Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-08, 19:34   #691
tusia13pl
Rozeznanie

GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Pociesz się, że jak otworzą to może będą mieć i ty wpadniesz i wykupisz
tusia13pl jest offline  
Stary 2010-02-08, 19:47   #692
Falabella
Zakorzenienie

Ava, krem na rozstępy i blizny - jest na kwc.

U mnie sprawił cuda, pewnie zależy od osoby.

Falabella jest offline  
Stary 2010-02-08, 20:52   #693
eveb
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
eh jest tysiąc wątków na ten temat
moje typy to
- humektan
- linoderm acne
- oeparol
-ziaja med
- oleje- z wiesiołka np, albo jojoba
żeby lepiej nawilżyć dodajemy... MOCZNIK
no dobrze, ale chyba ten wątek jest również odpowiedni dzięki za propozycje.

a jakiś szybki sposób na przesuszoną skórę?(pytanie do wszystkich) bo wygladam stasznie a zwykły krem nawilżający nie pomaga..
eveb jest offline  
Stary 2010-02-08, 21:40   #694
Callitus
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eveb Pokaż wiadomość

a jakiś szybki sposób na przesuszoną skórę?(pytanie do wszystkich) bo wygladam stasznie a zwykły krem nawilżający nie pomaga..
Kilka razy dziennie dawać krem nawilżający, nie ma takiego szybkiego sposobu, musisz być cierpliwa
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-02-08, 22:02   #695
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez eveb Pokaż wiadomość

Zgadnij co powiem.. ;P mocznik :brzyda l: Dodawać do balsamu, super nawilży Kosztuje grosze, naprawdę warto. A jak nie chcesz mazidłować to kup jakiś balsam z mocznikiem np Isana Mam krem do rąk z tej serii,to najlepszy jakiego używałamdo kremów do twarzy też oczywiście. a jak chcesz nawilżyć to proponuję kwas hialuronowy albo jakieś oleje

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Ava, krem na rozstępy i blizny - jest na kwc.

U mnie sprawił cuda, pewnie zależy od osoby.
ale powiedz cos więcej.. jak stare były twoje rozstępy? i w jakim miejscu? naprawdę już ich nie widać? wierzyć się nie chce..

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2010-02-08 o 22:04
Narc jest offline  
Stary 2010-02-08, 23:23   #696
mmajkaa3
Raczkowanie

Cytat:
Zgadnij co powiem.. ;P mocznik :brzyda l: Dodawać do balsamu, super nawilży Kosztuje grosze, naprawdę warto. A jak nie chcesz mazidłować to kup jakiś balsam z mocznikiem np Isana Mam krem do rąk z tej serii,to najlepszy jakiego używałamdo kremów do twarzy też oczywiście. a jak chcesz nawilżyć to proponuję kwas hialuronowy albo jakieś oleje

jak rozstępy moga zniknąć przecież to blizny i to całkiem spore
nie ma takich cudów
mmajkaa3 jest offline  
Stary 2010-02-09, 01:53   #697
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję patentu na...pomarańczową skórę na podeszwach stóp Mam ogólnie taką trochę brzoskwiniową karnację, ale w granicach normy, natomiast podeszwy - w miarę gładkie i ogólnie nie mam z nimi kłopotów ale pomarańczowe...Poradźcie coś
hmm probowalas rozjasnic cytryna?
Stary 2010-02-09, 08:00   #698
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
hmm probowalas rozjasnic cytryna?
nie, ale spróbuję

Czy któraś z Was używała kremu dla księżniczek z lilliputza, a jeśli tak, to byłyście zadowolone? Na kwc opinie widzę różne.
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-09, 08:02   #699
Falabella
Zakorzenienie

Rozstępy zaczęły mi się robić jak miałam 13 lat, teraz mam 18 to cała pajęczyna białych blizn na pośladkach i udach, nawet pod kolanami... a avę stosowałam max rok temu, dwie tubki, dwa razy dziennie. Oprócz tego od dawna masuję się gąbką syrena, to też wiele dało. Po dwóch tubkach rozstępy zbladły tak, że niemal ich nie było widać, w ogóle sądzę, że ich mniej, jakby się przerzedziły, bo te co zbladły to widać trochę, a niektórych nie ma i już. Tylko, że od tych kilku miesięcy efekt przygasł, nic nie używałam i pojawiły się nowe, więc szukam teraz czegoś nowego, albo nazbieram i kupię avę.

Nie wiem jak u innych, czytałam różne opinie, ale chyba warto zaryzykować, bo krem nie jest drogi.

Używałam takich rzeczy i nie dały za bardzo nic poza ujednoliceniem skóry: Mustelli dwie tuby (koszmar, droga i efekt mierny...), trzy tuby kremu Perfecta na rozstępy (tu lepiej, przybladły) i wiele innych. Ostatnio kupiłam krem na rozstępy Ziaja Mamma mia, zobaczymy co da.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2010-02-09 o 08:05
Falabella jest offline  
Stary 2010-02-09, 08:04   #700
elianka
Zakorzenienie

Dzięki dziewczyny za porady. Się sparuje tym mocznikiem, rozstęp już nie taki czerwony, Może coś z tego będzie... ja mam milion rozstępów na całym ciele,a le tylko na brzuchu świeżak, reszta stara z okresu dojrzewania.

Na biuście przez lata używania kremów do biustu znikły prawie całkowicie. Ale naprawdę lata z 10 jak nic
Stary 2010-02-09, 11:56   #701
Charlotte95
Wtajemniczenie

Potrzebuję rady...Wybieram się z przyjaciółmi na basen i oczywiście będę musiała pokazać trochę ciała Mam takie denerwujące włoski na brzuchu, chciałabym je usunąć...Poczytałam trochę na ten temat i: maszynka nie, bo odrastają ciemniejsze, wosk i depilator nie, bo wrastają, robią się czerwone kropki itp (depilatora i tak nie mam), odnośnie kremu i rozjaśniaczy tez było dużo przestróg. Macie na nie jakiś sposób? A może lepiej jest je zignorować, żeby nie pogorszyć sprawy?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-02-09, 12:01   #702
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Potrzebuję rady...Wybieram się z przyjaciółmi na basen i oczywiście będę musiała pokazać trochę ciała Mam takie denerwujące włoski na brzuchu, chciałabym je usunąć...Poczytałam trochę na ten temat i: maszynka nie, bo odrastają ciemniejsze, wosk i depilator nie, bo wrastają, robią się czerwone kropki itp (depilatora i tak nie mam), odnośnie kremu i rozjaśniaczy tez było dużo przestróg. Macie na nie jakiś sposób? A może lepiej jest je zignorować, żeby nie pogorszyć sprawy?
jeśli masz nadmiar włosków na całym ciele i w miejscach w których nie powinno ich być musisz zrobić badania hormonalne bo mogą być to objawy różnych chorób, jest o tym kilka wątków
pozostają jeszcze plastry z woskiem

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-09, 12:35   #703
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Kupiłam olej kokosowy (dzięki, Narc )
Stary 2010-02-09, 12:47   #704
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Na biuście przez lata używania kremów do biustu znikły prawie całkowicie. Ale naprawdę lata z 10 jak nic
Ale to i tak daje nadzieję.
Ja regularnie (czyli codziennie) smaruję się od kilku miesięcy i widać różnicę - rozstępy są zdecydowanie bardziej blade i płytkie.

Wróciłam też do olejów na włosy- obecnie mam olej ze słodkich migdałów, niedługo zamówię z all Parachute. Są rewelacyjne, włosy są potem nawilżone, błyszczące i miękkie.
Teraz używam też maski Glorii do mycia włosów (zamiast szamponu), potem nakładam ją jeszcze na kilka minut jak odżywkę. Włosy są w coraz lepszej kondycji.

Na rozdwajające paznokcie polecam kurację ciepłą oliwą z oliwek + kilkoma kroplami cytryny. Od 1.5 tygodnia moczę w tym pazurki i są o wiele mocniejsze, a miałam ogromne kłopoty z rozdwajającymi się paznokciami, wystarczyło, że mocniej stuknęłam paznokciami o coś i już się rozdwajały.

Do twarzy zamówiłam sobie dziś Humektan, na początek mniejszą tubkę.

fuksjaa jest offline  
Stary 2010-02-09, 12:51   #705
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Ja pytałam w paru aptekach u siebie i nikt nie słyszał o Humektanie...
Stary 2010-02-09, 12:54   #706
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Zawsze można zamówić i sprowadzą Ci do apteki.
Ja dziś byłam i zapytałam czy jest, ale niestety nie było. Zapytałam czy mogę zamówić i nie było najmniejszego problemu, pani od razu wprowadziła wszystko do systemu i jutro mam go sobie odebrać.

fuksjaa jest offline  
Stary 2010-02-09, 13:00   #707
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Jak doznam nagłego przypływu gotówki to się jeszcze porozglądam
Stary 2010-02-09, 13:04   #708
RedApple
Zakorzenienie

ja zamowilam humektan i sudocrem sobie na stronce doz, jeśli masz apteke u siebie jakąś z doz to polecam - taniej o kilka zł wychodzi przez internet, tyle że zamówienie powyżej 20zł musi być
RedApple jest offline  
Stary 2010-02-09, 13:07   #709
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Weszłam wczoraj na stronę DOZ i się mile zaskoczyłam, bo myślałam, że nie ma w moim mieście ich apteki, a okazuje się, że jednak jest

Wy niedobre, teraz znowu wydam masę pieniędzy
Stary 2010-02-09, 13:13   #710
Pavlinecka_21
Zakorzenienie

Cytat:
Ja traktuje je pęsetą, a mam naprawdę takie "męskie". Ja oczywiście sprawdziłam, czy to nie od hormonów i Tobie też radzę

Cytat:
Weszłam wczoraj na stronę DOZ i się mile zaskoczyłam, bo myślałam, że nie ma w moim mieście ich apteki, a okazuje się, że jednak jest
A ja się mile zaskoczyłam, że ten humektan taki tani i przy następnym zamówieniu sprawdzę jak działa na mnie

Dziś kupiłam olej lniany (jedyne 15zł) i nie dam rady przełknąć łyżki Chyba zacznę robić codziennie sałatki, żeby go dolewać

klikanki

inst

Mini Me
Pavlinecka_21 jest offline  
Stary 2010-02-09, 13:26   #711
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
a zaznaczyłaś opcję odbiór leków z apteki doz? jeśli tak to dobrze

u mnie niestety nie ma

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-02-09, 13:39   #712
ally5
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja wyrywam pęsetką te ciemniejsze, rzucające się w oczy. Ale ja mam ich w sumie niewiele. Jeśli też masz mało, to polecam, jeśli więcej to zostaje chyba tylk wosk, bo pęsetą nie wyrobisz
ally5 jest offline  
Stary 2010-02-09, 13:49   #713
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
ja traktuje peseta, mozna tez uzyc pasty cukrowej, rozjasniacz tez powinien byc ok, nie slyszalam zadnych przestrog przed nim, o co chodzi?
Stary 2010-02-09, 14:13   #714
Falabella
Zakorzenienie

Moje patenty na bycie naj:

-balsam do ust Tisane
-balsam do paznokci Herba Studio
-krem do rąk Isana hand cream kamille
-minerały i pędzle EDM
-mydło aleppo
-rumianek jako tonik
-odżywka do włosów hegron b/s
-odżywka do włosów yung z olejkiem babassu
-olejek rycynowy (do rzęs i brwi),kokosowy i migdałowy (do włosów)
-papka do cery trądzikowej Jadwiga
-sudocrem (na niespodzianki, podrażnienia)
-humektan
-żele pod oczy i na powieki Flos Leku
-krem na rozstępy ava
-zielona glinka i błoto z morza martwego jako maseczki
-kryształ ałunu jako antyperspirant
-kosmetyki pielęgnacyjne babydream (żel do mycia, balsamy, kremy)
-gąbka syrena do mycia i masażu
-żel lniany do stylizacji loków
-tarka do stóp fusswohl z rossmana
-szklany pilniczek do paznokci

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2010-02-09 o 14:16
Falabella jest offline  
Stary 2010-02-09, 14:20   #715
La Cannelle
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Pavlinecka_21 Pokaż wiadomość
A ostatnio stosuję na skórę głowy olej lniany (Linomag w sensie, jak go kupiłam, nawet nie wiedziałam, że to olej lniany) i zauważyłam, że mniej się po nim plączą włosy - są jakby gładsze

Jak zakupie zwykły olej lniany będę sobie nakładać w formie maseczki na włosy
Ja z kolei mam trochę inne pytanie. Czy prawdą jest, że można przechowywać olej lniany tylko i wyłącznie w lodówce, bo inaczej traci swoje właściwości? Ostatnio kupiłam buteleczkę w sklepie ze zdrową żywnością i tak właśnie było napisane na opakowaniu.

Edytowane przez La Cannelle
Czas edycji: 2010-03-07 o 15:50
La Cannelle jest offline  
Stary 2010-02-09, 14:35   #716
Pavlinecka_21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez La Cannelle Pokaż wiadomość
Ja z kolei mam trochę inne pytanie. Czy prawdą jest, że można przechowywać olej lniany tylko i wyłącznie w lodówce, bo inaczej traci swoje właściwości? Ostatnio kupiłam buteleczkę w sklepie ze zdrową żywnością i tak właśnie było napisane na opakowaniu.
Mi też dziś tak pani w sklepie powiedziała na tej stronie napisano tak:

" Olej lniany, ze względu na duża zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych jest bardzo podatny na proces utleniania. Pozostawiony w temperaturze pokojowej, już po kilku dniach wartość jego liczby nadtlenkowej LEA wynosi 5, co dyskwalifikuje go jako produkt zdrowotny."

klikanki

inst

Mini Me
Pavlinecka_21 jest offline  
Stary 2010-02-09, 14:45   #717
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Kupiłam olej kokosowy (dzięki, Narc )
proszę bardzo. ja za jakiś tydzień też zamawiam,koniecznie:rolle yes:

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Ale to i tak daje nadzieję.
Ja regularnie (czyli codziennie) smaruję się od kilku miesięcy i widać różnicę - rozstępy są zdecydowanie bardziej blade i płytkie.

Wróciłam też do olejów na włosy- obecnie mam olej ze słodkich migdałów, niedługo zamówię z all Parachute. Są rewelacyjne, włosy są potem nawilżone, błyszczące i miękkie.
Teraz używam też maski Glorii do mycia włosów (zamiast szamponu), potem nakładam ją jeszcze na kilka minut jak odżywkę. Włosy są w coraz lepszej kondycji.

Na rozdwajające paznokcie polecam kurację ciepłą oliwą z oliwek + kilkoma kroplami cytryny. Od 1.5 tygodnia moczę w tym pazurki i są o wiele mocniejsze, a miałam ogromne kłopoty z rozdwajającymi się paznokciami, wystarczyło, że mocniej stuknęłam paznokciami o coś i już się rozdwajały.

Do twarzy zamówiłam sobie dziś Humektan, na początek mniejszą tubkę.
ja mam rozstępy wszędzie,ale nawiększe i najbardziej widocznie na piersiach są już białe i zdaję sobie sprawę że ich nie usunę,ale mimo to masuję syrenką i nakładam serum z mocznikiem Jedyna pociecha jest taka że mój TŻ w ogole nie widzi żadnych rozstępów Mam jasną skórę,więc w wieczornym świetle ich nie widać,gorzej w dziennym...Może kiedyś bedzie mnie stać na laser

też mam zamiar zamówić na doz olej jojoba, z zestek winogron i pszenicy. do tego mgiełkę jantar i fitomed dziś byłam w 2 naturach i w 2 rosmanach i nie było już odżywki SCHAUMA olejek! ma b.dobre opinie na KWC,chciałam spróbować, chociaż ostatnio nie używam' drogeryjnych odźywek' oprocz dadical,apteczki babuni itd:P No ale nie było
kupiłam za to masło karite 100% za 10 zł wlasnie siedze z tym na twarzy i wlosach..
i w rossmanie byly jakies mega promocje- kupilam pianke fructis objetosc za 5 zł, tonik bielendy ogorek plus limonka za... 2,30 oraz dwa żele bielandy zielona herbata, wyszczuplajace za 4.90 jeden A oprocz tego puder wygladzajacy pierre rene,tez bardzo fajny. Nic tak nie poprwia humoru jak kosmetyczne zakupy!

Cytat:
zamów na doz

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Moje patenty na bycie naj:

-balsam do ust Tisane potwierdzam, jest wspaniały i niesamowicie wydajny, miałam go chyba z rok, właśnie się kończy
-balsam do paznokci Herba Studio Dobry,ale brak cierpliwości..nie chce mi się ciągle smarować ale raz wyhodowałam na nim dłuuugie zdrowie pazurki
-krem do rąk Isana hand cream kamille Isana z moczniekiem jest boska
-minerały i pędzle EDM
-mydło aleppo ja teraz używam Białego Jelenia,nie spodziewałam się że będzie taki dobry
-rumianek jako tonik A ja uzywam octu jabłkowego. Duże pryszcze sie nie pojawiają
-odżywka do włosów hegron b/s
-odżywka do włosów yung z olejkiem babassu
-olejek rycynowy (do rzęs i brwi),kokosowy i migdałowy (do włosów) potwierdzam!
-papka do cery trądzikowej Jadwiga
-sudocrem (na niespodzianki, podrażnienia)
-humektan przez jakieś pół roku był b.dobry.. teraz moja skóra go nie toleruje. może jeszcze kiedyś do niego wrócę,póki co zachwycam się ziają med
-żele pod oczy i na powieki Flos Leku
-krem na rozstępy ava kusisz niesamowicie..
-zielona glinka i błoto z morza martwego jako maseczki maseczka z czerwonej glinki super łagodzi podrażnienia, rozjaśnia
-kryształ ałunu jako antyperspirant a co to takiego?
-kosmetyki pielęgnacyjne babydream (żel do mycia, balsamy, kremy) już nie wyobrażam sobie bez nich życia!
-gąbka syrena do mycia i masażu celulit się zmniejsza juz po kilku dniac
-żel lniany do stylizacji loków ja ostatnio użyłam jako maseczki, raczej mi nie podpasowało wolę jeść len.
-tarka do stóp fusswohl z rossmana
-szklany pilniczek do paznokci yes. ostre i nieśmiertlene.

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2010-02-09 o 14:47
Narc jest offline  
Stary 2010-02-09, 15:18   #718
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
ja mam rozstępy wszędzie,ale nawiększe i najbardziej widocznie na piersiach są już białe i zdaję sobie sprawę że ich nie usunę,ale mimo to masuję syrenką i nakładam serum z mocznikiem Jedyna pociecha jest taka że mój TŻ w ogole nie widzi żadnych rozstępów Mam jasną skórę,więc w wieczornym świetle ich nie widać,gorzej w dziennym...Może kiedyś bedzie mnie stać na laser
Ja mam kilka rozstępów na piersiach i pupie, z okresu dojrzewania, więc wyeliminować się ich nie da (na laser się nie wybieram), ale jak skóra jest jędrna to nie wygląda tak źle.

Ostatnio znowu jem tylko zdrowe rzeczy, mięsko gotuję na parze, duuużo warzyw, kiełków, itd. Efekty widać od razu - skóra zdrowsza, włosy bardziej błyszczące. Jednak zdrowa, zbilansowana dieta to jest to.
A przy okazji może jeszcze trochę zrzucę.

fuksjaa jest offline  
Stary 2010-02-09, 15:20   #719
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez La Cannelle Pokaż wiadomość
olej lniany - trzymam w lodówce.
uwazam, ze trzeba stosowac sie do rad z opakowania, jesli chcemy, zeby dany produkt byl pelnowartosciowy.
Stary 2010-02-09, 15:22   #720
paspartu
Wtajemniczenie

Narc, czerwona glinka naprawdę rozjaśnia cerę?

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości