Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-06, 19:19   #811
iwonawo
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

właśnie dziewczyny, jestem nowa na MAZIDŁACH (właśnie się zarejstrowałam przed chwilką) i tyle tego, a że nie mam pojęcia o biochemi to mimo opisów nie wiem co mam kupić.
a chciałabym coś na moją TRUDNĄ mieszaną z wypryskami, zaskórnikami i rozszerzonymi porami cerę.
no i może coś na pierwsze ozanki starzenia się bo już 30 wiosenek liczę.
znajdzie się któraś miła i pomocna Wiżanka, która poda mi składniki, które powinnam zamówić.
iwonawo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:37   #812
trojka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez iwonawo Pokaż wiadomość
właśnie dziewczyny, jestem nowa na MAZIDŁACH (właśnie się zarejstrowałam przed chwilką) i tyle tego, a że nie mam pojęcia o biochemi to mimo opisów nie wiem co mam kupić.
a chciałabym coś na moją TRUDNĄ mieszaną z wypryskami, zaskórnikami i rozszerzonymi porami cerę.
znajdzie się któraś miła i pomocna Wiżanka, która poda mi składniki, które powinnam zamówić.
Jak dla mnie to jest to taki podstawowy zestaw na zmarchy i nie tylko

Nicinamide - nawilża, wygładza, zmniejsza buraka
Hydrolat oczarowy dla naczynkowców
hydrolat z róży stulistnej
Kwas hialuronowy -baza wszystkich serów, nawilża, ściąga pory, wygładza
olej z czarnuszki, olej jojoba i olej z róży piżmowej - przeciwzmarszczkowo
z prochów - ekstrakt cenella asiatica
NMF - nawilżacz

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2010-12-06 o 19:40
trojka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:25   #813
Yasinisi
Zakorzenienie

Ja właśnie złożylam swoje pierwsze zamówienie na Mazidłach
Poszalałam troszkę ..

-hydrolaty: migdałowy, geraniowy i z róży damasceńskiej
- olej z czarnuszki
- keratyna hydrolizowana
- owies hydrolizowany
- jedwab hydrolizowany
- mocznik
- NMF czyli naturalny czynnik nawilżający
- shikakai
- spirulina

Już się nie mogę doczekać paczuszki
Do tego jeszcze z BU paczuszka się już szykuje..
Eh.. Jak ja lubię sobie robić prezenty

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 20:43   #814
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sarong Pokaż wiadomość
Witam!
Bardzo proszę o pomoc - chciałabym kupić i zrobić po raz pierwszy dla mamy "coś" o prostej recepturze dla cery dojrzałej zwiotczałej o właściwościach regenerujących. Myśłałm o jakimś olejku, żelu hialuronowym... Jakiś przepis na serum łatwy i z małą ilością składników. Nie mam zupełnie doświadczenia Czy mogę liczyć na podpowiedź?
pozdrawiam Basia
Dobra byłaby wit. C z kwasem hialuronowym i oczywiście coś jeszcze. Dla jednego prezentu nie opłaca się kupować rzeczy, które zostaną. Lepiej BU albo ZSK
Cytat:
Napisane przez iwonawo Pokaż wiadomość
Radzę poczytać forum i propozycję Mazideł Uważam, że na początek dobre będzie BU.

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2010-12-06 o 20:48
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 22:30   #815
Blondcukiereczek
Raczkowanie

Doradźcie mi proszę coś na zmarszczki mimiczne. Kupiłam kwas askorbinowy, kwas hialuronowy... Nie wiem czy mi to pomoże... Co radzicie ???
Blondcukiereczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 09:39   #816
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Doradźcie mi proszę coś na zmarszczki mimiczne. Kupiłam kwas askorbinowy, kwas hialuronowy... Nie wiem czy mi to pomoże... Co radzicie ???
Olej arganowy mieszany albo z kremem albo z HA
Stary 2010-12-07, 19:40   #817
sarong
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dobra byłaby wit. C z kwasem hialuronowym i oczywiście coś jeszcze. Dla jednego prezentu nie opłaca się kupować rzeczy, które zostaną. Lepiej BU albo ZSK

Radzę poczytać forum i propozycję Mazideł Uważam, że na początek dobre będzie BU.
Dziękuję ślicznie za pomoc

sarong jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 21:31   #818
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Co prawda nie z mazideł, ale ja polecam adenozynę + glukonian magnezu z Naturalisa.
Naprawdę działa. Sprawdziłam na sobie
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 07:42   #819
mar_jolka
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

Ja mysle ze na zmarszczki to Q10 oraz krem z vitasource. Kwasy i wit C to nie na zmarszczki tylko na rozjasnienie cery. Trocghe polepszy efekty wizualne ale zmarszczek nie usunie.

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Kwas hialuronowy nawilzy skore i to bedzie dzialalo zapobiegawczo. Ale watpie czy usunie zmarszczki. Ale kwas hialuronowy jest doskonaly w celach prewencyjnych i nawilzajacych
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 08:11   #820
Malei
Przyczajenie

Dziewczyny, też szukam czegoś na zmarszczki przyoczne. Na razie używam "niezbednika" z mazideł i zsk, ale zdaję sobie sprawę, że to raczej prewencja. Naczytałam wiele i właśnie zastanawiam się nad:
- serum z vitasource
- serum z adenozyną z naturalisa.

Pisałyście akurat o obu tych preparatach. Mogłąbym prosić o coś więcej? Jaki czas stosowania? Jaki dokładnie skład?

W przepisie z naturalisa tych składników w serum jest sporo.

Z góry dziękuję za pomoc.
Malei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 10:47   #821
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Malei Pokaż wiadomość
Dziewczyny, też szukam czegoś na zmarszczki przyoczne. Na razie używam "niezbednika" z mazideł i zsk, ale zdaję sobie sprawę, że to raczej prewencja. Naczytałam wiele i właśnie zastanawiam się nad:
- serum z vitasource
- serum z adenozyną z naturalisa.

Pisałyście akurat o obu tych preparatach. Mogłąbym prosić o coś więcej? Jaki czas stosowania? Jaki dokładnie skład?

W przepisie z naturalisa tych składników w serum jest sporo.

Z góry dziękuję za pomoc.
Swoje serum zrobiłam wzorując się na przepisie na Koncentrat PSEUDOBOTOKSOWY
Pominęłam jednak dipeptyd i PEG.
Adenozynę z zelem H odważyłam do butelki z ciemnego szkła i podgrzałam w mikrofali przez 5 sekund. O wiele szybszy sposób niż w gorącej wodzie
Po przestudzeniu dodałam do tej butelki kolagen z elastyną. Zakręciłam korkiem i wymieszałam, aż do połączenia składników. Na koniec glukonian magnezu.
Butelkę z serum trzymam w lodówce, a porcję 1 ml mam pod ręką w formie strzykawki z igłą.
Za pomocą igły można ładnie wprowadzić serum tam gdzie trzeba
Oczywiście sprzęt musi być zdezynfekowany po każdym użyciu.
Efekty przerosły moje oczekiwania, bo były widoczne gołym okiem już po około tygodniu. Miałam delikatne zmarszczki mimiczne między brwiami i na czole. W tej już ich nie ma
Na początku przez jakieś 3 tygodnie stosowałam serum co dziennie. Teraz co 2-3 dni dla podtrzymania efektu.
Stary 2010-12-08, 17:35   #822
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

Jeszcze się tu nie wypowiadałam, a już parę zamówień z mazideł mam za sobą ostatnio przeglądąłam swoje "zapasy" i okazało sie, są spore a nie mam ich z czym wykorzystać... bo ani hydrolatu nie mam (a wolę je niż wodę destylowaną, głównie za zapaszek (hydrolat oczarowy ) ani dobrego emulgatora... Tzn mam imwitor, polysorbate 85, lecytyne hlb 7 oraz structure xl, którego nie znoszę Strasznie niefajne kremy na nim wychodzą, zostawia okropną powłoczkę i kosmetyki miały zwykle konsystencję hmm... kisielu? Próbowałam innych moich emulgatorów, lecytyna zapycha, a nie mam pomysłów na wykorzystanie imwitora i polysorbate w pojedynkę... Nie wiem, może jakaś bardziej doświadczona wizażanka poradziłaby coś, co do produkcji własnbych kremów żeby miały konsystencję mniej więcej tych sklepowych. Zwykle robie (a raczej próbowałam robić) kremy o zawartości 10% oleju.

Rozpisałam się na temat tych emulgatorów a miałam napisać listę moich dzisiejszych zamówień

-Biobaza (mam nadzieję, ze się sprawdzi)
-Algi Bioferment
-Macerat brzozowy
-Hydrolat oczarowy
-Kwas migdałowy
-niezmydlana frakcja oleju sojowego
-papierki pH
-łyzeczki miarowe 0,5ml i 0,15 bo gdzieś posiałam

jeszcze mam takie głupie pytanie... czy Wy też macie takie dziwne odczucie, że olejowy ekstrakt z rozmarynu... śmierdzi ?j a nie mogę zdzierżyć jego zapachu pachnie mi trochę jak takie żółte kwiatki na łąkach w lecie, chyba wrotycz to zielsko się zwie robiłyśmy z koleżankami w dzieciństwie z tego miksturkę odstraszającą, bardzo nie lubiłam tego zapachu

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2010-12-08 o 17:37
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:45   #823
Kathja
Zadomowienie

pannaporanna, mi na biobazie wychodziły bardzo fajne kremy a jaką radochę miałam

Szkoda, że wcześniej nie napisałaś, ja mam do wymiany praktycznie same emulgatory i łyżeczkę 0,15 Do kremów, serum i olejków

A oczarowy.. ja wzięłam dwie butle ostatnio z ZSK i testuję tonik z siarką Ale to na inny wątek temat..

Kathja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:17   #824
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

Kathja to mówisz że na biobazie fajne kremy wychodzą? byłabym przeszczęśliwa, bo marzy mi sie jakiś kremik własnoręcznie zrobiony z prawdziwego zdarzenia
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 19:29   #825
arat
Raczkowanie

Ja też miło wspominam biobazę. Ale teraz najbardziej lubię MGS, ze sklepu Zrób Sobie Krem, zmieszany z alkoholem cetylowym (uwaga: niektórych alkohol cetylowy może zapychać). Robię z nimi kremy zawierające 20% fazy tłuszczowej i 80% wodnej.
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 20:11   #826
Kathja
Zadomowienie

Ja nie mam porównania do MGS. Robiłam tylko na biobazie i wydaje mi się, że na SLP można też krem robić (w teorii) ale mi nic nie wyszło z tego, za to sera fajne.
A na biobazie wychodzi.. no kurcze krem Ale ile fazy olejowej było to nie pamiętam, bo to dość dawno było.
Już kliknęłaś, także zobaczysz sobie

EDIT: Wiem co mnie denerwowało, raz zrobiłam sobie na biobazie z telocapilem tę emulsję czy jak oni to nazywają, taki krem no. I strasznie się to wchłania, znaczy się wsmarowujesz i tak jakoś się rozmazuje ciągle nie chce się wchłonąć, to na nogi było także spora powierzchnia.
Arat a Ty tylko do twarzy używałaś? Bo ja nie pamiętam, żebym miała jakieś problemy z tym do twarzy. Może mniej i od razu jakoś to lepiej się zachowuje.. nie wiem.. w każdym razie wyjdzie krem, to na pewno

Edytowane przez Kathja
Czas edycji: 2010-12-08 o 20:15
Stary 2010-12-08, 20:58   #827
Malei
Przyczajenie

Ghost, bardzo Ci dziękuję . Ja się na igłę raczej nie zdecyduję. Na razie . Zrobię dokładnie według przepisu i będę mieć nadzieję, że PEG pośle składniki głębiej.
Jak Ci się udaje z tą strzykawą? Zawsze wszystko ok?
Stary 2010-12-08, 22:57   #828
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Ghost, bardzo Ci dziękuję . Ja się na igłę raczej nie zdecyduję. Na razie . Zrobię dokładnie według przepisu i będę mieć nadzieję, że PEG pośle składniki głębiej.
Jak Ci się udaje z tą strzykawą? Zawsze wszystko ok?
Krzywdy sobie na razie nie zrobiłam
Nie musisz się zaraz kłuć. Sama igła pomoże nałożyć serum tylko w te miejsca które tego potrzebują.
Stary 2010-12-09, 16:41   #829
Miluie
Przyczajenie

Chciałam się pożałić zamówiłam sobie składniki do przygotowania serum z wit. C na mazidłach i właśnie dostałam paczkę, cieszyłam się bardzo do momentu gdy zauważyłam, że brakuje mi jednego produktu, a mianowicie wit. E, co robić? ;(( myślicie że przyślą mi ją, czy 7 zł, stracone? ;(( a jeśli stracone, to mogę to serum przyrządzić bez tego jednego składnika, czy to będzie bez sensu...? ;(
Miluie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:49   #830
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Miluie Pokaż wiadomość
Chciałam się pożałić zamówiłam sobie składniki do przygotowania serum z wit. C na mazidłach i właśnie dostałam paczkę, cieszyłam się bardzo do momentu gdy zauważyłam, że brakuje mi jednego produktu, a mianowicie wit. E, co robić? ;(( myślicie że przyślą mi ją, czy 7 zł, stracone? ;(( a jeśli stracone, to mogę to serum przyrządzić bez tego jednego składnika, czy to będzie bez sensu...? ;(
Wit. E zawsze możesz kupić w kapsułkach
Ale napisz do nich, że albo doślą, albo przeleją 7zł.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Muszę pochwalić Mazidła, zarazem Pocztę, w niedzielę przelałam pieniążki, a w środę już miałam paczuchę
skarpetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 21:11   #831
Miluie
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Wit. E zawsze możesz kupić w kapsułkach
Ale napisz do nich, że albo doślą, albo przeleją 7zł.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Muszę pochwalić Mazidła, zarazem Pocztę, w niedzielę przelałam pieniążki, a w środę już miałam paczuchę
Dziękuję bardzo za odpowiedź napisałam do nich maila, ale narazie cisza, chyba tylko ja mam takiego pecha do 'zakupów przez internet' no trudno, najwyżej sobie zakupię tę w kapsułkach
Stary 2010-12-10, 07:55   #832
Malei
Przyczajenie

Mogłybyście mi podpowiedzieć, czy Mazidła mają sklep stacjonarny? Na stronie w kontakcie mają podane Poznań.
??

Ghost, moja adenozynka i cała reszta już zamówiona.
Stary 2010-12-10, 09:25   #833
Yasinisi
Zakorzenienie

Cytat:
Mogłybyście mi podpowiedzieć, czy Mazidła mają sklep stacjonarny? Na stronie w kontakcie mają podane Poznań.
??

Podłączę się do pytania.. Wydaje mi się, że sklepu stacjonarnego nie ma ale pewni można zamówienie odebrać osobiście w siedzibie firmy..
Ja sirota zorientowałam się, ze Mazidła są z Poznania dopiero po złożeniu swojego pierwszego zamówienia
Następne chciałabym odebrać sobie sama więc też jestem ciekawa..

A tak na marginesie, to chciałabym bardzo pochwalić sklep.. W porównaniu do BU bardzo szybka wysyłka..
Świetny wybór kosmetyków, doskonały kontakt, paczuszka bardzo dobrze zabezpieczona a w niej gratisy
Jak dla mnie bomba.. Ale Wy to zapewne już wiecie

Stary 2010-12-10, 09:47   #834
Miluie
Przyczajenie

Gratisy? ja żadnego gratisu nie dostałam *.* nie mówiąc już o wit E którą zamówiłam heh, nawet rachunku żadnego nie przysłali ale zgadzam się co do szybkiej wysyłki i zabezpieczenia produktów
Stary 2010-12-10, 09:58   #835
Yasinisi
Zakorzenienie

Ja poprosiłam o próbkę oleju śliwkowego lub oleju z róży piżmowej..
Dostałam obie. Każda po 5 ml.

Stary 2010-12-10, 10:41   #836
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
??

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Podłączę się do pytania.. Wydaje mi się, że sklepu stacjonarnego nie ma ale pewni można zamówienie odebrać osobiście w siedzibie firmy..
Ja sirota zorientowałam się, ze Mazidła są z Poznania dopiero po złożeniu swojego pierwszego zamówienia
Następne chciałabym odebrać sobie sama więc też jestem ciekawa..
Dawno już nic nie kupowałam w Mazidłach,ale kiedyś jak brałam to zawsze umawiałam się na odbiór osobisty-konkretny dzień i godzinę

Mazidła są na Dębcu w okolicy szkoły dla strażaków

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 10:49   #837
Yasinisi
Zakorzenienie

Dzięki natii4

Stary 2010-12-10, 11:40   #838
Miluie
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Ja poprosiłam o próbkę oleju śliwkowego lub oleju z róży piżmowej..
Dostałam obie. Każda po 5 ml.
ahh no to ja nie prosiłam myślałam że sami z siebie coś tam dorzucają
Stary 2010-12-11, 20:21   #839
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Miluie Pokaż wiadomość
ahh no to ja nie prosiłam myślałam że sami z siebie coś tam dorzucają
Kiedyś były dorzucane, ale potem wprowadzono "próbki na życzenie": http://mazidla.com/index.php?Itemid=...tent&task=view

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
EDIT: Wiem co mnie denerwowało, raz zrobiłam sobie na biobazie z telocapilem tę emulsję czy jak oni to nazywają, taki krem no. I strasznie się to wchłania, znaczy się wsmarowujesz i tak jakoś się rozmazuje ciągle nie chce się wchłonąć, to na nogi było także spora powierzchnia.
Arat a Ty tylko do twarzy używałaś? Bo ja nie pamiętam, żebym miała jakieś problemy z tym do twarzy. Może mniej i od razu jakoś to lepiej się zachowuje.. nie wiem.. w każdym razie wyjdzie krem, to na pewno
Nie, robiłam też emulsje i kremy do ciała i miałam dokładnie ten sam problem. Zwalałam to na niedopracowane proporcje emulgatorów lub olejów, ale po odkryciu MGS nie chciało mi się już więcej bawić z biobazą i sprawdzać do jakiego stopnia zmiana proporcji składników może poprawić jakość kremów. Kremy na MGS wchłaniają się błyskawicznie i mają idealną konsystencję
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 21:23   #840
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Nie, robiłam też emulsje i kremy do ciała i miałam dokładnie ten sam problem. Zwalałam to na niedopracowane proporcje emulgatorów lub olejów, ale po odkryciu MGS nie chciało mi się już więcej bawić z biobazą i sprawdzać do jakiego stopnia zmiana proporcji składników może poprawić jakość kremów. Kremy na MGS wchłaniają się błyskawicznie i mają idealną konsystencję
Ha! Ta biobaza tak ma i koniec.

Odpowiedz

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje, zamiana produktow

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości