Zniszczone, suche ręce męskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-23, 11:39   #1
mmalinowa
Zadomowienie

Zniszczone, suche ręce męskie

Przeszukałam forum i KWC, ale nie znalazłam tego co poszukuję, jedynie recenzje damskie. Chodzi o krem do rąk dla mojego TŻta, pracuje teraz w zimie często na bardzo dużym mrozie, ze względu na rodzaj wykonywanej pracy często myje ręce, za chwilę wychodzi znowu na zimno. Nosi rękawiczki, ale mimo wszystko: ma strasznie wysuszone, zniszczone, czasem aż popękane dłonie. Staram się mu jakoś pomóc, dałam mu rękawiczki bawełniane, na noc nakłada grubą warstwę kremu nivea i pakuje w te rękawiczki, ostatnio wysłałam go 2 razy na parafinę do kosmetyczki, ale to nie pomaga.
Szukam kremu/kremów, ew. jakichś zabiegów, które w dzień stworzyłyby jakąś warstwę ochronną i takiego który w nocy intensywnie zregenerowałby te ręce, weźcie pod uwagę że nie chodzi tu o delikatne kobiece przesuszenie.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

I dare you to let me be your, your one and only,
Promise I'm worth it,
To hold in your arms,
So come on and give me a chance.
mmalinowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 13:51   #2
konewka i kwiat
Rozeznanie

Dot.: Zniszczone, suche ręce męskie

proponuje najpierw złuszczyc naskórek porzadnie jakims peelingiem,w mokre rece smarowac oliwke dla dzieci i w rekawiczki,tak chodzic godzikne,potem krem neutrogeny do rak gruba warstwa i tak spac w rekawiczkach,Neutrogena jest bardzo dobra,ma bardzo dobry krem na takie warunki,niech Tz stosuje jak najczesciej i powtarza zabiegi i mysle ze bedzie oki
konewka i kwiat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 14:05   #3
tarczynka
Zadomowienie

GG do tarczynka

ja polecam EMOLIUM KREM, do kupienia w aptece. jest on właśnie do takiej bardzo przesuszonej, atopowej skóry, mój tato również pracuje na dworze i ma strasznie przesuszona wrecz popekana skore, lekarka poleciła mu własnie ten krem, po kazdym umyciu rak i dokladnym osuszeniu nalezy smarowac dlonie, tatusiowi skora odżyła
ja sama jak wracam z takiego mrozu mam tez prszesuszone i takie niemile w dotyku rece, wiec czasem mu podkradam;
0 efekt- rewelacyjny, polecam serdecznie
Stary 2010-01-24, 14:20   #4
majomagn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez konewka i kwiat Pokaż wiadomość
proponuje najpierw złuszczyc naskórek porzadnie jakims peelingiem,w mokre rece smarowac oliwke dla dzieci i w rekawiczki,tak chodzic godzikne,potem krem neutrogeny do rak gruba warstwa i tak spac w rekawiczkach,Neutrogena jest bardzo dobra,ma bardzo dobry krem na takie warunki,niech Tz stosuje jak najczesciej i powtarza zabiegi i mysle ze bedzie oki
mam alternatywna propozycje: neutrogena to swietny krem ochronny, ale nie ma wlasciwosci odzywczych. dlatego nie mam wiekszego sensu nakladac go gruba warstwa ani na noc. wiem, ze uzywaja go mezczyzni pracujacy zima na zewnatrz (znajomi budowlancy bardzo sobie chwala), ale naklada sie go cienka warstwa, anjlepiej po kazdym myciu, a przynajmniej przed kazdym wyjsciem na mroz. a w celu odzywczym - jesli oliwka, to trzeba sie upewnic, ze nie zawiera paraffinum liquidum - a niestety wiekszosc oliwek dla dzieci jest opata na tym skladniku. wiec juz lepiej oliwa z oliwek albo inny olej jadalny. ale z doswiadczenia wiem, ze faceci raczej nie lubia takich wynalazkow, wiec lepiej wybrac dobry krem. ja lubie Sweet Almond Oil Hand Rescue Treatment, faceci tez go akceptuja.
i jeszcze rada na temat zabiegow parafinowych u kosmetyczki - sa rewelacyjne, ale pod warunkiem, ze przed sama parafina jest nalozony odpowiedni krem. sama parafina tworzy tylko warstewke na powierzchni skory i utrudnia wchlanianie nakladanych pozniej kremow. jesli kre jest nalozony przed parafina, to wchlania sie lepiej i efekty zostaja dluzej.
powodzenia
Stary 2010-01-24, 14:48   #5
majka_78
Przyczajenie

Cytat:
spróbuję tej metody na moim mężuniu
majka_78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:55   #6
mmalinowa
Zadomowienie

Cytat:
proponuje najpierw złuszczyc naskórek porzadnie jakims peelingiem
na razie niestety to niemożliwe bo ma aż rany, ale jak mu się troszkę podgoją (już jest lepiej) to tak zrobię

na razie dziękuję za wszystkie rady, Neutrogenę kupiłam, ma smarować jak wychodzi na mróz, sama raz użyłam i faktycznie tworzy jakby warstewkę ochronną

tarczynka nie było tego kremu w mojej aptece może gdzieś jeszcze poszukam jutro

majomagn co do zabiegów parafinowych, miał najpierw troszkę "zpeelingowane" te ręce, potem jakieś serum nawilżające, potem parafina, potem jeszcze jakiś krem przed wyjściem na zewnątrz więc chyba dobrze

majka_78 próbuj, próbuj, fajne efekty jeśli ma trochę suche te ręce, od razu ma fajniejsze łapki po takim domowym zabiegu

dziękuję dziewczyny za wszystkie rady zobaczymy co z tego wyjdzie

I dare you to let me be your, your one and only,
Promise I'm worth it,
To hold in your arms,
So come on and give me a chance.
mmalinowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 00:11   #7
Dualstar
Wtajemniczenie

Cerkopil w aptece

polecam dodatkowo natluszczanie olejami, może być to zwykła oliwa z oliwek
parafina raz na jakiś czas i tyle

Zależy jeszcze jak te ręce wyglądają.
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości