Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-03, 20:06   #1171
kaczikaczi
Raczkowanie

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dziewczyny spróbujcie żelu aloesowego z Flosleku, co prawda nie jest taki zielony ale chyba też ma dużo aloesu i dla mnie był całkiem fajny, używałam latem na podrażnioną opalaniem skórę i sprawował się rewelacyjnie a na włosy świetny jest też ten specyfik
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p21854-Pant...100_ml_Gorvita

na twarz nie lubię bo zawiera mentol a mnie od tego łzawią oczy

A i u mnie w Rossmanach cały czas jest jeszcze kilka Palom ale po normalnej cenie i nie ma plakietki, że koniec czy coś, tylko te co są wszystkie są ważne do maja nie wiem czy chcą je sprzedac i więcej nie dołoża, no ale czemu cena nie jest obniżona??
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-04, 00:37   #1172
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
A jak wycisnęłaś ten sok? próbowałam kiedyś i nie potrafię ;/ przecierałam wtedy twarz takim rozkrojonym liściem, tylko kilka razy więc efektu nie było jakiegoś widocznego ale popalić tez się nie popaliłam
przekroilam lisc i naduszalam zeby koncowka byla wilgotna, jak naduszalam za duzo to taki glut wychodzil
nie wiem czy to moja autosugestia ale wydaje mi sie ze twarz od razu mi zmienila odcien, tzn zrobila sie promienista, zdrowa

---------- Dopisano o 01:37 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
aloes nawilża włoski, można dodawać też do masek do włosów albo nawet jako żel do włosów - utrwalacz... było już baaardzo dużo o tym żelu Palomy, wystarczy poszukać
mi się Paloma już kończy i stosuję ją tylko na jakieś małe oparzenia lub podrażnienia...
wiem wiem juz wiele stron o Palomie bylo ale ja mam oryginalny swiezy sok dodalam dzis do odzywki do wlosow i albo to znowu autosugestia albo moje wlosy naprawde wygladaja pieknie po myciu
Stary 2010-03-04, 08:11   #1173
Charlotte95
Wtajemniczenie

aloes to definitywnie patent na naj
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-04, 09:55   #1174
Ag4
AGA :)

Ja już mam dosyć Chyba każdy EDM mi różowieje na twarzy
Po nieudaną przygodą z odcieniem multitasking zamowiłam na all kilkanaście próbek innych odcieni. I tak próbuję. Raz róż jest mniejszy raz większy, ale jest
Może jakiś patent na nieróżowienie?

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-04, 11:35   #1175
Liiii
Zakorzenienie

również poznam patent na zwiększenie wolnego czasu ale to fakt nie ma co się obijać i narzekać jak to mało czasu mamy na wszystko tylko trzeba działac
mi równiez pomaga w tym sport. Praca uczelnia inne obowiazki jest tego duzo jak na mój wiek ale nie narzekam.

Kochane a powiedzcie mi czy bierzecie tabletki anty? Ne wiem zastanawiam się czy ich nie odstawić. Coś osostanio dużo słyszałam ze zatruwają organizm.
..nie wiem co o tym myśleć

Liiii jest offline  
Stary 2010-03-04, 12:59   #1176
Bruja
Rozeznanie

Cytat:
Dziewczyny spróbujcie żelu aloesowego z Flosleku, co prawda nie jest taki zielony ale chyba też ma dużo aloesu i dla mnie był całkiem fajny, używałam latem na podrażnioną opalaniem skórę i sprawował się rewelacyjnie a na włosy świetny jest też ten specyfik
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p21854-Pant...100_ml_Gorvita

na twarz nie lubię bo zawiera mentol a mnie od tego łzawią oczy
Akurat ta zieleń to sztucznie była w palomie dodana, niezależna od ilości aloesu. Przecież miąższ liści aloesowych jest bezbarwny (czasem lekko słomkowy) a nie tak wściekle zielony!
No i nie mogę obejrzeć tego żelu (doz coś mi nie działa) ale jeśli to zawiera mentol to . Można w doz znaleźć żele aloesowe bez czegoś tak podrażniającego.
Stary 2010-03-04, 14:32   #1177
Pavlinecka_21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Po nieudaną przygodą z odcieniem multitasking zamowiłam na all kilkanaście próbek innych odcieni. I tak próbuję. Raz róż jest mniejszy raz większy, ale jest
A z ciekawości jakie masz?

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość

Kochane a powiedzcie mi czy bierzecie tabletki anty? Ne wiem zastanawiam się czy ich nie odstawić. Coś osostanio dużo słyszałam ze zatruwają organizm.
Ja używam wiele lat, używała moja mama i nic nam nie jest. Tylko trzeba się zbadać wcześniej, nie palić, mieć zdrową wątrobę, nie mieć problemów z żylakami, krzepliwością krwi itp.
Ostatnio coraz więcej się słyszy o tym, jak to tabletki wręcz zabijają. A chemia w jedzeniu, powietrzu, kosmetykach to niby nam służy?ech...

klikanki

inst

Mini Me
Pavlinecka_21 jest offline  
Stary 2010-03-04, 14:37   #1178
Ag4

Pavlinecko napiszę jak będę w domu bo nie pamiętam

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-04, 15:10   #1179
rysienka
Zadomowienie

hm a mi się trochę poprawiła cera i teraz nie wiem jaki jest tego powód bo równocześnie zaczęłam:
  • brać tabletki anty
  • przemywać twarz tonikiem cytrynowym
  • przemywać twarz wodą tylko raz dziennie
  • łykać face okay, belisse
  • używać mydła siarkowego
ale ważne, że widzę poprawę.
teraz tylko muszę coś zrobić z dodatkowymi kilogramami, które złapałam ostatnio. niech się zrobi już ciepło, bo chcę zacząć biegać i na rowerze pomykać.
rysienka jest offline  
Stary 2010-03-04, 16:28   #1180
Charlotte95
Wtajemniczenie

A ja odkąd zaczęłam nawilżac twarz to paradoksalnie nabawiłam się suchych, szorstkich placków na bokach policzków..
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-04, 16:47   #1181
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość

wyraze moje zdanie na temat tabletek anty w skrocie (jak bedziesz zainteresowana to poczytasz sobie albo mnie dopytasz) i tylko raz, bo nie chce sie wdawac ze zwolenniczkami tabletek w dyskusje (mojego zdania nie zmienie)

moim zdaniem tabletki anty to zlo... byc moze maja jakies plusy ale wazne zeby te plusy nie przeslonily nam minusow ;]

- gospodarka hormonalna to bardzo wazny i delikatny element naszego organizmu a sztuczne hormony, ktore sobie jemy codziennie w tabletce, zaburzaja i wypaczaja nasza naturalna gosp. hormonalna

- substancje hormonalne zawarte w tabletce zostaja w nas na wiele lat od zaprzestania uzywania tabletek, np. w udach

- tabletka hormonalna nie zapobiega w 100% uwalnianiu komorki jajowej z jajnika, czasami ta komorka sie uwalnia ale nie dochodzi do zaplodnienia poniewaz tabl. hormonalna powoduje permanentne zapalenie macicy (lekki stan zapalny) ktory uniemozliwia nawet zaplodnionej juz komorce zagniezdzic sie na sciance macicy

Spiesze sie do pracy dlatego tak ogolnie napisalam, jesli masz jakies pytania dot tego to smialo...
Stary 2010-03-04, 17:56   #1182
vipek
Zadomowienie

Cytat:
Nie chciałabym namieszać ale wydaje mi się że dziewczyny na wątku o kosmetykach mineralnych pisały coś o tym że stosują korektor mint i tak łagodzą różowe tony.
Ale najlepiej bedzie jak wrzucisz zdjęcie z fragmentem swojej twarzy i szyi bez makijażu w świetle dziennym na tamten wątek

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post17624629

i dziewczyny Ci doradzą jaki kolor podkładu będzie dla Ciebie idealny- są w tym świetne.
vipek jest offline  
Stary 2010-03-04, 19:54   #1183
feather
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
- tabletka hormonalna nie zapobiega w 100% uwalnianiu komorki jajowej z jajnika, czasami ta komorka sie uwalnia ale nie dochodzi do zaplodnienia poniewaz tabl. hormonalna powoduje permanentne zapalenie macicy (lekki stan zapalny) ktory uniemozliwia nawet zaplodnionej juz komorce zagniezdzic sie na sciance macicy
Co prawda zwolenniczką tabletek anty nie jestem, ale nie lubię jak tworzą się w internecie mity, więc chcę coś wyjaśnić.
Tabletki antykoncepcyjne na pewno nie powodują permanentnego zapalenia macicy. Takie coś jest w przypadku spirali antykoncepcyjnej. Tabletki wpływają na endometrium (błonę śluzową macicy) powodując, że jest ono cieńsze niż powinno, przez co zapłodnionemu jajeczku jest bardzo trudno zagnieździć się w macicy. To nie ma nic wspólnego z żadnym stanem zapalnym.
Natomiast faktem jest, że tabletki antykoncepcyjne mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na grzybicę pochwy.

feather jest offline  
Stary 2010-03-04, 20:53   #1184
kaczikaczi
Raczkowanie

To trochę chyba nie temat na dłuższą rozmowę o tabletkach anty... wiadomo są plusy i minusy - jak wszystkiego, każdy takie sprawy powinnien rozpatrywac indywidualnie, bo organizm kazdej kobiety jest zupełnie inny, tabletki anty mają wady ,ale w wielu schorzeniach są bardzo pomocne(nie mówię tu o ich roli stricte antykoncepcyjnej, ale o innych).Trzeba też pamiętac że nowoczesna pigułka nie ma nic wspólnego z pigułkami I generacji z lat 60 czy 70. Ważne jest, że jeśli się na nie decydujemy - to pod kontrolą lekarza, po przeprowadzeniu wielu dokładnych badań, aby mieć pewność że są dobrane prawidłowo i faktycznie nam nie szkodzą

ps. moja mama przyjmowała tabletki przez 20 lat.Niedawno odstawiła ,wszystkie wyniki jej badań są idealne, a w mojej rodzinie niestety występuje bardzo duże ryzyko raka jajnika(chorowała babcia i siostra mojej mamy)
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-04, 21:02   #1185
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
To trochę chyba nie temat na dłuższą rozmowę o tabletkach anty... wiadomo są plusy i minusy - jak wszystkiego, każdy takie sprawy powinnien rozpatrywac indywidualnie, bo organizm kazdej kobiety jest zupełnie inny, tabletki anty mają wady ,ale w wielu schorzeniach są bardzo pomocne(nie mówię tu o ich roli stricte antykoncepcyjnej, ale o innych).Trzeba też pamiętac że nowoczesna pigułka nie ma nic wspólnego z pigułkami I generacji z lat 60 czy 70. Ważne jest, że jeśli się na nie decydujemy - to pod kontrolą lekarza, po przeprowadzeniu wielu dokładnych badań, aby mieć pewność że są dobrane prawidłowo i faktycznie nam nie szkodzą

ps. moja mama przyjmowała tabletki przez 20 lat.Niedawno odstawiła ,wszystkie wyniki jej badań są idealne, a w mojej rodzinie niestety występuje bardzo duże ryzyko raka jajnika(chorowała babcia i siostra mojej mamy)
ja biorę tabletki refundowane starszej generacji ponieważ nowości typu plastry, yaz, yasmin yasminelle powodowały o mnie okropnie przykre dolegliwości tak więc nie przyjmujmy z góry że tylko to co nowe jest dobre
Stary 2010-03-04, 22:01   #1186
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Kochana, to rzuć je w... mi każdy EDM pomarańczowieje testowałam już kilkanaście firm, warto szukać.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline  
Stary 2010-03-04, 22:07   #1187
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
hm a mi się trochę poprawiła cera i teraz nie wiem jaki jest tego powód bo równocześnie zaczęłam:
  • brać tabletki anty
  • przemywać twarz tonikiem cytrynowym
  • przemywać twarz wodą tylko raz dziennie
  • łykać face okay, belisse
  • używać mydła siarkowego
ale ważne, że widzę poprawę.
teraz tylko muszę coś zrobić z dodatkowymi kilogramami, które złapałam ostatnio. niech się zrobi już ciepło, bo chcę zacząć biegać i na rowerze pomykać.
Ja troche z innej beczki ale chyba Ty pisalas o oxerilu 30 na rozstepy? powiesz cos o tym dziala?

Mi mydlo siarkowe wrecz szkodzilo ale moze tobie pomaga

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2010-03-04, 22:35   #1188
rysienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Ja troche z innej beczki ale chyba Ty pisalas o oxerilu 30 na rozstepy? powiesz cos o tym dziala?

Mi mydlo siarkowe wrecz szkodzilo ale moze tobie pomaga
no muszę powiedzieć, że po oxerilu sytuacja się poprawiła, ale chyba jeszcze lepiej jest po cerkodermie. w ogóle zaczęłam używać go do twarzy na małe blizny. nie wiem czy dobrze robię. <myśli>
rysienka jest offline  
Stary 2010-03-04, 22:54   #1189
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:

no muszę powiedzieć, że po oxerilu sytuacja się poprawiła, ale chyba jeszcze lepiej jest po cerkodermie. w ogóle zaczęłam używać go do twarzy na małe blizny. nie wiem czy dobrze robię. <myśli>
Poprawila? wczesniej czytalam ze Ci pomagal ale to rozjasnil czy jak ?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline  
Stary 2010-03-05, 01:10   #1190
kaczikaczi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
ja biorę tabletki refundowane starszej generacji ponieważ nowości typu plastry, yaz, yasmin yasminelle powodowały o mnie okropnie przykre dolegliwości tak więc nie przyjmujmy z góry że tylko to co nowe jest dobre
Oczywiście,że nie możemy z góry przyjmowaćZgadzam sie z Tobą, napisałam, że to co służy jednej z nas nie musi drugiej, chodzi o to żeby dopasować sobie takie tabsy które będą nam odpowiadać.
Sama brałam dwa lata Dianę35 i pomimo przerażających skutków ubocznych jakie są opisywane na forach - u mnie nie wystąpił żaden, jedynie pogorszenie cery po jej odstwieniu no ale minęło
faktem jednak jest, że leki nowej generacji (już niekoniecznie akurat anty ale w ogóle leki są po to doskonalone, żeby jednak działały coraz lepiej lub redukuje się ich skutki uboczne)
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-05, 07:52   #1191
Ag4

Cytat:
Napisane przez vipek Pokaż wiadomość
Nie chciałabym namieszać ale wydaje mi się że dziewczyny na wątku o kosmetykach mineralnych pisały coś o tym że stosują korektor mint i tak łagodzą różowe tony.
Ale najlepiej bedzie jak wrzucisz zdjęcie z fragmentem swojej twarzy i szyi bez makijażu w świetle dziennym na tamten wątek

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post17624629

i dziewczyny Ci doradzą jaki kolor podkładu będzie dla Ciebie idealny- są w tym świetne.
Dziękuję
Korektor mam, ale nie wydaje mi się że dobrym pomysłem jest nakładanie go na całą twarz. Nakładam tylko punktowo.

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Kochana, to rzuć je w... mi każdy EDM pomarańczowieje testowałam już kilkanaście firm, warto szukać.
ooo czyli to nie ja jestem jakaś wadliwa? Tylko edmy
Jaka firma Ci najlepiej podpasowała?
Ja z mineralnych używałam tylko edm jak dotąd, nie znam nic innego

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-05, 08:43   #1192
rysienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Poprawila? wczesniej czytalam ze Ci pomagal ale to rozjasnil czy jak ?
tak rozstępy są rozjaśnione. oczywiście nie znikają całkiem, szczerze to już zaczynam wątpić w to, że jakikolwiek krem jest w stanie je zlikwidować
jednak te dwa środki na pewno są o wiele lepszych od masy kosmetycznych specyfików typu ziaja itp.
rysienka jest offline  
Stary 2010-03-05, 09:07   #1193
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
Oczywiście,że nie możemy z góry przyjmowaćZgadzam sie z Tobą, napisałam, że to co służy jednej z nas nie musi drugiej, chodzi o to żeby dopasować sobie takie tabsy które będą nam odpowiadać.
Sama brałam dwa lata Dianę35 i pomimo przerażających skutków ubocznych jakie są opisywane na forach - u mnie nie wystąpił żaden, jedynie pogorszenie cery po jej odstwieniu no ale minęło
faktem jednak jest, że leki nowej generacji (już niekoniecznie akurat anty ale w ogóle leki są po to doskonalone, żeby jednak działały coraz lepiej lub redukuje się ich skutki uboczne)
no pewnie ale mój organizm to taki trochę pokręcony jest jak widać
Stary 2010-03-05, 11:53   #1194
kaczikaczi
Raczkowanie

Cytat:

napisz mi prosze dokładnie jak pomaga Ci Cerkoderm, czaję się na niego. Mam w domu,ale ten 15% - tata używa go na rogowacenie skóry na dłoniach, jest zadowolony. Na twarz to chyba jednak się nie nadaje zawiera petrolate i mineral oil , których to raczej nie lubimy ale te kwasiki i mocznik kuszą
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-05, 14:07   #1195
rysienka
Zadomowienie

Cytat:
napisz mi prosze dokładnie jak pomaga Ci Cerkoderm, czaję się na niego. Mam w domu,ale ten 15% - tata używa go na rogowacenie skóry na dłoniach, jest zadowolony. Na twarz to chyba jednak się nie nadaje zawiera petrolate i mineral oil , których to raczej nie lubimy ale te kwasiki i mocznik kuszą
ja używam 30% i rozjaśnił mi moje paskudne rozstępy. oxeril też ale mniej.
"petrolate i mineral oil" <- w jaki sposób one szkodzą cerze? pytam jako laik bo nie mam pojęcia o tych składnikach w ogóle.
rysienka jest offline  
Stary 2010-03-05, 14:21   #1196
klaudia_13
Raczkowanie

Więcej czasu? o tak!! To by mi się przydało
Przeszukałam pierwszą i druga czesc watku ale nigdzie nie znalazlam mojego patentu na szampon oczyszczający być może już go znacie ale gdyby któraś z Was chciała spróbować to: do szamponu dodaję sode oczyszczona (tak na oko) mieszam i taka mikstura myje włosy Robie to raz na jakiś czas jak np zauważę na wlosach biały pyłek z kosmetyków do stylizacji albo kiedy uznam że juz dawno tego nie robiłam no i dziala, bialy pylek znika a zwyklym szamponem nie udaje mi sie go zmyc :/
Przy okazji kiedys zwierzylam sie fryzjerowi ze planuje kupuc szampon peelingujacy a on mi odradzil! powiedzial ze taki szampon sprawia ze z farbowanych wlosow kolor splywa a i na naturalne (moje) nie dziala najlepiej bo powoduje matowienie :/ Bylo to 2 lata temu ale przyznaje ze skutecznie mnie odstraszył co o tym myslicie??

Edytowane przez klaudia_13
Czas edycji: 2010-03-05 o 14:23
klaudia_13 jest offline  
Stary 2010-03-05, 16:02   #1197
Charlotte95
Wtajemniczenie

nigdy nie slyszałam o szamponie peelingującym..?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-05, 16:25   #1198
kaczikaczi
Raczkowanie

Cytat:
ja używam 30% i rozjaśnił mi moje paskudne rozstępy. oxeril też ale mniej.
"petrolate i mineral oil" <- w jaki sposób one szkodzą cerze? pytam jako laik bo nie mam pojęcia o tych składnikach w ogóle.
A próbowałaś nakladac go na twarz?
Te rozstępy to chyba świeże tak?Czerwone jeszcze? Jestem ciekawa czy na moje stare z okresu dojrzewania by zadziała?

Mineral oil to olej mineralny(Paraffinum liquidum) składnik raczej powszechnie zapychający i szkodzący cerze w kosmetykach.Petrolate to nafta.
Warto poczytać http://www.wizaz.pl/chemia/az_index.php aby byc świadomym konsumentem

"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-05, 17:00   #1199
rysienka
Zadomowienie

Cytat:
A próbowałaś nakladac go na twarz?
Te rozstępy to chyba świeże tak?Czerwone jeszcze? Jestem ciekawa czy na moje stare z okresu dojrzewania by zadziała?

Mineral oil to olej mineralny(Paraffinum liquidum) składnik raczej powszechnie zapychający i szkodzący cerze w kosmetykach.Petrolate to nafta.
Warto poczytać http://www.wizaz.pl/chemia/az_index.php aby byc świadomym konsumentem
nie, nie. podziałało na stare również z okresu dojrzewania
a już parę razy nakładałam na twarz i była ładna po nim <myśli>
dziękuje za odpowiedź
rysienka jest offline  
Stary 2010-03-05, 17:32   #1200
klaudia_13
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
nigdy nie slyszałam o szamponie peelingującym..?
Te szampony maja za zadanie usunac z wlosow warstwe zanieczyszczen, pozostalosci kosmetykow do stylizacji itp ktore sprawiaja ze wlosy sa matowe i ciezkie Myśle ze to calkiem fajna sprawa jednak dopoki nie dowiem sie o nich czegos wiecej zostane przy mojej sodzie
klaudia_13 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości