Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-26, 19:31   #661
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Kathja
wspomniane na mazidłach działanie antybakteryjne i przeciwzapalne i.. chyba mi pomaga
Wiesz co, nie pomyslałam o nim nawet w ten sposób ale mam problem z tradzikiem, ( w sumie juz wyleczony, ale wiadomo jak jest) i cantella nic mi nie razjatrza wszystko ladnie i szybko sie goi. To dla mnie obowiazkowa cecha, wiec jak najbardziej zgadzam sie z tym. Pod tym kątem także jest bardzo dobra.
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 14:42   #662
Aneczka_
Raczkowanie

Przepraszam jeśli chamsko wcinam sie w wątek ale mam pytanie i nie wiem gdzie powinnam je zadać tak do końca.

Nie znam sie absolutnie na temacie mazidłowym i większość nazw składników o których piszecie brzmi dla mnie obco ale trafiłam na strone mazideł w poszukiwaniu skrobii do zmatowienia twarzy. Zainteresowałam sie co tam jeszcze innego fajnego jest i znalazłam dużo produktów bardzo polecanych, których opisy brzmia bardzo zachęcająco. Chciałabym cos z tego kupic ale tak jak mówiłam nie znam sie totalnie i nie chce kręcic z tego żadnych wlasnych mikstur a po prostu używać samodzielnie, dodawać do kąpieli albo kremów/żeli/szamponów które kupuje w aptece lub drogerii. Nie porywam sie na produkty dla wtajemniczonych, chodzi mi o olejki (pomarańczowy, rumianku rzymskiego), oleje (jojoba, z róży piżmowej), jedwab hydrolizowany, ekstrakt z papaji i amlę.

Niby to nie jest nic wyszukanego ale z racji tego ze nie mam o tym bladego pojęcia chciałam spytac was, ekspertów: Moge tego typu rzeczy pozamawiać i dodawac sobie do gotowych produktów, do kąpieli albo np. wmasowywac kropelke jakiegos olejku w skore twarzy? Chodzi mi o to czy kilkoma kroplami nie zrobie sobie zadnej krzywdy albo czy te składniki w połączeniu z jakimis składnikami z kupionych kosmetyków nie narobią mi szkody?
Aneczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 17:21   #663
honey1012
Wtajemniczenie

Dziewczyny wiecie może który hydrolant ma najmniej konserwantu?

I jakie mazidlo byloby dobre na zapobieganie zmarszczka mimicznym ?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 09:44   #664
bubamara
Raczkowanie

Dzieczyny, doświadczone Biochemiczki, proszę o pomoc - jak nie na to miejsce, to sorry, ale nie wiem gdzie szukac.. Bez sensu też zakładać nowy wątek. Chciałabym sobie ukręcić coś na wzór maseczki z glinką z Dermaglinu. Konkretnie interesuje mnie maseczka Kleopatry o składzie:
kaolin clay, aqua, hydrolyzed silk, mel, rosa canina, jojoba seed oil, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben

Moja wersja miałaby być naturalnie bez parabenów i glikolu propylenowego. Pytanie tylko czego ile??? Czy któraś z Was może mi poradzić??
bubamara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 10:37   #665
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
Dzieczyny, doświadczone Biochemiczki, proszę o pomoc - jak nie na to miejsce, to sorry, ale nie wiem gdzie szukac.. Bez sensu też zakładać nowy wątek. Chciałabym sobie ukręcić coś na wzór maseczki z glinką z Dermaglinu. Konkretnie interesuje mnie maseczka Kleopatry o składzie:
kaolin clay, aqua, hydrolyzed silk, mel, rosa canina, jojoba seed oil, propylene glycol, diazolidynyl urea, methylparaben, propylparaben

Moja wersja miałaby być naturalnie bez parabenów i glikolu propylenowego. Pytanie tylko czego ile??? Czy któraś z Was może mi poradzić??
ale rozumiem, że chcesz zrobić jednorazową porcję od razu do zużycia, prawda? ja zawsze 'wzbogacam' porcję swojej maseczki winogronowej z BU (kaolin, kozie mleko w proszku, winogrona w proszku) kilkoma kroplami oleju winogronowego i żelu HA i raczej dodaję tego na oko, bez odmierzania - po prostu żeby wraz z odrobiną wody połączyło się w miseczce na gładką masę.
myślę, że ty możesz zrobić tak samo tylko warto spojrzeć jakie jest polecane stężenie jedwabiu na twarz i to odmierzyć dokładniej
Stary 2010-08-29, 23:05   #666
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiecie może który hydrolant ma najmniej konserwantu?

I jakie mazidlo byloby dobre na zapobieganie zmarszczka mimicznym ?
Ekologiczne chyba nie są konserwowane, albo są minimalną ilością.

Na zmarszczki mimiczne dobra podobno jest adenozyna z Naturalisa. Osobiście testuję 3 dzień.
Zrobione wedle receptury na stronie. Wpakowałam do strzykawki i delikatnie nakłuwam igiełką te miejsca gdzie się marszczę Jak na 3 dzień efekty są bardzo zadowalające. Mój królik doświadczalny któremu robię taką samą kurację też już widzi efekty
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 23:43   #667
honey1012
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Ekologiczne chyba nie są konserwowane, albo są minimalną ilością.

Na zmarszczki mimiczne dobra podobno jest adenozyna z Naturalisa. Osobiście testuję 3 dzień.
Zrobione wedle receptury na stronie. Wpakowałam do strzykawki i delikatnie nakłuwam igiełką te miejsca gdzie się marszczę Jak na 3 dzień efekty są bardzo zadowalające. Mój królik doświadczalny któremu robię taką samą kurację też już widzi efekty
Dziękuje

Hm to taki chodzby botoks ?

SZCŚLIWA
honey1012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 23:54   #668
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dziękuje

Hm to taki chodzby botoks ?
Taki pseudo ale ma działać na podobnej zasadzie.
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 08:16   #669
bubamara
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ale rozumiem, że chcesz zrobić jednorazową porcję od razu do zużycia, prawda? ja zawsze 'wzbogacam' porcję swojej maseczki winogronowej z BU (kaolin, kozie mleko w proszku, winogrona w proszku) kilkoma kroplami oleju winogronowego i żelu HA i raczej dodaję tego na oko, bez odmierzania - po prostu żeby wraz z odrobiną wody połączyło się w miseczce na gładką masę.
myślę, że ty możesz zrobić tak samo tylko warto spojrzeć jakie jest polecane stężenie jedwabiu na twarz i to odmierzyć dokładniej
DZIeki sliczne na pewno sprobuje Twojego sposobu
bubamara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 08:58   #670
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
DZIeki sliczne na pewno sprobuje Twojego sposobu
nie ma za co
Stary 2010-08-30, 19:56   #671
~iwcia~
Zakorzenienie

a ja mam pytanie czy jest ktoś z Warszawy (ewentualnie Łodzi) kto by chciał zamówić coś z Mazideł??? razem mniejsze koszty przesyłki a ja na razie chce malutko tylko na wypróbowanie proszę chętnych o info może na PW
~iwcia~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 09:22   #672
aliś
Zadomowienie

Ja właśnie wczoraj złożyłam kolejne zamówienia na Mazdiłach.
Wzięłam:
hydrolat oczarowy
olej tamanu (będzie na noc 1 lub 2 razy w tygodniu)
olej lanolinowy (na noce po migdale)
ekstrakt z truskawki (dodawany do Humektanu i HA)
roztwór 1% kwasu hialuronowego

Wczoraj zapłaciłam i już nie mogę się doczekać
Z nowości dla mnie to oba oleje i ten ekstrakt

aliś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 23:50   #673
hedonistka89
Przyczajenie

Telocapil

Telocapil jest standaryzowanym surowcem efektywnie redukującym zbędne owłosienie i degradujacym jego jakość, ograniczając w ten sposób konieczność mechanicznej depilacji.Substancją aktywną jest flawonoid dihydromirycetyna (5,7%), pozyskiwana z liści i kwiatów woskownicy . Stosowała może któras z was ten produkt?na innych forach widziałam pozytywny opinie na jego temat i zastanawiam się czy warto go zakupić. Jakiś czas temu stosowałam bioxet przez ponad 3 m-ce i nie widziałam żadnych rezultatów dlatego nie wiem czy opłaca sie w ogóle go zamawiać
hedonistka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 02:14   #674
jagoda_81
Przyczajenie

Czy macie jakies problemy opcja "Sposob wysylki" przy zamowieniu? Wysmarowalam caaala liste, skladam zamowienie, podaje adres, przechodze do sposobu wysylki i... kaze mi wybrac sposob wysylki (ale nie ma tam zadnych opcji do wyboru) wciskam "dalej" i wyskakuje "Blad: Prosze wybrac sposob wysylki" i tak w kolko... Juz mam tego dosc. Pisalam oczywiscie mejla w tej sprawie kilka dni temu, ale bez zadnego odzewu. Dzisiaj napisalam jeszcze raz. Czy ktoras z Was miala taki problem???
jagoda_81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 11:55   #675
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71
Dot.: Telocapil

Cytat:
Napisane przez hedonistka89 Pokaż wiadomość
Telocapil jest standaryzowanym surowcem efektywnie redukującym zbędne owłosienie i degradujacym jego jakość, ograniczając w ten sposób konieczność mechanicznej depilacji.Substancją aktywną jest flawonoid dihydromirycetyna (5,7%), pozyskiwana z liści i kwiatów woskownicy . Stosowała może któras z was ten produkt?na innych forach widziałam pozytywny opinie na jego temat i zastanawiam się czy warto go zakupić. Jakiś czas temu stosowałam bioxet przez ponad 3 m-ce i nie widziałam żadnych rezultatów dlatego nie wiem czy opłaca sie w ogóle go zamawiać
Ciekawa propozycjazwłaszcza ze ma super opinie
Pytanie do dziewczyn znajacych się na kręceniu serów:czy jeśli dodam ten Telocapil do zwykłego balsamu lub wymieszam tylko z olejkiem bedzie działać?
Stary 2010-09-02, 12:04   #676
hedonistka89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Ciekawa propozycjazwłaszcza ze ma super opinie
Pytanie do dziewczyn znajacych się na kręceniu serów:czy jeśli dodam ten Telocapil do zwykłego balsamu lub wymieszam tylko z olejkiem bedzie działać?
czytałam gdzieś że inne dziewczyny dodawały telocapil do balsamu babydream z rossmana i ponoć działał
Stary 2010-09-02, 12:12   #677
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Z olejkiem się nie połączy, ale do prostego balsamu możesz dodać.
Na jednych działa, na innych nie
Stary 2010-09-02, 13:02   #678
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez hedonistka89 Pokaż wiadomość
czytałam gdzieś że inne dziewczyny dodawały telocapil do balsamu babydream z rossmana i ponoć działał
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Z olejkiem się nie połączy, ale do prostego balsamu możesz dodać.
Na jednych działa, na innych nie
Z tym działaniem to chodziło mi o to czy zeby Telocapil zadziałał musi mieć te składniki co w serumdzięki niezamienna
Stary 2010-09-02, 13:40   #679
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Z tym działaniem to chodziło mi o to czy zeby Telocapil zadziałał musi mieć te składniki co w serum
Nie, nie musi.
Stary 2010-09-02, 13:54   #680
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Nie, nie musi.
To super bo Babydream wyjdzie taniej i szybciej(bo nie trzeba merdać)a mieszać jednorazowe dawki i jak to obliczyć zebym nie miała za duzego stężęnia?
Stary 2010-09-02, 20:00   #681
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
To super bo Babydream wyjdzie taniej i szybciej(bo nie trzeba merdać)a mieszać jednorazowe dawki i jak to obliczyć zebym nie miała za duzego stężęnia?
Zerknij tu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=276&Itemid=2
Żeby uzyskać stężenie 1,5%, na 50 ml balsamu daje się 0,75 ml telocapilu, czyli 25 kropli. Spróbuj oszacować, iloma ml smarujesz się codziennie, i jakoś proporcjonalnie to obliczyć.
Stary 2010-09-03, 09:03   #682
buszmenkaaa
Raczkowanie

ja to sie telocapilem w 100 % stezeniu smaruje, nic mi sie nie stalo jeszcze zlego, a smaruje sie moze z 1,5 tyg? najpierw wyrwalam wloski potem smarowalam i jak jakis odrosl to znowu wyrwalam i smarowalam, teraz patrze ze nie odrastaja moze jakis pojedynczy, ale nie tak jak przedtem. Dlatego moge stwierdzic, ze działa smaruje codziennie, chyba ze zapomne to co drugi dzien.

dzieki hydrolatowi oczarowemu wypryski mi wyskakuja chyba mi nie sluzy, czy na poczatku zawsze wyskakuja a potem sie uspokaja skora?
buszmenkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 12:38   #683
hedonistka89
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
ja to sie telocapilem w 100 % stezeniu smaruje, nic mi sie nie stalo jeszcze zlego, a smaruje sie moze z 1,5 tyg? najpierw wyrwalam wloski potem smarowalam i jak jakis odrosl to znowu wyrwalam i smarowalam, teraz patrze ze nie odrastaja moze jakis pojedynczy, ale nie tak jak przedtem. Dlatego moge stwierdzic, ze działa smaruje codziennie, chyba ze zapomne to co drugi dzien.

dzieki hydrolatowi oczarowemu wypryski mi wyskakuja chyba mi nie sluzy, czy na poczatku zawsze wyskakuja a potem sie uspokaja skora?
a ten 100% telocapil to gdzie stosujesz?? bo ja chciałam go użyć na nogi,pachy i bikini

Edytowane przez hedonistka89
Czas edycji: 2010-09-03 o 12:40
Stary 2010-09-03, 13:01   #684
buszmenkaaa
Raczkowanie

na brzuchu, pod pepkiem, jakies klaczki ciemniejsze rosna mi tam
Stary 2010-09-03, 16:28   #685
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez buszmenkaaa Pokaż wiadomość
ja to sie telocapilem w 100 % stezenia
kurcze kusicie a serio jak nakladasz te 100% to się klei ? Nie pisze nic w czym ten telokapil jest "zawieszony " Chcialabym stosować na białe wloski pod nosem "wąsik" ktoś ma jakieś widoczne efekty na wąsik ?
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 17:44   #686
aliś
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
kurcze kusicie a serio jak nakladasz te 100% to się klei ? Nie pisze nic w czym ten telokapil jest "zawieszony " Chcialabym stosować na białe wloski pod nosem "wąsik" ktoś ma jakieś widoczne efekty na wąsik ?
A cóz to za cudo, które ma szanse zniszczyć wąsik? Muszę poczytać
Do mnie przyszły zamówione w poniedziałek mazidła. Właśnie sie wysmarowałam tamanu z hialuronowym i dodatkiem ekstraktu z truskawek, wchłonął do matu, a teraz wrażenia z nowości:
- hydrlat oczarowy - na razie testowałam zapach i jak dla mnie pachnie bardzo ładnie, ja lubię takie świeże, gorzkawo-ziołowe aromaty
- tamanu - wystraszyłam się zapachu, bo pachnie podobnie do kocanki - maggi, ale na skórze nie jest już tak intensywny, wchłonął się praktycznie do matu (w tej mieszance)
- ekstrakt z truskawek - myślałam, że będzie pachniał truskawkami , ale za to ma piękny kolor miałam problem z rozmieszaniem tego proszku na dłoni z hialuronem
Mam pytanie - bo czytałam właśnie, że ktoś tutaj mieszał sobie z kremem i to dawało efekt wypoczętej twarzy. Nie mam wagi i nie wiem ile tak na oko mogę tego zmieszać z olejem i hialuronem, albo kremem (Humektanem)?

Oleju lanolinowego na razie nie otwarłam, a gratis dostałam to o co poprosiłam, czyli olej śliwkowy

aliś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:05   #687
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Zerknij tu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=276&Itemid=2
Żeby uzyskać stężenie 1,5%, na 50 ml balsamu daje się 0,75 ml telocapilu, czyli 25 kropli. Spróbuj oszacować, iloma ml smarujesz się codziennie, i jakoś proporcjonalnie to obliczyć.
Bardzo Ci dziękujęNatalia1 próbowała mi to wytłumaczyć ale to czarna magia dla mnieDziewczyny się smarują 100%,ja bym się chyba bała choć z drugiej strony jak Im nic nie jest to czemu mnie ma być

Ale zaraz....żeby zadziałał to muszą być włosy depilowane czy mogą być golone bo to różnica

Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2010-09-03 o 20:06
SzatAnka71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 01:13   #688
hedonistka89
Przyczajenie

Cytat:
Bardzo Ci dziękujęNatalia1 próbowała mi to wytłumaczyć ale to czarna magia dla mnieDziewczyny się smarują 100%,ja bym się chyba bała choć z drugiej strony jak Im nic nie jest to czemu mnie ma być

Ale zaraz....żeby zadziałał to muszą być włosy depilowane czy mogą być golone bo to różnica
pewnie lepiej jak są wydepilowane bo bardziej działa, tak samo jak stosowałam krem bioxet to tez mieli w ulotce że najlepsze efekty są wtedy gdy włos wyrywamy z cebulką
Stary 2010-09-04, 09:13   #689
buszmenkaaa
Raczkowanie

konsystencja tego telocapilu to taka olejowata jest i chodze z koszulka u gory zeby sie wchlonelo mamie na wasika zrobilam mazidlo zgodnie z instrukcja i na razie nic nie widac... moze sie nie smaruje regularnie albo mniejsze stezenie robi swoje teraz powiedzialam jej, zeby w 100% stezeniu smarowala skoro nie szkodzi mi jak na razie, a ja efekt u siebie juz widze. Chociaz skora na twarzy jest delikatniejsza...:rolleye s:
Stary 2010-09-04, 10:36   #690
klatka
Zakorzenienie

Jak oceniacie, gdzie najlepiej jest zrobić zakupy, na mazidłach, biochemii urody czy na zrób sobie krem?

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje, zamiana produktow

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości