Uczulenie, alergia na kosmetyki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-01, 18:12   #31
maria28
Kniaginia

Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Pampelina Pokaż wiadomość
Zamierzam tez wyprobowac żel hialuronowy i hydrolaty do nawilżania buzi ( ale to jak dotrze zamówienie to zdam relacje).
Aha, do pielegnacji ciala, skory rąk odkryłam masło z The Body Shop z maslem shea. A do przesuszonej skóry rąk Emolium krem specjalny- rewelacyjnie nawilza i natłuszcza.
O, to wymienimy się doświadczeniami. Ja właśnie czekam na przesyłkę żelu hialuronowego, a także skwalanu i masła shea
Co bardzo ważne (przy moich problemach z oczami i skórkami na ustach) wszystkie te produkty mogą być stosowane w pielęgnacji okolic oczu i ust. Zobaczymy, jak działają.

Z Emolium miałam kiedyś żel do mycia i mi nie podpasował, więc jakoś zraziłam się do tej firmy

05.04.2013

.
maria28 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 19:55   #32
Szosza
Raczkowanie

Cytat:
Zamierzam tez wyprobowac żel hialuronowy
Ciekawa jestem twojej opinii. Ja miałam żel z mazideł, niby ładnie się wchłaniał, niestety po kilku godzinach robiła się na twarzy dziwna skorupa, jakbym się wysmarowała białkiem z jajka. Może gdyby go z czymś wymieszać efekt byłby lepszy.

Wiosną i latem dobrze mi robi krem LRP Toleriane. Na zimę jest trochę za lekki. Ostatnio posmarowałam twarz emulsją do ciała Emolium. Całkiem przyzwoity nawilżacz.
Szosza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 15:22   #33
Pampelina
Raczkowanie

Pampelina - a czy ten krem z body shop z maslem shea mozna na twarz? Czy to hardcore? Skonczylo mi sie emolium emulsja do ciala a nie wiem kiedy bede w PL. Body shop mam pod reka, wiec... jak myslisz, nadaje sie na twarz? Emolium krem specjalny mam, ale nie stosuje na buzie, bo sprawdzilam i mnie zapchal.[/QUOTE]

Moim zdaniem Body Shop z masłem shea to typoy balsam do ciała (uwielbiam jego zapach), ale do buzi to on nie jest (body butter). Emolium tez stosuje tylko do rąk, na buzi szczypał ( a Zel aloesowy z mocznikiem Forever tez ma mocznik i mnie nie sczypie i ratuje zawsze z wszelkich podrażnień, uczulen po innych kosmetykach, choc zostawia taką galaretkę na buzi- tak więc tylko na noc i w duzych ilosciach a rano widac juz efekty). Ale Body Shop ma wiele kremów do twarzy, mi.in. z wit.E ( ale nie probowałam jeszcze).

Szosza- ja nie wiem jak zareaguje na ten zel hailuronowy, na pewno bede go miesza np. z Physiogelem albo z olejem kokosowym czy arganowym i zobacze. Sam żel musi byc nakładany na wilgotna buzię albo najlepiej pomieszany z kremem lub olejem inaczek efekt ściągnięcia murowany. Po testach dam znac ( na razie czekam na przesyłkę).

Maria28-na pewno sie wymienimy , oby samymi dobrymi doświadczeniami. Ja mam masełko shea z L'Occitane (100%) bardzo fajne do ust jako balsam , ale na twarzy to nie próbowalam (musze wypróbowac na okolice oczu). Tez jestem ciekawa skwalanu, domieszam go do Physiogelu- choc dowiedzialam sie dzisiaj od znajomej farmaceutki że skawlan może zapychac (powodowac niespodzianki, zaskórniki, ale niekoniecznie). Czyli po testach się okaże

Edytowane przez Pampelina
Czas edycji: 2010-03-02 o 15:41
Pampelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 17:32   #34
helpme
Raczkowanie

GG do helpme

Żel hialuronowy u mnie nie zadziałał cudu na który po cichu liczyłam. Po prostu tak jakby nie działał, a skóra ściągnięta. Próbowałam go dodawać do kremów itd ale to tak jakby go nie było, moze trochę wygładza. Niewiem, może coś źle robię.
Ktoś tu pytał jak używam mocznika. Używam gotowych produktów z mocznikiem ale można też dodawać samemu odrobinę do balsamu, kremu. Moim zdaniem jest świetnny. Oxedermil 10% - ostatnie odkrycie - super!! Tylko tłuścioch i może piec na początku ( jak to po moczniku) ale nie zrażajcie się, efekty zauważalne gołym okiem Tylko uważajcie jak macie jakieś ranki bo może baaardzo piec!
Stary 2010-03-04, 09:11   #35
grazkako
Zadomowienie

Zebra11111 dzięki Dermosanowi dowiedziałam sie jak wygląda zapychanie . Nie mogę się zdecydować co do smarowania kupić . Już wiem , że musi to być lekki nawilżajacy krem i chyba tym czasem póki skóra się nie uspokoi muszę odpuścić sobie walkę ze zmarszczkami . Kremy dla skóry dojrzałej strasznie są napakowane przynajmniej te , które analizowałam i zawsze znajde w składzie coś podejrzanego albo parafina albo DMDM albo glykol propylenowy itd. Od trzech dni podbieram żel po goleniu mojeg TŻ z serii AA -niebieski z oczarkiem i musze przyznać , że jest dobrze - nie obudziłam się z krzaczastymi wąsami , skóra jest miękka , nie wysypało mnie ,troche tylko ściąga -jak to żel. Dziś nawet odważyłam się nałożyć z próbki podkład LRP Unifance Satin Crem i jak na razie jest ok. Na pokład i cień EDM jeszcze czekam . Pampelina czytałam , że aloes nie jest najlepszy dla cery naczynkowej może podrażniać. Widzę , że żelu Forever używasz już długo czy masz jakieś obserwacje w tym temacie ?
grazkako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:44   #36
Szosza
Raczkowanie

Dziewczyny, a próbowałyście Balneum Baby Krem? Zupełnie o nim zapomniałam, a jest bardzo przyzwoity i myślę, że mógłby być bazą do różnych eksperymentów. Na totalny przesusz mieszałam go z oliwą z oliwek. Musze szybko kupić w jakiejś aptece. Sprzedają w tubce i pudełku. Z tego co pamiętam w pudełku wychodzi dużo taniej i jest go naprawdę sporo.
Stary 2010-03-05, 10:09   #37
Pampelina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Zebra11111 dzięki Dermosanowi dowiedziałam sie jak wygląda zapychanie . Nie mogę się zdecydować co do smarowania kupić . Już wiem , że musi to być lekki nawilżajacy krem i chyba tym czasem póki skóra się nie uspokoi muszę odpuścić sobie walkę ze zmarszczkami . Kremy dla skóry dojrzałej strasznie są napakowane przynajmniej te , które analizowałam i zawsze znajde w składzie coś podejrzanego albo parafina albo DMDM albo glykol propylenowy itd. Od trzech dni podbieram żel po goleniu mojeg TŻ z serii AA -niebieski z oczarkiem i musze przyznać , że jest dobrze - nie obudziłam się z krzaczastymi wąsami , skóra jest miękka , nie wysypało mnie ,troche tylko ściąga -jak to żel. Dziś nawet odważyłam się nałożyć z próbki podkład LRP Unifance Satin Crem i jak na razie jest ok. Na pokład i cień EDM jeszcze czekam . Pampelina czytałam , że aloes nie jest najlepszy dla cery naczynkowej może podrażniać. Widzę , że żelu Forever używasz już długo czy masz jakieś obserwacje w tym temacie ?
Tak żelu aloesowego Forever używa moja cała rodzina od jakiś 10 lat ( najczęsciej na siniaki, stłuczenia, oparzenia itp.), ja od jakiegos czasu na niespodzianki na wieczór i w przypadku jakiś podrażnień spowodowanych innymi kosmetykami. Bardzo ładnie łagodzi, przyspiesza gojenie i po nałożeniu kilku warstw nawilza ( tyllko robi wtedy taką galaretkę na buzi, ale to łatwo zmyc). Generalnie polecam, ale nie na dzień bo się klei, tylko na noc na "ukojenie" skóry. Moja siostra wypróbowała tez patent taki-najpierw cienka warstwa żelu na buzie a jak sie wchlonie to krem normalnie używany na to. Podobno fajny efekt nawilżenia. Ja zawsze daje na Physiogel po wchlonięciu i jest oki.
Czy szkodzi na naczynka-nie zaobserwowalam, ale raczej lagodzi niz podrażnia. (Zawiera tez tocopherol i mocznik dlatego pewnie tak dobrze nawilża- gdyby tylko nie dawal tej galaretkowatości -to bym na dzień stosowała na cała buzię, a tak tylko na noc). No to chyba tyle

A co używacie do głębszego oczyszczania wrażliwej, suchej buzi? Jakiś peeling? (ostatnio zauwazyłam, że chyba przydałoby sie stosowac jakieś głębsze oczyszczanie z raz w tyg. bo widzę rozszerzone pory i byc może niedogłebne oczyszczanie powoduje u mnie niespodzianki, ale boje sie podrażnień ). Polecono mi ostatnio peeling enzymatyczny Pharmaceris do cery naczynkowej- może ktos używał, zna, poleca bądź odradza?

---------- Dopisano o 10:09 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez helpme Pokaż wiadomość
Żel hialuronowy u mnie nie zadziałał cudu na który po cichu liczyłam. Po prostu tak jakby nie działał, a skóra ściągnięta. Próbowałam go dodawać do kremów itd ale to tak jakby go nie było, moze trochę wygładza. Niewiem, może coś źle robię.
Ktoś tu pytał jak używam mocznika. Używam gotowych produktów z mocznikiem ale można też dodawać samemu odrobinę do balsamu, kremu. Moim zdaniem jest świetnny. Oxedermil 10% - ostatnie odkrycie - super!! Tylko tłuścioch i może piec na początku ( jak to po moczniku) ale nie zrażajcie się, efekty zauważalne gołym okiem Tylko uważajcie jak macie jakieś ranki bo może baaardzo piec!
Helpme - u mnie to samo niestety tylko to okropne uczucie ściągnięcia i do tego pieczenia?, swędzenia?, tak jakby ściągał skórę od środka. A miał podobno byc neutralny, łagodny-sama nie wiem może tak jak Ty cośrobię źle, a może jako nieliczna mam uczulenie na HA Takie to życie atopika

Czas edycji: 2010-03-05 o 10:06
Stary 2010-03-05, 14:24   #38
grazkako
Zadomowienie

Dzięki Pampelino , Helpme też polecała żel Forever . Waham się jeszcze między nim a A-Derma Epitheliate AH - teoretycznie jest lepszy dla mojej skóry ale czy znowu nie pozapycha . Próbek jak zwykle brak . Lece po pracy na poczte coś przyszło tylko nie wiem czy podkład EDM czy Cień EDM.
grazkako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 14:42   #39
Szosza
Raczkowanie

Cytat:
Polecono mi ostatnio peeling enzymatyczny Pharmaceris do cery naczynkowej- może ktos używał, zna, poleca bądź odradza?
Tu sporo na ten temat:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-38...-chlorofil.htm

Ja póki co przynajmniej z naczynkami nie mam problemu, więc dorzucam do kremu szczyptę kawy (z tego co zostanie w kafeterce po parzeniu) i ścieram. Obawiam się, że to chyba niedobrze. Teoretycznie. Mi służy.
Stary 2010-03-05, 16:12   #40
maria28
Kniaginia

Co do peelingów - ja używam tego
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-15...zymatyczny.htm

choć rzeczywiście działanie ma takie sobie, ale nie uczula (a trudno mi znaleźć coś na buzię, co mnie nie uczula)

05.04.2013

.
Stary 2010-03-06, 10:06   #41
Szosza
Raczkowanie

Maria28, a ma ci on w składzie jakieś perfumy?
Stary 2010-03-06, 12:37   #42
maria28
Kniaginia

Cytat:
Napisane przez Szosza Pokaż wiadomość
Maria28, a ma ci on w składzie jakieś perfumy?
wrzucam zdjęcia, to chyba starsza wersja (choć jeszcze termin ważności nie upłynął), bo opakowanie się różni.
Teraz to ten skład średnio mi się podoba (po tym, co ostatnio czytam o parabenach itd. to można popaść w paranoję)

05.04.2013

.
Stary 2010-03-06, 15:12   #43
helpme
Raczkowanie

GG do helpme

Może to wam się wydawać hardkorowe ale ja używam peelingu z St.Ives tego morelowego. Oczywiście na zagojoną buzie. Efekt - gładka buzia jak u niemowlaczka Z enzymatycznymi nie mam doświadczenia - zawsze mi się wydawało że wogóle nie działają
Stary 2010-03-06, 19:56   #44
czedy
Przyczajenie

Witam wszystkie Wrażliwe...
Ja mam od 2 lat już problem ze skórą na policzkach, reszta skóry jest ok. Chodzenie po lekarzach wyczyściło mi kieszenie, ale nadal problemy widać.Często muszę użyć filtr SVR 50 Mineral kryjący, aby wogóle wyjść z domu. Dla mojej twarzy najlepiej służy zimna przegotwowana woda.Skóre mam mieszaną, więc nie zawsze dobrze ją oczyszczę samą wodą.Wtedy używam kostki myjącej Lipikar LRP z przegotowaną wodą. Zalecenie lekarza Moja twarz nie przyjmuje ZADNYCH kremów jak do tej pory, nawet Phisiogel( Stiefel). Jedyny ratunek na krostki z wodą i zaczerwienienie to Dermalibour A-Derma z cynkiem i miedzią.... i dieta.
Wniosek jeden... byłam maniaczką kosmetyków, a teraz za to płacę najdroższą cenę
Pozdrawiam.
czedy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:09   #45
Pampelina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez czedy Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Wrażliwe...
Ja mam od 2 lat już problem ze skórą na policzkach, reszta skóry jest ok. Chodzenie po lekarzach wyczyściło mi kieszenie, ale nadal problemy widać.Często muszę użyć filtr SVR 50 Mineral kryjący, aby wogóle wyjść z domu. Dla mojej twarzy najlepiej służy zimna przegotwowana woda.Skóre mam mieszaną, więc nie zawsze dobrze ją oczyszczę samą wodą.Wtedy używam kostki myjącej Lipikar LRP z przegotowaną wodą. Zalecenie lekarza Moja twarz nie przyjmuje ZADNYCH kremów jak do tej pory, nawet Phisiogel( Stiefel). Jedyny ratunek na krostki z wodą i zaczerwienienie to Dermalibour A-Derma z cynkiem i miedzią.... i dieta.
Wniosek jeden... byłam maniaczką kosmetyków, a teraz za to płacę najdroższą cenę
Pozdrawiam.
Nie obwiniaj się że to twoja wina z problemami cery. Ja tez kiedys używałam więcej różnych kosmetyków i nie przejmowałam sie składami itp. a jedynie kolorem, zapachem. Teraz tez mam problemy z buzią ( cera mieszana z tendencja do przesuszania,atopowa, mocno skłonna do alergii). I nigdy mi nie przyszlo przez myśl że to moja wina- atopia ujawniła sie u mnie pod wpływem hormonow ciążowych ( w pierwszej ciąży egzemy itp.), potem wyleczylam sobie to dietą ( prawie głodówką). I teraz po drugiej ciąży jestem w podobnej sytuacji ( przed ciąża cera w miarę oki moze tylko wieksze przetłuszczanie czoła, w ciązy masakryczne swędzące wysypki na czole plus mocne zaczerwienienie). Teraz nie swędzi ale w strefie T ( czolo, nosi okolice, broda) pojawiaja się niedoskonałości ( delikatny trądzik?), deóch dermatolgow stweirdziło niedoleczony trądzik, dwoch innych lekarzy że to sprawa uczuleniowa i coś co jem powoduje u mnie takie krostki. No i co? Próbuje dojśc co może tak na mnie działac ( miesiąc nie jadlam glutenu i nic, po kukurydzy swędzialo mnie strasznie czoło), odstawilam nabiał jakies dwa miesiące ale też nie widzę poprawy), odstawiam teraz mięso i wędliny bo napakowane konserwantami i różnymi stabilizatorami. No i zobaczę Wybieram się tez do dietetyka, która pomogłam juz wielu osobom w ustaleniu co źle wpływa na ich stan zdrowia ( nie tylko na cerę!).
Z kremów spróbuj może Keratolan 1 dla alergików- ma mocznik i bardzo łagodzi ( no chyba że masz uczulenie na mocznik) albo którys z kremow z Avene ( CPI do nadwrażliwej cery z parafiną) lub którys do cery wrazliwej. Do mycia buzi ja w ogole nie uzywam wody - odkryłam ostatnio micel Provegol z SVR z nagietkiem.
Może dobrze by było, gdybyś zasięgnęła porady alergologa? ( u mnie dermatolodzy egzeme traktowali jako grzybice! dawali maście sterydowe a tu za rada alerg. wsytarczyło zmienic diete i plus natluszczac skore kremami z mocznikiem). Zawsze warto spróbowac
Aha- odkrylam też swietny tonik nawilżający- hydrolat aloesowy z BU. Naprawde fajnie łagodzi. Szkoda że nie robią hydrolatów nagietkowych (-:
Pozdrawiam

Czas edycji: 2010-03-07 o 12:15
Stary 2010-03-07, 19:48   #46
czedy
Przyczajenie

Pampelina ilu ja juz lekarzy widziałam i kazdy mówił zupełnie co innego. Pewna lekarka na grzybice mnie leczyła zupełnie bezpodstawnie-wtedy to ja miałam policzki jak poparzone Tak jak pisałam moja skóra nie lubi nic oprócz samej wody. Micelem to zmywam makijaz oczu ale i tak opłukuję wodą. Najbardziej dziwi mnie,że to tylko na samych policzkach mam. Lekarz(jeden z wielu)stwierdził,że to dermatoza okołoustna,a co ją wywołuje do końca nie wiadomo. Kiedyś zimą miałam egzemę na rekach, ale już jakiś czas miałam z tym spokój. Teraz policzki to moja zmora. Ponoć stres też źle wpływa, ale codzien rano patrze w lustro i myślę:bedzie gorzej, lepiej,gorzej Testy alergiczne nic nie wykazały.
Dieta teraz troszkę pomaga i juz ograniczyłam kawę,nabiał,mięso. Jem więcej ryb,surowych warzyw i to troche pomaga. Łykam suplementy omega3, 6, 9 i tez widać gojenie.Czego unikam: fast foodów,octu, kakao, gorących potraw i wszystkiego co rozszerza naczynka(np. sauna).
Pisałaś też o wpływie hormonów- tak to też prawda, tym bardziej że problem dotyka kobiet ok.30 roku życia.
Tylko jak tu nie winić kosmetyków, skoro konserwanty w nich zawarte rozregulowują gospodarkę hormonalną w organiźmie...Niestety.
Przestawiłam się na organiczne kosmetyki. Ale i tak boję się tym smarować policzki. Reszta ciała jest ok
Już myślałam isć do znachora, ale dietetyk będzie pierwszy.
Pozdrawiam
Stary 2010-03-08, 08:50   #47
Pampelina
Raczkowanie

Smile Dot.: Uczulenie, alergia na kosmetyki

Cytat:
Pampelina ilu ja juz lekarzy widziałam i kazdy mówił zupełnie co innego. Pewna lekarka na grzybice mnie leczyła zupełnie bezpodstawnie-wtedy to ja miałam policzki jak poparzone Tak jak pisałam moja skóra nie lubi nic oprócz samej wody. Micelem to zmywam makijaz oczu ale i tak opłukuję wodą. Najbardziej dziwi mnie,że to tylko na samych policzkach mam. Lekarz(jeden z wielu)stwierdził,że to dermatoza okołoustna,a co ją wywołuje do końca nie wiadomo. Kiedyś zimą miałam egzemę na rekach, ale już jakiś czas miałam z tym spokój. Teraz policzki to moja zmora. Ponoć stres też źle wpływa, ale codzien rano patrze w lustro i myślę:bedzie gorzej, lepiej,gorzej Testy alergiczne nic nie wykazały.
Dieta teraz troszkę pomaga i juz ograniczyłam kawę,nabiał,mięso. Jem więcej ryb,surowych warzyw i to troche pomaga. Łykam suplementy omega3, 6, 9 i tez widać gojenie.Czego unikam: fast foodów,octu, kakao, gorących potraw i wszystkiego co rozszerza naczynka(np. sauna).
Pisałaś też o wpływie hormonów- tak to też prawda, tym bardziej że problem dotyka kobiet ok.30 roku życia.
Tylko jak tu nie winić kosmetyków, skoro konserwanty w nich zawarte rozregulowują gospodarkę hormonalną w organiźmie...Niestety.
Przestawiłam się na organiczne kosmetyki. Ale i tak boję się tym smarować policzki. Reszta ciała jest ok
Już myślałam isć do znachora, ale dietetyk będzie pierwszy.
Pozdrawiam
Twój opis wskazuje że masz problem z cerą naczynkową i do tego może to byc też AZS (atopowe zapalenie skory)- skora wyglada wtedy jak poparzona (jak sama pisałaś). Keratolanu 1 uzywał mój tata ( ma trądzik różowaty) i ja sama tez uzywałam ( ja mam AZS i cere naczynkową). Napisz skąd jesteś to moze polecę Tobie pania dermatolog, ktora w końcu porządnie podleczyła trądzik różowaty mojemu tacie. ( Polecała m.in. Keratolan, Cetaphil do mycia, wode mineralna bądź przegotowaną do buzi, no i dieta-czyli obserwowanie co wpływa dobrze na cerę a co szkodzi). I koniecznie trzeba znaleźc dla Ciebie krem, który będzie chronił, nawilżał i natluszczal skóre buzi. To bardzo ważne by nie pogarszac jej stanu. Ja już sie czasami nie przejmuje tymi wszystkimi parabenami itp. bo bym chyba zgłupiała. Unikam głównie parafiny i mineral oil bo w połaczeniu z kosmetykami mineralnymi moga zapychac( przyczyniac sie do tworzenia zaskórników i krostek).
Ja osobiście tez unikam octu, czekolady, ketchupu, majonezu itp. nie jem nabiału, bo ten najbardziej zaostrza objawy AZS u mnie. Nie pije kawy od niepamiętnych czasow ( okazjonalnie male cappucino), zero alkoholu, mocnej herbaty, glównie Rooibos i zielona herbata plus owocowe herbatki). Do tego reguluje hormonki, bo mam problemy z typowymi niedoskonalościami po 30 r.ż. . zamierzam tez zrezygnowac z wędlin bo w nich to dopiero swiństw jest naładowane ( tylko ja tak lubie mięsko ). I zobaczę co sie będzie dziac.
A jakie organiczne kosmetyki polecasz, gdzie mozna takie kupic? Moze namiary na jakies internetowe sklepy masz?
Pozdrawiam

Czas edycji: 2010-03-08 o 08:58
Stary 2010-03-08, 10:53   #48
czedy
Przyczajenie

Pampelina dziekuje za odpowiedź.
Tak jak napisałaś moja skóra jest skłonna do czerwienienia, ale naczynek jako takich nie widać.Któryś z lekarzy powiedział,że to też początek trądziku różowatego, w co nie wierzę zupełnie.
Jestem z Białegostku. Mamy tu pewną klinikę popularną i prywatną( gdzie stracilam dużo pieniedzy a efekt....to samo), a jeśli chodzi o leczenie to ładują antybiotyki na siłę, a ile można je przyjmować. Jak po 2 miesiącach skończyły się, to komedie na twarzy mi się robiły.
Dieta moja musi być bogata w oleje i cynk, sama widzę po kilku dniach kuracji skóra jest ładniejsza
Pytałaś też o organiczne kosmetyki. Najwięcej ich jest na stronie SoOrganic(strona z UK po angielsku).Tam kupiłam kosmetyki do pielegnacji ciała firmy Organic Blue- dla mnie są łagodne i bardzo wydajne. Nie moge przekonać się do żadnych organicznych szamponów, bo robią mi siano z włosów,pomimo odżywek.Zostaję przy Loreal i Pantene.
Jesli chodzi o parafinę. Mam jeden krem Oilatum, mogę go stosować TYLKO jednorazowo co jakiś czas . Pomadki parafinowe tez odpadają, bo robią mi się takie same krostki z wodą wokół lini ust jak mam na polikach.Myślę, że to zapycha a jednocześnie jakby uczula (te krostki są mikroskopijne i wygląda jak potówka u dzieci)
Mogę tez polecić balsamy do ust Balm Balm( z tej samej str)
Podczas wyjazdów kupuję sobie kosmetyki z Burt's Bees. Nie są organiczne,ale naturalne (kremy do rąk super i pomadki na bazie wosku pszczelego). Myślę,że pewnie można tez je zakupić przez internet.
Kolorowych jeszcze nie stosowałam, oprócz mineralnych cieni.
Odnośnie diety: Moja koleżanka zamiast wędliny sama kupuje mięso i je gotuje(szynka)-mówi,że jest bez smaku, ale i bez chemii . Ja się nie skusiłam, ale może kiedyś. Nabiał to tylko jogurt i to rzadko
Ostatnio też przerzuciłam się na sałatki zamiast mięsa I oczywiście staram się w miare możliwości(!) nie stresować
Pozdrawiam.
Stary 2010-03-08, 21:51   #49
Szosza
Raczkowanie

Czedy, a robiłaś posiew (wymaz ze skory)? Może to jakiś gronkowiec albo inna bestia. Tak mi przyszło do głowy, jak napisałaś że antybiotyki doraźnie pomagają. Przy szpitalach zawsze są pracownie mikrobiologiczne. Prywatnie takie badanie można zrobić bez skierowania.
Stary 2010-03-08, 23:05   #50
czedy
Przyczajenie

Szosza zrobiłam wszystkie badania. Są w normie. Ponoć pewne rodzaje grzybów i gronkowców są naturalnie występujące na skórze,a przy stanach zapalnych mają pole do popisu Już na samo słowo 'dermatolog' reaguję wymiotnie, bo nikt mi nie pomógł, a stosowałam się do zaleceń Powiem szczerze odstawiając kosmetyki mam poprawę, ale to musi być 'coś jeszcze' bo kiedyś tego nie było i cieszyłam się super cerą. W pewnym momencie pomyślałam,ze ktoś mnie przeklął lub rzucił urok stąd pomysł o pojściu do jakiegoś zielarza. MOZE MA KTOŚ NAMIARY NA SZEPIETUCHY W WOJ. PODLASKIM LUB MAZOWIECKIM???????? PLEASEEEEEEEEE
Stary 2010-03-09, 23:26   #51
maria28
Kniaginia

Wypróbowałam żel hialuronowy i masło shea z BU.

Żel nałożony sam na wilgotną skórę jest ok, po czasie czuję lekkie ściągnięcie, ale nie przeszkadza mi. Natomiast żel wymieszany z kremem - porażka. Może ze złym kremem zmieszałam, bo z nawilżającym z oliwą z oliwek, ale po chwili całość mi się na twarzy wałkowała strasznie. Musiałam te wałeczki zetrzeć, więc pewnie tym samym starłam to, co sobie zaaplikowałam. Bez sensu.

Masło shea - maleństwo takie, pewnie się szybko zużywa. Ciężko się nakłada, albo ja nie potrafię, mimo że rozgrzewam w dłoniach. Toporne, na ciało si,e nie nadaje. Będę stosować na małe powierzchnie, usta, oczy, może końcówki włosów.
Mam jakieś inne masło shea (w mniejszym stężeniu, bo w składzie ma inne substancje dodatkowo) i łatwiej się rozprowadza.

05.04.2013

.
Stary 2010-03-10, 08:48   #52
Pampelina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Wypróbowałam żel hialuronowy i masło shea z BU.

Żel nałożony sam na wilgotną skórę jest ok, po czasie czuję lekkie ściągnięcie, ale nie przeszkadza mi. Natomiast żel wymieszany z kremem - porażka. Może ze złym kremem zmieszałam, bo z nawilżającym z oliwą z oliwek, ale po chwili całość mi się na twarzy wałkowała strasznie. Musiałam te wałeczki zetrzeć, więc pewnie tym samym starłam to, co sobie zaaplikowałam. Bez sensu.

Masło shea - maleństwo takie, pewnie się szybko zużywa. Ciężko się nakłada, albo ja nie potrafię, mimo że rozgrzewam w dłoniach. Toporne, na ciało si,e nie nadaje. Będę stosować na małe powierzchnie, usta, oczy, może końcówki włosów.
Mam jakieś inne masło shea (w mniejszym stężeniu, bo w składzie ma inne substancje dodatkowo) i łatwiej się rozprowadza.
Ja też mam maslo shea takie 100% z L'Occitane ( miękkie po rozgrzaniu, ale i tak najlpesze pod oczy i jako balsam do ust. Ja tez mieszałam żel HA z Bu z kremem Physiogel no i mrowienie i mialam wrażenie że to uczulenie (kosmetyczka znajoma potwierdziła ,że może konserwant tak na mnie zadziałał - poleciła wyprobowac z innej firmy HA albo bez konserwantu).
Polecam natomiast hydrolat aloesowy z BU- jak dla mnie fajny, nawilża, tonizuje, odświeża i lagodzi moje zaczerwienienia. Zamierzam wyprobowac jeszcze inne hydrolaty ( ale aloesowy napewno jeszcze zakupię). Czekam na razie na olej tamanu ( na wypryski podobno dobry) i olej arganowy (ma nawilżac), i na puder perłowy ( działanie antyseptyczne, lagodzące - tez na drobne wypryski itp. będe próbowac). No i zobaczymy

CZEDY - oj to ja mam dobra pania dermatolog w woj.wielkopolskim. A wiesz, że ta parafina może rzeczywiście powodowac takie zapychanie ( takie krostki wypełnione płynem- u mnie pojawiaja się takie na lini strefy T i wokół nosa i są zaczerwienione, dermatolodzy wmawiali mi "niedoleczony trądzik" (ja go nie mialam nigdy!), ale moja kosmetyczka na bank mówi że to jakis rodzaj podrażnienia, a na pewno nie trądzik. Ogolnie moja twarz jest skłonna do zaczerwienień i nadreaktywna( jak zrobi mi sie ciepło to mam mega różowe policzki- czyli rozszerzone naczynka) ale z tym to wszyscy w mojej rodzinei maja problem(dziedziczne. Na razie próbuje dojśc co może uczulac, podrazniac ( dieta bądź kosmetyki) ale z marnym skutkiem. Na pewno wiem że kukurydza wywołuje u mnie swędzącą wysypkę na czole (takie drobne krostki wypełnione plynem i swędzące).Uzywam pudru mineralnego, ktory sprawdza sie tak sobie ( bo po ok.5 godz. zaczyna mnie ściągac ale po demakijażu jest juz oki- szukam nadal "ideału").
Pozdrawiam wszystkie "wrazliwe" buźki

Czas edycji: 2010-03-10 o 11:47
Stary 2010-03-10, 11:54   #53
malgosiaisabella
Przyczajenie

ja jestem uczulona na parafinę i od czasu jak sprawdzam zawartość kupowanych kosmetyków jest ok a bynajmniej nie mam jakichś większych problemów
malgosiaisabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 14:18   #54
maria28
Kniaginia

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Natomiast żel wymieszany z kremem - porażka. Może ze złym kremem zmieszałam, bo z nawilżającym z oliwą z oliwek, ale po chwili całość mi się na twarzy wałkowała strasznie. Musiałam te wałeczki zetrzeć, więc pewnie tym samym starłam to, co sobie zaaplikowałam. Bez sensu.
Zwracam honor żelowi - to ten krem sam z siebie się wałkuje.

05.04.2013

.
Stary 2010-03-10, 14:29   #55
czedy
Przyczajenie

Malgosiaisabella- czy Twoje uczulenie na parafinę jest swędzące, czy tylko objawia się przez grudki???

Pampelina - możesz mi wysłać namiary na Twoją dermatolog na pw? Jeśli to jest w Poznaniu to może jakoś się załapię w trakcie pobytu tam.Moja skóra tak reaguje jak Twoja- jest reaktywna,ale u mnie w rodzinie wszyscy mają ładne cery, ja 1 tylko mam to
Ja w sumie odstawiam nawet kosmetyki (żele z SLS-em) do mycia i idę kupić bardziej naturalny olejek do mycia ciała. Z L'occitane może coś znajdę. Tylko te konserwanty...ale spłuczę
Może jak całe moje ciało nie będzie miało tyle chemii to i twarz się zagoi
Tylko wtedy musiałabym też przestać jeść...he he
Pozdrawiam

P.s.Ostatnio zrobiłam peeling- i co...1 godzina była super gładka skóra, a juz po 2 zaczął się burak. Nawet na czole i nosie. Mam dosyć
Stary 2010-03-11, 20:10   #56
Szosza
Raczkowanie

Cytat:
MOZE MA KTOŚ NAMIARY NA SZEPIETUCHY W WOJ. PODLASKIM LUB MAZOWIECKIM???????? PLEASEEEEEEEEE
Się załatwi . Słyszałam o takiej jednej, która starannie oblizawszy gałkę oczną, uzdrowiła chore oko pewnego nieszczęśnika. Nie wiem czy to na faktach ale historia pikantna.

Maria28, zapomniałam podziękować za fotkę peelingu Lirene. Dziękuję zatem.
Stary 2010-03-12, 11:59   #57
maria28
Kniaginia

Cytat:
Napisane przez Kosmetyki Natury Pokaż wiadomość
Proponuję udać się do alergologa i wykonać testy płatkowe. (test nakładany jest na plecy). W wielu kosmetykach znajdują się matale, które uczulają, bardzo ważne jest też opakowanie w jakim znajduje się ksoemtyk. Np jeśli masz alergię na nikiel a kosmetyk który używasz znajduje się w opakowaniu metalowym z zawartością niklu to na pewno będziesz miała uczulenie. Z kolorowych kosmetyków uczulają najbardziej te o intensywnych kolorach.
A co jeśli ktoś ma alergię na kobalt (po testach płatkowych)?? Jak to się ma do opakowań, w których są kosmetyki i do kolorów/barwników w kosmetykach kolorowych?

05.04.2013

.
Stary 2010-03-13, 06:05   #58
malgosiaisabella
Przyczajenie

Cytat:
Malgosiaisabella- czy Twoje uczulenie na parafinę jest swędzące, czy tylko objawia się przez grudki???
u mnie objawiało sie czerwonymi plamami ,które utrzymywały się do kilku dni , no cóż troszkę swędziało.

---------- Dopisano o 06:05 ---------- Poprzedni post napisano o 06:00 ----------

Cytat:
Napisane przez malgosiaisabella Pokaż wiadomość
u mnie objawiało sie czerwonymi plamami ,które utrzymywały się do kilku dni , no cóż troszkę swędziało.
Cytat:
Ja w sumie odstawiam nawet kosmetyki (żele z SLS-em) do mycia i idę kupić bardziej naturalny olejek do mycia ciała. Z L'occitane może coś znajdę. Tylko te konserwanty...ale spłuczę
Może jak całe moje ciało nie będzie miało tyle chemii to i twarz się zagoi
ja przez długi czas myłam sie tylko mydłami dla dzieci a i tak myślalam że zwariuje , ciągle mnie wszystko swędziało po kilka razy dziennie musiałam smarować skórę oliwką bambino , teraz się wszystko unormowało do mycia uzywam wreszcie ,,normalnego" mydła dove i tego samego balsamu oraz oliwki ziaja lub olejku nivea.
jakiś czas smarowałam się też zwykłą oliwą z oliwek.

Edytowane przez malgosiaisabella
Czas edycji: 2010-03-13 o 06:06
malgosiaisabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:06   #59
czedy
Przyczajenie

malgosiaisabella- takie czerwone plamy to ja miałam,ale po wodzie kranówce... Uczulenie raczej wydaje mi sie z grudkami i swedzące- choć lekarzem nie jestem.
Z tytułu poszukiwań nowego czegoś do mycia kupiłam Dove kremowe, bo do L'occcitane jeszcze nie jade.Przy raczej skłonnej do przesuszania skórze żadne żele mi nie pomagają,a mydła w kostce typu (ostatnio) Y Rocher wysuszało. Na poczatku było fajnie, ale po tygodniu uzywania juz nie.
Poszukam tez olejku naturalnego zamiast balsamu. Ostatnio widziałam z Dr. Beta. Ciekawe, moze znajde na wizaz cos o nim.
Pozdrawiam wszystkie wrazliwe
Stary 2010-03-16, 09:28   #60
Szosza
Raczkowanie

Cytat:
takie czerwone plamy to ja miałam,ale po wodzie kranówce...
a propos kranówki, też mnie masakrowała. teraz myję twarz filtrowaną wodą, mam taki magiczny dzban z filtrem i jest dużo lepiej. problemem pozostają skomplikowane ewolucje pod prysznicem podczas mycia głowy.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości