Maestrobrush (pędzle Maestro) kto tam kupował i jakie są te pędzle? - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-30, 21:54   #1171
JustDreaming
Rozeznanie

Dot.: Maestrobrush kto tam kupował i jakie są te pędzle?

a oni nie przysyłają żadnego potwierdzenia ani nic? troche to dziwne ale jak to taka rodzinna firma jak gdzieś czytałam to w sumie nie ma co się dziwić że im się nie chce wysyłać
JustDreaming jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:53   #1172
Ather
Zakorzenienie

Kochane, doradźcie mi proszę, noszę się z zamiarem kupna 497 lub blending ze złotej kolekcji. Czy któraś z Was posiada oba, aby móc je porównać, który będzie lepszy ? Wsparciem jest dla mnie 217 MAC oraz 6SS Inglota (nie znoszę go niestety, za duży jak dla mnie ), chciałabym jednak dodać coś do rozcierania z Maestro
Ather jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:00   #1173
kocicawbutach
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MissSeptaria Pokaż wiadomość
Wreszcie mnie ktoś rozumie Ja również odnoszę takie wrażenie...

A za przesyłkę też kazali Ci samej zapłacić? Pierwszy raz mi się zdarza że ktoś każe mi zapłacić za wysyłkę reklamowanego przedmiotu... w sensie że zawsze mi zwracano za przesyłki. Pewnie powiecie że to grosze ale w dwie strony to już cena kolejnego pędzla....
Za przesyłkę płaciłam tylko w jedną stronę, wysyłając do nich. Za powrotną nie płaciłam.

...kisses kept are wasted. love is to be tasted...
kocicawbutach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:01   #1174
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Kochane, doradźcie mi proszę, noszę się z zamiarem kupna 497 lub blending ze złotej kolekcji. Czy któraś z Was posiada oba, aby móc je porównać, który będzie lepszy ? Wsparciem jest dla mnie 217 MAC oraz 6SS Inglota (nie znoszę go niestety, za duży jak dla mnie ), chciałabym jednak dodać coś do rozcierania z Maestro
mam oba, zrobię po południu zdjęcie porównawcze

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 10:04   #1175
Ather
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mam oba, zrobię po południu zdjęcie porównawcze
Będę bardzo zobowiązana Gdybyś mogła również w dwóch zdaniach napisać mi o swoich odczuciach względem tych dwóch pędzli i który chętniej byś poleciła, będzie to nieoceniona pomoc
Stary 2011-08-31, 12:50   #1176
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Ja mam obydwa i wstawiałam zdjęcia obydwóch razem na blogu
tutaj (pod koniec posta):
http://tylkokasiaa.blogspot.com/2011...najnowsza.html

Dla mnie główka jest ta sama i jedynie rączką się różnią

Porównując się z innymi, możesz stać się zgorzkniały lub próżny
Zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie

tylkokasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 20:45   #1177
naomily
Raczkowanie

dziewczyny powiedźcie mi który wybrać pędzel do pudru, maestro 110 czy 190, ten 110 jest chyba tańszy ?? proszę o poradę
Stary 2011-08-31, 21:41   #1178
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Napisane przez naomily Pokaż wiadomość
dziewczyny powiedźcie mi który wybrać pędzel do pudru, maestro 110 czy 190, ten 110 jest chyba tańszy ?? proszę o poradę
Jak dla mnie pędzel 190 to rewelacyjny pędzel. Włosie ma wspaniałe. To jeden z moich ulubieńców od maestro. Cena wysoka ale przy odpowiedniej pielęgnacji starczy na bardzo, bardzo długo

Stary 2011-09-01, 09:28   #1179
JolkaOlka
Raczkowanie

A ja stanę za 110 Mam 180 też z włosia Racoon i jak dla mnie lepszy jest do rozcierania bronzera niż nakładania pudru, włosie jest trochę za sztywne. 110 jest miękki, ale włosie ma naturalne, więc do pudru jest w sam raz. Zdecydowanie wolę go używać.
JolkaOlka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 09:49   #1180
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Porównanie 497 i blending ze złotej kolekcji

Włosie raczej to samo choć czasem wydaje mi się że w pędzlu ze złotej kolekcji jest minimalnie bardziej miękkie. Widzę też niewielką różnicę w przystrzyżeniu włosia, 497 jest bardziej rozcapierzony, miotełkowy i rzadszy na końcach a złoty bardziej zwarty-może to jednak wynikać z eksploatacji obu pędzli, najczęściej stosuję 497.
Przyglądając się uważnie włosiu zauważyłam że to w 497 jest nieco grubsze ale są to niewielkie różnice, trzeba dokładnie przestudiować oba pędzle z bliska by to dostrzec. Fakt ten może też wynikać z różnych partii dostarczonego włosia, moje oba 497 są identyczne, kupiłam je rok temu. Ten ze złotej kolekcji jest znacznie nowszy.

Częściej używam pędzli 497 z tego powodu właśnie że włosie jest niezauważalnie sztywniejsze i ciut lepiej rozciera mi się nim cienie.

Ale jak już wspominałam-są to drobne niuanse.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maestro1.jpg (113,6 KB, 71 załadowań)

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-09-01 o 09:50
Stary 2011-09-01, 09:58   #1181
Ather
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tylkokasia Pokaż wiadomość
Ja mam obydwa i wstawiałam zdjęcia obydwóch razem na blogu
tutaj (pod koniec posta):
http://tylkokasiaa.blogspot.com/2011...najnowsza.html

Dla mnie główka jest ta sama i jedynie rączką się różnią
Cytat:
Porównanie 497 i blending ze złotej kolekcji

Włosie raczej to samo choć czasem wydaje mi się że w pędzlu ze złotej kolekcji jest minimalnie bardziej miękkie. Widzę też niewielką różnicę w przystrzyżeniu włosia, 497 jest bardziej rozcapierzony, miotełkowy i rzadszy na końcach a złoty bardziej zwarty-może to jednak wynikać z eksploatacji obu pędzli, najczęściej stosuję 497.
Przyglądając się uważnie włosiu zauważyłam że to w 497 jest nieco grubsze ale są to niewielkie różnice, trzeba dokładnie przestudiować oba pędzle z bliska by to dostrzec. Fakt ten może też wynikać z różnych partii dostarczonego włosia, moje oba 497 są identyczne, kupiłam je rok temu. Ten ze złotej kolekcji jest znacznie nowszy.

Częściej używam pędzli 497 z tego powodu właśnie że włosie jest niezauważalnie sztywniejsze i ciut lepiej rozciera mi się nim cienie.

Ale jak już wspominałam-są to drobne niuanse.
Bardzo Wam dziękuję za informacje, byly bardzo pomocne. Zdecydowałam, iż kupię 497, mam nadzieję, że będę z niego zadowolona
Stary 2011-09-01, 11:30   #1182
JustDreaming
Rozeznanie

ja właśnie dostałam moje trzy zamówione pędzelki. Są to moje pierwsze. Zamówiłam 497, 480 r 12 i 320 r 8 i są dokładnie takie jakich potrzebowałam nie miałam porządnych pędzli do rozcierania a pędzlem rossmanowskim czy kulką essence raczej cięzko się rozciera.
JustDreaming jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 23:29   #1183
MissSeptaria
Raczkowanie

A propos wyboru 497 a blending....:
Ja miałam ten dylemat między 155 a 'modelage', a że mam małe pedantyczne podejście nie wyobrażałam sobie złotego trzonka między srebrnymi;p (wiem jestem stuknięta) i napisałam do nich maila, odpowiedź była że są identyczne oprócz długości trzonka i jego kolorku. Co do 497 i blending może być podobnie ale nie wiem na 100% myślę że agabil1 ma rację że różnice które widzi to kwestia używania oraz przede wszystkim kiedy były zamawiane;]
MissSeptaria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 09:56   #1184
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
A propos wyboru 497 a blending....:
Ja miałam ten dylemat między 155 a 'modelage', a że mam małe pedantyczne podejście nie wyobrażałam sobie złotego trzonka między srebrnymi;p (wiem jestem stuknięta) i napisałam do nich maila, odpowiedź była że są identyczne oprócz długości trzonka i jego kolorku. Co do 497 i blending może być podobnie ale nie wiem na 100% myślę że agabil1 ma rację że różnice które widzi to kwestia używania oraz przede wszystkim kiedy były zamawiane;]
pędzelki te są wykonywane ręcznie więc nawet jeśli są identyczne w sensie to samo włosie, sposób przystrzyżenia to trzeba brać poprawkę na różne partie włosia (zwłaszcza w przypadku naturalnego) oraz niuanse w przystrzyżeniu poszczególnych egzemplarzy choć jak mówię-moje oba 497 są takie same i różnią się od pędzla blending.

Dzisiaj na moim blogu pojawi się obszerna notka wraz ze zdjęciami, dotycząca nowych pędzli do podkładu. Oprócz tego film na moim kanale youtube-zapraszam

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-09-02 o 09:59
Stary 2011-09-02, 18:03   #1185
naomily
Raczkowanie

czytałam gdzieś opinie ze pędzel do pudru maestro 190 drapie ze nie jest taki miekki, ale nie wiem, ja mam dość wrażliwa cerę i dlatego sie waham czy kupować..
Stary 2011-09-02, 18:42   #1186
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Napisane przez naomily Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś opinie ze pędzel do pudru maestro 190 drapie ze nie jest taki miekki, ale nie wiem, ja mam dość wrażliwa cerę i dlatego sie waham czy kupować..
190 drapie???
On jest mięciutki! może z włosa kozy pędzle kogoś drapią ale na pewno nie z racoon (szop)

Stary 2011-09-02, 19:29   #1187
naomily
Raczkowanie

ok, no to może sie skusze.. zobaczymy ;d
Stary 2011-09-04, 20:26   #1188
MissSeptaria
Raczkowanie

Dziewczyny nie wiem czy was interesuje jak zakończyła się sprawa moich pędzli (zakładka 39) ale na wszelki wypadek napisze.

Odesłałam i dostałam z powrotem, ciężko mi powiedzieć czy główki są wymienione czy tylko poprawione ale pędzle wyglądają teraz jak pędzle Maestro;] Powiem więcej 480 wreszcie przypomina siebie. Szkoda że za wysyłkę musiałam zapłacić sama. Tym razem pędzle przyszły bardzo bardzo porządnie zapakowane a 480 zyskał kabuk który powinien mieć od początku.
To miłych zamówień i pilnujcie swojego;]

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
pędzelki te są wykonywane ręcznie więc nawet jeśli są identyczne w sensie to samo włosie, sposób przystrzyżenia to trzeba brać poprawkę na różne partie włosia (zwłaszcza w przypadku naturalnego) ...

Zgadzam się jak najbardziej

A dziewczyny czym różni się 180 od 190? Widzę lekką różnicę w przycięciu na focie no ale w praktyce nic mi ono nie mówi... Chciałam sobie domówić pędzel do pudru ale ponieważ nie zawsze go używam chciałam żeby służył również do rozcierania bronzera stąd moje wahania między tymi dwoma. Co Wy na to?
Stary 2011-09-04, 20:41   #1189
tylkokasia
Moderator

Cytat:

A dziewczyny czym różni się 180 od 190? Widzę lekką różnicę w przycięciu na focie no ale w praktyce nic mi ono nie mówi... Chciałam sobie domówić pędzel do pudru ale ponieważ nie zawsze go używam chciałam żeby służył również do rozcierania bronzera stąd moje wahania między tymi dwoma. Co Wy na to?
Różnią się skuwką
180 - skuwka spłaszczona
190 - skuwka okrągła

A ja zakochuję się w tym pędzelku foundation II - świetny jest do minerałków

Stary 2011-09-04, 23:23   #1190
MissSeptaria
Raczkowanie

Cytat:
Różnią się skuwką
180 - skuwka spłaszczona
190 - skuwka okrągła

A co mi to daje w praktyce? bo ja się za bardzo nie znam na tych dużych pędzlach... mogę się domyślać że pędzel 180 jest bardziej spłaszczony czy jak? co powoduje spłaszczona/okrągła skuwka?

Edytowane przez MissSeptaria
Czas edycji: 2011-09-04 o 23:25
Stary 2011-09-05, 14:38   #1191
tylkokasia
Moderator

Cytat:
A co mi to daje w praktyce? bo ja się za bardzo nie znam na tych dużych pędzlach... mogę się domyślać że pędzel 180 jest bardziej spłaszczony czy jak? co powoduje spłaszczona/okrągła skuwka?
No pędzel ma inny kształt Weź pędzel z okrągłą skuwką i ściśnij włosie tak jakby była skuwka płaska i zobaczysz sama co się zmienia.
I to już od preferencji osobistych zależy którym wygodniej Ci się maluje
Ja np. lubię bardziej okrągłe

Stary 2011-09-17, 20:19   #1192
altowiolistka
Przyczajenie

Ah. Kupiłam
Polecam kupno pędzli na targach, wybrać sobie możesz najładniejszy egzemplarz, pomacać, zastanowić się. No i nie ukrywam, że 100zł zaoszczędziłam.
Aa... flat top całkiem syntetyczny w złotej kolekcji wypatrzyłam (coś jak Hakuro H50). Super miękki. Chciałam go kupić, ale zdecydowałam się na resztę pędzli z normalnej kolekcji, a chcę mieć takie same. Pan ze stoiska powiedział, że będą syntetyki flat później dostępne ze srebrną skuwą, więc czekam
altowiolistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 09:51   #1193
JolkaOlka
Raczkowanie

Ja zaoszczędziłam ok. 60zł, ale też jestem zadowolona, szczególnie z kuleczki, którą zamiast za 25 kupiłam za 10zł No i jajko 155 za 20zł. Ten skunks jakoś nie przypadł mi do gustu, chłonie masę podkładu i gubi włosie, ale to może kwestia przyzwyczajenia... Ja nie widziałam flat topa syntetycznego, tylko tego syntetyka z zaokrąglonym włosiem jak H54 z Hakuro, ale już kiedyś takiego używałam i nie chciałam go ponownie kupować. Urzekły mnie mini pędzelki z czerwonymi rączkami, wzięłam ten do pudru i cieni, następnym razem dobiorę resztę do kolekcji - szkoda, że nie ma ich na stronie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09058.jpg (33,8 KB, 52 załadowań)
Stary 2011-09-19, 10:34   #1194
enn_
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JolkaOlka Pokaż wiadomość
Ten skunks jakoś nie przypadł mi do gustu, chłonie masę podkładu i gubi włosie, ale to może kwestia przyzwyczajenia... .
Ja mam nadzieję, że to gubienie włosia jest przejściowe, bo trochę bym się zawiodła.
Na targach kupiłam masę pędzli, ale był taki tłok, że pod koniec już nie wiedziałam prawie co kupuję i chciałam tylko uciekać w podskokach.
Gdyby nie ten duo fibre to bym była w 100% zadowolona.
enn_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 12:10   #1195
panna mrau
Zakorzenienie

GG do panna mrau

noszę się z zamiarem większego zamówienia w Maestro - muszę wymienić pędzel do pudru, różu/bronzera plus trzeci jakiś dodatkowy do modelowania.
Do pudru wezmę największy 190 chyba, ale mam problem z tymi dwoma pozostałymi - zastanawiam się między 150, 155, 110 i 120.
Możecie coś o nich powiedzieć? Wyglądowo najbardziej mi przypadł do gustu 155 - ale czym oprócz kształtu on się różni od 150?
No i czy 120 się nie 'rozcapierza'? Mam teraz pędzel skośny, którym nie cierpię pracować, bo włosie nie jest wystarczająco sztywne i jak rozcieram róż czy bronzer na twarzy to kompletnie gubi się kształt pędzla i nie mogę osiągnąć zamierzonego efektu... Jeśli 120 ma podobną strukturę to wzięłabym 110 wtedy.
Będę wdzięczna za pomoc

blog. I am Paula
TOP 5: produkty do konturowania
#newin: Rossmann -40%, MAC, KOBO, Inglot
MAC Wash & Dry
panna mrau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:16   #1196
Soso
Zakorzenienie

Dziewczyny orientujecie się może, czy Maestro będzie na targach w Gdańsku?

Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 21:40   #1197
cosma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez JolkaOlka Pokaż wiadomość
Ja zaoszczędziłam ok. 60zł, ale też jestem zadowolona, szczególnie z kuleczki, którą zamiast za 25 kupiłam za 10zł No i jajko 155 za 20zł. Ten skunks jakoś nie przypadł mi do gustu, chłonie masę podkładu i gubi włosie, ale to może kwestia przyzwyczajenia... Ja nie widziałam flat topa syntetycznego, tylko tego syntetyka z zaokrąglonym włosiem jak H54 z Hakuro, ale już kiedyś takiego używałam i nie chciałam go ponownie kupować. Urzekły mnie mini pędzelki z czerwonymi rączkami, wzięłam ten do pudru i cieni, następnym razem dobiorę resztę do kolekcji - szkoda, że nie ma ich na stronie.

Jakie słodkie te maluchy. Właśnie bym potrzebowała coś takiego do różu, aby mozna było wrzucić do torebki.
Te pędzle tylko na targach sprzedają? nie ma możliwości ich kupna ze strony?
cosma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-20, 05:45   #1198
JolkaOlka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Jakie słodkie te maluchy. Właśnie bym potrzebowała coś takiego do różu, aby mozna było wrzucić do torebki.
Na stronie ich nie ma, a ja widziałam je na targach już w lutym, więc nie wiem, dlaczego nie wprowadzili ich do sprzedaży...
Stary 2011-09-20, 11:01   #1199
tylkokasia
Moderator

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Napisz do maestro w tej sprawie. Może uda się kupić
Swoją drogą pięknie wyglądają czerwone rączki

Stary 2011-09-20, 11:07   #1200
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisz do maestro w tej sprawie. Może uda się kupić
Swoją drogą pięknie wyglądają czerwone rączki
super napisałam wczoraj maila do Maestro czy je wprowadzą, czekam na odp

edit, już mam
Cytat:
Te kolorowe trzonki b. krótkie robimy zawsze po kilkanascie szt.na targi bo Panie pytają o takie do torebki.Raczej nie planujemy ich w stałej ofercie na razie.
szkoda

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2011-09-20 o 11:10
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości