Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-10-13, 19:37   #91
alraune
Zadomowienie

GG do alraune
Dot.: perełki z Allegro ;)

Ale nie będziecie już bić???
Stary 2005-10-13, 19:38   #92
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Bez sensu, przecież kiedy ktoś wstawia linkę do aukcji z danym zapachem to nie wie, że ciebie to akurat bardzo intereuję i że bardzo chcez to kupić... Jest nieświadomy. NIe rozumiem za bardzo takiego podjścia?
Hmmm... ja akurat doskonale rozumiem podejście Elve, z dźganiem wirtualnym nożem włącznie. Sama niejednokrotnie, zalicytowawszy coś, mam nadzieję, że nikt inny na tę aukcję nie wpadnie, a ja kupię moje marzenie po hiperokazyjnej cenie. Niestety, to jest tak zwane myślenie życzeniowe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Internet jest ogólnodostępny, Allegro jest ogolnodostępne, forum wizażowe czy gazetowe jest ogólnodostępne. Więc zdroworozsądkowo - czy Wizażanka, czy gazetowa Forumka, czy w końcu osoba zupełnie nie aktywna na żadnym z for może Ci sprzątnąć sprzed nosa każdy rarytas - więc tak czy inaczej - zawsze o skarby trzeba powalczyć. I taka jest niestety smutna rzeczywistość. Dlatego błogosławię opcję "kup teraz"
Stary 2005-10-13, 19:40   #93
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez alraune
Ale nie będziecie już bić???
Alraune, coś Ty strachliwa taka, przeciez nikt nikogo nie bije
Stary 2005-10-13, 19:44   #94
Adeline
BAN stały

Cytat:
Napisane przez hybris
Hmmm... ja akurat doskonale rozumiem podejście Elve, z dźganiem wirtualnym nożem włącznie. Sama niejednokrotnie, zalicytowawszy coś, mam nadzieję, że nikt inny na tę aukcję nie wpadnie, a ja kupię moje marzenie po hiperokazyjnej cenie. Niestety, to jest tak zwane myślenie życzeniowe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Internet jest ogólnodostępny, Allegro jest ogolnodostępne, forum wizażowe czy gazetowe jest ogólnodostępne. Więc zdroworozsądkowo - czy Wizażanka, czy gazetowa Forumka, czy w końcu osoba zupełnie nie aktywna na żadnym z for może Ci sprzątnąć sprzed nosa każdy rarytas - więc tak czy inaczej - zawsze o skarby trzeba powalczyć. I taka jest niestety smutna rzeczywistość. Dlatego błogosławię opcję "kup teraz"
Zdecydowanie to najlepsza forma zakupu. Licytacje wyglądają w moim wydaniu tak, że w 8 na 10 przypadków ktoś mnie ubiegnie
Mniej szkoda jeśli to zapach który nie jest limitowany, wcześniej czy później znowu się pojawia możw nawet w korzystnej cenie. Tak było z Miss Dior Cherie. Gorzej z tymi limitowanymi.
Stanowczo gorzej
Adeline jest offline  
Stary 2005-10-13, 19:44   #95
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Ja tam nie wiem - poza tym przede wszystkim chodiz mi o moją bezcenną fryzurę - co by mi nikt jej nie zniszczyl
Stary 2005-10-13, 19:45   #96
pixie7
Wtajemniczenie

Oczywiście, Hybrisku, że każdy może na Allegro wejść i zalicytować. Ale nie bardzo rozumiem dążenie do zwiększenia ilości tych osób - a tym jest w istocie wywieszanie przez nas linków do aukcji (przecież nie tylko my, tzw. stałe bywalczynie forum i zarejstrowane wizażanki to czytamy, tu też każdy może wejść).

No dobra, "moja" aukcja zakończyła się nieoczekiwanie przed czasem, ktoś wyraźnie dogadał się na transakcję poza Allegro. Pewnie dlatego się tak zapieniłam. Ale nie zmienia to faktu, że w niniejszym wątku żadnych linków podawać nie będę. Dla mnie dowodem jest wzmożone zainteresowanie zdobyczą, do której przyznałam się już po jej "upolowaniu" - nie była to hiper okazja cenowa, ale gdybym wstawiła link przed zakupem, wyobrażacie sobie jak cena poszybowałaby w górę?.. Owszem, chciałam ten zapach mieć, ale przecież nie za kwotę równą racie za samochód! Nie wspominając, że ktoś znowu mógłby "się dogadać"...
pixie7 jest offline  
Stary 2005-10-13, 19:47   #97
pixie7
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez hybris
Alraune, coś Ty strachliwa taka, przeciez nikt nikogo nie bije
No właśnie, Alraune, przecież grzeczne jesteśmy...
pixie7 jest offline  
Stary 2005-10-13, 19:49   #98
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Sama niejednokrotnie, zalicytowawszy coś, mam nadzieję, że nikt inny na tę aukcję nie wpadnie, a ja kupię moje marzenie po hiperokazyjnej cenie. Niestety, to jest tak zwane myślenie życzeniowe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.
Ale jasne jest to, że kupić JAK NAJTANIEJ, sprzedać JAK NAJDROŻEJ. Reguła stara jak świat w handlu. Też ściskam kciuki jak mi na czymś zależy, aby to kupić jak najtaniej. Jednak nikomu nie moge urwać głowy za to, że zamieścił linkę do danej aukcji... o to mi chodzi.

Pixie masz rację nie przyznaj się! W życiu.
Stary 2005-10-13, 20:39   #99
elve
Rozeznanie

Pomadko, co jest dla Ciebie bez sensu? że czuję to co czuję? cóż, na to nic nie poradzę. to co napisałaś o nieświadomości tego wklejającego jest oczywiste, co nie zmienia moich uczuć w momencie, kiedy widzę jak ktoś stawia w świetle reflektorów coś, co - miałam nadzieję - utrzyma się w cieniu.
elve jest offline  
Stary 2005-10-13, 20:46   #100
elve
Rozeznanie

Cytat:
Sama niejednokrotnie, zalicytowawszy coś, mam nadzieję, że nikt inny na tę aukcję nie wpadnie, a ja kupię moje marzenie po hiperokazyjnej cenie. Niestety, to jest tak zwane myślenie życzeniowe, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Internet jest ogólnodostępny, Allegro jest ogolnodostępne, forum wizażowe czy gazetowe jest ogólnodostępne.
hybris, oczywiście! ale czym innym jest czekanie w milczeniu i nadziei, że wszyscy inni TO przegapili (zdarzało mi się!) a czym innym obserwowanie z rozpaczą, jak link do TEJ aukcji zaczyna wisieć w trzech często-gęsto odwiedzanych miejscach, i jak różne niewprawne w licytacji duszyczki zaczynają rzucać potężnymi kwotami na 3 dni przed końcem aukcji... serce się kraje!
z tym w mordę i nożem to oczywiście była taka hiperbola wszak aż taka straszna nie jestem
pixie, siostro we wkurzeniu, czyżby Gentiana?
elve jest offline  
Stary 2005-10-13, 21:16   #101
pixie7
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez elve
pixie, siostro we wkurzeniu, czyżby Gentiana?
Nie, no skąd...
pixie7 jest offline  
Stary 2005-10-14, 19:49   #102
edytka250
Rozeznanie

i watek... umiera
edytka250 jest offline  
Stary 2005-10-14, 20:12   #103
Pomadka
Pomadkorator

Cytat:
Napisane przez edytka250
i watek... umiera
W tym momencie przeglądam Allegro [Wizaż też] i własnie nie wiem czy umieszczać linki, czy nie? Nie chciałabym dostać wirtualnym nożem w plecy za nieświadome umieszczenie linki do interesującej aukcji z perfumami.
Stary 2005-10-14, 20:31   #104
neonka28
Zakorzenienie

Pomadko ja też mam ten dylemat...
neonka28 jest offline  
Stary 2005-10-14, 20:44   #105
sitc
Rozeznanie

Wybaczcie moje drogie szczerość, ale cała ta sytuacja zakrawa mi obłudą i to mocno.
Jakoś nie podoba mi się myślenie na zasadzie "niech żadna nie podaje linków do aukcji, bo może poda przypadkiem do tej na którą ja poluje". A w konsekwencji "kupie ja albo ktoś inny, ale za to żadna wywłoka z wizażu go nie dopanie i zmiejsze potencjalną konkurencję".
Ja sama tak jak wiele razy pisałam po pierwsze nie poluje na żadne skarby ciężko dostępne, po drugie generalnie nie kupuje dużo ze względów stricte materialnych, wiec czuje się jak bezstronny obserwator, jednak to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Mogę nie mieć racji.
Wydaje mi się że ten wątek miał służyć wzajemniej pomocy i ta idea moim zdaniem była słuszna i szlachetna, jednak jak widać niektórym stanął on ością w gardle i tak jak napisałam ta sytuacja nie podoba mi się i to bardzo. Jestem za tym, aby z wątku nie rezygnować, sama jak coś mi w oko wpadnie napewno tu podrzuce.
sitc jest offline  
Stary 2005-10-14, 20:57   #106
Pomadka
Pomadkorator

Wink Dot.: perełki z Allegro ;)

Trudno się mówi, najwyżej będę łapać noże w zęby. A nuż, nóz mnie nie trafi?

SUNFLOWERS ELIZABETH ARDEN C 100ML + BODY LOTION

BURBERRY BRIT RED EDP 100ml.

XOXO-XOXO 100ml - ORYGINAŁ Z GWARANCJĄ

Elizabeth Arden BLUE GRASS 50ml-ORYGINAŁ

CARTIER PANTHERE 50ML EDT TESTER+GRATIS

+++ MUSK ALYSSA ASHLEY 100 ml PRODUKT+++

+++ SO OSCAR DE LA RENTA 100 ml TESTER+++

+++ CATALYST HALSTON 50 ml PRODUKT+++

SARAH JESSICA PARKER-LOVELY-OSTATNI HIT ZAPACHOWY [nowość, ale sprzedający nierekomendowany...]

Dolce Gabbana RED-używana! [uzywana!!]

VENEZIA-L. Biagiotti- 50 ml! UNIKAT!! [okaz]

No mniej wiecej tyle znalazłam.

Nie sklinajcie mnie do 6 pokolenia za umieszczenie linek.
Stary 2005-10-15, 09:12   #107
edytka250
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sitc
Wybaczcie moje drogie szczerość, ale cała ta sytuacja zakrawa mi obłudą i to mocno.
Jakoś nie podoba mi się myślenie na zasadzie "niech żadna nie podaje linków do aukcji, bo może poda przypadkiem do tej na którą ja poluje". A w konsekwencji "kupie ja albo ktoś inny, ale za to żadna wywłoka z wizażu go nie dopanie i zmiejsze potencjalną konkurencję".
Ja sama tak jak wiele razy pisałam po pierwsze nie poluje na żadne skarby ciężko dostępne, po drugie generalnie nie kupuje dużo ze względów stricte materialnych, wiec czuje się jak bezstronny obserwator, jednak to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Mogę nie mieć racji.
Wydaje mi się że ten wątek miał służyć wzajemniej pomocy i ta idea moim zdaniem była słuszna i szlachetna, jednak jak widać niektórym stanął on ością w gardle i tak jak napisałam ta sytuacja nie podoba mi się i to bardzo. Jestem za tym, aby z wątku nie rezygnować, sama jak coś mi w oko wpadnie napewno tu podrzuce.
ZGADZAM SIE W 100%% JA TEŻ NIE DOKONUJĘ ZAKUPÓW... ALE AUKCJE LUBIĘ SOBIE POPRZEGLĄDAĆ
edytka250 jest offline  
Stary 2005-10-15, 09:16   #108
edytka250
Rozeznanie

ZAMIESZAM 1 ZAPASZEK, NIEDŁUGO KONIEC AUKCJI, ALE MOZE KOGOŚ ZAINETERESUJE
MADNESS CHOPARD ZA 65 ZŁ
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67287691
edytka250 jest offline  
Stary 2005-10-15, 09:20   #109
edytka250
Rozeznanie

I TROSZKĘ Z INNEJ PÓŁKI... COCOON YVES ROCHER LICYTACJA

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67850922
edytka250 jest offline  
Stary 2005-10-15, 10:41   #110
hybris
Zadomowienie

Narciso Rodriguez For her body lotion
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68172641

Comme des Garcons 2 body lotion
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68172892
Stary 2005-10-15, 10:42   #111
lisica
Raczkowanie

GG do lisica

Cabotine Pastel de Gres w dobrej cenie ( tester 100 z ubytkiem )
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66923642

Cabotynek niebieski
Cabotine Bleu by Gres 50 ml
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68087366
lisica jest offline  
Stary 2005-10-15, 12:40   #112
pixie7
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sitc
Gdzie widzisz obłudę, Sitc? Napisałam szczerze co myślę. Obłuda to by była, gdybym wklejała linki do aukcji, które mnie nie interesują (zachowując dla siebie te interesujące, które i tak by ktoś inny wkleił), żeby nie wyjść na "wywłokę".

Cytat:
Dziękuję za dobre słowo.

Cytat:
Właśnie. I tu jest zasadnicza różnica. Ty chcesz tylko pooglądać, ja chcę kupić. I nie jest w moim interesie rozpowszechnianie informacji na temat aukcji, która mnie intersuje. Po co miałabym to robić? "Patrzcie jaki fajne perfumy X, licytujemy dziewczynki, no dalej, która da więcej!"?? Dlaczego, jeśli zależy mi na perfumach X, trudno dostępnych albo w wyjątkowo korzystnej cenie, mam z nich rezygnować na rzecz innej Wizażanki? Do dopiero byłaby obłuda, bo zarobiłabym opinię szlachetnej a w rzeczywistości byłabym sfrustrowana i wściekła.

Cytat:
Sitc, wzajemna pomoc - w porządku. Ale wyszła głównie reklama dla sprzedawców. Załóżmy, że na aukcji pojawia się zapach, na który kilka z nas oficjalnie ma ochotę. Ktoś wkleja link. I co robimy, kolektywnie ustalamy komu przypadnie? Gdyby linka tu nie było, każda indywidualnie miałaby szansę wpaść na daną aukcję i złożyć ofertę, bez wzajemnych pretensji, że "przecież to ja zaklepałam"...

Przykro mi, jeśli moja szczera opinia Ci nie w smak. Każdy oczywiście może wklejać tu, co dusza zapragnie. Ale ja tego robić nie będę.
pixie7 jest offline  
Stary 2005-10-15, 16:54   #113
asia321
Rozeznanie

GG do asia321

http://allegro.pl/show_item.php?item=68201678 flowerbomb
30.04.2014 3:15
asia321 jest offline  
Stary 2005-10-16, 08:41   #114
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

O rany no co to się porobiło! Chciałam się już wcześniej dopisać ale sen mnie wczoraj zmógł... Przyznam się że nie rozumiem do końca pewnych tekstów, jakie padły w tym wątku. Najbardziej zbliżone do moich poglądów w tej kwestii są wypowiedzi Hybris - mogłabym się w pełni podpisać pod tym co napisała Bo ja bardzo lubię ten wątek, sama wklejam linki, wiele razy udało mi się coś fajnego upolować dzięki właśnie analogicznemu wątkowi na gazecie - powód jest prosty, czasem mam tyle pracy że nie jestem w stanie regularnie przeczesywać allegro i wiele rzeczy mi umyka. Jestem za podtrzymaniem tego wątku przy życiu bo po prostu uważam go za potrzebny i przydatny. Rozumiem rozgoryczenie Pixie, ja upolowałam w sieci sporo rzeczy, ale drugie tyle przeszło mi koło nosa. I tak najczęściej wybieram te aukcje, które są z opcją kup teraz i zazwyczaj nie zastanawiam sie długo, jak coś mi się podoba klikam od razu i koniec. Wiele razy zostałam przelicytowana, wiele razy sprzątnięto mi coś sprzed nosa. Trudno - trzeba sie z tym pogodzić, w końcu moje moce przerobowe są jednak ograniczone, nie zdołam kupić wszystkiego. Faktycznie, pewne wypowiedzi w tym wątku brzmią tak jakoś... nie wiem nawet jak to określić... też odnoszę wrażenie, że zaraz przestaniemy się dzielić informacjami na temat perfumerii realnych i internetowych, bo a nuż nam ktoś zaraz coś sprzątnie sprzed nosa. Przestaniemy się wymieniać próbkami, bo a nuż komuś spodoba się mój ukochany zapach numer jeden i zacznie na niego polować (być może wchodząc mi w paradę?). Bardzo nie podoba mi sie taki tok myslenia. To forum, na którym wymieniamy opinie, dzielimy się wieloma rzeczami, ma raczej służyć pomocą, a nie być miejscem wojny podjazdowej. Mnie też drażni to, iż nakręcamy koniunkturę sprzedawcom, ktorzy podonoszą ceny; zdaję sobie sprawę, jak wpływowi jesteśmy - ile zapachowych szałów przetoczyło się już przez nasze, dość krótko istniejące forum? Escada Collection, Belle de Minuit, Cristobal, Winter Delice, Narciso Rodriguez... Jest dużo osób, które decydują się zakupić zapach w ślepo, tylko po zachwytach innych forumowiczek. Też wściekałam się nie raz i nie dwa, bo wydawało mi się, że więcej u niektórych owczego pędu niż prawdziwej pasji - zwłaszcza gdy bardzo pożądany przeze mnie zapach lądował u kogoś, komu na nim najwyraźniej nie zależało (zapach potem wędrował dalej w świat, oczywiście już za stosownie wyższą cenę). Ciągle irytuje mnie, iż w tych aukcjach gdzie się licytuje, niektórzy zaczynają licytować wysoko już od początku, wiadomo że w ten sposób mozna niesamowicie wywindować cenę (ja zawsze czekam na koniec i polecam www.snip.pl). Sumująć - wściekam się i złorzeczę na wiele rzeczy, ale przyjmuję w końcu do wiadomości - trudno, tak być musi Jesli zapach jest mi sądzony to i tak do mnie kiedyś trafi - zdobyłam wszystkie rarytasy, o których marzyłam namiętnie, począwszy od Le Feu, a kończywszy na 2000 et Une Rose. Większość rzeczy zdobylam korzystając dzięki uprzejmości innych ludzi, którzy kupili gdzieś tam hen daleko, przywieźli, pomogli. Dla mnie ten wątek o aukcjach jest równie potrzebny co wątki o wymianach próbek, pozukiwanych zapachach itd. Bo wierzę, że może komuś pomóc w zdobyciu czegoś fajnego, w poznaniu czegoś zupełnie nowego. W końcu sama nie kupię wszystkiego, nie ma szans

Smoczyca jest offline  
Stary 2005-10-16, 11:40   #115
neonka28
Zakorzenienie

Fragonard

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=68281978
neonka28 jest offline  
Stary 2005-10-16, 12:45   #116
elve
Rozeznanie

no i dobrze
wątek nie umrze, kto chce wkleja, kto nie chce nie wkleja. a ja dalej będę obłudnie zapodawać linki do aukcji poza moim zainteresowaniem
elve jest offline  
Stary 2005-10-16, 13:45   #117
elve
Rozeznanie

Yvresse:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68242647
elve jest offline  
Stary 2005-10-16, 15:07   #118
Baubo
Rozeznanie

Dziewczyny, ale przecież i tak wszystkiego co chcecie nie kupicie No nie wierzę, że ktoś mógłby mieć taką możliwość.
A poza tym to kto mówi, że wklejanie aukcji które nas nie interesują to obłuda. Są zapachy bardzo poszukiwane, które akurat kogoś mogą nie interesować, a akurat wie, że inni to chcą kupić więc wkleja. No i super! A jak szuka jakiegoś zapachu i akurat jest aukcja to licytuje –i pewnie nikt do niego nie będzie mieć pretensji jak linka nie poda.
Moim zdaniem wiele hałasu o nic
Baubo jest offline  
Stary 2005-10-16, 15:53   #119
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Guerlain L`Heure Bleue:
http://allegro.pl/show_item.php?item=67203138

A co do sporu, który tu mamy, to zaraz się wypowiem, tylko myśli zbiorę.
koko jest offline  
Stary 2005-10-16, 16:24   #120
Pomadka
Pomadkorator

Wink Dot.: perełki z Allegro ;)

Cytat:
Napisane przez Baubo
Dziewczyny, ale przecież i tak wszystkiego co chcecie nie kupicie No nie wierzę, że ktoś mógłby mieć taką możliwość.
A poza tym to kto mówi, że wklejanie aukcji które nas nie interesują to obłuda. Są zapachy bardzo poszukiwane, które akurat kogoś mogą nie interesować, a akurat wie, że inni to chcą kupić więc wkleja.
Chodzi o to, że wklejając daną linkę do aukcji napędzamy koniunkturę na zapach, na jego licytację i windujemy takim wątkiem [niepotrzebnie??] cenę Sprzedającemu.

I tak Ja, jako potencjalna Allegrowiczka, mająca na celu wylicytować zapach X nie będę licytować np. z 1-2 osobami-przypadkowymi, tylko 5 innymi-nieprzypadkowymi, które dowiedziały się o zapachu X, poprzez ten wątek.

Osobiście mnie wkurza, chodzi o cenę, bo widzę po niektórych aukcjach, że licytacja zaczęła się od wysokiego pułapu. Jakby jedni drugim zawyżają kwotę niepotrzebnie, a sprzedawca tylko na tym korzysta...

Prawdopodobnie gdybyśmy nie polecały tutaj róznych zapachów-okazji, sprzedający "męczyłby się" ze sprzedażą i flakon poszedłby za cenę jaką go wystawił lub delikatnie wyższą.

Ja sama wkleiła tutaj wiele linek do aukcji, ale rozumiem dziewczyny, które są złe na ten wątek.

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości