Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-29, 22:06   #1231
katty86
Rozeznanie

Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Etam...mnie malo co podraznia, a tu po nalozeniu podkladow Lumiere zaczelo mnie szczypac i tez polecialam myc..
Inne ( EDM, Pixie, Lucy ) takich doznan mi nie serwuja...Chyba musisz znalezc odpowiednia formule dla siebie...
Dzięki za dodanie otuchy.Już myślałam,że to tylko ja. Wiem,że muszę znaleźć odpowiednią formułę,ale już bym chciała mieć pasującą formułę i kolor,siedzieć i bawić się pędzelkami,a nie tracić kasę i czas na próbki i leczyć podrażnienia.No cóż,takie życie.
Wybaczcie offtopa.
PS.Podbijam pytanie.Jaką ilość primera nakładacie?Tyle co jedna warstwa podkładu?
katty86 jest offline  
Stary 2010-04-29, 22:21   #1232
Lemirka
Zakorzenienie

Ja ma już biga z pixie w formule NF - ale w sumie jest trochę kapryśna i nie wiem od czego to zależy - lubi mis się ważyć pomiędzy brwiami na czole

czekam zatem niecierpliwie na nową formułę
Lemirka jest offline  
Stary 2010-04-29, 23:34   #1233
Wojowniczka_
Rozeznanie

zastanawiam się kto by mi mógł pomóc w wyborze firmy, koloru i formuły? chciałabym gdzieś umieścić zdjęcie (nie wiem czy można i jak tak to jakie ono ma być) bo niestety nie stać mnie żeby kupić z każdej firmy każdy kolor już nie wiem co robić ...
Wojowniczka_ jest offline  
Stary 2010-04-29, 23:54   #1234
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
zastanawiam się kto by mi mógł pomóc w wyborze firmy, koloru i formuły? chciałabym gdzieś umieścić zdjęcie (nie wiem czy można i jak tak to jakie ono ma być) bo niestety nie stać mnie żeby kupić z każdej firmy każdy kolor już nie wiem co robić ...
Jeśli minerały z pixie to napisz do właścicielki firmy(najlepiej przez allegro),wyślij jej swoje zdjęcie i ona Ci coś doradzi.
Przy innych firmach to nie wiem,pewnie na wizaż musiałabyś wrzucić zdjęcie.
katty86 jest offline  
Stary 2010-04-29, 23:58   #1235
Wojowniczka_
Rozeznanie

nie wiedziałam że mogę do niej wysłać ... super sprawa skorzystam ! dziękuję
btw nie wiem jak to zdjęcie zrobić w świetle dziennym przy oknie czy z fleszem w ciemnym pokoju
Stary 2010-04-30, 00:07   #1236
katty86
Rozeznanie

Cytat:
nie wiedziałam że mogę do niej wysłać ... super sprawa skorzystam ! dziękuję
btw nie wiem jak to zdjęcie zrobić w świetle dziennym przy oknie czy z fleszem w ciemnym pokoju
Najlepiej w świetle dziennym,w słoneczny dzień i bez flesza.Flesze często rozjaśniają skórę,choć to chyba zależy od aparatu.Poeksperymentuj i tak i tak,zobaczysz jakie zdjęcia Ci wyjdą.Odcień powinien być jak najbardziej zbliżony do tego jak wyglądasz na żywo.
katty86 jest offline  
Stary 2010-04-30, 15:20   #1237
Mirelkaaa
Zakorzenienie

dziewczynya teraz zaczynam się martwic, bo dzisiaj pixie tez nie przybyło
a to juz tydzien, jak na pixie to długo, bo wysyłają błyskwicznie paczki priorytetem
nie wiem czy firma miała jakiś poślizg czy się martwic...
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2010-04-30, 15:34   #1238
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Najlepiej w świetle dziennym,w słoneczny dzień i bez flesza.Flesze często rozjaśniają skórę,choć to chyba zależy od aparatu.Poeksperymentuj i tak i tak,zobaczysz jakie zdjęcia Ci wyjdą.Odcień powinien być jak najbardziej zbliżony do tego jak wyglądasz na żywo.
właśnie z fotkami mam problem bo w świetle dziennym i z fleszem skóra ma inny odcień niż jak spojrzę w lusterku porobię jeszcze raz fotki może jakoś uda się uchwycić ten odcień ... dziękuję
Stary 2010-04-30, 15:47   #1239
kate27
Raczkowanie

GG do kate27

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
dziewczynya teraz zaczynam się martwic, bo dzisiaj pixie tez nie przybyło
a to juz tydzien, jak na pixie to długo, bo wysyłają błyskwicznie paczki priorytetem
nie wiem czy firma miała jakiś poślizg czy się martwic...
najlepiej napisz do P.Sylwi maila, że jesteś zaniepokojona, może spytaj kiedy nadała list polecony
kate27 jest offline  
Stary 2010-04-30, 15:57   #1240
Mirelkaaa
Zakorzenienie

chyna napiszę i wolałabym, zeby jednak została później wysłana czy cos niż zeby ją poczta zgubiła...
bo tydzien jak na priorytet to jednak długo
priorytety zazwyczaj dostaję na czas, czyli max 2 dni...
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2010-04-30, 16:30   #1241
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Jesli jestes nastawiona na Pixie-to pani Sylwia Ci pomoze, a jesli myslisz tez o innej firmie, to wtedy wrzuc na wizaz zdjecie, moze byc pol twarzy, byle widoczne byly policzki, kawalek bordy, czola i szyja, bo ta ma czesto inny odcien niz twarz. Tu sa specjalistki, ktore trafiaja bezblednie.
Stary 2010-04-30, 16:43   #1242
Wojowniczka_
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
Jesli jestes nastawiona na Pixie-to pani Sylwia Ci pomoze, a jesli myslisz tez o innej firmie, to wtedy wrzuc na wizaz zdjecie, moze byc pol twarzy, byle widoczne byly policzki, kawalek bordy, czola i szyja, bo ta ma czesto inny odcien niz twarz. Tu sa specjalistki, ktore trafiaja bezblednie.
a do jakiego wątku? mam nadzieję że się nie przerazicie
Stary 2010-04-30, 23:41   #1243
Mirelkaaa
Zakorzenienie

dziewczyny jednak dobrze, że napisałam do Pani Sylwii
okazało się, że moja paczka nie została nadana przez pomyłke
ale jak to się mówi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
Pani Sylwia przeprosiła i w ramach tych przeprosin dostanę gratis żółty korektor (ten na który juz tyle czekam) i wybranego przeze mnie biga
wzięłam primer (wiedziałam, ze będzie mi chodzilł po głowie i prędzej czy później skusiałabym się przynajmniej na refil jak nie na pudełeczko) bo puderek matujący zamówiłam, a podkładu jeszcze nei dobrałam
gdyby kazda firma tak indywidualnie podchodziła do klienat
mam nadzieję, ze to się nie zmieni
Jestem bardzo zadowolona
dla tych gratisów opłaca się poczekac
(choć czuje sie tez głupio, ze za dłuższe oczekiwanie dostanę te wspaniałosci)
kocham pixie i coś czuję, ze to będzie moja ulubiona mineralna firma

a tak w ogóle ktos cos wie czy ten nowy podkład do cery suchej będzie w stylu tego EDM, czy może będzie miał matowe wykonczenie i będzie dosc dobrze krył?
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2010-05-01, 11:04   #1244
aaniutek
Rozeznanie

GG do aaniutek

Moje zamówienie z Pixie jednak dotarło wczoraj. Na szczęście, bo zamowiłam Kiss of Sun w prezencie - a imieniny były wczoraj!
Dziś wypróbowałam Tinkerbell 4. Hmmmm, sama nie wiem co o nim myśleć. Kolor raczej nie dla mnie. Widzę, że przebija z niego lekki pomarańcz. Krycie średnie, dużo do ukrycia nie ma, a to co trzeba było ukryć zakryłam korektorem. Niestety podkreślił pory (o mamo, nawet nie wiedziałam że takie mam) i sie świecę. Lekki glow na twarzy nigdy mi nie przeszkadzał, a nawet był porządany, ale nie w takim wydaniu. Nie skreślam Pixie, jutro próba Breeny 4 i może tym razem z kremem, bo dziś tylko odżywczy żel hialuronowy z BU.
Zdjęcia poziomu 4 oraz porównanie Tinkerbell i Breeny z poziomów 3 i 4.

Edit: po 3 godzinach, pomarańczowe tony znikły!!

Edytowane przez aaniutek
Czas edycji: 2010-05-01 o 13:06
aaniutek jest offline  
Stary 2010-05-02, 10:29   #1245
kilianna
Zakorzenienie

Zgadzam się z tym, że Pani Sylwia bardzo sympatycznie podchodzi do swoich klientów. Myślę, że to niezwykle istotne, by każdy klient czuł się ważny. A do tego jeszcze dochodzą całkiem niezłe minerałki Czaję się teraz na jakiś korektor.
kilianna jest offline  
Stary 2010-05-04, 11:32   #1246
Leseratte
Zadomowienie

Przymierzam się do kupna wersji refill Możecie powiedzieć, tak orientacyjnie, na ile mi to starczy? Już sama nie wiem, co się bardziej opłaca, może od razu kliknąć biga...kolory mam już wypróbowane, mój ideał - Ellette 1
Leseratte jest offline  
Stary 2010-05-04, 12:42   #1247
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Przymierzam się do kupna wersji refill Możecie powiedzieć, tak orientacyjnie, na ile mi to starczy? Już sama nie wiem, co się bardziej opłaca, może od razu kliknąć biga...kolory mam już wypróbowane, mój ideał - Ellette 1
mój też ale jeszcze nie jestem do końca pewna bo pasuja mi też blossom 1, faylinn 1 (próbowałaś te odcienie ) a dziś mam jedna warstwe blossom 1(końcówka próbki) i druga blossom 2 i jest perfekt
Przelicznik masz prosty 3,5 gram to 17, 5 ml o ile dobrze kojarze czyli 17 i pól próbki. Na ile razy wystarczyła ci próbka napewno wiesz wiec pomnóż razy 17 i pół

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-05-04 o 12:43
papeteria jest offline  
Stary 2010-05-04, 12:53   #1248
Leseratte
Zadomowienie

Tak miałam właśnie te 3 kolory, jednak zdecydowałam się na ellette, w faylinn wyglądam nieco "zdrowiej", chyba pzrez ten cieplejszy kolor, ale jednak ellette jest najbardziej naturalny, blossom to takie żółtko ciekawi mnie czy jest duza roznica miedzy tymi kolorami miedzy 1 a 2, nie chce juz zamawiac probek, zamowie teraz ellette refilla, a na lato biga z poziomu 2...kusi mnie ten big, kusi, ale jednak troche drogo.
Leseratte jest offline  
Stary 2010-05-04, 13:37   #1249
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leseratte Pokaż wiadomość
Tak miałam właśnie te 3 kolory, jednak zdecydowałam się na ellette, w faylinn wyglądam nieco "zdrowiej", chyba pzrez ten cieplejszy kolor, ale jednak ellette jest najbardziej naturalny, blossom to takie żółtko ciekawi mnie czy jest duza roznica miedzy tymi kolorami miedzy 1 a 2, nie chce juz zamawiac probek, zamowie teraz ellette refilla, a na lato biga z poziomu 2...kusi mnie ten big, kusi, ale jednak troche drogo.
to mamy podobne odczucia co do odcieni i chyba faktycznie kolor buzi podobny
Ja dzis dopiero pierwszy raz skorzystałam z poziomu 2 bo wydawal mi sie ciemny w woreczku.Zobacze czy sama 2 nie bedzie za ciemna (elette i faylinn 2 tez mam to potestuje) bo dzis mam na sobie mieszanke z 1 i 2 .Uwazam ze refilla warto

papeteria jest offline  
Stary 2010-05-04, 15:15   #1250
aaniutek
Rozeznanie

GG do aaniutek

Dziś "ubrałam" Pixie do pracy. Breena 4. Nie wiem jak to możliwe ale jest ciut za jasna. jak dobrze, że mam dobry bronzer.
Nie podkreśla porów na twarzy, nie widać żadnych suchych skórek (a może ich już nie mam ), wtapia się cudnie. Odcień idealny, tylko czemu za jasny.

aaniutek jest offline  
Stary 2010-05-04, 15:33   #1251
kasiura
Rozeznanie

GG do kasiura

Wiem, że to już było sto razy...
ale uważam, że jak jest za co chwalić, to warto
Pani Sylwia udzieliła mi porady co do koloru podkładu poprzez allegro i musze powiedziec ze odpowiedz była nie tylko baaaaaardzo wyczerpujaca ale i doszła
z prędkością światła
Również przesyłka została wysłana chyba dosłownie zaraz po emailu ode mnie)) bo mimo długiego weekendu błyskawicznie miałam ją w domu!

Co do samych podkładów Pixie, zamówiłam neutralne odcienie z oliwkowymi wtrętami i w woreczkach wygląda, ze wszystkie będą dobre.

Jak by ktoś używał z Meow Korata to polecam Tinkerbell. Mam odcien skóry dokladnie w odcieniu Korata, ale szyje znacznie bardziej żółtą a Tinkerbell to coś pomiedzy, ujednolica to wszystko, bo jest troche mniej szary niż szaro szary Korat.

Mam również od dłuższego czasu słynny żółty korektor pod oczy, który przynajmniej u mnie czyni cuda! wręcz zmienia wygląd całej twarzy
Marzy mi się, żeby p. Sylwia stworzyła takie korektory do reszty twarzy ( jak zielony i różowy ) ale w cielistych kolorach...

Edytowane przez kasiura
Czas edycji: 2010-05-04 o 15:42
kasiura jest offline  
Stary 2010-05-04, 15:39   #1252
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaniutek Pokaż wiadomość
Dziś "ubrałam" Pixie do pracy. Breena 4. Nie wiem jak to możliwe ale jest ciut za jasna. jak dobrze, że mam dobry bronzer.
Nie podkreśla porów na twarzy, nie widać żadnych suchych skórek (a może ich już nie mam ), wtapia się cudnie. Odcień idealny, tylko czemu za jasny.
może ty za ciemna jesteś

papeteria jest offline  
Stary 2010-05-04, 15:39   #1253
Dracaena
Raczkowanie

Mi z podkładów Pixie pasuje Calista 0 . Jest dosłownie idealna , więc jestem w siódmym niebie, wreszcie podkład, który nie jest za ciemny i w dodatku świetnie komponuje się z moją szyją. Ale będę jeszcze testować podkłady EDM w formule intensive i semi-matte - jeśli nie będzie nic, co powali mnie na kolana, to kupię podkład Pixie .

Edytowane przez Dracaena
Czas edycji: 2010-05-04 o 15:41
Dracaena jest offline  
Stary 2010-05-04, 16:06   #1254
Olena77
Raczkowanie

Ja po długich testach zdecydowałam się na Sinnie1 super pasuje do mojej żółtej szyji, teraz nic się nie odznacza. Podkłady są świetne, ładnie kryją, trzymają się na buzi naprawdę długo. Na chwilę obecną to mój numer 1 Przegrywa z nim Lucy, EDM, Lumiere i Blusche( też są dobre), ale zwycięża zdecydowanie Pixie i ten podkład zakupię w opakowaniu big Nie mogę się już doczekać
Olena77 jest offline  
Stary 2010-05-04, 16:13   #1255
Lemirka
Zakorzenienie

Faktycznie korektorzy w beżowych kolorkach byłby super

czekam aż Pixie rozszerzy swój asortyment.
Lemirka jest offline  
Stary 2010-05-04, 16:23   #1256
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Faktycznie korektorzy w beżowych kolorkach byłby super

czekam aż Pixie rozszerzy swój asortyment.
oj ja też
Stary 2010-05-04, 16:35   #1257
Wojowniczka_
Rozeznanie

ja mam jeszcze pytanie do kogoś kto miał obydwa rodzaje podkładów - czy jest duża różnica pomiędzy tym średnio a mocno kryjącym?

pytam bo nie wiem w ogóle który byłby lepszy ... mam skórę mieszaną ale wysuszoną, skórki, wypryski nie jakoś mnóstwo ale są ciągle mniej lub więcej, pory rozszerzone, rumień nie jakiś też duży ale nie że go wcale nie ma, średni na dzień dzisiejszy i zastanawiam się czy ten średni da radę?
Stary 2010-05-04, 16:52   #1258
bleki00
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość
Przelicznik masz prosty 3,5 gram to 17, 5 ml o ile dobrze kojarze czyli 17 i pól próbki. Na ile razy wystarczyła ci próbka napewno wiesz wiec pomnóż razy 17 i pół
Czy ten przelicznik na pewno jest dobry? (kiedyś też o niego pytałam)
Zamówiłam reffil'a i przesypałam go do pojemniczka z miarką i wyszło mi na niej ok. 7,5 ml nastawiłam się, że będę miała cały pojemniczek proszku a tu nawet pół nie wyszło.. i teraz nie wiem co jest nie tak-przelicznik, miarka w pojemniczku czy dostałam za mało proszku
Stary 2010-05-04, 16:58   #1259
papeteria
Zakorzenienie

Cytat:
ja mam jeszcze pytanie do kogoś kto miał obydwa rodzaje podkładów - czy jest duża różnica pomiędzy tym średnio a mocno kryjącym?

pytam bo nie wiem w ogóle który byłby lepszy ... mam skórę mieszaną ale wysuszoną, skórki, wypryski nie jakoś mnóstwo ale są ciągle mniej lub więcej, pory rozszerzone, rumień nie jakiś też duży ale nie że go wcale nie ma, średni na dzień dzisiejszy i zastanawiam się czy ten średni da radę?
cover bardziej kryje ale tez bardziej wysusza...ja osobiscie wole te lzejsza formule a i tak na pojedyncze przebarwienia i wypryski zawsze nakladam punktowo dodatkowa warstwe podkladu

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez bleki00 Pokaż wiadomość
Czy ten przelicznik na pewno jest dobry? (kiedyś też o niego pytałam)
Zamówiłam reffil'a i przesypałam go do pojemniczka z miarką i wyszło mi na niej ok. 7,5 ml nastawiłam się, że będę miała cały pojemniczek proszku a tu nawet pół nie wyszło.. i teraz nie wiem co jest nie tak-przelicznik, miarka w pojemniczku czy dostałam za mało proszku
1 gram = 5ml o ile dobrze rozumie.
Ja przesypałam refill 3,5g (mówie tu o drobnym pyłku kiss of sun) do pojemnika po edm i objętościowo wyszło idealnie wg moich obliczeń ponad pół opakowania(zreszta chyba proszek proszkowi objetosciowo nie równy chodzi o wage)

Edytowane przez papeteria
Czas edycji: 2010-05-04 o 17:02
papeteria jest offline  
Stary 2010-05-04, 17:00   #1260
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez papeteria Pokaż wiadomość

1 gram = 5ml o ile dobrze rozumie.
Ja przesypałam refill 3,5g do pojemnika po edm i objętościowo wyszło idealnie wg moich obliczeń ponad pół opakowania(zreszta chyba proszek proszkowi objetosciowo nie równy chodzi o wage)
A ja z tego co wiem to sample EDM mają pojemności 5ml ale do tego dochodzi siteczko i proszku tak naprawdę wchodzi 3ml, czyli 1gr=3ml mniej więcej.

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości