Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-10, 23:14   #1291
Liiii
Zakorzenienie

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Może maseczka z siemienia lnianego coś da?
o tak polecam robiłam wczoraj i byłam pod wrażeniem jej cudownych właściwości !!!

Liiii jest offline  
Stary 2010-03-10, 23:39   #1292
201607180946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
ja bym bardzo chciała na basen!
kiedyś jezdziliśmy z tżtem co tydzień, teraz niestety zupełnie nie mamy na to czasu :/ a szkoda :/
czekam aż przyjdzie ciepło w końcu to będę jezdzić na rowerze chociaż
Od wczoraj znowu zaczęłam biegać , dzisiaj biegałam 45 minut, trochę zmarzłam, ale było super i 35 minut jeździłam na rowerku, od razu lepiej się czuję i mam mnóstwo energii

Cytat:
Napisane przez Rockinka Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny
Mam 18 lat i cerę mieszaną. Rano używam toniku ( obecnie Oeparol ). Następnie wklepuję matujący krem Garniera. Kiedy wchłonie się nakładam podkład Dermacol, ew. ograniczam się do przypudrowania twarzy ( Euphora). Wieczorem stosuję mleczko Ziaji oraz żel dla skóry wrażliwej, z Rossmana. Raz na kilka dni robię peeling ( Joanna - Naturia ), a co tydzien maseczkę z glinką termalną ( Perfecta ).
Wszystko niby ładnie, pięknie... Lecz czasem nie zmywam makijażu... A nawet w ogóle nie wklepuję kremu, nic ( jak nie wychodzę ), zapominam o toniku czy maseczce .. a wtedy to się robi... Różne krosteczki itepe...
Czy w miarę właściwie dbam o cerę ? i jak zregenerować skórę po 2 - 3 dniach zaniedbania ?
Ewentualnie jakie zabiegi u kosmetyczki poleciłybyście ? I.. nie wiem czy to wchodzi w zakres wątku, ale jakie pędzelki preferujcie - tzn. szczególnie do pudru.?
Po pierwsze: zawsze zmywaj makijaż!
Po drugie: codziennie nawilżaj buzię kremem, rano obowiązkowo z filtrem
i przerzuć się na lżejszy podkład.

Edytowane przez 201607180946
Czas edycji: 2010-03-10 o 23:41
201607180946 jest offline  
Stary 2010-03-10, 23:47   #1293
Haylee
Zakorzenienie

a ten tego ->dotka95 zmarszczki na czole :Garnier Skin Naturals+Vital Restore Moisturizer
miałam próbkę z prezentu od Rossa i mi znikły bruzdy w cudowny sposób :P

i do lekarza marsz zrobić badania! ale już! może chodzić o jakąś "pierdołę", ale i tak lepiej dowiedzieć się o co ko.

Rockinka - dermacol obciąża skórę, wg kwc nie daje skórze oddychać... zmień podkład, i tak jak dziewczyny napisały - przestań zaniedbywać swoją skórę... 3 minuty na zmycie makijażu i wklepanie kremu Cię nie zbawi, a skórę tak.
Stary 2010-03-11, 07:13   #1294
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Keithlyn Pokaż wiadomość
podwyższone OB jeszcze o niczym nie świadczy, niektórzy mają tak z natury...
Mi lecą włosy na maxa i już mam dość;(
wiem, wiem, ale żeby zobaczyć, czy to moje "własne" to muszę powtórzyć
Na wypadające włosy pamiętam, że pomógł mi codzienny masaż głowy.

Cytat:
Witam Dziewczyny
Mam 18 lat i cerę mieszaną. Rano używam toniku ( obecnie Oeparol ). Następnie wklepuję matujący krem Garniera. Kiedy wchłonie się nakładam podkład Dermacol, ew. ograniczam się do przypudrowania twarzy ( Euphora). Wieczorem stosuję mleczko Ziaji oraz żel dla skóry wrażliwej, z Rossmana. Raz na kilka dni robię peeling ( Joanna - Naturia ), a co tydzien maseczkę z glinką termalną ( Perfecta ).
Wszystko niby ładnie, pięknie... Lecz czasem nie zmywam makijażu... A nawet w ogóle nie wklepuję kremu, nic ( jak nie wychodzę ), zapominam o toniku czy maseczce .. a wtedy to się robi... Różne krosteczki itepe...
Czy w miarę właściwie dbam o cerę ? i jak zregenerować skórę po 2 - 3 dniach zaniedbania ?
Ewentualnie jakie zabiegi u kosmetyczki poleciłybyście ? I.. nie wiem czy to wchodzi w zakres wątku, ale jakie pędzelki preferujcie - tzn. szczególnie do pudru.?
Dziewczyny Ci już wszystko właściwie powiedziały...kosmetyki matujące precz, podkład za ciężki, a zmywanie makijażu to jak prysznic...Pędzel do pudru wczoraj kupiłam w Rossmannie za 17 zł i jest bardzo przyjemny - może Ci podpasuje, to nie jest majątek.
A co do systematyczności - moim zdaniem, jeśli masz czas i zapał do tego, żeby pojawiać się na wizażu i czytać, to chyba wyłuskasz te 5 min na pielęgnację skóry. Rozumiem, gdyby Ci nie zależało...ale skoro poświęciłaś czas pisząc w tym wątku to poświęć teraz na praktykę
Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
o tak polecam robiłam wczoraj i byłam pod wrażeniem jej cudownych właściwości !!!
Mam siemię w domu...Jak się robi tą maseczkę? I jakie ma właściwości?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-11, 08:37   #1295
Ag4
AGA :)

Cytat:
Witam Dziewczyny
Nie napiszę nic nowego
Ale poprostu boli jak ktoś pisze, że nie zmywa makijarzu Tak ciężko umyć buzię jak się kąpiesz? Nie wyobrażam sobie położyć się z brudną buzią. POza tym brudzisz poduszkę, następnej nocy kiedy umyjesz buzię śpisz na brudnej i koło się zamyka :/ Demakijarz jest jak mycie zębów, powinno wejść Ci to w krew.

Dermacol bym odstawiła,
a co do pędzli to ja używam flat topa z EDMów i jestem bardzo zadowlona

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Od wczoraj znowu zaczęłam biegać , dzisiaj biegałam 45 minut, trochę zmarzłam, ale było super i 35 minut jeździłam na rowerku, od razu lepiej się czuję i mam mnóstwo energii
Kasiu, super!
ja się obijam a oponka rośnie
czekam na wiosnę i wskakuję na rower. (teraz tak mówię, ale przyjdzie wiosna a wraz z nią sesja i znowu nie będę mogła jezdzić :/

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-11, 08:43   #1296
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
a ten tego ->dotka95 zmarszczki na czole :Garnier Skin Naturals+Vital Restore Moisturizer
miałam próbkę z prezentu od Rossa i mi znikły bruzdy w cudowny sposób :P
ale to jest chyba krem przeciwzmarszczkowy i tak na skórę 15-latki ?

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-03-11, 08:54   #1297
201607180946
Konto usunięte

Cytat:
Kasiu, super!
ja się obijam a oponka rośnie
czekam na wiosnę i wskakuję na rower. (teraz tak mówię, ale przyjdzie wiosna a wraz z nią sesja i znowu nie będę mogła jezdzić :/
Też z niecierpliwością czekam na wiosnę, zobaczysz, jak tylko poczujesz wiosenne słońce od razu wskoczysz na rower
201607180946 jest offline  
Stary 2010-03-11, 10:02   #1298
Ag4

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Też z niecierpliwością czekam na wiosnę, zobaczysz, jak tylko poczujesz wiosenne słońce od razu wskoczysz na rower
Tak mi się właśnie wydaje
Już się nie mogę doczekać
niech ta zima sobie idzieee!

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-11, 10:55   #1299
Liiii
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość

Mam siemię w domu...Jak się robi tą maseczkę? I jakie ma właściwości?
bardzo prosto, bierzesz łyzke siemienia lnianego i połowe szklanki gorącej wody ( możesz wziąśc nawet mniejsze proporcje bo wyjdzie tego dużo ) i mieszasz do uzyskania konsystencji kleiku
Siemię lnianie jest bardzo bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, witamine E.. doskonale nawilża, zmiekcza skórę i łagodzi podrażnienia

Cytat:
Już się nie mogę doczekać
niech ta zima sobie idzieee!
wygońmy ją a siooo !!

Liiii jest offline  
Stary 2010-03-11, 15:31   #1300
my_sensual_style
Raczkowanie

to siemie lniane kladzie sie letnie na twarz czy jak ostygnie?potem zmywamy buzie i kremik, tak?

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

aaa i ile trzeba to trzymac, 20 min?

my_sensual_style jest offline  
Stary 2010-03-11, 19:05   #1301
Rockinka
Zadomowienie

dzięki Wam za porady
jest taki problem tylko, ze bez wlasnie kremu matujacego skora mi sie swieci, a bez fluidu wyglada bardzo zle, bo mam przebarwienia i cienie pod oczami, inny podklad mi tak pieknie tego nie zatuszuje chyba, no nie wiem
Hm, co do zmywania makijazu to bede sie pilnowac.
Pędzelek zobacze ten z Rossmana.
Rockinka jest offline  
Stary 2010-03-11, 19:24   #1302
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
bardzo prosto, bierzesz łyzke siemienia lnianego i połowe szklanki gorącej wody ( możesz wziąśc nawet mniejsze proporcje bo wyjdzie tego dużo ) i mieszasz do uzyskania konsystencji kleiku
Siemię lnianie jest bardzo bogate w kwasy tłuszczowe omega 3, witamine E.. doskonale nawilża, zmiekcza skórę i łagodzi podrażnienia
Jeszcze tylko powiedz, ile ją trzymać i dam Ci już spokój
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-11, 19:32   #1303
Ag4

Cytat:
dzięki Wam za porady
jest taki problem tylko, ze bez wlasnie kremu matujacego skora mi sie swieci, a bez fluidu wyglada bardzo zle, bo mam przebarwienia i cienie pod oczami, inny podklad mi tak pieknie tego nie zatuszuje chyba, no nie wiem
Spróbuj podkładów EDM, naprawdę świetnie kryją! Są mineralne i napewno o wiele zdrowsze dla skóry niż dermacol
Kremy matujące mają to do siebie, że mogą wysuszać, w tedy skóa produkuje więcej sebum i koło się zamyka. Może postaw na jakiś prosty nawilżacz (np. humektan - możesz go zmieszać z żelem ha z BU) i zmatuj go pudrem bambudowym z BU. Ja tak robię i jestem zadowolona. Mat nie trzyma się cały dzień, po prostu w dzień przykładam do buzi chusteczkę zbierającą sebum (aktualnie mam shisheido bardzo fajne a jeśli nie mam tej chusteczki to zwykłą higieniczną

Liiii właśnie zobaczyłam Twój podpis! 100 dni bez słodyczy?
za co taka kara?
Podziwiam!
Kiedyś nie jadłam w ogóle słodkiego, okazjonalnie jakiś batonik czy kostka czekolady, ale od pewnego czasu poprostu musze mieć w torebce wafla albo żelki i ciągle coś podjadam/podgryzam

Kurcze, jestem przed @ i cera mi się buntuje

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-11, 19:32   #1304
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Właśnie siedzę z siemieniem na twarzy i na głowie, zaraz idę spukać

A wczoraj nałożyłam żółtko na włosy i były takie miękkie i lśniące
Stary 2010-03-11, 19:40   #1305
eveb
Raczkowanie

Cytat:
dzięki Wam za porady
to właśnie dzieki kremom nawilżającym cera się nie świeci
cera dobrze nawilżona nie wydziela aż tyle sebum.
kremy matujące natomiast wysuszają i powodują,że skóra błyszczy się jeszcze bradziej i przy tym zapycha. tak więc koniecznie zmien kremik!
a co do fluidu- jest tyle różnorodnośći na rynku,że napewno znajdziesz odpowiedni dla siebie i lepszy dla Twojej skóry.
Trzeba troche poszukać , ale warto

edit: kurcze jakoś tak długo mi sie wysyłało,że Ag4 już Ci odpowiedziała. Przepraszam za powtórzenie;p

Edytowane przez eveb
Czas edycji: 2010-03-11 o 19:42
eveb jest offline  
Stary 2010-03-11, 19:52   #1306
Rockinka
Zadomowienie

Cytat:
Spróbuj podkładów EDM, naprawdę świetnie kryją! Są mineralne i napewno o wiele zdrowsze dla skóry niż dermacol
Kremy matujące mają to do siebie, że mogą wysuszać, w tedy skóa produkuje więcej sebum i koło się zamyka. Może postaw na jakiś prosty nawilżacz (np. humektan - możesz go zmieszać z żelem ha z BU) i zmatuj go pudrem bambudowym z BU. Ja tak robię i jestem zadowolona. Mat nie trzyma się cały dzień, po prostu w dzień przykładam do buzi chusteczkę zbierającą sebum (aktualnie mam shisheido bardzo fajne a jeśli nie mam tej chusteczki to zwykłą higieniczną

Liiii właśnie zobaczyłam Twój podpis! 100 dni bez słodyczy?
za co taka kara?
Podziwiam!
Kiedyś nie jadłam w ogóle słodkiego, okazjonalnie jakiś batonik czy kostka czekolady, ale od pewnego czasu poprostu musze mieć w torebce wafla albo żelki i ciągle coś podjadam/podgryzam

Kurcze, jestem przed @ i cera mi się buntuje
Dzięki, rozejrzę się za tymi produktami

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez eveb Pokaż wiadomość
to właśnie dzieki kremom nawilżającym cera się nie świeci
cera dobrze nawilżona nie wydziela aż tyle sebum.
kremy matujące natomiast wysuszają i powodują,że skóra błyszczy się jeszcze bradziej i przy tym zapycha. tak więc koniecznie zmien kremik!
a co do fluidu- jest tyle różnorodnośći na rynku,że napewno znajdziesz odpowiedni dla siebie i lepszy dla Twojej skóry.
Trzeba troche poszukać , ale warto

edit: kurcze jakoś tak długo mi sie wysyłało,że Ag4 już Ci odpowiedziała. Przepraszam za powtórzenie;p

Nie no bardzo sie ciesze ze mnie poinformowalyscie o tym, gdyz jak widac jestem zielona xD
Rockinka jest offline  
Stary 2010-03-11, 19:57   #1307
Ag4

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę z siemieniem na twarzy i na głowie, zaraz idę spukać

A wczoraj nałożyłam żółtko na włosy i były takie miękkie i lśniące
Ojej, żeby mi się tak chciało 'babrać'
robiłam kilka razy maseczkę z żółtka, ale za leniwa jestem jak się okazało
Teraz chcę wykończyć Lorysa (tego śmierdziucha! ) i kupić kallosa i njakiś szapomnik prosfesjonalny żeby używać kilka razy w tyg.

Cytat:
Nie no bardzo sie ciesze ze mnie poinformowalyscie o tym, gdyz jak widac jestem zielona xD
Do usług

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:22   #1308
kaczikaczi
Raczkowanie

Dotka95 tak sobie pomyślałam, czy Ty pijąc ten swój skrzyp z pokrzywą uzupełniasz witaminy wypłukiwane z moczem? Szczególnie z grupy B? Widzę że pijesz to już dosc długo.. skrzyp i pokrzywa są dobre ale mimo wszystko są to zioła oczyszczające i wypłukują różne składniki z organizmu, jeśli pijesz bez przerwy i nie uzupełniasz witamin to może masz ich lekki nie dobór i przez to problemy z cerą/włosami

PS> Teraz mamy przedwiośnie (choc aura na dworze na to nie wzkazuje) to okres najgorszy dla naszej urody.Wtedy najcześciej mamy problemy z cerą czy włosami

"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:25   #1309
Rockinka
Zadomowienie

yyy, sorki, a gdzie można dostac te kosmetyki z BU ? patrzylam na Allegro, ale nic nie ma, zatem czy beda w drogerii czy w aptece ?
Rockinka jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:29   #1310
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
yyy, sorki, a gdzie można dostac te kosmetyki z BU ? patrzylam na Allegro, ale nic nie ma, zatem czy beda w drogerii czy w aptece ?
to jest strona
http://www.biochemiaurody.com/

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:36   #1311
Rockinka
Zadomowienie

hmmm, a ten puder bambusowy kryje w ogole ? sorry, bo tam pisze iz jest transparentny wiec mam watpliwosci :/
Rockinka jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:39   #1312
kaczikaczi
Raczkowanie

Dziewczyny moje kochane jaki macie patent na okropne bóle miesiączkowe, ( poza Ketanolem Nimesilem czy innymi silnym lekami nic nie pomaga ) Od jakiegoś czasu nie wyrabiam , jako nastolatka nie miałam takich bóli jak obecnie co miesiąc.Może macie jakieś sposoby

"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:41   #1313
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

O Wy takie obcykane w tych olejkach to się Was zapytam
Moge sobie dodawac np. do szamponu olejek działający przeciwłupieżowo albo np. do balsamu ileś tam olejku działającego antycellulitowo? Jesli tak to ile kropli czy ml na taką przeciętną butelke czyli chyba ok. 400ml?
gsk jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:46   #1314
Fhl
Przyczajenie

GG do Fhl

A ja mam pytanie do wszystkich dziewczyn, które znają się tak dobrze na wszystkim

Bo skoro użycie mleczka i żelu do wieczornego demakijażu to jest niewiele to czym ja jeszcze mam się myć żeby było dobrze? Chodzi o tonik? Bo już się troche pogubiłam
Fhl jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:46   #1315
Carammel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje kochane jaki macie patent na okropne bóle miesiączkowe, ( poza Ketanolem Nimesilem czy innymi silnym lekami nic nie pomaga ) Od jakiegoś czasu nie wyrabiam , jako nastolatka nie miałam takich bóli jak obecnie co miesiąc.Może macie jakieś sposoby
ja polecam ibum
m pomaga nawet wtedy gdy budze sie w nocy z bolu
Carammel jest offline  
Stary 2010-03-11, 20:50   #1316
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Cytat:
Dotka95 tak sobie pomyślałam, czy Ty pijąc ten swój skrzyp z pokrzywą uzupełniasz witaminy wypłukiwane z moczem? Szczególnie z grupy B? Widzę że pijesz to już dosc długo.. skrzyp i pokrzywa są dobre ale mimo wszystko są to zioła oczyszczające i wypłukują różne składniki z organizmu, jeśli pijesz bez przerwy i nie uzupełniasz witamin to może masz ich lekki nie dobór i przez to problemy z cerą/włosami

PS> Teraz mamy przedwiośnie (choc aura na dworze na to nie wzkazuje) to okres najgorszy dla naszej urody.Wtedy najcześciej mamy problemy z cerą czy włosami
Uzupełniam
Stary 2010-03-11, 20:56   #1317
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
mejbi wizyta u gina?
Stary 2010-03-11, 21:01   #1318
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
hmmm, a ten puder bambusowy kryje w ogole ? sorry, bo tam pisze iz jest transparentny wiec mam watpliwosci :/
jeśli jest napisane że jest to puder transparentny to znaczy że w ogóle nie kryje tylko matowi cerę

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Fhl Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do wszystkich dziewczyn, które znają się tak dobrze na wszystkim

Bo skoro użycie mleczka i żelu do wieczornego demakijażu to jest niewiele to czym ja jeszcze mam się myć żeby było dobrze? Chodzi o tonik? Bo już się troche pogubiłam
więc tak najpierw zmywasz cały makijaż mleczkiem, później myjesz buźkę żelem, następnie przecierasz twarz tonikiem a potem nakładasz krem

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
ja odkąd zaczęłam używać tamponów nie mam żadnych bólów brzucha

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-03-11, 21:04   #1319
Fhl
Przyczajenie

GG do Fhl

Uff.. Bo już myślałam, że zapomniałam o czymś
Fhl jest offline  
Stary 2010-03-11, 21:12   #1320
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość

ja odkąd zaczęłam używać tamponów nie mam żadnych bólów brzucha
wybacz ale to w ogóle nie ma znaczenia, że akurat używasz tamponów...

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości