Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-24, 21:31   #661
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Mnie przeraża ta alantoina w podkładzie
Po incydencie z Lucy, mam nielada obawy co do tego składnika
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-03-24, 21:37   #662
Lemirka
Zakorzenienie

Zamówiłam BIGA

dowiedziałam się, też że Sylwia pracuje nad kolejną formułą

i że w przyszłości (jak finanse pozwolą) rozszerzy asortyment o cienie, róże, szminki, błyszczyki czy rozświetlacze

Trzymam za nią kciuki
Lemirka jest offline  
Stary 2010-03-24, 21:51   #663
~~ALa~~
Zadomowienie

super ze pojawily sie nowe kolory - neutralo/oliwki
Na zdjeciu dosc mocno przemawia do mnie tonacja Tinkerbell...
ale chwilowo wstrzymuje sie z zakupem, moze sie z kims zrzuce na przesylke i tak zamowie, bo zeby placic 10zl za sampelka nie spieszy mi sie, zwlaszcza ze testuje ostro LaurEssa i czekam jeszcze na sampelka Lucy...
Stary 2010-03-24, 22:39   #664
megan_77
Rozeznanie

Dzisiaj odebrałam z poczty żółty korektor. Otrzymałam gratisowo próbkę pudru "Kiss of Sun" oraz woreczek
Mam zamiar jeszcze domówić próbki podkładu i primer.
Od jutra testy korektora, mam nadzieję, że wypadną pomyślnie
megan_77 jest offline  
Stary 2010-03-24, 22:47   #665
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
O ja tez nakladam go palcem. Zauważyłam, ze po dluższym czasie korek robi się bardziej miekki. Mi to odpowiada. A jak Ci sie podoba zapach? Mi na początku przeszkadzał a teraz go uwielbiam taki mleczno-rzepakowy?! Aha ostatnio nalozylam Sunlight EDM zamiast tego kamuflarza Pixie i EDM przypomniał mi siateczkę drobnych zmarszczek - a zupełnie o nich zapomniałam. Denerwuje mnie troche to że korketor Pixie wchodzi w te najglębsze zmarszczki ale jak wrociłam na chwile do EDM to jednak podkreslanie zmarszczek przez Pixie to pikuś.

Nie robi maski, testuję od tygodnia czasu.
Zapach taki nijaki.. z daleka nie śmierdzi
Wolę taki zapach, niż np. piękny, jaki ma baza art deco pod cienie do powiek.. czuć perfumy już z daleka, a na pewno nie ma to właściwości pielęgnacyjnych.
Stary 2010-03-25, 07:16   #666
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Cytat:
Napisane przez pati23 Pokaż wiadomość
Sus a nie popiętroliło ci się Narazie w sprzedaży jest w bigu formuła Natural Finish, a Cover de Luxe tylko próbki. Chociaż pewnie będzie będzie tak samo wagowo. Ale mi troszkę namieszałaś bo myślałam, że masz skądś informację, że big cover będzie miał 9g. Albo ja się zamotałam już nie wiem
Sorry chodziło mi o Natural - ma 7 g Z tego by wynikało ze primery i wykończeniowe mają po 9 g a podkłady po 7g. To o tak bardzo dużo prochu.

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2010-03-25, 10:05   #667
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
mam kilka próbek z pixie i tez szukałam pod light neutral na oko wydaja mi sie ciemniejsze zamówiłam blossom1, marigold 1, faylinn 1, elette 1 .Wszystkie w woreczkach wydaja sie mocno zolte. Na razie na buzce mialam elette 1 i wydaje mi sie ze podjezdzal troche pod rozowosci na mojej buzce, ale dokladnie ich jeszcze nie testowałam bo byłam zajeta lucy choc wydaja mi sie ciemniejsze od light neutrala jutro porównam w swietle dziennym
Wysmarowałam dziś rękę wszystkimi próbkami jakie miałam w domu z pixie i porównując do light neutrala int.najbardziej zbliżone z tych co mam są faylinn 1, elette 1 choć chyba troszke jaśniejsze od light neutrala, ew. faylinn 2 jeżeli chodzi o stopień ciemności ...ale to moja indywidualna opinia , ciekawe czy któreś nieznane mi odcienie byłyby jeszcze bardziej zbliżone ...mam na sobie faylinn 1 i pierwsze wrażenie co do odcienia dobre , ale light neutral na te chwile jest dla mnie troche za ciemny wiec moja opinia jest jaka jest...zobaczymy później
marigold 1 i blossom 1 i 2 to zdecydowane żółtki przy light neutralu i w/w odcieniach

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-03-25 o 10:06
papeteria jest offline  
Stary 2010-03-25, 11:41   #668
avalonka
Raczkowanie

Wiecie co, od dawna się nie odzywałam czytam po cichu, większość z Was mnie nie kojarzy. Ale aż złamie swoje postanowienie i jednak się odezwę.
Zachwycacie się woreczkiem, gratisami dużymi pojemnościami korektora. Chcemy szybko bardziej kryjącej formuły i może jeszcze cieni do oczu. a jak przychodzi co do czego to słychać narzekania na cenę. To chyba tylko my potrafimy.
Cena próbki - oczywiście przecież Sylwia powinna wszystkim wysłać pakiet taki jak Cathy tylko dlatego ze lubimy minerały. A przepraszam ze zapytam a za co ma pracować nad kolejną formułą?
Ceny bigów - znów bije po kieszeni - bo przecież EDM taki fajny i tani - a przecież nie raz trzeba była zapłacić i Vat i czekać niewiadomo ile i za przesyłkę zapłacić. Przecież te koszty ponosi również Pixie - też płaci Vat i przesyłkę.
Pudełka ładne ale drogie - jakby były brzydkie i tanie krzyczałybyśmy że badziewie ze się rozsypuje.
A tak swoją drogą ile kosztowały Wasze tradycyjne podkłady w przeliczeniu na (lekko licząc 8 miesięczny) koszt używania proszków? Bo mi na pewno wychodziło więcej niż 20zł miesięcznie (Pixie - 57/8=7,12(!)) a i wtedy używało się pudru wykończeniowego itp.
Tak więc moje ukłony w kierunku p. Sylwii która podjęła się zrobienia czegoś o czym każdy z nas marzył. I życzę aby za jakiś czas z innych krajów ludzie traktowali Pixie tak jak my kiedyś EDM.

avalonka jest offline  
Stary 2010-03-25, 12:05   #669
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez avalonka Pokaż wiadomość
Wiecie co, od dawna się nie odzywałam czytam po cichu, większość z Was mnie nie kojarzy. Ale aż złamie swoje postanowienie i jednak się odezwę.
Zachwycacie się woreczkiem, gratisami dużymi pojemnościami korektora. Chcemy szybko bardziej kryjącej formuły i może jeszcze cieni do oczu. a jak przychodzi co do czego to słychać narzekania na cenę. To chyba tylko my potrafimy.
Cena próbki - oczywiście przecież Sylwia powinna wszystkim wysłać pakiet taki jak Cathy tylko dlatego ze lubimy minerały. A przepraszam ze zapytam a za co ma pracować nad kolejną formułą?
Ceny bigów - znów bije po kieszeni - bo przecież EDM taki fajny i tani - a przecież nie raz trzeba była zapłacić i Vat i czekać niewiadomo ile i za przesyłkę zapłacić. Przecież te koszty ponosi również Pixie - też płaci Vat i przesyłkę.
Pudełka ładne ale drogie - jakby były brzydkie i tanie krzyczałybyśmy że badziewie ze się rozsypuje.
A tak swoją drogą ile kosztowały Wasze tradycyjne podkłady w przeliczeniu na (lekko licząc 8 miesięczny) koszt używania proszków? Bo mi na pewno wychodziło więcej niż 20zł miesięcznie (Pixie - 57/8=7,12(!)) a i wtedy używało się pudru wykończeniowego itp.
Tak więc moje ukłony w kierunku p. Sylwii która podjęła się zrobienia czegoś o czym każdy z nas marzył. I życzę aby za jakiś czas z innych krajów ludzie traktowali Pixie tak jak my kiedyś EDM.

Podpisuję się
Lemirka jest offline  
Stary 2010-03-25, 12:13   #670
kavvka
Rozeznanie

Dobra dobra.... wypowiem się za siebie.
Nie wiem jak inne dziewczyny...ale mi pieniądze nie sypią się z rękawa....i dla mnie na chwilę obecną 57zł na poodkład + wysyłka =63zł jednorazowo to jakby nie patrzeć dużo. Niejedna pisała że gdyby były w sprzedaży mniejsze pudełeczka to byłoby lepiej. Ja też tak uważam.
Dla mnie dużo dla Ciebie nie...nie możesz komuś narzucać swojego zdania.
Poza tym jeżeli produkty nie bedą miały duzego zainteresowania...to firma i tak będzie miałą problem z rozkręceniem się i pieniędzy tym bardziej mieć nie będzie.

Cytat:
Stary 2010-03-25, 12:21   #671
pati23
Raczkowanie

No właśnie niestety jednorazowo to jest duży wydatek, a ja nigdy nie wydałam jednorazowo więcej na podkład niż 35 zł. I zwykły podkład starczał mi na 3 miesiące. No ale tak jak pisałam jeżeli podkład mi podejdzie to zanim przetestuje porządnie próbki to zdążę na niego odłożyć. A potem będę go zużywać rok więc i tak zaoszczędzę Rocznie na zwykłe podkłady wydałabym pewnie więcej.

Żeby tylko się okazał idelany dla mojej buźki bo już mam dość pozukiwań, na które notabene tracę najwięcej kasy
pati23 jest offline  
Stary 2010-03-25, 12:23   #672
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
Też sie podpisuję. Choc dla mnie taki podkład to spory wydatek to jednak raz w roku mogę się "szarpnać". Za dobrej jakości opakowania słono się płaci (popatrzcie na te drogie kosmetyki typu Dior, Chanel - ile tam kosztuje opakowanie, często zachwycamy sie samym opakowaniem a kosmetyk...szkoda gadać. ).

Dobra już nic nie gadam, dziś testuję podkład Cover nakładany na mokro i pierwszy raz udało mi się nałożyć podkładzik na mokro nie uzyskując efektu maski na twarzy Próbowałam EDM i miałam tynk na buzi, EDM dla mnie tylko na sucho Chyba musze kupic wodę termalną bo dziś użyłam kranówki

M&M

Staś

Susanna jest offline  
Stary 2010-03-25, 12:34   #673
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Też sie podpisuję. Choc dla mnie taki podkład to spory wydatek to jednak raz w roku mogę się "szarpnać". Za dobrej jakości opakowania słono się płaci (popatrzcie na te drogie kosmetyki typu Dior, Chanel - ile tam kosztuje opakowanie, często zachwycamy sie samym opakowaniem a kosmetyk...szkoda gadać. ).

Dobra już nic nie gadam, dziś testuję podkład Cover nakładany na mokro i pierwszy raz udało mi się nałożyć podkładzik na mokro nie uzyskując efektu maski na twarzy Próbowałam EDM i miałam tynk na buzi, EDM dla mnie tylko na sucho Chyba musze kupic wodę termalną bo dziś użyłam kranówki
potwierdzam a moja termalka juz tez na wykończeniu
papeteria jest offline  
Stary 2010-03-25, 12:47   #674
Astro
Zadomowienie

Ja również uważam, że opakowania mogły by być mniejsze. Ja tego przez 2-3 lata nie zużyję.
Stary 2010-03-25, 13:15   #675
Leseratte
Zadomowienie

zamowilam próbki oraz primer; ile szły do Was pzresyłki? Nie mogę się już dozcekac
Leseratte jest offline  
Stary 2010-03-25, 13:38   #676
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Wiecie co, od dawna się nie odzywałam czytam po cichu, większość z Was mnie nie kojarzy.
ja Cię kojarzę
wrócisz ?

i zgadzam się z tym, co napisała Avalonka. Ja też na pieniądzach nie śpię.
I też uważam, że cena za pełnowymiarowy produkt niska nie jest. No bo nie jest.
Ale dlatego właśnie są próbki, które można wypróbować przed zakupem.
Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że próbki dostałam gratis. Zgadza się. Z Pixie akurat nie musiałam za próbki płacić, ale z większości firm - już tak. I koszt 1 czy 2$ za próbkę przyjmuję z pokorą. Czy mi się to podoba czy nie.
A jeżeli po przetestowaniu próbki coś podoba mi się na tyle, żeby kupić pełnowymiarowy produkt (tak, puder Kiss of Sun kupiłam jak większość, na allegro i zapłaciłam za niego), to go kupię. W innym przypadku nie testuję nawet, bo i po co? Żeby później narzekać, ze cena pełnowymiarowego opakowania jest zbyt duża?

Jeżeli wiem, że nie stać mnie na krem za 500 zł, to nie będę testowała próbki, bo i tak wiem, że pudełka nie kupię? Poszukam czegoś innego (albo kupię kilka próbek) na moją kieszeń.
Niestety, nie na wszystko nas stać (przynajmniej większość). I myślę, że nie należy mieć pretensji do producenta, że w takiej czy innej cenie sprzedaje swój produkt (z takich czy innych powodów). Zwłaszcza, jeżeli orientujemy się choć odrobinę w kosztach wprowadzenia czegokolwiek na polski rynek. Oczywistym jest przecież, że nikt nie będzie dopłacał do interesu i że każdy chce zarobić, a nie stracić.

Poza tym kwestia mniejszych pudełeczek z racji tego, że jednorazowy koszt jest spory. Ok, ale nie jest to przecież produkt pierwszej potrzeby. Zawsze można sobie odłożyć w jednym miesiącu pół kwoty, w drugim resztę.
Takie jest moje zdanie.

Abstrahując od tematu.
Przez kilka ostatnich dni używałam i różowego i żółtego korektora Pixie. Z różowym się jednak nie polubię. Żółty u mnie spisuje się znacznie lepiej. Choć przez pierwsze 10 minut po jego nałożeniu wyglądam dość głupio, bo jednak jest znacznie jaśniejszy niż moja skóra, to potem wtapia się całkiem fajnie, zostawiając jedynie lekko rozjaśnione miejsce pod oczami.
Tuszowania sińcow wielkiego nie potrzebuję, więc tu się nie wypowiem - u mnie krycie ma wystarczające, by przykryć to, co po kilku nieprzespanych nocach u mnie się pojawia.
Nie wchodzi mi w zmarszczki (dopiero pod koniec dnia delikatnie wymaga poprawki i wklepania go ponownie), nie jest widoczny jak proszkowe korektory.
Delikatnie odświeża, odmładza i rozświetla spojrzenie (oczywiście nie mylić z drobinowym rozświetlaniem).
Zdecydowanie jestem na TAK dla żółtego.
Dla różowego zastosowania przy mojej karnacji i skórze nie znajduję.
cathy jest offline  
Stary 2010-03-25, 13:59   #677
kasiaen1
Zadomowienie

To jeszcze ja się wypowiem- Avalonko całkowicie zgadzałabym się z Tobą, gdyby nie to, że narzekania głównie (chyba , że straciłam wątek ) dotyczą zbyt dużego jednorazowego wydatku. Niby na to samo wychodzi, ale każda z nas wie, że łatwiej jest wydac dwa razy po 35 zł, niż raz szarpnąc się na 70. I przynajmniej moje słowa tyczyły się tego aspektu zakupów Pixie, bo patrząc na same składy, które zawierają chociażby ektoinę kosztującą ciężkie tysiące za kilogram, głupio byłoby stwierdzic, że cena jest nieobiektywna.
kasiaen1 jest offline  
Stary 2010-03-25, 14:07   #678
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
To jeszcze ja się wypowiem- Avalonko całkowicie zgadzałabym się z Tobą, gdyby nie to, że narzekania głównie (chyba , że straciłam wątek ) dotyczą zbyt dużego jednorazowego wydatku. Niby na to samo wychodzi, ale każda z nas wie, że łatwiej jest wydac dwa razy po 35 zł, niż raz szarpnąc się na 70. I przynajmniej moje słowa tyczyły się tego aspektu zakupów Pixie, bo patrząc na same składy, które zawierają chociażby ektoinę kosztującą ciężkie tysiące za kilogram, głupio byłoby stwierdzic, że cena jest nieobiektywna.
o to to spóźniłam się na ten primer ale bede kombinowac z jojoba pod oczęta

Czas edycji: 2010-03-25 o 14:08 Powód: literówka
papeteria jest offline  
Stary 2010-03-25, 15:24   #679
margi86
Raczkowanie

cześć dziewczyny, testuje własnie od kilku dni kiss of sun bardzo drubniusi proszeczek fajnie wygładza buzię, jest taka aksamitna, i dzisiaj nałozyłam pierwszy raz primer, dziwne uczucie wysuszenia mam skóry, może też to wina kremu bo fakt faktem nie umie sobie dobrać odpowiedniego kremu do mojej dziwnej skóry. Prośbę mam do was aby wybrać próbki podkładu, z edm mam bigi linen (jest za jasny) no i fairly light neutral(jest za ciemny) możecie mi powiedzieć jaki jest kolor po środku? bo z tych obrazeczków co są na akucji to niezabardzo potrafie stwierdzić który byłby dobry. Dziekuje za pomoc.
margi86 jest offline  
Stary 2010-03-25, 15:47   #680
kasiaen1
Zadomowienie

Papeterio może kiedyś wejdą jeszcze do oferty

Dziewczyny odcienie Ayperi i Tinkerbell- piękne,piękne oliwki, bez pomarańczy, idealne są - jutro dam znac czy oby na pewno nadal są takie fajne na buzi

przymierzałam się do fotek, ale niestety są i takim samym odcieniu jak moja ręka i nic nie widać..

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2010-03-25 o 15:58
kasiaen1 jest offline  
Stary 2010-03-25, 15:55   #681
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:

Dziewczyny odcienie Ayperi i Tinkerbell- piękne,piękne oliwki, bez pomarańczy, idealne są - jutro dam znac czy oby na pewno nadal są takie fajne na buzi
na to licze
ja dziś testuje faylinn 1 i póki co jest dobrze
papeteria jest offline  
Stary 2010-03-25, 16:08   #682
Lemirka
Zakorzenienie

Wracając do tego co Avalonka napisała wtrącę tylko

Z ceny podkładu trzeba odjąć - koszty surowców, badań, opakowania, gąbeczki, etykietek, a od tego jeszcze odprowadzić VAT i podatek dochodowy.... A poza tym 57 zł to jest 20 USD - jest mnóstwo firm, które sprzedają za tą kwotę kosmetyki, a ich opakowania to zwykłe plastikowe pudełeczka z naklejką na górze.... (patrz opakowanie EDM czy EGM) - a niestety kobiety do sroczki. Wiele kobiet kocha się w pudełkach Chanel - i jest to kolejny argument do zakupu kosmetyku.

Ponad to 7 gram podkładu NFF nie wynika z tego, że jest go mniej niż dajmy na to primera czy pudru - ów produkt po prostu ma mniejszą masę (mika to dość "lekki minerał") - tak naprawdę to te 7 gram to napakowany do pełna (niemalże ubity) słoiczek.. A pojemność słoiczka z sitkiem to 20,5 ml

Tak samo jest np. w Blushe w zależności od formuły ilość proszku się różni.

Tak więc cieszmy się, że jeśli można kupić bez ryzyka cła polski produkt - to dlaczego nie? Zwłaszcza biorąc pod uwagę wydajność takiego produktu.

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2010-03-25 o 16:10
Lemirka jest offline  
Stary 2010-03-25, 16:12   #683
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość

Tak więc cieszmy się, że jeśli można kupić bez ryzyka cła polski produkt - to dlaczego nie? Zwłaszcza biorąc pod uwagę wydajność takiego produktu.
a kto się nie cieszy ?
papeteria jest offline  
Stary 2010-03-25, 16:23   #684
asix86
Wtajemniczenie

Zgadzam się, cena pełnowymiarowych opakowań jest dość wysoka (ale w Polsce kosmetyki są ogólnie droższe..),
ale Pani Sylwia posłuchała Naszych próśb i umożliwia kupno opakowania refill oraz połowy produktu w pudełeczku, z czego jestem bardzo zadowolona. Jak podkład się spisze to z chęcią na początek kupiłabym właśnie "połowę kosmetyku". Chyba, że wyjątkowo mnie zaskoczy to może i duże .
Teraz z niecierpliwością czekam na próbeczki podkładów

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-03-25 o 16:24
asix86 jest offline  
Stary 2010-03-25, 16:53   #685
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
a kto się nie cieszy ?
no właśnie jak czytam te narzekania na cenę to odnoszę takie wrażenie
Lemirka jest offline  
Stary 2010-03-25, 17:29   #686
faa
Zakorzenienie

GG do faa

a ja marzę aby korektor był przy bigu kiss of sun

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline  
Stary 2010-03-25, 17:33   #687
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
a ja marzę aby korektor był przy bigu kiss of sun
ja też, pomarzyć można

Czas edycji: 2010-03-25 o 17:35
papeteria jest offline  
Stary 2010-03-25, 19:03   #688
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:

przymierzałam się do fotek, ale niestety są i takim samym odcieniu jak moja ręka i nic nie widać..
Kasiu mozesz porównać do Sweet Almond w formule Intensiwe? masz takie porównanie?

M&M

Staś

Susanna jest offline  
Stary 2010-03-25, 19:09   #689
~~ALa~~
Zadomowienie

dziewczyny, moze ktoras/ktores z Was z Warszawy chcialaby zamowic razem Pixie i podzielic sie kosztem wysylki? ja bym chciala na probe chyba tylko 1 sampelka, koszt przesylki mnie powstrzymuje
moglabym otworzyc male zamowienie odbior bylby mozliwy na Jelonkach(Bemowo) lub czasem w centrum
Stary 2010-03-25, 20:04   #690
kasiaen1
Zadomowienie

Cytat:
Kasiu mozesz porównać do Sweet Almond w formule Intensiwe? masz takie porównanie?

Niestety nie mam już sweet almond, chyba nawet do Ciebie poszedł, więc nie pomogę..
kasiaen1 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości