Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-15, 00:17   #961
Anetuniaa
Wtajemniczenie

Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość
Coś mało swatchy Wkleję swoje. Niestety nie udaje mi się tak intensywnie oddać odcieni na fotkach jak robi to np. Cathy
Mam nastepujace odcienie:
Tinkerbell 1
Tinkerbell 2 (to "mój" odcień, najbliższy Light Almondowi EDM)
Dziękuje za swatche , zachęciły mnie do wzięcia próbki Tinkerbell 2 taki ładny ten kolorek u Ciebie, nie wiem czy będzie mi pasować ale co tam.
Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Ja wysłałam maila do p. Sylwii i podałam jej kolor jaki do tej pory używałam ale z innej firmy skoro Ty dopiero zaczynasz przygodę z minerałami i nie masz jeszcze dobranego koloru to jak wyślesz Jej zdjęcie twarzy to coś Ci dobierze tylko radzę zrobic dokładne zdjęcie i upewnic się czy kolory nie są przekłamane ja raz wysłałam dziewczynom zdjęcie przy świetle dziennym i doradziły mi Ivory, a w rzeczywistości okazało się, że jestem na poziomie Winged Butter a to wszystko wina złego zdjęcia.
Kiss of Sun polecam z całego serca
W końcu nie wysłałam maila nie miałam wcześniej czasu a chciałam JUŻ zamówić pooglądałam więc:
swatche na blogu Cathy - za które bardzo autorce dziękuję i które pomogły mi wybrać kolor który podejrzewam że będzie mi pasował czyli Felicitae poziom 1 chociaż nie wiem czy nie za jasny ale to się okaże.
Oraz swatche agneiw które zachęciły do innego kolory
No i oczywiście Kiss of Sun tak tutaj zachwalany przez dziewczyny i w tym golidke

Ale się rozpisałam

PS jak przyjdą próbki i pędzelek nie omieszkam się pochwalić

Edytowane przez Anetuniaa
Czas edycji: 2010-04-15 o 00:20
Anetuniaa jest offline  
Stary 2010-04-15, 08:55   #962
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Co prawda nie Emilia, ale wtrącę sięmam cameo 2 i wcale nie jest on jakiś bardzo ciemny..myślę, że 3 będzie idealny albo odrobinę za ciemny- 2 jest o ton ciemniejszy od cream lucy minerals. Niestety nie zrobię fotki bo zepsułam aparat.
Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się ze niestety 3 będzie ciut za ciemna ,2 za jasna.Jezeli na lato ja bym brała 3,albo można zrobic mixa pół na pół
Ja używam Shaylee 3 a z Blusche pasował mi najbardziej Moccacino,Caramel Coretto był za jasny i za żółty
dziękukę Wam Dziewczyny
Myślę, że wezmę Cameo 2i3, sinnie 2i3 i Shaylee 2
Chociaż chciałabym jeszcze coś wziąc, żeby potem nie zamawiac jak jednak nie znajdę swojego koloru

Edit:
No i zamówiłam

W sumie nie miałam ochoty na Pixie ale zakochałam się w Kiss of Sun i Emila tak pięknie chwali podkłady że pielęgnują...
a czy Ty moja Droga trwasz w odwyku?
mi się nie udało... ale stwierdziłam, że w porównaniu do co niektórych Wizażanek jeszcze nie kwalifikuję się na odwyk

Panna Młoda'13

Edytowane przez goldika
Czas edycji: 2010-04-15 o 09:31
goldika jest offline  
Stary 2010-04-15, 10:48   #963
biedronqa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Dostrzegam różne opinie, więc skieruję pytanie do posiadaczek buziek w kolorze FAWN int (EDM). W jakie strzelać kolory przy wyborze podkładów Pixie (formuła kryjąca)?

Myślałam że się nie dam. Ale skusiłyście mnie.
Testowałam co prawda tylko 2 odcienie Pixie (Cameo i Sinnie), ale przez długi czas używałam fawn intensive, więc postaram Ci się coś doradzić

Moim zdaniem powinnaś celować w poziom jasności 1 (przy czym zauważyłam, że te same odcienie w formule Natural Finish są nieznacznie ciemniejsze od Cover de Luxe).

Do Fawn intenisve zbliżony jest Cameo1, ale odcień ten ma troszeczkę więcej żółtych tonów. Odradzam Ci odcień Sinnie1 - bo to jest już kolor dla ekstremalnych żółtków (takich jak ja ).

.
biedronqa jest offline  
Stary 2010-04-15, 11:21   #964
goldika
Zakorzenienie

Już odpisała mi pani Sylwia. Powiedziała, że dorzuci 4 próbki gratis kolorków tak narzekałyśmy, że ceny próbek wysokie... a zamawiając zawsze dostajemy sporo gratisów. Zamówiłam 6 odcieni, dostanę 10.
Widac, że p Sylwii zależy na klientach i na tym, aby każdy miał dobrze dobrany odcień

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2010-04-15, 11:25   #965
cathy
Organizatorka

GG do cathy

ja tez się zdecydowałam na biga Pixie, ale w formule Cover de Luxe. Sylwia podesłała mi do testów kilka odcieni i odcień, na który bym sama pewnie nie spojrzała, czyli Tinkerbell 3 jest i-d-e-a-l-n-y Co prawda bałam się trochę, bo taki jakiś szarawo-bezpłciowy mi się wydawał, ale wtapia się fantastycznie i bez chorego / niewyspanego efektu.
cathy jest offline  
Stary 2010-04-15, 11:29   #966
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
ja tez się zdecydowałam na biga Pixie, ale w formule Cover de Luxe. Sylwia podesłała mi do testów kilka odcieni i odcień, na który bym sama pewnie nie spojrzała, czyli Tinkerbell 3 jest i-d-e-a-l-n-y Co prawda bałam się trochę, bo taki jakiś szarawo-bezpłciowy mi się wydawał, ale wtapia się fantastycznie i bez chorego / niewyspanego efektu.
Cathy tez uwielbiam formułę Cover de Luxe ale mi bardziej pasuje Tinkerbell 2. Troszkę jaśniejszy niż sweet almond intensive ale efekty wizualne na buźce dużo lepsze niż przy EDM Biga zakupię w przyszłości

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2010-04-15, 11:33   #967
bleki00
Rozeznanie

Ja w gratisie dostałam odcień Calista 3, nawet nie chciałam go próbować bo myślałam, że za ciemny i zbyt ziemisty..a okazało się, że najlepiej w nim wyglądam

Tak się zastanawiam: 3,5 gram ile to ml? Próbka ma 1 ml więc chciałam jakoś sobie porównać jak duży będzie refill
Stary 2010-04-15, 12:30   #968
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bleki00 Pokaż wiadomość
Ja w gratisie dostałam odcień Calista 3, nawet nie chciałam go próbować bo myślałam, że za ciemny i zbyt ziemisty..a okazało się, że najlepiej w nim wyglądam

Tak się zastanawiam: 3,5 gram ile to ml? Próbka ma 1 ml więc chciałam jakoś sobie porównać jak duży będzie refill
1gram = 5ml czyli 3,5gram = 17,5ml czyli wychodzi 17,5 próbki ...dobrze licze ?

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-04-15 o 12:32
papeteria jest offline  
Stary 2010-04-15, 13:00   #969
jusssi
Rozeznanie

Hej dziewczynki

Mam ogromną prośbę do Was. W planie mam zamówić podkłady z Pixie i tu prośba do Was o pomoc w doborze koloru. W tej chwili używam EDM fair medium( intensive ), generalnie jest to dobrze dobrany kolor. Jaki będzie odpowiednik w Pixie planuje zamówic jakies 8-10 próbek ale chciała bym mniej więcej wiedzieć. Z góry dziękuje Minerałomaniaczki
jusssi jest offline  
Stary 2010-04-15, 13:18   #970
kavvka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jusssi Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki

Mam ogromną prośbę do Was. W planie mam zamówić podkłady z Pixie i tu prośba do Was o pomoc w doborze koloru. W tej chwili używam EDM fair medium( intensive ), generalnie jest to dobrze dobrany kolor. Jaki będzie odpowiednik w Pixie planuje zamówic jakies 8-10 próbek ale chciała bym mniej więcej wiedzieć. Z góry dziękuje Minerałomaniaczki
Napisz do P.Sylwi na allegro, ja tak zrobiłam przy zamawianiu pędzla,napisałam jaki kolor używam z EDM i dostałam podobne kolorki próbek z Pixie. I musze przyznać że dostałam kolory idealne (lekko różniły się odcieniami)bardzo zbliżone do mojego z EDM
Stary 2010-04-15, 13:21   #971
bleki00
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
1gram = 5ml czyli 3,5gram = 17,5ml czyli wychodzi 17,5 próbki ...dobrze licze ?
dzięki papeteria

Przy okazji pochwalę zielony korektor, b.dobrze kryje wszelkie zaczerwienienia, nie przebija nawet przez formułę Natural
Stary 2010-04-15, 13:25   #972
kasiaen1
Zadomowienie

Niestety (dla portfela) okazuje się, że cover de luxe i dla mnie staje się kwc.. testowałam dzisiaj cameo 1 i jest minimalnie za jasny w słońcu, więc dwójka będzie idealna. Nie wchodzi w pory, dobrze kryje przy jednoczesnej lekkości..ech
kasiaen1 jest offline  
Stary 2010-04-15, 13:39   #973
Susanna
Zakorzenienie

Kasiu czy Ciebie primer zapycha?

M&M

Staś

Susanna jest offline  
Stary 2010-04-15, 13:44   #974
kasiaen1
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Kasiu czy Ciebie primer zapycha?

Ani troszkę, a mam duże skłonności. A masz jakieś doświadczenia z alantoiną? bo dużo osób niemal skreśla kosmetyki jeśli ona jest w składzie, może w tym szukać winnego? szkoda, myślałam, że dla Ciebie też będzie fajny
kasiaen1 jest offline  
Stary 2010-04-15, 13:58   #975
Leseratte
Zadomowienie

Ja też mam ogromne skłonności do zapychania, ale produkty Pixie bardzo mi podpasowały, zwłaszcza formuła Natural Finish. To najlepsze minerały, jakie miałam, mam wrażenie, że uspokajają moją kapryśną skórę. Poza tym mat trzyma się wiele godzin i to bez primera
Leseratte jest offline  
Stary 2010-04-15, 16:14   #976
One_LoVe
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biedronqa Pokaż wiadomość
Testowałam co prawda tylko 2 odcienie Pixie (Cameo i Sinnie), ale przez długi czas używałam fawn intensive, więc postaram Ci się coś doradzić

Moim zdaniem powinnaś celować w poziom jasności 1 (przy czym zauważyłam, że te same odcienie w formule Natural Finish są nieznacznie ciemniejsze od Cover de Luxe).

Do Fawn intenisve zbliżony jest Cameo1, ale odcień ten ma troszeczkę więcej żółtych tonów. Odradzam Ci odcień Sinnie1 - bo to jest już kolor dla ekstremalnych żółtków (takich jak ja ).

.
Dziękuję.

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline  
Stary 2010-04-15, 18:17   #977
kobri
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Dziś przyszło moje zamówienie i przyłączam się do zachwytów nad pudrem - po prostu go kocham ...kiss of sun był strzałem w 10)) i tez mam 10 próbek zamiast 6 moja pierwsza styczność z takimi hm pędzlami ...szok, że takie delikatne ;o takie takie....och i ach! ;D

kobri jest offline  
Stary 2010-04-15, 18:36   #978
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
dziękukę Wam Dziewczyny
Myślę, że wezmę Cameo 2i3, sinnie 2i3 i Shaylee 2
Chociaż chciałabym jeszcze coś wziąc, żeby potem nie zamawiac jak jednak nie znajdę swojego koloru

Edit:
No i zamówiłam

W sumie nie miałam ochoty na Pixie ale zakochałam się w Kiss of Sun i Emila tak pięknie chwali podkłady że pielęgnują...
a czy Ty moja Droga trwasz w odwyku?
mi się nie udało... ale stwierdziłam, że w porównaniu do co niektórych Wizażanek jeszcze nie kwalifikuję się na odwyk
Si ja na odwyku,ale pielęgnacje muszę uzupełniać,własnie konczą mi się hydrolaty.Najbardziej zrobiłam sobie szlaban na podkłady chcę zużyć to co mam i całkowicie przechodzę na Pixie i Blusche z EDM to tylko prasowaniec mi podchodzi.Na jesień zaszaleje z Pixie
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-04-15, 18:45   #979
Eti_
Rozeznanie

Ja też już jakiś czas temu kupiłam refill Cover DL i tak jak Cathy pasuję mi Tinkerbell 3 . Bardzo jestem zadowolona. I kupię chyba duże opakowanie jak skończę refill.
Eti_ jest offline  
Stary 2010-04-15, 19:38   #980
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Eti... kurcze widze ze nie reagujesz źle na pixie..
Ja po Luśkowych prochach z dodatkami mam stracha przed takimi "ulepszanymi" podkładami Boje sie tej alantoiny. Może niepotrzebnie?
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2010-04-15, 20:07   #981
kasiura
Rozeznanie

GG do kasiura

wiem, ze zadajecie pytania dot. odcienia p. Sylwii przez allegro, ale przez link;
"zadaj pytanie sprzedającemu" na stronie aukcji zanim kupicie próbki? czy może już po kliknięciu Kup teraz w formularzy dot. wysylki w Uwagach????
Stary 2010-04-15, 20:08   #982
goldika
Zakorzenienie

Ja zanim kliknęłam kup teraz pisałam poprzez "zadaj pytanie..."

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2010-04-15, 20:37   #983
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Ani troszkę, a mam duże skłonności. A masz jakieś doświadczenia z alantoiną? bo dużo osób niemal skreśla kosmetyki jeśli ona jest w składzie, może w tym szukać winnego? szkoda, myślałam, że dla Ciebie też będzie fajny
Wlaśnie tak myślę i generalnie nie kojarze jakiś przykrych "wpadek" z alantoiną ALE wiem ze kupowalam kiedys zel hialuronowy z alantoiną i cos mi nie podchodzil. Uwielbiam zel hialuronowy, wypróbowała juz wszystkie kombinacje z BU ale ten z alantoiną najmniej mi pasował. Moze to ona jmi ni pasuje.
Nie no dam mu jeszcze jedna szanse, musze sie upewnić w 100%. Fajny jest, taki tresciwy, lubie takie primerki

M&M

Staś

Susanna jest offline  
Stary 2010-04-15, 20:39   #984
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Eti... kurcze widze ze nie reagujesz źle na pixie..
Ja po Luśkowych prochach z dodatkami mam stracha przed takimi "ulepszanymi" podkładami Boje sie tej alantoiny. Może niepotrzebnie?
A czemu alantoiny sie boisz?
Najlepiej kupic pare probek i sprobowac, jak podklad-primer-puder lezy. I czy zareagujesz zle.
Stary 2010-04-15, 21:03   #985
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
A czemu alantoiny sie boisz?
Najlepiej kupic pare probek i sprobowac, jak podklad-primer-puder lezy. I czy zareagujesz zle.
Pisałam już o moich kiepskich przygodach z mocznikiem, i Luśką w której też jest alantoina. Jakoś po prostu sie zraziłam. Wiadomo, ze najlepiej byłoby spróbować... ale, no własnie. Spróbować i mieć ZNOWU wysyp kosmitów

Moze nabiorę odwagi Bo mimo wszytsko mam już pierwsze objawy minerałoholizmu i mnie kusi

dobra już nie marudzę
Stary 2010-04-15, 23:52   #986
truskawkowawiosna
Moderator

Ja bym nie obwiniala tej alantoiny o zapychanie, w Lucy jest Magnesium stearate i ten skladnik bardziej bym obstawiala Klasyczne mydlo w twardej wodzie zostawia osad, ktorego skladnikiem jest miedzy innymi stearynian magnezu, a te osady zostaja na skorze, blokuja pory i robi sie wiadomo co, dlatego mycie twarzy mydlem jest odradzane coraz czesciej, szczegolnie przy cerach tlustych i problematycznych. A te wszystkie Stearate w kremach, szczegolnie z innymi tlustymi skladnikami ryzyko zapychania u osob z predyspozycjami teoretycznie zwiekszaja,

Może sie myle, ale to wydaje mi sie bardziej prawdopodobne niz ta alantoina

W Pixie nie ma podobnego skladnika, wiec moze nie bedzie tak samo bardziej bym sie obawiala uwodnionej lecytyny niz alantoiny, ale chyba nie ma innej rady niz probowac na sobie

Niestety cos kosztem czegos: dodatkowe skladniki= wieksze ryzyko dla cer tradzikowych i sklonnych do zapychania

Dziewczyny, czy poziom 0 w wersji kryjącej jest generalnie jasniejszy niz najjasniejsze EDM? po zdjeciach u Cathy bylam pewna, ze poziom 0 bedzie dla mnie ok, ale skoro wersja kryjaca jest wyraznie jasniejsza to sama juz nie wiem czy nie typowac w 1

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2010-04-15 o 23:59
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2010-04-16, 08:43   #987
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

Dziewczyny, czy poziom 0 w wersji kryjącej jest generalnie jasniejszy niz najjasniejsze EDM? po zdjeciach u Cathy bylam pewna, ze poziom 0 bedzie dla mnie ok, ale skoro wersja kryjaca jest wyraznie jasniejsza to sama juz nie wiem czy nie typowac w 1
Powiem tak: z EDM używam Golden Fair/ Linen.
Najjaśniejsze z EDM są dla mnie za jasne..

Mam podkłady kryjące Pixie: Callista0 i Breena0 - one są dla mnie ciut przy jasne, więc będą bardzo zblizone do poziomu najjasniejszych z EDM (no może będą delikatnie ciemniejsze od nich..). Natomiast Callista1 jest jakby troszeczkę przy ciemna - dziś kładę na twarz mieszankę Callista0 i Callista1 - zobaczymy co wyjdzie
Stary 2010-04-16, 08:50   #988
goldika
Zakorzenienie

Ja mam nadzieję, że znajdę swój kolor bez mieszania. Z EDM nie znalazłam idealnego i próbowałam mieszac... koszmar ale z innych firm (Blusche i Lauress) dopasowałam kolory. Proszę Pixie pasuj do mnie

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2010-04-16, 09:01   #989
asix86
Wtajemniczenie

No ja też jeszcze trochę poszukam, chciałabym ciut więcej żółtci od Callista, Breena, ale żeby kolor nadal był bardziej neutralny, niż żółtek. Później pewnie pomęczę P. Sylwię .
Stary 2010-04-16, 10:21   #990
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Truskawkowawiosna
Ja bym nie obwiniala tej alantoiny o zapychanie, w Lucy jest Magnesium stearate i ten skladnik bardziej bym obstawiala Klasyczne mydlo w twardej wodzie zostawia osad, ktorego skladnikiem jest miedzy innymi stearynian magnezu, a te osady zostaja na skorze, blokuja pory i robi sie wiadomo co, dlatego mycie twarzy mydlem jest odradzane coraz czesciej, szczegolnie przy cerach tlustych i problematycznych. A te wszystkie Stearate w kremach, szczegolnie z innymi tlustymi skladnikami ryzyko zapychania u osob z predyspozycjami teoretycznie zwiekszaja,

Może sie myle, ale to wydaje mi sie bardziej prawdopodobne niz ta alantoina
Toeretycznie mogłoby być . Fajnie to wytłumaczyłaś
Tylko że używam też podkładu Blusche, który bardzo lubię i który nie robi mi krzywdy a zawiera stearynian magnezu. Tak czy siak, chyba mimo wszytsko spróbuję Pixie. Lepiej wiedzieć że sie nie nadaje niż nie wiedzieć i gdybać czy mógłby sie nadać
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości