Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury > Piel璕nacja w這s闚

Notka

Piel璕nacja w這s闚 Twoje w這sy s suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz si, jak piel璕nowa w這sy, by by造 zdrowe i l郾i帷e. Jakich kosmetyk闚 do w這s闚 warto u篡wa?

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2010-01-30, 19:26   #1
gaara79
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 9
GG do gaara79

Rzadkie w這sy - pseudo 造sina!

wiem, wiem, zaraz mnie zniszczycie, powiecie, 瞠 ju ten w徠ek by, albo co, ale ja strasznie potrzebuj pomocy!
mam 15, tak, wiem, wiek dorastania i organizm jest os豉biony i takie tam, ale to ju przesada.
ot騜, mam cienkie, rzadkie w這sy - dbam o nie, stosuj jedwab biosilk, naft kosmetyczn, maseczki z jajek, syoss, staram si ich nie przem璚za i bior te beliss od jakiego czasu. wszystko niby w porz康ku, brakuje im obj皻o軼i, ale lekko pusz si, wi璚 to nie przeszkadza.
najgorsze jest jednak to, 瞠 na czubku g這wy, mam prze鈍ity, tak, jakbym 造sia豉, albo wyciera豉 g這w o dywan xd
prosz, pom騜cie, bo to strasznie denerwuj帷e, szczeg鏊nie, jak kto "z dobrej woli" zwr鏂i uwag, na t moj s豉bo嗆.
do jakiego lekarza mam si uda? mo瞠 znacie skuteczne preparaty? b豉gam pom騜cie!
Stary 2010-01-30, 19:48   #2
piiz
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 243
Dot.: Rzadkie w這sy - pseudo 造sina!

Dermatolog na pewno co poradzi,skierowanie nie jest potrzebne.
piiz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-30, 20:30   #3
Robaczywka
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 559
GG do Robaczywka

Je郵i nadmiernie wypadaj Ci w這sy wykonaj badanie TSH, bo mo瞠sz mie problem z tarczyc
Je郵i nie wypadaj nadmiernie, ale masz je przerzedzone z przodu g這wy, mo瞠sz cierpie na 造sienie androgenowe...

Do poprzedniczki - od kiedy to nie potrzebujemy skierowania do specjalisty? No chyba, 瞠 masz na tyle pieni璠zy 瞠by za ka盥 wizyt prywatn p豉ci ok. 50z.

Tak czy inaczej musisz odwiedzi lekarza pierwszego kontaktu i dla 鈍i皻ego spokoju wykona to badanie tarczycy. Z wynikiem mo瞠sz uda si do endokrynologa, albo do dermatologa. Swoj drog ja bym dermatologa odradza豉...
Odwiedzi豉m trzech r騜nych (jednego na NFZ i dw鏂h prywatnych) i wszyscy zgodnie twierdzili, 瞠 mam 造sienie androgenowe... 畝den nie zasugerowa 瞠 mog mie problem z tarczyc, a mam wszystkie objawy

Posz豉m do endokrynologa i na podstawie wynik闚 z badania krwi w ci庵u minuty otrzyma豉m informacj co mi dolega - niedoczynno嗆 tarczycy. Odk康 bior tabletki i dodatkowo wspomagam si Placent Hair Liquid i Alpecinem, w這sy rosn jak szalone (2-2,5cm na miesi帷) i wszystkie prze鈍ity "zaros造"

Swoj drog dla mnie skuteczna by豉 kuracja polegaj帷a na:
- piciu 2 kubk闚 dziennie herbatki z pokrzywy i skrzypu (po 1 torebce ka盥ej),
- jedzenie Belissy, a p騧niej Silici,
- Placent Hair Liquid (kapsu趾i z preparatem wzmacniaj帷ym w這sy, ja stosowa豉m te z firmy Mil Mil, s dodane do KWC wi璚 mo瞠sz poczyta opinie, na Allegro ok. 30z za opakowanie, do 1 kuracji potrzebne s dwa pude趾a),
- Alpecin (szampon C1 z kofein, a teraz do szamponu dorzuci豉m niebieski tonik)
- witamina H - kupuj Biotyn H firmy Zdrovit (2 kapsu趾i dziennie, do ssania o smaku ananasowym) - jeszcze zanim pozna豉m przyczyn "gubienia" w這s闚, po tygodniu jedzenia tych witaminek wypadanie zdecydowanie si zmniejszy這

Na mnie nie dzia豉造:
- Wax (dzia豉 do czasu, potem wp造n掖 na mega przetuszczanie w這s闚),
- oleje rycynowe, 鄴速ka i inne 鈍i雟tewka babcine,
- nafta kosmetyczna...

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2010-01-30 o 20:35
Robaczywka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-30, 20:51   #4
anka.d
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 680
Wpisy w blogu: 15

co do skierowan.
do lekarzy nikt鏎ych specjalizacji nie trzeba skierowania:
sa to dentysta, ginekolog, dermatolog, okulista (i pewnie kilku jeszcze, tych co wymienilam jestem pewna na 100%) i id帷 na NFZ nie placi sie za wizyte, skierowanie nie ma tu nic do rzeczy.

a rady Robaczywki sa bardzo wartosciowe, warto sie przebadac, warto tez swoja droga poczytac watki o wypadaniu, o poroscie i wzmocnieniu wlosow, ktorych na wizazu od groma...
anka.d jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-31, 10:42   #5
gaara79
Przyczajenie

GG do gaara79

Dzi瘯i wielkie, kochana jeste
Na pewno zastosuj si do tych "zasad", za kt鏎e jestem Ci strasznie wdzi璚zna!
Jutro wybior sie do lekarza pierwszego kontaktu, zrobi badania i popr鏏uj z tymi specyfikami, kt鏎e poleci豉 - zapytam przy okazji specjalisty.
Jeszcze raz dzi瘯i za pomoc, zdrowia i pi瘯nych, g瘰tych w這s闚 篡cz
Stary 2010-01-31, 21:34   #6
skye17
BAN sta造

Wiadomo軼i: 32

Acha, czyli wiesz, 瞠 s inne w徠ki, ale mimo to postanowi豉 za鄉ieci forum. My郵isz, 瞠 to Ci usprawiedliwia? Gdyby naprawd potrzebowa豉 pomocy, to najpierw przeszuka豉by wszystkie mo磧iwe strony i informacje dotycz帷e Twojego problemu, a potem dopiero, b璠帷 bez odpowiedzi na swoje pytania, za這篡豉by w徠ek, nowy na dodatek. Widz, 瞠 nie nale篡sz do nowych u篡tkowniczek, kt鏎e mog造by nie zna obowi您uj帷ych tu zasad. Ale 2 lata na forum do czego zobowi您uj! Tym bardziej Twoje lenistwo jest ra膨ce i mnie osobi軼ie obra瘸, bo nie szanujesz innych u篡tkowniczek, kt鏎e regulaminu przestrzegaj. Kole瘸nki wy瞠j powinny zrobi to od razu. Nie podam Ci 瘸dnych link闚, gdy na pewno znajdziesz je sama. Owocnego szukania.
skye17 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-31, 22:09   #7
'Estelle'
The Pink Power Mo責erajtor

Wiadomo軼i: 10 904

Cytat:
Napisane przez skye17 Poka wiadomo嗆
Acha, czyli wiesz, 瞠 s inne w徠ki, ale mimo to postanowi豉 za鄉ieci forum. My郵isz, 瞠 to Ci usprawiedliwia? Gdyby naprawd potrzebowa豉 pomocy, to najpierw przeszuka豉by wszystkie mo磧iwe strony i informacje dotycz帷e Twojego problemu, a potem dopiero, b璠帷 bez odpowiedzi na swoje pytania, za這篡豉by w徠ek, nowy na dodatek. Widz, 瞠 nie nale篡sz do nowych u篡tkowniczek, kt鏎e mog造by nie zna obowi您uj帷ych tu zasad. Ale 2 lata na forum do czego zobowi您uj! Tym bardziej Twoje lenistwo jest ra膨ce i mnie osobi軼ie obra瘸, bo nie szanujesz innych u篡tkowniczek, kt鏎e regulaminu przestrzegaj. Kole瘸nki wy瞠j powinny zrobi to od razu. Nie podam Ci 瘸dnych link闚, gdy na pewno znajdziesz je sama. Owocnego szukania.
Skye17, po raz kolejny widz, jak moralizujesz i pouczasz inne u篡tkowniczki. Rozumiem kr鏒kie i zwi瞛貫 odes豉nie do wyszukiwarki, ale strofuj帷e elaboraty jakie ostatnimi czasy masz w zwyczaju pisywa, to ju du瞠 przegi璚ie. Daruj Sobie i wrzu na luz troch. Od tego s moderatorzy.
Kolejne tego typu obszerne wypowiedzi potraktuj jako atak.
Je郵i nie masz nic do powiedzenia w temacie, wystarczy: "skorzystaj z wyszukiwarki".
EOT.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-02-01, 12:03   #8
gaara79
Przyczajenie

GG do gaara79

Cytat:
Napisane przez skye17 Poka wiadomo嗆
Dla Pani wiadomo軼i czyta豉m chyba wszystkie mo磧iwe informacje na temat moich dolegliwo軼i. Przeszuka豉m tak瞠 forum na Wiza簑, ale nie znalaz豉m u篡tecznych informacji. Wszyscy rozpisuj si o swoich problemach, albo o tym, 瞠 specyfiki nie dzia豉j. My郵a豉m, 瞠 mo瞠 kto z podobnym problemem to przeczyta i poradzi jak to zwalczy i jak wida si nie myli豉m - uprzejmi ludzie jeszcze chodz po tym 鈍iecie. W google te wpisywa豉m, i mo瞠 mi Pani wierzy, 瞠 wypr鏏owa豉m wszystkie metody jakie tam polecono. Pozdrawiam Wielce Krytyczn Osob,
Paulina.
Stary 2010-02-01, 14:27   #9
anwen
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 186
GG do anwen

Mam dok豉dnie ten sam problem co Ty gaara79
i te bardzo cz瘰to s造sz od innych, 瞠 mam bardzo rzadkie w這sy
Mam do Ciebie pro軸- jak b璠ziesz ju po konsultacjach z lekarzami napisz prosz w w徠ku czy badania co wykaza造, ja chwilowo nie mam mo磧iwo軼i uda si do 瘸dnego lekarza, ale w razie czego b璠 mia豉 to na uwadze...
a i jeszcze jedno: Tobie nadmiernie wypadaj w這sy? czy tylko masz rzadkie?

od 06.2010 pij pokrzyw i olej z wiesio趾a
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 獞icz z Ew Chodakowsk

W這sy 2011-2012

Blog - Jak dba o d逝gie w這sy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-02-01, 17:02   #10
gaara79
Przyczajenie

GG do gaara79

Cytat:
Napisane przez anwen Poka wiadomo嗆
Mam dok豉dnie ten sam problem co Ty gaara79
i te bardzo cz瘰to s造sz od innych, 瞠 mam bardzo rzadkie w這sy
Mam do Ciebie pro軸- jak b璠ziesz ju po konsultacjach z lekarzami napisz prosz w w徠ku czy badania co wykaza造, ja chwilowo nie mam mo磧iwo軼i uda si do 瘸dnego lekarza, ale w razie czego b璠 mia豉 to na uwadze...
a i jeszcze jedno: Tobie nadmiernie wypadaj w這sy? czy tylko masz rzadkie?
Dobrze, oczywi軼ie powiem jak posz造 badania i co si okaza這.
Jutro wybieram si do przychodni, mam nadziej, 瞠 uda mi si dosta skierowanie
A co do wypadania, to ostatnio jako wi璚ej w這s闚 mam w d這niach kiedy myj g這w, ale tak og鏊nie, to nie zauwa篡豉m nadmiernego 造sienia. G堯wnym problemem s cienkie i w豉郾ie bardzo rzadkie, szczeg鏊nie na czubku g這wy, w這sy.
Stary 2010-02-01, 19:56   #11
Amaranthis
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 68
GG do Amaranthis

jeju, a myslalam ze jestem sama ja mam rzadkie, cienkie, a na dodatek bardzo duze czolo, ktorego wlasnie przez gestosc wlosow nie potrafie zakryc... ja sie "ratowalam" lakierem, niby to niszczy, ale nic nie zauwazylam, a pod spodem wlosow jak sie smignelo nim to troche postaly wyzej i jakby wiecej ich bylo, ale stwierdzilam, ze koniec z tym, obczaje ten Placent Hair Liquid

Amaranthis jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-09-04, 14:12   #12
aduskaxdxd
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 473

Cytat:
Napisane przez gaara79 Poka wiadomo嗆
wiem, wiem, zaraz mnie zniszczycie, powiecie, 瞠 ju ten w徠ek by, albo co, ale ja strasznie potrzebuj pomocy!
mam 15, tak, wiem, wiek dorastania i organizm jest os豉biony i takie tam, ale to ju przesada.
ot騜, mam cienkie, rzadkie w這sy - dbam o nie, stosuj jedwab biosilk, naft kosmetyczn, maseczki z jajek, syoss, staram si ich nie przem璚za i bior te beliss od jakiego czasu. wszystko niby w porz康ku, brakuje im obj皻o軼i, ale lekko pusz si, wi璚 to nie przeszkadza.
najgorsze jest jednak to, 瞠 na czubku g這wy, mam prze鈍ity, tak, jakbym 造sia豉, albo wyciera豉 g這w o dywan xd
prosz, pom騜cie, bo to strasznie denerwuj帷e, szczeg鏊nie, jak kto "z dobrej woli" zwr鏂i uwag, na t moj s豉bo嗆.
do jakiego lekarza mam si uda? mo瞠 znacie skuteczne preparaty? b豉gam pom騜cie!
Z tego co wiem to 造sienie na czubku g這wy to objawy 造sienia androgennego, tak瞠 proponuje zrobi badania krwi: FSH, LH androsteron, testosteron, PRL(prolaktyna), estrogeny. Nie nale膨 one do tanich, ale mo瞠 uda Ci si "wyd瑿i" skierowanie od endokrynologa, b康 gina
Masz tr康zik? Nieregularne cykle?

Edytowane przez aduskaxdxd
Czas edycji: 2012-09-04 o 14:17
aduskaxdxd jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2017-01-07, 10:09   #13
molekin
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 8

M鎩 ma tez mia problem z 造sin dop鏦i nie zacz掖 stosowa zag瘰zczaj帷ych w這sy kosmetyk闚. Takich jak np 瞠le do w這s闚 czy szampony zag瘰zczaj帷e. I to na prawd dzia豉

Edytowane przez molekin
Czas edycji: 2017-01-13 o 13:47
molekin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Odpowiedz

Tagi
造sienie, rzadkie w這sy, sposoby

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja w這s闚

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-01-07 11:09:17

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.