Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-03, 20:10   #571
Ag4
AGA :)

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
- mleko!! i jego przetwory, jesli jedzone w nadmiarze, ser o dziwo jest ok, mleko i jogurty nie
- produkty sojowe (wysyp murowany)
- herbatka z pokrzywy
- zielona herbata

zielona herbata?
Kurcze, a ja staram się wypijac conajmniej dużą szklankę dziennie :/
biała mi się skończyła i w herbapolu narazie nie mają, za to mam zapas zielonej

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
Podkłady już tak mają, że ciemnieją - trzeba wybierać o ton jaśniejszy niż skóra. Mi EDM z kolei jakoś różowieje Chyba muszę innego odcienia też poszukać.
Kurcze, właśnie miałam pisać, ze różowieje a nie ciemnieje!
Przepraszam za pomyłke,
w takim razie widocznie nie tylko ja tak mam :/

szkoda, bo rano efekt jest naprawdę suoper, ale popołudniu robi się świnka :/

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
Ag4 a jaki masz odcień podkładu?
moze wyprobuj inna firme, wiesz, EDM nie jest jedyny, i jest duzo lepszych firm.

Multitasking.

W sumie z mineranych używałam tylko EDM,
może mogłabyś polecić jakaś inną dobrą firmę?
a jakby jeszcze była dostępna na allegro to w ogóle super, bo nie mam konta na paypalu, a na wspólne wizażowe zakupy kosmetyczne zawsze się spóźnię :/

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość

dziewczyny, a jaka polecicie glinke jako maseczke? wolalabym nie gotowe maski a glinki ze sklepow w polproduktami. mam cere mieszana, zanieczyszczona (ostatnio bardziej, co zwalam na zime, bo gorzej mi cera przyjmuje wszelkie kosmetyki) w strefie T, z okresowymi przesuszeniami.
chodzi mi o to zeby oczyszczala, nie wysuszla za bardzo, zostawiala skore napieta i swieza.
Spirulina mnie przesusza, i nie przepadam za nia.
Ja używam zielonej gliznki argitlez (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę) z tym, że ona już jest gotowa. Innej nie używałam.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
dziekuję Wam za odpowiedzi, jesteście niezastąpione W takim razie jutro lecę po antidral (spróbuję najpierw z nim , bo etiaxil lekko nadszarpnąłby moją gimnazjalną kieszeń) i najpierw spróbuję go poużywać raz na tydzień, bo nie chcę podrażnień. Oby mi pomógł...już sobie wyborażam siebie w szkole, w pięknej kolorowej bluzeczce, zarzucającą rękoma do góry i nie noszącą bluzy..

Powiedz z ciekawości ile teraz kosztuje, jakiś czas temu kupiłam go po ok 18-19 zł. Ale to było kilka mcy temu. Bardzo wolno się zużywa, muszę sprawdzić termin ważności żebym czasami nie używała starego

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
na moją listę zakupów wskoczył anitdral od dluszczego czasu czeka jeszcze humektan i carmex..
ja przy was zbankrutuję!
Carmex szkoda, ze zamknęli u mnie naturę, teraz będę musiała biegac do SP za każdym razem jak będę w Poznaniu

do humektanu nadal próbuję się przekonać, narazie jestem neutralna

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-02-03, 20:30   #572
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość

Powiedz z ciekawości ile teraz kosztuje, jakiś czas temu kupiłam go po ok 18-19 zł. Ale to było kilka mcy temu. Bardzo wolno się zużywa, muszę sprawdzić termin ważności żebym czasami nie używała starego
Na doz jest za 18,47, więc drastycznie się ta cena nie zmieniła w ciągu ostatnich kilku miesięcy
Stary 2010-02-03, 20:34   #573
Falabella
Zakorzenienie

Ja mam Humektan, wg mnie jest dobry, ładnie nawilża i nie mam przetłuszczonej skóry po nim (a mam przetłuszczającą, to moja zmora). Antidral to geniusz.
Carmexu nie polecam...cudów nie czyni, jak najzwyklejszy balsam, a śmierdzi starzyzną i kamforą.
Wolę balsam Tisane.

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-03, 20:45   #574
hogatk@
Raczkowanie

Humektan ma podobny sklad do alantanu plus? nawilża jakoś LEPIEJ? bo bym sobie kupila, ale boje sie takiej porażki jak alantan

hogatk@ jest offline  
Stary 2010-02-03, 20:45   #575
tynas
Raczkowanie

też wole Tisane
Wypowiem się co do Etiaxilu i Antidralu.
Najpierw Etiaxil-zużylam 2 buteleczki,1-sza wszystko bylo ok,2-ga... w polowie zacząl walić(nie śmierdzial... to po prostu cuchnęlo! alkoholem) no i podrażniać!
więc później kupilam Antidral... i jednak nie dawal tak świetnych efektów jak etiaxil... więc teraz ograniczam się do jakiegoś Lady speed sticks(nie wiem jak się pisze :P) bo ogólnie nie mam problemu z jakąś suuuuuuuuper nadpotliwością,byla to ot kwestia wygody.
A te dezydoranty "psik-psik" wręcz dlawi mnie ich uczucie w gardle,nienawidzę ich!
pielęgnacja: bylo54,jest 46 dąże do 35

Wkręcam się w mineraly

WYMIANA :
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411397
tynas jest offline  
Stary 2010-02-03, 21:31   #576
Falabella
Zakorzenienie

Ja używam kryształu ałunu (Super Deo Reutter), kupiony w aptece. Chyba 14zł jakoś. Sama natura, a super efekt. Nie pocę się (ale używam Antidralu w tym momencie raz na tydzień lub dwa), nie plami, nie podrażnia. Czad.

Humektan lubię, nawilża ładnie, nie jest tłusty, nie zapycha, nie przetłuszcza i jest megasuperhiper wydajny. Ciągle jestem w szoku, wystarczy kropla i cała buzia wykremowana.

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-03, 22:14   #577
86Paula
Zakorzenienie

Ag4 probowalam kiedys Multitasking, ale ze mnie to on od razu robil swinke wlasnie. a z szyja ci sie kolorystycznie zgadza ten odcien podkladu?
ja ze swojej strony moge polecic Lumiere (szczegolnie Cashmere, moja milosc) i LaurEss.
Z EDM mam probke Light Medium o-glo, on tez troche rozowawy jest, jeszcze pink tan w intensive i semi- mat. z lumiere mam jakas probke formuly VV, i medium beige 2.3 cashmere. z lauress radiant, soft ivory. moge Ci cos podeslac do testow. sprawdzisz formuly i najwyzej zamowisz jakies inne kolory (mozesz pisac do mnie w spr zamowien, czasem cos robie)

Ja Humektan bardzo lubilam, zuzylam cala duza tubke. ale pod koniec mialam wrazenie ze juz mi nie wystarczalo jego nawilzenie.
86Paula jest offline  
Stary 2010-02-03, 23:25   #578
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

a macie może porównanie między Physiogel a Humektan?
Zastanawiam się czy się nie przerzucić na Humektan własnie...
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline  
Stary 2010-02-04, 00:53   #579
winyl
Zakorzenienie

Gdzie można kupić ten krem Cerkoderm 15 (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23...-mlekowym.html) ?? Szukałam w trzech Rossmannach i Superpharmie i nie było :|. A byłam przekonana, że mówiłyście, że jest dostępny w Rossmannie. Jeśli tak, to koło czego stoi na półce? Szukałam raczej w okolicach wszelkich balsamów do ciała, do rąk i do stóp, bo niebardzo widziałam inne miejsce, w którym taki krem mógłby się znajdować.

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2010-02-04, 02:33   #580
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
dlaczego soja wpływa źle na cerę ?
wplywa zle na moja cere, nie wiem jak u innych, wiem tylko ze jak zmienilam kiedys mleko na sojowe i jogurty ja sojowe to w tydzien mialam zapryszczona cere :/

---------- Dopisano o 03:25 ---------- Poprzedni post napisano o 03:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Carmexu nie polecam...cudów nie czyni, jak najzwyklejszy balsam, a śmierdzi starzyzną i kamforą.
Wolę balsam Tisane.
tez nie polecam carmexu :// cienki balsam a po jakims czasie zaczyna smierdziec jak kupka

---------- Dopisano o 03:28 ---------- Poprzedni post napisano o 03:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
zielona herbata?
Kurcze, a ja staram się wypijac conajmniej dużą szklankę dziennie :/
biała mi się skończyła i w herbapolu narazie nie mają, za to mam zapas zielonej
wydaje mi sie ze to dlatego, ze wyplukuje toksyny z organizmu... ale ja, jak pilam, to wiecej niz 1 szkl dziennie wiec moze dlatego efekt byl tak oplakany

---------- Dopisano o 03:33 ---------- Poprzedni post napisano o 03:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Dlaaaczeego sojaaa?

Ja ostatnio chcialam sprawdzic, czy na moja cere zle wplywa nabial, wiec zrezygnowalam z mleka, ktore od dluzszego czasu zastepuje mlekiem sojowym [zawsze rano jem owsianke] i... i w sumie jakiejs wielkiej poprawy nie zauwazylam, moze nawet zadnej? [sama nie wiem, ciagle sie łudze, ze jest lepiej, a ciagle mam pelno tych pryszczy] no i sie teraz w druga strone zastanawiam, czy one nie sa od soi? jejuu.. jak pilam łaciate, to myslalam, ze od łaciatego, a jak pije sojowe, to mysle, ze od sojowego ;/;/;/;/ ech...
hmmm sprobuj odstawic i mleko krowie i sojowe... jesli mozesz, to na probe odstaw na 3-4 tyg jakiekolwiek produkty mleczne (u mnie wystarczylo ograniczyc).... trzeba byc jednak ostroznym, bo prod. mleczne dostarczaja cennych skladnikow! w moim przypadku najcenniejsze co ma mleko to kwas mlekowy, bez prod. mlecznych od razu mi sie robia jakies zakazenia :/

wiec albo odstaw (jak uwazasz ze wytrzymasz ) wszystkie prod mleczne na 3-4 tygodnie

albo

zmien mleko na kozie (uwierz mi jest pyszniejsze niz krowie), ogranicz inne przetwory mleczne i zrezygnuj z kolorowych jogurtow

i obserwuj
Stary 2010-02-04, 09:29   #581
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Gdzie można kupić ten krem Cerkoderm 15 (http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23...-mlekowym.html) ?? Szukałam w trzech Rossmannach i Superpharmie i nie było :|. A byłam przekonana, że mówiłyście, że jest dostępny w Rossmannie. Jeśli tak, to koło czego stoi na półce? Szukałam raczej w okolicach wszelkich balsamów do ciała, do rąk i do stóp, bo niebardzo widziałam inne miejsce, w którym taki krem mógłby się znajdować.
wydaje mi się że w aptece prędzej go dostaniesz

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-04, 09:58   #582
Charlotte95
Wtajemniczenie

jeszcze odnośnie antidralu to zastanawiam się co teraz zrobić z depilacją pach Bo sobie jakoś nie wyobrażam nie ogolić paszek codziennie..Mam dużo ciemnych, czarnych włosków. W związku z tym zaczęłam myśleć o depilacji plastrami z woskiem..czy któraś z Was ma z nimi jakieś doświadczenia? Bo ja tylko z nogami i bikini..nogi wydepilowane niedokładnie, a bikini ból i siniak..Ale jakoś nie bardzo widzę inną opcję w tym momencie.
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-04, 10:07   #583
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
jeszcze odnośnie antidralu to zastanawiam się co teraz zrobić z depilacją pach Bo sobie jakoś nie wyobrażam nie ogolić paszek codziennie..Mam dużo ciemnych, czarnych włosków. W związku z tym zaczęłam myśleć o depilacji plastrami z woskiem..czy któraś z Was ma z nimi jakieś doświadczenia? Bo ja tylko z nogami i bikini..nogi wydepilowane niedokładnie, a bikini ból i siniak..Ale jakoś nie bardzo widzę inną opcję w tym momencie.
Ja jak używam Antidral, to nie golę pach wieczorem, kiedy go aplikuję, a rano, kiedy zmywam. Każda depilacja Ci podrażni skórę, a Antidrala nie można aplikować na zranioną lub podrażnioną skórę, bo nie wytrzymasz, będzie piekło. Mnie trochę piecze nawet na niepodrażnioną, ale już się przyzwyczaiłam i da się wytrzymać

Edytowane przez anntab
Czas edycji: 2010-02-04 o 10:09
anntab jest offline  
Stary 2010-02-04, 12:30   #584
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
Ja jak używam Antidral, to nie golę pach wieczorem, kiedy go aplikuję, a rano, kiedy zmywam. Każda depilacja Ci podrażni skórę, a Antidrala nie można aplikować na zranioną lub podrażnioną skórę, bo nie wytrzymasz, będzie piekło. Mnie trochę piecze nawet na niepodrażnioną, ale już się przyzwyczaiłam i da się wytrzymać
antidral trzeba zmywać?? nie wiedziałam
Stary 2010-02-04, 12:36   #585
Charlotte95
Wtajemniczenie

Ag4, zakupiłam antidral, kosztował 24 zł. Dla czystego sumienia sprawdziłam cenę w drugiej aptece - była taka sama. Dla porównania, etiaxil kosztował 54 zł.
Właśnie przeczytałam ulotkę i jestem w kropce. Bo z tego co wiem ten preparat stosuje się na noc, a tu jest napisane "Lek antidral należy stosować codziennie rano, po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry. W przypadku mniej intensywnego pocenia się wskazane jest stosowanie płynu co drugi lub co trzeci dzień." To w końcu jak? Nie chcę sobie zaszkodzić..
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-04, 12:44   #586
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
A nie jest to napisane na opakowaniu?.. W sumie nie jestem pewna, stosuję go tak samo, jak etiaxil. Jeśli wieczorem się posmaruję antidralem, to rano mam pod pachami taką dziwną warstwę (nawet nie umiem tego określić, po prostu coś tam czuję), jak zmywam, to uczucie znika. Na dzień stosuję "zwykły" antyperspirant (najczęściej rexonę), a antidral raz albo kilka razy w tygodniu na noc i koniecznie rano zmywam. Może robię coś źle?.. Nie wiem, ale u mnie działa

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Ag4, zakupiłam antidral, kosztował 24 zł. Dla czystego sumienia sprawdziłam cenę w drugiej aptece - była taka sama. Dla porównania, etiaxil kosztował 54 zł.
Właśnie przeczytałam ulotkę i jestem w kropce. Bo z tego co wiem ten preparat stosuje się na noc, a tu jest napisane "Lek antidral należy stosować codziennie rano, po umyciu i dokładnym osuszeniu skóry. W przypadku mniej intensywnego pocenia się wskazane jest stosowanie płynu co drugi lub co trzeci dzień." To w końcu jak? Nie chcę sobie zaszkodzić..
Hmmm... Ja bym nie mogła tego stosować na dzień, bo po pierwsze trochę piecze (ja smaruję się nim tuż przed snem i zanim zacznie piec, to ja już śpię ), a po drugie, tak jak napisałam wyżej, zostawia na skórze jakąś warstwę, która mi przeszkadza i czuję przez to dyskomfort. Jeśli Ci będzie wygodnie, to możesz stosować tak, jak jest napisane na ulotce, ale nie smaruj w żadnym wypadku świeżo wydepilowanej skóry, bo może być źle...
Stary 2010-02-04, 13:02   #587
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
na ulotce jest przecież napisane, w sumie ja czasami nie zmywam i nic się nie dzieje

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
lepiej na noc bo po pierwsze nie zniesiesz tego uczucia (będziesz chciała cały czas drapać się) i odbarwisz sobie ubranie

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-04, 13:04   #588
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
na ulotce jest przecież napisane, w sumie ja czasami nie zmywam i nic się nie dzieje

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

lepiej na noc bo po pierwsze nie zniesiesz tego uczucia (będziesz chciała cały czas drapać się) i odbarwisz sobie ubranie
O właśnie, zapomniałam jeszcze napisać o odbarwianiu
Stary 2010-02-04, 13:45   #589
Charlotte95
Wtajemniczenie

ale odbarwienie akurat mnie nie przeraża..tego dnia pochodziłabym w starej koszulce. Więc może jednak zastosować rano? Nie wiem, czy ci co redagują ulotkę wiedzą, co robią..no i ja też nie wiem co zrobić
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-04, 13:51   #590
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
ale odbarwienie akurat mnie nie przeraża..tego dnia pochodziłabym w starej koszulce. Więc może jednak zastosować rano? Nie wiem, czy ci co redagują ulotkę wiedzą, co robią..no i ja też nie wiem co zrobić
To zrób raz rano, a raz wieczorem i zobaczysz, jak Ci będzie wygodniej
Stary 2010-02-04, 14:01   #591
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Tak sobie pomyślałam, że zrobię eksperyment i nałożę olej rokitnikowy na włosy. Mam całą buteleczkę i w ogóle nie używam. Ten olej ma boski kolor, taki czerwoniutki Fajnie by było, gdyby chociaż troszeczkę zabarwił włosy
Stary 2010-02-04, 14:04   #592
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
ja jestem za tym żebyś zastosowała na noc

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-04, 14:19   #593
Pavlinecka_21
Zakorzenienie

Cytat:
ja jestem za tym żebyś zastosowała na noc
Mnie tak swędzi i drażni, że jak posmarowałam się na dzień, to po godzinie biegłam zmywać. Jak pójdziesz spać, nie będziesz czuć jak działa

klikanki

inst

Mini Me
Pavlinecka_21 jest offline  
Stary 2010-02-04, 14:37   #594
201703061224
Konto usunięte

Cytat:
Ag4, zakupiłam antidral, kosztował 24 zł.
24 zl?! meen , albo masz mega droga apteke albo ja mam mega tania.. kupilam moj za polowe twojej ceny-12 zl..
201703061224 jest offline  
Stary 2010-02-04, 15:18   #595
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
24 zl?! meen , albo masz mega droga apteke albo ja mam mega tania.. kupilam moj za polowe twojej ceny-12 zl..

Kupowałam go kilka razy i zawsze kosztował 12-14zł

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-04, 16:28   #596
Charlotte95
Wtajemniczenie

No kurcze! A sprawdziłam dwie apteki...No ale jeśli będzie działał to i tak będzie wart każdej ceny
Stwierdziłam, że zastosuję się do ulotki (bo chyba ją ktoś rozsądny jednak redagował ) a jak nie da rady to zastosuję na noc.
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-04, 16:52   #597
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Poczytałam o tym naturalnym antyperspirancie, Super Deo i zamierzam go kupić, bo ma dobre opinie Antidral mnie denerwował, dobrze działał, ale jakiś taki nieprzyjemny w użyciu po dłuuugim stosowaniu przestaje działać (4 miesiace).
Na początku strasznie swędział (stosowałam na noc i spać nie mogłam). Etiaxil jest za drogi, dla mnie. Poza tym to duuużo chemii, podrażniaczy, alkocholu no i sole aluminium, które są bardzo szkodliwe. Wreszcie znalazłam coś naturalnego, ("biochemicznego") pod pachy. ; )

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-02-04, 17:11   #598
paspartu
Wtajemniczenie

a ten Super Deo w jakiej jest cenie?
Stary 2010-02-04, 18:09   #599
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Poczytałam o tym naturalnym antyperspirancie, Super Deo i zamierzam go kupić, bo ma dobre opinie Antidral mnie denerwował, dobrze działał, ale jakiś taki nieprzyjemny w użyciu po dłuuugim stosowaniu przestaje działać (4 miesiace).
Na początku strasznie swędział (stosowałam na noc i spać nie mogłam). Etiaxil jest za drogi, dla mnie. Poza tym to duuużo chemii, podrażniaczy, alkocholu no i sole aluminium, które są bardzo szkodliwe. Wreszcie znalazłam coś naturalnego, ("biochemicznego") pod pachy. ; )
Ja też poszperałam i o tym naturalnym dezodorancie znalazłam chyba więcej negatywnych opinii, niż pozytywnych... Jak już wypróbujesz, to daj znać, jak się spisuje
Stary 2010-02-04, 18:29   #600
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
a ten Super Deo w jakiej jest cenie?
14 zł ; )

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
Ja też poszperałam i o tym naturalnym dezodorancie znalazłam chyba więcej negatywnych opinii, niż pozytywnych... Jak już wypróbujesz, to daj znać, jak się spisuje
no opinie były różne, ale czytałam chyba tylko te dobre

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości