Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-12, 14:26   #1351
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomoc. Dziś jest lepiej, najgorszy jest pierwszy dzień wiec już minęło. Potem jest lepiej. Nigdy nie zauważyłam różnicy czy stosowałam tampony czy nie, jeśli chodzi o ból. Zresztą nie przepadam za nimi używam raczej jeśli idę na basen jakąś imprezę na co dzień wolę podpaski.
Ale patentu z rumiankiem nigdy nie próbowałam, a lubię to ziółko, wiec następnym razem sobie zaparzę. Zamiast termoforu robię sobie gorącą kąpiel ( nie mam mocnego krwawienia więc mogę) pomaga ale tylko jak jestem we wodzie. Ibum nawet forte nie działa Muszę się wybrać do gin koniecznie, bo tak dalej być nie może
no, mi tez kapiel pomaga tylko zaocznie, termofor jest przy mnie caly czas i jest cieply okolo 2 godzin wiec jest o wiele lepszy ;]

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
chodziło mi o eteryczne olejki bo nie wiedziałam że jest coś takiego jak zimnotłoczone ale te zimne chyba będą lepsze bo może nie będzie czuć tak ich zapachu.... oki to jak sobie już jakiś kupie to będę do porcji sobie dodawać dzięki
tzn oleje zimnotloczone maja tez rozne wlasciwosci, jest ich duzo na biochemii urody, zrob sobie krem itd ale nie wiem czy jakis ma dzialanie antycellulitowe. zainteresowalas mnie tym dodawaniem olejkow eterycznych, w koncu mowi sie, ze pomaranczowy ma chyba dzialanie antycell. co do ilosci - tu jest rozpiska ile dodawac http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/
Stary 2010-03-12, 14:30   #1352
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Współczuję aż tak bolednych miesiączek
Ja mam bolesne, ale co ileś godzin biore ibum i pomaga
Idź do gin. może coś poradzi
a ten ibum jest w takich żelowych kapsułkach? mi również pomagał kiedyś ibuprom w tych niebieskich, żelowych kapsułeczkach

A co do tamponów - wprost ubóstwiam... Tyle lat męczyłam się z tymi pieluchami i nie żałuję zmiany

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

jak normalny żel używa się tej Palomy żel jak żel, tylko, że zielony ale na włosach nie widać tego koloru, chyba, że przesadzisz
Stary 2010-03-12, 14:50   #1353
Falabella
Zakorzenienie

Ja jak mam okres to jestem niesprawna 2-3dni. Dzień przed, 2 i 3...leżę i kopię nogami z bólu. To taki okropny, paraliżujący ból, że aż się trzęsie człowiek...no koszmar. Do tego zawsze mi niedobrze i mam problemy z pęcherzem i układem pokarmowym...ból ból ból...

Brr.

Pomaga mi tylko ketonal w tabletkach, na receptę.

Falabella jest offline  
Stary 2010-03-12, 15:09   #1354
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Do lekarza idę w środę A o olejku rycynowym zapomniałam, rzeczywiście ciągle się po wątku przewija jego dobroczynne działanie na paznokcie Podobno też działa na zaskórniki, ale na razie nie będę eksperymentorać.
Stary 2010-03-12, 15:21   #1355
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
hmmm tak po jakiś dwóch tygodniach ( nareszcie się nie rzucam na słodycze jak dziecko w sklepie)
aha. czyli krótko. dam radę.

jeśli chodzi o bóle miesiączkowe, to na szczęście nie mam z tym większych problemów. zwykła tabletka przeciwbólowa działa.
najgorzej wkurza mnie natomiast to, że puchnę jak balon i mam wrażenie, że... narządy rodne mi zaraz wypadną
Stary 2010-03-12, 15:24   #1356
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Ja mam takie odczucia, że nie wiem, czy muszę iść do łazienki, czy jestem głodna, czy to przez miesiączkę

Czy w Superpharmie można kupić ten sztyft? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6499,super-deo.html
Stary 2010-03-12, 15:29   #1357
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę z siemieniem na twarzy i na głowie, zaraz idę spukać

A wczoraj nałożyłam żółtko na włosy i były takie miękkie i lśniące
No widzisz, juz jest lepiej
Cytat:
O Wy takie obcykane w tych olejkach to się Was zapytam
Moge sobie dodawac np. do szamponu olejek działający przeciwłupieżowo albo np. do balsamu ileś tam olejku działającego antycellulitowo? Jesli tak to ile kropli czy ml na taką przeciętną butelke czyli chyba ok. 400ml?
Lepiej do każdorazowej porcji.
Cytat:
Mi niestety nie pomógł, a wręcz chyba zaszkodził :/
Stoi na półce i czeka na druga szansę, wykorzystam go chyba do demakijarzu oczu.
W jaki sposób zaszkodził?
Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Do lekarza idę w środę A o olejku rycynowym zapomniałam, rzeczywiście ciągle się po wątku przewija jego dobroczynne działanie na paznokcie Podobno też działa na zaskórniki, ale na razie nie będę eksperymentorać.
Zasrórniki!?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-12, 15:37   #1358
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Kiedyś gdzieś wyczytałam, że pomaga, ale nie próbowałam
Stary 2010-03-12, 17:50   #1359
201607180946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
A jakiego używasz? Bo widzę, że mamy dość podobną cerę
Na zmianę Maybelline, Ziaja Sopot, Perfecta Dax Cosmetics
201607180946 jest offline  
Stary 2010-03-12, 17:58   #1360
Ag4
AGA :)

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
a ten ibum jest w takich żelowych kapsułkach? mi również pomagał kiedyś ibuprom w tych niebieskich, żelowych kapsułeczkach

A co do tamponów - wprost ubóstwiam... Tyle lat męczyłam się z tymi pieluchami i nie żałuję zmiany

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

jak normalny żel używa się tej Palomy żel jak żel, tylko, że zielony ale na włosach nie widać tego koloru, chyba, że przesadzisz
Tak, tak w żelowych, zielonych kapsułkach. Zawsze mam zapas w domu i w każdej torebce

Też nie wyobrażam sobie życia bez tamponów, generalnie używam chyba od samego początku o ile mnie pamięć nie myli.
Tylko w nocy używam podpasek, jakoś nie lubię spać z tamponami.

Paloma jest moim zdaniem dużo lepsza od zwykłych żeli do włosów. O wiele bardziej utrwala, a mimo to efekt jest naturalny. No i tj pisałam wczesniej nie rozporostowują mi się włosy w ciągu dnia,nawet gdy jest wilgnie na dworze a to duży plus.

tw, Haylee zawsze gdy Cię widzę przypominam sobie, że miałam zrobić tonik z octu jabłkowego robię już chyba ze 2 mce

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

jeśli chodzi o bóle miesiączkowe, to na szczęście nie mam z tym większych problemów. zwykła tabletka przeciwbólowa działa.
najgorzej wkurza mnie natomiast to, że puchnę jak balon i mam wrażenie, że... narządy rodne mi zaraz wypadną

Mi puchną piersi ale to mi akurat nie przeszkadza, choć raz w miesiącu mam normalne
właśnie teraz jestem przed i napawam się swoim 'okresowym rozmiarem'

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość

W jaki sposób zaszkodził?
Zwyczajnie zapchał Gula goniła gulę :/ Kupiłam żel myjący avene i jestem z niego zadowolona.

Zrobiłam maseczkę z glinki, ale mnie wysuszyło dziadostwo, lecę się nawilżyć. Zmieszam hydrain2 z żelem ha, jeszcze nie próbowałam, ale mam nadzieję, że się sprawdzi

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-12, 18:20   #1361
Charlotte95
Wtajemniczenie

Macie jakieś patenty na dodanie gęstości i objętości włosom?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-12, 18:32   #1362
larysa86
Przyczajenie

udało się!!<jupi> no dobra prawie wszystko przeczytałam:P postaram sie nie powtórzyć, ale jesli to zrobie to mam nadzieje zostanie mi wybaczone do patentów polecam (wypróbowane):
- niby banalne a jednak: płyn do płukania ust. Mi nawet troche ząbki wybielił, ale to trzeba dobrać to własnych upodobań. Teraz nawet nosze taką mini wersje w torebce jak trzeba sobie oddech odświeżyć na dłużej niż pare minut to plecam
- sałatki!!! prawie codziennie jem na śniadanie sałatki, uwielbiam pomidory i mimo iż teraz nie są za smaczne i tak prawie do każdej sałatki dodaje pomidory na zmiane z sałatkami owocowymi super na cere i dobre samopoczucie
- często czytałam że patentem są wysokie obcasy... ja wiem że super w mega szpilach wygląda tyłeczek itp ale naprawde wszystko z umiarem bo można sobie nieźle urządzić stopy i mieć problemy z kręgosłupem. Buty przede wszystkim wygodne!!!
- na cienie i opuchlizne pod oczami czerwony kremik ziaja jak sie nim posmaruje to od razu mi sie oko "otwiera"
- raz w tygodniu na włosy mieszanka olejowa( to co akurat mam w domu) nakładam, warkoczyk i spać. Rano zmywam. Włosy bardziej się błyszczą i sa jakby cięższe w dobrym tego słowa znaczeniu
- rewelacje z peelingiem kawowym:P robiłam go już w wielu wersjach i taka zabawa z konsystencją i zapachami naprawde podbudza zmysły i wyobraźnie naprawde warto szukać najlepszego wariantu dla siebie
- i jedno z najwazniejszych czasem zrobić sobie dzień dziecka

I chciałabym jeszcze podziękować... nie wiem czy to odpowiedni wątek ale z niego chyba najwięcej wyniosłam. Ostatnio jak spojrzałam w lustro, bez makijażu, napaćkana rewelacjami z wizażu pierwszy raz w życiu pomyślałam : " jak ty pięknie wyglądasz"... I za to wam wizażanki dziękuję
larysa86 jest offline  
Stary 2010-03-12, 19:02   #1363
Ag4
AGA :)

Cytat:
Napisane przez larysa86 Pokaż wiadomość
- niby banalne a jednak: płyn do płukania ust. Mi nawet troche ząbki wybielił, ale to trzeba dobrać to własnych upodobań. Teraz nawet nosze taką mini wersje w torebce jak trzeba sobie oddech odświeżyć na dłużej niż pare minut to plecam
Nie wyobrażam sobie życia bez płynów do płukania jamy ustnej. Wieczorem nie zasnę jeśli nie wypłuczę buzi.
Akturalnie używam listerine, mocny, bardzo go lubię

Cytat:

I chciałabym jeszcze podziękować... nie wiem czy to odpowiedni wątek ale z niego chyba najwięcej wyniosłam. Ostatnio jak spojrzałam w lustro, bez makijażu, napaćkana rewelacjami z wizażu pierwszy raz w życiu pomyślałam : " jak ty pięknie wyglądasz"... I za to wam wizażanki dziękuję
I obyś wyglądała jeszcze piękniej!

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-03-12, 19:38   #1364
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie

Świetny wątek Natchnęłyście mnie do natychmiastowych zakupów w aptece i nie tylko Subskrybuje i będę czytać w wolnych chwilach, a później sama chętnie dodam własne patenty.

My make-up: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037
Kociaczekbestyjki jest offline  
Stary 2010-03-12, 20:48   #1365
Dronf
Rozeznanie

Cytat:
Macie jakieś patenty na dodanie gęstości i objętości włosom?
Suszyć głową do dołu. Normalnie siada się na krześle, głowa między nogi i suszarką. Można tez jakichś kosmetyków do utrwalenia użyć przed lub po suszeniu, nie doradzę jakich bo jestem zupełna noga jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji. Ja daję jakiś lakier zaraz po wysuszeniu jak jeszcze mam głowę do dołu i jest ok . Włosy gęstsze od tego nie będą ale objętość na pewno wzrośnie.
Dronf jest offline  
Stary 2010-03-12, 20:51   #1366
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość

tzn oleje zimnotloczone maja tez rozne wlasciwosci, jest ich duzo na biochemii urody, zrob sobie krem itd ale nie wiem czy jakis ma dzialanie antycellulitowe. zainteresowalas mnie tym dodawaniem olejkow eterycznych, w koncu mowi sie, ze pomaranczowy ma chyba dzialanie antycell. co do ilosci - tu jest rozpiska ile dodawac http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/
http://www.arome.com.pl/wlasciwosci-...erycznych.html
tutaj właściwości konkretnych olejków znalazłam a tu:
http://aromaterapia.pl/jakie-olejki-...ie-schorzenia/
dolegliwości i olejki na nie
na cellulit dużo
i własnie np.olejek z paczuli jest na łupież ale chyba od paru kropli albo i nawet jednej tylko nie zrobią mi się tłuste włosy..

Edytowane przez gsk
Czas edycji: 2010-03-12 o 20:54
gsk jest offline  
Stary 2010-03-13, 07:30   #1367
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Suszyć głową do dołu. Normalnie siada się na krześle, głowa między nogi i suszarką. Można tez jakichś kosmetyków do utrwalenia użyć przed lub po suszeniu, nie doradzę jakich bo jestem zupełna noga jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji. Ja daję jakiś lakier zaraz po wysuszeniu jak jeszcze mam głowę do dołu i jest ok . Włosy gęstsze od tego nie będą ale objętość na pewno wzrośnie.
Dziekuję, ale nie używam suszarki...Może coś innego?
Cytat:
na cellulit dużo
i własnie np.olejek z paczuli jest na łupież ale chyba od paru kropli albo i nawet jednej tylko nie zrobią mi się tłuste włosy..
A może rób sobie (jak masz czas) taką maskę z tych olejków, żeby dłużej podziałały?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-13, 09:35   #1368
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Cytat:

A może rób sobie (jak masz czas) taką maskę z tych olejków, żeby dłużej podziałały?
a no dobry pomysł jak kupię olejki i zrobie to napisze jak poszło
gsk jest offline  
Stary 2010-03-13, 09:56   #1369
Haylee
Zakorzenienie

Cytat:
tw, Haylee zawsze gdy Cię widzę przypominam sobie, że miałam zrobić tonik z octu jabłkowego robię już chyba ze 2 mce
ja już dawno go nie używam, w zasadzie nie wiem dlaczego, chyba gdzieś wyczytałam, że włosy od niego szybciej rosną tzn. od samego octu i zrezygnowałam teraz wolę takie zwykłe z drogerii typu ziaja, bo starczają na długo, dobrze "doczyszczą" cerę a moje biedne naczyńka nie krzyczą, że im zimno (bo ten tonik w lodówce trzeba trzymać, a z reguły zawsze zapominałam go wyciągnąć wcześniej)

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Dziekuję, ale nie używam suszarki...Może coś innego?
Hm zimny nawiew z suszarki krzywdy Ci nie zrobi a efekt będzie ładny
Stary 2010-03-13, 09:57   #1370
Charlotte95
Wtajemniczenie

Do octowego koniecznie niezbędny jest filtr? Wysusza cerę?
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-13, 10:01   #1371
ewka0207
Przyczajenie

Wiem,że pewnie zaraz mnie odeślecie do wyszukiwarki,ale im więcej czytam tu wątk, tym bardziej jestem zdezoriętowana.Dlatego,ch cę Was prosić o pomoc.Jestem po czterdziestce,mam tłustą cerę w okolicy T,blizny po trądziku i co tu ukrywać zmarszczki.Chciałabym robić zakupy na mazidłach i biochemii.Czy pomogłybyście mi skompletować kosmetyki,które mogłabym i powinnam używać.
ewka0207 jest offline  
Stary 2010-03-13, 12:23   #1372
Charlotte95
Wtajemniczenie

Hmm..najpierw może jeszcze napisz, czy Twoja cera jest wrażliwa, czy masz wągry, czego używasz obecnie, po prostu więcej szczegółów, a myślę, że Ci pomożemy.

Właśnie pichci mi się tonik: zielona herbata+łyżeczka miodu+parę kropel cytrynki Jak myślicie, ile mogę go trzymać w lodówce? W ogóle zrobiłam głupio, bo wszystkie składniki dodałam przed zalaniem wrzątkiem i pewnie miód stracił swoje właściwości...

Edytowane przez Charlotte95
Czas edycji: 2010-03-13 o 13:15
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-13, 13:14   #1373
ewka0207
Przyczajenie

Raczej nie mam wrażliwej cery,wągry zdarzają się głownie na brodzie i policzkach,ale nie jest tego dużo.Do mycia twarzy używam krem-żel z serii AA,tej z krzyżykiem,również tej serii tonik do twarzy.Krem na dzień i noc z NIVEA VISAGE DNAge,ale nie bardzo jestem z tych kremów zadowolona.Właśnie chciałabym poeksperymentować z produktami z biochemii.Dziękuję za zainteresowanie.
ewka0207 jest offline  
Stary 2010-03-13, 14:06   #1374
Pinsleepe
Rozeznanie

Cytat:
- na cienie i opuchlizne pod oczami czerwony kremik ziaja jak sie nim posmaruje to od razu mi sie oko "otwiera"
O który czerwony krem chodzi?
Pinsleepe jest offline  
Stary 2010-03-13, 14:21   #1375
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ewka0207 Pokaż wiadomość
Raczej nie mam wrażliwej cery,wągry zdarzają się głownie na brodzie i policzkach,ale nie jest tego dużo.Do mycia twarzy używam krem-żel z serii AA,tej z krzyżykiem,również tej serii tonik do twarzy.Krem na dzień i noc z NIVEA VISAGE DNAge,ale nie bardzo jestem z tych kremów zadowolona.Właśnie chciałabym poeksperymentować z produktami z biochemii.Dziękuję za zainteresowanie.
Czy ten krem-żel zawiera Sodium Laureth Sulfate? Jeżeli tak, zmien go na taki, bez tego składnika, np. babydream.
Jeżeli chcesz zrobić zakupy na biochemii, to może zastanów się nad olejkiem do mycia (jeśli nie masz dużych tendencji do zapychania), może serum flavo-c, żel hialuronowy do mieszania z innymi kremami dla lepszego nawilżenia, jakiś hydrolat (różany, oczarowy..?). To tak na początek.

Przeciwzmarszczkowo najlepiej filtry w celu zapobiegania oraz retinoidy w celu spłycenia juz powstałych. Niestety, tej wiedzy Ci nie streszczę, bo nie dam rady, musisz sobie zarezerwowac dużo czasu na studiowanie biochemii - inaczej się nie da.

Na wągry i przebarwienia - również retinoidy i kwasy. Nie zapomnij, że przy ich stosowaniu filtry to obowiązek, bo zrobią Ci się kolejne przebarwienia.

Tyle tytułem wstępu, nie ma innej rady jak czytać, czytać, czytać...Ja czytam od 2 miesięcy i nadal mało wiem

Edytowane przez Charlotte95
Czas edycji: 2010-03-13 o 14:23
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-03-13, 14:56   #1376
ewka0207
Przyczajenie

Dziękuję bardzo,czy teraz na wiosnę nie zaszkodzą te kwasy i retinoidy?Oczywiście wiem,o używaniu filtrów.
ewka0207 jest offline  
Stary 2010-03-13, 14:57   #1377
larysa86
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
O który czerwony krem chodzi?
100 procent pielęgnacji ziaja krem korygujący pod oczy. Używam regularnie z 2 tygodnie i widze minimalna poprawe, poza tym świetny na rano bo tak jakby chłodzi oczy

A w ogóle ostatnio wróciły do rossmana te malutkie maszynki do golenia bikini isany. Troche jest z tym gimnastyki ale ja osobiście jestem bardzo zadowolona
larysa86 jest offline  
Stary 2010-03-13, 15:01   #1378
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewka0207 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo,czy teraz na wiosnę nie zaszkodzą te kwasy i retinoidy?Oczywiście wiem,o używaniu filtrów.
lepiej jest brać się za nie zimą i jesienią

Świeżynka
kasia9513 jest offline  
Stary 2010-03-13, 15:23   #1379
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
lepiej jest brać się za nie zimą i jesienią
chyba jesienią i wiosną zimą i latem nie powinno się używać kwasów, za duże promieniowanie.
Narc jest offline  
Stary 2010-03-13, 15:31   #1380
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
na cellulit dużo
kurcze to skad mi sie wzielo ze pomaranczowy na cellulit? chyba sie zasugerowalam tym zelem Ziaji cos chyba dzis pokombinuje

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Do octowego koniecznie niezbędny jest filtr? Wysusza cerę?
kurcze ja przemywam samym octem raz na tydzien
to zle? za duze stezenie?? teraz doczytalam ze jakos ''robicie'' ten tonik, czyli pewnie mniejsze stezenie octu? heh
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości