Jak mogę zatuszować makijażem cerę mieszaną, głównie te tłuste partie twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-06, 20:57   #1
vinitha
Raczkowanie

Question

Jak mogę zatuszować makijażem cerę mieszaną, głównie te tłuste partie twarzy?

Cześć
Mam mieszaną cerę, ale dokucza mi ten sam problem, co przy cerze tłustej... Od długiego już czasu próbuję jakoś wyglądać np na imprezach... To znaczy nie świecić się jak nasmarowana olejem...
Dziewczyny- czy któraś znalazła skuteczny sposób na makijaż kryjący tłuste czoło, nos, policzki... Także i głównie pod względem kolorów np różów do policzków, pudru, fluidu... Jetem ciemną szatynką, mam piwne oczy. Jakie kolory optycznie zmniejszają efekt widocznego tłuszczenia się skóry twarzy? Dodam, że w porównaniu do mojej opalonej szyii i dekoltu skóra na twarzy jest zaróżowiona (głównie na policzkach), a blada wszędzie indziej...
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne rady
Stary 2010-01-06, 21:03   #2
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: Jak mogę zatuszować makijażem cerę mieszaną, głównie te tłuste partie twarzy?

zanim zaczniesz tuszować to może pomyśl nad zmianą pielęgnacji cery?
Z tłustością można walczyć odpowiednimi kosmetykami.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 18:26   #3
pinaa
Zadomowienie

Dot.: Jak mogę zatuszować makijażem cerę mieszaną, głównie te tłuste partie twarzy?

hmm.. a tak wogóle to nawilżasz cerę?
Stary 2010-01-08, 12:41   #4
fanatic
Przyczajenie

Kup jakieś kremy. Mi się świeci nos
Mam taki krem garniera niebieski matujący z serii czysta skóra i jest dobry. na parę godzin przestaję się wyróżniać
I think I know ...
fanatic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:09   #5
vinitha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
zanim zaczniesz tuszować to może pomyśl nad zmianą pielęgnacji cery?
Z tłustością można walczyć odpowiednimi kosmetykami.
Tak... ale często są one drogie, a po tych tańszych nie widzę poprawy

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez pinaa Pokaż wiadomość
hmm.. a tak wogóle to nawilżasz cerę?
Jeżeli można to nazwać odpowiednim nawilżaniem, to tak
Codziennie przemywam ją tonikiem do cery mieszanej, smaruję często kremem także przeznaczonym do tego typu cery... Piję dużo wody

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez fanatic Pokaż wiadomość
Kup jakieś kremy. Mi się świeci nos
Mam taki krem garniera niebieski matujący z serii czysta skóra i jest dobry. na parę godzin przestaję się wyróżniać
Kupuję- wiele już przetestowałam Mnie najbardziej świeci się właśnie nos, czoło i partie przy nosie, pod oczami
Ile kosztuje taki krem?
Stary 2010-01-08, 20:34   #6
visionAM
Zakorzenienie

Spróbuj kosmetyków do cery suchej - może niekoniecznie masz mieszaną?
Jakie konkretnie kremy nawilżające stosowałaś? Ja znam kilka niedrogich, u mnie zlikwidowały świecenie... Alantan, Humektan, Babydream
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:03   #7
pinaa
Zadomowienie

visionAM ma racje
gdy zaczniesz stosować nawilżające kremy to Twoja cera może przestanie się buntować i świecić .
Stary 2010-01-09, 12:44   #8
Srebrnousta
Wtajemniczenie

Zgadzam się - po pierwsze nawilżanie
Sama mam cerę mieszaną, ale strasznie kapryśną - łatwo się przesusza, przez co piecze na policzkach, a strefa T produkuje więcej sebum. I oczywiście te suche skórki... Po kilku miesiącach stosowania kremów mocno nawilżających/czasem tłustych na noc widzę dużą różnicę. Teraz zaczęłam używać Lirene z serii Dermoprogram dla cery suchej i jak na razie jest świetny. Na dzień mój mały ideał - Normaderm ProMat i nie świecę się praktycznie od rana do wieczora.
Powodzenia w szukaniu odpowiednich produktów I nie łudź się, że makijaż chociaż optycznie pozwoli zatuszować te tłuste miejsca.
Stary 2010-01-13, 19:53   #9
vinitha
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Spróbuj kosmetyków do cery suchej - może niekoniecznie masz mieszaną?
Jakie konkretnie kremy nawilżające stosowałaś? Ja znam kilka niedrogich, u mnie zlikwidowały świecenie... Alantan, Humektan, Babydream
Mogłoby tak być? Hm... Od długiego już czasu za każdym razem, gdy była mu dermatologa słyszałam od niego, że mam mieszaną cerę... I właściwie wszystko na to wskazuje...
Stosowałam zwykłą Ziaję do cery tłustej i mieszanej- i nic... Teraz stosuję inny- iseree i jestem zadowolona- trzyma się na twarzy długo, jest tłusty, ale i nawilżający... Zmieniłam tonik- używałam under twenty do cery mieszanej(mimo, iż nie mam mniej niż 20lat ) i też byłam zadowolona, z tym, że mi się skończył, a że akurat tam, gdzie robiłam zakupy go nie było- postanowiłam zaryzykować i kupiłam tonik nivea do cery tłustej i mieszanej- jest lepszy, skóra długo pozostaje matowa

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Srebrnousta Pokaż wiadomość
Zgadzam się - po pierwsze nawilżanie
Sama mam cerę mieszaną, ale strasznie kapryśną - łatwo się przesusza, przez co piecze na policzkach, a strefa T produkuje więcej sebum. I oczywiście te suche skórki... Po kilku miesiącach stosowania kremów mocno nawilżających/czasem tłustych na noc widzę dużą różnicę. Teraz zaczęłam używać Lirene z serii Dermoprogram dla cery suchej i jak na razie jest świetny. Na dzień mój mały ideał - Normaderm ProMat i nie świecę się praktycznie od rana do wieczora.
Powodzenia w szukaniu odpowiednich produktów I nie łudź się, że makijaż chociaż optycznie pozwoli zatuszować te tłuste miejsca.
Na szczęście policzki już nie pieką- to chyba za sprawą zamiany mydła na żel myjący nie przepadałam za uczuciem pieczenia/ swędzenia policzków i czoła zaraz po umyciu i wytarciu ręcznikiem

A po ile są oba te kremy?
Masz może jakieś sprawdzone kosmetyki (pudry, podkłady)? Może połudzę się jeszcze troszkę hehe

Dzięki

Edytowane przez vinitha
Czas edycji: 2010-01-13 o 19:55
vinitha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 21:09   #10
saalander
Przyczajenie

Hej mam 17 lat i (niestety) cerę mieszaną. Przez kilka lat zmagałam się z okropnym trądzikiem. Wreszcie z pomocą dermatologa udało mi się go pozbyć. Ślady i niedoskonałości były już prawie niewidoczne.
Jednak moja radość nie trwała długo. Po pewnym czasie okolice czoła, nosa i brody zaczęły mi się strasznie przetłuszczać. Już praktycznie godzinę po umyciu twarzy zaczynam się w tych miejscach okropnie świecić
Ostatnio sięgnęłam po Bielenda Ogórek & Limonka tonik do cery mieszanej i tłustej (moja skóra wydaje się po nim dziwna, jakby tłusta ). Zakupiłam także krem z tej samej serii, który stosuję tylko na noc, gdyż sprawdza się u mnie jedynie jako sposób na nawilżenie skóry. Na dzień używam kremu siarkowego Barwa (był to wcześniej jedyny krem, który matował moją twarz, jednak teraz kompletnie nie działa ) i fluidu UNDER TWENTY Effect Perfect Cover. Jako puder wybrałam Synergen, z Rossmana.
Jako, że nie mam już tak widocznych niedoskonałości, to poszukuję jakiegoś kremu z lekkim podkładem (coś w stylu BB z Under Twenty), który poradziłby sobie z utrzymaniem matu na mojej twarzy na dlużej...
Mogłybyście mi coś doradzić? Co mogę z moją pechową twarzą jeszcze zrobić, albo jakie specyfiki powinnam używać? Ja już naprawdę nie mam pojęcia
saalander jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości