Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-06, 13:13   #4711
Meell
katol ♥

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A macie jakiś pomysł na krem, który się w ogóle nie sprawdza? Ani do twarzy, ani do ciała, ani nawet do stóp?
Meell jest offline  
Stary 2011-07-06, 13:18   #4712
Callitus
Zakorzenienie

Do kosza
A tak serio - moze do rak na noc jako jakas maska?
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2011-07-06, 13:40   #4713
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
A macie jakiś pomysł na krem, który się w ogóle nie sprawdza? Ani do twarzy, ani do ciała, ani nawet do stóp?
Do peelingu można zużyc. Dosypujesz do porcji kremu kawy albo soli czy cukru (albo wszystko na raz) i masz super peeling
Stary 2011-07-07, 11:00   #4714
bubamara
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzięki! Na pewno spróbuję
Ekstrakt ze skórki jabłka to się samemu robi? To jest tzw. ocet jabłkowy czy coś innego jeszcze..? -> już wiem, że to co innego i wiem gdzie kupic
Częsc skladników już mam, te pogrubione dostanę w aptece czy w mazidłach itp. kupowac?

Prześledziłam mazidła:
kwas hialuronowy - mało- czy wielkocząsteczkowy? proszek czy roztwór?
keratyna - może byc hydrolizowana?
lecytyna hlb7 to lecytyna sojowa hlb7?
A więc tak... Wszystkie produkty są na mazidłach (nie wiem czy w aptekach byłyby dostępne, nigdy nie pytałam), oprócz ekstraktu ze skórki jabłka, który jest na stronie bodajże Thanatosa - tak mówiła aeronauta. Mnie osobiście nie chce sie robić osobnych zakupów, więc i lecytynę sojową hlb7 i kwas hial wielkocząsteczkowy rozwtór 1% i keratynę hydrolizowaną kupuję na mazidłach. Ekstrakt ze skórki zastępuje ekstraktem z jabłka cukrowego dost. na mazidłach i jest git. Proponuję Ci robić naprawdę małe ilości, 10 ml odżywki do rzęs zużywa się na prawdę długo. Życzę powodzenia i zadowolenia z efektów! Osobiście widziałam ogromną różnicę już po tygodniu stosowania. Rzęsy stały się bardzo błyszczące i pogrubione. Praktycznie nie wypadają. ;D
bubamara jest offline  
Stary 2011-07-07, 16:03   #4715
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
A więc tak... Wszystkie produkty są na mazidłach (nie wiem czy w aptekach byłyby dostępne, nigdy nie pytałam), oprócz ekstraktu ze skórki jabłka, który jest na stronie bodajże Thanatosa - tak mówiła aeronauta. Mnie osobiście nie chce sie robić osobnych zakupów, więc i lecytynę sojową hlb7 i kwas hial wielkocząsteczkowy rozwtór 1% i keratynę hydrolizowaną kupuję na mazidłach. Ekstrakt ze skórki zastępuje ekstraktem z jabłka cukrowego dost. na mazidłach i jest git. Proponuję Ci robić naprawdę małe ilości, 10 ml odżywki do rzęs zużywa się na prawdę długo. Życzę powodzenia i zadowolenia z efektów! Osobiście widziałam ogromną różnicę już po tygodniu stosowania. Rzęsy stały się bardzo błyszczące i pogrubione. Praktycznie nie wypadają. ;D
Dziękuję raz jeszcze W takim razie zrobię zamówienie z mazideł Już się nie mogę doczekac efektów, moje rzęsy są troszkę zmęczone
Chociaż muszę powiedziec, że dobrze zrobiła im pewna kupna odżywka: firmy Celia - odżywką nawilżająca z aloesem. Kupiłam ją kiedyś przypadkiem, "bo była tania"..
Stary 2011-07-08, 20:00   #4716
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję raz jeszcze W takim razie zrobię zamówienie z mazideł Już się nie mogę doczekac efektów, moje rzęsy są troszkę zmęczone
Chociaż muszę powiedziec, że dobrze zrobiła im pewna kupna odżywka: firmy Celia - odżywką nawilżająca z aloesem. Kupiłam ją kiedyś przypadkiem, "bo była tania"..
A gdzie ją kupiłaś?
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2011-07-09, 10:58   #4717
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
A gdzie ją kupiłaś?
W takim sklepie wielobranżowym na dziale drogeryjnym
Ale to dawno było, jakoś w zimie chyba..
Stary 2011-07-09, 11:09   #4718
paspartu
Wtajemniczenie

Oj, dawno mnie nie było na wizażu.. aż wstyd się przyznawać, ale wakacje są- nadrabiamy!

Chciałam zapytać, czy znacie jakiś taniutki lakier do paznokci/odżywkę, która nadawałaby taki delikatny subtelny kolorek? Wiem, że kiedyś chwalone były chyba odżywki z wibo, ale nie mam pojęcia , o której dokładnie była mowa?
Stary 2011-07-09, 15:04   #4719
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Oj, dawno mnie nie było na wizażu.. aż wstyd się przyznawać, ale wakacje są- nadrabiamy!

Chciałam zapytać, czy znacie jakiś taniutki lakier do paznokci/odżywkę, która nadawałaby taki delikatny subtelny kolorek? Wiem, że kiedyś chwalone były chyba odżywki z wibo, ale nie mam pojęcia , o której dokładnie była mowa?
Ja wkoło używam miss sporty w takich okrągłych buteleczkach Mają mnóstwo fajnych kolorków. Uwielbiam najbardziej taki mleczny biały, a ostatnio kupiłam taki jakby nude ale jaśniutki i liliowy
Stary 2011-07-09, 23:18   #4720
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:

Z tego co pamiętam to tylko jedna odżywka Wibo ma mleczny kolor w buteleczce, pozostałe są półprzezroczyste. Śmiało polecam, bo daje naprawdę fajny, delikatny efekt.

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2011-07-10, 15:51   #4721
paspartu
Wtajemniczenie

Dzięki dziewczyny
a jeżeli już tak mowa o lakierach to macie jakiś patent na wodniste, słabo kryjące lakiery, które potem po wyschnięciu robią się jak hm.. plastelina? Koleżanka poleciła mi lakiery z golden rose i nakupiłam ich chyba z 7, bo mają fajne kolorki i z każdym to samo mam..
Stary 2011-07-10, 16:23   #4722
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki dziewczyny
a jeżeli już tak mowa o lakierach to macie jakiś patent na wodniste, słabo kryjące lakiery, które potem po wyschnięciu robią się jak hm.. plastelina? Koleżanka poleciła mi lakiery z golden rose i nakupiłam ich chyba z 7, bo mają fajne kolorki i z każdym to samo mam..
Skoro masz ich aż 7 to szkoda wyrzuconej kasy.. Może spróbuj zareklamowac, albo odsprzedaj koleżance
Albo wykorzystaj je do pomalowania czegoś.. szkatułki na biżuterię itp.
Albo może one po prostu dłużej schną i jak wyschnie do końca to nie będzie się plastelinowac..?
Stary 2011-07-10, 16:26   #4723
bita smietana
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki dziewczyny
może nałóż na nie utwardzający top coat?
Stary 2011-07-10, 21:44   #4724
paula-zla
Zakorzenienie

Dziewczyny, od kilku dni stosuję patent z owsianką na twarz i jestem zachwycona
Skóra jest gładka, rozświetlona, o jednolitym kolorycie, a wypryski znikają.

I oprócz tego ostatnio moim patentem okazała się Siarkowa Moc Barwy. Nakładam ją na noc, nieco grubszą warstwę niczym maskę, a rano budzę się z super gładką buźką. Jednak nie polecam robić tego zbyt często, ponieważ wysusza. Na dzień kompletnie się nie sprawdza, podkład strasznie się wałkuje, ale za to na noc jako pasta przeciw nieprzyjaciołom jest git.

A macie pomysły na ranki na stopach od obcierających butów? Wstyd mi wychodzić w sandałach, a na dworze tak gorąco... Co przyśpiesza gojenie?

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2011-07-11, 10:46   #4725
dominikahh
Wtajemniczenie

Cytat:
Dziewczyny, od kilku dni stosuję patent z owsianką na twarz i jestem zachwycona
Skóra jest gładka, rozświetlona, o jednolitym kolorycie, a wypryski znikają.

I oprócz tego ostatnio moim patentem okazała się Siarkowa Moc Barwy. Nakładam ją na noc, nieco grubszą warstwę niczym maskę, a rano budzę się z super gładką buźką. Jednak nie polecam robić tego zbyt często, ponieważ wysusza. Na dzień kompletnie się nie sprawdza, podkład strasznie się wałkuje, ale za to na noc jako pasta przeciw nieprzyjaciołom jest git.

A macie pomysły na ranki na stopach od obcierających butów? Wstyd mi wychodzić w sandałach, a na dworze tak gorąco... Co przyśpiesza gojenie?
zaciekawiłaś mnie tą Siarkową Mocą

na stopy i rózne obtarcia ostatnio rodzice mi polecili maść nagietkową. miałam dwa duże bąble i pościerane palce a chyba po dwóch dniach jakoś się wygoiło

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1152356
Wymieniam się
Zapisz
dominikahh jest offline  
Stary 2011-07-11, 12:43   #4726
*Catherrine*
Zakorzenienie

Kąpiecie się czasem w mleku?
Kiedyś koleżanka przyznała mi się, że czasami wlewa sobie do kąpieli litr mleka
Stary 2011-07-11, 14:49   #4727
kesera
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
Wizaż podczytuje już chyba ze dwa lata. Porady i patenty , które tu znalazłam dokonały rewolucji w moim stylu życia. Mam cerę i włosy delikatne i wrażliwe. Mojej skórze przeszkadza dosłownie każdy drogeryjny kosmetyk, długi czas nie mogłam zwalczyć trądziku, a włosy rozdwajały się i nie rosły. Patenty , które wykorzystałam to:

Na włosy:
- szampony bez silikonów, odżywka gloria
- olejowanie olejem kokosowym i łopianowym
- żel aloesowy w skalp
-żel z siemienia lnianego do układania
-herbatki z pokrzywy i skrzypu
- zmiana diety - dużo wody, warzyw, bakalii, owoców i przede wszystkim oleje i tłuste ryby
-suplementacja olejem z wiesiołka (spektakularne efekty w postaci świetnie nawilżonej skóry, bardziej sprężystych włosów i silnych paznokci)
- wspaniałe serum na rzęsy i brwi aeronaty (dzięki jeszcze raz) na bazie kwasu hialuronowego i olejku rycynowego - rzęsy są po nim mocne i grube, szybciej rosną
-henna do jasnych włosów - pięknie podkreśla kolor i pogrubia włosy
-czesanie szczotką do włosów khaja
- planuję także spróbować suplementację olejem z rokitnika - podobno świetnie działa na skórę i włosy

Skóra:
-jak wyżej zmiana diety
- olejki myjące z mazideł do zmywania makijażu (mój ulubiony to ten na bazie maceratu z kasztanowca i brzozy)
- peeling owsiany i aspirynowy
-w lecie maski z glinek - świetnie oczyszczają cerę - ja najbardziej lubię mazidłowe gliinki, są bardzo dobrej jakości
- żadnych kremideł do twarzy na noc, raz na parę dni smaruję się olejem z łopianu, cera jest uspokojona i nawilżona
-na dzień krem z filtrem - obecnie ducray melascreen - nie jest to jakis hit, ale jest najlepszy z tysięcy wypróbowanych przeze mnie do tej pory (planuje przerzucić się na filtry mineralne)
- żadnych fluidów itp. podkładów - jak dla mnie ratunkiem okazały się minerały EDM
- rano przemywanie twarzy samą wodą
- peeling kawowy - świetną opcją jest peeling antycellulitowy z mazideł, co prawda nie miałam jakiegoś strasznego kalafiora, ale ten peeling wymiótł spektakularnie to, co mi się nagromadziło podczas kuracji hormonalnej
figura:
- dużo wody i herbat ziołowych
- dieta strukturalna - pomimo iż nie była jakoś restrykcyjnie przestrzegana pozwoliła mi schudnąć i odżywić organizm, przyspieszyć metabolizm, dzięki niej bez żadnych wyrzeczeń czuję sie super i mam pełno energii
-hoop dance - taniec z kółkiem hula jest dla mnie odkryciem roku, świetnie odsresowuje, modeluje sylwetkę i tyle przy tym zabawy - jeszcze raz dziękuje dziewczynom z fitnesu za założenie wątku
Wygląda jakby tego było strasznie dużo, ale tak na prawdę ilość tych punktów jedynie pokazuje jak niezdrowo żyłam do tej pory i jak sama zatruwałam sobie organizm. Dziękuję wszystkim, którzy mieli chęć "wisieć" na necie i dzielić się wiedzą, pomogłyście (liście) naprawdę wielu osobom lepiej niż nie jeden lekarz.
Bubamara, czy Twój olej łopianowy jest z firmy Nami? Jeśli tak, czy też ma taki słomkowy kolor i lekko plastikowy zapach? Spodziewałam się raczej upojnie ziołowego, zielonkawego eliksiru. Nie wiesz przypadkiem jaki olej bazowy jest w tym preparacie, bo w składzie INCI są tylko ekstrakty olejowe z różnych ziół.
kesera jest offline  
Stary 2011-07-11, 14:54   #4728
urodzona3maja
Rozeznanie

Pytanie z innej beczki Wiecie dziewczeta gdzie mozna dodstac ten peeling morelowy ;> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...wy.html&next=1 super pharm ? rossman?
Stary 2011-07-11, 15:31   #4729
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dominikahh Pokaż wiadomość
zaciekawiłaś mnie tą Siarkową Mocą

na stopy i rózne obtarcia ostatnio rodzice mi polecili maść nagietkową. miałam dwa duże bąble i pościerane palce a chyba po dwóch dniach jakoś się wygoiło
Dostanę ją w aptece? A na pęcherze? Bo nie wiem, czy przekłuwać, czy uzbroić się w cierpliwość, ale strasznie mnie irytują...

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Pytanie z innej beczki Wiecie dziewczeta gdzie mozna dodstac ten peeling morelowy ;> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...wy.html&next=1 super pharm ? rossman?
Na pewno były w Rossie, ale ostatnio ktoś pisał o tym, że ciężko je dostać gdziekolwiek, więc nie wiem, czy nie wycofali. Ktoś zasugerował, żeby pokusić się o kupno peelingu Sorayi, bo podobno wychodzą z tej samej fabryki, ale nie wiem ile w tym prawdy. Dawno, dawno temu widziałam go w Tesco, możesz sprawdzić dla pewności.

wymienię

Edytowane przez paula-zla
Czas edycji: 2011-07-11 o 15:32
paula-zla jest offline  
Stary 2011-07-11, 16:03   #4730
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
został wycofany, szukaj w firmie SORAYA bo SORAYA chyba zjadła tą firmę i ma w swojej ofercie identyczny produkt, tylko trochę inne opakowanie
Stary 2011-07-11, 16:31   #4731
dominikahh
Wtajemniczenie

Cytat:
Dostanę ją w aptece? A na pęcherze? Bo nie wiem, czy przekłuwać, czy uzbroić się w cierpliwość, ale strasznie mnie irytują...

Na pewno były w Rossie, ale ostatnio ktoś pisał o tym, że ciężko je dostać gdziekolwiek, więc nie wiem, czy nie wycofali. Ktoś zasugerował, żeby pokusić się o kupno peelingu Sorayi, bo podobno wychodzą z tej samej fabryki, ale nie wiem ile w tym prawdy. Dawno, dawno temu widziałam go w Tesco, możesz sprawdzić dla pewności.
na dozie jest, ja mam taką : http://www.✂✂✂✂✂✂✂/apteka/p862-Masc_nagietkowa_Elissa_25 _g

Wymieniam się
Zapisz
dominikahh jest offline  
Stary 2011-07-11, 16:36   #4732
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Ja w realu kupowalam, ale daawno temu.

Zakupiłam dziś płatki błyskawiczne, wieczorem będzie mycie

Dodatkowo uzbroiłam się w:
- odżywkę Alterra (morela i pszenica) polecaną na blogu o dbaniu o długie włosy
- kaszmir w płynie do psikania włosów pro-vit (wypróbuję i dam znac
- dermaglin - maseczka oczyszczająco-odżywcza - maseczki dermaglinu były polecane kiedyś na wizażu

A miałam najpierw pokończyc kosmetyki...
Stary 2011-07-11, 16:52   #4733
dominikahh
Wtajemniczenie

własnie też chcę dziś umyć twarz płatkami.

ale myjecie w ten sposób tylko wieczorem czy i rano też?

aż nie mogę się doczekać

aa, co do Alterry to ja zakupiłam sobie maskę granat+aloes, ale jeszcze nie miałąm okazji testować

Wymieniam się
Zapisz
dominikahh jest offline  
Stary 2011-07-11, 17:11   #4734
Haylee
Zakorzenienie

mnie morelka Altery nie zachwyciła jakoś szczególnie odżywia, ale z rozczesywaniem gorzej

a płatkami myję twarz tylko wieczorem. mam troszkę zaskórników (chyba, bo inaczej tego nie potrafię nazwać) i przy myciu tymi płatkami one "wychodzą"... niestety tworzą mi przez to takie pryszcze, ale rozumiem, że jak się pozbędę tych osobników to potem pryszczy nie będzie
Dodatkowo teraz zmieniłam krem na solutions z Avonu (wersja fioletowa) i jaka skóra jest mięciuutkaa....i taka satynowa troszkę
Stary 2011-07-11, 18:26   #4735
urodzona3maja
Rozeznanie

Cytat:

ciekawe czy skład został taki sam przykro mi bo wyjezdzam na dluzej i chcialam go zdobycsprawdze w tesco a noz widelec dziekuje

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
został wycofany, szukaj w firmie SORAYA bo SORAYA chyba zjadła tą firmę i ma w swojej ofercie identyczny produkt, tylko trochę inne opakowanie
niech to szlag dziekuje

Cytat:
Ja w realu kupowalam, ale daawno temu.

Zakupiłam dziś płatki błyskawiczne, wieczorem będzie mycie

Dodatkowo uzbroiłam się w:
- odżywkę Alterra (morela i pszenica) polecaną na blogu o dbaniu o długie włosy
- kaszmir w płynie do psikania włosów pro-vit (wypróbuję i dam znac
- dermaglin - maseczka oczyszczająco-odżywcza - maseczki dermaglinu były polecane kiedyś na wizażu

A miałam najpierw pokończyc kosmetyki...
dzieki za odp
podczytalam wasze wpisy o platkach i takze spróbowałam wczoraj wieczorem i dzisiaj rano bo akurat jestem w domu nic szczegolnego nie zauwazylam narazie
morele i pszenice takze mam i wychodze z zalozenia ze odzywka jak odzywka,grunt ze wolna jest od szkodliwych skladnikow,mnie jednak troche obciaza i szybciej mi sie przetluszczaja wlosy,po granacie to samo mialam,ale nie jest to klopotliwe bo i tak myje co drugi dzien wlosy..
Stary 2011-07-11, 19:42   #4736
imbryka
Rozeznanie

Ja się zachwyciłam jedynie maska alterry do włosów suchych i zniszczonych, po niej moje lokasy były miękkie i nienapuszone, odzywka mi nie bardzo podpasowała, ale tak czy inaczej polecam wypróbować, bo składy rzeczywiście są fajne

Swego czasu też szukalam tego peelingu od St.Ives, byłam w najróżniejszych marketach czy drogeriach i nie znalazłam. Chciałam się skusić na ten od sorayi ale wydaje mi się, ze ma skład nieco uboższy.

Również bardzo lubię maseczki z dermaglinu, u mnie jakbajbardziej się sprawdzały

imbryka jest offline  
Stary 2011-07-11, 19:49   #4737
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Odnośnie płatków chciałabym uczulić na jedną rzecz - najlepiej działają płatki mocno rozmiękczone, po ściśnięciu powinna wypływać z nich biaława woda, takie działają najlepiej, bo jak się za krótko rozpulchnia wodą to efekty nie są takie fajne. Zaczynam się zastanawiać, czy tej garstki płatków nie zalewać ciepłą wodą w szklance i robić sobie w międzyczasie inne rzeczy, zamiast trzymać rękę pod kranem o czekać aż namiękną. hmm...

neitka
neitka jest offline  
Stary 2011-07-11, 21:34   #4738
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Odnośnie płatków chciałabym uczulić na jedną rzecz - najlepiej działają płatki mocno rozmiękczone, po ściśnięciu powinna wypływać z nich biaława woda, takie działają najlepiej, bo jak się za krótko rozpulchnia wodą to efekty nie są takie fajne. Zaczynam się zastanawiać, czy tej garstki płatków nie zalewać ciepłą wodą w szklance i robić sobie w międzyczasie inne rzeczy, zamiast trzymać rękę pod kranem o czekać aż namiękną. hmm...
Widziałam właśnie na tym filmiku, który podesłałaś, że one muszą naprawdę bardzo rozmięknąc i też o tym myślałam I tak chyba zrobię Bo takie nienamoczone to chyba tylko jako czysty peeling służą
Stary 2011-07-11, 21:41   #4739
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

To może i ja spróbuję tej owsianki

Kupiłam sobie dzisiaj ten krem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23...ym.html&next=1 i będę nim smarować buzię, żeby się złuszczyć i nawilżyć, i pachy, żeby mi włoski nie wrastały... bo to moja zmora Może zadziała.
Stary 2011-07-11, 22:07   #4740
winyl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Dobry pomysł!
Tylko nie polecam robić jak ja - mianowicie nasypałam duuużo platków do pojemnika po peelingu (oczywiście wyczyszczonego idealnie) i tak sobie stały (bez dolewania wody) pod prysznicem i po kilku dniach zaczęły śmierdzieć i coś ogólnie było z nimi nie tak, to było bardzo głupie :P.
Ale na bieżąco codziennie sobie robić w szklance czy innym pojemniku - myślę, że to super pomysł!

XOXO
winyl jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości