Mydło ALEPPO - Strona 3 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-09, 16:28   #61
Gee Gee
Przyczajenie

Dot.: Mydło ALEPPO

Używam Alep od ok. 2 tyg. Może za krótko, by ocenić efekty? Tak czy siak, spodziewałam się po nim wiele, a wszystkie te syfki NADAL są, w dodatku strasznie się świecę. Na początku miałam po nim ściągniętą skórę, teraz na szczęście efekt minął. Fakt, mydło oczyszcza doskonale (skóra aż "skrzypi" podczas zmywania) i raczej nie pojawiają się nowe niespodzianki, ale i mega poprawy nie ma.
Myślę, że może to wina zbyt małego stężenia oleju laurowego - mam 5-8% z Organique.
Gee Gee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 19:28   #62
Poli Mana
Raczkowanie

Gee Gee, Ja tez od podobnego czasu jak Ty stosuje mydełko. Wczesniej stosowałam organiczne z olejkiem herbacianym wiec moja cera była przyzwyczajona do mycia mydłem.

Mam te samo stęzenie, ale nie wiem na ile ma ono wpływ na cere i czym powinno się kierowac w wyborze danego stężenia dobierajac do rodzaju swojego cery.
Pytałam sie tu dziewczyn, ale chyba przeoczyły lub nie chciało sie im pisac

Mnie tez skora "skrzypi" Wziełam te mydełko w mniejszym stezeniu bo mam tłustą skóre i planowalam myc twarz i włosy, dlatego wolałam mniej tłuste. Ale czy mniej tłuste to znaczy mniejsze stezenie.... nie wiem.
Mam cere tłustą tradzikowa, wydaje mi sie iż u mnie jest poprawa na plus. Mała ale jest wiec jestem dobrej myśli.

Na pierwszej stronie ktoś napisał, cytuje:
"Im wyższa zawartość oleju laurowego tym mydło ma silniejsze właściwości "terapeutyczne"- antyseptyczne, gojące etc. i zalecane jest do skóry z problemami dermatologicznymi: łuszczyca, egzema, trądzik itp. Olej laurowy może u niektórych osób powodować lekkie, ustępujące podrażnienie, dlatego też niektórzy polecają zacząć od mydła z niższym stężeniem 16% lub 25%"

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-09 o 19:33
Poli Mana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:36   #63
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
jakie mydło aleppo polecacie do cery naczynkowej, ale z niespodziankami?:rolleyes :
przypominam się

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 07:27   #64
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Hmmm... szczerze mówiąc z mojego doświadczenia wynika, że aleppo najlepiej sobie radzi ze skórą z problemami atopowymi (suche swędzące placki; podrażnienia, które przy myciu jakimkolwiek innym środkiem zaogniają się,pogarszają).
Natomiast firma organique , gdzie ostatnio kupowałam zaleca mydło 12-15% oleju laurowego (do cery suchej i problematycznej, także dla skóry atopowej i dla osób z łuszczycą). Mniejsze stężenie (5-8%) dla skóry trądzikowej (mam nadzieję,że nie pomyliłam

kosmetyki
szukam ciuchy
mhm0808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 23:43   #65
budlejka
Raczkowanie

ja mam od m-ca takie mydło http://biolander.com/produkty/katego...-aleppo-25-x2/ (nie wiem, czy link nie zostanie usunięty - choć to nie kryptoreklama - mydło Alepia z 25% olejku laurowego), kupowałam na allegro, choć gdzieś tam ma nalepkę, że dystrybutorem jest Biolander.
Mam cerę problemową, zaskórnikową, z wypryskami (mimo upływu lat, ech...), tłustą; co wcale nie przeszkadza jej także się wysuszać, czerwienić itd.
Do mycia twarzy zawsze używałam żeli myjących (przeróżnych, dla cer wrażliwych i nie) i w zasadzie zawsze musiałam nałożyć krem po myciu, bo miałam ściągniętą skórę.
Po tym mydle, o dziwo, nie! Uspokaja skórę, sprawia, że zaskórniki i pory są mniej widoczne.
Naprawdę fajne (i jest zielone w środku )
Zobaczymy, co dalej. Na cuda nie liczę, ale...
budlejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:14   #66
Poli Mana
Raczkowanie

Wpadłam przy okazji do mydlarni gdzie mieli aleppo. Rozmawiałam z sprzedawczynia o stezeniu.
Twierdziła, ze stęzenie powinno rosnac im cera ma bardziej problem z suchoscia.
Tak wiec dla cery mieszanej/tlustej najbardziej odpowiednie jest +/- 30 %.
Dla bardzo suchej nawet 70% i wiecej.
Wydaje mi sie, ze małe dawki typu 10% powinnismy unikac bo wtedy mydełko ma niskie działanie lecznicze.
Chyba, ze ktos jest wrazliwcem i alergikiem to powinien zaczac od niskiego stezenia aby cera sie przyzwyczaiła i stopniowo zwiekszac.
Ja jak wykoncze moje 5-8% to zakupie minimum 30-40% Zobacze czy moja cera jakos zareaguje. Wiekszego chyba nie chce bo wole mocno mydłem nie natłuszczac. Maksymalnie do 60% bede strzelac.

Czas edycji: 2012-01-12 o 22:17
Stary 2012-01-14, 14:15   #67
gubis
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Mój też jest zielony w środku. Nie powienien być?
powinien - to właśnie 'znak rozpoznawczy' Aleppo
z racji szału na naturalne kosmetyki na rynku pojawia się wiele 'odpowiedników' - nie każde mydło oliwkowo-laurowe to Aleppo, samej zdarzyło mi się naciąć na kostkę 'w stylu'... i pomyślałam, że jesli nie jesteś zadowolona to może to być przyczyna? ale skoro Twoje też jest zielona w środku to wszystko z nim ok. ciekawa jestem jak rada Moniki wpłynie na działanie w Twoim przypadku

Cytat:
gubis, gdzie kupujesz swoje mydło?
w Mydlarni u Franciszka.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Moga byc nawet Aleppo calkiem zielone, to wszystko zalezy od rodzaju uzytego oleju z oliwek.

a czy to nie jest tak, że stężenie oliwy z oliwek nie ma znaczenia, bo 'dwukolorowość' to kwestia długiego procesu dojrzewania?
Stary 2012-01-15, 01:29   #68
choroba
BAN stały

Używam mydeł alep od 1,5 roku - są zawsze w mojej łazience, więc podzielę się doświadczeniem. Mydło jest na wierzchu twarde i brązowawe, a dopiero jak się zmydli, ma kolor zielony. Przy namydleniu go robi się na nim tak jakby śluz - dlatego po użyciu należy mydło suszyć, żeby nie napęczniało. Mydło zmydla się delikatną pianą i jest wydajne.
Mydło zostawia na skórze film ochronny -lepiej nie szorować twarzy przy spłukiwaniu mydła i delikatnie osuszać się ręcznikiem (w trakcie używania mydła dojdzie się do wprawy i będzie się czuło kiedy jest film ). Ja zmydlam sobie troszkę mydełka, nakładam na twarz i myję po kilku minutach. U mnie mydło zlikwidowało wągry i wyrównało koloryt skóry, przestałam mieć problem z wysuszaniem.
Nie spotkałam się z podróbkami, ale nie kupowałabym przez allegro, bo kilka znajomych osób kupiło podrobione mydła marsylskie. Kupuję w sklepach: kupowałam w Krakowie w mydlarni na sławkowskiej i w Golden oil na Szpitalnej, a teraz w gaj-oliwny.pl i odbieram osobiście.
Im więcej oleju laurowego, tym większe właściwości lecznicze mydła, ale też im więcej oleju laurowego, tym mydełko bardziej wysusza, dlatego dla cery normalnej polecałabym mydełka z zawartością do 25%, a do cery mieszanej i tłustej (przy której często występują wągry i pryszcze) z większą zawartością.
Jeśli chodzi o mycie włosów, to z długimi jest problem - włosy się plączą... faktycznie dobrze jest zrobić płukankę octową zwłaszcza jeśli macie włosy tłuste albo w ogóle zrezygnować z mycia tłustych włosów mydłem.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
powinien - to właśnie 'znak rozpoznawczy' Aleppo
z racji szału na naturalne kosmetyki na rynku pojawia się wiele 'odpowiedników' - nie każde mydło oliwkowo-laurowe to Aleppo, samej zdarzyło mi się naciąć na kostkę 'w stylu'... i pomyślałam, że jesli nie jesteś zadowolona to może to być przyczyna? ale skoro Twoje też jest zielona w środku to wszystko z nim ok. ciekawa jestem jak rada Moniki wpłynie na działanie w Twoim przypadku

w Mydlarni u Franciszka.

a czy to nie jest tak, że stężenie oliwy z oliwek nie ma znaczenia, bo 'dwukolorowość' to kwestia długiego procesu dojrzewania?
W mydlarni u Franciszka mają oryginalne alepy. Tradycyjne mydła faktycznie są dwukolorowe przez fazę suszenia. Mydła alep premium są całe zielone, mają bardziej delikatny zapach i nie są tak twarde.
choroba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 10:12   #69
Scarlet23
Zadomowienie

Ja swój 40% alep przekroiłam i w łazience ten, który uzywam ma kolor zielony a to które trzymam w szafce zrobiło się brazowe tzn nacięcie zbrazowiało bo orginalnie było całe brazowe jak przeciełam to środek był zielonya mój alep kupiłam w biolandrze wiec mysle ze jest orginalne
Scarlet23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:52   #70
Gee Gee
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Wpadłam przy okazji do mydlarni gdzie mieli aleppo. Rozmawiałam z sprzedawczynia o stezeniu.
Twierdziła, ze stęzenie powinno rosnac im cera ma bardziej problem z suchoscia.
Tak wiec dla cery mieszanej/tlustej najbardziej odpowiednie jest +/- 30 %.
Dla bardzo suchej nawet 70% i wiecej.
Wydaje mi sie, ze małe dawki typu 10% powinnismy unikac bo wtedy mydełko ma niskie działanie lecznicze.
Chyba, ze ktos jest wrazliwcem i alergikiem to powinien zaczac od niskiego stezenia aby cera sie przyzwyczaiła i stopniowo zwiekszac.
Ja jak wykoncze moje 5-8% to zakupie minimum 30-40%
To ja już nie wiem... Słyszałam, że dla osób o suchej skórze odpowiednie są właśnie Alep z niskim stężeniem oleju laurowego (który pomaga z trądzikiem), bo zawierają one więcej nawilżającej oliwy z oliwek. A dla tłustej - odwrotnie, dużo laurowego. Jak to w końcu jest...?
Stary 2012-01-15, 19:39   #71
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Gee Gee Pokaż wiadomość
To ja już nie wiem... Słyszałam, że dla osób o suchej skórze odpowiednie są właśnie Alep z niskim stężeniem oleju laurowego (który pomaga z trądzikiem), bo zawierają one więcej nawilżającej oliwy z oliwek. A dla tłustej - odwrotnie, dużo laurowego. Jak to w końcu jest...?
Właśnie chyba do końca nikt nie wie Czary-mary

kosmetyki
szukam ciuchy
Stary 2012-01-16, 12:58   #72
choroba
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Właśnie chyba do końca nikt nie wie Czary-mary
Faktycznie, straszne zamieszanie ;/
Dodam, że ja słyszałam w mydlarni, że im więcej procent oleju laurowego, tym bardziej leczniczy - tu chyba się zgadzamy. Z tym że sprzedawczyni powiedziała mi, żeby dla dziecka nie używać dużych stężeń, bo wysusza. I ja myję niemowlaka od pierwszego dnia życia alepem 5% lub 15% i ma piękną skórkę. Smaruję ją masłem shea raz na 1,5 tygodnia - skóra w ogóle się nie wysusza. Ale to piszę z doświadczenia.
Stary 2012-01-16, 13:20   #73
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez choroba Pokaż wiadomość
Faktycznie, straszne zamieszanie ;/
Dodam, że ja słyszałam w mydlarni, że im więcej procent oleju laurowego, tym bardziej leczniczy - tu chyba się zgadzamy. Z tym że sprzedawczyni powiedziała mi, żeby dla dziecka nie używać dużych stężeń, bo wysusza. I ja myję niemowlaka od pierwszego dnia życia alepem 5% lub 15% i ma piękną skórkę. Smaruję ją masłem shea raz na 1,5 tygodnia - skóra w ogóle się nie wysusza. Ale to piszę z doświadczenia.
czyli dla trądzikowców jak najwyższe, z reguły mają grubą tłusta skórę dlatego mogą używać wysokich stężeń, a Ci co pewnie mają wrażliwą to lepiej niższe.. przynajmniej tak to rozumiem

Stary 2012-01-16, 15:07   #74
Gee Gee
Przyczajenie

Cytat:
czyli dla trądzikowców jak najwyższe, z reguły mają grubą tłusta skórę dlatego mogą używać wysokich stężeń, a Ci co pewnie mają wrażliwą to lepiej niższe.. przynajmniej tak to rozumiem
na to by wychodziło
Stary 2012-01-16, 18:36   #75
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

No na logikę to macie rację, ale... moja córka ma atopowe, bardzo suche i łuszczące się placki na skórze - to jest taka nadreaktywność, trzeba dobrze nawilżać - i jej alep premium też bardzo pomaga w zasadzie odkąd stosujemy do mycia łapek Aleppo to nic nie działo (już prawie rok), więc chyba aż tak bardzo nie wysusza
Mówię Wam, to jakaś magia

kosmetyki
szukam ciuchy
Stary 2012-01-16, 20:11   #76
choroba
BAN stały

Cytat:
WYdaje mi się, że jest dokładnie tak. Olej laurowy jest antysepktyczny, a to chyba oliwa z oliwek sprawia, że mydło ma właściwości nawilżającej. Zatem im mniejsze stężenie oleju laurowego, tym mydło ma większe właściwości nawilżające, im więcej oleju laurowego tym bardziej wysusza i ściąga... Tak się dowiedziałam w sklepach, do których mam zaufanie.
Stary 2012-01-16, 20:23   #77
checinka
Raczkowanie

To może i ja dorzucę swoje 3 grosze, skoro wątek trochę odżył
Właściwie jestem nowicjuszką w tym temacie. Mydła używam dopiero 1,5 miesiąca, gdyż długo nie mogłam się do niego przekonać (i to był akurat błąd ) Przed zakupem przekopałam chyba cały internet na temat tych mydeł i tak jak pamiętam to wszędzie było napisane, że im bardziej tłusta skóra i z większymi problemami, tym większa powinna być zawartość oleju laurowego.

I tak do swojej mieszanej cery postanowiłam zamówić na próbę Aleppo 16% (100g). W sumie podchodziłam do tego mydła dość sceptycznie i nie liczyłam na żadne cuda. Bardziej przekonała mnie jego naturalna forma bo miałam dość pakowania w siebie całej drogeryjnej chemii, która doprowadziła moją skórę do opłakanego stanu

Pierwsze efekty zauważyłam jakoś po miesiącu (przy użyciu 2-3 razy dziennie), gdy po przebudzeniu moja twarz przestała świecić się jak latarnia teraz wystarczy, że rano się lekko przypudruję i nie muszę w ciągu dnia co chwila sprawdzać czy makijaż jest na miejscu, czy może już spłynął oprócz tego Aleppo ograniczyło pojawianie się zaskórników i innych niespodzianek uparcie powstających w strefie T (mam cichą nadzieję, że za jakiś czas problem ten zniknie na wieki wieków ).
Zauważyłam też, że skóra na dłoniach stała się gładka i nawilżona jak jeszcze nigdy dotąd, a kremu do rąk używam tylko jak mi się przypomni, bardziej z przymusu, że muszę wykończyć stare opakowanie .
Ostatnio zaczęłam go używać do mycia całego ciała. Przy mojej normalnej skórze sprawdza się zawodowo i nic a nic nie wysusza. Jedyne opory mam przed użyciem go do włosów ale to tylko dlatego, że nie lubię bawić się w żadne płukanki, a podobno po takim myciu trzeba włosy jakoś zakwasić

Pewnie ten post brzmi jak jakaś reklama, ale szczerze mówiąc to mydło było dla mnie zbawieniem i trochę plułam sobie w brodę, że nie kupiłam go wcześniej.
Ostatnio w którymś sklepie int. była wielka wyprzedaż, więc grzecznie zrobiłam zapas Aleppo 40% i nie mogę się doczekać jak zacznę je testować bo tak jak napisała mhm0808 to mydło to jakaś magia
checinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 18:55   #78
Poli Mana
Raczkowanie

Cytat:
WYdaje mi się, że jest dokładnie tak. Olej laurowy jest antysepktyczny, a to chyba oliwa z oliwek sprawia, że mydło ma właściwości nawilżającej. Zatem im mniejsze stężenie oleju laurowego, tym mydło ma większe właściwości nawilżające, im więcej oleju laurowego tym bardziej wysusza i ściąga... Tak się dowiedziałam w sklepach, do których mam zaufanie.
Dobrze podsumowane

A ktos wie jakie te mydło ma Ph??
Stary 2012-01-18, 00:51   #79
choroba
BAN stały

ph 8,7
Stary 2012-01-18, 12:19   #80
Poli Mana
Raczkowanie

Cytat:
ph 8,7
Dzięki!
Stary 2012-01-18, 18:26   #81
201608040942
Konto usunięte

Jak kazde mydlo czyli zasadowe
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:14   #82
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak kazde mydlo czyli zasadowe
może to mieć szkodliwy wpływ na skórę?

Stary 2012-01-18, 19:43   #83
Poli Mana
Raczkowanie

Tutaj ciekawy artykuł http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...e-skraca-zycie

Właśnie ja nie była bym do konca pewna, że takie mydło działa niekorzystnie. Ktoś kto mył się mydłem najzwyklejszym chocby pseudo naturalnym, a teraz myje się na przykład Aleppo czy jakims marsylskim widzi roznice dla dobra skóry. Chocby brak osadu, typowego nalotu jaki pozostaje po zastosowaniu mydła.
Z reguły ktoś kto stosuje mydła ekologiczne czy naturalne interesuje sie tym i w swojej pielegnacji uzywa innych cud natury. Mgiełek, toników, olejow i mydło jest tylko etapem w pielegnacji.
Myśle, ze jak po umyciu mydla zastosujemy hydrolat to pomaga zneutralizowac ph jakiekolwiek one by bylo.
Moze sie myle.

Czas edycji: 2012-01-18 o 19:44
Stary 2012-01-19, 00:12   #84
seszene
Raczkowanie

ja używałam mydełek firmy aleppo colors firma ma siedzibę w szwajcarii ale mydła wyrabiają na bliskim wschodzie.
miałam aleppo 15% ale zapach niestety dla mnie niemożliwy do zniesienia :Pwięc nie mogę stwierdzić działania ale jest faktycznie zielone w środku.
następnie miałam aleppo z antiochii i ono miało 35% lauru i jest uzyskiwane z wody destylowanej dlatego nie śmierdziało jak poprzednie, pachniałlo jakby ziemią w środku też zielone. ono mi bardzo służyło- mam suchą skórę, nawilżało ją i nadawało zdrowy koloryt
oraz miałam do włosów aleppo colors mardin z beta karotenem ale chyba nie wiedziałam jak je używać, zwyczajnie myłam nim włosy- super się pieniło,jakoś je zużyłam ale stan moich włosów się nie poprawił- chyba jak mówicie trzeba było je potraktować jakąś płukanką po a mi najzwyczajniej w świecie się nie chciało:P może jakbym to robiła działało by fajnie.
ja wszystkie kupowałam w mydlarnii emporium lub biolanderze. używałam jeszcze aleppo takiego z samymi olejami bez lauru, ono było najfajniejsze nie mogę stwierdzić czy któreś usuwają jakieś większe wypryski itp bo za dużo ich nigdy nie miałam, ale poznikały mi małe krostki i trochę nawilżyły moją mooocno suchą skórę.

Edytowane przez seszene
Czas edycji: 2012-01-19 o 00:16
seszene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 15:48   #85
Gee Gee
Przyczajenie

znalazłam przed chwilą Aleppo z ciekawymi dodatkami: lawendowe i arganowe, widziałam również Aleppo z dodatkiem błota z Morza Martwego. używał ktos? zaciekawiło mnie
Stary 2012-01-19, 16:56   #86
Polley
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Tutaj ciekawy artykuł http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda-a...e-skraca-zycie

Właśnie ja nie była bym do konca pewna, że takie mydło działa niekorzystnie. Ktoś kto mył się mydłem najzwyklejszym chocby pseudo naturalnym, a teraz myje się na przykład Aleppo czy jakims marsylskim widzi roznice dla dobra skóry. Chocby brak osadu, typowego nalotu jaki pozostaje po zastosowaniu mydła.
Z reguły ktoś kto stosuje mydła ekologiczne czy naturalne interesuje sie tym i w swojej pielegnacji uzywa innych cud natury. Mgiełek, toników, olejow i mydło jest tylko etapem w pielegnacji.
Myśle, ze jak po umyciu mydla zastosujemy hydrolat to pomaga zneutralizowac ph jakiekolwiek one by bylo.
Moze sie myle.
W sumie blisko Generalnie z mydłami chodzi o pH. Kwaśny odczyn skóry ogranicza rozwój bakterii, wirusów etc. Po użyciu mydła pH wzrasta (czyli odczyn staje się zasadowy). Dlatego zawsze należy użyć toniku czy hydrolatu - czyli "zakwasić" środowisko
Polley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 17:09   #87
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

A jak to jest z używaniem Aleppo do higieny intymnej? Pytam w kontekście tego PH, bo w wielu miejscach czytałam, że można go w tym celu używać, ale bez odniesienia do kwestii tak wysokiego PH.
MysiaJadwisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:31   #88
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
znalazłam przed chwilą Aleppo z ciekawymi dodatkami: lawendowe i arganowe, widziałam również Aleppo z dodatkiem błota z Morza Martwego. używał ktos? zaciekawiło mnie
Ja miałam aleppo premium z błotem (oraz z jaśminem, nigellą, kawą, kozim mlekiem...) i one się rzeczywiście trochę różnią w dotyku i w użyciu, choć ja osobiście nie zauważyłam jakichś drastycznych różnic w działaniu na skórę

kosmetyki
szukam ciuchy
Stary 2012-01-19, 23:17   #89
Poli Mana
Raczkowanie

Cytat:
Hm, popatrzmy na skład: INCI : Sodium olivate (oliwa z oliwek extra vierger ), sodium cocoate (olej kokosowy), sodium cotonate (olej z nasion bawelny), sodium laurate (olej z jagod laurie), almond oil (olej ze slodkich migdalow, lavandula augustifolia oil ( olejek eteryczny Lawendowy), aqua (woda), glycerine, vitamine E, citrus grandis (extrakt z pestek grapefruita), sodium hydroxyde (śladowa ilość sody pozyskiwana z soli morskiej).

Wiec juz taki zupełnie Aleppo to nie jest (dla mnie "aleppo" to baza oliwna i laurowa) chyba nie ma nawet oliwy z lisci naurowych? Ma tez inne tresciwsze olejki np. kokosowy i witamine E, gliceryne wiec mydełko bedzie bardzo bogate, moze nieco tłustsze w odczuciu, ja mam tłusta cere i mi te dodatki co wymieniłam nie zabardzo pasuja. Ale do ciala jak najbardziej. Mydełko na pewno naturalne wiec warto wyprobowac

Cytat:
Napisane przez MysiaJadwisia Pokaż wiadomość
A jak to jest z używaniem Aleppo do higieny intymnej? Pytam w kontekście tego PH, bo w wielu miejscach czytałam, że można go w tym celu używać, ale bez odniesienia do kwestii tak wysokiego PH.
Trzeba by poszukac w necie bo nie mam pojecia Ja akurat tam myje sie mydłem w płynie do ciała z olejkiem Tea Tree i bardzo mi sie sprawdza własnie gdy mam podraznienia i przed stadium zapalne, wtedy znika wszystko.

Czas edycji: 2012-01-19 o 23:19
Stary 2012-01-20, 00:12   #90
choroba
BAN stały

Ja używam mydła do higieny intymnej od ponad roku (zarówno aleppo, jak i marsylskiego, bo myję się tym i tym w zależności od tego, na które mam ochotę ), a po porodzie używałam alep40%. Jestem zadowolona, choć gdzieś kiedyś czytałam, że skóra w tych miejscach jest wrażliwa i przy jakiejkolwiek zmianie środka myjącego przez pierwsze kilka myć można czuć szczypanie. Ja jednak nic takiego nie pamiętam.

Jeśli chodzi o Ph mydła, to kiedyś w mydlarni w Krakowie na Szpitalnej dostałam od właściciela artykuł pisany przez jakąś panią mgr inż, z którego dowiedziałam się, że mydło wprawdzie ma wysokie ph, ale maksymalnie po 20 minutach od użycia ph skóry się neutralizuje. Niestety nie zacytuję, bo to była skserowana kartka i mi się zapodziała ;/
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości