Akryl czy można mieszać kolory? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-07, 19:41   #31
blond bunny
Zakorzenienie

Dot.: Akryl czy można mieszać kolory?

Ja bym się nie skusiła. Zresztą co to w ogóle za podejście- nie stać mnie to wezmę g.... Jak mnie nie stać to nie robię i tyle! I jeszcze allegro...
Powiem tak- ja łączyłam proszki DR, Diamonda i Ra z liquidami tych firm odmiennie i za każdym razem mi g...wychodziło. Raz akryl biały się odbarwił w prześwity jakby, innym razem guma nie schła a jeszcze innym nie chciało mi się odlepić od pędzelka. Dlatego mam w nosie kombinacje a nigdy nie wiadomo jak takie coś wyjdzie jak będzie się trzymało i wtedy wiadomo- klientka z reklamacją i popsuta opinia. Lepiej nie kombinować i brać komplet.
A co do łączenia akrylu i żelu to między firmami też nie zdawało egzaminu, chyba że wszystko DR. Najlepiej nie ryzykować.
blond bunny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:53   #32
byliczka
Zakorzenienie

Blond Bunny z tym mieszaniem to się raczej nie zgodzę, bo ja potrafię mieć taką mega mieszankę na paznokciach że aż ciężko to ogarnąć, a potrafi się mi 7 tygodni trzymać bez najmniejszego powietrza.
Np. Odtłuszczacz La Femme, bezkwas DR, kwas PB, szkielet DR, akryle cieniowane DR i EzFlow, budulec IBD, nabłyszczacz PB i jest pięknie.
Stary 2010-01-07, 22:29   #33
Night_Wish
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Na początku próbowałam kolorówki od DR do kwiatków, myślałam że są OK.
Później kupiłam EzFlow było o wieeele lepsze do lepienia o niebo powiem więcej..
Później kupiłam Perfect Beauty i w zasadzie podobne wrażenia jak przy EzF
A później dostałam w prezencie paletkę Nfu.Oh... No i wiem że to już jest bajka.

Na początek 4 koci jezyk albo round zależy co komu bardziej odpowiada...

Zgadzam się z tobą Byli Nfu. Oh są cudownie plastyczne
Po prostu cud miód i orzeszki
Stary 2010-01-07, 23:29   #34
byliczka
Zakorzenienie

Po prostu Oooohhhh
Stary 2010-01-08, 08:28   #35
RoksiSK
Zadomowienie

Byli dobrze przeczytałam - liquid speed z i-nails dobrze łączy się z kolorowymi EzFlow?
Stary 2010-01-08, 10:10   #36
asia_ai8
Raczkowanie

Może i nie mam za dużo kasy ale chcę się uczyć i to nie znaczy że muszę mieć wszystko jednej firmy. Akryl kupuję polecony od mzielonka1 Prestige i taki kupię też liquid bo boję się że tamten to faktycznie g.... ale kolorowe akryle kupię I-nails bo inne użytkowniczki je polecają Więc ryzykuję A z lepszym liquidem powinny wychodzić ładne
asia_ai8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 10:51   #37
byliczka
Zakorzenienie

Asiu to nie jest tak że jak kupisz słabsze akryle a lepszy liquid to efekt będzie lepszy. Najlepsze rezultaty osiąga się używając liquidu i pudru tej samej firmy.
Ja odwrotnie do zielonki poleciła bym Ci kupic biały od Dobrej Rady, bo jest na prawdę plastyczny do kwiatków, a kolorówkę z prestige, mam kilka w zapasie i są o wiele lepsze niż te od DR. Uprzedzam że kolorówką od DR będzie Ci ciężko.
Stary 2010-01-08, 10:54   #38
blond bunny
Zakorzenienie

Asia to tak może ci wyjść...
Byli to widzisz miałaś farta, ja jak nie robiłam to masakra wychodziła.
Tyle że ja robiłam na tych tańszych markach niż ty i może dlatego. Najgorszy to był w ogóle ten Diamond.
To jest po prostu loteria- miałam też tak, że jak robiłam np. z diamonda szkielecik akryl i na to żel, to po kilku dniach żel odłaził od szkieleciku, mimo że wszystko na bank dobrze robiłam.
Mi kwiatki najlepiej się robi kolińskim 2 koci język.

Potwierdzam to co Byli mówi- kolorówka od DR fajna, ale np. ja nie potrafię ładnych kwiatków zrobić akrylami z brokatem od niej. Pastelami jeszcze w miarę idzie no a białym najładniejsze wychodzą.

Edytowane przez blond bunny
Czas edycji: 2010-01-08 o 10:57 Powód: Odp na post Byli ;)
Stary 2010-01-08, 11:01   #39
RoksiSK
Zadomowienie

Cytat:
Asiu to nie jest tak że jak kupisz słabsze akryle a lepszy liquid to efekt będzie lepszy. Najlepsze rezultaty osiąga się używając liquidu i pudru tej samej firmy.
Ja odwrotnie do zielonki poleciła bym Ci kupic biały od Dobrej Rady, bo jest na prawdę plastyczny do kwiatków, a kolorówkę z prestige, mam kilka w zapasie i są o wiele lepsze niż te od DR. Uprzedzam że kolorówką od DR będzie Ci ciężko.
Bylliczko akrylki kolorowe prestige są porównywalne jakościowo z EzFlow lub z PB?

Ten biały od Doberka to http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...iel-kredowa-5g ?

Edytowane przez RoksiSK
Czas edycji: 2010-01-08 o 11:05
RoksiSK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 11:13   #40
byliczka
Zakorzenienie

B.Bunny to i tutaj okazuje się że marka jednak ma znaczenie
Co do lepienia kwiatków brokatami, to raczje z cudem graniczy, bo przez drobinki puder nie ma kremowej kosystencji i się będzie strzępił
Na pewno ktoś tam nie ma z tym trudności, jednak myślę że w większości przypadków jest to kłopotliwe, nie mówię tutaj o perłowych akrylach a o brokatowych.
Kolorówka DR jest fajna do cieniowana, na prawdę porządna, ale do kwiatków- niet.

Roks przyrównała bym je bardziej do PB, podobnie jak żele, Prestige również akryle ma zbliżone całkiem sporo.

Ahh, no i akryl z linka to właśnie TEN

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2010-01-08 o 11:16
byliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 11:35   #41
asia_ai8
Raczkowanie

byliczko ja właśnie kupię biały u dobrej rady tak jak i inne kolorki A liquid kupię ten prestige ... bo mzielonka1 powiedziała że liquid od I-nails jest zły...

http://www.allegro.pl/item865957297_...dobnictwo.html

ja ten akryl biały wybrałam... zły?

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-01-08 o 11:37
Stary 2010-01-08, 11:42   #42
byliczka
Zakorzenienie

A widzisz i tutaj się również nie zgodzę, liquid i-nails poleciła mi moja pierwsza instruktorka Paula Pastuszak. A ona akurat produkty do stylizacja przetestowała na 10 stronę. I liquid speed od Dobrej Rady IDEALNIE łączy się z akrylami I-nails.
I podkreślam po raz kolejny: Nie jest prawdą że tańsze proszki zyskają na jakości w połączeniu z droższym liquidem, nie wierz w bzdury!
Stary 2010-01-08, 11:56   #43
asia_ai8
Raczkowanie

Cytat:
A widzisz i tutaj się również nie zgodzę, liquid i-nails poleciła mi moja pierwsza instruktorka Paula Pastuszak. A ona akurat produkty do stylizacja przetestowała na 10 stronę. I liquid speed od Dobrej Rady IDEALNIE łączy się z akrylami I-nails.
I podkreślam po raz kolejny: Nie jest prawdą że tańsze proszki zyskają na jakości w połączeniu z droższym liquidem, nie wierz w bzdury!
yyym ja tak sama pomyślałam :P To Ty mi polecasz I-nails? A to jaki mam kupić ten akryl bezbarwny? Prestige jest zły??? To jak kupię liquid I-nails od dobrej rady to jaki akryl? też i-nails? Dobre są?

JA liqiud Prestige wybrałam bo mzielonka1 mówiła że I-nails się ciapla, spływa na skórki i jest niezbyt do kwiatuszków

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

to zaraz... mówicie że z brokatem nie kupować, tylko pastelowe? A neonowe? No to z brokatem nie kupię...

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-01-08 o 11:53
Stary 2010-01-08, 11:56   #44
byliczka
Zakorzenienie

A koniecznie chcesz przedłużac paznokcie metodą akrylową?
Bo niestety akryl jest dużo bardziej wymagający niż żel. Bez kursu ciężko jest dobrac proporcje liquid-proszek i masa będzie się zapowietrzac liftowac i cuda się z nią dziac będą. Na początek jednak polecam żel.
Ale jeśli już musisz, kup akryle od Dobrej Rady, wiem, że Rebelian pracuje na nich w całości i jest zadowolona. Nie wiem, nie próbowałam.
Ja radzę jedynie w sprawie kolorówki, bo ją miałam okazję posprawdzac i pracuję na niej. I tak jak mówię: Do kwiatków akrylowych akryle od DR- NIE, ale do cieniowania jak najbardziej. Do kwiatków lepiej kupic kolorówkę Prestige, ale biały akryl możesz kupic spokojnie u Dobrej Rady.
Piszę tak, ponieważ wiadomo, nauka raczej będzie mało ekonomicznym poczynaniem i dużo materiału będzie się niszczyc, a biały akryl od DR na prawdę dobrze się klepie i jest plastyczny.
A liquid jak wspomniałam jest na prawdę OK.

Z brokatem czy z drobinkami są super do cieniowania, masz w mojej galerii prace wykonane akrylami od Dobrej Rady z serii Las Vegas, ale do kwiatków one się niespecjalnie nadają.

Edytowane przez byliczka
Czas edycji: 2010-01-08 o 12:01
byliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 11:58   #45
asia_ai8
Raczkowanie

nie stać mnie na kolorówkę z prestige bo 5g kosztuej 11zł ja planowałam clear od prestige i liquid a kolorki od Dobrej Rady

No kolorówki od Prestige na pewno nie kupię. A clear gdzie kupić? Od DR jest dobry? Bo biały i kolory kupię od niej. Piszą że są dobre też i te... No mam wyjścia... To gdzie kupić ten liquid i clear akryl?

A ja żelem już umiem też się sama uczyłam dlatego chcę teraz akryl Też mówili że żelowych bez kursu się nie nauczę, a nauczyłam się

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-01-08 o 12:01
Stary 2010-01-08, 12:03   #46
byliczka
Zakorzenienie

No i dobrze.
Mała ciekawostka: zamiast kupowac brokatowe akryle- wymieszaj akryl clear z jakimś brokatem i voila.
Stary 2010-01-08, 12:08   #47
asia_ai8
Raczkowanie

Cytat:
No i dobrze.
Mała ciekawostka: zamiast kupowac brokatowe akryle- wymieszaj akryl clear z jakimś brokatem i voila.

Dobrze To mówisz że jak kupię kolorki i biały u DR to będzie dobrze, clear i liquid od Prestige... czy lepiej liquid od DR i clear też?

A czemu speed od DR lepszy niż Premium?

Bo u DR znalazłam clear http://www.allegro.pl/item869855224_...ak_nowosc.html I-nails i iquid też taki mogę kupić, a dobre są? Opakowanie mam :P po żelu ale umyję

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-01-08 o 12:18
Stary 2010-01-08, 12:15   #48
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Cytat:
Napisane przez asia_ai8 Pokaż wiadomość
A ja żelem już umiem też się sama uczyłam dlatego chcę teraz akryl Też mówili że żelowych bez kursu się nie nauczę, a nauczyłam się
bardzo bym zatem chciała zobaczyć cóż z tej nauki wyszło Może nie warto pchać się w akryl, ale najpierw wyćwiczyć porządnie to, co już zaczęłaś? Wydaje mi się, że lepiej robić jedną rzecz porządnie, niż dwie średnio

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 12:15   #49
byliczka
Zakorzenienie

No jak juz kupujesz cos w prestige to lepiej kupic więcej przedmiotów niż tylko jeden. Ale nie wypowiem się na temat clearu z Prestige bo nigdy nie miałam z nim do czynienia, podobnie jak z clearem DR bo ja jestem żelowa.
Wypróbuj a sama się przekonasz. Niestety w tej branży jest tak że musisz sporo kasy wydac na rzeczy których użyjesz raz albo 2 żeby w końcu dojśc do produktu, który będzie ooohh!
Stary 2010-01-08, 12:17   #50
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Cytat:
Niestety w tej branży jest tak że musisz sporo kasy wydac na rzeczy których użyjesz raz albo 2 żeby w końcu dojśc do produktu, który będzie ooohh!
Dlatego warto najpierw kupować małe pojemności

Stary 2010-01-08, 12:21   #51
byliczka
Zakorzenienie

Otóż to Mag.
Asiu jeśli chcesz się uczyc to polecam Premium. Speed jest szybkoschnący i zanim cokolwiek zaczniesz robic on juz będzie twardy i nie dający się uklepac. Weź zwykły, nie szybkoschnący.
Mimo to jestem sceptycznie do tego nastawiona.
Ale cóż. Optymizm to cecha względna.
Stary 2010-01-08, 12:21   #52
blond bunny
Zakorzenienie

Asia to jak większość zamawiasz z DR to cleara i liquid też weź od niej. Ja sobie chwalę akryl clear od DR, jest porównywalnie dobry do jej białego, przynajmniej dla mnie. Mi clear nic nie spływał ani się nie ciapał czy jakoś tak. Ładnie się łączy i jest naprawdę łatwy w obsłudze no i pięknie trzyma i nic nie podchodzi powietrzem- mój rekord to 3miesiące ten sam szkielecik właśnie tym clearem i i na to jednofazówka żelik i ozdoby, bo ja raczej combo pracuję niż samym akrylem.
Prestige sobie może ze względu na cenę na razie odpuść, a jak na DR sie wytrenujesz to kupisz wtedy lepsze. Zacznij jednak od białego.
Stary 2010-01-08, 12:31   #53
asia_ai8
Raczkowanie

Chcę akryl To clear kupię ten prestige... tylko nie wiem teraz jaki liquid? Bo jak kupię liquid Prestige nie będzie się tak fajnie mieszał z kolorami od I-nails a jak kupię liquid od I-nails to nie będzie dobry z clearem Prestige... To może najlepiej kupić wszystko od I-nails... Ktoś na tym pracował?

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Asia to jak większość zamawiasz z DR to cleara i liquid też weź od niej. Ja sobie chwalę akryl clear od DR, jest porównywalnie dobry do jej białego, przynajmniej dla mnie. Mi clear nic nie spływał ani się nie ciapał czy jakoś tak. Ładnie się łączy i jest naprawdę łatwy w obsłudze no i pięknie trzyma i nic nie podchodzi powietrzem- mój rekord to 3miesiące ten sam szkielecik właśnie tym clearem i i na to jednofazówka żelik i ozdoby, bo ja raczej combo pracuję niż samym akrylem.
Prestige sobie może ze względu na cenę na razie odpuść, a jak na DR sie wytrenujesz to kupisz wtedy lepsze. Zacznij jednak od białego.

I chyba tak zrobię Bardzo Ci dziękuję! A jaki liquid lepszy? Speed czy Premium? bo chcę też tym kwiatki robić. A clear mogę kupić też pink clear to może ładniej wyglądać będzie co?

To liquid wezmę premium za radą byliczki

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

dziękuję niedługo napiszę jak mi się na tym pracowało i pokaż pierwsze kwiaty

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-01-08 o 12:26
Stary 2010-01-08, 14:13   #54
blond bunny
Zakorzenienie

Ja pracuję prawie na wszystkim z DR. I tak:
-liquid lepiej dla ciebie ten premium bo wolniej schnie i będziesz miała czas dopieścić tego kwiatka, a speed to za szybko ci wyschnie i zostanie ciapa, jak się wprawisz to speed do kwiatków najlepszy,
-jak weźmiesz wszystko z DR to nie będzie strachu że coś się nie połączy,
- do kwiatków z początku używaj akrylu białego i pastelowych bo są plastyczniejsze, jak już ci ładne kwiaty wyjdą to możesz zacząć próbować z kolorówką i brokatami, ale mnie np. nie wychodzą ładne chyba że robię dwukolorowe z białym,
- róż clear jest przezroczysto różowy i jak zrobisz z niego kwiaty to nie będzie ich widać, on się nadaje do akrylowego frencha, ale lepiej na start weź zwykłego cleara.
Mam nadzieję że pomogłam, jak już coś ulepisz to pokaż.
Stary 2010-01-08, 14:55   #55
asia_ai8
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Ja pracuję prawie na wszystkim z DR. I tak:
-liquid lepiej dla ciebie ten premium bo wolniej schnie i będziesz miała czas dopieścić tego kwiatka, a speed to za szybko ci wyschnie i zostanie ciapa, jak się wprawisz to speed do kwiatków najlepszy,
-jak weźmiesz wszystko z DR to nie będzie strachu że coś się nie połączy,
- do kwiatków z początku używaj akrylu białego i pastelowych bo są plastyczniejsze, jak już ci ładne kwiaty wyjdą to możesz zacząć próbować z kolorówką i brokatami, ale mnie np. nie wychodzą ładne chyba że robię dwukolorowe z białym,
- róż clear jest przezroczysto różowy i jak zrobisz z niego kwiaty to nie będzie ich widać, on się nadaje do akrylowego frencha, ale lepiej na start weź zwykłego cleara.
Mam nadzieję że pomogłam, jak już coś ulepisz to pokaż.
pewnie że pomogłaś! Dziękuję No ja też będę miała wszystko z DR tylko od niej na allegro kupuję jako dekorynka wiesz o ten clear róż to nie do kwiatków miał być tylko do budowy pazurka Ale wezmę clear zwykły bezpieczniej Oczywiście że pokaże i też tutaj to powiecie co o nich myślcie. Dziś będę zamawiała biorę też trochę rzeczy jak pędzelki czy olejek od allepaznokcie w sumie około 200zł już będzie :P Ja do kwiatków akrylowych od DR kupuję te akryle specjalnie do tych kwiatów, biorę kredkową biel, czerwony, pastel błękitny, żółty i czarny i będę mieszała kolorki! :P a liquid za waszą radą ten zwykły nie speed

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

wiecie ja nie pomyślałam a 5g białego kredkowego za mało będzie bo jak kwiaty lepić będę i jeszcze końcówki to zbraknie! lepiej białe wezmę 2!
Stary 2010-01-08, 18:04   #56
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Cóż to jest 20 zł! Chciałabym tak mało na zakup0y, w tym chociaż jeden pędzel, wydać Mój pierwszy pędzel kosztował 40 a i tak był do... no, każdy wie do czego

Clear będzie lepszy, bo możesz go wymieszać z brokatem i będzie śliczny efekt. Z Pinkiem to tak jakoś nie za bardzo mi się to podoba (nawet z bardzo jasnym).

Stary 2010-01-08, 19:40   #57
asia_ai8
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magali Pokaż wiadomość
Cóż to jest 20 zł! Chciałabym tak mało na zakup0y, w tym chociaż jeden pędzel, wydać Mój pierwszy pędzel kosztował 40 a i tak był do... no, każdy wie do czego

Clear będzie lepszy, bo możesz go wymieszać z brokatem i będzie śliczny efekt. Z Pinkiem to tak jakoś nie za bardzo mi się to podoba (nawet z bardzo jasnym).
tak wzięłam clear Już zapłacone i kupione. Wydałam 200zł... matko. No cóż. Napiszę jaki efekt wyjdzie i pokażę moje pierwsze akrylki... i kwiatuszki Ale będzie zieja
Stary 2010-02-04, 13:05   #58
RoksiSK
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asia_ai8 Pokaż wiadomość
tak wzięłam clear Już zapłacone i kupione. Wydałam 200zł... matko. No cóż. Napiszę jaki efekt wyjdzie i pokażę moje pierwsze akrylki... i kwiatuszki Ale będzie zieja
I jak Ci poszło?
Stary 2010-02-04, 22:31   #59
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

aleście zamotały
ja sama nic nie kumam
no ale git

w kazdym razie powiem tak:
kolorowe zele się ładnie mieszają
ale kolorowe akryle niekoniecznie - bo mogą się zrobic zacieki
czyli np puder czerwony zmieszany z białym - niekoniecznie da rózowy
raczej da niewiadomo jaki zaciekowaty
bo pigmenty czerwony i biały - są w róznej wadze i czasie reakcji
i dlatego mogą sie wytrącać w kulce.

żele czerwony i biały po dokładnym zmieszaniu dadzą śliczny kolor rózowy, ale akryle naprawdę mogą nie wymieszać sie ładnie i mogą dawać smugi.
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 23:39   #60
frauhelga
Ordnung muss sein!

Doberku-ale jakie efekty mozna uzyskac!

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości