Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-15, 22:06   #1651
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dziewczyny jakie hydrolaty z mazideł polecacie? Zastanawiam się między różanym, geraniowym i neroli Oczywiście chodzi o te zwykłe a nie o ekologiczne

Mam cerę mieszaną, trądzikową. Sama nie wiem który wybrać a pewnie zamówiłabym od razu 500ml butlę. Czy to zły pomysł?
Stary 2012-06-15, 23:22   #1652
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie hydrolaty z mazideł polecacie? Zastanawiam się między różanym, geraniowym i neroli Oczywiście chodzi o te zwykłe a nie o ekologiczne

Mam cerę mieszaną, trądzikową. Sama nie wiem który wybrać a pewnie zamówiłabym od razu 500ml butlę. Czy to zły pomysł?
Ja bym nie zamawiała od razu 500 ml, szkoda go jak Ci nie przypasuje

Miałam te wszystkie 3 hydrolaty, które wymieniłaś i najbardziej polubiłam Neroli
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 08:54   #1653
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Ja bym nie zamawiała od razu 500 ml, szkoda go jak Ci nie przypasuje

Miałam te wszystkie 3 hydrolaty, które wymieniłaś i najbardziej polubiłam Neroli
To pewnie zamówię wszystkie 3, które napisałam w tych mniejszych pojemnościach Mam nadzieję, że jak się już zdecyduję na jeden to mi go nie usuną
Stary 2012-06-16, 11:48   #1654
earthpace
Zakorzenienie

Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Hydrolaty się dosyć szybko zużywają (kocanka 100 ml po miesiącu mam już mniej niż pół butelki), ale faktycznie aby się przekonać, który jest Twój ulubiony trzeba najpierw zakupić testową wersje i myślę, że 100 ml to testowa aż nadto, można wziąć mniejszą Ja z mazideł mam kocankę i geraniowy. Oba bardzo lubię, zwłaszcza geraniowy - ładnie, słodko pachnie, skóra po nim jest mięciutka i oczyszczona. Na pewno kupię znowu i uważam, że te mazidłowe hydrolaty są bardzo dobre. Do trądzikowej polecają oczarowy - mam teraz takowy z EcoSpa i jest faktycznie bardzo fajny (acz tak jak kocanka zapachem nie powala), cieszę się, że zamówiłam od razu wielką butelkę.

Czekamy na recenzję jak zamówisz różany i nerolę! Ja z neroli kupiłam właśnie koleżance na urodziny, która ma mieszaną cerę i sama jestem ciekawa jak będzie jej służył.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2012-06-16 o 11:50
earthpace jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 13:26   #1655
aPerfectDrug
Raczkowanie

GG do aPerfectDrug

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziękuwa A masz porównanie może który lepiej kupić?
Jeszcze nie, na razie używam Naturalisowego. ZSKowy czeka na swoją kolej .

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Dzięki
Zamówiłam próbkę 2g.wit.C na mazidłach a na ZSK zrobiłam wieksze zamówienie i kupiłam olej z pachnotki.
Miałam zmieszać wit.C z olejkiem z malin ale dopiero zauwazyłam że mam buteleczkę 15ml czyli o 5 ml za mało,więc chyba zrobie na oleju z pachnotki.Myslisz że się będzie nadawał?W propozycjach Mazideł są raczej oleje owocowe.
Ewentualnie czy mogłabym zrobić na oleju malinowym 10g oleju i 1 g.witaminy C?
Nie wiem jak ta wit.jest pakowana i czy uda mi się wydobyć 1ml z kawałkiem strzykawka z opakowania?
Ja właśnie planuję przetestować pachnotkę z wit. C. Myślę, że mogłabyś zrobić pół z maliną, a pół z pachnotką. Ta próbka wit. C jest w takim małym pojemniczku, więc jeśli masz strzykawkę to spokojnie ją sobie podzielisz.

Cytat:

Też mam cerę skłonną do trądziku. Oczarowy jest moim hitem od lat - łagodzi, leczy, rozjaśnia. Dodatkowo polecam kocankę, miętę i zieloną herbatę. Tych wymienionych przez Ciebie nie wspominam dobrze - mój nos protestował, a 'szału' ze skórą nie robiły.
Ja bym nie zamawiała od razu dużych ilości. Nigdy nie wiesz jak Twoja skóra zareaguje.
aPerfectDrug jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 13:40   #1656
Iwona75
Zakorzenienie

aPerfectDrug dzięki wielkie.Domówiłam sobie olej jezynowy i zrobię połowę na pachnotce i połowę na nim.

Edytowane przez Iwona75
Czas edycji: 2012-06-16 o 13:44
Iwona75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:30   #1657
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Dziewczyny, dla mnie też oczarowy jest super, ale nie ma już tego "zwykłego" a na ZSK czy BU podnieśli ceny =/
Stary 2012-06-16, 14:35   #1658
Scarlet23
Zadomowienie

Cytat:
aPerfectDrug dzięki wielkie.Domówiłam sobie olej jezynowy i zrobię połowę na pachnotce i połowę na nim.
Kusi mnie ta jeżynka - możesz napisac jak pachnie??
Scarlet23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 14:36   #1659
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Kusi mnie ta jeżynka - możesz napisac jak pachnie??
Jeszcze nie dostałam paczuszki,ale jak przyjdzie to zdam relację
Iwona75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 15:30   #1660
makki
Raczkowanie

Zastanawiam się nad zakupem witaminy C rozpuszczalnej w olejach do tego olej malinowy. Powiedzcie proszę bo nie ogarniam, 2g wit C to ile to ml?
Chciałam zrobić z niej prosty olejek:
10ml olej z maliny
1ml witamina C

Proporcje w porządku?

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Jeszcze pytanko, wiecie może czy ta witamina C rozpuszczalna w olejach z Mazideł to to samo co w Naturalisie? (bo cenowo się różnią strasznie)
makki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 15:50   #1661
Scarlet23
Zadomowienie

Cytat:
Jeszcze nie dostałam paczuszki,ale jak przyjdzie to zdam relację
OKczekam

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zakupem witaminy C rozpuszczalnej w olejach do tego olej malinowy. Powiedzcie proszę bo nie ogarniam, 2g wit C to ile to ml?
10ml olej z maliny
1ml witamina C

Proporcje w porządku?

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Jeszcze pytanko, wiecie może czy ta witamina C rozpuszczalna w olejach z Mazideł to to samo co w Naturalisie? (bo cenowo się różnią strasznie)
Jakie chcesz stężenie witaminy C? Jesli 10% to proporcje powinny byc : olej - 19,5 ml
Witamina C - 2,15 ml

wyjdzie około 20 ml jesli chcesz 10ml wszyskiego daj przez pół
Scarlet23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 16:35   #1662
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez makki Pokaż wiadomość
10ml olej z maliny
1ml witamina C
Wg mazidłowego przepisu 2g to 2.15ml.
Stary 2012-06-16, 16:59   #1663
earthpace
Zakorzenienie

Mnie sam olej z czarnej porzeczki nie podrażnia, olejowa witamina C też mnie nie podrażnia (dodawana do tamanu czy konopnego) natomiast wit. C zmieszana z olejem czarnej porzeczki powoduje lekkie pieczenie i zaczerwienienia. Nie wiem jak się bedzie zachowywać z malinowym, ale nie wiem czy warto je mieszać.
earthpace jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 19:14   #1664
arat
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyny, dla mnie też oczarowy jest super, ale nie ma już tego "zwykłego" a na ZSK czy BU podnieśli ceny =/
Zwykły już (na szczęście!) jest: http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=12

Wprawdzie nie ma pojemności 500 ml, ale wszystkie pozostałe są obecnie dostępne.
arat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 19:41   #1665
simone2010
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez arat Pokaż wiadomość
Zwykły już (na szczęście!) jest: http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=12

Wprawdzie nie ma pojemności 500 ml, ale wszystkie pozostałe są obecnie dostępne.
A ja ostatnio zrobiłam zapas w buteleczkach 50ml 150 ml za 10,25 - dobrze pamiętam, że poprzednio kosztował 8 zł? Patrząc na ceny eko hydrolatów to do przeżycia. Cieszę się, że go nie wycofali

Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia

Edytowane przez simone2010
Czas edycji: 2012-06-16 o 19:43
simone2010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 21:28   #1666
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:

Dzięki za info. Szkoda, że nie ma 500ml, bo kupiłabym od razu
Stary 2012-06-17, 20:12   #1667
arat
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki za info. Szkoda, że nie ma 500ml, bo kupiłabym od razu
Sorry, to chyba ja je wykupiłam :D (wzięłam od razu kilka).
Stary 2012-06-17, 21:03   #1668
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Sorry, to chyba ja je wykupiłam :D (wzięłam od razu kilka).
Oddawaj jedną butlę

Napisałam dzisiaj do nich kiedy mogę się spodziewać tych dużych butli, to dostałam odpowiedź, że są dostępne
Stary 2012-06-18, 02:21   #1669
Lorri
Moderator

Kupowałam jakiś czas temu ekologiczną wodę pomarańczową 150 ml za 14,89 zł. W tej chwili kosztuje 23,41 zł
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:43   #1670
aPerfectDrug
Raczkowanie

GG do aPerfectDrug

Cytat:
Nie ma za co . Daj znać jak Ci się będzie nimi maziać .
aPerfectDrug jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 00:21   #1671
arat
Raczkowanie

Cytat:
Napisałam dzisiaj do nich kiedy mogę się spodziewać tych dużych butli, to dostałam odpowiedź, że są dostępne
Może jest jakiś błąd na stronie? Bo w tej chwili nadal po wybraniu 500 ml wyświetla się napis, że "Ten produkt jest obecnie niedostępny". Chyba, że znowu je wykupiono.
Stary 2012-06-19, 08:42   #1672
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Może jest jakiś błąd na stronie? Bo w tej chwili nadal po wybraniu 500 ml wyświetla się napis, że "Ten produkt jest obecnie niedostępny". Chyba, że znowu je wykupiono.
Zamówiłam już ten mniejszy oczarowy i przy okazji 50ml geraniowego i neroli
Stary 2012-06-19, 09:55   #1673
jusandre
Przyczajenie

Dziewczyny poradzcie mi co moge wrzucic do balsamu do ust.
Chce sobie zrobic taki podreczny - do torebki, czy kieszeni w kurtce..
To bedzie mieszanka oleju z jojoby, wosku pszczelego i masla karite.
Pani Lidia doradzila mi tez wrzucic tam kwas hialuronowy. Ale czy cos jeszcze, bo zapomnialam sie dopytac?
Czy moge np dodac kropelke jedwabiu?? Skore wygladza pieknie to moze i usta tez? Albo jakis panthenol?
A czy powinnam tez dac kropelke optiphenu zeby zakonserwowac, czy nie ma takiej potrzeby?
jusandre jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 00:01   #1674
czerwieclipiec
Zadomowienie

Potrzebuję wskazówek. Na razie nie rzucam się na głęboką wodę i zużywam kosmetyki, które już mam - drogeryjne, prezenty itd. Ale chcę powoli oswajać się z naturalnością.

Pomyślałam o wzbogaceniu balsamu ekstraktem z kasztanowca. Pod ręką mam balsam Fa. Niezaspecjalny skład, ale skoro jest, zostanie zużyty. Ekstrakt jest sprzedawany w gramach i jest rozpuszczalny w wodzie, balsam ma 250ml. Pierwsza trudność: jak wyliczyć i uzyskać sugerowane stężenie 2%? Rozpuszczenie go w wodzie i dodanie chyba może rozwarstwić balsam (?). A może wystarczy dokładnie rozmieszać mikserkiem? Druga trudność: jest coś, co mogłoby być w składzie balsamu niekompatybilne z tym ekstraktem? Zakładam, że dla zastosowanych konserwantów te dodatkowe 2% składu nie jest ponad siły.

Będę wdzięczna za pomoc w realizacji pomysłu.
czerwieclipiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 20:00   #1675
Ishani
Zadomowienie

Dziewczyny zamawiałyście coś ostatnio? Zastanawiam się czy tylko u mnie tak ostatnio dziwnie. Zawsze byłam niesamowicie zadowolona z mazideł, więc nie przejmując się tym, że nie dostałam żadnego maila o potwierdzeniu przyjęcia zamówienia itd. itd. wpłaciłam pieniądze. Czekam, czekam, na jakąś reakcję i nic. W końcu zadzwoniłam - okazało się, że nie mają mojej wpłaty wysłałam potwierdzenie. Następnego dnia zadzwoniłam znowu - Pani Lidia powiedziała, że moje zamówienie zostało już wysłane po odebraniu wpłaty (czyli zeszły czwartek)
Zamówienie złożyłam w zeszłą środę, zawsze wtedy wysyłali w piątek, w poniedziałek już miałam przesyłkę.. teraz jest czwartek, a po niej ani widu ani słychu. Miałyście tak kiedyś? Jak myślicie, czekać , czy już dzwonić? >.<

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-06-21 o 20:03
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 21:53   #1676
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamawiałyście coś ostatnio? Zastanawiam się czy tylko u mnie tak ostatnio dziwnie. Zawsze byłam niesamowicie zadowolona z mazideł, więc nie przejmując się tym, że nie dostałam żadnego maila o potwierdzeniu przyjęcia zamówienia itd. itd. wpłaciłam pieniądze. Czekam, czekam, na jakąś reakcję i nic. W końcu zadzwoniłam - okazało się, że nie mają mojej wpłaty wysłałam potwierdzenie. Następnego dnia zadzwoniłam znowu - Pani Lidia powiedziała, że moje zamówienie zostało już wysłane po odebraniu wpłaty (czyli zeszły czwartek)
Zamówienie złożyłam w zeszłą środę, zawsze wtedy wysyłali w piątek, w poniedziałek już miałam przesyłkę.. teraz jest czwartek, a po niej ani widu ani słychu. Miałyście tak kiedyś? Jak myślicie, czekać , czy już dzwonić? >.<

No, to faktycznie dziwna sprawa
Ja nigdy nie miałam problemów, ale odbierałam zawsze osobiście, tylko raz mi wysłali przez pomyłkę
Może zadzwoń do nich, albo chociaż napisz e-mail
Ostatnio widzę, że są jakieś problemy nawet z ich stroną, wiec może jednak zaszła jakaś pomyłka.
Na pewno bym się nie martwiła o to, że paczka nie dotrze, bo masz potwierdzenie przelewu itp., także bądź cierpliwa, a sprawa na pewno się wyjaśni
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 00:18   #1677
fluoxetine
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Zamawiałam w poniedziałek bardzo późnym wieczorem i wczoraj rano paczka już była. Też nie dostałam żadnych potwierdzeń na maila, ale na stronie zmieniał się status przesyłki. Najlepiej zadzwoń, po co czekać i się zastanawiać, co się dzieje.
176/56
fluoxetine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 13:27   #1678
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Doszły do mnie dzisiaj hydrolaty Fajnie, że do tych małych buteleczek pasuje atomizer z BU, bo nie musiałam specjalnie kupować Teraz mam dylemat który testować jako pierwszy :P
Stary 2012-06-22, 13:42   #1679
Aguu
Rozeznanie

Cytat:
Doszły do mnie dzisiaj hydrolaty Fajnie, że do tych małych buteleczek pasuje atomizer z BU, bo nie musiałam specjalnie kupować Teraz mam dylemat który testować jako pierwszy :P
Jakie nabyłaś?
Ja mam obecnie neroli i zieloną herbatę, która czeka w lodówce na swoją kolej
Neroli pachnie intensywnie, ale przyzwyczaiłam się - za to działa wybornie, na początku szału nie było, ale teraz kończę butelkę i wiem, ze zamówię ponownie!

Aguu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 13:44   #1680
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aguu Pokaż wiadomość
Jakie nabyłaś?
Ja mam obecnie neroli i zieloną herbatę, która czeka w lodówce na swoją kolej
Neroli pachnie intensywnie, ale przyzwyczaiłam się - za to działa wybornie, na początku szału nie było, ale teraz kończę butelkę i wiem, ze zamówię ponownie!
Wzięłam 150ml oczarowego i po 50ml geraniowego i neroli A dodatkowo mam wodę pomarańczową z Fitomedu, którą kupiłam musowo jak mi się skończyły hydrolaty i nie wiem czy teraz kończyć tą wodę (której mi ubyło dopiero kilka ml) czy zacząć się cieszyć hydrolatami

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje, zamiana produktow

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości