Moja metamofoza - doradźcie. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-10, 18:08   #211
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Moja metamofoza - doradźcie.

Dziękuję za wszystkie rady, dziewczyny. (;
Niestety, nie jestem tak chuda, jak na niektórych zdjęciach - sądzę, że po prostu dziwnie wyszłam - mam 58 kg przy 170 cm i chciałabym nawet trochę zrzucić.

Odnośnie ubrań - lubię luźne ubrania, ale być może macie rację, że powinnam jednak stawiać na bardziej kobiece fasony.

Odnośnie cery - to po prostu taki blady puder. Nigdy nie stosowałam podkładu, ponieważ po jednym mam złe wspomnienia - zaczął "odpadać" i się kruszyć - brr, masakra. Róż na policzkach wygląda u mnie dość niekorzystnie. Kiedy kupiłam puder o ton ciemniejszy od tego, moja złośliwa znajoma powiedziała mi dokładnie tak " Boże, jaka Ty jesteś pomarańczowa! Koniecznie wróć do jasnego pudru. " I bądź tu człowieku mądry, kiedy każdy mówi ci coś zupełnie innego. I to nie jest kwestia mojego uporu - ja już po prostu nie wiem kogo słuchać... .

Co do makijażu - tutaj w pełni Was posłuchałam i maluję zawsze tylko górną powiekę, bądź też robię kreskę. Rzeczywiście - wygląda dużo lepiej.

Odnośnie włosów - dziki pomarańcz niezwykle szybko się płucze. Jeszcze troszeczkę i będę blondynką, jak tak dalej pójdzie (chociaż coś mi wyszło na dobre).

Ponadto - mam krzywe nogi (bynajmniej moim okiem) i nieciekawe uda. Nigdy nie nosiłam rurek a ostatnio zakupiłam ciemnogranatowe, dość eleganckie. Czy sądzicie, że jeżeli zestawię je ze szpilkami i luźną czarną tuniką, to będę wyglądać w miarę znośnie?

Odnośnie kolorów - pastele na nie (zresztą gryzą się z włosami - błękitne, różowe, białe, pudrowe) o reszcie mówicie, że jest smutna (najbardziej kocham fiolet, czerń i czerwień) - w jakich więc barwach mnie widzicie?

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady i cierpliwość do mnie.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 18:33   #212
SceneQueene
Zakorzenienie

Wrzucę jeszcze swoje zdjęcia z dzisiaj (wyżej wspomniana czarna tunika), ale te jeansy mi do niej jakoś nie pasują (za jasne) i dlatego myślę nad rurkami... Nie jestem jednak do nich do końca przekonana...

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2010-05-10, 19:20   #213
zmija19
Zadomowienie

musze przyznać że w makijażu widze wilkie postepy- nareszcie wyszła z ciebie twoja delikatnosc i kobiecośc od razu jesteś owiele ładniejsza co do porad koleżanki może kupiłaś zły odcień pudru dlatego wyszedł pomarańczowy, może kup sobie perełki brązujące uzyskasz wtedy efekt lekkiej opalenizny, jasnego pudru nie używaj. róż na policzkach każdemu pasuje, tylko trzeba dobrać odpowiedni odcień na tych zdjęciach kolor włosów już troszkę lepiej wygląda, moim zdaniem nie jest tragiczne bo lepiej niz w tych czarnych, fioletowych itp
zmija19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:29   #214
zawszeboska
Zakorzenienie

Ten makijaż na ostatnich zdjęciach jest super. Bardzo ładnie w nim wyglądasz.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:59   #215
Madlen__18
Zakorzenienie

A ja powiem tak:
Rozumiem problem finansowy, ale zauważę jedną rzecz: za te wszystkie pieniądze które wydajesz na nietrafione farbowania włosów farbą sklepową : miałabyś już jedną konkretną wizytę u fryzjera.

Najlepiej nic nie rób teraz z włosami, odczekaj, zobacz jak się kolor będzie płukać.
Strasznie często farbujesz włosy, a one i tak są już zniszczone! To nie pomoże Tobie w poprawieniu wizerunku, ani włosom. To je wręcz zabije, bo przypuszczam, że jeszcze prostujesz.

Rób domowe maseczki na włosy, czekaj na to co się będzie działo z kolorem i nic nie rób.

Odnośnie blondu: nie będzie ci ani trochę pasował.
Chyba, że ten 7 z garniera, ale tego NIE MA SZANS uzyskać w domowych warunkach, sklepową farbą. Nawet u fryzjera miałabyś spory problem.

Jasne blondy tylko cię oszpecą, i będziesz bardzo żałować, że w ogóle próbowałaś. Twoja twarz "Zniknie we włosach", straci wyraz, będzie jeszcze bledsza.

Zauważyłam, że ilekroć wybierasz sobie kolor włosów (czy blond, czy rudy, czy inny) zawsze wybierasz dość skrajne kolory w palecie. Zawsze agresywne, mało naturalne, co za bardzo kontrastuje z Twoją twarzą. To nie jest naturalna paleta barw, więc nawet ciężko stwierdzić, że jakiś kolor mógłby ci pasować, gdyby był w innym odcieniu.

Zrezygnuj z tego pomysłu z blondem KONIECZNIE.

Ad makijażu: faktycznie zmiana na duży plus!
Na ostatnich zdjęciach wreszcie dostrzegam delikatną kobietkę (zaznaczam, że lubię rockowe klimaty (kiedyś nosiłam rzeczy gotyckie wręcz) ale tu też jest cienka granica dobrego smaku, trzeba mieć wyczucie, żeby nie "przedobrzyć" bo siląc się na oryginalność sprzeczną z naszym typem kolorystycznym, urodą itp robisz sobie tylko krzywdę.

Ps. sama mam tutaj wątek, zapraszam, możesz pokrytykować
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:06   #216
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość
A ja powiem tak:
Rozumiem problem finansowy, ale zauważę jedną rzecz: za te wszystkie pieniądze które wydajesz na nietrafione farbowania włosów farbą sklepową : miałabyś już jedną konkretną wizytę u fryzjera.

Najlepiej nic nie rób teraz z włosami, odczekaj, zobacz jak się kolor będzie płukać.
Strasznie często farbujesz włosy, a one i tak są już zniszczone! To nie pomoże Tobie w poprawieniu wizerunku, ani włosom. To je wręcz zabije, bo przypuszczam, że jeszcze prostujesz.

Rób domowe maseczki na włosy, czekaj na to co się będzie działo z kolorem i nic nie rób.

Odnośnie blondu: nie będzie ci ani trochę pasował.
Chyba, że ten 7 z garniera, ale tego NIE MA SZANS uzyskać w domowych warunkach, sklepową farbą. Nawet u fryzjera miałabyś spory problem.

Jasne blondy tylko cię oszpecą, i będziesz bardzo żałować, że w ogóle próbowałaś. Twoja twarz "Zniknie we włosach", straci wyraz, będzie jeszcze bledsza.

Zauważyłam, że ilekroć wybierasz sobie kolor włosów (czy blond, czy rudy, czy inny) zawsze wybierasz dość skrajne kolory w palecie. Zawsze agresywne, mało naturalne, co za bardzo kontrastuje z Twoją twarzą. To nie jest naturalna paleta barw, więc nawet ciężko stwierdzić, że jakiś kolor mógłby ci pasować, gdyby był w innym odcieniu.

Zrezygnuj z tego pomysłu z blondem KONIECZNIE.

Ad makijażu: faktycznie zmiana na duży plus!
Na ostatnich zdjęciach wreszcie dostrzegam delikatną kobietkę (zaznaczam, że lubię rockowe klimaty (kiedyś nosiłam rzeczy gotyckie wręcz) ale tu też jest cienka granica dobrego smaku, trzeba mieć wyczucie, żeby nie "przedobrzyć" bo siląc się na oryginalność sprzeczną z naszym typem kolorystycznym, urodą itp robisz sobie tylko krzywdę.

Ps. sama mam tutaj wątek, zapraszam, możesz pokrytykować
Co do farbowania włosów - rzeczywiście, na razie (do końca maja co najmniej) postanowiłam nie zmieniać koloru, ponieważ efekty "spierania się" mi się podobają - rudy sam się rozjaśnia.

Włosy rzeczywiście prostuję - wierz mi, bez tego ani rusz. Nie chcę, aby uciekali ode mnie z krzykiem i tekstem "a ta co ma za szopę na głowie" - każdy włos w inną stronę.

Masz rację, pewnie uzbierałabym na wizytę u fryzjera, sumując pieniądze wydane na farby, ale... Problem jest taki, że ja po prostu lubię farbować włosy - samo farbowanie jest dla mnie swoistą przyjemnością. (;

Cieszę się, że zmiany w makijażu się Wam podobają - uff, chociaż gdzieś jakiś postęp. (;

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-11, 16:21   #217
Madlen__18
Zakorzenienie

Ad prostownicy : wierzę, mam tak samo

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Tylko zauważ, że kładąc farbę na włosy wielokrotnie wcześniej farbowane ( a więc już nie są jednolite) w ogóle nie możesz przewidzieć rezultatu. I mimo fajnej barwy na opakowaniu możesz skończyć ze spranym pomarańczowym blondem, żółtkiem, albo z zielonymi włosami, w wypadku zimnych blondów
To byłby dopiero szok.
Nie osiągniesz teraz równej naturalnej barwy, nie da się.
Albo fryzjer, albo daj włosom czas.

(inaczej sprawa się ma gdybyś walnęła włosy na czarno, wtedy wiadomo że pokryje, ale jak już doszłyśmy wszystkie do wspólnego wniosku, tamten kolor cię szpeci)
Szczerze powiem: dopiero teraz widzę, że ładna z ciebie dziewczyna, i jaki masz potencjał - gdybyś tylko tak nie maltretowała włosów i "wyprostowała" to co zepsułaś na drodze eksperymentów.

Nie masz żadnego zdjęcia, z naturalnymi włosami, które nie pochodzą z wczesnego dzieciństwa?
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:31   #218
SceneQueene
Zakorzenienie

Mam, już okazuję. Taki-nijaki brąz, chociaż ładnie się błyszczał.

Dziękuję.
Nie mogę się zdecydować w ogóle co do koloru. Brąz po prostu mi się nie podoba (bo to mój naturalny kolor), rudy jest taki... dziwny (chociaż mi się podoba ) a blondy odradzają mi wszyscy dookoła (a ja zawsze chciałam być blondynką).

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-11, 16:48   #219
SceneQueene
Zakorzenienie

A co powiedziałybyście na coś takiego? <u fryzjera>

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-11, 17:01   #220
zmija19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A co powiedziałybyście na coś takiego? <u fryzjera>
cięcie bardzo ładne ale to nie kolor dla ciebie
Stary 2010-05-11, 19:16   #221
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Dziewczyny maja racje - makijaz bardzo na plus, slicznie Ci w nim! Jestes niesamowicie zgrabna, podkreslaj to! Tunika ze zdjecia jest calkiem fajna, proponuje to niej mocno kryjace legginsy oraz jakies fajne buty + dopasowana kurteczka/zakiet z rekawem 3/4 (moze byc spokojnie cos jasnego, np. jasny jeans, zeby przelamac czern), brazolety na rece, jakas ciekawa torba (ja jestem milosniczka tych duzych), moze chusta na szyje i bedzie bosko

Ale i tak, musze przyznac, ze samym makijazem dokonalas OGROMNEJ zmiany. Jestes sliczna dziewczyna, nie oszpecaj sie tona czarnej kredki dookola oka! Nie potrzebujesz tego!

Co do rozu - uwierz mi, odpowiedni odcien zdziala cuda!!! Osobiscie jestem rozomaniaczka i nie wyobrazam sobie wyjscia z domu bez podkreslenia polikow - to niesamowicie zmienia i odswieza twarz!

Moze jesli masz niedaleko siebie jakiegos Douglasa czy Sephore wybierz sie na makijaz probny? Niech dobiora Ci odpowiedni odcien podkladu (jesli samej srednio Ci to wychodzi) i innych kosmetykow kolorowych? Takie konsultacje sa na ogol bezplatne. Nie zawsze robia je ludzie w pelni kompetentni, ale warto sprobowac

Trzymam kciuki

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:15 ----------

Aha - zapomnij naprawde o blondzie. Chyba ze moze cos karmelowatego i ciemnego? Ale na pewno nie ta zarowa ze zdjecia

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 18:07   #222
SceneQueene
Zakorzenienie

Dawno się nie pokazywałam, więc dodaję zdjęcia z dzisiaj. Pozdrawiam, Kochane Wizażanki.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-22, 18:35   #223
FeliceTredici
Przyczajenie

GG do FeliceTredici

co to za kolor ? trochę za jaskrawy, wszyscy doradzają ci naturalność ; )

62 ---> 60 ---> 57 ---> 55
FeliceTredici jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 20:01   #224
SceneQueene
Zakorzenienie

Soczysta malina. (;

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-23, 00:20   #225
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Jak juz takie wlosy, to blagam - nie ten liliowy sweterek Strasznie kiczowato to razem wyglada

Cytat:
Stary 2010-05-23, 11:28   #226
SceneQueene
Zakorzenienie

A jakie kolory proponujecie zakładać? Czerwień odpada, bo będzie się zlewać. Fiolet też, wiem, ale chodziłam tak po domu i nie chciało mi się przebierać. Żółtego jakoś nie widzę. Zostaje tylko czarny? [?]

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-23, 11:47   #227
malo zmienna
Raczkowanie

GG do malo zmienna

a mnie się ta malina bardzo nie podoba. i z tego co zauważam nie słuchasz jakoś rad związanych z kolorem włosów.
malo zmienna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 11:50   #228
SceneQueene
Zakorzenienie

W związku z tym, iż większość jest za brązem, a ja po prostu brązu nie lubię.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-23, 11:51   #229
Donka94
BAN stały

Mnie też się nie podoba, w ogóle
Donka94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 11:54   #230
SceneQueene
Zakorzenienie

cóż... nic nie poradzę.

A z jakimi kolorami ubrań łączyć takie włosy?

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-23, 14:37   #231
zmija19
Zadomowienie

masakra.... dziewczyno weź się opanuj takimi farbami tez niszczysz włosy bo czyms musi chycic ci taki kolor!!!! umiesz wytrzymac hociaz miesiąc bez zmiany koloru??? piszesz ze musisz prostowac włosy bo ci sie wykrecaja- nie dziwie sie! konce sa tak przesuszone, napuszone przez farbowanie!!

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

przepraszam za bła ale szybko pisałam,chociaż przez ch- nie da sie edytować ,
Stary 2010-05-23, 14:42   #232
SceneQueene
Zakorzenienie

Hm... Raczej nie. Jestem uzalezniona od zmian koloru. Po jakimś czasie każden jeden mi się nudzi. xd

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-23, 15:29   #233
Justynka1710
Zakorzenienie

Okropny kolor, strasznie sztucznie to wygląda. Jeśli chodzi o ubrania to sama nie wiem, napewno nie do tego fioletowego, żółtego. Do czarnego to chyba tylko widzę ewentualnie. Ale strasznie to wygląda jak dla mnie tak czy siak.
You're everywhere
But right now I wish you were here...
Justynka1710 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 17:14   #234
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
cóż... nic nie poradzę.

A z jakimi kolorami ubrań łączyć takie włosy?
Dlatego wlasnie podarowalam sobie komentarz odnosnie koloru wlosow samego w sobie

A co do ubran, to masz problem Wiekszosc kolorow bedzie sie gryzla z ta malina, pozostaja farby b. stonowane (ciemne brazy, czern, szarosci ...), ale szczerze - moim zdaniem skomplikowalas sobie zycie

Cytat:
Stary 2010-05-24, 15:09   #235
untouchable
Wtajemniczenie

szczerze to nie rozumiem idei tego watku. chcialas rad, otrzymalas je a za kazdym razem robisz inaczej. to jest watek pt "Moja metamorfoza-doradźcie." czy "wejdz i zobacz jak teraz wygladam" ?

na poczatku watku wygladalas najladniej.
Stary 2010-05-24, 15:17   #236
SceneQueene
Zakorzenienie

Czyli jednak czarny?

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

A swoje obecne "looki" dodaję, aby posłuchać opinii i dowiedzieć się co proponujecie dalej. (;

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2010-05-25, 13:02   #237
panna tofu
Raczkowanie

przejrzałam pi razy oko wątek i moim zdaniem najlepiej było Ci w rudym. Widzę, że lubisz eksperymentować i to mi się podoba stawiam na oryginalność, na pewno przyciągasz wzrok pamiętaj tylko o odżywkach i maseczkach, bo włosy mają swoją wytrzymałość
panna tofu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 13:34   #238
Justyna33333
Zakorzenienie

GG do Justyna33333

Moja droga, pytasz o radę, my Ci doradzamy, w sumie się zgadzasz i robisz dokładnie na odwrót
Stary 2010-05-25, 17:29   #239
zmija19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez panna tofu Pokaż wiadomość
przejrzałam pi razy oko wątek i moim zdaniem najlepiej było Ci w rudym. Widzę, że lubisz eksperymentować i to mi się podoba stawiam na oryginalność, na pewno przyciągasz wzrok pamiętaj tylko o odżywkach i maseczkach, bo włosy mają swoją wytrzymałość
moim zdaniem to powinnas poszukac porady u psychologa bo moze i nie byloby ci zle w tym rudym ale w stonowanym odcieniu a nie takim krzykliwym, kazdy kolor robisz przjejaskrawiony. NIE chce Cie urazic ale sprawiasz wrazenie jakbys miała zanizone poczucie wartosci i na sile chciala zwrocic na siebie uwage a te wlosy sa wyrazem tego krzyku

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

chodzi o autorke watku przepraszam ze zacytowałam kogos innego
Stary 2010-05-25, 17:29   #240
Mania_xD
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do Mania_xD

Powiem ci, ze jestes mniej wiecej w moim wieku z tego co widze... Rozumiem ze podobaja ci sie eksperymenty z wlosami ale, niedlugo ci wszystko odpadnie. Sama mialam wlosy prawie do pupy i przez takie farbowanie musialam obciac o 15cm! Fryzjerka dodatkowo kazala mi odstawic prostownice ktorej NIE UZYWAM . Wiec postanowilam sie przefarbowac na czerwien/miedziany [odrosty robie co 1/1,5 miesiaca] i na chwile obecna zapuszczam i tobie naprawde polecam to samo! Moglabys dorobic sobie grzywke u dobrego fryzjera, taka postrzepiona bo niestety ten przedzialek kiepsko wyglada. A jesli masz juz naprawde taka manie na punkcie farbowania to zafarbuj sie na jakis ladny braz, ew od spodu rozjasnij i kladz na to inny kolor.. Bo niestety takie dzikie kolory u ciebie niekorzystnie wygladaja :<. Zalaczam moje zdjecia, eksperymenty, moze cos ci podpadnie.

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości