Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-21, 16:18   #1441
Szabik
Rozeznanie

Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
tu masz puder, powinien spełnić twoje oczekiwania
http://www.allegro.pl/item1049818397...th_probka.html
Oj, nie radziła bym tego pudru kłaść bez podkładu- prawdopodobnie będzie wysuszał.
Według mnie primer Pixie trochę matuje, jednak tylko raz używałam go bez skrobii więc moja opinia w tej sprawie nie jest do końca wiarygodna, jednak sam w sobie jakoś bardzo matujący chyba nie jest.
Szabik jest offline  
Stary 2010-05-21, 16:27   #1442
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
zapytaj Pani Sylwii

swoja droga wsypywałam dzisiaj refil do pojemniczka 10ml i wsypałam do pełna (reszta zostala w strunce) i jak na to nałozyłam siteczko to chyba domyslacie się co sie stało?
proszek wyleciał na mnie przez dziureczki i obsypał mnie i wszystko wokół
jak ja nie cierpię przesypywac tych proszków
chciałam jak najwiecej upchnac w tych 2g i mam

czyli tak podsumowując to refil pixie to takie 3 porządne sample EDM, bez siteczek:ehem
Możesz mi przyblizyć osobe Pani Sylwii? Bo tez szukam odcienia podobnego do Light Almond z EDM (obecnie niedostępnego )

Mam pytanko: czy według Was podkłady Pixie są lepsze czy gorsze niż EDM?
iwona200 jest offline  
Stary 2010-05-21, 17:22   #1443
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Mam pytanko: czy według Was podkłady Pixie są lepsze czy gorsze niż EDM?
Wystarczy przeczytac watek, dziewczyny porownywaly

Ktoras wie, kiedy dokladnie beda dostepne kremowe korektory? Nie moge sie doczekac

curry jest offline  
Stary 2010-05-21, 17:45   #1444
monika9725
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Wystarczy przeczytac watek, dziewczyny porownywaly

Ktoras wie, kiedy dokladnie beda dostepne kremowe korektory? Nie moge sie doczekac

Wystarczy przeczytac watek, dziewczyny pisały
Stary 2010-05-21, 17:50   #1445
curry
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez monika9725 Pokaż wiadomość
Wystarczy przeczytac watek, dziewczyny pisały
Watek czytam na biezaco, wiem, ze pisaly, ale nie bylo dokladnej daty, chociazby tygodnia. Tylko, ze w ciagu dwoch miesiecy.

curry jest offline  
Stary 2010-05-21, 17:56   #1446
monika9725
Rozeznanie

Cytat:
Watek czytam na biezaco, wiem, ze pisaly, ale nie bylo dokladnej daty, chociazby tygodnia. Tylko, ze w ciagu dwoch miesiecy.
aha ja też mam informację z końca kwietnia, że pojawią się do 2 mcy,
oraz, że planowane jest stopniowe powiększanie oferty o nowe formuły podkładów, ale przede wszystkim róże, rozświetlacze, cienie... również powiększenie palety pędzelków, co mnie cieszy ogromnie
Stary 2010-05-21, 18:01   #1447
curry
Zadomowienie

Cytat:
oraz, że planowane jest stopniowe powiększanie oferty o nowe formuły podkładów, ale przede wszystkim róże, rozświetlacze, cienie... również powiększenie palety pędzelków, co mnie cieszy ogromnie
Ja najbardziej czekam na zolty kremowy korektor bo mam straszne since pod oczami a prochy mi wlaza w pseudo-zmarszczki
I moze jakis rozyk albo matowy bronzerek
Kiedy ja to wszystko co mam zuzyje

curry jest offline  
Stary 2010-05-21, 18:10   #1448
Anetuniaa
Wtajemniczenie

Cytat:
jak różów i rozświetlaczy to ja oficjalnie zbankrutuje
Stary 2010-05-21, 18:16   #1449
monika9725
Rozeznanie

Cytat:
Ja najbardziej czekam na zolty kremowy korektor bo mam straszne since pod oczami a prochy mi wlaza w pseudo-zmarszczki
I moze jakis rozyk albo matowy bronzerek
Kiedy ja to wszystko co mam zuzyje
Ja też mam co tuszować, może nie sińce, ale cienie w ochydnym żółto brązowym kolorze, a może to też sińce..sama nie wiem ...
i też napaliłam się na te korektory pixie, tylko sama nie wiem jaki będzie dla mnie lepszy? żółty czy różowy?
Narazie używam edm multi-intensive. Proszek też nie bardzo mi pod oczy odpowiada. Zimą mieszałam małymi porcjami z półtłustym kremem i tak nakładałam, ale im cieplej tym gorzej się to sprawdza, wiec cała nadzieja w jakiś kremowych mineralnych korektorach.
Bardzo też liczę na jakiś podkład do suchej skóry i rozświetlacze i róże
Stary 2010-05-21, 18:39   #1450
jagoda83
Rozeznanie

z tego co wiem, korektorki będą też w odcieniu beżu
Stary 2010-05-21, 19:14   #1451
Andzia1971
Raczkowanie

Zadałam pani Sylwi pytanie na temat korektorów i wczoraj mi tak oto odpisała:
"W kwestii korektorów - pojawią się raz jeszcze w "starych" opakowaniach - myślę, że do miesiąca... "
Andzia1971 jest offline  
Stary 2010-05-21, 22:27   #1452
kawa.
Raczkowanie

Czytuję Was od dłuższego czasu i tak kusicie minerałami, że zachciało mi się spróbować ;P
Z Pixie przetestowałam z formuły Cover de Luxe: Blossom 2, Cameo 2, Shaylee 2 i 3, Ayperi 2, Aubrey 2, Ellette 2, Breena 3 i czeka na test Tinkerbell 3. Z formuły Natural finish: Ellette 2 i Aubrey 2.
Moje wyobrażenie o kolorycie mojej cery było spaczone poprzez odcienie płynnych podkładów dostępne w sklepach - zawsze celowałam w żółtki, bo dobrze mi w nich było. Za to w żółtkach Pixie wyglądam jakbym miała co najmniej niewydolność wątroby...
Najlepiej czuję się w formule Natural finish, ale nie ma dla mnie dobrego odcienia. Z Cover de Luxe świetnie mi pasuje Breena 3 (poziom 3! A wśród znajomych uchodzę za bladziocha! Jakże Wizażanki zmieniają poglądy człowieka...).
Ale pomimo nakładania primera Pixie na dobrze wchłonięty krem (LRP Active C XL), odczekania 5 minut i nakładania cienkiej warstwy formuły CdL kabukim i utrwalenia pudrem Matt&Smooth po kilku godzinach na płatkach nosa warzy mi się podkład.
Okolice oka też nie są szczęśliwe, bo minerały Pixie mega podkreślają mi tam zmarszczki Już stosowałam różne korektory, które wcześniej mi nie robiły ała, ale minerały się nie stapiają z nimi dobrze.
Czytałam, że niektóre z Was nie mogą stosować mineralnych korektorów pod oczy - to co stosujecie w zamian?

Edytowane przez kawa.
Czas edycji: 2010-05-21 o 22:45
kawa. jest offline  
Stary 2010-05-22, 13:16   #1453
jagoda83
Rozeznanie

kawa, a moze wymieszaj odrobine pixie z ociupinka kremu i zrob wlasny korekor
ja nakładam pędzelkiem do korektora/cieni punktowo sypki pixie podkład, nawet pod oczy i mi nie podkresla zmarszczek, kłade tylko tam gdzie mam sine..

co do wczesniejszej dyskusji o trwałosci i czasu odczekiwania po nalozeniu primera:
- nie podszedł mi primer pixie, ani puder matujacy....
- dlatego moj makijaz to: lekki krem (wchłania sie do matu), podkład pixie, na to puder pixie lub puder moj (skrobia plus sypki puder x)
- moze dlatego nie utrzymuje sie długo? i waży sie...

dzis nalozyłam wszystko zgodnie z regułą: krem/primer pixie/podkład pixie/puder pixie i zobaczymy....
fakt, ze zmiennilam krem na filtr, ale tej samej firmy i serii, zarowno ładnie sie wchłaniajacy (Uriage Hyseac 50spf)

czy stosuje ktos z was puder dr. hauschka?? ten do ciała bo zaciekawił mnie skład, nie tylko to ze ma ryz i jedwab, ale też te wyciagi roslinne...
probował ktos jako primer czy puder mat go stosować?

bo jezeli faktycznie trwalosc i mat zalezy od tego co dajemy przed i po, a nie od samego podkladu.... to niestety musze szukac czegos z innych firm, a Hauschka wydaje sie byc tez bardzo pielegnacyjna i łagadzaca stan cery.

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-22 o 13:24
jagoda83 jest offline  
Stary 2010-05-22, 15:20   #1454
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Juz sa niedostepne te podklady na allegro?

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
kawa, a moze wymieszaj odrobine pixie z ociupinka kremu i zrob wlasny korekor
ja nakładam pędzelkiem do korektora/cieni punktowo sypki pixie podkład, nawet pod oczy i mi nie podkresla zmarszczek, kłade tylko tam gdzie mam sine..

co do wczesniejszej dyskusji o trwałosci i czasu odczekiwania po nalozeniu primera:
- nie podszedł mi primer pixie, ani puder matujacy....
- dlatego moj makijaz to: lekki krem (wchłania sie do matu), podkład pixie, na to puder pixie lub puder moj (skrobia plus sypki puder x)
- moze dlatego nie utrzymuje sie długo? i waży sie...

dzis nalozyłam wszystko zgodnie z regułą: krem/primer pixie/podkład pixie/puder pixie i zobaczymy....
fakt, ze zmiennilam krem na filtr, ale tej samej firmy i serii, zarowno ładnie sie wchłaniajacy (Uriage Hyseac 50spf)

czy stosuje ktos z was puder dr. hauschka?? ten do ciała bo zaciekawił mnie skład, nie tylko to ze ma ryz i jedwab, ale też te wyciagi roslinne...
probował ktos jako primer czy puder mat go stosować?
bo jezeli faktycznie trwalosc i mat zalezy od tego co dajemy przed i po, a nie od samego podkladu.... to niestety musze szukac czegos z innych firm, a Hauschka wydaje sie byc tez bardzo pielegnacyjna i łagadzaca stan cery.

a jak dlugo stosujesz mineraly? Bo jesli to Twoja pierwsza firma, to myslę że trwałość może byc adekwatna do tego jak dlugo je uzywasz. skora po pewnym czasie sie przyzwyczaja i mineraly dluzej sie trzymaja, poczatki najgorsze

wedlug mnie primer to podstawa, moze poszukaj poprostu bardziej skutecznego primera zamiast bardziej skutecznego pudru?

o ile podklady mi sie bardzo podobaja, to primer taki sredni z pixe cosmetics
ale nieskladnie pisze...ale przez ta powidz nie spalam 2 doby, mam nadzieje że po czesci zrozumiale?

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2010-05-22, 15:33   #1455
jagoda83
Rozeznanie

inc0rrect coś Ty.. jest bardzo zrozumiały very correct
no własnie primer pixie jakiś nie teges... a ten puder dr. Hauschka ma w skladzie jedwab, ryz, krzemionke i inne roslinne wyciągi, wiec w sumie moze służyć jako puder matujacy i jako primer? czy odpada jako primer? jak myslicie?

o jejku, nie wpadłabym na to.... "a jak dlugo stosujesz mineraly? Bo jesli to Twoja pierwsza firma, to myslę że trwałość może byc adekwatna do tego jak dlugo je uzywasz. skora po pewnym czasie sie przyzwyczaja i mineraly dluzej sie trzymaja, poczatki najgorsze"
faktycznie pixie pierwsza i stosuje od 2-3 tygodni ale nie codziennie, srednio 3-4 razy w tygodniu...

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-22 o 15:35
jagoda83 jest offline  
Stary 2010-05-22, 16:14   #1456
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
a ten puder dr. Hauschka ma w skladzie jedwab, ryz, krzemionke i inne roslinne wyciągi, wiec w sumie moze służyć jako puder matujacy i jako primer? czy odpada jako primer? jak myslicie?

.
nadaje sie i jako primer i jako puder wykonczajacy-tylko z umiarem go trzeba na wierzch, coby za gejsze nie uchodzic
Stary 2010-05-22, 16:39   #1457
jagoda83
Rozeznanie

Pokrzywko
a ja gejszą jestem już nawet bez makijazu
pixie pieknie mi ujednolica i wyrownuje koloryt tylko ta trwałość i sebum ale potestuje inne kremy na dzień, zadbam o lepsze nawilzanie (obecnie wkreciłam sie w zabawe olejkami na noc) i poszukam czegoś lepszego jako puder przed/po

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-22 o 16:40
jagoda83 jest offline  
Stary 2010-05-22, 19:26   #1458
kawa.
Raczkowanie

jagoda83 pod oczy minerały kładę tylko w formie połączonej z kremem pod oczy, nawet już przetestowałam 3 różne i nadal mam bardzo podkreślone zmarszczki. Na sucho to robi mi tragiczne bruzdy, a że mam spore cienie, to muszę koniecznie korygować czymś. Kupię sobie tego wychwalanego Morninga z EDM, może nie będzie mi dodawał 20 lat...
A z tym warzeniem się podkładu to może być wina mojej nieprzyzwyczajonej skóry - to moja pierwsza przygoda z minerałami. Chociaż powiem, że jak kupiłam próbkę EDM semi matte, to ładnie się trzymał, nawet bez primera. Skórę mam mieszaną, wrażliwą.
kawa. jest offline  
Stary 2010-05-22, 19:56   #1459
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
jagoda83 pod oczy minerały kładę tylko w formie połączonej z kremem pod oczy, nawet już przetestowałam 3 różne i nadal mam bardzo podkreślone zmarszczki. Na sucho to robi mi tragiczne bruzdy, a że mam spore cienie, to muszę koniecznie korygować czymś. Kupię sobie tego wychwalanego Morninga z EDM, może nie będzie mi dodawał 20 lat...
A z tym warzeniem się podkładu to może być wina mojej nieprzyzwyczajonej skóry - to moja pierwsza przygoda z minerałami. Chociaż powiem, że jak kupiłam próbkę EDM semi matte, to ładnie się trzymał, nawet bez primera. Skórę mam mieszaną, wrażliwą.
Z wyprobowanych przeze mnie mineralow podocznych najlepiej mi sie spisuje sleep in jar SN. Mam tez Lumiere-bardziej "gesty" proszek, ale ten wrzyna mi sie w zmarszczki. Do tego pedzelek nabyty od Pastereczki do korektorow.
Na poczatku mojej mineralnej drogi tez warzyl mi sie podklad, ale od kiedy stosuje oil control serum SN, plus primer zastosowany kilkanascie minut przed podkladem, a potem ewentualna poprawka w ciagu dnia, choc i ta nie zawsze jest konieczna.
Stary 2010-05-22, 20:42   #1460
kawa.
Raczkowanie

hodowca_pokrzyw dzięki za radę A używałaś żółtego korektora Pixie? Czekam z niecierpliwością na ponowne pojawienie się go w sprzedaży ;>
Używam (po 2 miesiącach przerwy) od 2 dni na noc serum normalizujące Bielendy z serii gabinetowej i dzisiaj pomimo ciepłego dnia podkład wygląda lepiej.
jagoda83 widzę, że gdynianka jesteś chętnie się podzielę próbkami Pixie, bo dla mnie wszystko za jasne...

A tak nawiasem mówiąc - podkład waży się czy warzy?
kawa. jest offline  
Stary 2010-05-22, 21:03   #1461
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
hodowca_pokrzyw dzięki za radę A używałaś żółtego korektora Pixie? Czekam z niecierpliwością na ponowne pojawienie się go w sprzedaży ;>

A tak nawiasem mówiąc - podkład waży się czy warzy?
Niestety, nie uzywalam. Zanim sie zorientowalam, o co chodzi z tymi korektorami, wyprobwoalam zielony, zachwycilam sie-to zostaly wyprzedane
Chodzi nam o wage podkladu-wtedy bedzie sie ważyl, czy o warzenie, czyli "gotowanie", rozwarstwianie sie itp.
Stary 2010-05-23, 11:13   #1462
satine
Zadomowienie

Dziewczyny szukam i szukam i naprawde nie mogę znaleźć! Chciałabym wypróbować jakiś róż i obowiązkowo kabuki Pixi ale na allegro już nic nie ma Gdzie wy się zaopatrujecie w te kosmetyki?

satine jest offline  
Stary 2010-05-23, 11:15   #1463
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez satine Pokaż wiadomość
Dziewczyny szukam i szukam i naprawde nie mogę znaleźć! Chciałabym wypróbować jakiś róż i obowiązkowo kabuki Pixi ale na allegro już nic nie ma Gdzie wy się zaopatrujecie w te kosmetyki?
Rzeczywiście na Allegro już nie ma. Może pani Sylwia zrobiła sobie wakacje?
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-05-23, 11:39   #1464
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Rzeczywiście na Allegro już nie ma. Może pani Sylwia zrobiła sobie wakacje?
A moze aukcje sie skonczyly, a pani Sylwia ma problem z internetem?
Dziewczyny, jest powodz..a pani Sylwia mieszka w okolicach Wroclawia, mam nadzieje, ze jej nie zalalo.
Stary 2010-05-23, 11:55   #1465
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
A moze aukcje sie skonczyly, a pani Sylwia ma problem z internetem?
Dziewczyny, jest powodz..a pani Sylwia mieszka w okolicach Wroclawia, mam nadzieje, ze jej nie zalalo.
Też tak od wczoraj się zastanawiam. Najpierw pomyślałam, że to przez powódź, później sprawdziłam stronę internetową Pixie (bo może została uruchomiona sprzedaż przez stronę.. ale jednak nie..), ale obawiam się, że jednak to przez powódź. Oby tylko spowodowała problem z internetem, a nie zalanie.

Swoją drogą właśnie wczoraj chciałam kupić nareszcie podkład, próbki się kończą..
no i tak wybrzydzałam, tak porównywałam, że jak w końcu +/- zdecydowałam się co wziąć.. to nie mogę. Muszę teraz oszczędzać próbki na jakieś wielkie wyjścia i chwilowo powrócić do EDM.

A o wakacjach na pewno Pani Sylwia by wcześniej poinformowała..

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-05-23 o 11:56
asix86 jest offline  
Stary 2010-05-23, 13:02   #1466
fortepianistka
Rozeznanie

ja kupiłam refillka w środę rano i do mnie jeszcze nie dotarł. Ale z moją pocztą może dotrzeć spokojnie w poniedziałek lub wtorek.
Jak kupowałam to aukcje były w różnym stadium, nawet kilkanaście dni do końca więc pani sylwia chyba zakończyła wszystkie naraz.
Miejmy nadzieje ze nic się nie dzieje z jej firmą czy mieszkaniem
Stary 2010-05-23, 14:26   #1467
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
ja kupiłam refillka w środę rano i do mnie jeszcze nie dotarł. Ale z moją pocztą może dotrzeć spokojnie w poniedziałek lub wtorek.
Jak kupowałam to aukcje były w różnym stadium, nawet kilkanaście dni do końca więc pani sylwia chyba zakończyła wszystkie naraz.
Miejmy nadzieje ze nic się nie dzieje z jej firmą czy mieszkaniem
Tak, zakończone zostały wszystkie naraz.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Otrzymałam właśnie komentarze na alllegro od Pani Sylwi, więc miejmy nadzieje, że wszystko jest w porządku .
Stary 2010-05-23, 16:42   #1468
Mirelkaaa
Zakorzenienie

dziewczyny to chyba nie przez powódź, bo dzisiaj dostałam zwrotne komentarze
Mirelkaaa jest offline  
Stary 2010-05-23, 17:46   #1469
fiasco
Wtajemniczenie

tez czekam z niecierpliwością na ponowne pojawienie sie ich na all, gdyż próbki mi sie kończą a niedługo wyjeżdżam i nie mam zamiaru wracać do normalnych podkładów
dziewczyny z innego wątku zachęciły mnie do Pixie, co nie było łatwe, gdyż EDM nie zachowywały się najlepiej na mojej skórze. Ale pixie są ok, mogłyby matowić na dłużej ale mysle że moja skóra jest mi wdzieczna za przerzucenie się z ciężkiego Dermacolu i zapychających pudrów na lekkie minerałki

a co ja to chciałam... a. jakich primerów uzywacie? widzę, że ten z pixie sie wam nie podoba, wiec jaki? jakiś z kosmetycznych czy np. domowy, ze skrobi? teraz używam bambusowego, pod i na podkład, ale mam nadzieje, że z czymś innym może byłby trwalszy.
Cytat:
Napisane przez murilega Pokaż wiadomość
A tak przy okazji Czy wiecie może, jaki jest jaśniejszy podkład od Calisty 0? Nawet ona odcina mi się od szyi . A twarz mam różowawą
calista u mnie była zbyt żółta, jak masełko, a twarz mam porcelanową, ale też bardziej pod róż, choć szyje mam oliwkowożółtą testowałam Aubrey, Pari, Ailive i Calista (nie przekręciłam nazw?), wszystkie najjaśniejsze. mi przypasował Ailive, nie ma w nim ani trochę beżu czy pomarańczu, ot alabaster Pari i Aubrey były lekko różowe, ale któryś nieco wchodził w brzoskwinkę
fiasco jest offline  
Stary 2010-05-23, 17:48   #1470
kasiaen1
Zadomowienie

jak na złość kończy mi się podkład...pisała któraś z Was co się stało?

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości