Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-29, 19:40   #901
piekło
Raczkowanie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ghost19 dziękuję ci bardzo za informację.Jeśli się zdecyduje na podobną metodę walki z moimi zmarszczkami na pewno napiszę wrażenia.
Pozdrawiam cieplutko
piekło jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 20:55   #902
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@ Pokaż wiadomość
B3 masz już wcześniej gdzieś rozpuszczoną ? W hydrolacie ? A później tylko na dłoni mieszasz z HA ? Napisz proszę dokładnie jak to wygląda
Ja akurat robię sobie tonik, ale możesz rozpuścić witaminę w hydrolacie lub wodzie i trzymać w buteleczce, a przed aplikacją dodawać kapkę zelu. Albo też dodać zel do butelki.
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 21:29   #903
nadisko
Przyczajenie

ostatnio złożyłam zamówienie na:
-mocznik
-keratyna hydrolizowana
-hydrolat oczarowy
-kwas mlekowy
-active aloe
-algi- bioferment
-shikakai
-ekologiczny olej z róży piżmowej
-jedwab hydrolizowany
-ekologiczny hydrolat neroli
-kwas hialuronowy wielocząst, i małocząst.
-ekologiczny olej jojoba
-olej kokosowy
Czekam na dostawę i zaczynam testowanie... mam jeszcze ogromną prośbę gdyż jestem jeszcze zielona w tym temacie, a ciężko ogarnąć taki ogrom informacji...Bardzo zależy mi na jakichkolwiek sugestiach odnośnie tego co z czym i jak... czy może dobrze jeszcze byłoby coś dokupić...? zależy mi zarówno na dobrym nawilżeniu skóry jak i (skutecznej) walce z niedoskonałościami
nadisko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 13:40   #904
sunsister
Raczkowanie

Witam
Po blisko roku przygód z BU czuję, że dojrzałam do Mazideł
Przebrnęłam przez prawie cały Wasz wątek (i jestem pod wrażeniem wiedzy niektórych z Was!!!) i kompletuję pomału swoje pierwsze zamówienie. Mam pytanie dotyczące VOLUPLUS oraz VITASOURCE, napisałam z tym maila do Mazideł dwa dni temu, ale niestety nei otrzymałam żadnej odpowiedzi. W opisie tych produktów jest napisane, że zalecene stężenie jest 2-5% czy jakos tak, ale dla mnie jak na razie przepisy na kosmetyki z udziałem tych substancji są troche zbyt skomplikowane ;/
Czy mogłabym je dodawać do czegoś przy jednorazowym użyciu, np. do żelu hiarunowego z olejkiem, jak mieszam w zagłębienu dłoni?? Tak na oko, powiedzmy kroplę? Czy tego stężenia trzeba bardzo dokładnie przestrzegać? No i czy w żelu się te substancje rozpuszczą, tak na ręku?
sunsister jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 20:55   #905
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
dziewczyny mam do Was pytanie!
Od jakiegoś czasu używam frakcji sojowej i jestem z niej bardzo zadowolona. Fajnie natłuszcza i matuje, i chyba tylko dzięki niej nadal stosuję minerały Ale gdzieś przeczytałam że gasi rumień a u mnie mam wrażenie że jest zupełnie inaczej! Podobno mam cerę płytko unaczynnioną, nie mam jako takich pajączków, ale raz na jakiś czas dostaje zwyczajnie buraka na twarzy;p głównie na uczelni, w jakimś dusznym pomieszczeniu. I o ile przed rozsmarowaniem frakcji cera jest ok, to po robi mi sie rumień, co prawda gaśnie po jakimś czasie no ale jednak... I tu pytanie do was: czy te grudki we frakcji mogą podrażnić cerę naczynkową? Czy któraś z was się z tym spotkała?
proszę o pomoc!

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 21:11   #906
Smerfny_Paczus
Raczkowanie

Mnie nie podrażnia, zajrzyj do wątku naturalisowego i poczytaj o kompleksie do cery naczynkowej.Bardzo polecam. I polecam wit. C, zawsze jak ją regularnie używam mój burak się zmniejsza.
Smerfny_Paczus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 11:11   #907
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
dziewczyny mam do Was pytanie!
Od jakiegoś czasu używam frakcji sojowej i jestem z niej bardzo zadowolona. Fajnie natłuszcza i matuje, i chyba tylko dzięki niej nadal stosuję minerały Ale gdzieś przeczytałam że gasi rumień a u mnie mam wrażenie że jest zupełnie inaczej! Podobno mam cerę płytko unaczynnioną, nie mam jako takich pajączków, ale raz na jakiś czas dostaje zwyczajnie buraka na twarzy;p głównie na uczelni, w jakimś dusznym pomieszczeniu. I o ile przed rozsmarowaniem frakcji cera jest ok, to po robi mi sie rumień, co prawda gaśnie po jakimś czasie no ale jednak... I tu pytanie do was: czy te grudki we frakcji mogą podrażnić cerę naczynkową? Czy któraś z was się z tym spotkała?
Mnie te grudki bardzo podrażniały i miałam mega czerwone poliki więc się frakcji pozbyłam ale można kupić bezgrudkową frakcje i ona nie powinna Ci krzywdy zrobić

SzatAnka71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 12:01   #908
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Mnie te grudki bardzo podrażniały i miałam mega czerwone poliki więc się frakcji pozbyłam ale można kupić bezgrudkową frakcje i ona nie powinna Ci krzywdy zrobić
a jak właściwości? Tak samo matuje i nawilża jak ta frakcja grudkowa?;p

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 07:32   #909
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
a jak właściwości? Tak samo matuje i nawilża jak ta frakcja grudkowa?;p
Myślę ze tak ale ja jej nie miałammoze wypowie się ktoś kto ją miał?

SzatAnka71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 21:17   #910
Kajuchna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Myślę ze tak ale ja jej nie miałammoze wypowie się ktoś kto ją miał?
Ja miałam bezgrudkową z Naturalisa teraz mam zwykłą z grudkami z mazideł, i z tej pierwszej byłam bardziej zadowolana, efekt matujący był natychmiastowy i trzymał się dłużej. Co do nawilżenia nie widzę różnicy
Kajuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:38   #911
edzia1978
Rozeznanie

witam
zaczełam niedawno przygode z naturalnymi kosmetykami.
mam z BU serum azelo i maseczke ze skrzypu i mam zamiar kupic cos z mazideł a dokładnie to
http://mazidla.com/index.php?option=...d=355&Itemid=2
olejek z retinolem 1%.prosze napiszcie mi czy któras to ma i stosuje pod oczy.ja mam starszne zmarszczki i zastanawiam sie czy to pomoze.uzywam tez triacneal na noc czy nie bedzie sie gryzło?
Stary 2011-02-12, 16:21   #912
greatsmile
Przyczajenie

Dziewczyny, mam do was pytanie, bo na pewno się bardziej znacie :)
Z tego co widzę, w prawie każdej odżywce do rzęs występuje d-panthenol, tak samo na stronie Mazideł jest napisane, że można stosować w odżywkach do rzęs. Czy stosowałyście kiedyś jakąś miksturę na rzęsy z d-panthenolem? Bo sam pantenol to chyba nie bardzo, co? :)
Z góry dzięki za odpowiedź.
greatsmile jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 16:41   #913
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez greatsmile Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do was pytanie, bo na pewno się bardziej znacie
Z tego co widzę, w prawie każdej odżywce do rzęs występuje d-panthenol, tak samo na stronie Mazideł jest napisane, że można stosować w odżywkach do rzęs. Czy stosowałyście kiedyś jakąś miksturę na rzęsy z d-panthenolem? Bo sam pantenol to chyba nie bardzo, co?
Z góry dzięki za odpowiedź.
, ja byłam swego czasu baaardzo zadowolona z samoróbnej odżywki na rzęsy. Bardzo mi zagęściła i wydłużyła rzęsy. Już dawno jej nie stosowałam, a efekt się utrzymuje. Składniki mniej więcej takie dawałam:
HA
ekstrakt ze skórki jabłka
pantenol
niacynamid
keratyna
olej rycynowy
lecytyna HLB7

I naprawdę bardzo polecam. Nakładałam to to pędzelkiem (takim do malowania ust ) na rzęsy (całe i nasadę, ale nie dużo żeby do oka się nie dostało) i brwi codziennie wieczorem.
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 23:59   #914
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aeronauta Pokaż wiadomość
, ja byłam swego czasu baaardzo zadowolona z samoróbnej odżywki na rzęsy. Bardzo mi zagęściła i wydłużyła rzęsy. Już dawno jej nie stosowałam, a efekt się utrzymuje. Składniki mniej więcej takie dawałam:
HA
ekstrakt ze skórki jabłka
pantenol
niacynamid
keratyna
olej rycynowy
lecytyna HLB7
Możesz podać proporcje?
Coś mi strasznie rzęsy wypadają ostatnio. Pojęcia nie mam, co z nimi...
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 10:02   #915
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Możesz podać proporcje?
Coś mi strasznie rzęsy wypadają ostatnio. Pojęcia nie mam, co z nimi...
Już podaję

HA 55%
ekstrakt ze skórki jabłka 2-3%
pantenol 1%
niacynamid - 3-4%
keratyna 3-4%
olej rycynowy 30%
lecytyna HLB7 ok.5% (tu bardziej na wyczucie tak, żeby zemulgowało olej po prostu)

Robi się w ten sposób, że w jednym pojemniczku miesza się HA i wszystkie rozpuszczalne w wodzie składniki, w drugim pojemniczku zaś olej z lecytyną. Potem łączy się obie mazie ze sobą i gotowe. Radzę robić małe ilości lub konserwować (ja zawsze wybierałam pierwszą opcję, żeby nie ryzykować jakiś reakcji uczuleniowych czy podrażnień, bo w końcu okolica bardzo wrażliwa). Ale tak czy siak więcej niż 10ml nie warto robić, bo stosuje się tego malutko na raz.
Można też dodawać inne ekstrakty np.: z kasztanowca, pestek winogron, ekstrakt z amli/eclipty (ale ekstrakty nie zwykłą sproszkowaną amlę), skrzyp, pokrzywę. Ale skórka jabłka z moich doświadczeń jest zwyczajnie najlepsza do wszelkich wcierek / odżywek wcmacniających rzęsy i nic jej nie dorównuje.
Stary 2011-02-13, 15:46   #916
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Już podaję

HA 55%
pantenol 1%
niacynamid - 3-4%
keratyna 3-4%
olej rycynowy 30%
lecytyna HLB7 ok.5% (tu bardziej na wyczucie tak, żeby zemulgowało olej po prostu)

Robi się w ten sposób, że w jednym pojemniczku miesza się HA i wszystkie rozpuszczalne w wodzie składniki, w drugim pojemniczku zaś olej z lecytyną. Potem łączy się obie mazie ze sobą i gotowe. Radzę robić małe ilości lub konserwować (ja zawsze wybierałam pierwszą opcję, żeby nie ryzykować jakiś reakcji uczuleniowych czy podrażnień, bo w końcu okolica bardzo wrażliwa). Ale tak czy siak więcej niż 10ml nie warto robić, bo stosuje się tego malutko na raz.
Można też dodawać inne ekstrakty np.: z kasztanowca, pestek winogron, ekstrakt z amli/eclipty (ale ekstrakty nie zwykłą sproszkowaną amlę), skrzyp, pokrzywę. Ale skórka jabłka z moich doświadczeń jest zwyczajnie najlepsza do wszelkich wcierek / odżywek wcmacniających rzęsy i nic jej nie dorównuje.
Dzięki za informacje! Także te o skórce z jabłka.
Plurabellle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 06:44   #917
bubamara
Raczkowanie

Cytat:
Już podaję

HA 55%
pantenol 1%
niacynamid - 3-4%
keratyna 3-4%
olej rycynowy 30%

hej, a mozesz mi powiedziec czy w Twojej formulacji jako emgulator rownie dobrze sprawdzilaby sie lecytyna HLB 7? I gdzie kupiłaś tą skórkę z jabłka? Pozdr!
bubamara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 12:28   #918
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
hej, a mozesz mi powiedziec czy w Twojej formulacji jako emgulator rownie dobrze sprawdzilaby sie lecytyna HLB 7? I gdzie kupiłaś tą skórkę z jabłka? Pozdr!
Ale w moim przepisie jest właśnie lecytyna HLB7
A skórka jabłka to niestety tylko u Thanatosa jest (Link).
Stary 2011-02-18, 06:41   #919
mar_jolka
Zadomowienie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

popatrzalam na link ktory podalaas. Ciekawa strona.. Tylko ze nie za receptur stosowania ekstraktow. Szkoda. Sama nie mialabym odwagi eksperymentowac.
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 14:07   #920
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

- chciałabym ukręcić proste serum (mocno) nawilżające. Chcę w tym celu użyć kwas hialuronowy oraz olej (po ile ml powinnam dodać jeżeli chcę otrzymać 30 ml serum) ?
- czy do maseczki ze spiruliny mogę dodać witaminę B3 lub kwas askorbinowy (jeżeli tak to co będzie lepsze ?)
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 16:39   #921
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

Mam pytanie... używałyście może fenomulsa? w opisie jest napisane by stosować go w stodunku 2 cz fenomulsa na 1 część oleju... Czy to nie za dużo?! jakieś to... strasznie nieekonomiczne się wydaje...
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 12:37   #922
Ishani
Zadomowienie

Dziewczyn, mam pytanie, otóż chciałabym zrobić sobie taki tonik:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=38&Itemid=2
i potrzeba w nim kwasu hialuronowego. W domu mam żel, czy mogę go nim zastąpić? Jeśli tak, to ile bym musiała zastosować żelu, zamiast 3,63ml kwasu?
Z góry wielkie dzięki
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 13:58   #923
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
chciałabym zrobić sobie taki tonik:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=38&Itemid=2
i potrzeba w nim kwasu hialuronowego. W domu mam żel, czy mogę go nim zastąpić? Jeśli tak, to ile bym musiała zastosować żelu, zamiast 3,63ml kwasu?
Jaki żel masz na myśli? Przecież w przepisie jest mowa o 1% roztworze kwasu hialuronowego, a nie o czystym kwasie. A roztwór ten jest właśnie w formie żelu: http://mazidla.com/index.php?option=...d=35&Itemid=10 :)
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 14:20   #924
Ishani
Zadomowienie

1% żel z biochemiiurody ^^
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 15:47   #925
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
1% żel z biochemiiurody ^^
To jest to samo.

Składu żelu z BU:
Cytat:
Water, Sodium Hyaluronate (1%) + małe ilości konserwantu: Phenonip (0.3%)
http://www.biochemiaurody.com/vademe...tml#hyaluronic

Skład żelu z Mazideł:
Cytat:
Aqua (Water) 98,7 %, Hyaluronic acid 1%, Konserwanty: Phenonip 0,3 %
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Edytowane przez arat
Czas edycji: 2011-02-21 o 15:50
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 16:02   #926
bubamara
Raczkowanie

Cytat:
Ale w moim przepisie jest właśnie lecytyna HLB7
A skórka jabłka to niestety tylko u Thanatosa jest (Link).
Ach sorki! Miałam na myśli HLB 4 Mam właśnie taki problem, że posiadam jedynie lecytynę HLB 4 a bardzo bym chciała ukręcić coś na wzór Twojej odżywki. Jestem w tym kręceniu jeszcze zielona i chciałam Cię prosić żebyś zaproponowała mi proporcje - posiadam wszystkie składniki oprócz zachwalanej przez Ciebie skórki od jabłka no i właśnie tę lecytynę HLB 4. Będę Ci baaaaaaaaaaaaaardzo wdzięczna
bubamara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:50   #927
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bubamara Pokaż wiadomość
Ach sorki! Miałam na myśli HLB 4 Mam właśnie taki problem, że posiadam jedynie lecytynę HLB 4 a bardzo bym chciała ukręcić coś na wzór Twojej odżywki. Jestem w tym kręceniu jeszcze zielona i chciałam Cię prosić żebyś zaproponowała mi proporcje - posiadam wszystkie składniki oprócz zachwalanej przez Ciebie skórki od jabłka no i właśnie tę lecytynę HLB 4. Będę Ci baaaaaaaaaaaaaardzo wdzięczna
A to właściwie bez zmian. HLB4 możesz po prostu zastąpić HLB7 (też 5%). A w ramach zgłębienia tematu odżywki do rzęs własnej roboty polecam też wątek na LU: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...anki,t810.html
Są tam wariacje różnych przepisów, z olejem rycynowym i bez, z różnymi ekstraktami.
Stary 2011-02-24, 16:50   #928
pannaporanna
Rozeznanie

GG do pannaporanna

dziewczyny, to jak z tym fenomulsem właśnie dotarła do mnie buteleczka 10g, i cała mialaby pójść na 1 krem z 5 g oleju? coś mi tu nie pasuje... może miała być 1 część fenomulsa na 2 oleju a na mazidlach się pomylili? sama już nie wiem...
pannaporanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 18:24   #929
edzia1978
Rozeznanie

czy któras stosowała serum opózniające porost włosów?
Stary 2011-02-25, 08:06   #930
edzia1978
Rozeznanie

z tym mleczkiem moge sobie nie poradzic a czy jak kupie telocapil i żel z babydreama to moge to wymieszac.prosze wytłumaczcie mi to.musze to uzyc na twarz i boje sie zebym nie przedobrzyła.
wyczytałam ze 50ml np zelu do tego 25 kropli telocapi.moge to wymieszac i stosowac codziennie a nie codziennie robic proporcje?pomózcie

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje, zamiana produktow

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości