Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-07, 08:39   #1
archinta
Zakorzenienie

Irygator do zębów

Kochane wizażanki - noszę sie z zamiarem kupienia irygatora do ząbków

Informacje o irygatorach porozrzucane sa w wątkach o aparatach ortodontycznych, koronkach i mostkach, wiec moze usystematyzujemy swoją wiedzę w jednym wątku?

Irygator - urządzenie pomagające utrzymać zdrowe zęby i dziąsła oraz usunąć resztki pożywienia i bakterii z tych przestrzeni jamy ustnej, do których normalne środki do płukania i czyszczenia nie mogą dotrzeć. W celu zwiększenia efektywności irygatora, można stosować dowolny płyn do płukania jamy ustnej lub roztwór antybakteryjny zalecony przez stomatologa. Irygator jest idealny do czyszczenia przestrzeni wokół aparatów stałych, koron i mostów. Może posaidać różne końcówki, więc może być używany przez całą rodzinę.

Oczywiscie mam problem z wyborem- najpierw myślałam o modelu firmy Oral-B Braun Professional Care 8500 OxyJet, potem o WATERPIK WP-100E ULTRA 8 KOŃCÓWEK , a teraz wpadł mi w oko bezprzewodowy Waterpik WP450 .

Ceny wahają się od ok. 100zł do 500zł (pewnie można znaleźć też droższy )

Ktoś ma, ktoś poleca jakiś konkretny lub odradza dany model? Podzielcie sie opiniami

archinta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 09:16   #2
archinta
Zakorzenienie

Dot.: Irygator do zębów

Naprawdę nikt nie używa irygatora??? Plizzz- dzielcie się opiniami

Ja poszperałam po necie i jedni odradzają te stacjonarne- ze względu na to, że przewód z wodą jest krótki przez co urządzenie musi stać blisko zlewu, z czasem też zakamienia się i rozszczelnia.
Inni z kolei zachwalają ze względu chociażby na to, że w trakcie irygacji nie muszą kilka razy pojemnika napełniać.

Na plus bezprzewodowego przemawia to, że nie zajmuje dużo miejsca w łazience, można zabrać na urlop, no i nie ma groźby zatkania/przerwania przewodu wodnego.

Z tego co wyczytałam- kiedyś bezprzewodowe miały kiepskie ciśnienie. Teraz to żadna dyskwalifikująca wada gdyż dorównują stacjonarnym. Średnio ciśnienie w irygatorach wynosi 200 -600 kPa (można sobie nastawić odpowiednią moc).

Dobra tyle teorii.
Piszcie jak wam się te sprzęty rzeczywiście sprawują

Mi wpadł jeszcze w oko Panasonic ew 1211
Stary 2010-01-13, 13:15   #3
lemurkaa
Przyczajenie

witam...zarejestrowałam się tutaj, żeby odpisać na Twój post bo widzę, że póki co nikt nie pomógł. Jako, że mam kłopoty z ząbkami i dziąsłami zażyczyłam sobie pod choinkę szczoteczkę elektryczną. Dostałam Oral-B Professional Care Oxy Jet - tą która pierwsza wpadła Ci w oko z irygatorem
Jestem strasznie zadowolona. Irygator sprawuje się świetnie. Fakt kabelek ma krótki no ale szczotki do zębów zazwyczaj stoją w pobliżu umywalki a tutaj są specjalne uchwyty do zawieszenia na ścianie. Pojemnik na wodę jest duży, łatwo się montuje więc uruchomienie irygatora to dosłownie 30 sekund. Dysza ma dwa rodzaje srumienia wody - jeden masujący, drugi do czyszczenia przestrzeni. W zestawie są 4 takie dysze ( a koszt kupienia nowego kompletu to 18 zł więc dosyć znośnie). No i oczywiście ma 5 "prędkości". Dla mnie ogromną zaletą jest to, że mam szczotkę razem z irygatorem. I w tym zestawie jest już wszystko..końcówki wbielające, do czyszczenia języka, itp, itd.
Pierwszy dzień używania i mycie zębów i płukanie zajmowało mi chyba z 15 minut teraz już doszłam do wprawy 5 minut i wszystko zrobione...Naprawdę polecam
lemurkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 16:22   #4
natewa
Rozeznanie

O, coś dla mnie, bo ze względu na aparat orto też się od jakiegoś czasu przymierzam do irygatora. I pewnie bym już dawno kupiła, gdyby nie to, że nie mogę się zdecydować...
Najfajniejszy wydaje mi się właśnie Oral-B, ale nie mam miejsca na taką kobyłę, musiałabym sobie chyba łazienkę przeorganizować
Więc jeśli jest ktoś, kto ma i używa przenośnego Waterpicka, to niech się podzieli wrażeniami, pliss.
natewa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 08:07   #5
archinta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lemurkaa Pokaż wiadomość
witam...zarejestrowałam się tutaj, żeby odpisać na Twój post bo widzę, że póki co nikt nie pomógł.

No właśnie podoba mi się to, że ten stacjonarny ma różne końcówki I tak sobie myślałam, że właśnie dzięki tym uchwytom do ściany jakoś się zorganizuje miejsce przy zlewie Ciesze się, że zakup-prezent Tobie się udał.
Poczekam jeszcze na opinię o tych bezprzewodowych... o ile ktoś napisze Na razie jestem bardziej nastawiona na stacjonarny
Stary 2010-01-15, 09:34   #6
lemurkaa
Przyczajenie

tzn. te wszystkiie końcówki do czyszczenia języka itd są w tym zestawie ze szczoteczką (szczoteczka+irygator)... bo widziałam, że są też same irygatory. Do irygatora jest jeden rodzaj końcówki..taka dysza i na niej można przestawić rodzaj strumienia (na wirujący i taki normalny prosty)
Stary 2010-01-19, 11:12   #7
archinta
Zakorzenienie

Na allegro widziałam, że można dokupywac równiez same końcówki

Nikt więcej sie nie wypowie???
Stary 2010-01-27, 16:17   #8
debeee
Przyczajenie

witam
też zależy mi na odpowiedzi.
najbardziej podoba mi się wizualnie waterpik 450, ale czytając opinie na amazonie sam już nie wiem.
fajnie jakby ktoś miał porównanie działania waterpików, braunów, panasoniców i irygatorów aeg. może jakiś stomatolog =P
z takich opini co czytałem waterpiki są najlepsze pod względem cisnienia struminia wody, ale ich funkcjonalność i wytrzymałość zależy jaki akurat model się trafi. jedni mówią, że batria słabo trzyma, jedni że tydzień myjąc 2 razy dziennie, jedni że głośny drudzy że nie itd.
braun jest dość pewny,niby dobry strumień pulsujący.tylko jakoś ja musaiłbym za każdym razem go podpinać bo nie mam gdzie zawiesić i ogólnie te stacjonarne duże są trochę.
aegi wizualnie jak miksery a opinii nie znam zbytnio bo nie umiem niemieckiego za bardzo (aeg=elektorlux)
o panasonicach najmniej wiem ale opinie dobre.
pozdr.
debeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:28   #9
archinta
Zakorzenienie

up
Stary 2010-02-16, 07:13   #10
archinta
Zakorzenienie

No nic. Nikt nie chce pisać to nie Sama będę ciągnęła wątek :brzyda l:
Zamówiłam WATERPIK WP-100E ULTRA. Jakoś na dniach powinni go przysłać. Zdam wam potem relację co i jak

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Ale moze jednak ktos podzieli się swoimi opiniami, doświadczeniami???

Edytowane przez archinta
Czas edycji: 2010-02-16 o 07:14 Powód: literówka
Stary 2010-02-16, 17:01   #11
archinta
Zakorzenienie

Przyszedł mój Waterpik
Pierwsze użycie.... no cóż... pół łazienki zachlapane Dobrze, że przezornie okryłam się ręcznikiem
Tak jak gdzieś wyczytałam na necie- nie da się patrzyć w lusterko i irygować paszczy. I w ogóle nie można mieć paszczy otwartej szeroko jak do mycia zębów. Trzeba zrobić dzióbek i na czuja kierować strumień wody. Pewnie się wyrobię jeszcze
Póki co testowałam najsłabsze ciśnienie- muszę przyznać, ze mimo uprzedniego umycia zębów jeszcze coś się wypłukało!
No i poczułam gdzie mam szyjki odsłonięte lub porostu jakieś nadwrażliwe ząbki...
Stary 2010-02-17, 12:00   #12
lemurkaa
Przyczajenie

Pamiętam jak mnie też dziwiło to, że tyle resztek jeszcze się gdzieś między ząbkami uchwało. Z tym, że ja używam irygatora przed umyciem zębów pastą. Bo gdy robi się na odwrót wypłukuje się razem z resztkami fluor z przestrzeni międzyzębowych i to się mija z celem troszkę. Choć na początku też tak robiłam ale higienistka mi uświadomiła ten fakt...
Stary 2010-02-18, 07:03   #13
archinta
Zakorzenienie

O widzisz- cenna uwaga!
To może najlepiej byłoby umyć zęby-> irygować -> i znów umyć

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

A jeszcze zaznacze, że Waterpik w przeciwieństwie do Brauna, nie ma uchwytów do ściany i musi po prostu gdzieś stać blisko zlewu. Na szczęscie ja mam pralke przy zlewie- no ale jak włączam pranie to musze go ściągać bo boję się by przy wirowaniu nie zleciał
Stary 2010-03-29, 21:34   #14
dragon_she
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

hmm i jak ?? doszlas do wprawy??
mysle o zakupie czegos takiego ale wydaje sie to takie nieporeczne...
Stary 2010-04-21, 18:22   #15
archinta
Zakorzenienie

Czasem jeszcze się podtapiam Ale plus taki, że już nie muszę zakrywać się cała ręcznikiem
Ogólnie jest spoko- początkowo używałam prawie codziennie, teraz to nawet co 2 tyg. taaaaa, z sumiennością to kiepsko. Na pewno łatwiej wziąć szybko nitkę i machnąć ręką parę razy. No ale niestety u mnie odpada.
Z irygatorem, nie ukrywam, to jednak trochę zabawa.
Ale póki co jestem zadowolona
Stary 2010-04-22, 07:00   #16
natewa
Rozeznanie

To i ja się może wypowiem, bo jestem świeżą posiadaczką irygatora - padło na Panasonic EW1211.
Przyznam szczerze, że nastawiona byłam na bardziej spektakularne efekty
Po pierwszych użyciach byłam wręcz zawiedziona, bo okazało się przy nitkowaniu, że jedzonko i tak, gdzieś tam zostaje... Teraz chyba już troszkę bardziej doszłam do wprawy, ale tak, jak to gdzieś kiedyś przeczytałam irygowanie nie zastąpi niestety nitkowania A szkoda, bo na to właśnie liczyłam (nie znoszę nitkować, a zwłaszcza odkąd mam aparat...).
Mimo wszystko chyba nie żałuję zakupu, zawsze jest to jakiś masażyk dla dziąseł.

Co do samego urządzenia to jego plusem niewątpliwie są małe wymiary, mobilność, moc (ciśnienie ma największe ze wszystkich dostępnych na rynku irygatorów). Minusy: mały zbiornik na wodę, przez co muszę go napełniać 4-5 razy podczas jednej sesji, trzeba go trzymać (no przynajmniej wg instrukcji) pionowo podczas irygacji, co jest średnio wygodne.

Wydaje mi się, że ten kombajn oral-B byłby wygodniejszy ze względu na to, że nie trzeba dolewać wody i - jak sądzę - można sobie dowolnie operować tą końcówką. Ale jeśli ktoś tak jak ja, nie może sobie na niego pozwolić ze względu na brak miejsca - polecam Panasonica.
natewa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 09:04   #17
archinta
Zakorzenienie

natewa- widzę, że kupiłaś ten na który i ja się czaiłam Cieszę się, ze też jesteś zadowolona.

Też czytałam, ze nitki nie zastąpi, ale u mnie nitka kompletnie odpada, więc dlatego zdecydowałam się na niego. Myślę, ze jest to dobrze wydana kasa.
Jeżeli chodzi o ten stacjonarny- można nim manewrować do woli- nie trzeba trzymac rączki tylko w pionie, a zbiornik na wode to nawet przydużawy jest Zawsze się zastanawiam ile mi tam jeszcze zostało bo iryguje i iryguje i iryguje
Stary 2010-09-07, 09:21   #18
panna.Nikt
Przyczajenie

Ja, za namową denta kupiłam Oral-B Sonic Oxy Jet, w związku z tym, że mam założoną śrubę pod implant a wg denta nic lepiej nie czyści szczelin między zębami jak właśnie irygator.
Moje pierwsze wrażenia niezbyt miłe: zalane pół łazienki łącznie ze mną sama irygacja niezbyt przyjemne drapanie i swędzenie dziąseł (to samo miałam przy pierwszych użyciach szczoteczki elektrycznej). Teraz używam irygatora codziennie i jestem bardzo, bardzo zadowolona, jak do tej pory miałam duże problemy z usuwaniem resztek jedzenia, irygator usuwa je praktycznie w 100%. Moje zęby generalnie nie są najpiękniejsze ale zauważyłam, że ich stan się poprawił, są lepiej doczyszczone no a śruba pod implant po prostu lśni

Zapraszam na Facebooka
panna.Nikt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 10:50   #19
ama24
Przyczajenie

nie polecam oxy jet, lepszy jest water pik mi oxy nie wyczyscił tak dobrze zebów jak water pik (jest mocniejszy i ma 10 pozycji ciśnienia)
po 5 latach uzytkowania oxy jet stracił moc pewnie cos z pompką
ama24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 21:04   #20
zmijka_marudniaczka
Raczkowanie

Kilka dni temu kupiłam oxy, troszkę teraz żałuję, że nie ten panasonic ew 1211, bo ten jest nieporęczny i te opinie o zatykaniu przewodu przez kamień, hmm... dlatego szperam po sieci szukając zapewnienia, że jednak dobrze zrobiłam kupując ten... Użytkowniczki irygatorów, co zrobić, by irygator szybko się nie zakamienił? No i może ktoś wrzuci jakieś nowe opinie o oxyjet i panasonic 1211? Przyznam, że jestem nawet gotowa sprzedać oxy na rzecz panasonica...
zmijka_marudniaczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 18:14   #21
cyanide sun
Wtajemniczenie

dzis ortodontka powiedziala zebym sobie kupila. bo robia mi sie bardzo przebarwienia, no i taka dostalam od niej rade. ale jak widze ze to tyle kosztuje to narazie niestety mnie nie stac
cyanide sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:49   #22
Leerkoo
Przyczajenie

Powiem tak... czasem lepiej odmówić sobie kilku rzeczy i to nabyć i mieć święty spokój... Pomyśl. Ile kosztuje wypełnienie ze znieczuleniem? Około 160zł najmniej. Irygator kosztuje od 100 wzwyż. Ostatnio przed założeniem aparatu miałam robione kombo - 3 zęby na raz (zapłaciłam 360zł). Stwierdziłam że ostatni raz w coś takiego się bawiłam (myślałam że do mózgu mi się wwierci kobieta... ;( ), a mam jeszcze 3 do zrobienia zęby. Wszystko na stycznych, a więc z niedoczyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Pomyśl w ten sposób. Ja dzisiaj zamówiłam waterpik wp 100 za 255zł z allegro. Najmniej to to nie jest, ale poczytałam i wydaje mi się że to jest najlepszy wybór. A poza tym, przy koszystaniu z tych irygatorów nie masz "kapcia" rano

---------- Dopisano o 19:49 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

A i przebarwienia to pierwsza oznaka próchnicy Więc spiesz się

PS Waterpik wp100 ma specjalną końcówkę do aparatów ortodontycznych
Leerkoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 13:46   #23
siuska
Raczkowanie

Cześć. Próbuje się coś dowiedzieć o irygatorach. Od pół roku mam aparat ortodontyczny, a od miesiąca dodatkowy Aparat Herbsta. Nie ukrywam, że czyszczenie zębów sprawia mi ogromną trudność. Jako że za 2 tygodnie mam urodziny pomyślałam, że mogę sobię zażyczyć od rodziców taki irygator tylko chciałabym od razu ze szczoteczką elektryczną, bo pierwszym pomysłem była właśnie ona. Przeczytałam wszystkie posty i szczerze mówiąc pogubiłam się. Już nie wiem, którą mam wybrać. Pomoże mi ktoś ?
siuska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 10:41   #24
aliena7
Zadomowienie

robię wykopalisko,bo myślę nad zestawem oczywiście w irygatorze osadza się kamień jak w każdym sprzęcie mającym kontakt z wodą trzeba raz w miesiącu czyścić,jestem nowa w temacie,ale znalazłam coś takiego
http://www.domowystomatolog.pl/produ...rygatorow.html

Cytat:
Napisane przez ama24 Pokaż wiadomość
nie polecam oxy jet, lepszy jest water pik mi oxy nie wyczyscił tak dobrze zebów jak water pik (jest mocniejszy i ma 10 pozycji ciśnienia)
po 5 latach uzytkowania oxy jet stracił moc pewnie cos z pompką
no to faktycznie! po PIĘCIU latach zaczął szwankować ,to do dupy sprzęt czyściłaś go chociaż raz? czego oczekujesz po tego typu sprzęcie,że Ci jak pralka za komuny,kupiony raz,na całe życie wystarczy?

2011-01-02, 17:45 #2206
"idę popatrzeć na trolle i pandory TYLKO popatrzeć!" -----> 2013

Stary 2012-09-10, 12:59   #25
on_na
Raczkowanie

Witam,

czy używał może ktokolwiek z Was turystycznego irygatora Panasonic EW-DJ10?
Poważnie myślę o jego zakupie, po pierwsze jest składany więc bez trudu mogę go nosić w torebce, po drugie jest na baterie.
Może ktoś ma już doświadczenia z tym modelem?
http://www.stomatologia.annapapuga.p...rystyczny.html

Aparatka:
Góra 24.08.2012
Dół 7.09.2012
on_na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 23:08   #26
DomowyStomatolog
SPAMER
Nieopłacona reklama

GG do DomowyStomatolog Send a message via Skype™ to DomowyStomatolog

Witam
Ktoś prosił o wypowiedź stomatologa. Niestety jestem tylko sprzedawcą artykułów do higieny jamy ustnej.

Jeżeli chodzi o irygator OxyJet- najlepiej kupować w zestawie ze szczoteczką elektryczną (jeżeli ktoś jej nie posiada). Irygator sam w sobie ma słabe ciśnienie w porównaniu do innych (3,8 bar). Jeżeli chodzi o końcówki- możliwość zmieniania rodzaju strumienia wody ma swoje wady (dodatkowa rzecz która może się popsuć).

Końcówki w innych irygatorach to "rurki" przez które woda spokojnie może przepływać (kamień tak się nie osadza).

Irygatory Waterpik- firma specjalizuje się w produkcji irygatorów. Model WP 100 jest najmocniejszy (6,2 bara). Część sprzedawców wspomni o ich awaryjności ale u nas nie było zwrotów.

Irygator Panasonic EW1211- bezprzewodowy i mocny (5,9 bar). Bardzo dobre rozwiązanie i klienci mówią o nim w samych superlatywach.

Innym rozwiązaniem jest jeszcze AirFloss firmy Sonicare. Działa podobnie ale jest to coś w rodzaju pistoletu- silne, pojedyncze strumienie wystrzeliwane w przestrzenie między zębowe.

Co do czyszczenia. Środek Redesept jest przydatny i daje najlepsze efekty. Irygator można odkamieniać też domowym sposobem- co miesiąc kwasek cytrynowy.

W razie pytań jestem do usług.
Pozdrawiam
Michał
DomowyStomatolog jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 13:53   #27
siuska
Raczkowanie

Około miesiąc temu pytałam o porade w sprawie irygatora, a teraz kiedy już kupiłam to wychodzi, że wybrałam najgorzej i nikt nie odpisał mi do teraz. DZIĘKUJĘ.

Edytowane przez siuska
Czas edycji: 2012-09-13 o 13:56
Stary 2012-09-13, 20:24   #28
DomowyStomatolog
SPAMER
Nieopłacona reklama

GG do DomowyStomatolog Send a message via Skype™ to DomowyStomatolog

Witam
Proszę się nie martwić. Jeżeli Pani kupiła irygator + szczoteczka to bardzo dobrze. W zestawie jest szczoteczka Care 3000, która ma tyle samo obrotów co Triumph 5000. Dodatkowo zaoszczędziła Pani miejsce w łazience (2 rzeczy w jednym).
Na swoją obronę mogę tylko napisać, że zarejestrowałem się wczoraj i obiecuję być stałym bywalcem.
DomowyStomatolog jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 07:42   #29
siuska
Raczkowanie

Właśnie o to chodzi, że nikt mi nie powiedział tego wcześniej i zdecydowałam się na sam irygator ze względu na koszty. Teraz jak już to wiem to nie kupowałabym Brauna, a mam go od 3 dni. Trudno.
Stary 2012-09-20, 08:31   #30
aliena7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez siuska Pokaż wiadomość
Około miesiąc temu pytałam o porade w sprawie irygatora, a teraz kiedy już kupiłam to wychodzi, że wybrałam najgorzej i nikt nie odpisał mi do teraz. DZIĘKUJĘ.
no życie...tak to bywa i nie ma co się unosić

Cytat:
Napisane przez DomowyStomatolog Pokaż wiadomość
Witam
Proszę się nie martwić. Jeżeli Pani kupiła irygator + szczoteczka to bardzo dobrze. W zestawie jest szczoteczka Care 3000, która ma tyle samo obrotów co Triumph 5000. Dodatkowo zaoszczędziła Pani miejsce w łazience (2 rzeczy w jednym).
Na swoją obronę mogę tylko napisać, że zarejestrowałem się wczoraj i obiecuję być stałym bywalcem.
a ja ciągle się zastanawiam,czy kupić w zestawie,czy oddzielnie.Głównie chodzi mi o podróżowanie,szczoteczki+ irygatora w zestawie raczej nie będę ze sobą ciągnąć.Sama szczoteczka elektryczna to co innego.I nie wiem,ale 3,8 bara to chyba dobra moc jak na nadwrażliwe zęby i dziąsła potrzebujące "wsparcia" Przychylam się do zakupu oddzielnie,bo kobietą jestem i mi się diamond sonicare spodobała chociaż trochę mnie odstrasza cena końcówek do tej szczoteczki

2011-01-02, 17:45 #2206
"idę popatrzeć na trolle i pandory TYLKO popatrzeć!" -----> 2013

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości