Pędzle Kozłowskiego - konkretne pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-16, 12:26   #1
bozeuchowaj
Przyczajenie

Pędzle Kozłowskiego - konkretne pytania

Hej dziewczyny !

Mam do Was gorącą prośbę.
Właśnie zaczynam przygodę z wizażem. "Sprzęt" praktycznie mam już dopracowany, ale mam problem z pędzlami.
Podpowiedzcie, proszę . Nie chodzi o to, do czego służy jaki pędzel, bo to już mniej więcej wiem, ale chodzi mi o to, który konkretnie rodzaj, jak i rozmiar pędzla wybrać.

Sprawa jest dość pilna, bo chciałabym pomalować siostrę na studniówkę, którą ma już za tydzień - 23.01. (to moja pierwsza "klientka" ).

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady, tym bardziej, że aby przebrnąć przez ten wątek będzie potrzebna spora cierpliwość... . Mam nadzieję, że znajdzie się choć jedna dobra duszyczka, która mi pomoże i nie zniechęci się długością zapisu... .

Zdecydowałam się na pędzle Kozłowskiego i oto parę konkretnych pytań:

1. pędzel do podkładu z nylonu (rozmiary: 16, 19 i 21 mm) - który rozmiar jest najlepszy?

2. pędzel do pudru - włosie z wiewiórki, kozy czy racoon?Z wiewiórki i kozy są w dwóch rozmiarach: 22 i 28 mm - lepszy jest większy czy mniejszy? Z racoon są trzy rozmiary (nie ma ich podanych na stronie) - gdybym zdecydowała się na racoon, to j.w. - mniejszy, średni czy większy?

3. pędzel do różu - koza (14, 16, 20 i 22 mm), wiewiórka (włosie mieszane) (16, 20, 22 mm) czy racoon (większy, mniejszy)? Który rozmiar?

4. pędzle do cieni - oczywiście wybiorę kilka: czerwona kuna (5-13 mm), pony (6-13 mm), wiewiórka (14 mm) czy koza (14 mm)? Jakie rozmiary?

5. eyeliner - są dostępne dwa rozmiary - który wybrać - 1 czy 2 mm? Czy jest to jakaś duża różnica?

6. pędzel do brwi - włosie bydlęce, z czerwonej kuny czy mieszane (również naturalne)? 3, 4 czy 6 mm?

7. pędzel do ust - 4 czy 7 mm?

Do tego dojdzie jeszcze wybrany grzebyk ze szczoteczką do brwi i aplikator z gąbką.

Czy w.w. rodzaje włosia bardzo się różnią? Czy do pudru i różu inwestować w te największe czy wystarczą średnie?

Chciałabym zorientować się najlepiej, jak tylko można przed zakupem, bo pędzle to dość kosztowna inwestycja .

Jeszcze raz z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi - jesteście moją (naszą, bo i siostry też ) NADZIEJĄ !

Pozdrawiam,
Justyna
bozeuchowaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 19:30   #2
Doris Day
Mroczyca

Dot.: Pędzle Kozłowskiego - konkretne pytania

Jest już wątek o tych pędzlach http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=175367

22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr

Doris Day jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 20:39   #3
bozeuchowaj
Przyczajenie

Dot.: Pędzle Kozłowskiego - konkretne pytania

Losie drogi! Przegapiłam...!
Przepraszam... Tyle jest wątków...
Doris, dziękuję !
Pozdrowionka
bozeuchowaj jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kozłowski, pędzle

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości