Podkład Revlon PhotoReady - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-06, 09:41   #391
Etka_
Przyczajenie

Dot.: Podkład Revlon PhotoReady

Witam
Nie wiem czy Ci pomogę ale ja używam PR vanilla 002 i jest dla mnie idealny, a mam bladą cerę i wcale nie jest żółty!! i nie mam po nim maski na twarzy, jest idealny. Kiedyś miałam MF lasting performance 102 pastelle (pani w kosmetycznym mi doradziła), ale był za ciemny nie odpowiadał mi pod względem koloru jak i jakości! a jeśli masz kłopoty ze skorkami to CS by raczej odradzała.
Etka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 10:53   #392
odada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez noisekitten Pokaż wiadomość
myślałam, że ten podkład nie ma jaśniejszych odcieni niż shell, bo u mnie nie ma ich w drogeriach...

teraz po obejrzeniu video recenzji, przeczytaniu mnóstwa opinii dalej nie wiem jaki kolor wybrać...
kolorystycznie wygląda to u mnie tak:

pharmaceris ivory 001 - idealny odcień (sam podkład dla mnie jest fatalny)
colorstay (stary bez softflexu) ivory - odpowiednio jasny, ale minimalnie zbyt różowy
MF lasting performance ivory - minimalnie za ciemny i zbyt różowy

trafiłam na kilka sprzecznych recenzji - w jednej dziewczyna twierdziła, że vanilla jest jak połączenie ivory i buff z colorstaya... i wydaje mi się, że taka kompozycja odpowiadałaby mi najbardziej... jednak gdzie indziej ludzie pisali, że vanilla jest mocno żółta, a ivory PR jeszcze jaśniejszy i bardziej różowy niż ivory CS.

zastanawiam sie też nad samym colorstayem, bo jakkolwiek 100 lat temu stara wersja potwornie ważyła mi sie na twarzy i nie dało się jej rozprowadzić bez smug, ten z softflexem ma wiele fanek. Nie wiem jednak czy wybrać ten do cery suchej czy do tlustej mieszanej teoretycznie miałam kiedyś cerę tłustą, teraz jest już mieszana z tendencją do zapychania i suchych placków ale generalnie nie mam wielkich problemów ze świeceniem się, bardziej z przesuszonym naskórkiem - zwłaszcza zimą. miał ktoś porównanie CS dla suchej z tym dla tłustej??
to moze ja jakoś pomogę no więc mam PR 002 Vanilla, CS do skóry suchej 150 Buff i CS do skóry tłustej 150 Buff, testowałam równiez CS do skry tłustej Ivory. Vanilla PR jest odrobinkę jaśniejsza od CS do skóry tłustej Buff, jak na moje oko to wcale nie jest żółta, poza tym PR bardzo ładnie stapia się ze skórą, dla mnie różnież CS Ivory było odpowiednio jasne ale za różowe, więc myślę że Vanilla będzie odpowiednia, ale musze uprzedzić że ten podkład naprawdę słabo kryje, przynajmniej w moim odczuciu.
Co doCS do skóry tłustej a do tego do skóry suchej to ten do tłustej ściąga mi twarz, fakt dłużej się trzyma wręcz nienaruszony, twarz ciągle jest matowa i on tak jakby mocniej przykleja się do skóry to jednak ja czuję lekkie ściągnięcie. Dlatego teraz w malutkim pojemniczku na próbki z douglasa mieszam dobie wszystkie podkłady i tak mam na kilka dni nic się nie zdąży zważyc, nie rozwarstwia się a mam podkład idealny i nie muszę go codziennie na nowo mieszać
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 19:48   #393
noisekitten
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Etka_ Pokaż wiadomość
Witam
Nie wiem czy Ci pomogę ale ja używam PR vanilla 002 i jest dla mnie idealny, a mam bladą cerę i wcale nie jest żółty!! i nie mam po nim maski na twarzy, jest idealny. Kiedyś miałam MF lasting performance 102 pastelle (pani w kosmetycznym mi doradziła), ale był za ciemny nie odpowiadał mi pod względem koloru jak i jakości! a jeśli masz kłopoty ze skorkami to CS by raczej odradzała.
Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
to moze ja jakoś pomogę no więc mam PR 002 Vanilla, CS do skóry suchej 150 Buff i CS do skóry tłustej 150 Buff, testowałam równiez CS do skry tłustej Ivory. Vanilla PR jest odrobinkę jaśniejsza od CS do skóry tłustej Buff, jak na moje oko to wcale nie jest żółta, poza tym PR bardzo ładnie stapia się ze skórą, dla mnie różnież CS Ivory było odpowiednio jasne ale za różowe, więc myślę że Vanilla będzie odpowiednia, ale musze uprzedzić że ten podkład naprawdę słabo kryje, przynajmniej w moim odczuciu.
Co doCS do skóry tłustej a do tego do skóry suchej to ten do tłustej ściąga mi twarz, fakt dłużej się trzyma wręcz nienaruszony, twarz ciągle jest matowa i on tak jakby mocniej przykleja się do skóry to jednak ja czuję lekkie ściągnięcie. Dlatego teraz w malutkim pojemniczku na próbki z douglasa mieszam dobie wszystkie podkłady i tak mam na kilka dni nic się nie zdąży zważyc, nie rozwarstwia się a mam podkład idealny i nie muszę go codziennie na nowo mieszać
dzięki dziewczyny
jak nie jest jakis mega żółty, to powinien być okej. zawsze wydawało mi się, że powinnam szukać zimnych/różowych odcieni, ale jak się dobrze przyjrzę, to piegi mam zdecydowanie żółte, a te nieznaczne ilości pigmentu jakie da się na mojej bladej gębie zauważyć, też nie są jakieś specjalnie różowe. Tyle, że przez dość przezroczystą, alergiczną skórę przebijają zaczerwienienia

teraz używam 100 ivory MF lasting performance (dostępny tylko przez net, w drogeriach go nie widziałam)- to jest jaśniejszy odpowiednik właśnie 102 pastelle (ta sama tonacja). Byłby w miarę okej gdyby nie ciemniał na twarzy na kolor brudno-różowo-pomarańczowy 101 i 102 z tej serii też testowałam i te były jeszcze gorsze.

stary colorstay bez softflexu dla cery tłustej był chyba najkoszmarniejszym podkładem jaki kiedykolwiek miałam... ale to było dawno i nieprawda cera mi się zmieniła, poprawili skład, więc łudzę się, że może tym razem coś z tego będzie. używałam go mając jeszcze tłustą cerę, ale nawet wtedy mnie przesuszał

zamówiłam wczoraj tester 10ml loreal infallible w najjaśniejszym, niedostepnym u nas odcieniu, jak ten mi nie podejdzie to pewnie zamówię CS ivory do suchej i PR vanille... najwyżej będę mieszaćpodobno razem wypadają też całkiem fajnie
noisekitten jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 12:11   #394
wewelinka
Zadomowienie

podczytuje Wasz wątek i postanowiłam kupić 002 vanilla pomimo tego co piszecie że sand beige jest odpowiednikiem 004 nude (nie wiem wydaje mi sie ciemniejszy)
jak ktoś będzie jeszcze potrzebował zdjęcia z porównaniem to proszę pisać
Stary 2010-12-14, 15:12   #395
odada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wewelinka Pokaż wiadomość
podczytuje Wasz wątek i postanowiłam kupić 002 vanilla pomimo tego co piszecie że sand beige jest odpowiednikiem 004 nude (nie wiem wydaje mi sie ciemniejszy)
jak ktoś będzie jeszcze potrzebował zdjęcia z porównaniem to proszę pisać

Vanilla jest duuużo jaśniejsza od sand beige do cery suchej. Chyba ze w przypadku tego do cery tłustej nie ma aż takiej różnicy, ale tego juz nie wiem
Stary 2010-12-14, 16:33   #396
Budyniek
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 4

powiedzcie mi gdzie mozna jeszcze dostac revlona? bo kiedys mialam i niestety nie ma go juz tam.... w galerii centrum chyba tez polikwidowali?

zdradzicie mi ktory jest najbardziej kryjący, bo kilka ich jest i sie pogubilam to moze dzis cos wybiorę, bo z tamtego kilka lat temu bylam dosc zadowolona
Stary 2010-12-17, 14:06   #397
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Vanilla jest duuużo jaśniejsza od sand beige do cery suchej. Chyba ze w przypadku tego do cery tłustej nie ma aż takiej różnicy, ale tego juz nie wiem
dostałam swój podkład vanilla naprawdę jest dużo jaśniejsza niż CS 180 to tłustej i mieszanej ale i ten wydawał mi się odrobinę za ciemny... dla mnie i pastelle z max factor lasting performance był za ciemny... i teraz to już kompletnie nie widać czy mam makijaż... no dobra te drobinki szpetne są strasznie jak dla mnie... nie przyzwyczajona jestem do looku bombki choinkowej czy Wy też się tak świecicie ? czy ja nakładając go palcami sama sie na nie skazuje?

Edytowane przez wewelinka
Czas edycji: 2010-12-17 o 14:49
wewelinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 10:44   #398
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny, jeśli używam Revlon Colorstay do cery tłustej/mieszanej - 180 Sand Beige - to jaki będzie odpowiednik Revlona PhotoReady?

Bo chcę spróbować PhotoReady - a nie chce mi się wybierać po próbkę czy to nie są oddane kolory dla Colorstay'a?

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
powiedzcie mi gdzie mozna jeszcze dostac revlona? bo kiedys mialam i niestety nie ma go juz tam.... w galerii centrum chyba tez polikwidowali?

zdradzicie mi ktory jest najbardziej kryjący, bo kilka ich jest i sie pogubilam to moze dzis cos wybiorę, bo z tamtego kilka lat temu bylam dosc zadowolona
ja kupuję oryginalny przez allegro, za 42 zł Z PRZESYŁKĄ
polecam używam dwóch odcieni, bo chodzę na solarium - i w cenie jednego z Sephory mam dwa z allegro, a są oryginalne albo z USA sprowadzane albo z UK

polecam np tego sprzedawcę:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11034751
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 11:15   #399
odada
Rozeznanie

Ja nie używam PR samodzielnie bo ma za małe krycie ale w połączeniu z CS daje ładny świeży efekt a używasz jakiegoś pudru na koniec jeszcze? ja używam odrobinę Inglota sypkiego i wtedy to nawet jest zbyt matowo

Ja miałam kiedyś próbkę 003 Shell i była dla mnie za ciemna na zimę więc myślę że to będzie odpowiednik 180 Sand Beige, uprzedzam że ten 003 wg mnie i na mojej twarzy nie miał wcale różowych świnkowych akcentów bo spotkałam się z opiniami że ten kolor takie posiada

Edytowane przez odada
Czas edycji: 2010-12-18 o 11:19
Stary 2010-12-18, 13:28   #400
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Ja nie używam PR samodzielnie bo ma za małe krycie ale w połączeniu z CS daje ładny świeży efekt a używasz jakiegoś pudru na koniec jeszcze? ja używam odrobinę Inglota sypkiego i wtedy to nawet jest zbyt matowo

Ja miałam kiedyś próbkę 003 Shell i była dla mnie za ciemna na zimę więc myślę że to będzie odpowiednik 180 Sand Beige, uprzedzam że ten 003 wg mnie i na mojej twarzy nie miał wcale różowych świnkowych akcentów bo spotkałam się z opiniami że ten kolor takie posiada
dziękuję Ci
używam pudru mineralnego pyłkowego Giordani Gold z Oriflame - zarąbisty jest bo mam cerę która ma tendencję do świecenia się, albo nierównomiernego kolorytu, no i jakieś czasem cuda potrafią mi wyskoczyć - ten puder jest idealny
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 12:35   #401
czuprynka
Zakorzenienie

Heh właśnie skusiłam się na PR w kolorze vanilla i teraz mam niezłą zagwozdkę czy wybrałam dobry kolor Niby jestem w kolorze buff CS dla suchej /normalnej ale w wątku padały głosy, że vanilla jest jeszcze jaśniejszy niż buff i teraz już sama nie wiem (chyba, że chodziło o buff dla tłustej/ mieszanej). Chyba nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na przesyłkę i sprawdzić na własnej skórze W każdym razie, kiedy tylko go dostanę postaram się porównać go do buff i wstępnie ocenić... może komuś przyda się, jeśli jest w podobnej do mojej sytuacji

No i mam! Przyszedł wczoraj, a ja niemalże oszalałam ze szczęścia
Kolor okazał się idealny. Co prawda buff też mi pasuje, a ten rzeczywiście jest od niego jaśniejszy i bardziej wpadający w żółć, ale mimo wszystko ładnie stapia się ze skórą. Na razie nałożyłam go na próbę i już widzę, że krycia to on za wielkiego nie ma, ale liczyłam się z tym, bo wiedziałam jak jasny jest to kolor- wiadomo, im mniej pigmentu tym lżejsze krycie. Po drugie zauważyłam na wstępie,że strasznie wchodzi w pory i uwidacznia je nie za bardzo mi się to podoba. Jak już popracuję pędzlem i rozetrę go dobrze to po prostu znika. Plus za ładne rozświetlenie buzi, cera wygląda bardzo zdrowo a drobinek, które są widoczne w opakowaniu na buzi nie uświadczysz, przynajmniej ja tego nie zauważyła w świetle dziennym (w sztucznym delikatnie połyskuje, ale nie świeci się jak bombka choinkowa). Podsumowując, jeszcze z nim popracuję i zobaczę czy to będzie miłość czy raczej niechęć

Edytowane przez czuprynka
Czas edycji: 2010-12-23 o 09:26
czuprynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:05   #402
bibi1981
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez x6czarna9x Pokaż wiadomość
faktycznie GOLDEN BEIGE wydaję się jakby jaśniejszy od MEDIUM BEIGE, ale to może być wrażenie złudne ;x ręka jest przechylona pod kątem i tak pada światło ( moim zdaniem ) ;x GOLDEN BEIGE został nałożony w większych iloścaich co powoduje takie wrażenie ;p tak mi sie bynajmniej wydaje ;DDD

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

poza tym akurat byłam wczoraj w douglasie i sprawdzałam każdy odcień ;p
i dlatego stąd też moje zdanie takie a nie inne ;p

Ja mam pytanie - czy Golden Beige Photoready odpowiada Golden Beige Revlon Active? Bo CS Active w tym odcieniu jest dość ciemny ...

Edytowane przez bibi1981
Czas edycji: 2011-01-02 o 12:15
bibi1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 15:35   #403
hrabianka87
Raczkowanie

Od dawna używam colorstay odcień buff do cery mieszanej i tłustej i ostatnio zauważyłam, że skóra na policzkach i wokół oczu często mi się przesusza. Zamówiłam więc photoready w odcieniu vanilla w ciemno, z zamiarem używania go właśnie w tych problematycznych częściach twarzy. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, bo colorstay jest dla mnie idealny do świecącego się nosa z popękanymi naczynkami, ale często czułam, że na policzki jest zbyt kryjący. Już nie mogę się doczekać
hrabianka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 11:56   #404
imago84
Wtajemniczenie

Zastanawiam się nad kupnem Revlon PhotoReady. Z Revlona Colorstay używałam wcześniej odcienia 310 Warm Golden i szukam odpowiednika dla Photo Ready.
Zastanawiam się czy kolorystycznie 06 Medium Beige z PhotoReady bedzie OK
Stary 2011-01-26, 14:39   #405
yes
Zakorzenienie

jak myślicie który kolorek Golden Beige czy Medium Beige jest bardziej żółty?!
Stary 2011-01-27, 16:11   #406
yes
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
jak myślicie który kolorek Golden Beige czy Medium Beige jest bardziej żółty?!
zdecydowałam się na Medium Beige, bo po przeczytaniu kilku angielskich blogów okazało się, że Medium Beige jest bardziej żółty i ciemniejszy niż Golden Beige. Teraz czekam na przesyłkę Płaciłam 48zł
Stary 2011-01-31, 23:25   #407
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hrabianka87 Pokaż wiadomość
Od dawna używam colorstay odcień buff do cery mieszanej i tłustej i ostatnio zauważyłam, że skóra na policzkach i wokół oczu często mi się przesusza. Zamówiłam więc photoready w odcieniu vanilla w ciemno, z zamiarem używania go właśnie w tych problematycznych częściach twarzy. Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, bo colorstay jest dla mnie idealny do świecącego się nosa z popękanymi naczynkami, ale często czułam, że na policzki jest zbyt kryjący. Już nie mogę się doczekać
ja też używam buff czasami sand beige i kupiłam vanille to wydaje mi się że jest troszkę za jasna... ale jak ją troszkę przypudruje jest ok
Stary 2011-02-15, 15:27   #408
leira
Przyczajenie

cześć dziewczyny!
Potrzebuję pomocy, odnośnie doboru odpowiedniego koloru.
Obecnie używam CS do suchej/normalnej 150 Buff, jeśli PR chciałabym w odcieniu nieco ciemniejszym to powinnam zamówić 003 Shell czy może 004 Nude?
leira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 18:58   #409
gosica
Zadomowienie

ja mam 003 shell i jest dosyć ciemny, wydaje mi się, że ciemniejszy nawet od 180 sand beige tł/miesz.
może 002 vanilla byłaby dobra?
gosica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 22:09   #410
wewelinka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gosica Pokaż wiadomość
ja mam 003 shell i jest dosyć ciemny, wydaje mi się, że ciemniejszy nawet od 180 sand beige tł/miesz.
może 002 vanilla byłaby dobra?
ja miałam CS sand beige tłusta i mieszana i vanilla PR i vanilla jest zdecydowanie jaśniejsza... więc radziłabym shell
Stary 2011-02-15, 23:33   #411
natalyy7
Zakorzenienie

Witam zamówiłam w niedzielę ten podkład na allegro i dziś przyszedł jeszcze go nie wypróbowałam więc wrażenia opiszę jutro Miałam wątpliwości co do odcienia więc wybrałam według mnie najbardziej uniwersalny 005 natural beige choc mogłam jednak wziąc 006 medium bege, bo ten jest trochę jasny ale mam nadzieję, że będzie dobry przyznam się, że nie przejrzałam wszytskich stron i nie wiem czy któraś z Was wrzucała to zdjęcie, jeśli nie to proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Revlon-Photoready-Foundation-Swatches1.jpg (127,6 KB, 204 załadowań)
Stary 2011-02-16, 07:46   #412
leira
Przyczajenie

Dziękuję za pomoc zamawiam shell
leira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 09:24   #413
imago84
Wtajemniczenie

pomimo braku chęci pomocy z Waszej strony zdecydowalam się kupić Revlon PR 06 Medium Beige, mając uprzednio Revlon CS 310 Golden Beige i trafiłam w dziesiętkę z tą 06
także 310 Golden Beige = 06 Medium Beige
polecam tego użytkownika http://allegro.onet.pl/show_user_auc...p?uid=16729223 od którego kupowałam
puder jest zapakowany fabrycznie w folie, oryginalny
Stary 2011-02-16, 17:01   #414
natalyy7
Zakorzenienie

Muszę powiedziec, że jestem zawiedziona. Podkład niestety nie okazał się taki super jak pisałyście. Już po nałożeniu zauważyłam, że jest średnio kryjący i musiałam kilka razy nakładac w ciągu dnia puder w kamieniu bo tak mi się twarz błyszczała
Stary 2011-02-16, 18:52   #415
Finlora
Zakorzenienie

Przecież na KWC sporo jest opinii, że Revlon PR średnio kryje

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 09:45   #416
imago84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez natalyy7 Pokaż wiadomość
Muszę powiedziec, że jestem zawiedziona. Podkład niestety nie okazał się taki super jak pisałyście. Już po nałożeniu zauważyłam, że jest średnio kryjący i musiałam kilka razy nakładac w ciągu dnia puder w kamieniu bo tak mi się twarz błyszczała
dla mnie jest całkiem ok jezeli chodzi o krycie a te drobinki nie są aż tak nachalne jak sie spodziewałam a nie używam pudru w kamieniu czy sypkiego
Stary 2011-02-17, 13:47   #417
anulkaandzia
Raczkowanie

jaki kolorek polecacie na jasna karnację? nude byłby odpowiedni?
Stary 2011-02-17, 15:18   #418
0luuun
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez anulkaandzia Pokaż wiadomość
jaki kolorek polecacie na jasna karnację? nude byłby odpowiedni?
zależy jak jasną. ale chyba shell albo vanillia
0luuun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 20:08   #419
majka_88
Przyczajenie

Cześć dziewczyny,
Od jakiegoś czasu was podczytuje, ponieważ miałam na oku podkład Revlon colorstay. Dziś zamówiłam na allegro Revlona ale photoready w odcieniu 004 nude i mam do was pytanko...używałam wcześniej podkładu z avonu prefect wear w kolorze natural beige i był idealny do koloru mojej cery, czy nude z revlona nie będzie za jasny? przesyłka nie została jeszcze wysłana to myślę,żę w razie "w" mogę zmienić odcień.
proszę was o szybką odpowiedź!

Edytowane przez majka_88
Czas edycji: 2011-02-17 o 20:13
majka_88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 22:03   #420
Sia1980
Przyczajenie

Okropny podklad, jeden z nagorszych jakie dotychczas uzywalam, zle sie rozprowadza, po nalozeniu zostawia maske, malo wydajny, nie rozumiem skad nazwa 'photoready' bo napewno nie nadaje sie do zdjec, NIE POLECAM, xx
Sia1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości