Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 90 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-08-28, 11:05   #2671
Sicilia
Zadomowienie

Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy jesteście w stanie polecić jakieś mydełko, które znacząco wpłynęło na kondycję waszej cery? Oczywiście poza Aleppo, jest bardzo dobre i już przeze mnie przetestowane
Ja też polecam marokańskie savon noir. Mam aktualnie z Avebio:
http://avebio.pl/produkt/czarne-mydlo-savon-noir

36 - naturalnie proste
Sicilia jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 18:28   #2672
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
mnie ono do siebie nie przekonało za to kocham Alaffia

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:05   #2673
Koshatka
Zakorzenienie

Cytat:
A jakie miałaś inne?
Stary 2015-08-28, 23:06   #2674
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
A jakie miałaś inne?
Miałam innej firmy kilka lat temu, ale już nie pamiętam, co to było. Wolę avebio. Tamto mi się jakoś źle kleiło. To się łatwiej nakłada. Zapach w obu był podobny.

36 - naturalnie proste
Stary 2015-08-29, 22:42   #2675
xxee
Rozeznanie

Od kilku dni używam Aleppo 40%. Jest genialne
Tyle dobrego o nim słyszałam i czytałam, ale nie wiedziałam czy u mnie też się sprawdzi. Sprawdziło się.
A skóra tak fajnie po nim skrzypi
xxee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:50   #2676
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Tyle dobrego o nim słyszałam i czytałam, ale nie wiedziałam czy u mnie też się sprawdzi. Sprawdziło się.
Tez je bardzo lubię

19.03 - Floslek - upiększający krem i rozświetlające serum || KONKURS

17.03 - Kosmetyczne podsumowanie stycznia - zużycia

Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 18:25   #2677
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Ja sobie z kolei chwalę tradycyjne AFRYKAŃSKIE CZARNE MYDŁO zakupione na Biochemia Urody. Cena zdecydowała, że je zakupiłam, aż nie jestem w stanie uwierzyć, że to Savon Noir może być jeszcze lepsze

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Dziewczęta kochane, nigdy nie miałam mydełka Aleppo z olejkiem laurowym. Czy na początek 20% to dobry wybór? Mam twarz w miarę normalną bezproblemową Gdzie najtaniej je dostanę?
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 22:54   #2678
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ja sobie z kolei chwalę tradycyjne AFRYKAŃSKIE CZARNE MYDŁO zakupione na Biochemia Urody. Cena zdecydowała, że je zakupiłam, aż nie jestem w stanie uwierzyć, że to Savon Noir może być jeszcze lepsze

Dziewczęta kochane, nigdy nie miałam mydełka Aleppo z olejkiem laurowym. Czy na początek 20% to dobry wybór? Mam twarz w miarę normalną bezproblemową Gdzie najtaniej je dostanę?
Nie próbowałam z BU. Ale chętnie kupię, jak mi się skończy moje savon noir z Avebio.
Co do mydła aleppo to 20% jest dobrym stężeniem na początek. W ogóle mocne stężenie typu 40-50% to jest lecznicze, a jak nie ma jakiś dużych problemów skórnych , to nie ma co przesadzać z tymi procentami. Natomiast polecam kupować w sprawdzonych sklepach typu mydlarnia u Franciszka, bo zdarzają sie pordróbki, czyli mniejsze stężenia niż powinno być i domieszki niepotrzebnych rzeczy w składzie.

36 - naturalnie proste
Stary 2016-03-12, 15:16   #2679
sylvia_doll
Zakorzenienie

Sicilia, byłam zachwycone z tego mydełka. Czy sprawdziło się u Ciebie?

Teraz myślę gdzie zrobić małe mydełkowo zapasy, chciałabym w końcu nabyć to Aleppo (stężenie olejku laurowego tak pomiędzy 5% a 20%) i z dodatkiem czerwonej glinki (którą na surowo sobie też chwaliłam).

Kochane, polećcie e-sklep z tanimi myjadłami... Promocje i zniżki mile widziane. Jest taki wybór, ze ja głupieje
Stary 2016-03-12, 16:20   #2680
losek78
Zakorzenienie

Ja jestem zachwycona Mydłem Hagi z glinką Ghassoul, chyba najdelikatniejsze mydło do twarzy jakie miałam.
Stary 2016-03-13, 14:27   #2681
Finlora
Zakorzenienie

Używam naturalnych mydeł do mycia twarzy (obecnie czarnego, wcześniej aleppo), ale zauważyłam, że dosyć mocno wysusza mi skórę (mam cerę mieszaną) i pojawia się takie niefajne uczucie ściągnięcia. Polećcie jakiś dobry krem nawilżający, który nada się również pod makijaż

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 16:05   #2682
losek78
Zakorzenienie

To chyba mydło jest za mocne, może lepiej używaj go co drugi dzień?

Ja obecnie stosuje krem Weleda nawilżający lekki migdałowy , do skóry mieszanej. Nawilża długi czas i jest faktycznie lekki, nie pozostawia tłustej warstwy.
Stary 2016-03-19, 22:26   #2683
sylvia_doll
Zakorzenienie

... A mnie naszły wątpliwości. Mimo zachwytów nad mydłami Aleppo, sporo osób wspominało o pogorszeniu stanu cery. Moja buźka w ogóle nie jest problematyczna, od święta pojawiają się jakieś wypryski, nie wiem czy ryzykować i kupować czy sobie odpuścić pozostając przy czarnym afrykańskim

Jeszcze mam jedno pytanie Mógłby ktoś porównać mydło afrykańskie czarne z Biochemii Urody do czarnego Dudu Osun od Tropical Naturals? Oprócz konsystencji różnią się działaniem?
Stary 2016-03-20, 09:33   #2684
losek78
Zakorzenienie

Mnie tak po dudu osun w płynie cera się pogarszała tylko, przesuszała i miałam dużo zaskórników, cera szorstka , zmarszczki. Uważam, że nic na siłę, co z tego że służy innym , nie każdy ma taką samą cerę.
Stary 2016-03-20, 13:44   #2685
sylvia_doll
Zakorzenienie

A to czarne myjadlo bylo Twoim jedynym? Czy masz porownanie z innymi, np. Aleppo?
Stary 2016-03-22, 12:23   #2686
orion_lady
Rozeznanie

Cytat:
... A mnie naszły wątpliwości. Mimo zachwytów nad mydłami Aleppo, sporo osób wspominało o pogorszeniu stanu cery. Moja buźka w ogóle nie jest problematyczna, od święta pojawiają się jakieś wypryski, nie wiem czy ryzykować i kupować czy sobie odpuścić pozostając przy czarnym afrykańskim

Jeszcze mam jedno pytanie Mógłby ktoś porównać mydło afrykańskie czarne z Biochemii Urody do czarnego Dudu Osun od Tropical Naturals? Oprócz konsystencji różnią się działaniem?
Moze w takim razie sprobuj Aleppo z jakimś dodatkiem, nie to klasyczne. Ja mialam 20 i 5% kiedy mialam problemy z cera i teraz przerzucilam sie na wersje z olejem arganowym i glinka i polecam w ogole nie wysusza w przeciwieństwie do tamtych. Co do czarnego mydła mialam tylko to z BU i ono mnie bardzo wysuszalo bardziej niz Aleppo 5%, dawało bardzo fajna gęstą piane, ale konsystencja fatalna, rozplywalo sie strasznie mimo używania tylko 2 razy dziennie do twarzy i suszenia w międzyczasie.
orion_lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 10:59   #2687
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Moze w takim razie sprobuj Aleppo z jakimś dodatkiem, nie to klasyczne. Ja mialam 20 i 5% kiedy mialam problemy z cera i teraz przerzucilam sie na wersje z olejem arganowym i glinka i polecam w ogole nie wysusza w przeciwieństwie do tamtych. Co do czarnego mydła mialam tylko to z BU i ono mnie bardzo wysuszalo bardziej niz Aleppo 5%, dawało bardzo fajna gęstą piane, ale konsystencja fatalna, rozplywalo sie strasznie mimo używania tylko 2 razy dziennie do twarzy i suszenia w międzyczasie.
W takim razie wezmę Aleppo z max 10% lub z dodatkiem glinki czerwonej Dziękuję ślicznie...

Co do mydełka z Biochemii Urody to ja jestem nim z kolei zachwycona (nawet konsystencja zupełnie mi nie przeszkadzała). Dlatego zastanawiam się czy jest sens próbować tego Dudu Osun (ma fajne dodatki, ale słyszałam, że brudzi)....

Jeszcze raz zapytam - Ma ktoś porównanie między czarnym afrykańskim z BU a czarnym Dudu Osun z Tropical Naturals?
Stary 2016-03-23, 11:03   #2688
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
W takim razie wezmę Aleppo z max 10% lub z dodatkiem glinki czerwonej Dziękuję ślicznie...
Niezależnie od czarnego mydła, to Aleppo zdecydowanie polecam. Będziesz zadowolona

36 - naturalnie proste
Stary 2016-05-30, 23:33   #2689
shini
Zakorzenienie

Smile Savon Noir

Dziewczyny zastanawiają mnie następujace rzeczy- do tej pory miałam tylko Savon Noir z Mydlarni u Franciszka, jednak ze wzgledu na to, ze moje drugie opakowanie ma az 500g i mam je juz kilka miesiecy a dostalo sie tam trochę wody i jest jakiś czas otwarte (ale nie jest absolutnie zepsute, ma konserwant w skladzie!) zużyje je ze wzgledgow higienicznych do ciała. Decyzję taką podjęłam takze dlatego, ze znalazłam w lokalnej drogerii mydło Savon Noir Nacomi, które ma pojemność 100 ml i wychodzi w przeliczeniu nawet taniej niż to Franciszkowe, krore najwieksze i najbardziej ekonomiczne 500 ml kosztuje 76 zl, a Nacomi 100 ml 14,50 No i ma w skladzie tylko Aqua i Potassium Olivate. Czyli idealne do twarzy. To od Franciszka ma Aqua, Potassium Olivate, Glycerin i benzyl alkohol. Myślę, ze konserwant nie zrobi dużej szkody, przy dużej pojemności jest pomocny, ale czemu jest tam ta gliceryna? Czemu jest we wszystkich czarnych mydlach, które widziałam, a w tym Nacomi nie? Cieszę się, ze jej nie ma, ale zastanawiam się czy w tradycyjnym Savon Noir ona powinna być czy nie? Czytałam, ze powinno mieć jak najkrótszy skład, Nacomi ma tylko 2 składniki, krótszego się nie da miec, ale nie wiem jak z ta gliceryna xD I drugie pytanie- wiecie z czego może wynikać fakt, ze mydło Nacomi ( jeszcze nie używałam, ale już obwachalam ) pachnie oliwkami a to od Franciszka od początku pachniało no...mnie się ten zapach kojarzy- wybaczcie, ale serio nie mam do czego innego porownac z ci...ą Poprzednie od Franciszka tak samo pachniało od początku, mydła mają dobrą datę itd. Z czego może wynikać ta różnica w zapachach? Innych niż Nacomi i tego od Franciszka nie wachalam, wiec nie wiem jak pachną I ostatnia kwestia- wiem, ze nie może się dostać woda do tego mydła Nacomi, bo nie jest konserwowane, zamierzam nabierać je plastikową łyżką, datę ma do sierpnia 2018, ale nie ma słoiczka z informacja w jakim czasie należy je zużyć po otwarciu...W jakim czasie Waszym zdaniem powinnam je zużyć po otwarciu jeśli będę uważała żeby nie dostała się do mydla woda i trzymając je w temp pokojowej?

Wymienię sporo ciuchów- głównie 40-42, ale też M:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1120166

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2016-05-31 o 21:57
shini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 13:37   #2690
kentas
Raczkowanie

Dot.: Savon Noir

Polecam mydło naturalne HB, widzę po sobie jak dużą daje różnicę. Powiedzmy, że mocno dało mi to zmianę w wyglądzie cery, jest ona ładniejsza, w lepszej kondycji, ale trochę trzeba się było nad nią napracować. Na efekt u siebie długo czekałam, ale teraz jest w porządku.
kentas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 14:57   #2691
kata_strofa
Raczkowanie

Od dawna kupuję czarne mydlo i uzywam z rękawicą Kessa jako peeling
kata_strofa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 12:52   #2692
cochebomba
Raczkowanie

W moim Rossmannie ostatnio pojawiło się Dudu-Osun, czarne mydło afrykańskie, 150 g za 18,99 w cenie regularnej. Zastanawiam się czy też jest dobrej jakości, tak jak mydła, które wcześniej zamawiałam w internecie.
Tak na co dzień używam Aleppo 30% i afrykańskie z Biochemii Urody.
cochebomba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 14:09   #2693
Hosenka*
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
W moim Rossmannie ostatnio pojawiło się Dudu-Osun, czarne mydło afrykańskie, 150 g za 18,99 w cenie regularnej. Zastanawiam się czy też jest dobrej jakości, tak jak mydła, które wcześniej zamawiałam w internecie.
Tak na co dzień używam Aleppo 30% i afrykańskie z Biochemii Urody.
Mam to Dudu-Osun co jest w Rossie, zamawiałam w jakimś sklepie internetowym i jestem z niego zadowolona. Dla mojej suchej skóry nie nadaje się do częstego użycia (podobnie jak savon noir) ale raz w tygodniu lubię dokładnie umyć nim twarz

19.03 - Floslek - upiększający krem i rozświetlające serum || KONKURS

17.03 - Kosmetyczne podsumowanie stycznia - zużycia

Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-28, 14:03   #2694
Marek82
Przyczajenie

Dudu jest fajne, żona nim zmywa makijaż ma ładny zapach ale strasznie brudzi umywalkę.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-09-22 o 12:16 Powód: reklama
Marek82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 17:29   #2695
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marek82 Pokaż wiadomość
Dudu jest fajne, żona nim zmywa makijaż ma ładny zapach ale strasznie brudzi umywalkę. Na iwos jest na nie teraz 20% off także można zrobić zapasy
Ja to nie wiem dlaczego niektórzy narzekają na brudzenie Dudu-Osun... Używam od 3 miesięcy i nigdy nie miałam z tym do czynienia...

Dziewczyny, mam cerę nieproblematyczną, mieszaną (prawie, że normalną) - jedynie przed okresem zdarzy się wyskoczyć jakiejś "komecie". Powinnam wybrać Alep ~16% czy spróbować 25% oleju laurowego... ?
Stary 2016-08-31, 13:19   #2696
kentas
Raczkowanie

Mydełko HB - wiadomo, że naturalne. U mnie widać było fajny wpływ na wygląd skóry, w dotyku zrobiła się inna, ale to przecież można oczekiwać pewnych efektów dopiero po jakimś czasie...
kentas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 08:52   #2697
beeets
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kentas Pokaż wiadomość
Mydełko HB - wiadomo, że naturalne. U mnie widać było fajny wpływ na wygląd skóry, w dotyku zrobiła się inna, ale to przecież można oczekiwać pewnych efektów dopiero po jakimś czasie...
nie jest naturalne

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
Stary 2016-11-04, 11:45   #2698
consalidas
Przyczajenie

Ja z kolei jestem już chyba uzależniona od tego mydełka: http://ekomydlarnia.pl/mydla-natural...agietkiem.html I ogólnie, choć wiem, że to niezdrowe od maślanych zapachów i aromatów. Zaczęło się od tego, że skusiłam się na lody o smaku... palonego masła - jezu co to był za smaaaaaaaaaaak i potem poszło. Maślane świeczki, maślane balsamy no i teraz to mydło Z tej ekomydlarni próbowałam jeszcze mydełko z węglem aktywnym, ale zdecydowanie masło z nagietkiem skradły moje serce <3
consalidas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 12:43   #2699
Lavendergirl111
Przyczajenie

Z naturalnych mydeł do tej pory używałam mydełek firmy Sołpi, na którą trafiłam, bo koleżanka mi poleciła ich stronę na fb. To chyba jakaś świeżynka na rynku ale postanowiłam zaryzykować i kupiłam od razu 3 różne zapachy: malinowe, różane i czekoladowe z miętą. Jak dla mnie są ekstra; nie przesuszają skóry i całkiem nieźle się pienią. Do każdego z mydełek dostałam osobny opis z właściwościami i składem. Ze składu wynika, że ich mydła faktycznie nie mają zadnego syfu w składzie i co dla mnie ważne są wegańskie (bez tłuszczu zwierzęcego) no i cena nie jest jakaś zaporowa
Lavendergirl111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 12:56   #2700
beeets
Zakorzenienie

i kolejny spam i ukryta reklama

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2016-11-05 o 12:42
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości