DIOR - kolorówka cz.II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-01, 22:36   #1291
baybe3
Rozeznanie

Dot.: DIOR - kolorówka cz.II

Melduję, że kupiłam wczoraj kompakt Diorskin Nude 020... i tylko to Co do cieni to w jednej Sephorze były tylko fiolety (970), pojechałam zatem do drugiej żeby porównać je na ręce z kokietką. Jak już dojechałam na miejsce to mąż mnie wkurzył oczywiście swoimi uwagami na temat wydanych przez ostatnie dni pieniędzy na kosmetyki a że ja nerwus jestem to się odwróciłam na pięcie i nie kupiłam nic.... a teraz żałuję . W każdym razie jednak bardziej spodobała mi się Stylish Move niż kokietka..wiec prędzej czy później będzie moja (chyba, że wcześniej kupię cienie Guerlain bo też mi wpadły w oko).

Co do kompaktu - użyłam dziś, krycie średnie, kolor okej, natomiast nieporozumieniem w tej najjaśniejszej wersji jest sam rozświetlacz i ten środkowy pasek (róż kompletnie niewidoczny, nie nadaje się do modelowania, a rozświetlacz jak dla mnie trochę zbyt biały). Potestuję dłużej i wyrobię sobie zdanie
baybe3 jest offline  
Stary 2010-03-01, 22:48   #1292
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lilypad Pokaż wiadomość
Jako że jestem spłukana i cierpię z powodu braku pieniędzy kupiłam sobie dzisiaj lakier do ust Kolor 002. I jestem zakochana, pierwsze wrażenie bylo 'wow ' Żadnego klejenia, sam błysk i faktycznie usta wyglądaja jak polakierowane

Zakupy najlepszym sposobem na brak pieniedzy Lilek, rozwalilas mnie

A lakierki sa fajne, tez lubuje

Cytat:
Napisane przez baybe3 Pokaż wiadomość
Melduję, że kupiłam wczoraj kompakt Diorskin Nude 020... i tylko to Co do cieni to w jednej Sephorze były tylko fiolety (970), pojechałam zatem do drugiej żeby porównać je na ręce z kokietką. Jak już dojechałam na miejsce to mąż mnie wkurzył oczywiście swoimi uwagami na temat wydanych przez ostatnie dni pieniędzy na kosmetyki a że ja nerwus jestem to się odwróciłam na pięcie i nie kupiłam nic.... a teraz żałuję . W każdym razie jednak bardziej spodobała mi się Stylish Move niż kokietka..wiec prędzej czy później będzie moja (chyba, że wcześniej kupię cienie Guerlain bo też mi wpadły w oko).

Co do kompaktu - użyłam dziś, krycie średnie, kolor okej, natomiast nieporozumieniem w tej najjaśniejszej wersji jest sam rozświetlacz i ten środkowy pasek (róż kompletnie niewidoczny, nie nadaje się do modelowania, a rozświetlacz jak dla mnie trochę zbyt biały). Potestuję dłużej i wyrobię sobie zdanie
Nie zgodze sie z ani jednym slowem Moze kupilas zly kolor ?!

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline  
Stary 2010-03-01, 22:55   #1293
lilypad
BAN stały

Cytat:
Napisane przez UrbanWarrior Pokaż wiadomość
Zakupy najlepszym sposobem na brak pieniedzy
To jest prawda znana od pokoleń Co lepiej poprawia humor niż zakupy kosmetyczne? No co? No nic A że portfel piszczy Pfff, nie pierwszy i nie ostatni raz

Jestem absolutnie zakochana w mym lip poliszu, chyba sobie kupie pozostałe kolorki... Ale z drugiej strony - ja przecież nie lubię błyszczyków
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-01, 23:06   #1294
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
To jest prawda znana od pokoleń Co lepiej poprawia humor niż zakupy kosmetyczne? No co? No nic A że portfel piszczy Pfff, nie pierwszy i nie ostatni raz
Ratunku
Tak miedzy nami, to ja chyba jednak znam pare takich rzeczy, ktore skutecznie poprawiaja humor i nic nie kosztuja

Cytat:
Jestem absolutnie zakochana w mym lip poliszu, chyba sobie kupie pozostałe kolorki... Ale z drugiej strony - ja przecież nie lubię błyszczyków
Ale przeciez lip polisz to nie blyszczyk, tylko polisz Co ma piernik do wiatraka?

Cytat:
Stary 2010-03-01, 23:11   #1295
lilypad
BAN stały

Cytat:
Tak miedzy nami, to ja chyba jednak znam pare takich rzeczy, ktore skutecznie poprawiaja humor i nic nie kosztuja
Tylko czasami stamina siada I wiesz, trzeba się potem umyć, wodę zmarnować... Wolę macanko w perfumerii

Cytat:
Ale przeciez lip polisz to nie blyszczyk, tylko polisz Co ma piernik do wiatraka?
Polisz to polisz. You're right. W takim razie na pewno kupię sobie pozostałe kolorki
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-01, 23:19   #1296
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko czasami stamina siada I wiesz, trzeba się potem umyć, wodę zmarnować... Wolę macanko w perfumerii
Macanko w perfumerii Poleglam

I ja nie wiem, co wy dzisiaj na wizazu macie z tym myciem Caly wizaz opetany jakas prysznicowa mania

A ja tu nieszkodliwie myslalam o obcowaniu z natura, ktore daje mi tyle radosci

Cytat:
Polisz to polisz. You're right. W takim razie na pewno kupię sobie pozostałe kolorki
Dlugo nie trzeba Cie namawiac

Cytat:
Stary 2010-03-01, 23:27   #1297
lilypad
BAN stały

Cytat:
Macanko w perfumerii Poleglam

I ja nie wiem, co wy dzisiaj na wizazu macie z tym myciem Caly wizaz opetany jakas prysznicowa mania

A ja tu nieszkodliwie myslalam o obcowaniu z natura, ktore daje mi tyle radosci
Wiooooooooosna idzie, trza sie wymyć, wypucować Jednym zdaniem - trzeba się odstawić jak szczur na otwarcie kanału

Tak, tak. Teraz tak to się nazywa? Obcowanie z naturą? Zapamiętam

Cytat:
Dlugo nie trzeba Cie namawiac
Yhm. Jestem bardzo łatwa... we współżyciu
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-01, 23:39   #1298
baybe3
Rozeznanie

Cytat:

Nie zgodze sie z ani jednym slowem Moze kupilas zly kolor ?!
Hmm, czyżby był za jasny dla mnie? Beige Praline wydawał mi się najodpowiedniejszy, zresztą po nałożeniu właściwego odcienia na całą twarz szyja ładnie współgrała, więc ciemniejszy raczej odpada. Nakładałam paskowo nie mieszając kolorów. Dopiero go rozdziewiczyłam, muszę jeszcze poćwiczyć, mam nadzieję, że dojdę do perfekcji w używaniu tego wynalazku .
baybe3 jest offline  
Stary 2010-03-01, 23:50   #1299
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
Wiooooooooosna idzie, trza sie wymyć, wypucować Jednym zdaniem - trzeba się odstawić jak szczur na otwarcie kanału

Tak, tak. Teraz tak to się nazywa? Obcowanie z naturą? Zapamiętam

Yhm. Jestem bardzo łatwa... we współżyciu
Masz dzisiaj wyjatkowo boskie teksty

Cytat:
Hmm, czyżby był za jasny dla mnie? Beige Praline wydawał mi się najodpowiedniejszy, zresztą po nałożeniu właściwego odcienia na całą twarz szyja ładnie współgrała, więc ciemniejszy raczej odpada. Nakładałam paskowo nie mieszając kolorów. Dopiero go rozdziewiczyłam, muszę jeszcze poćwiczyć, mam nadzieję, że dojdę do perfekcji w używaniu tego wynalazku .
Skoro odpowiada Ci odcien pudru (podkladu), to nie rozumiem, jak to mozliwe, ze nie widac na Tobie brazera ?!?!? I ze nie mozesz nim wymodelowac twarzy ?! Ja musze na maksa uwazac, zeby nie przesadzic, ten srodkowy pasek jest mega napigmentowany Mam odcien Rose Sable, pomimo iz jestem super blada - wolalabym 020, mysle, ze pasowalby mi bardziej i ciezej byloby mi zrobic sobie nim kuku No ale nic, za frycowe sie placi

Cytat:
Stary 2010-03-02, 00:12   #1300
lilypad
BAN stały

Cytat:
Masz dzisiaj wyjatkowo boskie teksty
Uśpiony geniusz w końcu się przebudził
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-02, 07:51   #1301
baybe3
Rozeznanie

Cytat:
Skoro odpowiada Ci odcien pudru (podkladu), to nie rozumiem, jak to mozliwe, ze nie widac na Tobie brazera ?!?!? I ze nie mozesz nim wymodelowac twarzy ?! Ja musze na maksa uwazac, zeby nie przesadzic, ten srodkowy pasek jest mega napigmentowany Mam odcien Rose Sable, pomimo iz jestem super blada - wolalabym 020, mysle, ze pasowalby mi bardziej i ciezej byloby mi zrobic sobie nim kuku No ale nic, za frycowe sie placi
Ale w odcieniu Rose Sable ten brązer jest właśnie zdecydowanie ciemniejszy niż sam podkład i faktycznie mocno napigmentowany, natomiast w moim egzemplarzu pasek do konturowania jest delikatny (różowawy łosoś). Ja mam jasną karnację z problemem zaróżowionych policzków, może stąd mało u mnie widać ten konturowy pasek. Spróbuję jeszcze innym pędzelkiem. Aaa i fotkę wstawię wieczorkiem jak nie zapomnę
baybe3 jest offline  
Stary 2010-03-02, 13:29   #1302
RedShine
Zakorzenienie

Cytat:
Jako że jestem spłukana i cierpię z powodu braku pieniędzy kupiłam sobie dzisiaj lakier do ust Kolor 002. I jestem zakochana, pierwsze wrażenie bylo 'wow ' Żadnego klejenia, sam błysk i faktycznie usta wyglądaja jak polakierowane
Cytat:
Ja też go uwielbiam Ale Ty, nielubiąca błyszczyków, musiałaś chyba wpaść na dobre, skoro chcesz wszystkie odcienie

Cytat:
Ja właśnie miałam wczoraj nieplanowane macanko

Udało mi się dorwać prawie wszystkie nowe paletki Nie było tylko kokietki, a bardzo zależało mi na sprawdzeniu... Chyba odpuszczę sobie Mystic Smokys... Dwa jasne odcienie są takie sobie, brąz mam prawie identyczny, szary też podobny, a ten fiolet muszę jeszcze sobie sprawdzić z jedynką Diora. Znowu wychodzi na to, że podoba mi się tylko jeden cień z całej paletki. Tutaj porównanie tej paletki z innymi, podobnymi cieniami:

http://www.thebeautylookbook.com/201...eyeshadow.html

W każdym bądź razie na pierwszy ogień pójdzie Stylish Move Śliczna paletka, takich odcieni zdecydowanie mi brakuje. A Extase Pinks jak dla mnie wyglądają strasznie...
I jeszcze mam pytanie odnośnie tego nowego shimmera. Nie wiem czy pomieszałam go z cieniami podczas testów, czy może on jest tak mocno drobinkowy?
RedShine jest offline  
Stary 2010-03-02, 13:30   #1303
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Uśpiony geniusz w końcu się przebudził

Liluś Geniuszu miałam koszmarny ranek w pracy ale jak przeczytałam Twoje i Urbanka dialogi to

że nie było offa to lakierek do ust diora nie wysuszył ci warg? bo mnie tak i juz dawno poooleciał w świat.
hola ola jest offline  
Stary 2010-03-02, 13:42   #1304
lilypad
BAN stały

Cytat:
Napisane przez RedShine Pokaż wiadomość
Ja też go uwielbiam Ale Ty, nielubiąca błyszczyków, musiałaś chyba wpaść na dobre, skoro chcesz wszystkie odcienie
No, wpadłam do tej pory miałam jeden błyszczyk plus błyszczyk, który tak naprawdę jest szminką w płynie (jak pomaluję się nim błyszczykowo to wyglądam jak żywa dziura z autostrady aż mnie trzęsie na sama myśl o tym, blee ). A lip polisze mnie uwiodły, coś cudownego

Cytat:
Ja właśnie miałam wczoraj nieplanowane macanko
Nieplanowane macanka są najfajniejsze Bo z takiego nieplanowanego macanka wychodzą nieplanowane miłości

Cytat:
W każdym bądź razie na pierwszy ogień pójdzie Stylish Move Śliczna paletka, takich odcieni zdecydowanie mi brakuje. A Extase Pinks jak dla mnie wyglądają strasznie...
Też mi się Stylish Move podoba Rozum podpowiada, że mam dosyć cieni. Serce znowu, że potrzebuje nowej paletki. Jestem rozdarta

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Liluś Geniuszu miałam koszmarny ranek w pracy ale jak przeczytałam Twoje i Urbanka dialogi to

Ja mam dziś w ogóle koszmarny ranek, który przechodzi w koszmarne popołudnie. Jestem dzisiaj straszną marudą, aż współczuję TŻowi, że jest na mnie skazany

Cytat:
że nie było offa to lakierek do ust diora nie wysuszył ci warg? bo mnie tak i juz dawno poooleciał w świat.
Nie wysuszył, not at all. Wręcz mam wrażenie, że nawilża Mój ulubiony miziak od wczoraj

Edytowane przez lilypad
Czas edycji: 2010-03-02 o 14:03
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-02, 13:59   #1305
RedShine
Zakorzenienie

Cytat:
No, wpadłam do tej pory miałam jeden błyszczyk plus błyszczyk, który tak naprawdę jest szminką w płynie (jak pomaluję się nim błyszczykowo to wyglądam jak żywa dziura z autostrady aż mnie trzęsie na sama myśl o tym, blee ). A lip polisze mnie uwiodły, coś cudownego
Wiesz co? Próbuję to sobie wyobrazić i za nic w świecie nie potrafię

Cytat:
Nieplanowane macanka są najfajniejsze Bo z takiego nieplanowanego macanka wychodzą nieplanowane miłości

Ja wczoraj wiedziałam czego chcę, wiec przeszłam od razu do konkretów...Bez zbędnych ceregieli

Cytat:
Też mi się Stylish Move podoba Rozum podpowiada, że mam dosyć cieni. Serce znowu, że potrzebuje nowej paletki. Jestem rozdarta
A tam rozum, serca się trzeba słuchać

Cytat:
Ja mam dziś w ogóle koszmarny ranek, który przechodzi w koszmarne popołudnie. Jestem dzisiaj straszną marudą, aż współczuję TŻowi, że jest na mnie skazany
Ja tez mam jakiś chory dzień... Dobrze, ze chociaż tu się można odstresować.
A jak jesteś świadoma swojego marudzenia to zawsze możesz to jakoś TŻowi wynagrodzić

Cytat:
Nie wysuszył, not at all. Wręcz mam wrażenie, że nawilża Mój ulubiony miziak od wczoraj
Moich ust też nie wysusza, ale nie używam codziennie. Może dlatego?

Coś się z cytowaniem chyba pomieszało...
RedShine jest offline  
Stary 2010-03-02, 14:03   #1306
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:

Lila to ja Holka pisałam o tym że poprawiłas mi nastrój i pytałam czy Ci nie wysusza warg
hola ola jest offline  
Stary 2010-03-02, 14:09   #1307
lilypad
BAN stały

Cytat:
Wiesz co? Próbuję to sobie wyobrazić i za nic w świecie nie potrafię
Żywa dziura na autostradzie to określenie mojego brata, oznaczające panie lekkich obyczajów. Ten mój błyszczyk ma tak zdzirski kolor, że ja sama nie wiem, gdzie miałam oczy jak go kupowałam A nikt takiego koloru nie chce przygarnąć, więc mi psuje humor za każdym razem, jak na niego spojrzę...

Cytat:

Ja wczoraj wiedziałam czego chcę, wiec przeszłam od razu do konkretów...Bez zbędnych ceregieli
Nawet gdy wiem czego chce moje oko spocznie na czymś, co wywołuje natychmiastowo szybsze bicie serca

Cytat:
A tam rozum, serca się trzeba słuchać
Też to sobie zawsze powtarzam gdy mam dylematy

Cytat:
Ja tez mam jakiś chory dzień... Dobrze, ze chociaż tu się można odstresować.
A jak jesteś świadoma swojego marudzenia to zawsze możesz to jakoś TŻowi wynagrodzić
Obiad mu ugotuję, będzie szczęśliwy bo to będzie pierwszy domowy obiad od... prawie miesiąca

Cytat:
Moich ust też nie wysusza, ale nie używam codziennie. Może dlatego?
Ja używam co 15 minut

Cytat:
Coś się z cytowaniem chyba pomieszało...
Poprawiłam

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Lila to ja Holka pisałam o tym że poprawiłas mi nastrój i pytałam czy Ci nie wysusza warg
Wiem Poprawiłam już
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-02, 14:19   #1308
RedShine
Zakorzenienie

Cytat:
Żywa dziura na autostradzie to określenie mojego brata, oznaczające panie lekkich obyczajów. Ten mój błyszczyk ma tak zdzirski kolor, że ja sama nie wiem, gdzie miałam oczy jak go kupowałam A nikt takiego koloru nie chce przygarnąć, więc mi psuje humor za każdym razem, jak na niego spojrzę...
Rety.... Ja mam naprawdę zły dzień Coś mało lotny umysł dzisiaj mam
Jak tego błyszczola nikt nie chce, to aż strach myśleć jaki to kolor

Cytat:
Nawet gdy wiem czego chce moje oko spocznie na czymś, co wywołuje natychmiastowo szybsze bicie serca
Ja byłam wczoraj migiem, aż się małż zdziwił...Chyba nie wziął pod uwagę faktu, że zaraz zamykali perfumerię...

Poza tym uśmiałam się, bo na moje pytanie czy te nowe piątki są ulepszone, zmienione, usłyszałam: "wie Pani, zawsze coś tam zmieniają"... Moja siostra, która była świadkiem rozmowy, dawno się tak nie ubawiła

Cytat:
Obiad mu ugotuję, będzie szczęśliwy bo to będzie pierwszy domowy obiad od... prawie miesiąca
O, to dopiero powinien docenić Twoje poświęcenie

Cytat:
Ja używam co 15 minut
Nałogowiec
RedShine jest offline  
Stary 2010-03-02, 14:32   #1309
lilypad
BAN stały

Cytat:
Rety.... Ja mam naprawdę zły dzień Coś mało lotny umysł dzisiaj mam
Jak tego błyszczola nikt nie chce, to aż strach myśleć jaki to kolor
Kolor buraczanego puree (vide załącznik). Naprawdę mnie zaćmiło przy zakupie

Cytat:
Ja byłam wczoraj migiem, aż się małż zdziwił...Chyba nie wziął pod uwagę faktu, że zaraz zamykali perfumerię...
Był tak zaaferowany tym, że krótko, że taki szczegół jak zamknięcie sklepu wyleciał mu z głowy

Cytat:
Poza tym uśmiałam się, bo na moje pytanie czy te nowe piątki są ulepszone, zmienione, usłyszałam: "wie Pani, zawsze coś tam zmieniają"... Moja siostra, która była świadkiem rozmowy, dawno się tak nie ubawiła
Taa, skąd ja to znam. Czasami trzeba paniom wskazywać, gdzie dany produkt może być...

Cytat:
O, to dopiero powinien docenić Twoje poświęcenie
No ja myślę Dzisiaj wyjątkowo pragnę docenienia moich wysiłków

Cytat:
Nałogowiec
Nowa zabaweczka
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-02, 14:46   #1310
RedShine
Zakorzenienie

Cytat:
Kolor buraczanego puree (vide załącznik). Naprawdę mnie zaćmiło przy zakupie
Buraczane puree A ten błyszczyk to jeszcze z tych pomadkowych, to krycie ma niezłe i w efekcie kolor wychodzi taki jak w opakowaniu Ja mam jedną żarówę, ale na ustach jest transparentny i w sumie latem wygląda ciekawie, bez efektu "dziury"

Cytat:
No ja myślę Dzisiaj wyjątkowo pragnę docenienia moich wysiłków
Nie dziwię się Na pewno Ci się uda
RedShine jest offline  
Stary 2010-03-02, 16:11   #1311
hola ola
Zakorzenienie

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Wiem Poprawiłam już [/QUOTE]

już dobrze Liluś
hola ola jest offline  
Stary 2010-03-02, 21:30   #1312
baybe3
Rozeznanie

Mój ostatni nabytek
baybe3 jest offline  
Stary 2010-03-02, 21:41   #1313
desti
Zakorzenienie

Cytat:
Mój ostatni nabytek
musze przyznac, ze slicznie wyglada ... baaardzo kuszaco ...
desti jest offline  
Stary 2010-03-02, 22:10   #1314
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Cytat:
Mój ostatni nabytek
Mmmmm wygląda jak pyszny biszkopcik Mozna go schrupac
Immolation jest offline  
Stary 2010-03-03, 00:14   #1315
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:

Kup koniecznie wszystkie kolory, polisze uzalezniaja A jesli lubisz delikatnie rozjasnione usta nie omin przypadkiem oo4

Co do kompaktu nude, to ja zgadzam sie z urban - tez nie mam problemu ze stopniowaniem efektu.

Baybe - moze zle dobralas odcien?
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline  
Stary 2010-03-03, 09:39   #1316
lilypad
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Kup koniecznie wszystkie kolory, polisze uzalezniaja A jesli lubisz delikatnie rozjasnione usta nie omin przypadkiem oo4
Nie przepadam, ale tylko krowa nie zmienia poglądów Jestem otwarta na zmiany
lilypad jest offline  
Stary 2010-03-03, 10:48   #1317
baybe3
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Co do kompaktu nude, to ja zgadzam sie z urban - tez nie mam problemu ze stopniowaniem efektu.

Baybe - moze zle dobralas odcien?
Spoko, spoko, zmieniłam pędzel i efekt jest
baybe3 jest offline  
Stary 2010-03-03, 13:34   #1318
PannaEwelina
Zakorzenienie

Przepraszam, że się tak wetknę w dyskusję, ale chciałabym zapytać, czy Wam też podkłady Diora tak się mażą na buzi(tzn.nie zastygają)?
PannaEwelina jest offline  
Stary 2010-03-03, 13:49   #1319
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się tak wetknę w dyskusję, ale chciałabym zapytać, czy Wam też podkłady Diora tak się mażą na buzi(tzn.nie zastygają)?
Nein. Absolutnie

Cytat:
Stary 2010-03-03, 14:58   #1320
Arwena84
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Mam Diorskin Forever i jest super. A już z bazą Guerlain, to istne cudo.

Lippolishe odkryłam całkiem niedawno mam 2 i już chcę więcej.

Edytowane przez Arwena84
Czas edycji: 2010-03-03 o 14:59
Arwena84 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości