Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty. - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-10-17, 18:43   #211
czarna67
Raczkowanie

Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez jjuasw Pokaż wiadomość
Witam,
również przeczytałam wszystkie strony, ale nie znalazlam nic podobnego do mojej przypadłości... wlosy wypadają mi od około 6-7 lat i jest coraz gorzej. Byłam u wielu dermatologow lecz żaden jak dotąd mi nie pomógł, nie wspominając już o ustaleniu przyczyny wypadania. TSH rok temu wyszło lekko powyżej normy, poszłam do endykronologa i ft3, ft4, antyTPO i usg w normie. Zresztą Pani doktor powiedziała że choroby tarczycy sa u mnie mało prawdopodobne gdyż w rodzinie nikt tego nie miał. Jednak miesiąc temu ponownie zrobiłam TSH i wyszło w porządku. Morfologia równiez w normie. Wczoraj byłam u trychologia i wyszło ze mam lojotokowe zapalenie skory glowy wraz z ostrym stanem zapalnym z tylu glowy. I dostałam takie zalecenia: 2 infiltracje tlenowe (jeden zabieg 200zl), później jakaś terapia truchologiczna (prądy i Cotixil) jeden zabieg 130zl a ma być ich minimum 8 no i szampon dsd de lux 1.1 antylojotokowy 100zl. Razem wychodzi ponad 1500zl, strasznie drogo i nie wiem czy się zdecydować bo już nie mam sił na te wlosy, żadne witaminy i szampony apteczne nie pomagają a juz mam przerzedzenia z tylu glowy... bardzo proszę o opinie i pomoc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie było TSH( to, że w porządku nic mi nie mówi, nie patrzymy na normy, choroba tarczycy może dotknąć KAŻDEGO bez względu na to czy ktoś chorował w rodzinie czy nie. Jeżeli lekarz tak mówi należy zmienić lekarza!) i czy inne badania były zrobione?
Stary 2016-10-17, 20:31   #212
jjuasw
Przyczajenie

Badania robione rok temu:
TSH 4,49 mlU/l
Ft3 3,49 pg/dl
Ft4 1,31 ng/dl
ATPO 24,98 IU/ml oraz usg tarczycy w normie. Tzn Pani doktor powiedziała że jest to możliwe, także kazała po roku zrobić ponownie TSH i jeśli będzie wzrastać to znaczy że ze jednak coś się dzieje. No i zrobiłam niecały miesiąc temu i wyszło TSH 2,380 mlU/l. Oprócz tego robilam tylko podstawowe badania morfologia, cukier. Wlosy wypadają odkąd pamiętam, najgorzej od 6 lat i jest coraz gorzej, bardzo sie przetluszczaja, skóra na czubku glowy wręcz boli, nie da sie zrobić nawet niskiego lekkiego kucyka bo wszystko jakby tak ciągnie. Nie mam przeswitow, wlosy lecą z całej glowy, jednak są już takie rzadkie i widać że się przerzedzaja. Każde mycie i czesanie ich to katorga...

jjuasw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 09:36   #213
fenra
BAN stały

Sama również wybrałam się wreszcie do trychologa.Przyznam się,że trochę zwlekałam z wizyta ponieważ łudziłam się troche, że uda mi się to wyleczyć róznymi szamponami,wcierkami i domowymi sposobami.Okazało się to jednak nie takie proste jak sądziłam. No więc na wizycie wykonali mi dwa badania biopsję skóry głowy oraz trychogram. Obecnie jestem w trakcie kuracji dermapenem.No zobaczymy jak to będzie.
fenra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 07:07   #214
katrin11111
Raczkowanie

Czy biopsja boli? Co wykazała?
katrin11111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 10:44   #215
fenra
BAN stały

Nie boli. Bałam się trochę ale wedziałam czego się spodziewać bo wcześniej miałam bipsję tarczycy i sobie pomyslałam że gorzej być nie może. Nie bolało . Było to jedynie lekkie ukłucie Gorszy jest zabieg który mam. Nie jest bardzo bolesny ale jednak czujesz trochę te igiełki Wprowadza się tam substancję po to aby ożywić cebulki włosów.
Stary 2016-10-21, 10:23   #216
czarna67
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fenra Pokaż wiadomość
Sama również wybrałam się wreszcie do trychologa.Przyznam się,że trochę zwlekałam z wizyta ponieważ łudziłam się troche, że uda mi się to wyleczyć róznymi szamponami,wcierkami i domowymi sposobami.Okazało się to jednak nie takie proste jak sądziłam. No więc na wizycie wykonali mi dwa badania biopsję skóry głowy oraz trychogram. Obecnie jestem w trakcie kuracji dermapenem.No zobaczymy jak to będzie.
Biopsję skóry u trychologa ?!!! Był przy tym lekarz?
Stary 2016-10-21, 12:02   #217
fenra
BAN stały

Cytat:
Napisane przez czarna67 Pokaż wiadomość
Biopsję skóry u trychologa ?!!! Był przy tym lekarz?
Widzę,ze nie napisałam wcześniej. Nie był to jakiś trycholog jedynie po kursie ale lekarz dermatolog trycholog. Był to ośrodek medyczny
Stary 2016-10-21, 13:32   #218
katrin11111
Raczkowanie

Możesz jeszcze napisać gdzie chodzisz?
Stary 2016-10-24, 13:11   #219
fenra
BAN stały

Do kliniki doktora Michajłowskiego na Skłodowskiej w Gdańsku. Kilka osób mi polecało to miejsce tak więc się zapisałam. Jak na razie to jestem zadowolona bo klinika jest ładna i widziałam, że mają tam sporo badań. Czy zabieg jest skkuteczny to się okaze.
Stary 2016-10-25, 11:45   #220
jjuasw
Przyczajenie

Jednak zdecydowałam się na zabiegi trychologiczne, gdyż na żadnym forum nie uzyskałam odpowiedzi na ich temat, a to była już chyba moja ostatnia deska ratunku. Jestem już po 3 zabiegach, do tego specjalistyczny szampon i mogę szczerze stwierdzić że powoli widać efekty szału jeszcze nie ma, ale wlosy już się tak nie sypią i każde przeciągnięcie po nich nie powoduje już wyciągnięcia garści włosów. W końcu wierzę że jednak będzie dobrze i jestem bardzo zadowolona

Edytowane przez jjuasw
Czas edycji: 2016-10-25 o 11:46
jjuasw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 14:24   #221
katrin11111
Raczkowanie

No właśnie ja również musze się na dniach zapisać ;/ Już nie wiem co się dzieje bo włosy mam kiepskie.NIgdy mi tak nie wypadaly.Byłam pewna,ze to hormony ale jednak nie. Zbadałam sobie tarczyce i hormony płciowe i niby wszystko jest ok. Tyle,że ja szukam kogoś w Poznaniu.
Stary 2016-12-02, 13:51   #222
daszenka66
Przyczajenie

Dziewczyny,

Szukam dobrego Trychologa na terenie Krakowa, tak na prawdę bardziej interesuje mnie teren Wieliczki. Możecie kogoś polecić?
Nigdy wcześniej nie byłam u tego typu specjalisty, więc nie wiem czego się spodziewać i czy najpierw nie zastosować jakiś kuracji domowych. Wypadają mi okropnie włosy, co stało się bardzo zauważalne. Może zacząć najpierw od jakiś tabletek wzmacniających?
daszenka66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 08:07   #223
czarna67
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez daszenka66 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

Szukam dobrego Trychologa na terenie Krakowa, tak na prawdę bardziej interesuje mnie teren Wieliczki. Możecie kogoś polecić?
Nigdy wcześniej nie byłam u tego typu specjalisty, więc nie wiem czego się spodziewać i czy najpierw nie zastosować jakiś kuracji domowych. Wypadają mi okropnie włosy, co stało się bardzo zauważalne. Może zacząć najpierw od jakiś tabletek wzmacniających?
Zacznij od zrobienia badań. Cała tarczyca, niedobory plus hormony płciowe. Nie patrzymy na normy ponieważ normy dla hormonów są szerokie (tsh u młodych kobiet powinno być 1-1,5 , jeżeli jest inaczej i włosy wypadają powinna się zapalić czerwona lampka). Ważne są również stosunki hormonów do siebie, n.p stosunek LH do FSH powinien wynosić 1, często panie z wypadającymi włosami mają ten stosunek zaburzony.
Stary 2016-12-04, 10:58   #224
rado24
Przyczajenie

Daszenka ja byłem w Wieliczce u trychologa , chodzilem tam na serie zabiegów wzmacniajacych wlosy bo zacząłem troche lysiec i okropnie przetłuszczala mi się głowa.
Do tego mialem dobraną taką kuracje domową i oczywiście wcześniej miałem zrobone badanie mikrokamera , w trakcie
kuracji też co jakis czas pani trycholog sprawdzala mi skórę glowy mikrokamera . Rezultaty były naprawdę bardzo dobre. Po kuracji włosy mi sie mniej pszetluszaja, zwracam uwagę na to co jem - uświadomiła mi ta trycholog ,ze dieta, stres ,brak nawodnienia itp tez maja duzy wpływ. Wlosy mam silniejsze i na pewno więcej co zauważył nawt mój fryzjer. Trafiłem tam z polecenia koleżanki mojej żony, ktorej tez pomogla, a dzięki badaniom zaleconym przez pania trycholog odkryla ze ma za dużo protaktyny czy czegoś i poszla tez do lekarza od hormonów .
Wieliczka nie duże miasto , ale słyszeliśmy dobre opinie o tym gabinecie jak chcesz to sprawdź:
www.trychologiczne.pl
rado24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 12:59   #225
PaulaKar
Przyczajenie

Rado 24 dziękuję za polecenie z www.trychologiczne.pl. Byłam na pierwszej wizycie. Dostałam wszystkie zalecenia na badania, pełny wywiad zrobiony Już wiem, że mój sposób odżywiania jest błędny, odwodniona skóra głowy itp. Jestem bardzo zadowolona i spokojniejsza. Polecam
PaulaKar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 14:02   #226
jagnapik
Raczkowanie

Fenra mam pytanie. Jak efekty po dermapenie? Już trochę czasu minęło. Widzisz jakąś różnicę?
jagnapik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 14:09   #227
fenra
BAN stały

Widzę. Nawet bardzo dobrą. Na początku nie było tak widać ale potem włosy zaczeły odrastać. Miałam bardzo dużo baby hair ( w zasadzie jeszcze mam). Bezpośrednio po zabiegu nie było zbyt przyjemnie ponieważ skora glosy jest zaczerwieniona, pojawiają się niewielkie strupki .Tak wiec na zabiegi zapisywałam się zawsze w piątek ( wtedy w poniedziaek juz praktycznie nic nie czułam).
Stary 2016-12-12, 14:27   #228
jagnapik
Raczkowanie

Tak więc było warto ?
jagnapik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 15:02   #229
fenra
BAN stały

Było, zdecydowanie
Stary 2016-12-14, 22:13   #230
AniaW1502
Przyczajenie

Witam. Mam pytanie dot włosów dziecka. Moja córka lat 10 ma problem z koltunieniem się włosów. Po dokładnym rozczesaniu włosów rano, do wieczora robi się od karku ogromny koltun, który jest bardzo trudny do rozczesania. Stosowałam już różne środki ( zmiana szamponu, maski nawilżające bo tak mi polecił fryzjer jak zobaczył ten koltun) niestety nic to nie daje. Ta sytuacja trwa już dwa lata i nie potrafię sobie poradzić z tym problemem. Nadmienie, że włosy ma cieńkie i suche. I moje pytanie jest takie czy wizyta z takim problemem i z dzieckiem ma sens. Może Pani Czarna poleci mi coś do stosowania na taki problem. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
AniaW1502 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 08:45   #231
vindicta
Rozeznanie

Poleciłaby może któraś z was dobrego trychologa w Gdańsku ?
Stary 2016-12-22, 22:22   #232
paulamaria774
Przyczajenie

Dobry wieczor. Pilnie potrzebuje porady .Niedawno fryzjerka polecila mi zbadac hormony. Czy ktos moglby mi powiedziec w jakim dniu cyklu moge zrobic nastepujace badania krwi: prolaktyna, ferytryna, anty_ Tpo, tsh , ft3, ft4, esradiol , testosteron, andriosteron, dhea-s, pogesteron. Jutro bede w 9 dniu cyklu ( jesli 1 dzien cyklu to 1 dzien miesiaczki).Czy jest sens robic te badania? Dodam ze mam tylko kilka dni na zrobienie ich bo tam gdzie mieszkam nie za bardzo mam jak zrobic te testy. W Polsce jest o wiele latwiej pojsc do laboratorium i wykupic badania. Tylko czy w 9 dniu to bedzie mialo sens ? . Dziekuje za odpowiedz
paulamaria774 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 10:05   #233
czarna67
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulamaria774 Pokaż wiadomość
Dobry wieczor. Pilnie potrzebuje porady .Niedawno fryzjerka polecila mi zbadac hormony. Czy ktos moglby mi powiedziec w jakim dniu cyklu moge zrobic nastepujace badania krwi: prolaktyna, ferytryna, anty_ Tpo, tsh , ft3, ft4, esradiol , testosteron, andriosteron, dhea-s, pogesteron. Jutro bede w 9 dniu cyklu ( jesli 1 dzien cyklu to 1 dzien miesiaczki).Czy jest sens robic te badania? Dodam ze mam tylko kilka dni na zrobienie ich bo tam gdzie mieszkam nie za bardzo mam jak zrobic te testy. W Polsce jest o wiele latwiej pojsc do laboratorium i wykupic badania. Tylko czy w 9 dniu to bedzie mialo sens ? . Dziekuje za odpowiedz
wszystkie badania poza tarczycą i ferrytyną (które wykonuje się niezależnie od dnia cyklu) trzeba zrobić w 3 do max 5 dniu cyklu. Progesteron 19-20 dzień.
Stary 2016-12-24, 14:08   #234
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Nie będzie miało sensu. Ja tak zrobiłam, gdzieś w połowie cyklu, bo takie dostałam info od ginekologa, że mam iść w obojętnie którym dniu. Wydałam ok 200 zł na badania, poszłam z nimi do endokrynologa, a ona mi na to, że wyniki są nic nie warte i mam je powtórzyć.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 15:10   #235
paulamaria774
Przyczajenie

Ja wlasnie zrobilam i wydalam 400 zl. Przynajmniej tarczyca i zelazo cos dadza. Reszte bede musiala powtorzyc.Najgorsze ze niema kogo zapytac bo lekarz Endokrynolog lub ginekolog za 100 zl mowi mi ze moze mnie poinformowac w kierunku badania plodnosci ale wlosy ... To juz nie wie za bardzo. Bede musiala wiec powtorzyc za 4 krotnosc tej ceny za granicą.
Stary 2016-12-28, 23:44   #236
paulamaria774
Przyczajenie

Poprosze o komentarz do moich wynikow.
Ferrytryna 18,9
Rbc 4,49, wbc 7,1, hct 38,5,
Tsh III generacji 1,82
Ft3 4,75
Ft4 16,91
Anty TPO 14,08
Witamina S3 12,69
Badania ktore musza zostac powtorzone bo byly robione w 9 dniu cyklu :
Progesteron 0,49
Testosteron 55,41
Dhea-so4 86,91
Androsrendion 2,35
Prolaktyna 16,26
Estradiol 480,91

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Witamina d3 oczywiscie, nie s3
Stary 2016-12-29, 09:38   #237
czarna67
Raczkowanie

Cytat:
Poprosze o komentarz do moich wynikow.
Ferrytryna 18,9
Rbc 4,49, wbc 7,1, hct 38,5,
Tsh III generacji 1,82
Ft3 4,75
Ft4 16,91
Anty TPO 14,08
Witamina S3 12,69
Badania ktore musza zostac powtorzone bo byly robione w 9 dniu cyklu :
Progesteron 0,49
Testosteron 55,41
Dhea-so4 86,91
Androsrendion 2,35
Prolaktyna 16,26
Estradiol 480,91

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Witamina d3 oczywiscie, nie s3
Wit D3 i ferrytyny kategorycznie za mało. Żeby włosy przestały wypadać ferrytyny musi być 40, żeby odrastać 70-80. Jeżeli chodzi o vit D3 optymalnie powinno być 50-70.

Hormonów nie komentuję bo są niemiarodajne (9 dzień). Brakuje LH i FSH (bardzo istotne wyniki).
Stary 2016-12-29, 10:06   #238
paulamaria774
Przyczajenie

Bardzo dziekuje. Sama nie wiedzialabym ze czegos jeszcze brakuje. Juz zaczelam suplementacje ale zwlaszcza jesli chodzi o zelazo to mam watpliwosci co brac zeby sie wchlanialo. Na razie pije sok ze szpinaku.
Stary 2017-01-27, 09:47   #239
mellitus
Wtajemniczenie

Witam serdecznie, chcę się podzielić moimi wrażeniami po wizycie w Hair Medice w Rzeszowie. Poszłam z ciekawości, trafiłam do Pani Sylwii i srodze się zawiodłam. Tytułem uzupełnienia, przeszłam przez łysienie plackowate, więc siłą, chcąc je wyleczyć musiałam stać prawie specjalistką. Miesiącami dokształcałam się w temacie.

Pani Sylwia, notabene bardzo miła, starała się być profesjonalna. Wypytała o choroby, stan zdrowia, badania itd. Podczas badania miałam okazję zobaczyć moje włosy podczas badania, włosy zarastające placek są bardzo grube i mocne, tak jak wszystkie nowe włosy, których jest mnóstwo. Starsze są cienkie i bardzo osłabione (podejrzewam, że znam powód). Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że pielęgnacja jaką obecnie stosuje się bardzo sprawdza, bo hoduję prawie 2 razy grubsze i mocne włosy i jest dużo więcej!!! Dla mnie to spory sukces.
Natomiast Pani trycholog stwierdziła jedynie, że włosy trzeba wzmocnić od cebulek (te stare i martwe?), skóra głowy jest wrażliwa i odwodniona i zaproponowała mi szampon (typowy rypacz- niby do codziennego mycia) i wcierkę na alkoholu, chyba żeby jeszcze bardziej ją wysuszyć, oczywiście ich marki. Wszystko w cenach od 100 zł do 200 zł. Trochę mnie rozczarowało również to, ze mówiłam o incydencie z łysieniem plackowatym a nie sprawdziła dokładnie głowy, przyłożyła kamerę jedynie w 2-3 miejscach.
Reasumują- 50 zł wyrzucone w błoto i gorzkie rozczarowanie wiedzą i fachowością Pani trycholog. Taką wizytę przeprowadziłabym sama, gdybym miała kamerę.

Gdyby ktoś nie miał pojęcia o tematach włosowych, pewnie byłby zadowolony z badania. I pewnie dałby się namówić na drogie kosmetyki i zabiegi.

Edytowane przez mellitus
Czas edycji: 2017-01-27 o 09:49
mellitus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 12:00   #240
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez mellitus Pokaż wiadomość
Gdyby ktoś nie miał pojęcia o tematach włosowych, pewnie byłby zadowolony z badania. I pewnie dałby się namówić na drogie kosmetyki i zabiegi.
Miałam takie same odczucia po wizytach u 2 trychologów (nie z Hair Medica akurat). To co oni mi powiedzieli sama widziałam w powiększeniu pod kamerką. Ten drugi nawet nie był w stanie odpowiedzieć sensownie na moje pytanie o to, czy można u mnie stwierdzić łysienie androgenowe, skoro mam stwierdzony hiperandrogenizm i włosy mi wypadają. Zbył mnie tylko stwierdzeniem, że "to przecież genetyczne jest". A co jak u kogoś nie da się przeprowadzić wywiadu rodzinnego z różnych powodów? To wtedy łysienia androgenowego nie da się stwierdzić?

Chyba bardziej by mi się opłaciło zainwestowanie kasy w taką domową kamerkę, żeby na bieżąco kontrolować efekty mojej pielęgnacji i stan skóry głowy.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości