Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-29, 22:27   #451
Haylee
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

ja czasem tak solo nakładam olejek rycynowy na włosy, np. na końcówki - ale przy kręconych włosach to dozwolone, bo są z natury suche :P

solo - czyli po myciu i stylizacji, zamiast porcji żelu,która ma być przeznaczona na końcówki

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2010-01-29 o 23:10
Haylee jest offline  
Stary 2010-01-30, 12:19   #452
oczko1205
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
niestety mam ten sam problem :/
od 3 dni stosuje olejek rycynowy + rekawiczki na noc, lykam tabletki na ladne paznokcie oraz niedlugo kupie herba studio balsam do paznokci...
myslalam o Sally Hansen ale nie wiem czy warto az tyle kasy wydawac

oj zapycha zapycha i to niezle jak polozysz takie nierafinowane maslo shea na twarz to az czujesz ta ciezkosc i lepkosc ALE w formie maseczki (max 20min, rano) sprawdza sie swietnie, bosko rozswietla!!

wlasnie zauwazylam ze sie strasznie szczerze somebody stop me!
Sally Hnsen mozna kupic na allegro w cenie kilkakrotnie nizszej niz w sklepie
musze sprobowac maseczki z masełka na twarz cociaz i tak sie obawiam ze moze mnie zapchac
Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
O, muszę wypróbować Tylko jestem ciekawa, czy efekt będzie dobry z moim szamponem bez SLS. Ile go dodajesz?
ja tez czasami dodaje malenka krople rycyny do szamponu a musze uwazac zeby byla ona naprawde mała bo mam krotkie wlochacze
Cytat:
Napisane przez Eais Pokaż wiadomość
- częste używanie kremu do rąk, szczególnie zimą
- olejek rycynowy na brwi, rzęsy, dodany do szamponu
- zielona herbata

Proszę, niech ktoś mi poleci fajny krem moja cera : pełno zaskórników i rozszerzone pory ( od dziś tonik z AHA/BHA 10% )
tez tak robie, a krem do rak zuzywam z predkoscia swiatla, bardzo czesto myje rece,potem namaszczam kremikiem, czasami mam wrazenie ze przesadzam
Stary 2010-01-30, 14:31   #453
201703061224
Konto usunięte

czy maseczka aspirynowa pomoze na zaskorniki?? moze macie ogolnie jakies patenty an pozbycie sie tych wkurzajacych czarnych kropek??
201703061224 jest offline  
Stary 2010-01-30, 15:54   #454
olguska
Raczkowanie

jeśli mam suche włosy to mogę je myć szamopnem dla dzieci? i korym najlepiej ?
Stary 2010-01-30, 16:01   #455
nanaa
Rozeznanie

GG do nanaa

najlepsze są chyba rossmanowskie babydreamy, bo inne szampony dla dzieci wcale nie sa jakies super nawilżające, a babydream jest przynajmniej delikatny i dodatkowo nie wysusza. przejrzyj składy szamponów na forum
nanaa jest offline  
Stary 2010-01-30, 16:07   #456
olguska
Raczkowanie

bo gdzies czytałam ze dobrze jest stosować szampony dla dziecka gdy ktoś ma suche włosy
Stary 2010-01-30, 16:13   #457
Haylee
Zakorzenienie

skoro masz suche włosy to nawet przerzucenie się ze zwykłego szamponu na taki dla dzieci i tak Ci praktycznie nic nie da... maski, odżywki nawilżające tu są potrzebne.

wiadomo - taki szampon jest lepszy na skóry głowy i wgle włosów - więc jak najbardziej jest wskazany, więc jak chcesz to kupuj chociaż taki też wysusza... mniej, ale też.

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2010-01-30 o 16:19
Haylee jest offline  
Stary 2010-01-30, 16:14   #458
sss7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez olguska Pokaż wiadomość
jeśli mam suche włosy to mogę je myć szamopnem dla dzieci? i korym najlepiej ?
Ja w Polsce uzywalam szamponu dla dzieci HIPP lub Babydream z Rossmana i bylam bardzo zadowolona. Od kiedy używam szamponow bez SLSow i silikonow znacznie poprawil sie stan moich wlosow - nie wiem juz co to rozdwojone koncowki i podrazniona skora glowy.
Stan mojej skory na glowie pozostawial wiele do zyczenia. Swedziala, i przy dotyku znajdywalam strupki, krostki i jakies dziwolagi. Najwieksza poprawe zobacyzlam przy stosowaniu szaponi dla dzieci bez slsow i silikonow ale tez bez srodkow zapachowych i kolorow. Znalazlam ten szampon na wyspach wiec wyspiarkom moge polecic jak cos
Oczywiscie po myciu musisz wlosom fundowac nawilzajace formuly jesli masz suche wlosy. Ja krece rozne mazidla samodzielnie.

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2010-01-30 o 16:16
sss7 jest offline  
Stary 2010-01-30, 16:16   #459
asiulka123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
skoro masz suche włosy to nawet przerzucenie się ze zwykłego szamponu na taki dla dzieci i tak Ci praktycznie nic nie da... maski, odżywki nawilżające tu są potrzebne.

i jeszcze oleje przed myciem np. rycynowy, ze słodkich migdałów, z pestek winogron, oliwa z oliwek

asiulka123 jest offline  
Stary 2010-01-30, 20:44   #460
Eais
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Polecam emulsje z serii Iwostin purritin. Ja stosuję i to najlepszy krem jaki dotąd miałam ładnie wszystko goi ,nic nowego się nie tworzy. A zaskórniki trzeba po prostu złuszczać aż znikną.
dziś kupiłam nawilżającą calmę, zobaczymy, jak to będzie po toniku
dzięki za odpowiedź

Cytat:
O, muszę wypróbować Tylko jestem ciekawa, czy efekt będzie dobry z moim szamponem bez SLS. Ile go dodajesz?
Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
napewno bardzo niewiele!
Ja kiedyś dodawałam malutką kropelkę, ale wiadomo czasami się dała większa niż zwykle i niestwty włosy wyglądały jakby były przetłuszczone :/
Cytat:
No właśnie... Nie wiem, czy zechce współpracować z moim Babydreamem.

tak, niewiele
ja go daje do każdego szamponu
Eais jest offline  
Stary 2010-01-31, 10:57   #461
karolamaria89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
czy maseczka aspirynowa pomoze na zaskorniki?? moze macie ogolnie jakies patenty an pozbycie sie tych wkurzajacych czarnych kropek??
Maseczka aspirynowa super sprawa, stosuje chociaż ostatnio nieregularnie ale efekty daje dobre,buzia gładka i miękka. Aby się pozbyć zaskórników trzeba są stosować przynajmniej dwa razy w tyg. Ja robię z polopiryny S
karolamaria89 jest offline  
Stary 2010-01-31, 11:28   #462
201703061224
Konto usunięte

a jak dlugo juz robisz sobie maseczke?
201703061224 jest offline  
Stary 2010-01-31, 13:00   #463
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Ojejku aż tak cuchnie?
Pamiętaj, dla urody warto się poświęcić

Zamówię ją sobie przy okazji następnego zamówienia z BU
Okropny smierdziel i do tego podrażniła mi buzię Chyba za długo trzymałam..Po zmyciu miałam zaczerwienienia a teraz widzę suche placki, chociaż nawilżam, natłuszczam codzienne (maseczkę robiłam w piątek). Nie polubiłyśmy się.. może za jakiś czas

Dziewczyny a co na elektryzujące się włosy? Bo w zimie, w czasie gdy noszę czapkę i swetry moje włosy są przez to bardzo nieznośne. Przyklepane i elektryzują się okrutnie
Stary 2010-01-31, 13:26   #464
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co na elektryzujące się włosy? Bo w zimie, w czasie gdy noszę czapkę i swetry moje włosy są przez to bardzo nieznośne. Przyklepane i elektryzują się okrutnie
Wiem, ze dziewczyny uzywały płynu do płukania na elekrtyzujące się włosy... ale ja sama tego nie robiłam
Stary 2010-01-31, 13:38   #465
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Wiem, ze dziewczyny uzywały płynu do płukania na elekrtyzujące się włosy... ale ja sama tego nie robiłam
A wiesz co to za płyn do płukania? Bo chyba nie do tkanin?
Chociaż mnie już nic nie zdziwi
Stary 2010-01-31, 14:10   #466
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
A wiesz co to za płyn do płukania? Bo chyba nie do tkanin?
Chociaż mnie już nic nie zdziwi
no właśnie taki
Stary 2010-01-31, 14:20   #467
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Cytat:
Okropny smierdziel i do tego podrażniła mi buzię Chyba za długo trzymałam..Po zmyciu miałam zaczerwienienia a teraz widzę suche placki, chociaż nawilżam, natłuszczam codzienne (maseczkę robiłam w piątek). Nie polubiłyśmy się.. może za jakiś czas

ja znowu mam tak samo mimo ze wlosy zadbane.
rok temu stosowalam ocet :P
tzn,po umyciu i splukaniu wlosow,bralam wczesniej przygotowany sloik z odrobina octu,nalewalam lodowatej wody i przelwalam tym wlosy.
to polega pewnie na domykaniu lusek wlosow (srodowisko kwasne a takze zimna woda ma takie dzialanie).
znowu musze zaczac,ale z tego co pamietam,to dopiero po kilku razach przeszlo,ale stosowalam ciagle.
nieprzyjemnego zapachu nie czuc,przynajmniej u mnie bo zawsze stosuje jedwab.
Stary 2010-01-31, 15:06   #468
Haylee
Zakorzenienie

o elektryzowaniu włosów już było kilka razy szukajcie, a znajdziecie! ]:->
Stary 2010-01-31, 18:15   #469
kasia9513
Zakorzenienie

moim nowym patentem na suche skórki na twarzy jest krem Isany z mocznikiem do rączek

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-01-31, 18:27   #470
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
moim nowym patentem na suche skórki na twarzy jest krem Isany z mocznikiem do rączek
i nie zapycha Cię?
Stary 2010-01-31, 18:51   #471
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Chyba ja zaryzykuję i raz maznę nim czoło, bo mam takie przesuszone że hej...
Stary 2010-01-31, 19:30   #472
dontknow
Zakorzenienie

GG do dontknow

najlepiej w ogóle dosypać trochę mocznika do kremu nawilżającego. ale tylko trochę, bo można uzyskać odwrotny efekt
Stary 2010-01-31, 21:10   #473
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

ja czasem sypię duużo tego mocznika i nic mi się nie dzieje a nawet chciałam, żeby mi się skóra coś złuszczyła, ale nie wyszło. Mocznik jest świetny, do wszystkiego i tani! ; )

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-01-31, 22:28   #474
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
i nie zapycha Cię?
użyłam go 3 razy, jedynie na czole pojawiły się malutkie grudki ale mam jeszcze grzywkę, reszta twarzy ok

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-01-31, 22:54   #475
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Ja go mam.Strasznie tłusty jest, nakładam czasami na noc, jak chcę żeby wysuszona buzia odżyła.

Dziewczyny kupiłam olej kokosowy na mazidłach.Na opakowaniu jest napisane żeby przechowywac go w lodówce, więc takteż robię, ale jak ja mam go używac, jak on jest konsystencji twadrego smalcu, upchany w buteleczce.. kompletnie nie mam do niego dostępu.. Wczorak użyłam takiego 100%-owego na łokcie i usta - wziełam to co było na ściankach przy zakrętce - ale co dalej? Jak postoi trochę temp. pokojowej to się zrobi olejem lejącym? Bo zamierzam go przełożyc w coś innego, żeby łatwiej nabierac. Można go używac takiego 100% bez mieszania z niczym? Myślałam też o przełożeniu niewielkiej ilości w malutkie podełeczko i używaniu jako balsam do ust, ale wtedy nie będzie przechowywany w lodówce, tylko w torebce.. Już sama nie wiem - proszę o radę
ja trzymam moj olej kokosowy w szafce i nadal jest twardy, jesli chcesz go uzyc zawsze musisz go ogrzac, np. w dloniach, najlepiej tez przelac go do sloiczka... nie wiem czy 'sklepowy' olej kokosowy jest tak samo dobry jak ten z Mazidel ale jest o wiele tanszy, ja kupuje 250ml za okolo £1... mozna go stosowac do wszystkiego, takze sam, mozna tez na nim smazyc

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Znalazlam ten szampon na wyspach wiec wyspiarkom moge polecic jak cos
Oczywiscie po myciu musisz wlosom fundowac nawilzajace formuly jesli masz suche wlosy. Ja krece rozne mazidla samodzielnie.
ja bardzo chetnie sie dowiem czego uzywasz na Wyspach
ja obecnie stosuje Boots szampon kokosowy, wiem ze ma sls ale jest w miare prosty w skladzie...

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
Sally Hnsen mozna kupic na allegro w cenie kilkakrotnie nizszej niz w sklepie
raz kupilam lakiery SH na Allegro i chyba byly podrobione :/ nie pomogly, wrecz POGORSZYLY stan paznokci... chyba zostane przy olejku rycynowym bo stosuje go od 4 dni i widze poprawe! tylko oczywiscie wiecej z nim zachodu niz z lakierem do paznokci...
Stary 2010-02-01, 00:20   #476
gaga30
Przyczajenie

Witam
Przesledzilam juz wiekszosc Waszych patentow. Lista zrobiona, najbardziej zachwycil mnie mocznik. I teraz pytanie: czy mocznik mozna dodac do calego opakowania kremu, jezeli tak, to w jakich proporcjach? Czy lepiej jednak kazdorazowo dodawac do wykorzystywanej ilosci kremu? Czy mozna zrobic sobie maseczke na wlosy z uzyciem mocznika i tez, jaka musi byc proporcja i z czym najlepiej to polaczyc? No i ostatnie pytanie: jak uzywac go na stopy?
Bede wdzieczna za sugestie, pozdrawiam
gaga30 jest offline  
Stary 2010-02-01, 00:54   #477
rysienka
Zadomowienie

hm. a teraz tak myślę. co wy na to żeby stosować krem cerkoderm 30% z mocznikiem na małe blizny po trądziku?
czytam, że dodajecie go do zwykłego kremu. a stosowała któraś z Was go samego bez mieszania z innym kremem?
rysienka jest offline  
Stary 2010-02-01, 01:08   #478
sss7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
ja bardzo chetnie sie dowiem czego uzywasz na Wyspach
ja obecnie stosuje Boots szampon kokosowy, wiem ze ma sls ale jest w miare prosty w skladzie...
Jak przyjechalam i z przerazeniem odkrylam na wyspach brak HIPPa i rossmanowskich Babydreamow, to wlasnie pierwsze co kupilam to rozmarynowy szampon z tej serji Bootsa. Sklad mi sie nie podobal, ale nie znalazlam nic lepszego. Potem przeszlam sie na dzial dziciecy Bootsa i znalazlam cos czego uczepilam sie juz chyba do konca zycia. Firma nazywa sie NATURE BABYCARE, ECO Shampoo.
Sklad prosty bez slsow, silikonow, kolorow i zapachow i to byl klucz do zdrowej skory glowy.

Oto sklad:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glyceryn, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Chloride, Stearamidopropyl Morpholine Lactate, Phenaxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Citric Acid

Ktoras z dziewczyn mowila, ze ten Sodium Coco- Sulfate moze byc SLSem, ale nawet jesli jest to jest dosyc daleko w skladzie, a strzalem w dziesiatke byl brak kolorow i zapachow. Ostatnio troche zaczelam do niego dorzucac od siebie owsa hydrolizowanego i keratyny.

Edytowane przez sss7
Czas edycji: 2010-02-01 o 01:10
sss7 jest offline  
Stary 2010-02-01, 09:18   #479
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gaga30 Pokaż wiadomość
Witam
Przesledzilam juz wiekszosc Waszych patentow. Lista zrobiona, najbardziej zachwycil mnie mocznik. I teraz pytanie: czy mocznik mozna dodac do calego opakowania kremu, jezeli tak, to w jakich proporcjach? Czy lepiej jednak kazdorazowo dodawac do wykorzystywanej ilosci kremu? Czy mozna zrobic sobie maseczke na wlosy z uzyciem mocznika i tez, jaka musi byc proporcja i z czym najlepiej to polaczyc? No i ostatnie pytanie: jak uzywac go na stopy?
Bede wdzieczna za sugestie, pozdrawiam
z tego co wiem to do całego opakowania kremu nie można dodawać mocznika, na stopy to z połączyć go z jakimś kremem i będzie ok

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-01, 09:26   #480
uparta Marti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
hm. a teraz tak myślę. co wy na to żeby stosować krem cerkoderm 30% z mocznikiem na małe blizny po trądziku?
czytam, że dodajecie go do zwykłego kremu. a stosowała któraś z Was go samego bez mieszania z innym kremem?
zaciekawiłas mnie tym kremem. Sprawdziłam w necie cene i nie jest drogi ale nic nie znalazłam o działaniu tego kremu. Czy on jest na blizny czy na przebarwienia ?
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości