Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-09, 12:20   #2491
Ag4
AGA :)

Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
Uff skończyłam czytać pierwszą część i drugą też zapisałam wiele pozostało tylko próbować. Przydałoby się też najpierw w totka wygrać ;p
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie cenne rady :yes:
oj przydałoby się przydało

Aga
Ag4 jest offline  
Stary 2010-07-09, 12:52   #2492
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez K-H Pokaż wiadomość
mam jedwab biosilku, ale koncówki się jakieś sztywne po nim robią, serum to serum, można nałożyć i wyjść z domu
jedwab waxu jest bardzo dobry bez alkoholu i odżywia naprawdę a nie tylko sprawia takie wrażenie jak biosilk biosilk wysusza włosy na dłużsża mętę używany
Narc jest offline  
Stary 2010-07-11, 22:17   #2493
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Kurczę a ja mam biosilk i włosy nawilżyć nim chciałam, ale kupiłam zanim wycztałam tutaj wszystkie rady,moje włosy z natury sianowate, cienkie i jest ich mało, ale się puszą, tak, że wygląda jakyby ich dużo było i w sumie czy z biosilkiem czy bez nie widzę różnicy
Stary 2010-07-11, 22:31   #2494
anonyme
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anonyme Pokaż wiadomość
Może jedwab Joanny?
Albo Waxa, zapomniałam, że też jest z pompką
anonyme jest offline  
Stary 2010-07-12, 14:12   #2495
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
Kurczę a ja mam biosilk i włosy nawilżyć nim chciałam, ale kupiłam zanim wycztałam tutaj wszystkie rady,moje włosy z natury sianowate, cienkie i jest ich mało, ale się puszą, tak, że wygląda jakyby ich dużo było i w sumie czy z biosilkiem czy bez nie widzę różnicy
biosilk ma nieciekawy sklad, duzo alkoholu z tego co mi wiadomo.
jezeli chcialas jedwab, to lepiej bylo sie zdecydowac na marion lub inny.

z tym, ze jedwab Ci wlosow nie nawilzy, on tylko wygladzi wlosy, powierzchnię.
do nawilzenia wlosow polecam:
kallos mleczny,
wax do suchych,
ponoc seboradin do wlosow zniszczonych jest dobry, ale osobiscie nie probowalam.
ew olej kokosowy, olej winogronowy, maseczki z zoltka, oliwy z oliwek, nafty.
Stary 2010-07-13, 10:15   #2496
Kathinna
Zakorzenienie

GG do Kathinna

Dziękuję, widać od razu, że nowa jestem, wiem, że jedwab nie nawilży, źle się wyraziłam ale wygładzić by się przydało... Będę próbowała z tymi odżywkami Dziękuję
Stary 2010-07-13, 11:08   #2497
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie

dziwczyny a dobry sposóbna nawilzenie stop?

problem pojawia się latem, gdy zaczynam nosic sandalki, klapki. Robie peelingi, smaruję kremem do stóp, niestety pozostają szorstkie

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline  
Stary 2010-07-13, 11:44   #2498
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ania z wzgórza marzeń Pokaż wiadomość
dziwczyny a dobry sposóbna nawilzenie stop?

problem pojawia się latem, gdy zaczynam nosic sandalki, klapki. Robie peelingi, smaruję kremem do stóp, niestety pozostają szorstkie
Mój patent: krem z mocznikiem z Rossmana (albo inny nawilżający, jak wolisz) + kilka kropel olejku rycynowego. Nasmarować grubą warstwę kremu, dodać olejek, rozmasować, założyć bawełniane skarpetki i iść spać.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2010-07-13, 11:47   #2499
winyl
Zakorzenienie

Ja już polecałam - balsam isana z mocznikiem. Gruba warstwa + skarpetki, najlepiej na noc . Po jednym zastosowaniu widoczna duża różnica . Oczywiście, żeby efekt był trwały to trzeba stosować regularnie, ale wcale nie oznacza to, że codziennie .

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2010-07-13, 11:52   #2500
paula-zla
Zakorzenienie

U mnie widoczne rezultaty zauważyłam po olejku rycynowym, także śmiało polecam. Stosowałam Isanę solo, ale zaskakujący efekt uzyskałam w duecie Isana z mocznikiem + olejek. Stopy są aksamitnie gładkie jak nigdy, a używałam też maści aptecznych, bo miałam problemy z bardzo przesuszoną skórą pięt.

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2010-07-13, 12:22   #2501
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie

dzieki dziewczyny spróbuje

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline  
Stary 2010-07-13, 12:32   #2502
tusia13pl
Rozeznanie

GG do tusia13pl

U mnie chyba lepiej działał sam olej rycynowy, bez isany

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Przed chwilą zamówiłam jedwab na dozie, myślicie, że o 17 może już być?

tusia13pl jest offline  
Stary 2010-07-13, 12:38   #2503
Narc
Wtajemniczenie

polecam też kupić mocznik na mazidłach, kosztuje grosze
Narc jest offline  
Stary 2010-07-13, 14:57   #2504
otako
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość

Obawiam się, że nie. Zazwyczaj trzeba odczekać ok. 24 h. Taka informacja jest na stronie DOZu

otako jest offline  
Stary 2010-07-13, 16:13   #2505
anntab
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Obawiam się, że nie. Zazwyczaj trzeba odczekać ok. 24 h. Taka informacja jest na stronie DOZu
Ja w swojej aptece czasami odbierałam tego samego dnia, ale zamówienie składałam chyba wcześniej, niż po 12 Ale zawsze możesz zadzwonić i zapytać, bo może z hurtowni dostawę mają późno i akurat dowiozą Twoje zamówienie
Stary 2010-07-13, 20:00   #2506
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
U mnie widoczne rezultaty zauważyłam po olejku rycynowym, także śmiało polecam. Stosowałam Isanę solo, ale zaskakujący efekt uzyskałam w duecie Isana z mocznikiem + olejek. Stopy są aksamitnie gładkie jak nigdy, a używałam też maści aptecznych, bo miałam problemy z bardzo przesuszoną skórą pięt.
dzieki za patent
moje stopy sa w fatalnym stanie, a o zakupie kremu z mocznikiem myslalam, nawet rozstepy smarowac moze
Stary 2010-07-14, 11:04   #2507
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Czarna Orchidea Pokaż wiadomość
dzieki za patent
moje stopy sa w fatalnym stanie, a o zakupie kremu z mocznikiem myslalam, nawet rozstepy smarowac moze
Można, można. Akurat ja smaruję Cepanem, ale narazie go odstawiłam, bo cebulowy zapach nieco przeszkadza mi w upały.
Ale chyba zrobię tak jak pisała Wizażanka wyżej, zamówię mocznik na mazidłach.

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2010-07-14, 11:52   #2508
paspartu
Wtajemniczenie

Ja w takie upały nie potrafię spać w skarpetkach, więc i nie nakładam za stopy żadnych kremów. Mimo to wspomagam się moczeniem stóp w gorącej wodzie i soli Skarpetki i grube warstwy kremów/maści/olejów zostawiam na chłodniejsze noce

Przepraszam za tak długą nieobecność,ale wiadomo- wakacje.
Stary 2010-07-14, 12:57   #2509
winyl
Zakorzenienie

Jak nie przejmujesz się, że pobrudzisz kołdrę/prześcieradło to możesz spać i bez tych skarpetek, a nałożyć krem . Albo jak się nie wiercisz w nocy to sobie podłożyć jakąsz szmatkę, ręczniczek, czy kilka chusteczek pod stopy (tak, znam takie przypadki, że dziewczyna kładzie się spać równiutko na plecach i jak się budzi jest dokładnie w tej samej pozycji, ani nie drgnie podczas snu , ja niestety do takich nie należę :P). .

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2010-07-14, 16:30   #2510
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Jak nie przejmujesz się, że pobrudzisz kołdrę/prześcieradło to możesz spać i bez tych skarpetek, a nałożyć krem . Albo jak się nie wiercisz w nocy to sobie podłożyć jakąsz szmatkę, ręczniczek, czy kilka chusteczek pod stopy (tak, znam takie przypadki, że dziewczyna kładzie się spać równiutko na plecach i jak się budzi jest dokładnie w tej samej pozycji, ani nie drgnie podczas snu , ja niestety do takich nie należę :P). .
A nie można zwyczajnie posmarowac stóp kremem lub maścią z wit. A i poczekac trochę aż się wchłonie? Przecież nie trzeba kłasc centymetrowej warstwy, a po co od razu rezygnowac ze smarowania stóp tylko dlatego, że nie śpi się w skarpetkach..

Dziewczyny, czym mogę skutecznie nawilżyc włosy?
Stary 2010-07-14, 17:14   #2511
black-bubu
Zakorzenienie

ja na taki upał jak dziś nawet sie balsamem nie smarował, denerwuje mnie to że potem on spływa razem z potem i cała się kleję. Ja znowu nie potrafię spać na jakiś chusteczkach i reczniczkach jest mi niewygodnie, a jak sie połaze z jakimś kremem przeciwtrądzikowym typu sudocrem to potem cała poducha uwalona

black-bubu jest offline  
Stary 2010-07-14, 17:31   #2512
winyl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A nie można zwyczajnie posmarowac stóp kremem lub maścią z wit. A i poczekac trochę aż się wchłonie? Przecież nie trzeba kłasc centymetrowej warstwy, a po co od razu rezygnowac ze smarowania stóp tylko dlatego, że nie śpi się w skarpetkach..

Dziewczyny, czym mogę skutecznie nawilżyc włosy?
Że tak powiem, odpowiedzią jest poniższy post. Chodzi o to, że w taki upał to się może wszystko topić, spływać, ciężko się wchłania.
Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
ja na taki upał jak dziś nawet sie balsamem nie smarował, denerwuje mnie to że potem on spływa razem z potem i cała się kleję. Ja znowu nie potrafię spać na jakiś chusteczkach i reczniczkach jest mi niewygodnie, a jak sie połaze z jakimś kremem przeciwtrądzikowym typu sudocrem to potem cała poducha uwalona

XOXO
winyl jest offline  
Stary 2010-07-14, 18:04   #2513
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też się nie smaruję, chyba że Palomą, która też dobrze nawilża. Nie cierpię uczucia spływającego balsamu pod wpływem ciepła, a tfu

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2010-07-14, 19:01   #2514
*Catherrine*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez winyl Pokaż wiadomość
Że tak powiem, odpowiedzią jest poniższy post. Chodzi o to, że w taki upał to się może wszystko topić, spływać, ciężko się wchłania.
Mi chodził jedynie o stopy, w przypadku gdy są bardzo przesuszone. Zresztą wieczorem nie ma już takiego upału, na słońcu nie leżymy

---------- Dopisano o 19:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Ja też się nie smaruję, chyba że Palomą, która też dobrze nawilża. Nie cierpię uczucia spływającego balsamu pod wpływem ciepła, a tfu
Chdzi o tę aloesową Palomę? Jest ona jeszcze w sprzedaży? Chciałam dla tż kupic, bo go strasznie komary gryzą, a taki żel z aloesem na pewno by to ładnie ukoił.
Stary 2010-07-14, 19:06   #2515
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Chdzi o tę aloesową Palomę? Jest ona jeszcze w sprzedaży? Chciałam dla tż kupic, bo go strasznie komary gryzą, a taki żel z aloesem na pewno by to ładnie ukoił.
Możliwe, ze w jakichś sklepikach małych czy drogeriach.. w tak dużej sieci jak ross została wycofana. O ile wiem, to w aptekach są żele aloeoswe innych firm.
Stary 2010-07-14, 20:58   #2516
paula-zla
Zakorzenienie

To ja chyba mam słabo zaopatrzone apteki, bo chodzę i żadnego żelu aloesowego nie mogę dostać.

wymienię
paula-zla jest offline  
Stary 2010-07-14, 22:48   #2517
Amira_
Wtajemniczenie

Mogę się przyłączyć ?

Dla mnie NAJ to nie tylko światny wygląd ale i dobre samopoczucie.

Moje patenty żywieniowo-nawykowe (innym razem kosmetyczne)

- detoksykacja (raz na pół roku) Ja niemogę pozwolić sobie na niejedze niczego cały dzień (przyjmuje leki i mam wachania cukru) więc na okres detoxu zmieniam dietę na całkowicie "liściastą" i wspomagam się preparatami. Polecam BioFirm Danish Detox Plan . Po detoksie sińce pod oczami zmniejszył się o 70%, zaczęłam codziennie chodzić do toalety (i trwa to już pół roku a bywało z tym bardzo żle), głowa mnie już tak często nie boili, poprawił mi się stan skóry i czuje lekka w środku.
- Sok z aloesu na lepsze trawienie i nawodnienie skóry. Polecam ogromnie. 40ml dziennie codziennie i skóra wam podziękuje. Mój TZ też pije i jest bardzo zadowolony
- Suplementacja na lepszy seks. Nie wiem jak Was dziewczyny ale mnie suchość TAM potrafiła skutecznie zniechęcić do współżycia. Od kilku miesięcy biorę len i olej z wiesiołka i jest o niebo lepiej Nie pęka mi skóra w tych wrażliwych okolicach (a pękała okropnie i długo się gioła mimo stosowania żelów typu Durex i długiej gry wstępnej) a zdoznania daja się być intensywniejsze
- L-karnityna. Jesl masz w sobie małego leniwca (tak jak ja ) może Ci pomóc. Ja miewam często tak że psychicznie "czuje moc" ale fizyczność wysiada. Wtedy łykam tableteczkę i jest mi łatwiej np po karnitynie jestem w stanie przejechać rowerem 8 km pod stromą górkę bez zatrzymywanie, bez niej nie jestem w stanie się do tego zmusić. Gdy wezmę K potrafie po pracy wypucować mieszkanko na cacy (z myciem okien i trzepaniem dywanów) a bez niej opadam na fotel bez sił do życia. Przed kupieniem karnityny pytałam lekarza czy mogę (jak pisałam przyjmuje leki) i mi pozwolił ale nie częściej niż dwa razy w tygodniu.
- Zamiast chipsów zarodki fasoliki. Kiedyś podczas oglądania filmów zajadałam ciastka, chipsy, paluszki i inne tego typu świństwa. W pażdzierniku 2009 powiedziałam koniec z tym. Teraz podczas seansów wcinam zarodki fasoli, kiełki rzodkiewki, ogórka w talarkach i piję wodę
- Suplementacja. Oprócz wyżej wymienionech lnu i oleju z wiesiołka zazywam: magnez, probiotyk, witamine E, witamine C, kompleks witamin B, zieloną herbatę (nie jestem w stanie zmusić się aby ją wypić ale wiem jaka jest zdrowa), cynamon i kwas foliowy. (wit.C na zmianę z E)
- Naturalny antypersirant. Mój TZ i ja mieliśmy swego czasu problem z nadmierną potliwością stóp (we wszystkich sandałkach się slizgałam) Teściowa poleciła moczenie stóp w naparze z szałwi i pokrzywy. Warto też jest pić te zioła. Ja mam przetłuszczające się włosy i płukanki z szałwi sprawiały cuda.
- Nie jem w ogóle lub ograniczam do minimum - wieprzowina, wołowina, ziemniaki, makaron, pieczywo zawierające gluten, słodycze kupne, danie gotowe (w tym puszkowane warzywa i owoce), cukier, słodzik i mleko krowie
- Jem dość często - ryby w kazdej postaci, gotowana pierś z kurczaka, mleko sojowe, warzywa na surowo, niesłodkie owoce (dużo suszonych śliwek), ciecierzyce, soje i dużo wody mineralnej. Pijam dość często herbatę z lukrecji. Kiedy mam ochotę na słodkie sama robie racuszki z dodatkim otrąb lub bułki słodkie. Mam mocne postanowienie by nie kupywać pieczywa ale piec samemu, od tygodnia mi się udaje
Stary 2010-07-15, 00:35   #2518
black-bubu
Zakorzenienie

wow fajne sposoby - mam kilka pytań - skąd bierzesz sok z aloesu i ile kosztuje ? to ta także ciekawe BioFirm Danish Detox Plan i też moje pytanie za ile i czy dostane w polsce ? i najbardziej mnie interesuje ta L-karnityna leniwiec ze mnie straszny i momo że niekiedy chce sie ruszyc z domu psichicznie to fizycznie najchetniej bym lezała i spała to jest lek dostepny bez recepty ? w aptece normalnie ? i też ile takie cudo ?

black-bubu jest offline  
Stary 2010-07-15, 02:24   #2519
Amira_
Wtajemniczenie

Cytat:
wow fajne sposoby - mam kilka pytań - skąd bierzesz sok z aloesu i ile kosztuje ?
Witam. Sok z aloesu kupuje w mały sklepie z żywnością specjaną ale wiem że w Polsce jest dostępny w większości aptek. Cena to około 30zł za 500ml. Ja aktualnie pije ten http://www.optivita.pl/sok-aloesowy-...ktylowego.html ale pijałam różne i też były świetne. Ten jest bardzo smaczny

Cytat:
to ta także ciekawe BioFirm Danish Detox Plan i też moje pytanie za ile i czy dostane w polsce ?
Nie jest on raczej dostępny w Polsce bo ja swojej siostrze wysyłałam z Anglii. Ale popatrz na Ebayu. Ja przed chwilą znalazłam na ebay.pl 90 tabletek za około 50 złotch. Jest to pietnastodniowy detox. Choć na opakowaniu jest napisane że najlepsze efekty są po miesięcu to ja uważam że 15 dni całkowicie wystarcza

Cytat:
i najbardziej mnie interesuje ta L-karnityna leniwiec ze mnie straszny i momo że niekiedy chce sie ruszyc z domu psichicznie to fizycznie najchetniej bym lezała i spała to jest lek dostepny bez recepty ? w aptece normalnie ? i też ile takie cudo ?
Kartynina to środek dostępny bez recepty (około 100zł za 250 tabletek ale można kupić mniejsze opakowanie) i jest często stosowany w walce z nadwagą. Z tego co wiem to wpełni zdrowi ludzie mogą ją przyjmować codziennie (w dawce odpowiedniej do płci, masy i rodzaju treningu). Powoduje ona szybsze spalanie tłuszczu (Mój znajomy wytłumaczył mi to tak (wersja bardzo uproszczona, wręcz łopatologiczna ): jeśli normalnie biegając godzinę spalasz 10gram tłuszczyku z kartyniną spalisz 15gram w godzine a na dodatek ona "zmobilizuje Cie" do przebiegnięcia dłuższej trasy niż zwykle. ALE nie pomoże w walce z nadwagą gdy nie ćwiczy). Ja ją kupiła z myślą o wspomaganiu odchidzania ale zmieniłam zdanie. Stosuje ją jako dopalacz a chudne (dość powoli ale bez większego wysiłki) od kiedy biorę "prawdziwe" leki (mam min niedoczynność tarczycy)
Jest wątek na wiażu o Kartyninie poczytaj sobie (ja się tam nie wypowiadałam) http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=170618&page=6
Tu też można się dowiedzieć czegoś ciekawego (poczytaj z wypoiedziam ludzi którzy biorą) http://vitalia.pl/index.php/mid/3/fi.../513/offsetk/0

black-bubuBy dodać sobie energii spróbuj może wzięć kompleks witamin B (zwróć uwagę czy zawiera witaminę B12, często nie ma jej w kompleksach witamin) i żeń-szeń (podnosi serotonine jak czekolada ). Warto też wykonać podstawowe badania krwi (np. niedobór żelaza = osłabienie). U mnie długotrwały stan ciagłego zmęczenia, senność (spałam po 20 godzin na dobę), depresyjność i rozkojarzenie okazały się symptomami chorobowymi

Pozdrawiam
Stary 2010-07-15, 10:14   #2520
krolowa zurawin
Zadomowienie

wszystko fajnie,tylko nie za dużo tych suplementów? nie lepiej byloby zastąpić magnez np. gorzką czekoladą itd? tzn. jak wszystko jest okej to dobrze
krolowa zurawin jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości