Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-15, 12:45   #781
alunialunia
Zadomowienie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
Według mnie nie musisz. Ale jeśli się boisz, że Ci się zepsuje nie dosypuj do całej butelki szamponu tylko przelej trochę do innej i dopiero zmieszaj ze skrzypem.
będę właśnie dosypywać do mniejszej porcji szamponu

dziękuję

alunialunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 18:06   #782
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dziewczyny jak w najprostszy sposób użyc kwas mlekowy na włosy? Najlepiej w formie jakiegoś okładu, odżywki do spłukania z pantenolem najchetniej... Macie jakies swoje patenty, możecie coś doradzić?
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 23:00   #783
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Ja się zrujnuje przez te mazidła, kolejne zamówienie i znowu przekroczyłam stówę. Tym razem 135zł !!!! No ale jak sie czyta opisy tych olejów to aż wszystkie by się chciało mieć !!!! Mam nadzieję, że w tym roku to juz ostatni taki ,,prezent" sobie sprawiłam

Zamówiłam:

- kwas askorbinowy
- kwas hialuronowy
- olej z amarantusa
- olej kokosowy (2x)

jurg-a używam Q10 od dłuższego czasu i nigdy mnie nie podrażnił. Tylko, że nie mogę powiedzieć aby mnie coś kiedykolwiek podrażniło ale musisz wypróbować, jedynie tak się przekonasz Ostrzegam - paskudnie i trwale barwi poduszkę, kołdrę, wszystko. Ja nakładam również na dekolt a wiec piżama również jest żółta. Dlatego bardzo często muszę zmieniać pościel i piżamkę. Ale czego się nie robi dla urody ...

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2010-11-17 o 23:08
Blondcukiereczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 14:08   #784
mar_jolka
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

prosze napisz co robisz z Q10? jakie przepisy nasz wyprobowane?
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 10:55   #785
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Kochane moje, mam ekstrakt z kasztanowca i nie wiem, co z nim zrobić. Chciałabym wykorzystać na naczynkową twarz, czy mogę dodawać na bieżąco odrobinę do mojego kremu nawilżającego na twarz?
Stary 2010-11-19, 17:34   #786
jugr-a
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Ja się zrujnuje przez te mazidła, kolejne zamówienie i znowu przekroczyłam stówę. Tym razem 135zł !!!!

jurg-a używam Q10 od dłuższego czasu i nigdy mnie nie podrażnił. Tylko, że nie mogę powiedzieć aby mnie coś kiedykolwiek podrażniło ale musisz wypróbować, jedynie tak się przekonasz Ostrzegam - paskudnie i trwale barwi poduszkę, kołdrę, wszystko. Ja nakładam również na dekolt a wiec piżama również jest żółta. Dlatego bardzo często muszę zmieniać pościel i piżamkę. Ale czego się nie robi dla urody ...
Ja też zwątpiłam ponieważ po dużym okrojeniu i tak zapłaciłam 200zł.
Tyle tylko, że nie często mam okazje robić zakupy więc troszkę się usprawiedliwiam

Q10 oczywiście kupione Niepokoi to brudzenie co prawda, ale spróbujemy
Co do podrażniania to ja niestety należę do tej wrażliwej grupy + naczynka... Ale wierzę, że będzie dobrze, a jak nie to trudno, przynajmniej będę wiedziała
Stary 2010-11-22, 16:16   #787
Karolis
Raczkowanie

hej dziewczyny,

ja jeszcze nie kręciłam żadnego mazidła ale chciałam sobie stworzyć olejek do twarzy z oleju żurawinowego + 10% wit. C. W receptariuszu pisze żeby dodać wit. c w postaci tetraizopalmitynian askorbylu. Czy można zamiast tego użyć wit. C w postaci kwasu askorbinowego ? jeśli tak to w jakich proporcjach?
może któraś z was uzywa tego olejku i może dodaje jeszcze coś do niego przez co jest on jeszcze lepszy. zaznaczam ze mam cere mieszaną, z góry dziękuję za odp
Karolis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:30   #788
mglista_noc
Raczkowanie

Nie, nie można zrobić takiej zamiany. Kwas askorbinowy rozpuszcza się w wodzie, a nie w tłuszczach. Tetraizopalmitynianu askorbylu jest rozpuszczalny w tłuszczach, więc zmiesza się z olejem żurawinowym.
mglista_noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 07:36   #789
mar_jolka
Rozeznanie

Ja robilam olejek z witamina C w postaci olejowej. Nic nie dodawalam tylko mieszalam kilka olejow. I naprawde ten olejek jest fajny.
Stary 2010-11-23, 07:49   #790
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
ja zamierzam go zamówić i myślałam o dodaniu go do szamponu, tylko nie wiem czy wtedy trzeba dodatkowo go konserwować
Już lepiej zrobić wcierkę, bo szampon ma za krótki kontakt z włosami
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 10:39   #791
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Karolis Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

ja jeszcze nie kręciłam żadnego mazidła ale chciałam sobie stworzyć olejek do twarzy z oleju żurawinowego + 10% wit. C. W receptariuszu pisze żeby dodać wit. c w postaci tetraizopalmitynian askorbylu. Czy można zamiast tego użyć wit. C w postaci kwasu askorbinowego ? jeśli tak to w jakich proporcjach?
może któraś z was uzywa tego olejku i może dodaje jeszcze coś do niego przez co jest on jeszcze lepszy. zaznaczam ze mam cere mieszaną, z góry dziękuję za odp
Ja do olejowej witaminki C dodałam oleju z orzechów włoskich i naprawdę sobie chwalę. Też mam cerę mieszaną i naczynkową i ten duet super się sprawdza.

Ponawiam kochane dziewczyny moje pytanie: czy ekstrakt z kasztanowca można w niewielkich ilościach dodawać do kremu na dzień? Czy któraś próbowała?
Stary 2010-11-23, 11:48   #792
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Już lepiej zrobić wcierkę, bo szampon ma za krótki kontakt z włosami
mam seboradin niger,więc może wsypie też tam skrzyp, ale o szamponie myslałam dlatego,że jak robię płukanki po myciu z wywaru ze skrzypu to włosy wydają się grubsze i dlatego chciałam zamiast płukanek dodać go do szamponu , licząc na podobny efekt

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Ja do olejowej witaminki C dodałam oleju z orzechów włoskich i naprawdę sobie chwalę. Też mam cerę mieszaną i naczynkową i ten duet super się sprawdza.

Ponawiam kochane dziewczyny moje pytanie: czy ekstrakt z kasztanowca można w niewielkich ilościach dodawać do kremu na dzień? Czy któraś próbowała?
ja kiedyś kupiłam ekstrakt z kasztanowca, ale on bardzo brudzi,ma taki brązowy kolor,dodawałam go do balsamu i ciężko się rozpuszczał, poza tym jeżeli zamierzasz dodawać go jednorazowo jak np. bierzesz porcję kremu na dzień, to ciężko wymierzyć odpowiednią ilość,bo używa się go w małym stężeniu procentowym, do tego na małą ilość kremu to już są tak minimalne ilości,że łyżeczka o,15ml wydaję się być ogromna
jeżeli natomiast chcesz dodawaćdo większej ilości kremu,to jednak ciężko się rozpuszcza i barwi krem na brązowo, klei się, przynajmniej ja mam niezbyt dobre wspomnienia z używania tego ekstraktu, szybko dałam sobie spokój i lezał nieużywany , az się przeterminował,może w wodnym serum lepiej by się rozpuscił

alunialunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 11:51   #793
bluesky49
Wtajemniczenie

Ja ostatnio skusiłam się na moje drugie już zakupy w Mazidłach. Lista składa się z: wit A (strasznie chciałam ją wypróbować, zobaczę jak sprawdzi się w kremie), olej konopny, balsam copaiba (kocham go), kwas glikolowy, spirulina. Dodam, że mam cerę raczej tłustą z bardzo dużą skłonnością do występowania zmian trądzikowych. Mam nadzieję, że to wszystko jakoś dobrze na mnie wpłynie. No to czekam na paczkę ^^
bluesky49 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 12:14   #794
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość

ja kiedyś kupiłam ekstrakt z kasztanowca, ale on bardzo brudzi,ma taki brązowy kolor,dodawałam go do balsamu i ciężko się rozpuszczał, poza tym jeżeli zamierzasz dodawać go jednorazowo jak np. bierzesz porcję kremu na dzień, to ciężko wymierzyć odpowiednią ilość,bo używa się go w małym stężeniu procentowym, do tego na małą ilość kremu to już są tak minimalne ilości,że łyżeczka o,15ml wydaję się być ogromna
jeżeli natomiast chcesz dodawaćdo większej ilości kremu,to jednak ciężko się rozpuszcza i barwi krem na brązowo, klei się, przynajmniej ja mam niezbyt dobre wspomnienia z używania tego ekstraktu, szybko dałam sobie spokój i lezał nieużywany , az się przeterminował,może w wodnym serum lepiej by się rozpuscił
Dziękuję za odpowiedź bardzo , chodziło mi właśnie o to, jak zachowuje się z kremem. Daruję sobie ten sposób, wykorzystam inaczej.
Stary 2010-11-23, 13:42   #795
Karolis
Raczkowanie

bardzo dziękuję za odpowiedzi związane z moim zapytaniem odnośnie olejku żurawionowego z wit C, rzeczywiście dodanie kilka kropel oleju z orzechów to dobry pomysl przy skórze mieszanej, jest on często składnikiem produktów do cer mieszanych i to używany w największych ilościach.
produkty już czekają w koszyku, ale wpadłam na pomysł jak już będę zamawiać żeby zamówić też coś dla mojej mamy i ukręcić jej na święta.
moja mama ma cerę raczej tłustą niż suchą i chciałabym dla niej jakieś serum i krem zrobić żeby było takie extra extra odmładzające. wiem że cudów nie ma ale może akurat ? jakaś mieszanka wybuchowa retinolu, kwasu hialuronowego, wit C, Q10, jedwabiu oczywiście żartuję, ale nie ma zbyt dużo komentarzy na mazidłach więc może Wy kochane wizazanki - mazidłowe specjalistki mi coś doradzicie ? może być na bogato i szałowo - ważne żeby działało
Stary 2010-11-23, 19:22   #796
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
prosze napisz co robisz z Q10? jakie przepisy nasz wyprobowane?
Q10 możesz łączyć dosłownie z każdym olejem gdyz rozpuszcza się w tłuszczach. Ja wlewam do miseczki kilka kropel oleju z amarantusa, kilka kropel wit. E i odrobinka Q10. Nie odmierzam nigdy żadnych miarek, zawsze robię na oko. Ważne aby oszczędnie i nie przesadzać. No i trzeba czytać opisy tych półproduktów na mazidłach żeby wiedzieć w czym je rozpuszczać, w jakiej temperaturze itp.

Pamiętaj o podgrzaniu go w kąpieli wodnej o temperaturze 51 st., w przeciwnym wypadku nie rozpuści się dobrze, będziesz wyczuwała ten proszek i nie zadziała tak jak powinien.

Teraz zrobiłam nowe zamówienie wiec zapewne troszkę jeszcze zmodyfikuję to koenzymowe mazidło

A to cytat z mazideł :

,,Koenzym Q10 bardzo dobrze przenika do żywych komórek naskórka, jest biozgodny, nie powoduje efektów ubocznych w postaci pieczenia czy podrażnienia (jak np. retinoidy), dzięki czemu nadaje się także do pielęgnacji cer wrażliwych".

Jednak na pewno musisz spróbować na sobie, każda cera jest inna.

Swoich mazideł używam jeszcze stosunkowo krótko wiec nie widzę spektakularnych zmian ale już wiem, że nigdy więcej nie kupię oleju z dzikiej róży, a na pewno nie raz jeszcze kupię olej z amarantusa, ładnie pachnie ,,zielskiem" i myślę, że nieźle nawilża. Chociaż pewnie dodawana przeze mnie nałogowo wit. E też ma w tym niemały udział.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2010-11-23 o 19:29
Stary 2010-11-25, 12:57   #797
martitkaa
Zakorzenienie

Witam wszystkie pasjonatki samorobionych kosmetyków,
Ja również czekam na swoje zamówionko z mazideł i choć nie jest to moje pierwsze to nie czuję się pewnie i robię raczej proste formulacje i korzystam z gotowych przepisów dlatego mam do Was pytanie, jak zrobić maseczkę błotną na twarz? Wiem że przyjdzie w postaci proszku a na stronce mazidel pisze, że jest nierozpuszczalna w wodzie, tłuszczach i alkoholu. Jak ją rozrobić?
martitkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 13:00   #798
Karolis
Raczkowanie

- czy znacie dziewczyny jakąś stronę gdzie można kupić ładne opakowania na nasze preparaty? bo te z bu, mazidel i zsk są takie brzydkie :P w naturalisie widzialam jeden ładny słoiczek na krem ale za mały jak dla mnie

zapuszczam i odżywiam włosa
Stary 2010-11-25, 19:54   #799
~~ALa~~
Zadomowienie

dziewczyny, zapraszam do warszawskiego zbiorowego zamowienia z mazidel

te z Was ktore jeszcze nie uczestniczyly w zbiorowych zamowieniach na mineralach, niech koniecznie najpierw zapoznaja sie z regulaminem
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=356326
Stary 2010-11-26, 11:43   #800
gda
Zakorzenienie

Ostatnio wreszcie pozbyłam się pryszczy, po prawie dwóch latach eksperymentowania z mazidłami i okazuje się, że najlepszą dla mnie pielęgnacją jest płyn micelarny Avene do oczyszczenia, potem hydrolat szałwiowy, a na to po prostu kwas hialuronowy, czasami z ekstraktem z soi 40%.
Po tygodniu takiej pielęgnacji - zero pryszczy (czerwonych), mniej zaskórników! Tylko wągry jak były, tak są...
gda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 07:54   #801
mar_jolka
Rozeznanie

Gda Dajesz kwas hialuronowy bezposrednio na skore? Nie w postaci jakiegos serum w polaczedniu z czyms tam?
Stary 2010-11-27, 13:47   #802
gda
Zakorzenienie

Tak, daję na zwilżoną hydrolatem szałwiowym skórę. Tylko to nie powoduje powstawania pryszczy
gda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 14:28   #803
klatka
Zakorzenienie

Ja lubię przed nałożeniem kremu spryskać twarz hydrolatem, w tej chwili z malwy, czy mogę rozpuścić w tym psikaczu witaminę B3?
Stary 2010-12-01, 13:35   #804
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Proszę o pomoc. Kupiłam kwas askorbinowy i na stronie mazideł jest napisane, że jest rozpuszczalny w wodzie ale jednocześnie jest takie zdanie : ,,W postaci krystalicznej i bez dostępu światła i w odpowiednio niskiej temperaturze witamina C jest trwała. Jednak zastosowana w roztworach wodnych staje się wrażliwa na obecność tlenu, promieniowanie UV i wysoką temperaturę" co to oznacza ??? To w koncu rozpuszczac w wodzie czy nie bo straci wtedy swoje właściwości ?
Stary 2010-12-01, 20:34   #805
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc. Kupiłam kwas askorbinowy i na stronie mazideł jest napisane, że jest rozpuszczalny w wodzie ale jednocześnie jest takie zdanie : ,,W postaci krystalicznej i bez dostępu światła i w odpowiednio niskiej temperaturze witamina C jest trwała. Jednak zastosowana w roztworach wodnych staje się wrażliwa na obecność tlenu, promieniowanie UV i wysoką temperaturę" co to oznacza ??? To w koncu rozpuszczac w wodzie czy nie bo straci wtedy swoje właściwości ?

tak, w wodzie i najlepiej ja natychmiast użyć, w lodówce do 4-5 dni można rozpuszczoną przechowywać.

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 21:31   #806
krycha?
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Ja lubię przed nałożeniem kremu spryskać twarz hydrolatem, w tej chwili z malwy, czy mogę rozpuścić w tym psikaczu witaminę B3?
Możesz, ale taką mieszankę powinnaś trzymać w lodówce max 2 tygodnie.
Stary 2010-12-03, 22:07   #807
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Dziękuję trojka
Stary 2010-12-05, 10:17   #808
Yasinisi
Zakorzenienie

Dziewczyny czy do wybranego hydrolatu mogę dodać np. mocznik żeby poprawić jego właściwości pielęgnacyjne?
Może możecie doradzić jak "stuningować" hydrolaty, i które najlepiej się do tego nadają..

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 12:52   #809
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy do wybranego hydrolatu mogę dodać np. mocznik żeby poprawić jego właściwości pielęgnacyjne?
Może możecie doradzić jak "stuningować" hydrolaty, i które najlepiej się do tego nadają..
Cytat:
Rozpuszczalność: w wodzie i alkoholu etylowym.
źródło
Możesz
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 14:01   #810
sarong
Rozeznanie

Witam!
Bardzo proszę o pomoc - chciałabym kupić i zrobić po raz pierwszy dla mamy "coś" o prostej recepturze dla cery dojrzałej zwiotczałej o właściwościach regenerujących. Myśłałm o jakimś olejku, żelu hialuronowym... Jakiś przepis na serum łatwy i z małą ilością składników. Nie mam zupełnie doświadczenia Czy mogę liczyć na podpowiedź?
pozdrawiam Basia

sarong jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje, zamiana produktow

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości