twarz -pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-13, 19:52   #1
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

twarz -pomocy!!

Błagam o pomoc, rady, pomysły.
Ja juz nie moge na siebie patrzeć, wyglądam strasznie !
Pragne miec gładką promienna buźke a nie coś takiego
beataaa21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 19:59   #2
Lejdi Di
Raczkowanie

Dot.: twarz -pomocy!!

a lat ile masz?
Lejdi Di jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 20:03   #3
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

17
Stary 2010-01-13, 20:06   #4
Lejdi Di
Raczkowanie

Z tego co pamiętam to w tym wieku to chyba normalne ;>
Z resztą u Ciebie nie jest źle inne dziewczyny mają o wiele poważniejszy problemy z buźką
Poważnie nie za bardzo masz się czym przejmować

Używasz jakiś toników i żeli ? Moze maść cynkowa?
Byłaś u dermatologa?
Stary 2010-01-13, 20:13   #5
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

Byłam u dermoatologa, na początek przepisał mi jakiś płyn do przecierania twarzy jedank średnio mi to pomaga i niedługo mam następną wizytę.
Używałam Acefanu, od nie dawna własnie maści cynkowej, jednak wydaje mi się że jest ona za tłusta jak dla mnie, przy uzywaniu acefanu który poniekąs wysusza widziałasm lepsze efekty.
Stary 2010-01-13, 20:19   #6
Lejdi Di
Raczkowanie

Grzyweczka i nie będzie widać.. tylko nie możesz dopuścić żebyś się tam pociła.

Pomagają też tabletki antykoncepcyjne ... ale to musiałabyś omówić z ginekologiem.
Mi z tego co pamiętam pomagała maść cynkowa i tonik garniera no i do tego żel ...
ale sądzę że u Ciebie dwa latka i już śladu nie będzie
Stary 2010-01-13, 20:33   #7
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

2 lata ?!
To mnie miało pocieszyć czy zmotywowac? hehe
Stary 2010-01-13, 20:39   #8
Lejdi Di
Raczkowanie

hehe pocieeszyć !!
Niektóre dziewczyny mają większe bardziej czerwone i widoczne przeeeeeeeez bardzo dlugi czas...
a Ty musisz być tylko systematyczna i patrzeć jak robisz się jeszcze piękniejsza
Stary 2010-01-13, 21:44   #9
Madaleinee
Zadomowienie

podejrzewam, że większość z nas w Twoim wieku miała taki problem
a powiem Ci szczerze, że w kwestii buzi trudno jest polecić jakiś jeden nie zawodny kosmetyk bo każda ma inne potrzeby i mimo, że typ skóry ten sam to nie koniecznie te same kosmetyki muszą działać.
Ja łykałam skrzypowitę, zauważyłam działanie bo włosy nie wypadały ale skóra jakoś szczególnie nie "wypiękniała" , teraz biorę Visaxinum-wybrałam ok. połowę i widzę, że cera jest "zdrowsza" ale też do końca nie wiem czy to zasługa tych tabletek czy innych specyfików
Do mycia używam clean&clear oczyszczający i jestem b. zadowolona, Garnier też jest ok, teraz akurat testowałam Nivea przez jakiś czas i średnio na jeża mi się podobał bo przetłuszczał skórę... Do nawilżenia AA do cery wrażliwej-jak dla mnie fenomen. Tak samo wiem, że nigdy nie kupię nic z Avony, Oriflame, Sorai, Perfecty czy paru jeszcze innych firm, z kolei Tobie mogą one w stu procenatch pasować
Trochę się rozpisałam ale powiem Ci tylko na koniec mojego przydługawego wywodu, żeby na kosmetykach do twarzy nie oszczędzać i szukać najbardziej odpowiedniego dla siebie nie koniecznie znanej firmy

Madaleinee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:19   #10
visionAM
Zakorzenienie

ojejku dziewczyno, nie masz powodów do rozpaczy, poprzeglądaj zdjęcia ludzi, któzy leczą sie Izotekiem - oni to dopiero mają na co narzekać... a Ty masz jedynie czoło zasypane mało widocznymi krostkami, no nie przesadzaj :/
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:24   #11
adorably
Rozeznanie

Kup sobie jakiś nawilżający krem, może być Humektan. Stosuj się do zaleceń lekarza i regularnie go odwiedzaj Możesz pić pokrzywę i brać drożdże. Myślałaś o kwasach? Może Acnederm?

adorably jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 14:11   #12
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

visionAM co mnie obchodzi to że inni mają gorzej, każdy ma swoje piekło. I nie będe sie cieszyc z tego że stan mojej skóry jest taki a nie gorszy. A zdjecie moze nie do końca oddaje realny stan, gdyż mam też dużo przebrawień i moja twarz wygląda dosłownie jak pizza !
Stary 2010-01-14, 15:29   #13
Kamillllllllll
Przyczajenie

Wierz mi że nie jest tak żle jak myslisz,sa tacy którzy byliby szcześliwi gdyby chociaż tak wygladali.Masz 17 lat,w tym wieku to jest normalne i nic z tym nie zrobisz,tradzik jest uwarunkowany genetycznie i można go jedynie złagodzić dobierając odpowiednie kosmetyki i zmianą trybu życia.Zacznij sie lepiej odżywiać! błednym kołem to jest że np.często dziewczyny eliminują mięso z diety,taka eliminacja jest wskazana ale to dotyczyny tłustego mięsa,ale chude najbardziej jest wskazane np.kurczak bez skórki,moim zdaniem idealne mieso na cere,szynka z indyka też byłaby dobrym pokarmem.Mieso zawiera witaminy i minerały,ale to nie dlatego ci zalecam jeśc mieso,chodzi tu przedewszystkim o to że mięso ma pełnowartościowe białko,bez tego nigdy skóra nigdy poprawnie nie bedzie pracował kolagen zawarty w skórze,nigdy skóra nie będzie jędrna i elastyczna jaka powinna być.Jedz chude mieso,nie mówię codziennie ale od czasu do czasu w rozsadnych ilościach.Jedz także ziarna słonecznika,dyni,zarodki pszenne dodawaj co sałatek,surówek,zup itp.Zrezygnuj z masła,który nie zawiera wartościowego tłuszczu,to jest sam tłuszcz zwierzęcy,chleb smaruj olejem rzepakowym lub oliwą z oliwek.Jedz oczywiście owoce(np.jabłka,brzoskwin ie,nektarynki,suszone morele) oraz warzywa (np.marchew,czerwona papryka,pietruszka)Łapy z dala od mordki,żadnego wyciskania!pij duzo wody niegazowanej(moze być przegotowana).Żadnych słodyczy i żadnego słodzenia,ogranicz sól.Jesli jakieś pytanie to pisz prawytną wiadomośc,pomogę ci!
Kamillllllllll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 17:44   #14
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beataaa21 Pokaż wiadomość
visionAM co mnie obchodzi to że inni mają gorzej, każdy ma swoje piekło. I nie będe sie cieszyc z tego że stan mojej skóry jest taki a nie gorszy. A zdjecie moze nie do końca oddaje realny stan, gdyż mam też dużo przebrawień i moja twarz wygląda dosłownie jak pizza !

to sobie użyj wyszukiwarki i poszukaj co z tą "pizzą" zrobić, bo mnie to też nie obchodzi Twój problem

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-01-14 o 19:16
Stary 2010-01-15, 01:45   #15
blau
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez beataaa21 Pokaż wiadomość
Błagam o pomoc, rady, pomysły.
Ja juz nie moge na siebie patrzeć, wyglądam strasznie !
Pragne miec gładką promienna buźke a nie coś takiego
Moim zdaniem takie krostki to albo wina dojrzewania, czyli raczej nic nie poradzisz, trzeba przeczekać, bo nie wynaleziono jeszcze maści/leku na pryszcze nastolatków ;-)
druga opcja to źle dobrane kosmetyki. Przeanalizuj czego używasz do twarzy, jakie żele do mycia, kremy, toniki, mleczka, podkład (jeśli używasz). Z doświadczenia wiem, że czasem złe kosmetyki mogą wyrządzić więcej szkody niż dojrzewanie. Sama borykałam się z zapchanymi na potęgę porami i podskórnymi krostami. Przeanalizowałam twarzową chemię, w rezultacie zmieniłam krem, podkład, zrezygnowałam z żelu do mycia buzi i ogólnie zmieniłam nawyki kosmetyczne. Wynik: przebarwienia i krosty znikły ;-)

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 20:05   #16
Madaleinee
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość

to sobie użyj wyszukiwarki i poszukaj co z tą "pizzą" zrobić, bo mnie to też nie obchodzi Twój problem
to nie wchodź na jej wątek skoro nie obchodzi Cię jej problem.
Być może dla niej (jako nastolatki) jest to katastrofa, więc zamiast od razu najeżdżać można spróbować pomóc...albo zwrócić uwagę ale w kulturalny sposób.

Stary 2010-01-15, 21:07   #17
visionAM
Zakorzenienie

Ona pierwsza zwróciła się w niekulturalny sposób. Tutaj są tematy żeby sobie nawzajem pomagać, ja jedynie zwróciłam uwagę że nie ma powodów do wielkiego panikowania, bo niektórzy mają gorzej na co odpowiedź była, że co ją inni obchodzą więc skoro tak reaguje to niby czemu mam jej pomóc? Tym bardziej, że takich wątków jest masa?
Stary 2010-01-15, 21:34   #18
Madaleinee
Zadomowienie

Cytat:
Ona pierwsza zwróciła się w niekulturalny sposób. Tutaj są tematy żeby sobie nawzajem pomagać, ja jedynie zwróciłam uwagę że nie ma powodów do wielkiego panikowania, bo niektórzy mają gorzej na co odpowiedź była, że co ją inni obchodzą więc skoro tak reaguje to niby czemu mam jej pomóc? Tym bardziej, że takich wątków jest masa?
oczywiście masz rację też sądzę, że wystarczy dokładnie przejrzeć forum, żeby parę porad otrzymać bez zadawania pytania.
tak mi się po prostu żal zrobiło naszej młodszej koleżanki

Stary 2010-01-15, 22:05   #19
visionAM
Zakorzenienie

Nom tekst "nie mogę na siebie patrzeć" trochę mnie zdenerwował, niestety leczę się z gorszego trądziku i jak widzę taką buzię jak jej to uważam, ze na prawdę nie ma powodów do paniki
Stary 2010-01-15, 22:49   #20
blau
Rozeznanie

Cytat:
Nom tekst "nie mogę na siebie patrzeć" trochę mnie zdenerwował, niestety leczę się z gorszego trądziku i jak widzę taką buzię jak jej to uważam, ze na prawdę nie ma powodów do paniki
też tak uważam, tragedii nie ma.

68>67>66>65>64>63>62>61>60>59>58>57
Ehhh trzeba wziąć się w garść!
blau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 11:35   #21
beataaa21
Przyczajenie

GG do beataaa21

Myśle że źle mnie zrouzmiałyście, pisząc że co mnie inni obchodzą nie było w tym krzty jakiejś zawiści czy czegośc w tym stylu, skoro ja sama sobie nie potrafię pomóc, to w jaki sposób mogłabym komuś pomóc ;>
~Madaleinee jest dokładnie tak jak napisałas, dla mnie jako nastolatki, jest to problem wielkiej skali i powód do wielu komplesków
I może dla kogoś kto ma twarz w gorszym stanie, nie wydaje się to problemem, jednak jak już pisałam każdy ma swoje piekło i to co dla jednych jest zmorą dla drugich byłoby marzeniem. Więc myśle że nie ma co porównywać. I przepraszam jeśli kogoś uraziałam
Stary 2010-01-16, 12:34   #22
visionAM
Zakorzenienie

Wpisz sobie w wyszukiwarkę - trądzik, zaskórniaki, cera problemowa itd. a znajdziesz odpowiedzi jak pielęgnować twarz i czym się leczyć.
Polecam przejrzeć wątki na dermatologii, pytania do kosmetyczki i biochemia kosmetyczna. Poza tym na podforum Intymnie też jest wątek poświęcony trądzikowi
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości