Cera tlusta, jakie kosmetyki polecacie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-02, 15:28   #1
mattix160
Przyczajenie

Cera tlusta, jakie kosmetyki polecacie ?

Witam. Jakie kosmetyki mi polecacie na moją świecącą buzke ? ;> nie bardzo sie orientuje iż jestem mezczyzną, ale licze na Wasza pomoc kobitki pozdrawiam.
mattix160 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:48   #2
paulina9406
Przyczajenie

Smile Dot.: Cera tlusta, jakie kosmetyki polecacie ?

Hej Szukajac kosmetykow musisz zwracac uwage do jakiego rodzaju skory sa ( w twoim wypadku to pewnie tlusta i mieszana ) i zaleznie od wieku uzywac kremow i zeli do mycia twarzy przeciw swieceniu sie skory i jej matowaniu. Skore tlusta najlepiej myc 3 razy dziennie wtedy zmywamy powloke ktora nam sie swieci i zapobiegamy rozwojowi bakterii. Produkty, ktore moge Ci polecic to np. kremy i zele Garniera, AA, Nivea. Te przetestowalam ) Mysle ze chociaz troche pomoglam
paulina9406 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:58   #3
Jeanne90
Zakorzenienie

Dot.: Cera tlusta, jakie kosmetyki polecacie ?

Cytat:
Napisane przez paulina9406 Pokaż wiadomość
Hej Szukajac kosmetykow musisz zwracac uwage do jakiego rodzaju skory sa ( w twoim wypadku to pewnie tlusta i mieszana ) i zaleznie od wieku uzywac kremow i zeli do mycia twarzy przeciw swieceniu sie skory i jej matowaniu. Skore tlusta najlepiej myc 3 razy dziennie wtedy zmywamy powloke ktora nam sie swieci i zapobiegamy rozwojowi bakterii. Produkty, ktore moge Ci polecic to np. kremy i zele Garniera, AA, Nivea. Te przetestowalam ) Mysle ze chociaz troche pomoglam
Mycie twarzy 3x dziennie to za często. Skóra się wtedy przesusza i produkuje jeszcze więcej sebum. Dwa razy dziennie w zupełności wystarczy.
Jeśli mamy skórę tłustą/mieszaną i katujemy ją wszystkim, co matujące (a co za tym idzie, wysuszające): żelem, tonikiem, kremem itd., to skóra będzie się bronić i produkować jeszcze więcej sebum. Cerę taką należy także przede wszystkim nawilżyć, żeby produkcja sebum się znormalizowała.
Ja mam skórę mieszaną, a wczoraj kupiłam sobie krem nawilżający do cery suchej i ładnie się wchłonął i skóra się nie błyszczy.
Do autora wątku: poczytaj sobie KWC
Stary 2010-02-02, 23:17   #4
tereskar
Przyczajenie

Dot.: Cera tlusta, jakie kosmetyki polecacie ?

tez mam cerę mieszaną i zgodze sie, że mycie rano i wieczorem wystarczy. Ja również nie przesadzam ze stosowaniem wielu preparatów matujacych, bo przesuszona skóra gotowa. Sa przeciez produkty dla mężczyzn chyba Loreala, które mają wlasciwosci matujące i nawilżające, może tam poszukaj. Ale jesli nie tam to radziłabym stosować kremy nawilżające niż matujące, ewentualnie normalizujące, popatrz w drogerii na produkty AA albo Nivea, jeśli masz jakiś problem z trądzikiem to Under 20, bo z tego co kojarze to tam są chyba oddzielne żele i toniki dla mężczyzn
tereskar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości