Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-18, 18:08   #3061
Sicilia
Zadomowienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
[B][COLOR="Navy"]

Dziewczyny możecie polecić mi coś dobrego do pielęgnacji piersi?
Noszę miseczkę E/F i boje się trochę że mi oklapną do kolan przed trzydzistktką. W tej chwili nie jest z nimi źle, wręcz przeciwnie ale zauważyłam że po odstwaieniu antyków skóra na nich nie jaest taka jędrna jakprzed nimi (a brałam tylko 3 miesiące)
Narazie smaruje je balsamami i oliwką pod prysznicem. Robie delikatne peelingi i myje je na przemina w chłodne i zimnej wodzie. Znacie jeszcze jakieś techniki
Technika jest jedna: trzeba trzymać się prosto, łopatki ściągnięte i brzuch wciągnięty od rana do wieczora. Brzmi to trochę strasznie, ale można się przyzwyczaić. Mnie najpierw przypominała o tym mama, z czasem samo weszło w krew Noszę miseczkę DD/E (kiedyś było B i za duży obwód, ale wyrzuciłam wszystkie stare staniki i dziś czuję różnicę - dobry stanik dużo daje). Trzymanie się prosto to podstawa przy utrzymaniu biustu w dobrej kondycji. Wcieranie balsamów to moim zdaniem sprawa wtórna.
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-18, 23:12   #3062
Amira_
Wtajemniczenie

Sicilia Staram się trzymać prosto ale przyznaje że nie jest to łatwe Taki cycek sporo waży. Jak chodzę nie jest żle, nie garbie się. Nieststy siedzenie przed komputerem to dla mnie masakra

Charlotte95A jakie to ćwiczenia na biust Ja wykonuje jakieś tam ćwiczenia z obciązeniem (2l wody na rękę), ale nie wiem czy to to o czym Ty mówisz. TZ mi polecił bym robiła coś takiego

Ćwiczenia na ładny biust

Stajemy w niewielkim rozkroku na podłodze. Pamiętaj, żeby stać idealnie prosto, nie garb się.
Będziemy wykonywać 4 podpunkty tego ćwiczenia.
a. Uginamy łokcie, tak aby był tam kąt prosty a następnie wyciągamy ramiona w bok. Od przodu wyglądamy wtedy podobnie do litery "X". Napinamy mięśnie rąk i klatki piersiowej na około 3 sekundy, potem na 3 sekundy rozluźniamy.
b. Ręce zginamy w łokciach. Następnie stykamy je przed sobą całą długością. Wygląda to podobnie jak ręce złożone do pacierza, z tym że tutaj stykają się całe ręce, a nie tylko dłonie. Teraz naciskamy jedną na siebie obiema rękami przez 5 sekund. Potem na 3 sekundy rozluźniamy.
c. Ręce zginamy w łokciach, stykamy ze sobą rozprostowane dłonie i naciskamy z całej siły jedną na drugą. Jest to podobne ćwiczenie do poprzedniego, jednak tym razem ręce są ułożone prostopadle do tułowia, w taki sposób, że stykają się jedynie dłonie.
d. Ustawiamy ręce zgięte w łokciach na wysokości piersi. Wyrzucamy zgięte łokcie w tył 2 razy, a następnie podczas 3 wyrzutu prostujemy ręce. Takie 3 wyrzuty traktujemy jako 1 ćwiczenie.

Powtórzenia każdego z podpunktu tego ćwiczenia wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie.*

i ćwicze tak 2-3 razy w tygodniu od marca .

Powyższy tekst skopiowałam z widziek.info. Chciałam wstawić linka ale mi go wycinało
Stary 2010-08-19, 08:22   #3063
klaudia_13
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość

Spirulinę mam, ale nie stosuję. Powiem szczerze - jak ją łykam to jest mi niedobrze. To tak strasznie śmierdzi . A jeszcze muszę wziąć 3 tabletki jedna po drugiej fuuu (tzn. piszą , że 3-5, więc postanowiłam stosować to minimum, bo już i tak te 3 to dla mnie dużo).
Aczkolwiek też przyznaję, że po spirulinie szybko się zapycham, więc może łatwiej by się chudło, bo nie trzeba dużo zjeść, a się jest sytym :P. Chyba że to tylko moja wyobraźnia .
a mnie chodzilo o spiruline w proszku jako maseczke, mieszam ją z hydrolatem i jestem mega zadowolona Zapach faktycznie dość odpychający ale dla tego efektu (ożywiona cera, zmniejszone zaczerwienienia i krosty) moge się poświęcić
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-08-19, 10:12   #3064
grunge
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dziewczyny możecie polecić mi jakiś tańszy krem odżywczy lub jakiś kremik na noc?
babydream, ten niebieski. u mnie na noc bdb sprawdza sie tez masc z wit a.
Stary 2010-08-19, 13:06   #3065
Sicilia
Zadomowienie

Jeszcze jeśli chodzi o biust: to mam koleżankę (ja jestem na to zbyt leniwa niestety), która codziennie (świątek-piątek) rano robi 2o pompek. W wieku 30+ może chodzić bez stanika. Pare razy widziałam ją w bluzce bez stanika i nie mogłam wyjść z podziwu. Sama powinnam to robić, ale... może jak to napisałam to teraz zacznę

Tani krem na noc: używam babydream calendula (nie gesichtcreme) z cynkiem na drugim miejscu w składzie. Uwielbiam ten krem. Jest tępy i bieli (dlatego na noc), ale rano efekt natychmiastowy: drobne krostki znikają, buzia wygładzona i autentycznie mniejsze zmarszczki na szyi.
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-19, 13:58   #3066
Amira_
Wtajemniczenie

Sicilia Pompki mówisz. Ja czasami ćwiczę pompki ale tak zwane babskie. Na te klasyczne nie mam siły, zrobie 2-3 i leże.
Mam pytanko do Ciebie (bo widzę że się znasz na temacie ) Jak to jest ze spaniem. Lepiej w staniku czy bez? Szczerze powiedziawszy próbowałam spać w staniku (miękkim bez fiszbinów) ale i tak mnie gniótł

Przyszedł mój dresik. Od dziś zaczynam bieganie Trzymajcie kciuki za moją wytrwałość
Stary 2010-08-19, 14:16   #3067
Ag4
AGA :)

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

Tani krem na noc: używam babydream calendula (nie gesichtcreme) z cynkiem na drugim miejscu w składzie. Uwielbiam ten krem. Jest tępy i bieli (dlatego na noc), ale rano efekt natychmiastowy: drobne krostki znikają, buzia wygładzona i autentycznie mniejsze zmarszczki na szyi.
oo to musze się w niego zaopatrzyć, choć nie mam zaufania do kremów BD. no, ale ten z cynkiem wypróbuję, najwyżej zużyję do rak lub stóp.
Cytat:

Przyszedł mój dresik. Od dziś zaczynam bieganie Trzymajcie kciuki za moją wytrwałość
Powodzenia i wytrwałości!

ja codziennie robię przysiady. dziś wieczorem 56 (codziennie o kilka więcej

pompek też nie dam rady. Mój tato robi dziennie ok 40-50, podziwiam go, ja nie dam rady nawet 2.
ale dziś spróbuję

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-08-19, 15:01   #3068
Amira_
Wtajemniczenie

Ag4 Dziękuje Mój TZ chce mnie dopingować dobermanem znajomych

Ja co drugi dzień jeżdże na rowerku stacjonarnym 30 minut w tempie nie spadającym poniżej 30km/h
co drugi/trzeci dzień ćwiczę na cycuchy
codziennie rozciągam się
i chce dorzucić ten jogging codziennie (narazie 10min x3)

Kiedyś biegałam. Pół rok. Nieszczęśliwym trafem porwałam spodnie od dresu i ... przestałam. Mam nadzieje że teraz dojdę do takiej formy jak wtedy (potrafiłam, nie chwaląc się wcale , przebiec w dobrym tempie 6 km z jedną przerwą na marsz)

No właśnie, z kąd ci faceci mają tyle siły. Mój TZ nie zaśnie jak 60 pompek nie zrobi

56 przysiadów? Ło masz, silna babeczka z Ciebie. Ja bym nie dała rady
Stary 2010-08-19, 15:51   #3069
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez grunge Pokaż wiadomość
babydream, ten niebieski. u mnie na noc bdb sprawdza sie tez masc z wit a.
obie rzeczy zapychają mnie

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Cytat:
mam też ten kremik i stosuje raz w tygodniu, ale to nie jest to

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:04   #3070
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Sicilia Pompki mówisz. Ja czasami ćwiczę pompki ale tak zwane babskie. Na te klasyczne nie mam siły, zrobie 2-3 i leże.
Mam pytanko do Ciebie (bo widzę że się znasz na temacie ) Jak to jest ze spaniem. Lepiej w staniku czy bez? Szczerze powiedziawszy próbowałam spać w staniku (miękkim bez fiszbinów) ale i tak mnie gniótł
Moja koleżanka robi normalne pompki, babskie też są dobre, ale normalne lepiej wzmacniają mięśnie, a o to tu chodzi. Poza tym liczy się systemnatyczność, inaczej nie ma efektów.
Ja śpię zawsze bez stanika, wygniotłabym się okrutnie w staniku. Ale nie śpię na dużej poduszcze (wysoko), tylko na małej płaskiej podusi

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:13   #3071
Wizazanka492
Zadomowienie

Witam

Podaje swoje "patenty na bycie naj" (być może już kiedyś pisałam tutaj co nieco, ale wiele rzeczy się zmieniło w moim "małym łazienkowym spa"

Zacznę od twarzy
(trądzikowa, tłusta, wrażliwa, więc wymaga szczególnej pielęgnacji codziennej):
-Mycie w protexie/ żel z LRP dla cery tłustej i wrażliwej/ żelem Psyhogiel (delkiatny i przyjemny żel bez chemii)
-raz w tygodniu żel Garnier /peeling czysta skóra
-po umyciu twarzy smaruję buzię ogórkiem świeżym lub wyciągiem z rumianku, następnie kiedy przeschnie twarz przemywam ziołowym tonikiem z firmy alpa, jest on na bazie spirytusu, świetnie odświeża cerę, wtedy czuje że moja skóra oddych
-po ziołowym toniku kremuję buzię kremem z firmy Barwa, który nawilża skórę, matowi... następnie kładę na to fluid z LRP (świetny do skóry trądzikowej, naprawdę gorąco polecam, wypróbowałam już na prawdę wielu fluidów, a ten jest zdecydowanie najlepszy)
-co dziennie rano kładę na twarz maseczkę z drożdży z ciepłym mlekiem (co najwyżej 2 % )
-twarz myje z wodą z dodatkiem soli morskiej
-nie używam zwykłych ręczników, a używam papierowych kuchennych
-raz w tygodniu maseczka z oli morskiej/z sody oczyszczonej
-witamina B6
-kwas foliowy
-tabletki cera nova

Włosy:
-odżywka wax
-szampon radical
-nie używanie suszarki
-tabletki Silica
-Cynk w tabletkach
-płukanie w letniej wodzie a nie gorącej
-odżywka z nafty i żółtka kurzego (świetna!)
-pryskanie włosów lotionem seboradin z czarną rzepą (super przyspiesza wzrost włosów, ja ciągle zapuszczam włosy ;p )

Ciałko:
Stawiam na ćwiczenia sumienne...
-codzienne ćwiczenie przez godzinę hula hop
-dużo warzyw i owoców
-ćwiczenia na orbiterku

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:21   #3072
winyl
Zakorzenienie

A gdzie ten seboradin można dostać?

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:32   #3073
Drippy
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Witam

Podaje swoje "patenty na bycie naj" (być może już kiedyś pisałam tutaj co nieco, ale wiele rzeczy się zmieniło w moim "małym łazienkowym spa"

Zacznę od twarzy
(trądzikowa, tłusta, wrażliwa, więc wymaga szczególnej pielęgnacji codziennej):
-Mycie w protexie/ żel z LRP dla cery tłustej i wrażliwej/ żelem Psyhogiel (delkiatny i przyjemny żel bez chemii)
-raz w tygodniu żel Garnier /peeling czysta skóra
-po umyciu twarzy smaruję buzię ogórkiem świeżym lub wyciągiem z rumianku, następnie kiedy przeschnie twarz przemywam ziołowym tonikiem z firmy alpa, jest on na bazie spirytusu, świetnie odświeża cerę, wtedy czuje że moja skóra oddych
-po ziołowym toniku kremuję buzię kremem z firmy Barwa, który nawilża skórę, matowi... następnie kładę na to fluid z LRP (świetny do skóry trądzikowej, naprawdę gorąco polecam, wypróbowałam już na prawdę wielu fluidów, a ten jest zdecydowanie najlepszy)
-co dziennie rano kładę na twarz maseczkę z drożdży z ciepłym mlekiem (co najwyżej 2 % )
-twarz myje z wodą z dodatkiem soli morskiej
-nie używam zwykłych ręczników, a używam papierowych kuchennych
-raz w tygodniu maseczka z oli morskiej/z sody oczyszczonej
-witamina B6
-kwas foliowy
-tabletki cera nova

Włosy:
-odżywka wax
-szampon radical
-nie używanie suszarki
-tabletki Silica
-Cynk w tabletkach
-płukanie w letniej wodzie a nie gorącej
-odżywka z nafty i żółtka kurzego (świetna!)
-pryskanie włosów lotionem seboradin z czarną rzepą (super przyspiesza wzrost włosów, ja ciągle zapuszczam włosy ;p )

Ciałko:
Stawiam na ćwiczenia sumienne...
-codzienne ćwiczenie przez godzinę hula hop
-dużo warzyw i owoców
-ćwiczenia na orbiterku
Niezła lista, ale... Maseczka z drożdży CODZIENNIE? To nie za dużo? Generalnie wydaje mi się, że ze 2-3 maseczki tygodniowo to max.
Drippy jest offline  
Stary 2010-08-19, 17:37   #3074
Amira_
Wtajemniczenie

Wizazanka492 Zainteresował mnie ten kwas foliowy. Ma on jakiś wpływ na urodę ? Ja go łukam non stop bo chcie mieć dziecko w najbliższym czasie. Brałam go też biorąc antyki bo gdzieś wyczytałam że one wytrącają kwas foliowy z organizmu. Nigdzie nie natrafilam na informacje o tym jaki ma wpływ na wygląd

Ten żelopeeling Garniera też używałam. Świetny był gdy cera mi się mocno tłuściła i miałam prycholki. W obecnej chwili jest dla mnie jednak za silny

Ah te drożdże. Ja je piłam rozrobione z mlekiem w wieku dojrzewania. Bardzo mi pomogły.

Sicilia Aha Dzięki
Stary 2010-08-19, 18:12   #3075
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
w aptece
Stary 2010-08-19, 18:43   #3076
Wizazanka492
Zadomowienie

Fakt, może maseczka z drożdży co dziennie to za dużo... ale 3 razy w tyg jest ok

Tak, Seboradin można dostać w aptece, kosztuje, ok. 17 zł.

Kwas foliowy wpływa dodatnio na skórę, ponieważ ją dotlenia czy coś w tym rodzaju kiedyś czytałam o nim

_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline  
Stary 2010-08-19, 19:48   #3077
liliputka:)
Raczkowanie

A macie moze jakies patenty na "zżółkłe"() białka oczu?jakos nie moge sobie z tym poradzic i wyglądam jakbym miała żółtaczke
liliputka:) jest offline  
Stary 2010-08-19, 19:57   #3078
Amira_
Wtajemniczenie

liliputka A zdrowa jesteś Zrób podstawowe wyniki, zmiana koloru białka ocznego może być obiawem chorej wątroby (wiem z doświadczenia). Bilirubine możesz mieć podwyższoną (jeśli bierzesz tabletki antykoncepcyjne jest to wysoce prawdopodobne). A może poprosu ostatnio dużo poimprezowałaś ? Mam nadzieje że Cię nie uraziłam

Wizazanka492 Aha To ja dotleniona jestem na cacy Trzy lata z haczykiem go biore.
Stary 2010-08-19, 21:41   #3079
Ag4

Cytat:
Motywacja bezbłędna Na pewno poskutkuje

Cytat:

Kiedyś biegałam. Pół rok. Nieszczęśliwym trafem porwałam spodnie od dresu i ... przestałam. Mam nadzieje że teraz dojdę do takiej formy jak wtedy (potrafiłam, nie chwaląc się wcale , przebiec w dobrym tempie 6 km z jedną przerwą na marsz)

Ja kiedyś też byłam dobra w bieganiu. Nawet jakiś czas chodziłam na treningi i planowałam się rozwinąc w tym kierunku ( byłam chuda i zasuwałam jak pędziwiatr ). Niestety, dostałam w oko z procy to skutecznie pozbawiło mnie możliwości uprawiania jakiegokolwiek sportu na ponad rok bo nie mogłam się przemęczać żeby nie nadwyrężać oka :/ Teraz też nie bardzo mogę, bo jak mam jakiś większy wysiłek fizyczny to zaraz boli, ale staram się być jednak w formie (choć póki co średnio mi wychodzi ).

Cytat:
Zaczynałam od 5 dziennie :P Stopniowo sobie zwiększam dawkę.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
Włosy:
A czy tego lotionu nie wciera się w skalp? Ja tak właśnie robię. Mi się wydaje, że może wysuszać włosy.
Jeszcze przeczytam na etykiecie zalecenia producenta, ale jestem niemal pewna, że powinno się go wcierać. (bijcie jeśli się mylę)

Ja przelałam go sobie do opakowania po kuracji rzepy joanny bo ma fajny aplikator i o wiele lepiej się go nakłada.

Do psikania na długości włosów polecam psikacze biovaxa

EDIT: Sprawdziłam na etykiecie. Jest napisane że na włosy i w skórę głowy. Także miałaś rację.
Choć ja mimowszystko jakoś na długość bym go chyba nie dała.

Cytat:
W apetece
i w SP - ja kupiłam jakiś czas temu w promocji po 7 zł. Normalnie są po ok 16 zł.

Cytat:

Ah te drożdże. Ja je piłam rozrobione z mlekiem w wieku dojrzewania. Bardzo mi pomogły.
Ja prbowałam wypić, ale mi nie wyszło :/ Nie smakują mi cofa mi się :/ Jako nastolatka brałam tabletki drożdżowe. Nie pamietam czy pomogły

Idę uwskuteczniać jeden z lepszych patentów na bycie NAJ - sen
Ostatnio, nawet jeśli położę się szybciej to i tak budzę się zmęczona

Aga

Edytowane przez Ag4
Czas edycji: 2010-08-20 o 09:23
Ag4 jest offline  
Stary 2010-08-19, 22:37   #3080
Sicilia
Zadomowienie

Czytam te patenty od dawna i postanowiłam dodać wreszcie swoje. Nie ukrywam, że inspiracją był wizaż i ten wątek w szczególności
(kolejność przypadkowa)
- po kąpieli oliwka do ciała różowa babydream fur mama,
- serum z wit. C (najpierw z biochemii urody, teraz zamierzam robić jednorazowe porcje na bazie 0,15 ml kwasu askorbinowego, tylko zastanawiam się, z czym to zmieszać; kwas hialuronowy? jakieś inne pomysły?),
- krem z filtrem mineralnym (z chemicznymi już skończyłam),
- piję zieloną/czerwoną herbatę zamiast czarnej,
- mydło siarkowe do mycia pleców (wszystkie wypryski zniknęły bezpowrotnie) + przestałam sprawdzać łapami, czy przypadkiem nie ma nowych (przez to się roznosiły),
- wyrzuciłam kosmetyki, które nie są mi potrzebne typu: osobny balsam do biustu, osobny na cellulit, tonik z alkoholem, baza pod podkład i inne, które sama nie wiem, po co właściwie kupiłam,
- dobry stanik (zamiast 80B mam teraz 70E - różnicę widać od razu),
- oprócz stanika notorycznie wciągam brzuch i ściągam łopatki do tyłu,
- zmieniłam podkład na mineralny (nie zapycha, ale wciąż jestem na etapie szukania swojego odcienia),
- 8 godzin snu (staram się z różnym skutkiem, a gdy nie wychodzi od razu widzę to rano w lustrze),
- dentysta, czyli regularne (raz na pół roku) usuwanie kamienia (scaling) i fluoryzacja (efekt: brak problemów i "dentystyczny"uśmiech ),
- na noc krem Diacneal (że też parę lat temu go nie znałam, tylko wydawałam pieniądze na matujące, wysuszające, nawilżające, trądzikowe, rozjaśniające i tak w kółko i na okrągło, a efekty mierne),
- olejek rycynowy na rzęsy i włosy (końcówki),
- carmex do ust (nie jestem odkrywcza, wiem),
- olejek do skórek wokół paznokci (ale jeden warunek: wcierany regularnie, czyli kilka razy dziennie, więc noszę go przy sobie w pracy i w domu),
- no i nie dramatyzować (ogólnie w życiu), złość i zamartwianie się piękności szkodzi do tego akurat doszłam całkiem niedawno, ale staram się właśnie tego trzymać

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-19 o 22:40
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-19, 23:24   #3081
neheszta
Zakorzenienie

Cytat:

Ja co drugi dzień jeżdże na rowerku stacjonarnym 30 minut w tempie nie spadającym poniżej 30km/h
co drugi/trzeci dzień ćwiczę na cycuchy
codziennie rozciągam się
i chce dorzucić ten jogging codziennie (narazie 10min x3)

No właśnie, z kąd ci faceci mają tyle siły. Mój TZ nie zaśnie jak 60 pompek nie zrobi

co do biegania to ja z nudów biegam po 5km
tak po prostu bo nie mam co robić

jaki bronzer polecacie?

i rozświetlacz do buzi oprócz bazy z inglota
neheszta jest offline  
Stary 2010-08-20, 09:17   #3082
Ag4

Cytat:
- po kąpieli oliwka do ciała różowa babydream fur mama,
o taak
Polecam Ci tez płyn do kąpieli z tej serii,
pachnie tak samo jak oliwka. Uwielbiam!

Cytat:

- krem z filtrem mineralnym (z chemicznymi już skończyłam),
Polecasz jakis?

Cytat:

- piję zieloną/czerwoną herbatę zamiast czarnej,
Musze wrócic do tego nawyku
Piłam zielona i biała, ale ostatnio wróciłam do czarnej.
Teraz sączę bratka.

Cytat:
- oprócz stanika notorycznie wciągam brzuch i ściągam łopatki do tyłu,
Ja też! Musze się pilnowac bo praca siedząca nie sprzyja ładnej sylwetce. Pilnuję się, zeby się nie garbić.

Cytat:
Napisane przez neheszta Pokaż wiadomość

jaki bronzer polecacie?

ja aktualnie używam tego (i jestem zadowlona póki co):

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-23...our-Powder.htm

z inglota

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-08-20, 11:44   #3083
liliputka:)
Raczkowanie

Cytat:
liliputka A zdrowa jesteś Zrób podstawowe wyniki, zmiana koloru białka ocznego może być obiawem chorej wątroby (wiem z doświadczenia). Bilirubine możesz mieć podwyższoną (jeśli bierzesz tabletki antykoncepcyjne jest to wysoce prawdopodobne). A może poprosu ostatnio dużo poimprezowałaś ? Mam nadzieje że Cię nie uraziłam

.
Przyczyną faktycznie może być wątroba, ponieważ mam stale podwyższony poziom bilirubiny ( zespół Gilberta).

Nie, nie uraziłaś tak naprawdę to wcale nie chodzę na imprezy,więc to nie może być sprawka imprezowania
W takim razie, czy jest może jakis sposób zeby białka oczu chociaz wydawały się mniej żółte?
liliputka:) jest offline  
Stary 2010-08-20, 12:46   #3084
mirkaaa
BAN stały

wiecie co ja tez mam ten problem z bialkami oczu
nie pije alkoholu bo jestem na diecie wiec do odpada, problemow z watraba nie mam i nigdy nie mialam, wyniki robilam miesiac temu tez wszytsko wporzadku, anty tez nie zazywam wiec kolejna prawdopodobna przyczyna wyeliminowana

Tez jestem bardzo ciekawa czy ma Cie na tebialka jakis patent chetnie wyprobuje kazdy pomysl

Dodam jeszcze ze pije 2-3 kawy dziennie i popalam papieroski ale to chyba nie powinno miec wyplywu na to prawda? Z kawa sie pilnuje nigdy na pusty zoladek, zawsze z mlekiem jako oslona dla zoladka, nie pije lur tylko male ilosci i nie sa to jakies mega mocne kawy tylko podtrzymujace w ciagu dnia ze sie tak wyraze
mirkaaa jest offline  
Stary 2010-08-20, 14:13   #3085
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

ja stosuję do oczu krople Starazolin, dobre są jeszcze Visine : )
no i ograniczam sobie czas przy komputerze, ale w wakacje jest z tym bardzo ciężko...
I robię sobie okłady z ogórka, rumianku (zaparzone torebki herbaty).
Kiedyś stosowałam żel świetlikowy z Herba Studio- na cienie pod oczami i powieki- też fajnie działał.

Ostatnio mam bardzo delikatną gałkę oczna, mam wrażenie, że niedługo braknie mi "łez", są suche, no i pewnie będę miała czerwoną gałkę w białe żyłki

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-08-20, 15:50   #3086
Sicilia
Zadomowienie

Ag4 krem z filterm mineralnym jaki obecnie używam to phenome SPF 30 (cena 59 zł). Niestety w okresie letnim nie mogłam nic innego dostać, w znanych mi sklepach internetowych wykupili wszystkie Lavery do twarzy. A potrzebowałam czegoś na szybko, więc kupiłam, co było w sklepie stacjonarnym. Przy okazji testuję nową polską markę eko na rynku. Krem phenome póki co mi się podoba. ładnie pachnie, bieli tylko dopóki się nie wchłonie i nie migruje do oczu (prawie każdy chemiczny mi migrował)

Herbatki z bratka nie znoszę, choć kiedyś się do niej zmuszałam ze względu na właściwości trądzikobójcze Zieloną piję z jakimiś dodatkami, np. jaśminem, wtedy nie jest taka gorzka.

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-20 o 15:54
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-20, 20:17   #3087
Serendipity
Zakorzenienie

Cytat:
ja uwielbiam loreal infalible ale nie wiem czemu wiele osob go nie znosi

a jaki korektor polecacie?
Kredka z essence !!!
Stary 2010-08-20, 20:56   #3088
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:

Rysiu mi pomógł na już istniejące już (biodra i okolice piersi) a mojej siostrze zapobiegł powstwaniu rozstępów w czasie ciąży (a przytyła 22 kg przy 156cm wzrostu). Ja miałam czerwone kreseczki, nie wiem czy da rade sobie z białymi Aha. Nie mam nowych rozstepów (mimo że waga skacze)
Wklejałaś wcześniej linka do Palmersa? Widziałam kiedyś na Allegro i nie powiem, miałam chrapkę na tą firmę, ale jak zwykle stwierdziłam, że mam ważniejsze wydatki. Zapiszę sobie wszystko i chyba zacznę szukać sponsora
Cytat:

Dziewczyny możecie polecić mi coś dobrego do pielęgnacji piersi?
Noszę miseczkę E/F i boje się trochę że mi oklapną do kolan przed trzydzistktką. W tej chwili nie jest z nimi źle, wręcz przeciwnie ale zauważyłam że po odstwaieniu antyków skóra na nich nie jaest taka jędrna jakprzed nimi (a brałam tylko 3 miesiące)
Narazie smaruje je balsamami i oliwką pod prysznicem. Robie delikatne peelingi i myje je na przemina w chłodne i zimnej wodzie. Znacie jeszcze jakieś techniki
Właśnie przymierzam się do tabsów i strasznie boję się skutków ubocznych. Nie ufam innym metodom, ale matką zostać nie zamierzam. Muszę jeszcze wgłębić się w temat...

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Jak wcierasz balsam/oliwkę to podobno warto to robić od dołu w góre. To podnosi piersi.
Ja tak robię, ale u mnie nie ma co podnosić więc nie wiem czy działa
Generalnie powinno się wcierać kosmetyki do ciała od dołu do góry, ponieważ poprawia to krążenie i robi skórze dobrze.
Cytat:
Jeszcze jeśli chodzi o biust: to mam koleżankę (ja jestem na to zbyt leniwa niestety), która codziennie (świątek-piątek) rano robi 2o pompek. W wieku 30+ może chodzić bez stanika. Pare razy widziałam ją w bluzce bez stanika i nie mogłam wyjść z podziwu. Sama powinnam to robić, ale... może jak to napisałam to teraz zacznę

O matko, a ja w ogóle nie potrafię robić pompek, mam za słabe ręce.

Osobiście kremu BD z cynkiem nie polecam, mnie strasznie zapchał. Dłuuugo się z nim męczyłam.

Cytat:
jaki bronzer polecacie?

Używam tego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...wietlajacy.htm
Można nim fajnie modelować kości policzkowe i dekolt, używałam go też jako cienia do powiek, bo ładnie rozświetla powiekę. Bardzo ładnie mieni się w słońcu.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2010-08-20, 21:25   #3089
Sicilia
Zadomowienie

paula-zla dla mnie babydream calendulacreme jest świetny, za to chwalony tutaj niejednokrotnie effaclar K zapchał mnie okrutnie. Trzeba testować na sobie niestety.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-08-20, 21:36   #3090
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
paula-zla dla mnie babydream calendulacreme jest świetny, za to chwalony tutaj niejednokrotnie effaclar K zapchał mnie okrutnie. Trzeba testować na sobie niestety.
Masz rację Zużyłam go do stóp albo punktowo na twarz, co trwało wieki. Do polecanych kosmetyków na Wizażu staram się podchodzić z rezerwą, bo parę razy sparzyłam się na tym co było polecane przez wiele dziewczyn.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości