typ cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-17, 18:52   #1
Kisiuss
Przyczajenie

Angry

typ cery

Witam!
Odrazu przepraszam jeżeli taki wątek już jest.. ale nie udało mi się go znaleźć.. wiec stwierdzam ze nie ma:P

Otóz.. mam problem.. nie wiem jaki mam typ cery, mieszana czy tłusta? Z tych wszytskich testów na internecie i sposobów sprawdzania typu cery wychodzi mi ,że mam cerę mieszaną tyle, że mam trądzik.. nie jakiś ogromny ale jest.. i z tąd moje pytanie czy przy cerze mieszanej może występować trądzik ?? czy to już jest skłonność tylko i wyłącznie cery tłustej?
Kisiuss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 19:26   #2
Sinobroda
BAN stały

Dot.: typ cery

Może występować.
Sinobroda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 20:00   #3
visionAM
Zakorzenienie

Ja mam cerę suchą i mam trądzik
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 20:14   #4
chuda89
Raczkowanie

Nie ma znaczenia jaką ma się cerę trądzik i tak może wystąpić z tym iż rodzaj cery może warunkować rodzaj trądziku i np. cera sucha będzie to zwykle trądzik grudkowo-krostkowy a przy tłustej trądzik z tendencją do powstawania zmian ropowiczych.

Powiedz nam coś o sobie ile masz lat i jak wygląda twoja skóra (skóra zmienia się zależnie od wieku)

Jednakże
1) Typ cery suchej - łatwo można określić bo po prostu nie wykazuje zjawiska "błyszczenia się" (jednakże ekstremalnie przesuszona skóra przy cerze suchej broniąc się może wytwarzać zbyt duże ilości sebum i się po prostu świeci)
2) Typ cery tłustej - skóra dość gruba, wyraźnie przetłuszczona (świecąca się)
3) Typ cery mieszanej - zwykle przetłuszczająca się skóra w strefie T, b. rzadko odwrotnie.
chuda89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 20:30   #5
Kisiuss
Przyczajenie

mam 17 lat, 2 liceum
trądzik zaczął sie gdzieś około 1 kl gimnazjum, wtedy był bardzo nasilony.
Ale teraz już występuje jakieś kilka krostek ze zmianami ropowiczymi w srefie T i tu się błyszczy.. na policzkach nie ma naszczescie zadnych problemów
Moja skóra jest wrażliwa na różne preparaty .. na różne żele i peelingi do skóry trądzikowej.. wyst pieczenie i zaczerwienienie.
Kisiuss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 14:15   #6
Jassmine
Raczkowanie

GG do Jassmine Send a message via Skype™ to Jassmine

Jak dla mnie odpowiedź to cera mieszana, a trądzik wynika z okresu dojrzewania, teraz powinien sie zacząc "uspokajać". Do końca jednak nie będzie tak, że pzbędziesz sie wszystkich problemów, bo zawsze np. przed okresem zmiany w strefie T mogą się pojawić. Absolutnie przeciwwskazane jest używanie preparatów do cery tłustej na całą twarz (nie wiem czy chce Ci się partiami dbac o skóręlepiej zastosowac preparaty do cery mieszanej wrazliwej. Postaw na kosmetyki apteczne np. Iwostin, Vichy, La roche...
Zadbaj tez o dietę (unikać smazonego, ostrego). Jesli zmiany mają charakter ropny dobrze skonkustowac się z dermatologiem, gdyż manipulowanie przy nich prowadzi do rozsiewania bakterii. Powodzenia
Jassmine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 14:18   #7
moniczka7777
Zakorzenienie

ja mam cere mieszaną i kiedyś sporadycznie miałam trądzik, pomogło troche solarium bo wysusza, no i słońce...
moniczka7777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 17:51   #8
owieczkaa
Zakorzenienie

Ja miałam ten sam problem co Ty, i nic mi nie pomagało - żadne żele, kremy, a po tych drogich typu vichy czy la roche-posay było jeszcze gorzej - pani z apteki powiedziała, że zbyt intensywnie działają na skórę i stąd ten efekt - także 8 razy się zastanów przed wyrzuceniem dużej ilości kasy na coś, co i tak może Ci nie tylko nie pomóc, ale i zaszkodzić. I pomogła mi dopiero wizyta u ginekologa, i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, i to nie tych typu Diane 35, które niby są na trądzik - moja ginekolożka powiedziała, że te tabletki są starej generacji, i bardziej szkodzą np. na wątrobę i wahania libido, niż pomagają cerze, i zapisała mi najpierw novynette, potem zmieniła na yasmin i od tego czasu nie mam ani problemu ze świeceniem się, ani pryszczami, szczególnie tymi ropnymi, które się skończyły jak nożem uciął.
Stary 2010-01-21, 18:45   #9
zzzielona
Wtajemniczenie

A ja w sumie też mam dylemat bo od zawsze miałam skórę raczej suchą... Gdy zaczęła się nadmiernie przesuszać maltretowałam ją natłuszczającymi kremami i odpowiednimi żelami. Teraz moja cera nie jest ani za tłusta, ani za sucha... Od czasu do czasu mam tylko suche skórki w okolicach czoła, ale nie często i nie duże...

Zastanawiają mnie tylko zaskórniki na czole, nosie i brodzie... Zawsze miałam zaskórniki ale teraz jest ich jakby więcej... Czy to możliwe, że moja skóra z suchej zmieniła się w mieszaną? W tych okolicach jednak nie wydziela się nadmiernie sebum i nie błyszczę się jakoś specjalnie, w tej kwestii jest raczej podobnie jak z resztą twarzy.
zzzielona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 10:47   #10
Jassmine
Raczkowanie

GG do Jassmine Send a message via Skype™ to Jassmine
Post Dot.: typ cery

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja miałam ten sam problem co Ty, i nic mi nie pomagało - żadne żele, kremy, a po tych drogich typu vichy czy la roche-posay było jeszcze gorzej - pani z apteki powiedziała, że zbyt intensywnie działają na skórę i stąd ten efekt - także 8 razy się zastanów przed wyrzuceniem dużej ilości kasy na coś, co i tak może Ci nie tylko nie pomóc, ale i zaszkodzić. I pomogła mi dopiero wizyta u ginekologa, i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, i to nie tych typu Diane 35, które niby są na trądzik - moja ginekolożka powiedziała, że te tabletki są starej generacji, i bardziej szkodzą np. na wątrobę i wahania libido, niż pomagają cerze, i zapisała mi najpierw novynette, potem zmieniła na yasmin i od tego czasu nie mam ani problemu ze świeceniem się, ani pryszczami, szczególnie tymi ropnymi, które się skończyły jak nożem uciął.
To jest własnie przykład kiedy terapia hormonalna jest niezbędna, zależy to od etiologii zmian. Czasem wystarcza hormony , czasem terapia np. tetracyklinami, zalezy jaki jest główny powód powstawiania trądziku (zwykle nie jest 1 ale raczej zespół). Jeśli zmiany są słabo nasilone (sporadyczne zmiany ropne, drobne wykwity) to stoswanie kosmetyków aptecznych pomaga (plus ew. zabiegi kosmetyczne). Zawsze jednak warto wybrać się do lekarza, który stwierdzi jaki jest stopień zaawansowania trądziku i zastosuje terapie.
A co do solarium, to nie jest tak do końca, że "wysusza", jak się popularnie mówi. Zapchane gruczoły łojowe łatwiej sie opróżniają poddane działaniu promieni słonecznych, czy też lamp. Wydzielina upłynnia sie i nie zaczopowuje przewodów wyprowadzających. Stąd poprawa stanu skóry latem i po solarium. Nadmierne jednak korzystanie z lamp będzie sprzyjało nadprodukcji sebum po zaprzestaniu stosowania. Także trzeba dozowac z umiarem. Nie częściej niz raz na tydzień, zalecane jest wrecz raz na 2 tyg.
Jassmine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 12:40   #11
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
I pomogła mi dopiero wizyta u ginekologa, i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, i to nie tych typu Diane 35, które niby są na trądzik - moja ginekolożka powiedziała, że te tabletki są starej generacji, i bardziej szkodzą np. na wątrobę i wahania libido, niż pomagają cerze,
Od dawna jest na rynku zastępca Diane - tabletki o takim samym działaniu, ale nowej generacji. To Cyprest
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 17:32   #12
catlady
Raczkowanie

Błagam o pomoc! Mam 18 lat, do tej pory zmagałam się z typową cerą tłustą - świecenie się, po krótkim czasie od mycia buzia była tłusta w dotyku. Powoli jednak wychodzę już z okresu dojrzewania, zanikł mi trądzik, pojawia się bardzo rzadko - przeważnie przed okresem. Wągry pojawiają się na nosie w formie takich czarnych kropeczek (tam jest ich najwięcej i najszybciej się "odnawiają"), a zaskórniki na policzkach, tuż obok nosa. Problem polega na tym, że skóra na nosie, czole i policzkach (w tym miejscu w którym wspomniałam) lubi zrobić się tłusta w dotyku, ale na nosie okropnie łuszczy mi się skóra. Zawsze to ignorowałam, ale teraz zaczęło mi to przeszkadzać. Wiem, że powodem są kosmetyki do cery tłustej (jak np. tonik z Avonu, bardzo dobry, ale silnie wysusza), ale nie wiem czym zastąpić je by uniknąć przesuszenia nosa. Nie wiem czy wciąż mam typ cery tłustej, czy już może mieszaną, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
catlady jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości