Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-12-07, 10:37   #901
E
Zakorzenienie

Dot.: Czym dziś pachniesz Wizażanko II :)

Cytat:
Napisane przez Szumak
No wlasnie, ja tez ukochanego cynamonu nie moge sie doszukac
Ale nie ustaje w wysilkach, bo czuje wyraznie, ze OI to zapach, ktory w najmniej spodziawanym momencie moze mi w glowie zawrocic (jak to np. z Gloria bylo, ktorej kiedys zniesc nie moglam a teraz uwielbiam).
I coraz bardziej pewna jestem, ze sie ta szarpanina zakupem na konie roku skonczy
No chyba, ze nam Toccata wszystkie Nieprzyzwoite Odaliski wczesniej z rynku wymiecie
A teraz, coby zadoscuczynic deklaracjom, zlewam wlasnie reke miniaturka swojej OI, chyba sie z Alchimie nie pogryza
A ja się właśnie dopachniłam Tumultem z wielkiego próbasa od Ciebie
E jest offline  
Stary 2005-12-07, 10:44   #902
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Szumak
O, Hybrisku, wygrzewaj sie, wygrzewaj predko, coby byc gotowa na przyjecie swojego nowego cudenka
Robię, co mogę, na szczęście nie musze dziś nigdzie wychodzić, bo mam robote domowo-komputerową. A zanim cudo nadfrunie - mam nadzieję, że będzie lepiej... Ufff... właśnie wykańczam 2 rolke ręczników papierowych.
Stary 2005-12-07, 10:52   #903
Szumak
Raczkowanie

GG do Szumak

Cytat:
Napisane przez E
A ja się właśnie dopachniłam Tumultem z wielkiego próbasa od Ciebie
Bardzo mi milo (mam nadzieje, ze Twojemu nosowi rowniez )
Melduje, ze OI dzis na mojej rece zdecydowanie rozproszenie-pikantna.
Ale marchwiowe nutki niestety tez byly sie objawily ... ino ze juz na szczescie powoli zanikaja
Szumak jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:04   #904
Toccata
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Ewa, sprawa jest prosta, za dobrze się prowadzimy

nieprzyzwoite nie jestesmy, to za karę zplesniejącą marchwią będziemy śmierdzieć
Umarłam
Ale... młode jesteście, macie czas się jeszcze zmienić

P.S. Cynamonu prawie wcale nie czuję w OI. Raczej jego doskonale zespoloną mieszaninę z innymi składnikami. Natomiast wydaje mi się, że dobrze wyczuwama jacarandę (ta sama nutka, która podoba mi się w Hypnotic Poison, choć tam migdały grają główną rolę).
Toccata jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:07   #905
neonka28
Zakorzenienie

U mnie snieg ..zasypało mi okna na moim poddaszu.w głębi serca dużo ciepła dlatego wybrałam dzis Belle de Minuit.

Ida święta i pierniczki czas zrobić..fascynujace przeżycie
Stary 2005-12-07, 11:08   #906
Madlaine
Zakorzenienie

Czas to może i mam, ale mozliwości juz nie te
Madlaine jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:15   #907
E
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szumak
Bardzo mi milo (mam nadzieje, ze Twojemu nosowi rowniez )
Melduje, ze OI dzis na mojej rece zdecydowanie rozproszenie-pikantna.
Ale marchwiowe nutki niestety tez byly sie objawily ... ino ze juz na szczescie powoli zanikaja
Tumult jest na górze mojej listy na rok przyszły
E jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:18   #908
E
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Toccata
Umarłam
Ale... młode jesteście, macie czas się jeszcze zmienić

P.S. Cynamonu prawie wcale nie czuję w OI. Raczej jego doskonale zespoloną mieszaninę z innymi składnikami. Natomiast wydaje mi się, że dobrze wyczuwama jacarandę (ta sama nutka, która podoba mi się w Hypnotic Poison, choć tam migdały grają główną rolę).
Mad to raczej młodziak jeszcze

Jeśli o mie chodzi, to ręki nie dam sobie uciąć, a co najwyżej paznokieć żem starsza od Ciebie droga Toccato Co swoje mam za uszami, ale widać jak na Nieprzyzwoitą za mało
E jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:20   #909
Szumak
Raczkowanie

GG do Szumak

Cytat:
Napisane przez E
Tumult jest na górze mojej listy na rok przyszły
Roze na styczniowym sniegu - bardzo ladnie
Szumak jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:25   #910
Szumak
Raczkowanie

GG do Szumak

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Czas to może i mam, ale mozliwości juz nie te
Mozliwosci czy nie, ja jednak chyba powaznie przemysle sprawe swojej nie-przyzwoitosci, bo jeszcze zamiast tartej tez splesniala marchew mnie zaatakuje
Maz wyjechal... hm, czy to sie bedzie liczylo, jak pod jego nieobecnosc nieprzyzwoicie wytarzam sie w swoich perfumowych skarbach
Szumak jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:25   #911
E
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szumak
Roze na styczniowym sniegu - bardzo ladnie
Dzięki za życzenia Będę zachwycona mogąc je kupić w styczniu Oby słowa Twe okazały się prorocze
E jest offline  
Stary 2005-12-07, 11:32   #912
Buziaczek87
Raczkowanie

Różowe Bruno Banani
Buziaczek87 jest offline  
Stary 2005-12-07, 13:26   #913
Toccata
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez E
Mad to raczej młodziak jeszcze

Jeśli o mie chodzi, to ręki nie dam sobie uciąć, a co najwyżej paznokieć żem starsza od Ciebie droga Toccato Co swoje mam za uszami, ale widać jak na Nieprzyzwoitą za mało
Kochaaaana DOpóki masz ochotę buszować po perfumeriach - młoda jesteś

Zrobiłam sobie przed chwilką perfumeryjną orgietkę. Globalnie - wiadomo - nieprzyzwoita, niemoralna odaliska. Prawa łapa - cud miód z boskością w tytule, czyli Theoremka. Lewa łapa - ta od serca - no nie mogłam się dziś powstrzymać i Salimarem obficie się skropiłam.
No słodko, po prostu.
Dzisiejszy paskudny, dżdżysty dzień ma jedną jedyną zaletę: cudownie zmiękcza aromaty. Jeszcze ngdy Nieprzyzwoitka nie była tak czekoladowa. Pierwszy raz zdefiniowałam rodzaj ciasta w Theoremie To nie piernik jest, nie nie. To mój ulubiony "Murzynek", mokry, apetyczny, świeżo wyjęty z piekarnika. Cudne są .

I wreszcie Shalimar... ten również mnie dziś zaskoczył. Zwykle zachowuje się jak mój kot, kiedy wracam do domu po paru dniach nieobecności Najpierw boleśnie mnie gryzie, potem tarza się ze szczęścia na dywanie, wszędzie błyskając złocistą rudością, a w końcu, upojony, błogo zasypia zasypia mi na kolanach. Ciumkając niemożliwie (zwyczaj, który brzydzi dokładnie każdego z mojego otoczenia, choć my z kotem bardzo to lubimy ). Shalimar także - najpierw wbija we mnie ostre cedrowe ząbki, potem długi czas radośnie migocze, a w końcu otula mnie łagodną, pudrowo-waniliową nutą.
A dziś... od razu wtulił się we mnie, integrując się tak, jak tylko to możliwe. Zawsze był dla mnie synonimem władzy, potęgi, bezkompromisowej siły drzemiącej w kobiecie. Dziś w tej sile tkwi niezwykła wrażliwość, łagodność, ciepło i spokój...
Krótko mówąc: natłukł pozostałym po głowie i wdrapał się podstępnie na sam czubek listy must-have.
Zbankrutuję A najgorsze jest to, że uwielbiam przyczynę mojego bankructwa
Toccata jest offline  
Stary 2005-12-07, 13:34   #914
E
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Toccata
Kochaaaana DOpóki masz ochotę buszować po perfumeriach - młoda jesteś

Zrobiłam sobie przed chwilką perfumeryjną orgietkę. Globalnie - wiadomo - nieprzyzwoita, niemoralna odaliska. Prawa łapa - cud miód z boskością w tytule, czyli Theoremka. Lewa łapa - ta od serca - no nie mogłam się dziś powstrzymać i Salimarem obficie się skropiłam.
No słodko, po prostu.
Dzisiejszy paskudny, dżdżysty dzień ma jedną jedyną zaletę: cudownie zmiękcza aromaty. Jeszcze ngdy Nieprzyzwoitka nie była tak czekoladowa. Pierwszy raz zdefiniowałam rodzaj ciasta w Theoremie To nie piernik jest, nie nie. To mój ulubiony "Murzynek", mokry, apetyczny, świeżo wyjęty z piekarnika. Cudne są .

I wreszcie Shalimar... ten również mnie dziś zaskoczył. Zwykle zachowuje się jak mój kot, kiedy wracam do domu po paru dniach nieobecności Najpierw boleśnie mnie gryzie, potem tarza się ze szczęścia na dywanie, wszędzie błyskając złocistą rudością, a w końcu, upojony, błogo zasypia zasypia mi na kolanach. Ciumkając niemożliwie (zwyczaj, który brzydzi dokładnie każdego z mojego otoczenia, choć my z kotem bardzo to lubimy ). Shalimar także - najpierw wbija we mnie ostre cedrowe ząbki, potem długi czas radośnie migocze, a w końcu otula mnie łagodną, pudrowo-waniliową nutą.
A dziś... od razu wtulił się we mnie, integrując się tak, jak tylko to możliwe. Zawsze był dla mnie synonimem władzy, potęgi, bezkompromisowej siły drzemiącej w kobiecie. Dziś w tej sile tkwi niezwykła wrażliwość, łagodność, ciepło i spokój...
Krótko mówąc: natłukł pozostałym po głowie i wdrapał się podstępnie na sam czubek listy must-have.
Zbankrutuję A najgorsze jest to, że uwielbiam przyczynę mojego bankructwa
Wraz z upływem lat coraz bardziej(!) mam ochotę buszować Czy to znaczy, że dziecinnieję?
E jest offline  
Stary 2005-12-07, 13:51   #915
pixie7
Wtajemniczenie

Od kilku (bardzo napiętych) dni odruchowo pachniałam Madness (podoba mi się tak bardzo właśnie dlatego, że na mnie nie dominuje, a jednak intryguje, nawet mnie samą. Dobrze nam się współpracuje Ale z rzadka go na sobie wyczuwam, od czasu do czasu tylko - to jak rzut oka na zdjęcie ukochanego -hipotetyczne, oczywiście - w trakcie absorbującej pracy, zaraz się humor poprawia i słodko na duszy robi ).

Wczoraj miałam okazję wpaść na moment do perfumerii i przetestować nareszcie Must (informuję niniejszym, że Douglas wprowadził najwyraźniej do oferty zapachy Cartiera'a: z damskich przyuważyłam właśnie Must, "Smoka" i "Eau de Cartier", teoretyczny uniseks), My Queen, Gaultier 2 i Rosamor Oscara de la Renty. Pierwszy istotnie niezwykle cynamonowy! Potem pachnie bardzo pieprznie i ostro, wręcz papryczką chilli, prawie miałam wrażenie, że parzy mnie w rękę. Ale pod koniec ułagadza się, robi się drzewny, wytrawno-korzenny, ciepły, ale też nieco pudrowy - ta nuta jakoś mnie drażniła. Muszę jeszcze raz spróbować.

"My Queen" w pierwszej nucie nie podobała mi się wcale. Banalnie słodka i tyle. Jeśli "queen", to chyba prowincjonalnej dyskoteki. Dalej się ociepla, ale jednocześnie staje się przestrzenna, kojarzy mi się z ciepłą (bo na mnie jest chłodny) wersją Narcizo Rodrigueza, taki leniwie kwiatowy a trochę piżmowy zapach. Mocno czuć fiołki. No i końcówka niestety też banalna. Słodko-słodka i tyle. Na tle nowości w typie Hypnose czy Promesse może się nieco wyróżniać, ale obiektywnie to banalny zapach. Nijak ma się do nieco kontrowersyjnego i zapamiętywalnego "Kingdom".

"Rosamor" ma piękną nutę głowy (różano-świeżą) i głębi (różano-miodową), serce jest na mnie jakieś kwaśne, niby porzeczkowe, ale z tą różą mi nie gra. Coś zgrzyta w tym zapachu, choć ma wielki potencjał. Też muszę popróbować jeszcze, ale podejrzewam, że na wiosnę wygra z nim "Tendre Kiss".

No i Gaultier 2.... Szczerze mówiąc szokująco brzydki. Pachnie po prostu brudem, niedomyciem (auć!) i krowim plackiem... Ja wiem, że naturalny zapach skóry to najlepszy afrodyzjak ale musi to być ta konkretna skóra, z całą jej chemią. Sztuczne jej przyprawianie może dać efekt co najmniej odrzucający. Piżmo jest boskie w dawkach aptekarskich, w tej - odrażające. Nie wiem kto chciałby to kupić, naprawdę.
pixie7 jest offline  
Stary 2005-12-07, 13:59   #916
Madlaine
Zakorzenienie

Młodziak ??? no wiesz co tak publicznie moje zmarchy znieważać
Madlaine jest offline  
Stary 2005-12-07, 14:03   #917
Madlaine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez E
Wraz z upływem lat coraz bardziej(!) mam ochotę buszować Czy to znaczy, że dziecinnieję?
Madlaine jest offline  
Stary 2005-12-07, 14:26   #918
E
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Młodziak ??? no wiesz co tak publicznie moje zmarchy znieważać

Co byśmy nie robiły, moje zmarchy zawsze bedą większe No chyba, że to i owo sobie naciągnę ewentualnie napompuję
E jest offline  
Stary 2005-12-07, 16:38   #919
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Ja pachnę dziś, kolejny już dzień czarną Coco (i zastanawiam się czy nie zrobiłam zyciowego błędu kupując wodę perfumowaną... może trza było jednak edt).
Za to na łapie Jil (dzięki Sylwia ), a na zgięciu łokcia Shaal Nur Etro.

Z rosnącym zdziwieniem czytam rewelacje na temat Organzy Indecence - dla mnie to jeden z piękniejszych zapachów i mam za złe marce Givenchy, że akurat je wycofuje... OI jest o wiele piekniejsza od klasycznej Organzy (którą nawet lubię, ze względu na bliską osobę, ktora namiętnie używała). Na mnie pachnie diablo mocno, bardzo waniliowo i cynamonowo - faktycznie, ta wanilia wykazuje pewne znamiona podobieństwa do Hypnotic Poison - podobna maślana miękkość, jaką osobiście wyczuwam mocno. No i oprócz tej wanilii i cynamonu - kadzidło (zawsze na mie jakoś wypływa, może dlatego, że to mój ukochany skladnik w zapachach). Ja zawsze obficie się namaszczam kremem z linii OI, który kupilam rok temu za okazyjną cenę, bo perfumeria wyprzedawała i ten krem właśnie pachnie jakby ciut inaczej niż woda, własnie silniej drzewnie

Pixie - brakowało mi Ciebie ostatnio, na gg głucha cicha... dziś widziałam się z jedną z naszych forumowiczek - Sylwią.Gda - i ona właśnie nabyła Gaultiera 2 pewnie się sama pochwali na forum, a ja wybałuszalam oczy bardzo, bo to bardzo świeża fascynacja i decyzja o kupnie padła błyskawicznie Mam nadzieję, że Sylwik sam się odezwie w kontekście G

(Mnie się też G2 bardzo nie podoba, pisałam już kiedyś, że uważam go za dziwaczny, ani kobiecy ani męski, poza tym na mojej skórze zmienia się w coś lekko sfermentowanego - przypomina mi drożdże piwne, którymi zażerałam się kiedyś, bo na cerę mi bardzo dobrze słuzyły ).

Pixie, dobrze Cię widzieć znów

Smoczyca jest offline  
Stary 2005-12-07, 17:15   #920
sitc
Rozeznanie

A ja dziś już trzeci dzień z kolei jestem cała w oparach Burberry Brit Red cały czas tak samo fajny
sitc jest offline  
Stary 2005-12-07, 17:24   #921
hekatee
Raczkowanie

Winter Delice...coraz blizej swieta, coooraz blizej swietaaa
hekatee jest offline  
Stary 2005-12-07, 17:59   #922
mskladaczek
Zakorzenienie

Ja juz piaty dzien z rzedu Smokiem...
Kupilam w ciemno i nie zaluje. Pieknie na mnie pachnie, jest bardzo gleboki i cudnie sie rozwija. Powalil na kolana mnie i TZeta ktory to na poczatku sceptycznie do mojego nowego nabytku podchodzil.
mskladaczek jest offline  
Stary 2005-12-07, 18:20   #923
gosiunia22
Zadomowienie

Dzięki Evee pachnę dzisiaj Theoremą, z którą się baardzo polubiłam
gosiunia22 jest offline  
Stary 2005-12-07, 18:36   #924
Madlaine
Zakorzenienie

A ja własnie tygrysem, bo wróciłam z poczty i nie mogłam sie powstrzymac, żeby nie uzyć

Boski jest trza urządzić w jungli wieksze polowanie na tego zwierza
Madlaine jest offline  
Stary 2005-12-07, 19:26   #925
Szumak
Raczkowanie

GG do Szumak

Wieczorowa pora grzeje sie w blasku czerwonej kuli - o cudzie! ja pachne Le Feu
Scislej rzec biorac Le Feu pachnie moja reka w okolicy lokcia, natomiast w okolicy nadgarstka pachnie ona Le Feu Light. I coz..., ortodoksyjne wielbicielki klasyka upraszam o nie kamienowanie, bo.. mi obydwa piekne sie wydaja
Zanim nastapil inauguracyjny psik, obwachiwalam czerwona kule przez ladnych kilka minut, probujac po raz kolejny dociec, co czuje w pierwszej nucie i nadziwic sie swojej wieloletniej niemocy nie moge - toz to przecie roza jako zywo! Roza z cytrusem, zaprawiona nieco korzennie i drzewnie, roza taka, jaka lubie najbardziej - klujaca. Dopiero w pozniejszych nutach jest bardziej podobna do tej ze Stelli, cytrusy schodza nieco na dalszy plan, uwydatnia sie bardzo korzennosc i drzewnosc. Zapamietalam jeszcze w Le Feu nutke mleczna, ale teraz wcale jej nie czuje, pewnie dlatego, ze nawachalam sie tez Light, ktore jest zdecydowanie bardziej mleczne i lagodne.
Tymczasem po kilku godzinach OI na mojej drugiej rece tradycyjnie ewoluowala w piekna wanilie i juz wiem, ze bedzie musiala byc moja bez wzgledu na jej marchwiowe kaprysy. Powyzej okolo lokcia po raz kolejny usadowila sie Belle de Minuit z probki od Geonii ostatecznie przekonujac mnie, ze i tej pikantnej balsamicznej korzennosci nalezy sie wysoka pozycja na wishlist
A teraz powachalam OI po BdM i pierwszy raz poczulam w OI slynna czekolade - prosze, jak sie towarzystwo zawziecie bije o tron po Le Feu
Szumak jest offline  
Stary 2005-12-07, 19:37   #926
geonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Szumak
Powyzej okolo lokcia po raz kolejny usadowila sie Belle de Minuit z probki od Geonii ostatecznie przekonujac mnie, ze i tej pikantnej balsamicznej korzennosci nalezy sie wysoka pozycja na wishlist
A teraz powachalam OI po BdM i pierwszy raz poczulam w OI slynna czekolade - prosze, jak sie towarzystwo zawziecie bije o tron po Le Feu
Szumaczku piekne te Twoje opisy. A jesli chcesz nabyc Belle de Minuit, to zdradzę Ci, że ostatnio widziałam flache w Poznaniu.
geonia jest offline  
Stary 2005-12-07, 19:42   #927
Madlaine
Zakorzenienie

Geonia, no jak możesz takie info zamieszczać
co niektóre z nas, niedługo pójda z torbami

ja powoli dojrzewam do piernika, tylko ta nietrwałośc mnie irytuje i zniecheca
Madlaine jest offline  
Stary 2005-12-07, 19:44   #928
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

A ja testowałam Adidasa Fruity Ryhm, którego dostałam na mikólajki i pachnę nieco Angelem, bo trochę się ochalpałam, gdy wąchałam próbkę !

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=554818 <-- WYMIANA
zapalka jest offline  
Stary 2005-12-07, 19:47   #929
Madlaine
Zakorzenienie

Szumaczku Drogi

ja miałam jednoczesnie kulke Le Feu i Light, Light został, a Le Feu poszło w swiat. Light pachnie na mnie pieknie i chyba jutro sie nim spsikam, bo dawno juz nie nosiłam.
Dzieki za przypomnienie
Madlaine jest offline  
Stary 2005-12-07, 19:51   #930
geonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Geonia, no jak możesz takie info zamieszczać
co niektóre z nas, niedługo pójda z torbami

ja powoli dojrzewam do piernika, tylko ta nietrwałośc mnie irytuje i zniecheca
...ja się ostatnio trzymam, mało kupuje....no może bardziej się na ciuchy przerzuciłam, wiec wydatki i tak są. Do nabywania zapachów planuje wrócić w nowym roku.

A co do piernika, to na mnie jest niebywale trwały
geonia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości