Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-15, 14:36   #211
Makobratek
Rozeznanie

Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
macerat z alg mi przysłali
Jak pachnie? Podobnie do spiruliny?

Nasz ślub

Nasza córeczka

Edytowane przez Makobratek
Czas edycji: 2010-03-15 o 14:36 Powód: literówka
Makobratek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:22   #212
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Jak pachnie? Podobnie do spiruliny?
jak dla mnie pachnie bardzo delikatnie, zdecydowanie nie tak jak spirulina
nawet nie w okolicach tego zapachu
Stary 2010-03-15, 19:49   #213
wakingdream
Raczkowanie

Ciocia-Dobra-Rada zawsze do usług
Ale naprawdę, kręcenie mazideł to już nie jest 'posmarowanie się kremikiem' i jakąś wiedzę trzeba mieć. Chociaż podstawy matematyczne.
No i na początki polecam też zaglądanie do receptariusza, dla początkujących to duże ułatwienie

Ja póki co jestem na etapie 'a może zmodyfikuję sobie gotowy przepis?'

I dziękuję bardzo, Migdałku, za informację. Uspokoiłaś mnie
wakingdream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 11:31   #214
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wakingdream Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy

Mógłby ktoś podzielić się ze mną wiedzą o jedwabiu hydrolizowanym?
Kupiłam go ze względu na komentarze na stronie mazideł i chciałam zastosować w ekspresowych formulacjach. Ale jak z zapychaniem?
Ja stosowałam w ekspresowych razem z NMF i olejem z róży i kwasem HA - przepis z mazideł. Byłam bardzo zadowolona i dalej stosuje jak mnie leń ogarnie - minuta i mam .
Przy okazji to jestem wściekła na siebie strasznie - do oleju z czarnej maliny dałam olejową wit C, zrobiłam aż 30ml i co? Zapycha mnie tak strasznie że gule porobiły mi się nawet nad brwiami, polikach, szyi i dekoldzie. I wiem na 100% ze to akurat to serum. Musiałam odstawić. I zastanawiam się czy to malina czy C ? I nie rozumiem bo nawet jak używam innych bardziej komodogennych składniki to problemów raczej nie mam. A tu taki pasztet
madziamaria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 13:50   #215
ewcia123
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
Witam
dokładnie , przy odmierzaniu np wit E trzeba pukać w wage bo się wyłącza i moja ma ograniczenie 80 gram i to za mało jest bo sama zlewka szklana już sporo waży. Mam pytanie do ilu jest ta co kupiłaś na allegro?
Chyba do 0.5 kg
Nie jestem pewna, ale robiłam mazidła 180g i było dobrze.

Cytat:
Napisane przez Kathja Pokaż wiadomość
Doślą na pewno, to porządna firma

Zrobiłam kolejną porcję kremu na biobazie, tym razem troszkę inny skład, ale za to poczekałam aż biobaza się rozpuści i wyszło pięknie bez płatków biobazy w kremie
Bez kawałków biobazy No to mam pytanko: w czym rozpuszczałaś biobaze, w jakiej mniej więcej temp. Gdybam, że miałaś więcej niż jedną fazę mazidła, czy w takim razie ta niebiobazowa faza była tej samej (jakiej) temperatury co biobazowa.

Mam problem z tym świństwem, bo nawet idealnie rozpuszczona w oleju po zmieszaniu z fazą wodną oddzieliła się. Doczytałam, że może to być wina zbyt chłodnej fazy wodnej. Czy tak faktycznie może być?

Kupiłam spore opakowanie paskudztwa w nadziei, że będzie łatwiejsze w obsłudze niż lecytyna i będzie bez zapachu i chce to zużyć, a ciągle mi sie granulkuje.

Cytat:
Napisane przez wakingdream Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy

Mógłby ktoś podzielić się ze mną wiedzą o jedwabiu hydrolizowanym?
Kupiłam go ze względu na komentarze na stronie mazideł i chciałam zastosować w ekspresowych formulacjach. Ale jak z zapychaniem?
Moje paznokcie sobie chwalą i mówią, że nic, a nic nie zapycha

No i chce pochwalić mazidła za ekspresową wysyłke. We środe zamówiłam i zapłaciłam, a w piątek paczka czekała na poczcie.

Edytowane przez ewcia123
Czas edycji: 2010-03-16 o 13:52
ewcia123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 18:25   #216
mmajkaa3
Raczkowanie

umerdałam sobie to serum
http://mazidla.com/index.php?option=...d=294&Itemid=2
jaką powinno miec konsystencję?
moje jest mleczne i rzadziutkie
sama nie wiem czy dobrze mi wyszło
mmajkaa3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 19:19   #217
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
umerdałam sobie to serum
jaką powinno miec konsystencję?
moje jest mleczne i rzadziutkie
sama nie wiem czy dobrze mi wyszło
Mam takie samo, też mleczne i rzadkie.

Mazidła podają jak powinno wyglądać:
Cytat:
Napisane przez mazidła.com
lekkie, nie tłuste serum typu O/W o jednolitej konsystencji i mlecznej barwie o działaniu(...)
Cytat:
Napisane przez ewcia123 Pokaż wiadomość
Bez kawałków biobazy No to mam pytanko: w czym rozpuszczałaś biobaze, w jakiej mniej więcej temp. Gdybam, że miałaś więcej niż jedną fazę mazidła, czy w takim razie ta niebiobazowa faza była tej samej (jakiej) temperatury co biobazowa.
- orzech włoski i macerat z alg
~70C, nie mam termometru dlatego temperatura jest mocno orientacyjna, kiedyś czytałam o odpowiednim zaparzaniu różnych hebrat i jedna z nich powinna być zalana wodą o temp 70C, po zagotowaniu otrzymujemy taką temp po ok 12-14min. I tego się trzymałam. A jaka temp była u Ciebie?
- 3 fazy miałam, 2 były w łaźni(tej samej), temp łaźni jak wyżej

Cytat:
Mam problem z tym świństwem, bo nawet idealnie rozpuszczona w oleju po zmieszaniu z fazą wodną oddzieliła się. Doczytałam, że może to być wina zbyt chłodnej fazy wodnej. Czy tak faktycznie może być?
A może źle fazy dodałaś do siebie? Do biobazy się dodaje wodną, a nie biobazę do wodnej, albo może być tak jak mówisz, u mnie nic takiego się nie działo, także nie pomogę. Długo trzymałaś w tej łaźni je?
Te pytanie możesz spokojnie zadać Pani Lidii, myślę że ona będzie najlepiej wiedziała

U mnie obecność płatków biobazy za pierwszym razem wynikała całkowicie z mojej winy, bo ja trochę pomerdałam bagietką w tych zlewkach jak były w łaźni i stwierdziłam że ta biobaza pewnie się rozpadnie jak ją mikserem potraktuję no i połączyłam fazy a potem mogłam wygrzebać piękne płatki biobazy za drugim razem wyszedł tak piękny kremik że za każdym razem jak go używam muszę się pogapić trochę na niego no ale u Ciebie nie ma tego problemu, bo piszesz że rozpuszcza się wszystko, także naprawdę nie wiem.

Kathja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 08:30   #218
ewcia123
Rozeznanie

Cytat:
A może źle fazy dodałaś do siebie? Do biobazy się dodaje wodną, a nie biobazę do wodnej.
O widzisz.... tutaj może być pies pogrzebany. Spróbuje podgrzać fazy i do biobazy dodać wode.

Dzięki za pomoc.

Może jeszcze doczytam dokładnie na mazidłach i spróbuje jeszcze (już trzeci albo czwarty) raz.

Z lecytyną zawsze mi wychodzą piękne kremiki, a z polawaxem i biobazą kicha.
Stary 2010-03-17, 13:01   #219
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
O widzisz.... tutaj może być pies pogrzebany. Spróbuje podgrzać fazy i do biobazy dodać wode.

Dzięki za pomoc.

Może jeszcze doczytam dokładnie na mazidłach i spróbuje jeszcze (już trzeci albo czwarty) raz.

Z lecytyną zawsze mi wychodzą piękne kremiki, a z polawaxem i biobazą kicha.
Powoli i dokładnie zrób tak jak jest napisane na mazidłach, może własśnie problem jest w tym że coś pomijasz albo odwrotnie robisz niż trzeba
Daj znać czy wyszło

Stary 2010-03-17, 16:25   #220
wakingdream
Raczkowanie

Cytat:
Moje paznokcie sobie chwalą i mówią, że nic, a nic nie zapycha
Dobrze wiedzieć, moje paznokcie będą Ci wdzięczne

A ja dzisiaj biorę się za ukręcenie serum z kwasem ferulowym. Mija dziś tydzień od początków używania serum z wit. C i lipoderminą i czas znaleźć coś na co drugi dzień.
wakingdream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 04:26   #221
Caatalina
Przyczajenie

Umerdałam sobie serum, w którym się zakochałam. Ogólny przepis znalazłam gdzieś na Mazidłach, ale jak zwykle sobie go zmodyfikowałam. Moja kapryśna, naczynkowa cera wręcz go wielbi. Ostrzegam,, że wszystko robiłam na łoko, serum ma kolor kawy z mlekiem, konsystencja mleczna, ale efekty jak nigdy wcześniej.

Macerat z zielonej herbaty (tu ZSK) 2 ml
Lecytyna 7 1 ml

Hydrolat różanany 6 ml
Ha (używam wielo i małocząstkowego) 1 ml
Mleczko migdałowe ok 30 kropli
NMF 6 kropli
D-pantenol 10 kropli
Wyciąg z centelli 0,23 ml
Wyciąg z granatu 0,33 ml
Wyciąg z kasztanu 0,33 m;
Witamina E 3 krople
Dałam jeszcze FEOG 3 krople bom leniwa i do lodówki zawsze za daleko

Lecytynkę po napęcznieniu zmiksowałam, potem dodałam do fazy B. I dalej chwilę miksowałam. Nawet mój TŻ (a tak królik był mi potrzebny) był zachwycony.
Skóra jest nawilżona, po raz pierwszy moja buzia z wiecznym burakiem i paląca ogniem, w końcu się uspokoiła. Ba, były nawet testy poimprezowe, kiedy zawsze miałam tragedię istną. Po nałożeniu natychmiastowa ulga. Koi, nawilża i w końcu mój głupi AZS nie ma nic do powiedzenia A już miałam dosyć
Caatalina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 10:22   #222
carolinascotties
Zakorzenienie

dzieki za przepis wykorzystam go na AZS u bliskiej osoby

Wczoraj po raz pierwszy zastosowałam tonik z kwasem migdałowym z mazideł - pierwszej warstwy 5% nawet nie poczułam - dosypałam szczyptę - wymieszalam - aplikowałam drugą warstwę i coś się ruszyło nie zmywałam kwasu - dopiero po 3 godzinach z racji wieczornej kąpieli zmyłam go mydłem i nałozyłam masło Cupuacu.

Dziś skóra twarzy jest napięta, rozjaśniona - łuszczenia nie ma..nawet tego mikro zapobiegliwie wymaziałam się filtrem.
Stary 2010-03-18, 11:02   #223
Dronf
Rozeznanie

Oj, biobaza, biobaza ...
4 na 5 kremów przy miksowaniu mi się rozwarstawiają/robią grudki a zawsze wlewam fazę wodną do olejowej, wszystko jest zawsze cieplutkie ostatni krem był nawet co do stopnia z termometrem robiony. Raz specjalnie dałam fazę olejową do wodnej, bo już mi ręce opadały ale nie pomogło . U mnie problem może być też spowodowany tym, że przepisy zawsze mam autorskie, nie korzystam z tych gotowych.
Mam jednak na to babranie się biobazy sprawdzony sposób, kiedy już miksujemy obie fazy i widzimy, że w kremie pojawiają się grudki wystarczy dodać kilka kropli (około 10 na 30ml kremu) polysorbate 80 i krem jest jak marzenie, wszystkie grudki znikają i przez 2-3 miesiące nie ma problemu z rozwarstwianiem ani "piankowaniem" się kremu .
Jeśli ktoś tak jak ja, ma też problem z tym, że kremy na biobazie wychodzą za rzadkie, nawet jak da się jej 8% a nie chce używać maseł w recepturze, to wystarczy do fazy wodnej dodać 1% alginatu i wtedy kremy mają przyzwoitą gęstość.
Chętnie też poczytam o innych sposobach na okiełznanie biobazy, więc jeśli ktoś taki posiada to niech się podzieli !
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 12:10   #224
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Oj, biobaza, biobaza ...
4 na 5 kremów przy miksowaniu mi się rozwarstawiają/robią grudki a zawsze wlewam fazę wodną do olejowej, wszystko jest zawsze cieplutkie ostatni krem był nawet co do stopnia z termometrem robiony. Raz specjalnie dałam fazę olejową do wodnej, bo już mi ręce opadały ale nie pomogło . U mnie problem może być też spowodowany tym, że przepisy zawsze mam autorskie, nie korzystam z tych gotowych.
Mam jednak na to babranie się biobazy sprawdzony sposób, kiedy już miksujemy obie fazy i widzimy, że w kremie pojawiają się grudki wystarczy dodać kilka kropli (około 10 na 30ml kremu) polysorbate 80 i krem jest jak marzenie, wszystkie grudki znikają i przez 2-3 miesiące nie ma problemu z rozwarstwianiem ani "piankowaniem" się kremu .
Jeśli ktoś tak jak ja, ma też problem z tym, że kremy na biobazie wychodzą za rzadkie, nawet jak da się jej 8% a nie chce używać maseł w recepturze, to wystarczy do fazy wodnej dodać 1% alginatu i wtedy kremy mają przyzwoitą gęstość.
Chętnie też poczytam o innych sposobach na okiełznanie biobazy, więc jeśli ktoś taki posiada to niech się podzieli !
U mnie, w sumie, to z gotowym przepisem jest jedno podobieństwo - to że są 3 fazy
Nie straszcie już więcej, bo mam coraz większe wrażenie, że miałam baaardzo dużo szczęścia podczas produkcji własnej a inne dziewczyny to w ogóle się wystraszą, że to nie wychodzi i nie spróbują
A na wszelki wypadek zapiszę sobie porady, jakby coś się złego działo następnym razem

Stary 2010-03-18, 12:24   #225
ewcia123
Rozeznanie

Cytat:
U mnie, w sumie, to z gotowym przepisem jest jedno podobieństwo - to że są 3 fazy
Nie straszcie już więcej, bo mam coraz większe wrażenie, że miałam baaardzo dużo szczęścia podczas produkcji własnej a inne dziewczyny to w ogóle się wystraszą, że to nie wychodzi i nie spróbują
A na wszelki wypadek zapiszę sobie porady, jakby coś się złego działo następnym razem
No zawsze zostaje lecytyna.... Naturalna jest i ja nigdy z nią problemów nie miałam, piękne budynie mi zawsze wychodzą.
Stary 2010-03-18, 13:50   #226
mmajkaa3
Raczkowanie

Cytat:
Mam takie samo, też mleczne i rzadkie.
dzięki za odpowiedź
chciałam sobie jeszcze wcisnąć jedwab w proszku do jakiego hudrolatu, ale jedwab się nie rozpuszcza w wodzie, więc chyba się nie da
czy tylko w olejach można jedwab stosować?
Stary 2010-03-18, 13:51   #227
judith20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Caatalina Pokaż wiadomość
Ależ proszę bardzo. To lekko zmodyfikowany przepis na mus kakaowy z Ecospa. Masło karite ok 40 ml, kakaowe i olej kokosowy po ok 20 ml, i po 10 ml śliwki i jojoby (dawałam wszystkiego na oko). Masła rozpuściłam, dodałem oleje, następnie naprzemiennie ubijam i chłodziłam po kilka minut. W sumie ubijanie i chłodzenie trwało dbrze ponad godzinę, ale wyszło ponad 200 ml gotowego musu. Pod koniec ubijania dodałam kilkanaście kropli wit. E i olejek pomarańczowy. Wyszedł leciutki mus o zapachu kakaowo-pomarańczowym. Przeważnie do tego musu dodaję jeszcze wosk pszczeli i jedwab w proszku, ale tym razem nie miałam.
Ten mus świetnie sobie radzi z moją wiecznie paskudnie przesuszoną skórą i wchłania się do matu.
bardzo ciekawy pomysł dodawałaś do tego konserwant? (czy nie trzeba?)
judith20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 13:53   #228
Dronf
Rozeznanie

Ten zwykły jedwab jest tylko do formuł zawierających oleje. Możesz spróbować dodać do jakiegoś gotowego kremu.
Jak koniecznie chcesz mieć jedwab w hydrolacie to dobrym wyjściem jest zakup jedwabiu hydrolizowanego, rozpuszczalnego w wodzie.
Dronf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 15:08   #229
Caatalina
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez judith20 Pokaż wiadomość
bardzo ciekawy pomysł dodawałaś do tego konserwant? (czy nie trzeba?)
Konserwant jest zbędny, bo nie mamy tutaj fazy wodnej. Ja jednak zawsze trzymam zapasowe pudełeczka (wychodzi mi około 4 po 50 ml) w lodówce. Jednak i tak nie powinno nic się stać złego
Stary 2010-03-18, 15:21   #230
mmajkaa3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Ten zwykły jedwab jest tylko do formuł zawierających oleje. Możesz spróbować dodać do jakiegoś gotowego kremu.
Jak koniecznie chcesz mieć jedwab w hydrolacie to dobrym wyjściem jest zakup jedwabiu hydrolizowanego, rozpuszczalnego w wodzie.
następnym razem będe o tym pamiętac
czyli ten w proszkudo balsamu?

dziewczyny gdzie mogę dowiedzieć się więcej jak oblicza sie ciężar nasypowy
gdzies na mazidłach mi się przewinęło, ale teraz nie mogę tegoznaleźć
Stary 2010-03-18, 16:19   #231
Caatalina
Przyczajenie

http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=32&Itemid=2

i kolejny przydatny tabela ciężarów

http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=31&Itemid=2
Stary 2010-03-18, 22:50   #232
mmajkaa3
Raczkowanie

muszę przeliczyć 0,o7g na ml pycnogenolu
czyli tak
0,33x0,07=0,21ml
czy dobrze?

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
muszę przeliczyć 0,o7g na ml pycnogenolu
czyli tak
0,33x0,07=0,21ml
czy dobrze?
chyba coś nie bardzo

jak odczytac ten wzxór
1/ciężąr właściwy(nasypowy)prepara tu x ciężar który chcemy odmierzyć=objętośc w ml
czy / to znaczy podzielic?
tak czy siak niie wychodzi dobrze

Edytowane przez mmajkaa3
Czas edycji: 2010-03-18 o 22:51
Stary 2010-03-18, 22:57   #233
Caatalina
Przyczajenie

1 podzielić przez ciężar nasypowy razy waga produktu, która jest potrzebna. Wtedy wyjdzie wymagana objętość.
pycnogenolu ciężaru nasypowego nie znam. Podaj, to obliczę, jeśli będziesz miała problem
Stary 2010-03-19, 17:33   #234
Makobratek
Rozeznanie

Dziewczyny chcę się poskarżyć na mazidlaną spirulinę
W tamtym tygodniu robiłam maseczkę ze spiruliny i jogurtu naturalnego. Chwilę po nałożeniu poczułam pieczenie na czole i brodzie (co było dla mnie dziwne, myślałam że będą mnie piec moje naczynkowe policzki ale nie). Po ok. 15 min zmyłam, ale efekt był mizerny. Różny od tego opisywanego na forum: żadnej promienności, ukojenia Pomyślałam, że za tydzień dam spirulinie drugą szansę. I dziś przyszła na maseczkę moja siostra, ukręciłyśmy spirulinę ze śmietaną. Po zmyciu siostra była w szoku. Buzia miejscami czerwona jak burak, reszta dziwny odcień.

Nie wiem co jest nie tak Czy algi mogą w ogóle podrażniać? Miał ktoś podobnie? Jestem zawiedziona spiruliną, która najprawdopodobniej wyląduje w koszu.

Nasz ślub

Nasza córeczka

Stary 2010-03-19, 18:37   #235
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Cytat:
Nie wiem co jest nie tak Czy algi mogą w ogóle podrażniać? Miał ktoś podobnie? Jestem zawiedziona spiruliną, która najprawdopodobniej wyląduje w koszu.
Ja obwiniałbym raczej jogurt, albo śmietane. Raz zrobiłam maseczke z jogurtem i to był ostatni raz, burak nieziemski. Teraz rozrabiam spiruline z hydrolatem i olejem (jojoba) czasem dodaje glinkę. Efekt bez porównania. Cera złagodzona i bielusieńka.

Jakbyście nadal nie były przekonane to chętnie przygarnę zielonego śmierdziela
nie musisz wyrzucać
Julianka_7oo7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 18:47   #236
Caatalina
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Makobratek Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcę się poskarżyć na mazidlaną spirulinę
W tamtym tygodniu robiłam maseczkę ze spiruliny i jogurtu naturalnego. Chwilę po nałożeniu poczułam pieczenie na czole i brodzie (co było dla mnie dziwne, myślałam że będą mnie piec moje naczynkowe policzki ale nie). Po ok. 15 min zmyłam, ale efekt był mizerny. Różny od tego opisywanego na forum: żadnej promienności, ukojenia Pomyślałam, że za tydzień dam spirulinie drugą szansę. I dziś przyszła na maseczkę moja siostra, ukręciłyśmy spirulinę ze śmietaną. Po zmyciu siostra była w szoku. Buzia miejscami czerwona jak burak, reszta dziwny odcień.

Spirulinę testowałam Mazidlaną i kupowaną w sklepach zielarskich. Mi jakoś nie służy na ciele. Ostatnio nawet nałożyłam na piersi i też miałam buraka. Rozrabiałam z jogurtem, mlekiem w proszku, olejem. Zawsze tak samo. A o dziwo zapach spiruliny mi nie przeszkadza. Za to na włosy jest genialna. Dodaję (już gdzieś o tym pisałam nawet) około łyżeczki do odżywki do włosów - takiej zwykłej kupnej. Włosy mam do pasa. Więc ilość orientacyjna. Potem woreczek, ręcznik i tak chodzę minimum pół godziny. Jak mam czas, dłużej. Włosy są po tym piękne, gładkie, rozczesują się jak nigdy i w dodatku lśnią tak, że
Stary 2010-03-19, 23:43   #237
mmajkaa3
Raczkowanie

Cytat:
1 podzielić przez ciężar nasypowy razy waga produktu, która jest potrzebna. Wtedy wyjdzie wymagana objętość.
pycnogenolu ciężaru nasypowego nie znam. Podaj, to obliczę, jeśli będziesz miała problem
Ciężar właściwy: 0,33g/ml
była bym wdzieczna
Stary 2010-03-19, 23:46   #238
sabbra
Rozeznanie

Dziewczyny, mam problem z bromelainą. Do tej pory w peelingu sie dobrze sprawowała. Zawsze sypałam jej na oko. Lekko mnie szczypało. Ostatnio chyba wsypałam za dużo, bo twarz bardzo mnie piekła, a pozniej zaczeła lekko się ściągnęła. Tak jak po peelingu z kwasem migdałowym. Nad górną wargą zostały mi przebarwienia. Peeling robiłam parę dni temu. Czy ktoś miał taki problem z bromelainą? Czy te przebarwienia to jest efekt zbyt mocnego złuszczenia, które jeszcze schodzą? Co mam z tym zrobić?
sabbra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 14:07   #239
Makobratek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Ja obwiniałbym raczej jogurt, albo śmietane. Raz zrobiłam maseczke z jogurtem i to był ostatni raz, burak nieziemski. Teraz rozrabiam spiruline z hydrolatem i olejem (jojoba) czasem dodaje glinkę. Efekt bez porównania. Cera złagodzona i bielusieńka.

Jakbyście nadal nie były przekonane to chętnie przygarnę zielonego śmierdziela
nie musisz wyrzucać
Cytat:
Spirulinę testowałam Mazidlaną i kupowaną w sklepach zielarskich. Mi jakoś nie służy na ciele. Ostatnio nawet nałożyłam na piersi i też miałam buraka. Rozrabiałam z jogurtem, mlekiem w proszku, olejem. Zawsze tak samo. A o dziwo zapach spiruliny mi nie przeszkadza. Za to na włosy jest genialna. Dodaję (już gdzieś o tym pisałam nawet) około łyżeczki do odżywki do włosów - takiej zwykłej kupnej. Włosy mam do pasa. Więc ilość orientacyjna. Potem woreczek, ręcznik i tak chodzę minimum pół godziny. Jak mam czas, dłużej. Włosy są po tym piękne, gładkie, rozczesują się jak nigdy i w dodatku lśnią tak, że
Może to rzeczywiście wina jogurtu/śmietany, może zawartego w nim kwasu mlekowego...Najbardziej żal mi było siostry, w końcu to ja ją przeciągam na biochemiczną stronę...
Zobaczę najwyżej dam spirulinie ostatnią szansę i zrobię tylko z hydrolatem i olejem...Jakoś trudno mi uwierzyć,że taki bogaty i cenny produkt może mieć takie beznadzieje działanie. Na szczęście kupiłam tylko 10 g więc dużo mi tego nie zostało, ale gdybym miała więcej to faktycznie lepiej komuś oddać niż wyrzucać
Spirulina na włosy jakoś mnie nie przekonuje Chyba za każdym razem musiałabym prać ręcznik do włosów, żeby pozbyć się tego zapachu Ale dziękuję za radę, może ktoś inny skorzysta

Nasz ślub

Nasza córeczka

Stary 2010-03-21, 03:06   #240
Natalia 1
Zakorzenienie

Mam problem z kwasem felurowym , jak go rozpuszczacie w takiej mikroskopijnej ilości glikolu ???? Mi się nie udało dałam o połowe mniej kwasu , dwa razy tyle co w przepisie jest glikolu i dopiero rozpuściło się . potem dodałam wody i wszystko się ścieło - pierwszy raz coś takiego widziałam . Kupiłam lipodermine i tak mi się marzyło takie serum . Na razie zrobie bez kwasu felurowego .
Czekam na Wasze rady co źle robie

tu link do tego serum

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2010-03-21 o 03:09
Natalia 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
hydrolaty, mazidla, oleje, zamiana produktow

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości