Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-04, 18:59   #601
Falabella
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Super Deo Reuttera jest bardzo dobry. Myślę, że warto spróbować. Nie podrażnia, nie plami, nie lepi się, wystarcza na jakieś 2lata. No i zero chemii, sama natura.
Dla mnie wypas, ale używam zapobiegawczo Antidralu ok. raz na dwa tygodnie.

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-04, 19:16   #602
Charlotte95
Wtajemniczenie

a próbowałaś go kiedyś stosować bez antidralu? Chodzi mi o to, czy to jest produkt dla tych co się pocą umiarkowanie, czy przy dużej potliwości też daje radę
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-04, 20:29   #603
Falabella
Zakorzenienie

Tzn. ja używam Antidralu rzadko. Na początku dwa razy w tygodniu, potem raz, a teraz...jak mi się przypomni, albo czuję, że trochę się spociłam (nie pocę się w ogóle pod pachami zazwyczaj). Jakoś raz na dwa tygodnie.

Z Reutterem jeszcze rzadziej.

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-05, 00:12   #604
gaga30
Przyczajenie

Jezeli chodzi o antidral, to wspomnienia mam jak najgorsze. Takiego koszmaru z drapaniem, pieczeniem, bolem nie przezylam nigdy Po kilku latach kupilam sobie nawet jakis amerykanski wynalazek (zapomnialam nazwe) ale nie odwazylam sie go uzyc i oddalam znajomej, ktora byla z niego mega zadowolona.
Uzywam obecnie Vichy ten bezzapachowy i jest naprawde fajny, ale ma minus, bo dlugo schnie.
A teraz prosba o rade: kupilam Humektan i mocznik. Stosuje 3 dzien, ale potwornie piecze mnie twarz po nalozeniu Czy tak sie zdarza, czy znowu okazuje sie, ze nie moge uzywac kolejnego kremu? Napiszcie dziewczynki,czym zmywacie makijaz, czy uzywacie jakiegos mydla, bo ja juz jestem zalamana moja cera, wiecznie przesuszone placki na buzi, a mam tlusta cere, wiec naprawde oszalec mozna.
gaga30 jest offline  
Stary 2010-02-05, 01:08   #605
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Poczytałam o tym naturalnym antyperspirancie, Super Deo i zamierzam go kupić, bo ma dobre opinie Antidral mnie denerwował, dobrze działał, ale jakiś taki nieprzyjemny w użyciu po dłuuugim stosowaniu przestaje działać (4 miesiace).
Na początku strasznie swędział (stosowałam na noc i spać nie mogłam). Etiaxil jest za drogi, dla mnie. Poza tym to duuużo chemii, podrażniaczy, alkocholu no i sole aluminium, które są bardzo szkodliwe. Wreszcie znalazłam coś naturalnego, ("biochemicznego") pod pachy. ; )
mialam go i czasami zdarzala mi sie mokra pacha mimo ze po Rexonie nigdy sie nie poce (no, moze czasem)... no ale nie zaszkodzi wyprobowac
byc moze jest naturalny ale jest to czyste aluminium, ktore podobno za dobre dla zdrowia nie jest (wyczytalam na Wizazu) no ale w sumie sama wole uzywac antyperspirantu niz sie pocic....

---------- Dopisano o 02:08 ---------- Poprzedni post napisano o 02:04 ----------

Cytat:
Napisane przez gaga30 Pokaż wiadomość
Jezeli chodzi o antidral, to wspomnienia mam jak najgorsze. Takiego koszmaru z drapaniem, pieczeniem, bolem nie przezylam nigdy Po kilku latach kupilam sobie nawet jakis amerykanski wynalazek (zapomnialam nazwe) ale nie odwazylam sie go uzyc i oddalam znajomej, ktora byla z niego mega zadowolona.
Uzywam obecnie Vichy ten bezzapachowy i jest naprawde fajny, ale ma minus, bo dlugo schnie.
A teraz prosba o rade: kupilam Humektan i mocznik. Stosuje 3 dzien, ale potwornie piecze mnie twarz po nalozeniu Czy tak sie zdarza, czy znowu okazuje sie, ze nie moge uzywac kolejnego kremu? Napiszcie dziewczynki,czym zmywacie makijaz, czy uzywacie jakiegos mydla, bo ja juz jestem zalamana moja cera, wiecznie przesuszone placki na buzi, a mam tlusta cere, wiec naprawde oszalec mozna.
a ile dodajesz tego mocznika?? moze za duzo??
wyprobuj jakies mydlo glicerynowe (tylko nie z tych co pieknie pachna i sa w ksztaltach owocow itd tylko naturalne glicerynowe mydlo)... do suche cery mogloby byc tez mydlo oliwkowe 65% oliwy z oliwek
Stary 2010-02-05, 07:35   #606
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gaga30 Pokaż wiadomość
Pewnie tak jak powiedziała dragon_she używasz za dużo mocznika. W małym stężeniu ma on działanie nawilżające, ale powyżej 10% - złuszczające. Do jednej porcji kremu wystarczy bardzo malutko - tyle co ci osiądzie na palcu, jak najmniej.
Makijaż zmywam żelem do mycia twarzy, a makijaż oczu (który noszę rzadko) - płynem do demakijażu oczu ziaji. Pamiętaj, żeby najpierw przyłożyć nasączony wacik na 10 sek a dopiero potem pocierać, żeby dać czas mascarze się rozpuścić. To tak jak ze zmywaniem paznokci
Dziewczyny chyba chwalą sobie olejek myjący z BU, żel Babydream, dwufazowy płyn ziaji..przejrzyj KWC.
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-05, 09:48   #607
gaga30
Przyczajenie

Dzieki za rady, poszukam sobie troche na KWC. Dzisiaj nie nalozylam mocznika i twarz nie szczypala (musialam sprawdzic, czy to nie wina kremu) Mocznika dawalam wiecej, bo nakladam go czubkiem takiej malej lyzeczki, czyli na pewno wiecej niz na palcu zostanie.
gaga30 jest offline  
Stary 2010-02-05, 13:05   #608
szczyptacukru
Raczkowanie

hej, chciałam zapytać czy tego pudru http://www.biochemiaurody.com/sklep/...oosilkoat.html
może używaż 17-letnia dziewczyna? nie mam większych problemów z cerą(tylko okropne cienie pod oczami), chcę jedynie ujednolicić kolor skory...
czy niszczy bardzo cerę ?
szczyptacukru jest offline  
Stary 2010-02-05, 13:22   #609
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Napisane przez szczyptacukru Pokaż wiadomość
hej, chciałam zapytać czy tego pudru http://www.biochemiaurody.com/sklep/...oosilkoat.html
może używaż 17-letnia dziewczyna? nie mam większych problemów z cerą(tylko okropne cienie pod oczami), chcę jedynie ujednolicić kolor skory...
czy niszczy bardzo cerę ?
Wszystko jest napisane na BU. Puder ten ma właściwości pielęgnujące, ale na pewno nie ma szans na jakiekolwiek krycie, więc nie liczyłabym na wyrównanie kolorytu.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2010-02-05, 13:53   #610
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
A nie jest to napisane na opakowaniu?.. W sumie nie jestem pewna, stosuję go tak samo, jak etiaxil. Jeśli wieczorem się posmaruję antidralem, to rano mam pod pachami taką dziwną warstwę (nawet nie umiem tego określić, po prostu coś tam czuję), jak zmywam, to uczucie znika. Na dzień stosuję "zwykły" antyperspirant (najczęściej rexonę), a antidral raz albo kilka razy w tygodniu na noc i koniecznie rano zmywam. Może robię coś źle?.. Nie wiem, ale u mnie działa

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Hmmm... Ja bym nie mogła tego stosować na dzień, bo po pierwsze trochę piecze (ja smaruję się nim tuż przed snem i zanim zacznie piec, to ja już śpię ), a po drugie, tak jak napisałam wyżej, zostawia na skórze jakąś warstwę, która mi przeszkadza i czuję przez to dyskomfort. Jeśli Ci będzie wygodnie, to możesz stosować tak, jak jest napisane na ulotce, ale nie smaruj w żadnym wypadku świeżo wydepilowanej skóry, bo może być źle...
Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
na ulotce jest przecież napisane, w sumie ja czasami nie zmywam i nic się nie dzieje

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

lepiej na noc bo po pierwsze nie zniesiesz tego uczucia (będziesz chciała cały czas drapać się) i odbarwisz sobie ubranie
na mojej ulotce tego nie ma
Stary 2010-02-05, 14:34   #611
illegale
Wtajemniczenie

GG do illegale

Mnie na początek mocznik też szczypał, może dlatego, że miałam bardzo przesuszoną skóre. Teraz może lekko, czasem, w sumie to rzadko, raczej jest ok.

Moja mała Amelio, twoje kości nie są ze szkła. Możesz zderzać się z życiem.

illegale jest offline  
Stary 2010-02-05, 17:10   #612
Aniela88
Rozeznanie

Dawno mnie nie było w moim ulubionym wątku a tu tyyyle nowych postów. Będę musiała nadrabiać. Co do Antidralu- stosuję od kilku miesięcy i sprawuje sie doskonale . A moim nowym patentem na bycie naj jest.. miłość. W końcu się zakochałam i od razu czuję się piękniejsza, gdy widzę jak on na mnie patrzy . Pozdrawiam
Aniela88 jest offline  
Stary 2010-02-05, 17:51   #613
Charlotte95
Wtajemniczenie

Użyłam dzisiaj rano Antidral..i byłam w szkoku Prawie w ogóle mnie nie piekło, jedynie po jakimś czasie poczułam leciutkie szczypanie pod prawą pachą (nałożyłam na nią więcej bo kulka na początku nie chciała się "rozjeździć") ale szybko przeszło. Pod lewą nie czułam. Może za mało nałożyłam? Wystarczy jedno maźnięcie, czy więcej?

Aha i jeszcze mam pytanie odnośnie patenty z odżywką przed myciem - na suche czy na mokre włosy? A potem spłukać wodą i zmyć szamponem, tak?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-05, 17:54   #614
kasia9513
Zakorzenienie

ehh...mnie zawsze niemiłosiernie szczypie jak nałożę mało, jeśli nałożyłaś mało i zadziałało to nie ma potrzeby nakładać więcej następnym razem

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-05, 18:29   #615
karolamaria89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez matysia153 Pokaż wiadomość
a jak dlugo juz robisz sobie maseczke?
regularnie , od 3 miesięcy. Zastąpiła mi również peeling- przy zmywaniu masuje twarz.

Dziewczyny czy można dodać moczniku do żeli hialuronowego ?

Edytowane przez karolamaria89
Czas edycji: 2010-02-05 o 18:31
karolamaria89 jest offline  
Stary 2010-02-05, 18:35   #616
Charlotte95
Wtajemniczenie

gdzieś czytałam, że dziewczyna tak robiła, ale może lepiej żeby się wypowiedziały bardziej obcykane w temacie Wizażanki
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-05, 20:27   #617
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Użyłam dzisiaj rano Antidral..i byłam w szkoku Prawie w ogóle mnie nie piekło, jedynie po jakimś czasie poczułam leciutkie szczypanie pod prawą pachą (nałożyłam na nią więcej bo kulka na początku nie chciała się "rozjeździć") ale szybko przeszło. Pod lewą nie czułam. Może za mało nałożyłam? Wystarczy jedno maźnięcie, czy więcej?
Antidral stosowany na suchą skórę nie piecze. Piecze jedynie nałożony po umyciu. Także zawsze lepiej odczekać jakiś czas.

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można dodać moczniku do żeli hialuronowego ?
Sądzę, że nie ma przeciwskazań. Tylko mam nadzieję, że wiesz, że żel hialuronowy solo nakłada się na wilgotną twarz? Lepiej byłoby do ha i mocznika dodać jakiegoś oleju.
Stary 2010-02-05, 20:39   #618
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Antidral stosowany na suchą skórę nie piecze. Piecze jedynie nałożony po umyciu. Także zawsze lepiej odczekać jakiś czas.
.
Niestety piecze... Zawsze nakładam na suchą skórę i zawsze mnie szczypie trochę
Stary 2010-02-06, 08:01   #619
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez anntab Pokaż wiadomość
Niestety piecze... Zawsze nakładam na suchą skórę i zawsze mnie szczypie trochę
Może spróbuj się bardzo starannie przygotować? Ja nie goliłam pach trzy dni (okropne to było i okropnie wyglądało ale przecierpiałam dla dobra sprawy), rano umyłam skórę pod pachami bardzo łagodnym żelem i nie wycierałam, tylko delikatnie przyłożyłam chusteczkę higieniczną. Następnie posiedziałam jakieś 10 min z rękami uniesionymi do góry i czytałam I część wątku na wizażu . Potem wzięłam suszarkę i lekkim (zimnym) nadmuchem kilka sek suszyłam pachy dla pewności. Zaaplikowałam antidral, jak najcieńszą warstwą i na około 15 min znów zasiadłam przed wizażem z uniesionymi rękami. Praktycznie w ogóle nie szczypało, byłam w szoku, bo przygotowywałam się na tortury

Dziewczyny, to co z tą odżywką?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-06, 08:52   #620
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
Może spróbuj się bardzo starannie przygotować? Ja nie goliłam pach trzy dni (okropne to było i okropnie wyglądało ale przecierpiałam dla dobra sprawy), rano umyłam skórę pod pachami bardzo łagodnym żelem i nie wycierałam, tylko delikatnie przyłożyłam chusteczkę higieniczną. Następnie posiedziałam jakieś 10 min z rękami uniesionymi do góry i czytałam I część wątku na wizażu . Potem wzięłam suszarkę i lekkim (zimnym) nadmuchem kilka sek suszyłam pachy dla pewności. Zaaplikowałam antidral, jak najcieńszą warstwą i na około 15 min znów zasiadłam przed wizażem z uniesionymi rękami. Praktycznie w ogóle nie szczypało, byłam w szoku, bo przygotowywałam się na tortury
Dzięki za rady, ale ja jestem zbyt leniwa, żeby aż tyle się przygotowywać do tego Aplikuję tuż przed snem, zasypiając czuję, że trochę szczypie, ale jak już śpię, to nic nie czuję i nie budzę się w nocy od szczypania czy pieczenia
Stary 2010-02-06, 12:52   #621
paspartu
Wtajemniczenie

nareszcie dostałam zamówienie z BU już się nie mogę doczekać stosowania..

Charlotte, podziwam Cię za takie stosowanie tego andidralu
Stary 2010-02-06, 13:14   #622
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość

Charlotte, podziwam Cię za takie stosowanie tego andidralu
Pewnie następnym razem już mi się tak nie będzie chciało Ale fakt faktem, że uniknęłam podrażnień
Słyszałyście, że żel aloesowy Palomy prawdopodobnie zostanie wycofany? Gdyby któraś z Was widziała go we Wrocławiu, to proszę dajcie znać..
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-06, 14:11   #623
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Pewnie następnym razem już mi się tak nie będzie chciało Ale fakt faktem, że uniknęłam podrażnień
Słyszałyście, że żel aloesowy Palomy prawdopodobnie zostanie wycofany? Gdyby któraś z Was widziała go we Wrocławiu, to proszę dajcie znać..
Poważnie? Dlaczego

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-06, 15:15   #624
Minerwa
Raczkowanie

Cytat:
W Naturalisie maja wyciagi z aloesu, w tym tyg Wrocławianki zamawiają wspólnie tak by ominąć koszta wysyłki - może skusisz się i dołączysz . Wątek zamówieniowy jest na wizażowej Biochemii

a tu aloesiki z naturalisa:
http://naturaliskosmetyki.pl/laborat...e-c-3_124.html
Minerwa jest offline  
Stary 2010-02-06, 15:17   #625
sss7
Zadomowienie

ojej , a kiedy wycofany? musze poprosic mame o zrobienie zapasow dla mnie.
Stary 2010-02-06, 16:37   #626
Charlotte95
Wtajemniczenie

od pewnego czasu w ross jest sprzedawany za 5 zł..w "cenie na do widzenia" coraz trudniej go dorwać. Ja dzisiaj poszłam i zastałam ostatnie opakowanie - przeterminowane! Także jeżeli któraś z Was znajdzie go we Wrocławiu, proszę podzielcie się wiedzą
Minerwa - kusisz..muszę sobie na to popatrzyć
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-06, 17:41   #627
mmajkaa3
Raczkowanie

u mnie w rossie jeszcze paloma jest
na co ją stosujecie?
mmajkaa3 jest offline  
Stary 2010-02-06, 20:04   #628
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Dziewczyny, a czy on nie ma być przypadkiem wycofany tylko z Rossmanna?
Stary 2010-02-06, 20:05   #629
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
u mnie w rossie jeszcze paloma jest
na co ją stosujecie?
A gdzie mieszkasz? We Wrocławiu może?
Można jako krem do twarzy, balsam do ciała, krem do rak i stóp, wcierka do włosów, odżywka, można zrobić z niego psikacz no i oczywiście na podrażnienia i przesuszenia. Generalnie chwalony jest.
Dorwałyście go gdzieś? Nie daje mi spokoju.

Dotka95, a gdzie jeszcze można go złapać?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-06, 20:26   #630
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Nie wiem, muszę się u siebie rozejrzeć. Jedna wizażanka miała napisać do producenta i zapytać o to
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości