się z ach ju Polecam Babydream bądź Ziaja TinTin
Stary 2009-12-30, 19:04   #22
ach ju
Raczkowanie

tak. Babydream maja super kosmetyki . Szczegolnie dobre sa żel do ciała i włosów. Naturalne no i cena tez super

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
Stary 2009-12-30, 19:33   #23
klada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość

Dzieki, ale ja nie chce kupywac innego pudru. Ten co mam bardzo mi sluzy Ale i tak dzieki
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

Stary 2009-12-30, 21:34   #24
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

Cytat:
Napisane przez ach ju Pokaż wiadomość
Droga Alejandro wyprobowalas szare mydlo i dla Ciebie jest super, ale nie dla wszystkich ... mydlem twarzy myc sie nie powinno gdyz mydło ma nieodpowiednie ph, niszczy warstwę kwasowo-lipidową na skórze, która ma ją chronić, po myciu twarzy mydlem trzeba obowiazkowo przetrzec twarz tonikiem by nadac mu odpowiednie PH. Wysuszony naskórek łatwiej rogowacieje i zatyka pory w skórze. Usuwany przez mydło łój z powierzchni skóry jest produkowany z jeszcze większą siłą przez gruczoły łojowe, co prowadzi do nasilenia łojotoku.
mydlo szare najgorsze nie jest , musze przyznac, jest potasowe, nie ma sztucznych barwnikow, sztucznego zapachu, jest hipoalergiczne.

Zgadzam sie z Toba co do faktu zmycia naszego mleczka platkiem kosmetycznym juz to poprawilam

co do mycia twarzy to 2-3 razy dziennnie, a skora sucha i wrazliwa nawet raz dziennie.
dziękuję za fachową odpowiedź ;*
i co, smarujesz tym pryszcza, nie wyciskasz i on ci znika?

na razie boję się eksperymentować.. mam zresztą maści od dermy, więc na tym się skupiam przede wszystkim ;> ew. po skończonej terapii, kiedy jeszcze coś od czasu do czasu wyskoczy- może wtedy spróbuję (;
Stary 2009-12-30, 22:12   #25
ach ju
Raczkowanie

prosze bardzo
czasem nie moge sie oprzec iii wyciskam hah kto nie mial tego problemu
ale wtedy dluzej sie goi. Moze brzmiec to jak reklama, ale gdy na noc tym sobie posmaruje rano juz nic nie ma ;p takie male wypalanko )
nie boj sie ekperymentow a co!

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
Stary 2009-12-30, 23:09   #26
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

oj, ja juz wole nie eksperymentowac.. nie wiem czy to w tym, czy w innym watku pisalam, ale od takiego wlasnie probowania i testowania wszystkiego na mojej skorze, nabawilam sie potwornych stanow zapalnych, a w efekcie tradziku^ z ktorym walcze juz zreszta od trzech miesiecy i nie zapowiada sie na szybki koniec XD
Stary 2010-01-01, 23:03   #27
ach ju
Raczkowanie

taaak... wiem o czym mowisz ;( czasem potrafia zaszkodzic ..
kilka lat temu sama mialam taki przypadek.. mialam gladka cere, zero wypryskow hehe wiec zeby dalej taka miec postanowlam kupic żel antybakteryjny przeciwtradzikowy... i wlasnie od tego czasu sie zaczelo na drugi dzien bylo kilka pryszczy a potem jeszcze gorzej coz tak bywa )

William Shakespeare
___
11.08.2008 Kocham
Stary 2010-01-02, 12:41   #28
lady6991
Przyczajenie

ja się malowałam na początku pierwszej gimnazjum ale rodzice cały czas mi mówią że sobie naprawde psuje cere a też mam zmiany trądzikowe niestety i nie wiem czy dobrze zrobiłam że sie przestałam malować ?? prosze o odp.
lady6991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 12:49   #29
visionAM
Zakorzenienie

Zależy jakich kosmetyków do makijażu używałaś/ używasz.
Przy cerze z trądzikiem bardzo polecane są podkłady i pudry mineralne - nie sa wcale bardzo drogie Możesz o nich poczytać na podforum Wizażu i wybrać coś dla siebie skoro źle się czujesz bez make-upu
Stary 2010-01-02, 13:18   #30
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

sory za pytanie.. ale czy te mineralne są w stanie zakryć te wszystkie zmiany trądzikowe?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości